Fórum - Zobrazit téma - Co je a není homeopatie - Reikiwebík

Vítej človíčku na Reikiwebík!
  Vítej   Anonyme

     Menu
· Domů
· akce
· Akce_Reiki
· Archív článků
· Diskuzní fórum
· Hledání
· Ke stažení
· Témata článků
· Top 10
· Kalendář akcí

· Reiki Seznam
· Reiki kluby
· Kalendář Reiki kurzů


· ReikiWeb - starý 1
· ReikiWeb - starý 2

     Návštěvnost

Statistiky pro Reikiwebík


Diskuzní fórum

Reikiwebík :: Zobrazit téma - Co je a není homeopatie
 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   Osobní nastaveníOsobní nastavení   PřihlášeníPřihlášení 

Co je a není homeopatie

 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Pro zdraví
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
samanka
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2002
Příspěvky: 3733

PříspěvekZaslal: pá červenec 23, 2010 9:21 pm    Předmět: Co je a není homeopatie Citovat

Trocha osvěty snad nezaškodí.

V poslední době se setkávám dost často s prohlášením:
"Byl jsem u homeopata a ono mi to vůbec nefungovalo, nic to neudělalo,
tak hlavně žádnou homeopatii".
Ptám se:
"A u koho jsi byl, jak to probíhalo"?
No u jednoho odborníka, ten mě změřil na přístroji a pak mi dal hromádku léků"

A jsme doma. Díky tomuhle dostává homeopatie občas divnou nálepku.

ALE TOHLE NENÍ HOMEOPATIE Exclamation Exclamation Exclamation

Tohle je detox podle pana Jonáše. Ten používá naprosto jinou metodu,
za jiným účelem (čištění orgánů od toxinů!!!). A k tomu má vyrobené vlastní léky, které se používají v kombinacích klidně po 6, 7, ...

CO JE HOMEOPATIE Idea Idea Idea

Takže je tu francouzská škola, kterou používá hodně lékařů: dávání léků podle diagnózy, ale i tam se rozlišuje více možností. Při stejné nemoci,
může každý z 5 pacientů dostat jiný lék, protože má chřipku s jinými příznaky (jeden má horečku, druhý u toho kašle, další má zimnici atd.).

Pak je tu akutní homeopatie: řeší se akutní situace, takže je možné, ba prospěšné kombinovat více léků: např. po operaci je potřeba dostat z těla látky po narkoze, něco na hojení rány, léčení. Tady se přihlíží k akutním potřebám pacienta, homeopatika se používají v omezenou dobu, třeba jen jednorázově. Dá se s tím udělat dost práce. Bez toho, aby se
z procesu vyloučila alopatie.

A pak je tu klasická homeopatie - snaha najít lék, nejlépe jeden, který pokrývá co nejvíc problém, který pacient řeší (léčba podobného podobným). Pak se třeba může pokračovat zase jedním dalším, který pokrývá to, co se odkrylo po tom prvním nebo jaký nový problém potřebuje pacient řešit.
Je více přístupů a metod, jak tento lék vybrat a názor každého homeopata může být jiný i u stejné osoby. Je to proto, že jsou léky, které jsou si velmi podobné a každý z posuzovatelů může mít odlišný názor na to, kam dát důraz. Může se s lékem udělat maličký krůček nebo velký skok - a pak pokračovat silnější verzí nebo jiným lékem. V každém případě jde o velmi individuální záležitost, posouzení pacienta jako celku.
Ne všichni pacienti jsou ve stavu, kdy potřebují nebo by ustáli velké skoky, posuzování je velmi citlivá záležitost.

Děkuji za pozornost a jen pro zopakování: EAV není homeopatie,
ale technické měření orgánů podle pana Jonáše!

šamanka
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Psychedelic
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 11.6. 2005
Příspěvky: 745

PříspěvekZaslal: so červenec 24, 2010 10:19 am    Předmět: Citovat

Každá osvěta určitě dobrá Smile
Pamatuji si, jak jsem před pár lety seděl na pivě s jedním doktorem, co měl vystudovanou farmacii. A přišla řeč na homeopatii. Říkal mi, že pokud je to vše naředěno tolikrát, že účinná látka není v dostatečném množství, či tam už není téměř vůbec, tak je nesmysl aby to působilo. Tehdy jsem se zajímal o esoteriku již alespoň pět let a v té chvíli jsem si říkal - no jo, to je fakt. Až později mě došlo, že to vlastně působí na energetické bázi a ne na nějaké chemické rovině (tím nechci říct, že chemická rovina TAKÉ nepůsobí na energetické bázi. Tím se trošku odkláním od tématu - ale pro mě to bylo jednoho dne podstatné zjištění. Pro mě byl svět: energetické působení a pak působení přes receptory v mozku. Později jsem zjistil, že to co je hmotná pilulka, která má konkrétní účinek na chemismus v těle, je také energie).
Nedávno jsem kdesi četl, že bachové květy působí tak trošku na homeopatickém principu. Asi to bylo přirovnání, ale je to podobný omyl jako u EAV? Co Šamanko?
Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
samanka
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2002
Příspěvky: 3733

PříspěvekZaslal: so červenec 24, 2010 2:44 pm    Předmět: x Citovat

Hmmm nevím jak to dotyčný myslel, ale podobnost by se dala najít v působení na psychiku (jiné čaje nebo koncentráty z rostlin působí spíš
na tělesné úrovni) a tím, co jsi tu psal - energetickým přenosem.
Případně ještě tím neuchopitelným: jak to může funfovat když to nemá
žádnou logiku!

šamanka
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Psychedelic
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 11.6. 2005
Příspěvky: 745

PříspěvekZaslal: so červenec 24, 2010 3:56 pm    Předmět: Citovat

Šamanka:
Homeopatie i Bachovy květy působí na energetické úrovni. Homeopatie ale působí na základě podobnosti. U Bachových květů ale tenhle zákon v potaz brán není, ne? Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
samanka
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2002
Příspěvky: 3733

PříspěvekZaslal: so červenec 24, 2010 6:40 pm    Předmět: x Citovat

Nejsem odborník na Bachovky. A nevím přesně, jaká byla myšlenka pana Bacha při výběru rostlin. Ale když nad tím uvažuju, tak by tam mohla být jak podobnost, tak opak - léčím nízké sebevědomí sebevědomou rostlinou. Je to jen moje spekulace.

Každá rostlina, když se do ní ponoříš, tak má v sobě nejen určité chemické látky, ale i specifické vlastnosti - jako člověk. Něco vyplývá už jen z toho, jak vypadá, kde roste apod. Každá má i svůj jakýsi vnitřní svět, ze kterého se dá odvodit spousta informací.

šamanka
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Renata
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 13.2. 2005
Příspěvky: 856

PříspěvekZaslal: ne červenec 25, 2010 10:04 pm    Předmět: Citovat

Jakékoli esence, nejen Bachovky ale i další , stejně jako homeoptika jsou esence, v různém ředění. To co užíváme orálně jsou jakési nosiče těchto energetických otisků právě různéím ředění.
Určitě hodně zajímavá je autopatie, kde se využívalo energetických otisků vlastních slin a nyní už i dechu. S úspěchem. http://www.autopatie.cz/
S energetickými otisky - informacemi - se pracuje i v Rainbowreiki, při výrobě esencí pomocí Reiki.
Dají se tak vyrobit esence prakticky z čehokoli.
A protože to jsou energetické otisky, dá se s nimi pracovat velice dobře i při použití Reiki a záměru a aplikovat je přímo do aury i bez orálního použití, efekt je téměř okamžitý a hlavně šetří kapsu.

Zkuste si jen tak pohrát s obyčejným kamínkem, naladit se na něj, zeptat se bytosti která v něm sídlí, zda bude ochotna vám odpovědět a popřípadě pomoci, uričtě zachytíte odpověď a pak se kamene zeptejte zda vám bude pomáhat spíš po psychické stránce a nebo fyzické a s čím. Po vzájemné dohodě se nechtě léčit a poznáte sami. Stejně tak se dá pracovat se stromy, rostlinami, tak můžete objevit i dalíš účinky rostlin než používal Dr. Bach, můžete tak pracovat s barvami, adělskými , mistorovskými a dalšími energiemi. Někomu to jde hned, někomu až za delší čas, ale bez tréningu a víry nic není.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
kamo
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 29.6. 2005
Příspěvky: 901

PříspěvekZaslal: po červenec 26, 2010 8:28 am    Předmět: Citovat

Renata napsal:
Zkuste si jen tak pohrát s obyčejným kamínkem, naladit se na něj, zeptat se bytosti která v něm sídlí, zda bude ochotna vám odpovědět a popřípadě pomoci, uričtě zachytíte odpověď a pak se kamene zeptejte zda vám bude pomáhat spíš po psychické stránce a nebo fyzické a s čím. Po vzájemné dohodě se nechtě léčit a poznáte sami. Stejně tak se dá pracovat se stromy, rostlinami, tak můžete objevit i dalíš účinky rostlin než používal Dr. Bach, můžete tak pracovat s barvami, adělskými , mistorovskými a dalšími energiemi. Někomu to jde hned, někomu až za delší čas, ale bez tréningu a víry nic není.


Hezky napsáno, za sebe děkuji.
Cool
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
grasshopper
Velmi zkušený uživatel
Velmi zkušený uživatel


Registrace: 22.1. 2007
Příspěvky: 96

PříspěvekZaslal: po červenec 26, 2010 10:12 pm    Předmět: Citovat

Vrátím se k původní otázce, co je a není homeopatie. Kdysi jsem na webu osud.cz četl rozdělení homeopatie na 4 základní směry:
1. klasická homeopatie – vyznačuje se podáváním jednoho léku v jednom čase (mimo jiné), jdoucí po psychických příčinách nemoci
2. konstituční homeopatie – nalezení konstitučního preparátu, pro které je třeba provést důkladný pohovor s pacientem, bere také v potaz psychiku člověka
3. homeopatie ve stylu „kuličky od firmy Boiron“ – jde spíše o zaměření na konkrétní akutní problém, např. na nachlazení lék Belladona (neberte mě za slovo, homeopatii nedělám…)
4. EAV – diagnostika podle Jonáše + následné předepisování kapiček od firem Joalis a Spiralis, tyto kapičky obsahují řadu výtažku rostlin, třeba i několik desítek léčivých látek
Tak takové rozdělení jsem tam tenkrát četl. Lidé, co dělají klasickou homeopatii určitě nepovažují metodu EAV za homeopatii. Jak mi říkal pan Sušický, že prý Jonáš homeopatii nedělá. Používá sice naředěné a homeopatické léky, ale není to už homeopatie. Když budu mít míč tak s tím míčem můžu hrát fotbal, basketbal, volejbal… takovou hru, jaká pravidla k tomu balonu přidám. Stejně tak s homeopatickým lékem. K tomu léku musím přidat nějaká pravidla a buď to bude homeopatie nebo Jonášovo EAV nebo něco úplně jiného.

I když mě teda spíš zajímá to, jak a jestli mi to pomůže než to zda se daný postup léčby dá nazvat homeopatií nebo EAV nebo jakkoliv jinak. Ať se to jmenuje třeba Cipísek, hlavně když to bude fungovat… Very Happy Very Happy

Co mě ale vadí a došlo mi to až později, tak že u nás existuje několik organizací klasické a jiné homeopatie a tudíž je i několik předsedů a prezidentů těchto organizací. Když jsem šel poprvé k Sušickému a přečetl jsem si, že je předsedou České homeopatické komory či co, tak jsem myslel, že je úplně ten „nejvyšší homeopat u nás v republice. Tak jako když se řekne předseda vlády, ten je taky jen jeden.
Jenže pak jsem na netu objevil, že takových homeopatických organizací je u nás docela dost. Liší se ve jménech… Např. namátkou:

1. Homeopatická fakulta
www.homeopaticka-fakulta.cz

2. ČKKH - česká komora klas. homeopatie
www.homeopathy.cz

3. Homeopatická akademie - Jiří Čechovský
www.homeopatie.cz

4. Konstituční homeopatie
http://www.homeoinstitut.com/poradna.php

To mi docela vadí. Mělo by se to nějak sjednotit, aby když se řekne prezident české homeopatické XY, aby to byl prostě ten nejvyšší. Prezident Klaus je taky jenom jeden.

Ale asi to nese doba. Nejinak je tomu např. v bojových uměních. Před 3 lety jsem začal chodit na wing chun, což je čínský styl kung fu. Toto umění má několik mogifikací, škol, organizací, namátkou: Wing chun, Ving tsun, vingtsung, Yong Tjun, Mai Gei Wong Wing Chun, Lok Yiu Wing Chun….A jsou zde větší či menší odlišnosti v tom stylu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
samanka
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2002
Příspěvky: 3733

PříspěvekZaslal: út červenec 27, 2010 5:59 am    Předmět: x Citovat

Grass: milý chlape, kdyby sis přečetl můj příspěvek, mohl sis ušetřit dost času a místa. První čtyři body jsou pořád homeopatie, jen se mění přístup:
klasická hledá příčinu a to buď postupně po kouscích nebo rovnou jde
po konstitučním léku, ale ne vždy je to prospěšné pro pacienta (ten nářez) nebo se těžko odhaluje (nejdřív je potřeba předepsat na masku,
člověk mlží, vymýšlí si, krapítko si upravuje informace atd. Dále je tu akutní homeopatie, která se používá jako první pomoc když se ti udělá zle, bolí tě zub, jdeš na operaci. To použití před tím je na chronické problémy, akutní je na akutní první pomoc. Všechny tyto metody včetně té poslední se dělají formou rozhovoru, aby se ten správný lék našel co nejlépe a nejpřesněji. V akutní je rozhovor zaměřený spíš na to jak rychle vyřešit problém než rozebírání povahy pacienta, ale povahy zranění. když někoho píchne včera a začne otíkat, nebudeš se ho vyptávat na jeho rodinu a zájmy, že?
Konečně varianta podle firmy Boiron je lékařská, stanovují se diagnozy a podle nich se dávají léky (máš kašel? Nezkoumá se příčina, ale dávají se léky na typ kašle - suchý, vlhký, kdy a čím se zhoršuje apod.).
Pořád je to homeopatie jen přístup je odlišný.

EAV změří orgán a dá bylinky na orgán, což je poněkud jiný postup,
odlišný od těch předchozích. Navíc dává mix hodně léků, někdy si protiřečících. Ale nejsou v silných potencích.

Co mě rozesmálo je to, jak moc lpíš na institucích a titulech. Jsou báječní homeopaté s velkou praxí (právě např. duo Valentová - Sušický), kterí
nemají žádný titul, Iva není předseda ničeho a přesto jsou dobří, mají svoje úspěchy, školu a Iva na několik měsíců dopředu zadané termíny. Homeopatické společnosti jsou proto, aby měli svoji lékaři a nelékaři. Jsou to jen takové hry a nechápu, proč tě to tak rozčiluje. Nám, co nejsme členy ani jednoho spolku je to fuk. Na přednášky a letní školy chodíme i tak a kdo potřebuje pomoct, ten si nás najde. Ne proto jestli jsme ve spolku, ale třeba mu můžeme pomoct nebo ho aspoň vyslechneme. A o tom rozhovoru, který ty považuješ
za něco, co tě otravuje, co je zbytečná ztráta času, zbytečné mrhání penězi, to často právě je. A je jedno kdo je nebo není předseda, kdo má jakou funkci - podstatné je, kdo je dobrý léčitel. O to tady snad jde, ne?Funkce totiž nezaručuje vůůůůůůbec nic.

samanka
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
samanka
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2002
Příspěvky: 3733

PříspěvekZaslal: út červenec 27, 2010 7:25 am    Předmět: x Citovat

Ještě jinak - základní myšlenka v tomto pořadí v jakém je to popsáno:

alopatie - nemoc - pacient - zničení nemoci za každou cenu chemikáliemi,
na stejnou diagnozu stejný lék.

homeopatie - člověk - problém - řešení za pomocí homeopatického léku
nejvíce podobného konstituci a problému člověka, při čemž
platí, že čím vyšší ředění, tím větší dopad do osobnosti
a psychiky člověka. Ředěním je možné použití nejen
rostlin, ale zvířat, jedů, kyselin, kovů,...Každý dostává
na individualitu osoby a problému svůj osobní lék

EAV - měření - orgán - bylinka - každý dostane stejný lék na stejný
orgán podle výsledků měření, není důležitý člověk ani problém,
důležitý je výsledek měření energie orgánu (podobné snad čínské
medicíně a jejím meridiánům (?). Ředění léčiv, podle toho, co se
oficiálně uvádí končí ještě před tím nebo těsně na hranici, kde
začíná homeopatie.

šamanka
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
grasshopper
Velmi zkušený uživatel
Velmi zkušený uživatel


Registrace: 22.1. 2007
Příspěvky: 96

PříspěvekZaslal: út červenec 27, 2010 8:53 am    Předmět: Citovat

Milá Šamanko, já si ten tvůj příspěvek četl... Asi jsem napsal vesměs to stejné, jenom jinými slovy. Ale to, že např. Sušický tvrdí, že EAV a Jonášovy metody nejsou homeopatie, je pravda. Osobně nemám nic proti žádné metodě (typu homeopatie), pokud pomůže. Každá metoda je vhodná na něco jiného. A když pomůže, na názvu nezáleží.

Jinak bych chtěl podotknout, že stoupenci Jonáše kromě hafo léků, které ti dají, ti většinou naordinují i dietu spočívající ve vyloučení mléka a mléčných výrobků. Ono to trochu pomáhá (třeba na nějaké kožní problémy), ale neřeší to příčinu, nemoc se nevyléčí, jenom se méně projevuje (po vysazení mléka). Jenže mě to přijde, jako když budu mít pokažené auto, tak tím, že budu méně jezdit, tak se mi závada bude méně projevovat. Ale auto mi to neopraví.

S těmi institucemi a tituly jsi mě opět nepochopila. Já na nich nelpím. Chtěl jsem říct to, že pokud se homeopaté nedokážou sjednotit a táhnout za jeden provaz a vytvořit si jednu organizaci společnou pro celou republiku, je to smutné a z pohledu nezaujatého člověka to vrhá špatné světlo na homeopatii. Samozřejmě tím, jak je víc organizací, tak se vzájemně neuznávají. Sušický a jeho spolek neuznává Jonáše a říká o něm, že se jeho metoda smrskla na čištění střeva a proklínání mléka. Lidé např. z ČKKH zase neuznávají Sušického a tvrdí, že když není vystudovaný doktor, nemůže na to stačit a že spousta pacientů přešla od Sušického právě k nim, protože on něco rozdělal a pak si s tím nevěděl rady. A je to docela hendikep, když homeopat není doktor, protože když mu předložím lékařský nález, on si ho přečte a vůbec neví o čem je řeč. Jak pak může chtít něco léčit?
Doktor co dělá nyní EAV mi zase říkal, že dřív dělal i klasickou homeopatii, ale přestal s tím protože prý tam byly výsledky velmi chabé, že je šance tak 15 procent, že se doktor trefí skutečně do černého. Proto s tím přestal a dělá teď EAV, kde jsou postupy i výsledky prý viditelnější a hmatatelnější.

A teď si vem naprostého laika, má zdravotní problémy, moderní lékařská věda mu řekne, že je to dědičné, že je to prostě takový typ pleti, že je to vrozené apod. a nedá se s tím nic dělat. A on chce zkusit alternativu. V TV zaslechl něco o homeopatii a chce ji zkusit. Kdyby věděl to co já čili to jak jsou jednotlivé homeopatické kruhy mezi sebou "na nože" tak ke komu má jít? O tohle tu jde. Tohle jsem tím chtěl říct.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
kamo
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 29.6. 2005
Příspěvky: 901

PříspěvekZaslal: út červenec 27, 2010 9:45 am    Předmět: Citovat

grasshopper napsal:
A je to docela hendikep, když homeopat není doktor, protože když mu předložím lékařský nález, on si ho přečte a vůbec neví o čem je řeč.

Určitě je to nevýhoda, pokud to nedokáže.
Pokud to kdokoli, kdo chce pomáhat lidem se zdravím a není lékař, myslí seriózně, tak se skoro neobejde bez aspoň rámcové schopnosti přečíst lékařský nález. Lidé si k alternativcům běžně nosí lékařské zprávy, např. u páteře je leckdy dokonce záhodno mít sebou výsledky z CT či MR.
Takže ať je to homeopat, reflexní terapeut, masér atd. opravdu se šprtají anatomii a medicínskou frazeologii a nezřídka jsou jejich znalosti na úrovni lékařů.
Nehledě na to, že to terapeuta může navést správným směrem, tak to dobře působí i na pacienta - že přišel k odborníkovi.

grasshopper napsal:
Jak pak může chtít něco léčit?

Mohou být výjimky, kteří to nepotřebují, protože si to vytestují sami a lékařská zpráva by je mohla zmást, ale takových moc není. Jen málokdo do té zprávy aspoň nenakoukne, když už je k dispozici.
.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Renata
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 13.2. 2005
Příspěvky: 856

PříspěvekZaslal: út červenec 27, 2010 10:47 am    Předmět: Citovat

Grasshopper: promiň, možná to vnímám nepřesně, ale přijde mi tak trochu, že očekáváš od druhých že ti odopoví na tvoje problémy s tvým tělem, že ti řeknou co, proč máš dělat a co z čeho je, že ti řeknou příčinu. Je to asi normální, ale jelikož sem přispíváš už delší dobu a máš celkem slušný přehled v alternativních vědách, nebo alespoň to tak vypadá, zkusil jsi se zeptat v klidu svého těla, proč má různé potíže? Ono to je asi tak banální, ptát se těla, ale ono je naše, tak ono ví co proč a jak.
Zkus se sám sebe v tichosti a klidu naladit na tělo a zeptat se ho jaké emoce jsou uloženy v tom či onom problematickém místě, co ti způsobují v tomto životě, jaké programy v tvém chování je způsobují, nakolik jsou tvoje a nakolik přejaté, použij Reiki, nebo pokud pracuješ s anděly a jinými světelnými bytostmi a nebo s kameny a pod. aby ti pomohly to místo čistit, léčit a aby ti tvé vyšší Já poradilo jaký nový program by byl pro tebe vhodnější, aby tě tvé vyšší Já naladilo na to co je uvntiř tebe - tvoje síla, pevnost, apod. která byla zastíněna cizími programy. Můžeš se se svým tělem domluvit co pro něj můžeš udělat ty sám. Ono ti odpoví. Vždycky, když má člověk nějaký problém, jedno jaký, měl by začít u vlastního těla. Protože je za ně zodpovědný, nikdo jiný ne. Hlava může mít spoustu plánů a představ, ale bez těla je nemůže realizovat. Čekat od druhých, že oni mi zařídí abych byla bez obtíží je sice běžné, ale většinou bývá člověk zklamán.
HOmeopatie a td jsou jen podpůrné léčivé metody které nenahrazují vlastní přístup a zodpovědnost člověka k sobě samému, jen mu pomáhají, pokud se rozhodne je využít, pomohou mu ale jen v té míře, pro kterou jsou určeny, nedokáží zařídit kompletní obnovu do "bezproblémova". také mu pomohou v míře, jaké si pomoc člověk podvědomě dovolí. Je mnoho lidí, kteří vědomě chtějí zlepšení ale podvědomě jej odmítají z různých důvodů. Je na každém, aby začal sám zkoumat proč a co se děje, když se cítí nelibě a snažil se pochopit příčiny, vědomě je uchopit a vědomě změnit. Někde se tak může posunout kupředu bez pomoci a nebo mu může v něčem pomoci terapeut a nebo info zvenčí, které k němu jakby náhodou přijde. Podle jeho ochoty převzít zodpovědnost za sebe a své zdraví se k němu dostanou lidé a metody které mu mohou nějak pomoci a nebo posunout jej dál v sebepoznání. Záleží to na stavu a otevřenosti člověka k tomuto. Pokud spoléháme jen na pomoc zvenčí, pak nám něco pomůže, ale protože jsme neobjevili a nepochopili programy, které nás vedou k tomu, abychom některé věci viděli a chápali či řešili pro nás nevhodně (záměrně nepíšu špatně nebo dobře), v krátké nebé delší době se budou problémy opakovat a nebo se někde navyšovat. A naše tělo je bude prezentovat formou bolesti jak psychické tak fyzické.
Je to úplně stejné jako u vztahů. Když člověk uteče z jednoho do druhého vztahu, za chvilku zjistí, že to před čím utekl je tady znovu, jen v modrobílém a možná ještě upgradovaně. Je jedno jestli utákám od vztahu do vztahu a od každého očekávám že mě bude mít rád, že se postará abych byla šťastná, ....Stejně tak utíkám od metody k metodě, od doktora k doktorovi a očekávám že ona/on se postará abych byla zdravá, v pořádku, že mi ukáže co, povede mne a že já budu jen následovat a běda když nebudou očekávané výsledky. A kde je hledisko O co pro svoje zdraví, pro vlastní větší psychickou pohodu , pro posílení sounáležitosti a spolupráce v mých vztazích můžu dělat já, abych byla já a aby byli všichni zúčastnění spokojení? Nejde o to, kdo bude mít pravdu a "vyhraje" ale aby byla spokojenost u všech zainteresovaných.
Ale to jsem odbočila trochu od otázky. NIcméně se domnívám že bez vlastního podstatného přičinění se zkrátka žádné trvalé zlepšování na čemkoli konat nebude.
Proto možná někomu ke zlepšení jeho stavu stačí jen malinko a někdo musí prostudovat stohy literatury, vyzkoušet spoustu metod a navštívit mnoho lékařů a terapeutů a pořád má k něčemu výhrady a nějaké ale.

Milej zlatej, myslím si, že každý si v případě potřeby najde to co mu vyhovuje a pokud mu to prospěje, považuje to za to nejlepší na světě a nedá na to dopustit, jeho tělo je nastaveno na to že mu to pomáhá. Někdo tak bude propagovat slivovici a špek a čistou hlavu, někdo byliny, někdo homeo v různém přístupu, jiný řízenou detoxikaci podle kohokoli, urinoterapii, francovku, marjánku, úpravu stravy a tad atd. zkrátka na co jsme každý nastavený. A druhému to samozřejmě vyhovovat vůbec nebude. Tak to prostě je a nemá cenu to porovnávat a posuzovat co je lepšía nebo proč se to nedělá tak či onak. Někdo potřebuje to, někdo ono. na tom, že lidi hledají venku co by jim pomohlo, nebo co by za ně zařídilo aby byli zase ok. byl vždy a stále je postaven velký byznys.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
samanka
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2002
Příspěvky: 3733

PříspěvekZaslal: út červenec 27, 2010 11:11 am    Předmět: x Citovat

Tak za prvé - u Sušického se na škole učí dva roky medicínské znalosti, které přednáší lékaři a dělají se z nich zkoušky.
Za druhé organizace jsou od organizování a papírování a ne léčení.

Když budu nemocný laik, tak půjdu k tomu, kdo má nejlepší reference pokud se týká léčení, nebudu se šťárat na netu v takových ptákovinách jako co si myslí která organizace o druhé. Protože praxe je o lidech,
kteří praktikují ne o organizaci nebo neorganizaci.

Někdo má výsledky s homeopatií, někdo EAV. Záleží co chceš dělat.
Jestli se zaměřit na ty játra a detoxikovat nebo na člověka a jeho problémy a život. Jasně EAV máš za chvilku bez námahy hotovou,
podle systému pacient vyfasuje léky a může být do 15 minut venku.
A příště změříme, vyfasuje novou hromádku za nemalé peníze a jde.
Zatímco klasika vyžaduje mluvit s klientem, poslouchat ho, přemýšlet
nad jeho tématem, třeba ještě doma, repertorizovat atd.
Prostě někoho baví jedno, druhého něco jiného. A člověk si může taky
vybrat, jestli chce ty játra nebo potřebuje pohnout ještě s něčím dalším.
Taky si můžu koupit ostropestřec a nechodit nikam!

Pokud máš pocit, že ten kdo nemá před jménem MUDR. a není v té
správně organizaci, nedělá EAV nebo něco pro tebe jasného a srozumitelného, potřebuješ mít všechno srovnané a odškrtnuté,
pak si najdi takového člověka, který bude tyto požadavky splňovat.
Protože v systémech, kde fungují duchovní, energetické nebo intuitivní
postupy se nebudeš cítit bezpečně a budeš pořád a pořád nespokojený.


šamanka
PS: nechci tě urazit, ale mám nelékařský typ, z jaké oblasti bude tvůj
konstituční lék. Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Pro zdraví Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001-2003 phpBB Group
phpBB port v2.0.7 based on Tom Nitzschner's phpbb2.0.6 upgraded to phpBB 2.0.7 standalone was developed and tested by:
ChatServ, mikem,
and Paul Laudanski (aka Zhen-Xjell).

Version 2.0.7 by Nuke Cops © 2004 http://www.nukecops.com




Web pohání Copyright © Redakční systém UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena.
Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.14 sekund