Fórum - Zobrazit téma - Syndrom vyhoření - Reikiwebík

Vítej človíčku na Reikiwebík!
  Vítej   Anonyme

     Menu
· Domů
· akce
· Akce_Reiki
· Archív článků
· Diskuzní fórum
· Hledání
· Ke stažení
· Témata článků
· Top 10
· Kalendář akcí

· Reiki Seznam
· Reiki kluby
· Kalendář Reiki kurzů


· ReikiWeb - starý 1
· ReikiWeb - starý 2

     Návštěvnost

Statistiky pro Reikiwebík


Diskuzní fórum

Reikiwebík :: Zobrazit téma - Syndrom vyhoření
 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   Osobní nastaveníOsobní nastavení   PřihlášeníPřihlášení 

Syndrom vyhoření

 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Pro zdraví
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
HonzaD
Velmi zkušený uživatel
Velmi zkušený uživatel


Registrace: 7.1. 2010
Příspěvky: 66

PříspěvekZaslal: út srpen 24, 2010 8:51 am    Předmět: Syndrom vyhoření Citovat

Zdravím!

Chtěl jsem se zeptat jestli jste pomocí reiki léčili u někoho syndrom vyhoření (burn-out syndrom) a případně jaké další metody a postupy by se na toto daly použít.

Předem díky
HonzaD
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
samanka
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2002
Příspěvky: 3733

PříspěvekZaslal: út srpen 24, 2010 9:38 am    Předmět: x Citovat

Ahojky,
pokud je šikovný terapeut, myslím, že už rozhovory a setkání můžou dodat šťávu a nový směr. Nedávno se mi líbila práce s variací
na rodinné konstelace, ve smyslu práce s životní energií apod.
Individuálně podle toho o co přesně jde. No a pochopitelně si nemůžu
nepřiložit homeopatické polínko....

šamanka
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Damao
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 13.1. 2003
Příspěvky: 2756

PříspěvekZaslal: čt srpen 26, 2010 12:00 am    Předmět: Citovat

Určitě ANO, zvláště, když Reiki podpoří záměr vymanit se z role oběti a stát se znovu tvůrcem svého života. Pomáhá jakákoliv tvůrčí činnost. Jen je třeba ji správně dávkovat - na začátku někdy stačí 2- 3 vymalované mandaly či obrázky z dětských omalovánek, později se dávky zvyšují až přejdou v pracovní terapii - ideální je práce na zahrádce, nebo při očistě přírody. Každý den několik hezkých slov.... pěknou písničku.... pozorovat něco hezkého - východ či západ slunce.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Doreikis
Lepší než nováček
Lepší než nováček


Registrace: 25.5. 2010
Příspěvky: 15

PříspěvekZaslal: pá srpen 27, 2010 6:39 pm    Předmět: Citovat

Co se dalších metod a postupů týče, tak nezapmeňme na standardní psychoterapii. Pokud by byl problém s penězi (cca 700 Kč/h), mohou doporučit najít kontakt na psychoterapeuty ve výcviku (cca 250 Kč/h, mohu poskytnout) se srovnatelnou kvalitou - mají intenzivnější supervizi než zavedení profíci. A pokud by problém s penězi nebyl, tak se nabízí i koučování (viz např. Results Coucing System). Obě metody se liší od poradenství, takže ani od psychoterapeuta ani od kouče nečekejte rady, "jen" vás svými otázkami povedou k tomu, abyste sami našli řešení svých problémů. Je to stejný princip jako Reiki, která podporuje samoléčitelské schopnosti organismu. Luboš
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
davemer
Velmi zkušený uživatel
Velmi zkušený uživatel


Registrace: 19.8. 2009
Příspěvky: 56

PříspěvekZaslal: ne srpen 29, 2010 11:27 am    Předmět: Citovat

zdravím

podle mě je důležitý si ujasnit proč kničenu takovemu vůbec došlo pak je důležití chtít se vyléčit člověk který si řekne smířil jsem se z tím a mě už stejně nic nepomaže se se pravděpodobně nevilečí .Doporučuje se na několik dní vysadit kombinace několika metod reiki, meditace je lepší když vás takovoů meditací někdo zkušený vede jemná uklidňující masáž relaxační hudba příjemná vůně z aroma lampy, tantrická masáž také není od věci pro inspiraci se můžete podívat sem http://www.cestyksobe.cz/cesty-k-dusi/tantra-masaz/silvia-kurakova/76.html
http://www.cestyksobe.cz/cesty-k-dusi.html
http://www.cestyksobe.cz/cesty-k-telu.html

aroma terapie ,metoda uvědoměním,nebo odhmotnění problému
takže doporučuji najít vhodného terapeuta který navrhne a provede postupně různé terapie.Nikdy stačí když po vás leze kupa dětí
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
samanka
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2002
Příspěvky: 3733

PříspěvekZaslal: ne srpen 29, 2010 8:46 pm    Předmět: Citovat

davemer napsal:
zdravím

podle mě je důležitý si ujasnit proč kničenu takovemu vůbec došlo pak je důležití chtít se vyléčit člověk který si řekne smířil jsem se z tím a mě už stejně nic nepomaže se se pravděpodobně nevilečí .Doporučuje se na několik dní vysadit kombinace několika metod reiki, meditace je lepší když vás takovoů meditací někdo zkušený vede jemná uklidňující masáž relaxační hudba příjemná vůně z aroma lampy, tantrická masáž také není od věci pro inspiraci se můžete podívat sem http://www.cestyksobe.cz/cesty-k-dusi/tantra-masaz/silvia-kurakova/76.html
http://www.cestyksobe.cz/cesty-k-dusi.html
http://www.cestyksobe.cz/cesty-k-telu.html

aroma terapie ,metoda uvědoměním,nebo odhmotnění problému
takže doporučuji najít vhodného terapeuta který navrhne a provede postupně různé terapie.Nikdy stačí když po vás leze kupa dětí


Omlouvám se, ale některé části jsem moc nepochopila: co znamená na několik dní vysadit kombinace několika metod reiki?
Jakých různých metod? Co tím bylo myšleno?
Na závěr je doporučení, že vhodný terapeut navrhne postupně různé terapie, takže kombinace různých metod?
Tantrické masáže mi v takovém případě připadají opravdu hodně, hodně podivná terapie. Zvlášť když je zaměřená naprosto jiným směrem.
A jejímž smyslem je aktivace a rozhýbání úplně jiných energii...
Je spousta jiných masáží, které by splňovaly relaxační a energetická kriteria (např. právě s reiki, nebo shiatsu, reflexka...). Zajímalo by mě, jestli kromě reklamy v tom byla ještě jiná myšlenka.

šamanka
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
kamo
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 29.6. 2005
Příspěvky: 901

PříspěvekZaslal: ne srpen 29, 2010 9:01 pm    Předmět: Citovat

samanka napsal:
Tantrické masáže mi v takovém případě připadají opravdu hodně, hodně podivná terapie. Zvlášť když je zaměřená naprosto jiným směrem.
A jejímž smyslem je aktivace a rozhýbání úplně jiných energii...
šamanka
No já být vyhořelý, tak bych se docela klidně nechal znovu zapalovat zrovna tou tantrickou masáží, asi raději než reflexkou, nebo shiatsu atd Wink Laughing
Aspoň bych si ji konečně zkusil.
Cool
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
samanka
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2002
Příspěvky: 3733

PříspěvekZaslal: po srpen 30, 2010 10:41 am    Předmět: x Citovat

kamo: záleží na tom, jaké by bylo to vyhoření Laughing
A když se to tak vezme kolem, tak pravidelná masáž (obvyklá cena kolem třech tisíc) a čím dál větší díra v peněžence by tě pak nakopla
zpět do pracovního procesu a bylo by to... Laughing Laughing Laughing

samanka
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
davemer
Velmi zkušený uživatel
Velmi zkušený uživatel


Registrace: 19.8. 2009
Příspěvky: 56

PříspěvekZaslal: po srpen 30, 2010 7:31 pm    Předmět: Citovat

Záleží jaké je to vyhoření? to muže být energetické, nebo myšlenkové, emotivní všeobecné.... To podle mě problém který je třeba léčit na více úrovních ,nejdřív by měl být rozhovor pro zjištění příčin pak následné terapie např:reiki nebo jiné energie ,meditace, jemná uvolňující masáž;
tartrycká masáž tu jsem měl na mysli kuli uvolnění těla a mysli zrovna tak to může být jemná dotyková masáž spojená s reiki ,metoda odhmotnění problému atd...těch metod je spoustu některé zvladnem samy s jinýma nám muže pomoc partner s jinýma na musí pomoc léčitel ,nebo terapeut je jedno jak to nazveme kombinovat ;meditace relax. hudba aroma terapie, reiki masáž hudba aroma.. to vše de kombinovat jeden den muže byt jedno za 3 dny jiná metoda vysadit;přijít na jiné myšlenky odreagovat se podle potřeby a možností . Samořejme vše podle finančnich možností kamo píše obvyklá cena; v mém okolí se ceny za masaž pohybují 500-1500kč jak u koho a podle typu, lečitele co znam 400-1000kč podle toho co je zapotřebý pak znam jednoho ten říka když něco date dobře, když nic nedáte taky dobře zaleží na vás já to dělam pro potěchu rád pomohu a každej dá.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Pro zdraví Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001-2003 phpBB Group
phpBB port v2.0.7 based on Tom Nitzschner's phpbb2.0.6 upgraded to phpBB 2.0.7 standalone was developed and tested by:
ChatServ, mikem,
and Paul Laudanski (aka Zhen-Xjell).

Version 2.0.7 by Nuke Cops © 2004 http://www.nukecops.com




Web pohání Copyright © Redakční systém UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena.
Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.13 sekund