Fórum - Zobrazit téma - Konzumní duchovno - Reikiwebík

Vítej človíčku na Reikiwebík!
  Vítej   Anonyme

     Menu
· Domů
· akce
· Akce_Reiki
· Archív článků
· Diskuzní fórum
· Hledání
· Ke stažení
· Témata článků
· Top 10
· Kalendář akcí

· Reiki Seznam
· Reiki kluby
· Kalendář Reiki kurzů


· ReikiWeb - starý 1
· ReikiWeb - starý 2

     Návštěvnost

Statistiky pro Reikiwebík


Diskuzní fórum

Reikiwebík :: Zobrazit téma - Konzumní duchovno
 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   Osobní nastaveníOsobní nastavení   PřihlášeníPřihlášení 

Konzumní duchovno

 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Pelmel
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
samanka
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2002
Příspěvky: 3733

PříspěvekZaslal: so červenec 31, 2010 10:43 am    Předmět: Konzumní duchovno Citovat

Žijeme v konzumní společnosti o tom netřeba diskutovat.
Duchovní, alternativní, ezoterická scéna tu vždycky byla a nabízela
sice nelehkou, ale velice zajímavou cestu, která vedla k něčemu
kvalitnějšímu, trvanlivějšímu, jiným hodnotám. Hodnotám, jaké se
asi nikdy nemění: zdraví, spokojenost, klid duše, láska, štěstí, naplněný život, za cenu vlastního hledání.

Tyhle možnosti nebývaly na prodej, nedaly se koupit, daly se jen získat.
Prací na sobě a osobním rozvojem. Myslím, že to se nezměnilo.

Co mě mrzí je to, kam se část téhle "scény" odebrala. Můžete si zakoupit iluzi čehokoliv co vás v téhle oblasti zaujme. Nebo si na to hrát. Zakoupili jste si lekci: velkým guru v ročním dálkovém kurzu? Šamanem za týden?
Nebo byste raději byli velkým mágem? Staňte se členy naší organizace
a absolvujte náš kurz - za letní slevy nebo balíčky dva v jednom!
Vaše komplexy méněcennosti a bloky se stanou minulostí a pochopitelně
za patřičný příplatek vám kouzlem vyčistíme karmu, kam až budete chtít (to podle částky). Pochopitelně na nic z toho ani nemusíte osobně dorazit, stačí si objednat přes internet!

Můj pocit je, že by se alternativní scéna neměla nechat zkorumpovat
a zavléct se do alternativního konzumu. Nemyslím tím, pracovat zadarmo
a stáhnout se do pousteven. Spíš si zachovávat ty hodnoty, na kterých je postavená a ne ze sebe udělat teleshoping jen natřený na duchovno.

šamanka
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Narya
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 30.4. 2002
Příspěvky: 1286

PříspěvekZaslal: ne srpen 01, 2010 10:05 pm    Předmět: Citovat

Mě přijde, že průšvih není v tom "zakoupení". Tj. zaplacení tím co si jinde vydělám, ale v tom konzumním přístupu. Koupím si kurz abych měl... xxx.

Ne abych se naučil, zaplatil učiteli za dlouhodobou výuku, ale prostě abych získal, měl, přidal si na hromádku. Tím se ignoruje fakt, že téměř vše, co chceme získat v duševní rovině vyžaduje opakování a učení. I to, že to je změna vyžaduje naše vědomé úsilí a upřímný zájem.
Chceme to rychle, konzumně, bez úsilí a výsledky ideálně co nejdříve.
No a ono to tak samozřejmě úplně, ba téměř vůbec nefunguje. Takže pak běháme mezi dalšími kurzy, nebo skáčeme na marketing zaručeně silnějších a efektivnějších metod...

Ve své práci na to narážím neustále - chci, potřebuju, poraďte, vymyslete. Málokdo přijde s tím napadlo mě, zkoušel jsem, chci zkusit. Jakmile přijde člověk s aktivním postojem už na začátku a ochotou - ještě sice nevím jak na to, ale jsem ochoten se učit - jde práce daleko lépe od ruky a výsledky jsou pak často neskutečné, extrémně rychlé a překvapující.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
kamo
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 29.6. 2005
Příspěvky: 901

PříspěvekZaslal: út srpen 03, 2010 9:22 am    Předmět: Re: Konzumní duchovno Citovat

samanka napsal:
Můj pocit je, že by se alternativní scéna neměla nechat zkorumpovat a zavléct se do alternativního konzumu.
Už se dávno stalo a nešlo tomu zabránit, je to přirozený proces. To samé platí o hudbě, umění obecně, literatuře atd. Nějaké násilné "odvšivování" by nic nepřineslo, jen další binec.

samanka napsal:
Nemyslím tím, pracovat zadarmo a stáhnout se do pousteven. Spíš si zachovávat ty hodnoty, na kterých je postavená a ne ze sebe udělat teleshoping jen natřený na duchovno.

To ano. Konzum tu byl a bude. Tak ať tady je, no a co... třeba i díky němu někteří neusínají na vavřínech a snaží se být lepší než on Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Aika
Excelentní uživatel
Excelentní uživatel


Registrace: 17.2. 2005
Příspěvky: 176

PříspěvekZaslal: pá srpen 06, 2010 1:29 pm    Předmět: Duchovno.... Citovat

... a kdyby se nechalo zkorumpovat jenom duchovno... Obávám se,že tady je na místě pouze jediné: stát si za svým, věřit v to své a nedat se zblbnout a zkorumpovat. Tahleta věc funguje úplně všude, včetně průzkumů, výzkumů atd.. .co se hodí, to se jako výsledek napíše - takže je to v mnohém... Lidi na to buď časem přijdou - anebo taky ne... Myslím, že to opravdové, se k opravdovému člověku vrátí... to, co je falešné - takovým taky zůstane a k němu přibude další... Smile

Zůstaňme sami sebou - opravdovými.... ať se i další můžou od nás učit ... Smile
(PS: asi dám výpověď z marketingu - páč takoví právě tuhle bludičku mysli tvoří Smile Smile Smile¨)
Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail Yahoo Messenger
kamo
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 29.6. 2005
Příspěvky: 901

PříspěvekZaslal: pá srpen 06, 2010 2:31 pm    Předmět: Re: Duchovno.... Citovat

Aika napsal:
(PS: asi dám výpověď z marketingu - páč takoví právě tuhle bludičku mysli tvoří Smile Smile Smile¨)
Laughing

Správně! A do výroby! Ke strojům!
Wink Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Aika
Excelentní uživatel
Excelentní uživatel


Registrace: 17.2. 2005
Příspěvky: 176

PříspěvekZaslal: pá srpen 06, 2010 2:42 pm    Předmět: ke strojům Citovat

ahojky,.. mno.. ke strojům asi ne... tedy pokud by to nebyla taková ta pásovka... Smile Smile do zblbnuta.. Smile jinak se práce nebojím Smile) Smile)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail Yahoo Messenger
Psychedelic
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 11.6. 2005
Příspěvky: 745

PříspěvekZaslal: pá srpen 06, 2010 10:40 pm    Předmět: Citovat

Narya:
Když čtu Tvůj příspěvek, trošku mi to připomnělo knihu od Ericha Fromma Mít nebo být Smile Knihu jsem četl kdysi v pubertě a odnesl jsem si od ní jen pár nástinů a pár myšlenek. A ono pojetí vlastnického modelu versus žití. Tak mi to trošku připomíná co píšeš Smile Mít to či ono, místo žití toho či onoho Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
kamo
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 29.6. 2005
Příspěvky: 901

PříspěvekZaslal: st září 22, 2010 9:17 am    Předmět: Citovat

Nevěděl jsem kam tohle vložit, ale myslím, že tady se to celkem hodí:
http://www.stream.cz/video/515739-proc-me-svedej-koule

Laughing Laughing Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Evik
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2007
Příspěvky: 1845

PříspěvekZaslal: st září 22, 2010 9:35 am    Předmět: Citovat

Tak ten je úžasnej Laughing . Vypadá to, že parodie to fakt není Laughing .
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
kamo
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 29.6. 2005
Příspěvky: 901

PříspěvekZaslal: st září 22, 2010 9:39 am    Předmět: Citovat

Tenhle pořad, nebo spíš věštce Stanleyho, asi začnu sledovat Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Evik
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2007
Příspěvky: 1845

PříspěvekZaslal: st září 22, 2010 9:44 am    Předmět: Citovat

No, už to poslouchám podruhý a možná, že parodie to je Very Happy . Vyšla mu teď nějaká kniha, ale nelistovala jsem v ní, jenom jsem to zaregistrovala.
Párkrát jsem ten pořad viděla - Volejte věštci , tuším.... Vyřídilku má dobrou a to je nejdůležitější. Každý by to dělat nemohl Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
samanka
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2002
Příspěvky: 3733

PříspěvekZaslal: st září 22, 2010 11:12 am    Předmět: x Citovat

Z tohohle počítače si to poslechnout nemůžu, ale jak slyším Stanlay, tak vás můžu ujistit, že jeho vystoupení v EZO TV patří k perlám tohoto pořadu a srandu si nedělá - aspoň pro ty volající to za ty peníze
(70 korun za minutu) sranda nebude.

Interpretuji (zhruba) čtvrteční odpověď na otázku:
"Je mi můj ženatý milenec nevěrný?"
Stanlay kvedlá kyvadlem a znuděným hlasem hlásí:
"Paní, vy jste nějaká naivní, ne? Nojo, koukám, že se váš vývoj zastavil zhruba v 10 letech. Co byste chtěla? Vždyť vás má na sex, na nic jiného.
Podívejte, já jsem to taky vykládal všem svým milenkám, že se ženou nespím. A normálně jsem spal. Ostatně vy mu taky věrná nejste, tak je to jedna - jedna" atd.

Já vím, že pro ty volající je jeho soda kolikrát těžko rozdýchatelná,
ale pro nezúčasněného pozorovatele opravdu sranda.
Až se budete potřebovat z něčeho dostat šokem, zavolejte Stanlayho
a pokud se budete chtít ezotericky zasmát, mrkněte na EZO TV.
Viděla jsem to párkrát a někdy jsou tam dost podivní věštci. Někteří až
tak nevěrohodně působící, že jim ani skoro nikdo nevolá.

šamanka
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Beppe
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 12.8. 2009
Příspěvky: 860

PříspěvekZaslal: st září 22, 2010 11:30 am    Předmět: Citovat

Není to ten Standa Brázda co si jako "američan z Vysočan" říká Stanley Bradley ? ! Asi to je on. Kdysi jsem jednou zavítal na jeho stránky, kde má mimo jiné internetovou poradnu, kde tak jednou větou někomu "poradí" a zbytek už je za peníze. No a pamatuju si na jeden dotaz, kdy se tam nějáká paní ptala na perspektivu svého vztahu se svým přítelem a Stenlyho odpověď zněla něják ve stylu "váš vztah už nemá cenu řešit, protože váš přítel nejpozději do půl roku zemře ... " . Confused A to "mistr" napíše jen tak v internetové diskuzi aniž by tomu člověku alespoň něják pomohl tohle zpracovat, další věc je jestli něco takového vůbec říkat. Zřejmě ne. No a od té doby co jsem tohle čet mi ten pán nepřipadá legrační alébrž jako velmi nebezpečný idiot.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
bobule
Velmi zkušený uživatel
Velmi zkušený uživatel


Registrace: 30.3. 2008
Příspěvky: 60

PříspěvekZaslal: st září 22, 2010 11:59 am    Předmět: Citovat

Ahoj, ještě bych ještě reagovala na tvou otázku.
Myslím si, že "nábídka určuje potávku".
Lidé hledají nějaké jistoty ve svých neklidných životech, hledají útěchu v nemocech, které je životem provázejí a hledají hlavně sami sebe a to je pro spoustu lidí dost náročné.
V naší společnosti pomalu odumírájí základní prvky slušnosti jak ke společnosti jako takové, tak k lidem okolo sebe.
Všichni mají rádi jen sami sebe. I když budou říkat ,že to tak není. Je to holá pravda.
I já mám ráda sama sebe. Proto hledám, co je pro mne a můj vývoj nejlepší, co mi pomůže a kam mě to nasměruje.
Buď mám špetku soudnosti a také intuici a vím, že existují lidé, kteří zde byli od pradávna a profitovali třeba na kvalitních moudrých lidech, kteří předávali skutečnou duchovní hodnotu a dokonce přesvědčili sami sebe, tedy jejich pokroucené ego, že jsou vyjímeční a vyvolení tuto (léčení, duchovní kurzy atd...) činnost vykonávat. A pak se najdou lidé, kteří jsou těmito parazity přitahováni a rádi si zaplatí za něco o čem jsou přesvědčení, že je pro ně to pravé.Prostě jsou na jejich úrovni. Je to jejich cesta a jejich výběr. Možná jsou tu tito lidé proto, abychom něco pochopili. Třeba to, že duchovní úroveň se nedá koupit, ani naučit. Stejně tak neoblafneme minulé životy, tím, že si je necháme změnit či vyčistit.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Pelmel Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001-2003 phpBB Group
phpBB port v2.0.7 based on Tom Nitzschner's phpbb2.0.6 upgraded to phpBB 2.0.7 standalone was developed and tested by:
ChatServ, mikem,
and Paul Laudanski (aka Zhen-Xjell).

Version 2.0.7 by Nuke Cops © 2004 http://www.nukecops.com




Web pohání Copyright © Redakční systém UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena.
Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.15 sekund