Fórum - Zobrazit téma - Záhada úrovní - Reikiwebík

Vítej človíčku na Reikiwebík!
  Vítej   Anonyme

     Menu
· Domů
· akce
· Akce_Reiki
· Archív článků
· Diskuzní fórum
· Hledání
· Ke stažení
· Témata článků
· Top 10
· Kalendář akcí

· Reiki Seznam
· Reiki kluby
· Kalendář Reiki kurzů


· ReikiWeb - starý 1
· ReikiWeb - starý 2

     Návštěvnost

Statistiky pro Reikiwebík


Diskuzní fórum

Reikiwebík :: Zobrazit téma - Záhada úrovní
 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   Osobní nastaveníOsobní nastavení   PřihlášeníPřihlášení 

Záhada úrovní
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5
 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Duchovno všeobecně
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
toora
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 9.7. 2005
Příspěvky: 3774

PříspěvekZaslal: pá červen 04, 2010 12:36 pm    Předmět: Re: x Citovat

samanka napsal:
Tak to jsem ráda. Podobného pejska mám, resp. dcera....

Tak to máte Šamanko roztomilé dílko, počítám, že vzhledem k teriéřímu temperamentu máte doma o veselou zábavu postaráno. Wink Very Happy

My jsme měli Kavalírku King Charles Spanielku, tedy dcera měla Very Happy ...a když se dcera osamostatnila, tak ta její psí holka byla rázem moje, tedy zaplaťpábůch, že jsem s ní pak mohla ještě pár let společně posdílet....

Smile


Naposledy upravil toora dne so červen 05, 2010 8:06 am, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
toora
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 9.7. 2005
Příspěvky: 3774

PříspěvekZaslal: pá červen 04, 2010 1:51 pm    Předmět: Citovat

sunnyi napsal:
To ani dle mého. Celou tu dobu hovořím o tomto projeveném světě. To Ty mi tam neustále podsouváš to slovo "absolutní" ..

Nepodsouvám Mirku, jen reaguji na To, co jsi napsal, protože nevím jak jinak si mám vysvětlit, tuto Tvoji reakci:
toora napsal:
... A absolutní tma neexistuje.
sunnyi napsal:
S tímto také nesouhlasím.

Takže to "absolutní" můžu škrtnout?...snad ano. Smile


toora napsal:
... Nemyslím, že by mohla být tzv. „krátká“ a „dlouhá“ cesta pro Tebe neznámými pojmy.
sunnyi napsal:
To určitě ne, jen nevím, jak je toto relevantní celé této diskusi..
- tohle Už jen tak "pod čarou"- je zde přímá souvislost s těmi úrovněmi.

sunnyi napsal:
Buddha hovoří o Temnotě jako o Márovi, jak jistě dobře víš. Temnotě v tomto projeveném světě, světě, o němž po celou tu dobu hovořím já.

Kdyby tohle padlo hned, tak bychom se Mirku už vůbec nemuseli motat kolem „absolutní Temnoty. a mohli jsme si tedy jen povědět v čem se liší vnímání toho, kdo-co je to vlastně ten Mára. Smile
Protože by mne ani ve snu nenapadlo považovat Máru - pokud použiji Tvého výrazu - Temnotu, za něco od Boha odpadlého a na Něm nezávislého, tak jak ho, podle toho, co jsi napsal, zřejmě vnímáš Ty.

************************************************

Potom tedy, jsou tady dva názory:

Říkáš, že je tu Světlo (Bůh) a taky esence, kterou je Láska a pak je tu něco co je opakem Světla, nepochází z Něj, je to mimo Něj, na Něm nezávislé, a nazýváš to Temnotou.
Tedy na jedné straně Bůh (Světlo) a na druhé straně Temnota.

Říkám, že vše je Láskou (Bohem, Absolutnem, Prázdnotou, Vědomím) že neexistuje nic, co by z Boha nevzešlo, že neexistuje nic co by mohlo existovat nezávisle na Něm, ať už se nám to třebas jeví v našem chápání jakkoli jinak.
Projev, dualita a vše, co ji obsahuje – světlo-tma, vědomost-nevědomost, je jeho dílem, tedy absolutně vše je dílem Jednoho jediného.

***

Nevím, co přesně máš namysli tím „když se relevantní část dekóduje“, ale nemusím vědět všechno. Smile
Moc Ti přeju, že za svým Mistrem odcestuješ a můžeš tam dva týdny pobýt, to je pěkný....
Včera večer mi od Mistra přišla "zpráva" v podobném duchu, bylo právě ve chvíli, kdy jsem na Vás oba pomyslela. Takže ty „vesmírný dráty“ momentálně myslím docela pěkně fungujou. Smile
A samozřejmě, pokud se s čímkoliv z toho po svém návratu podělíš, budu moc ráda, a myslím, že na tyhle informace tady na RW nebudu sama.

Taky Ti Mirku děkuju za naše povídání a přeju Ti pěkné dny, ať se ti daří!

Ahoj
Katka

Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
sunnyi
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 15.12. 2004
Příspěvky: 1031

PříspěvekZaslal: pá červen 04, 2010 8:30 pm    Předmět: Citovat

[quote="toora"]
sunnyi napsal:
To ani dle mého. Celou tu dobu hovořím o tomto projeveném světě. To Ty mi tam neustále podsouváš to slovo "absolutní" ..


Nepodsouvám Mirku, jen reaguji na To, co jsi napsal, protože nevím jak jinak si mám vysvětlit, tuto Tvoji reakci:

toora napsal:
... A absolutní tma neexistuje.
sunnyi napsal:
S tímto také nesouhlasím.


Takže to "absolutní" můžu škrtnout?...snad ano Smile .

Legrácky, viď? Confused

Člověk se Ti po celodenní práci snaží pozdě v noci odpovědět a Ty si ho takhle vychutnáš, když mžourajíc ospalýma očima na obrazovku se takhle ukecne. No, užij si to. Já Ti to přeju.

sunnyi napsal:
Buddha hovoří o Temnotě jako o Márovi, jak jistě dobře víš. Temnotě v tomto projeveném světě, světě, o němž po celou tu dobu hovořím já.


toora napsal:
... Kdyby tohle padlo hned, tak bychom se Mirku už vůbec nemuseli motat kolem „absolutní Temnoty. a mohli jsme si tedy jen povědět v čem se liší vnímání toho, kdo-co je to vlastně ten Mára. Smile

Protože by mne ani ve snu nenapadlo považovat Máru - pokud použiji Tvého výrazu - Temnotu, za něco od Boha odpadlého a na Něm nezávislého, tak jak ho, podle toho, co jsi napsal, zřejmě vnímáš Ty..


A na tohle jsi přišla jak? To je Tvoje představa toho, jak to vnímám já. Hluboce se ale mýlíš.

************************************************

toora napsal:
... Potom tedy, jsou tady dva názory:

Říkáš, že je tu Světlo (Bůh) a taky esence, kterou je Láska a pak je tu něco co je opakem Světla, nepochází z Něj, je to mimo Něj, na Něm nezávislé, a nazýváš to Temnotou.

Tedy na jedné straně Bůh (Světlo) a na druhé straně Temnota...


Já nic takového neříkám. Říkám, že Světlo i Temnota vychází od Boha. A že Bůh vytvořil tuto hru Světla a Stínu.

toora napsal:
... Nevím, co přesně máš namysli tím „když se relevantní část dekóduje“, ale nemusím vědět všechno. Smile...


To je fajn, že to uznáš Wink .

Taky se měj Smile

Mirek
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
toora
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 9.7. 2005
Příspěvky: 3774

PříspěvekZaslal: pá červen 04, 2010 11:23 pm    Předmět: ...že by to tedy snad vadilo samotnýmu tomu psovi? Citovat

sunnyi napsal:
Legrácky, viď?

Člověk se Ti po celodenní práci snaží pozdě v noci odpovědět a Ty si ho takhle vychutnáš, když mžourajíc ospalýma očima na obrazovku se takhle ukecne. No, užij si to. Já Ti to přeju. .

Proč to vnímáš jako legrácku? Bralajsem to seriózně. Tím „užij si to“ mi podsouváš mi něco, co je jakýsi Tvůj dojem.
A víš, že to, že jsi v noci psal a jaký to bylo po celém dni jsem přes ty písmenka Mirku jasně cítila?
...i v tuto chvíli vnímám Tvoji únavu, Mirku.
Po celou dobu jsem jen se snažila nalézt to, v čem se shodujeme a v čem se rozcházíme a proč tomu tak je. Jestli to chápeš jinak, lituji, ale víc než citovat to, co jsi napsal a přidat k tomu můj vlastní názor (pokusit se zformulovat zkušenost) na diskusním fóru opravdu neumím. A jde-li mi s někým, jehož názoru si vážím o nalézání pravdy v jistých zkušenostech, alespoň v něčem si porozumět, tak ani jinou formu, než dělat tímhle způsobem neznám. Když se to daří, může to každému z nás v něčem posloužit.

sunnyi napsal:
A na tohle jsi přišla jak? To je Tvoje představa toho, jak to vnímám já. Hluboce se ale mýlíš.

Bez toho, abys mi napsal v čem je ta mýlka to z toho dosud napsaného nepoznám, protože...
Z toho co proběhlo vnímám to (i když nevím, jestli Tě to vůbec zajímá) takto:

Nejdřív jsi mne obvinil z relativizování něčeho, k čemu jsem se vůbec nevyjadřovala (moje reakce byla o vnímání úrovní v toto duálním světě), s tím, že jsi se domníval, že tím, co jsem právě napsala relataivizuji a tím taky dehonestuju to, co Ty vnímáš jako: „vnitřní integrita, jejíž esencí je Láska.“
Ale protože vím, že jsem se ničím takovým neprovinila, zeptala jsem se Tě na to, co máš tímhle na mysli, to abychom si jako tuhle věc vzájemně nějak osvětlili...
Proto jsem Ti tedy napsala, že pro mne je Bůh=Láska a dále že:
nic nemění na tom, že tuto iluzi (temnoty-utrpení) si tvoří Bůh, stejně jako absolutně všechno. Ani na faktu, že utrpení, které si veškerou iluzí tvoříme prožíváme jako skutečné.“ a ještě to, že „vše je Láska“ a že za vším, tedy i za utrpením, cítím Lásku (taky padla z mé strany otázka, „Co není Láskou“?)

Na to píšeš cosi o Advaitě, ale především mi na to odpovídáš toto:
“Dříve bych s Tebou naprosto souhlasil, ale teď už ne. Pracuji se Světlem a Temnotou prakticky každodenně již několik let v našich duchovních terapiích a tyto zkušenosti můj pohled změnily.

Uvědomil jsem si to, když ses mě zeptala: "Co není Láskou?" Dříve bych Ti odpověděl, že Láska je podstatou všeho, jen je často neviditelná pod hrubým "nánosem" nevědomosti. Najednou už mi toto však neznělo pravdivě, necítil jsem to pravdivě....“


Dál tedy píšeš o Temnotě, která není z Boha, že Světlo (Bůh) tam nepronikne a kterou někde až ke konci povídání zmiňuješ jakožto Máru.
Když se tohle pokusím zrekapitulovat, odpovíš na to, kdeže jsem na to přišla, a že když Tvoje slova takto vnímám, hluboce se mýlím.
A úplně nakonec vyslovíš přesně to, co jsem už povídám od samého začátku našeho povídání:
„Říkám, že Světlo i Temnota vychází od Boha. A že Bůh vytvořil tuto hru Světla a Stínu.“

A teď si Mirku připadám přesně jako ten panáček z televizní reklamy, co povídá „To mi posol bulvu“.

Zkoušíš moji výdrž, nebo?...nerozumím...? Cool


No nic Mirku...nějak se to celé zašmodrchalo víc než je můj mozek schopen pobrat, a tak tedy jen, pokud bych se Tě snad něčím z toho, co píšu nějak dotkla, nebyl v tom žádný úmysl a omlouvám se.

Dobrou noc a vůbec klidný, pohodový víkend Ti přeju.
Katka

Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Evik
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2007
Příspěvky: 1845

PříspěvekZaslal: so červen 05, 2010 11:05 am    Předmět: Re: ...že by to tedy snad vadilo samotnýmu tomu psovi? Citovat

Téma vlákna - záhada úrovní :

toora napsal:

No nic Mirku...nějak se to celé zašmodrchalo
Katka

Smile


Pochopit druhého znamená ,,snížit se " k jeho úrovni. Dokážete to vy dva ? Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
toora
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 9.7. 2005
Příspěvky: 3774

PříspěvekZaslal: so červen 05, 2010 12:36 pm    Předmět: Re: ...že by to tedy snad vadilo samotnýmu tomu psovi? Citovat

Ahoj Evi,

podobný problém tady nikde nevidím, a na "úrovně" nehraju, něco takového není možné, má-li dojít k opravdovýmu dialogu, a ten kvete jen tam, kde je otevřenost, pozornost, opravdovost a důslednost, a tohle samo o sobě - do jaké míry je to přítomno, určuje úroveň, a to nejen diskuse, ale celého našeho života.

Takže tentokrát počítám vstoupily do hry ještě jiné okolnosti a "postavení planet", no a s tím je taky třeba občas počítat... Smile
Babička Boženy Němcové povídala: "Žádná růže nekvete po celý rok, děvenko."...


Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
sunnyi
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 15.12. 2004
Příspěvky: 1031

PříspěvekZaslal: po červen 07, 2010 9:37 am    Předmět: Citovat

Ahoj Katko,

dík, že se snažíš mi porozumět. Řekl bych, že při této diskusi občas vynechala pozornost na obou stranách. Ale to je v pohodě. Podstatné je, že tam byla ta upřímná snaha jeden druhého pochopit.

Takže se k tomu ještě vrátím a pokusím se svůj pohled na věc vysvětllt ještě jednou. Jen budu opět potřebovat nějaký čas, protože jsem momentálně opravdu trochu přetížený. Dík za pochopení.

Mirek
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
toora
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 9.7. 2005
Příspěvky: 3774

PříspěvekZaslal: po červen 07, 2010 11:43 pm    Předmět: Citovat

Děkuju Mirku za Tvoji reakci.

Mrkni na to, jak Ti čas dovolí, protože by mne samotnou ani za mák nětěšilo, kdyby to mělo být na úkor Tvého času k nutnému odpočinku.

Opatruj se.

Ahoj
Katka


Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Krabas
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 23.3. 2004
Příspěvky: 1658

PříspěvekZaslal: út červen 08, 2010 4:04 pm    Předmět: Citovat

vás to téma nějak chytlo
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
sunnyi
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 15.12. 2004
Příspěvky: 1031

PříspěvekZaslal: st červen 09, 2010 11:51 pm    Předmět: Citovat

Ahoj Katko,

já se budu muset z této diskuse již nakonec úplně omluvit, protože vůbec nestíhám. Práce mi stále přibývá a za nedlouho odjíždím tlumočit na buddhistické meditační retreaty. Mezitím budu vždy jen pár dní doma, a potom už letím do JAR a i na to se potřebuji připravit. Dík za pochopení.

Snad jen jednu věc bych zmínil, která mi přijde hodně důležitá. Jak jsi říkala, že za vším cítíš Lásku a já zas, že ne, tak jsem si potom uvědomil, že tomu tak ve skutečnosti není. I když každý máme na mysli něco jiného, podle toho, co jsi psala, tak i já musím říct, že za vším cítím Lásku. Je to velice silné a zřetelné. Já to ale cítim jako určitý podtext Stvoření, nikoli v tom smyslu, že vše je Láskou, tak jak to cítíš Ty.

Poprosil jsem i Lenku - ona si s Bohem povídá snad každý den - projeveným i neprojeveným, aby mi zprostředkovala odpověď. Já si s Ním také povídám a ptám se ho na různé věci, čemu třeba ještě nerozumím nebo když se s Lenkou někdy nepohodneme (což je v každém vztahu, ten náš nevyjímaje), tak jdeme za Ním, poprosíme ho a on nám k tomu řekne svoje. Například dnes ráno jsem dostal "kapky" Confused .

No, a Lence se symbolicky ukázaly zlaté Boží ruce, objímající tento svět, v jeho dualitě. A jako další symbol spatřila obě polarity každou ve zlatém pytlíku. Takže i ta Temnota byla ve zlatém pytlíku.

To, že za vším je Láska bych přijal v tom smyslu, že pochopení a překonání Temnoty vede člověka k moudrosti, dává mu vyrůst v krásnou, čistou bytost. Tak nám to bylo i řečeno.

Tak to je z mojí strany již opravdu vše. Děkuji Ti za Tvoji vstřícnost a trpělivost a někdy na podzim si doufám zase chvíli popovídáme.

Měj se krásně Smile .

Mirek
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
toora
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 9.7. 2005
Příspěvky: 3774

PříspěvekZaslal: pá červen 11, 2010 10:42 am    Předmět: Citovat

Ano, Mirku,
každá bytost je ve skutečnosti Světlem.

Jak čtu, čeká Tě moc pěkný program, tak Ti děkuju za dobré zprávy a přeju Vám s Lenkou krásné letní dny.


Nashledanou s podzimem!


Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Duchovno všeobecně Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5
Strana 5 z 5

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001-2003 phpBB Group
phpBB port v2.0.7 based on Tom Nitzschner's phpbb2.0.6 upgraded to phpBB 2.0.7 standalone was developed and tested by:
ChatServ, mikem,
and Paul Laudanski (aka Zhen-Xjell).

Version 2.0.7 by Nuke Cops © 2004 http://www.nukecops.com




Web pohání Copyright © Redakční systém UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena.
Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.18 sekund