Fórum - Zobrazit téma - Od stádovosti k individualitě - Reikiwebík

Vítej človíčku na Reikiwebík!
  Vítej   Anonyme

     Menu
· Domů
· akce
· Akce_Reiki
· Archív článků
· Diskuzní fórum
· Hledání
· Ke stažení
· Témata článků
· Top 10
· Kalendář akcí

· Reiki Seznam
· Reiki kluby
· Kalendář Reiki kurzů


· ReikiWeb - starý 1
· ReikiWeb - starý 2

     Návštěvnost

Statistiky pro Reikiwebík


Diskuzní fórum

Reikiwebík :: Zobrazit téma - Od stádovosti k individualitě
 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   Osobní nastaveníOsobní nastavení   PřihlášeníPřihlášení 

Od stádovosti k individualitě

 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Pelmel
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
samanka
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2002
Příspěvky: 3733

PříspěvekZaslal: po červenec 12, 2010 10:31 pm    Předmět: Od stádovosti k individualitě Citovat

Doba se změnila a všichni bychom mooooc potřebovali se vrátit
od nahánění do stáda k vlastní individualitě. Nejen v nakupování
a stylu života, ale i terapiím, dělaným na míru.

Jednomu víc sedí kinezka, druhému reiki, třetímu třeba akupunktura...
Jenže za půl roku potřebuje na nový problém nové řešení.
Byla tu sáhodlouhá debata o tradičním japonském reiki a údajně jiných variantách. Nebudu to rozebírat. Sama mám ráda určitý systém a smysl
v metodách, ale začíná mě to táhnout k zamyšlení, jak dělat věci líp
"na míru".

Podle mého je důležité se neustále, ba celý život vzdělávat a neustrnout.
Vzít si ze starých mistrů to dobré, ale otrocky je nenapodobovat. Jak pro sebe, tak své "pacienty" hledat velmi osobní a individuální přístup.
Univerzální šablona jakoby se přežila a složitost doby i problémů si žádá
nové myšlení. Nemyslím tím vymýšlet ptákoviny jako reiki z Dolních Kotěhůlek a reiki z dosud neobjevené planety, ale nový pohled na potřeby člověka, který žádá o pomoc a to s dobrými metodami v ruce.
Mít pár svých osvědčených, ve kterých se orientuji, věřím jim.

Taky se učit druhého víc provázet než ho hnát před sebou podle vlastních představ. A to ani nemluvě o tom, když svou oběť dostihneme ještě než ji vůbec něco napadne, už je tlačená do léčby předem, nacpeme to do něj horem dolem a jsme spokojeni, kolik dobra jsme na něm napáchali. On neměl ani čas se rozhodnout co by v této chvíli chtěl a potřeboval.
U našich blízkých je tohle naše "zkouška dospělosti" nechat jim jejich prostor pro jejich volbu a rozhodnutí. Velmi těžká zkouška.
Zrovna mám jednu před sebou, dcera půjde na operaci, kde se dá tolik udělat! Ale trenuju - nabízím, nenutím, trenuji trpělivost a respekt
k rozhodnutí druhého. Je dospělá a zodpovědná sama za sebe.
Ovšem to pokušení je velikéééééé.

Pochopitelně univerzální postup je jednodušší a méně náročný. Proto ho hodně využívá klasická medicína, kde lékař často ani nemá čas
a chuť si s pacientem popovídat. Což mi bychom naopak mít měli.
Vnímat kdo přišel a co potřebuje. A co mu můžu ze svého poskytnout já.
Tedy znovu opakuji - co i mě nejvíc sedí, čemu věřím a co mě baví, ne to, za co jsem dala nejvíc peněz, tudíž se mi musí vrátit. Nebo co se léta dělá takhle, proto s tím nemůžu hnout o píď i když cítím, že o kousek dál by to bylo to pravé ořechové.

Tohle mi připadá jako dobrá výzva pro dnešní dobu a zlepšování obou stran - jak na straně "pacienta" tak na straně "terapeuta" (používám tyto výrazy pro zjednodušení a pochopení o čem mluvím, dosaďte si tam co potřebujete).

šamanka
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Krabas
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 23.3. 2004
Příspěvky: 1658

PříspěvekZaslal: út červenec 13, 2010 7:47 am    Předmět: Citovat

musím říct šamanko, že jsi mě urazila tou svojí poznámkou, že naše "setkání" pro tebe bylo nepříjemnou záležitostí.

škoda žes mi to tenkrát neřekla do očí. a nebo aspoň tady vysvětlila proč. místo toho sekáš nová a nová témata a od starších utíkáš.

měj se
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Dizzy
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel


Registrace: 1.2. 2010
Příspěvky: 41

PříspěvekZaslal: st červenec 14, 2010 12:11 am    Předmět: Citovat

Ahoj Samanko. Tady je jednoznacna odpoved. Univerzalni veci funguji ve stadovosti. A tak to je. Takze ja se priklanim jednoznacne k individualite...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
samanka
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2002
Příspěvky: 3733

PříspěvekZaslal: st červenec 14, 2010 10:39 am    Předmět: x Citovat

Děkuji chlape, koukám že osvícení máš v kapse! Very Happy

šamanka
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Pelmel Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001-2003 phpBB Group
phpBB port v2.0.7 based on Tom Nitzschner's phpbb2.0.6 upgraded to phpBB 2.0.7 standalone was developed and tested by:
ChatServ, mikem,
and Paul Laudanski (aka Zhen-Xjell).

Version 2.0.7 by Nuke Cops © 2004 http://www.nukecops.com




Web pohání Copyright © Redakční systém UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena.
Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.26 sekund