Fórum - Zobrazit téma - posílání energie - Reikiwebík

Vítej človíčku na Reikiwebík!
  Vítej   Anonyme

     Menu
· Domů
· akce
· Akce_Reiki
· Archív článků
· Diskuzní fórum
· Hledání
· Ke stažení
· Témata článků
· Top 10
· Kalendář akcí

· Reiki Seznam
· Reiki kluby
· Kalendář Reiki kurzů


· ReikiWeb - starý 1
· ReikiWeb - starý 2

     Návštěvnost

Statistiky pro Reikiwebík


Diskuzní fórum

Reikiwebík :: Zobrazit téma - posílání energie
 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   Osobní nastaveníOsobní nastavení   PřihlášeníPřihlášení 

posílání energie

 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Reiki 2. stupeň
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
jajjka
Lepší než nováček
Lepší než nováček


Registrace: 22.5. 2010
Příspěvky: 5

PříspěvekZaslal: st červen 23, 2010 2:45 pm    Předmět: posílání energie Citovat

Ahoj všem. jsem tu nováček a v Reiki vlastně taky, mám čerstvě zasvěcení 2.stupeň.S energií pracuji na sobě každý den a jinak jen v rámci rodiny. Manžel a syn jsou trochu skeptici, nicménně mé pokusy shovívavě trpí. Reiki na dálku trénuji s kamarádkou, ta je z toho nadšená a informuje mě o svých pocitech. Minule však prý necítila skoro nic, je pravda, že jsem se přistihla, že mi myšlenky bloudí někde jinde než na posílání - a teď ten můj dotaz - Jak to praktikujete vy, myslíte celou dobu na dotyčnou osobu? Já těch cca 15 minut se nevydržím na to soustředit, tyto problémy mám i při meditacích. Možná by mi pomohlo opakování nějaké mantry, nevím, a proto se ptám.
Děkuji za odpověď.
Jajjka.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Dizzy
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel


Registrace: 1.2. 2010
Příspěvky: 41

PříspěvekZaslal: st červen 23, 2010 10:49 pm    Předmět: Citovat

... pro soustredeni naladeni a pocit harmonie bych rozhodne pouzil prvni symbol...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Roso
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 17.9. 2007
Příspěvky: 758

PříspěvekZaslal: čt červen 24, 2010 9:14 am    Předmět: Citovat

Já to vnímám tak, že není ani tak podstatné soustředit myšlenky na samotné posílání jako zůstat v přítomném okamžiku. Stačí vyslat přání jednou a pak zůstat v meditaci v přítomném okamžiku.

RoSo
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
samanka
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2002
Příspěvky: 3733

PříspěvekZaslal: čt červen 24, 2010 10:28 am    Předmět: x Citovat

Není to pokaždé stejné, takže jednou cítíš víc, jindy méně, třeba zrovna nebylo potřeba posílat... Zkus to brát víc jako hru a sledovat i svoje pocity, třeba zjistíš, že po pár minutách už není důvod posílat nebo naopak.

Já jsem zastáncem vnímání toho co dělám, ale když uletíš myšlenkami jinam, tak se nic neděje. Jednak proces jede dál sám a za druhé se
pak vrátíš zpátky a pokračuješ než máš pocit, že bylo pro tu chvíli uděláno dost. Trenink zlepšuje míru pozornosti, netřeba tlačit na pilu.

šamanka
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
jajjka
Lepší než nováček
Lepší než nováček


Registrace: 22.5. 2010
Příspěvky: 5

PříspěvekZaslal: čt červen 24, 2010 2:53 pm    Předmět: Citovat

Děkuji za vaše odpovědi, jste moc fajn, ráda na tyto stránky chodím sbírat zkušenosti, a ráda si tady čtu i starší příspěvky.
Jajjka
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Narya
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 30.4. 2002
Příspěvky: 1286

PříspěvekZaslal: pá červen 25, 2010 9:26 am    Předmět: Citovat

Trénink je základem, postupně se v té schopnosti budeš v koncentraci zlepšovat.

Dobrou pomůckou je fotografie, díváš se na ní a skrze dlaně působíš. Nebo máš ruce přímo nad fotografií, případně když máš oči zavřené a začneš se ztrácet otevřeš je a zaměříš se skrze fotografii zpátky na člověka.

Pokud nechceš působit "jen tak" a domluvíte si to, můžeš provést celkové / kratší ošetření. A to tak, že budeš ošetřovat v představivosti jak kdyby člověk ležel před tebou a ty jsi mu mohla ruce pokládat na jednotlivá místa těla. Já většinou používám menší postavičku, kterou si pak různě posunuju, otáčím. Nemusíš ji nutně vidět, stačí tvoje uvědomění si, že teď máš ruce na očích, a postupně na dalších místech. Působení je pak trochu pestřejší, protože tu svoji pozornost nedržíš na jednom místě, ale střídáš to.

Někteří učitelé učí působení na dálku skrze nějakého plyšáka - ideálně medvídka nebo panenku. Zaměříš se na toho, koho chceš ošetřovat a skrze ten zástupný předmět ošetříš jednotlivá místa. Osobně jsem nikdy neměla potřebuje tenhle postup dělat, ale je to taky dobrá možnost.

Jinak ke koncentraci má sloužit hlavně první symbol. Spojení můžeš zahajovat třetím symbolem - uklidní mysl a umožní se propojit. I když je samozřejmě možné navázat spojení i bez něj .

M.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
jajjka
Lepší než nováček
Lepší než nováček


Registrace: 22.5. 2010
Příspěvky: 5

PříspěvekZaslal: po červen 28, 2010 2:23 pm    Předmět: Citovat

Díky moc, fakt mi pomohla rada brát to jako hru,uvědomila jsem si, že jsem to vše prožívala hrozně vážně a s pocitem odpovědnosti, tak jsem to trochu odlehčila a i mám teď z Reiki lepší pocit.
A ta rada s panenku je taky moc fajn, určitě vyzkouším.
Teď o víkendu jsem nabídla Reiki jedné známé, šlapaly jsme po horách a ona byla k večeru dost utahaná. Sice o tom nic nevěděla, ale souhlasila a po deseti minutách byla nadšená a že prý ji přestala i bolet hlava. Zbytek trasy došla bez problémů. Bylo to pro mě ohromné povzbuzení, že i takhle můžu pomoci.
Přeji všem krásné dny.
Jajjka
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Reiki 2. stupeň Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001-2003 phpBB Group
phpBB port v2.0.7 based on Tom Nitzschner's phpbb2.0.6 upgraded to phpBB 2.0.7 standalone was developed and tested by:
ChatServ, mikem,
and Paul Laudanski (aka Zhen-Xjell).

Version 2.0.7 by Nuke Cops © 2004 http://www.nukecops.com




Web pohání Copyright © Redakční systém UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena.
Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.11 sekund