Fórum - Zobrazit téma - Ra-scheeba - Reikiwebík

Vítej človíčku na Reikiwebík!
  Vítej   Anonyme

     Menu
· Domů
· akce
· Akce_Reiki
· Archív článků
· Diskuzní fórum
· Hledání
· Ke stažení
· Témata článků
· Top 10
· Kalendář akcí

· Reiki Seznam
· Reiki kluby
· Kalendář Reiki kurzů


· ReikiWeb - starý 1
· ReikiWeb - starý 2

     Návštěvnost

Statistiky pro Reikiwebík


Diskuzní fórum

Reikiwebík :: Zobrazit téma - Ra-scheeba
 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   Osobní nastaveníOsobní nastavení   PřihlášeníPřihlášení 

Ra-scheeba
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5  Další
 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Nové směry Reiki
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Psychedelic
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 11.6. 2005
Příspěvky: 745

PříspěvekZaslal: út září 01, 2009 10:57 pm    Předmět: Citovat

"Ano jistě souhlasím, odevzdání se (být jako dutá bambusová tyč) je základ a možná i to jediné co je potřeba, ale to je pak stav kde se stírá co je rasheeba, reiki co jsou jiné systémy,.... a o tom mi přijde, že Psychedeliku nemluvíš, ale jsi blízko. "
Jasně, nemluvím. Odevzdávám se Ra Sheebě, je to jakýsi trans. Přemýšlím nad tím jak to vlastně je, že to nevede tam kam modlitba/meditace. Je to ale rozdíl. Reiki jak se mi zdá nenese tytéž plody - čisté Vědomí a kontrolu nad myslí - jako meditace, ale na druhou stranu i po reiki je člověk jaksi bdělejší.
Pro mě to je tak, že reiki je šaktická práce, něco jako třeba vnitřní pránájáma. Očista těla. Modlitba/meditace jako cesta k Já - Vědomí. I když navzájem se to doplňuje, na druhou stranu zdá se mi, že odevzdání reiki není totéž jako odevzdání se při modlitbě či meditaci. Reiki je víc šaktická, modlitba a meditace vede víc k Já - Vědomí. Tak se mi to zatím zdá.

Dobrou noc
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Dzarmi
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 30.3. 2006
Příspěvky: 1007

PříspěvekZaslal: út září 01, 2009 11:19 pm    Předmět: Citovat

Filipe,co je prosím tě míněno,když říkáš,že reiki je více šaktická?
Znám jenom slovo Čachtická. Laughing

Džarmí
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Beppe
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 12.8. 2009
Příspěvky: 860

PříspěvekZaslal: út září 01, 2009 11:23 pm    Předmět: Citovat

Mě by zase zajímalo co je to ta pramáma nebo jak to poudá, zřejmě nějáká stará mama Rolling Eyes
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Psychedelic
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 11.6. 2005
Příspěvky: 745

PříspěvekZaslal: út září 01, 2009 11:31 pm    Předmět: Citovat

Hodně čerpám z knih Jiřího Vacka. Tam se mluví o Šakti jako o Božské Síle, respektive něco jako Božské Matce - projevu Boha. Šiva jako Vědomí - neprojev, neměnné Já. Vnitřní pránájáma je tam (jak to chápu) popisována tak, že tělem nadechujeme pránu - inteligentní božskou energii (s otevřeností k jejímu působení ) a tím tělo očišťujeme a oživujeme. Začíná se tak, že nejprve nadechujeme a vydechujeme pránu nohama, poté lýtkama, kolenama atd. až k hlavě.
To jsou takové mé pocity a myšlenkové pochody. Nerad bych aby to vypadalo, že jsem nějak prohlíd jak to je...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Dzarmi
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 30.3. 2006
Příspěvky: 1007

PříspěvekZaslal: út září 01, 2009 11:53 pm    Předmět: Citovat

No já říkám celou dobu,že reiki je boží hihihihi,milujem se navzájem hheehe.

Papa a díky Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Beppe
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 12.8. 2009
Příspěvky: 860

PříspěvekZaslal: st září 02, 2009 12:29 am    Předmět: Citovat

Psychedelic: Díky za důkladný výklad nám méně v oboru vzdělaným, nebo spíš v mém případě téměř úplně nevzdělaným Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
samanka
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2002
Příspěvky: 3733

PříspěvekZaslal: st září 02, 2009 7:46 am    Předmět: x Citovat

Milí Povznesení,
docela jste mě svými příspěvky namíchli.

Jasně - pokud nejste schopni nebo ochotni informace poskytovat, je
dobře lidi posílat někam jinam.
Chápu, že vidíte nás přízemní jedince, kteří otravují s takovými věcmi
jako jsou informace, z jiného úhlu.
Ale nejsou ještě všichni tak daleko jako vy, existují i začátečníci, lidi, kteří si neumí nebo nejsou schopni stahovat informace, nečtou si po večerech
u Akašiho a dokonce se učí s energiemi teprve zacházet. Taky pokud se potkáme s něčím novým, tak nejdřív o tom chceme něco vědět.
Holt mi někteří zatím pořád komunikujeme na bázi slovní a primitivní
a ten "Sokol" potřebujeme.
Nemusíte se ovšem s námi zdržovat, my se zkusíme zeptat jinde.

Díky za trpělivost s přečtením mého příspěvku

šamanka
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Mirek
Doslova spisovatel
Doslova spisovatel


Registrace: 5.8. 2002
Příspěvky: 292

PříspěvekZaslal: st září 02, 2009 8:09 am    Předmět: Citovat

Sunny, Martino, Psychedelicu: jak dlouho už Reiki používáte? Jak dlouho vám trvalo, než jste se dostali tam, kde jste teď?

Z Pajovo otazky soudim, ze s minimalne s RaSheeba začíná. A tam nějaké informace mají smysl. Beru to podle toho, co se stalo před prázdninama:
Přišla za mnou kolegyně po (placeném) zasvěcení do R1. A nevěděla ani kam si má dávat ruce když si sama dává Reiki, zato z historie věděla i to, co nepotřebovala. Tak jsme probrali co má se sebou dělat a domluvili se, že zatím pojede podle léty osvědčeného postupu a postupně si bude dávat ruce tam, kam ji to táhne a stále víc se řídit tím, co vnímá ona sama.

M.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
sunnyi
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 15.12. 2004
Příspěvky: 1031

PříspěvekZaslal: st září 02, 2009 8:10 am    Předmět: Citovat

Narya:

"Nepochopili mě, ale to není důležité..."

Ale pochopili. Spíš Ty jsi nepochopila nás, ale to není důležité. Každý máme svoji cestu Cool .

Mirek
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Mystic_Unicorn
Excelentní uživatel
Excelentní uživatel


Registrace: 3.6. 2002
Příspěvky: 156

PříspěvekZaslal: st září 02, 2009 8:20 am    Předmět: Citovat

Ahoj všem, někteří si na mě možná i vzpomenou.

Narya dodala web s informacemi. Teď už to je na sunnyi co s informacemi udělá.

Nicméně když tak čtu co tu píšete tak mě napadlo malinko jiné téma - klidně to pak smazejte. Víte jak ve velkém světě funguje marketing? Když už atraktivnost jednoho výrobku upadne, přebalí se do jiného obalu a vesele, s novou pompou marketingové kampaně, se prodává dál. Jak čas postupuje tak někdo z nás se učil reiki, později někdo jiný něco jiného a ještě později něco dalšího. Prostě přebalujete.

Ale když tu tyčku vybalíte z lesklého obalu tak si můžeme vyprávět jak moc odlišně ty naše tyčky chutnaj Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
sunnyi
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 15.12. 2004
Příspěvky: 1031

PříspěvekZaslal: st září 02, 2009 8:22 am    Předmět: Citovat

Mirek:

"Z Pajovo otazky soudim, ze s minimalne s RaSheeba začíná. A tam nějaké informace mají smysl."

Ale určitě. Vždyť já samozřejmě taky dávám lidem informace.

Ale oba jsme s Psychedelikem o našem přístupu tady již dříve několikrát psali. A lidé, kteří se cítí namíchnutí, to všechno četli, také se známe osobně, a stejně si nerozumíme, a stejně se máme rádi. Takže co víc říct...

Věřím, že každý žák je veden k učiteli, jakého právě potřebuje Smile .

Mirek
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Narya
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 30.4. 2002
Příspěvky: 1286

PříspěvekZaslal: st září 02, 2009 8:34 am    Předmět: Citovat

Mirku přesně tak, proto jsem jí je myslím si poměrně dobrým odkazem dodala, trochu smutné, že té tvé kolegyni jsi, jak na to, musel ukázat až ty...tohle je práce učitelů sakra.

Jak říkám Filipe, skoro:)... Reiki je čistý buddhismus...přímá zkušenost. Tedy v Japonské formě a původním Usuiho pojetí, cílem následování Usuiho cesty je dosažení Anshin ritsumei, což se dá chápat jako stav dokonalého klidu a vyrovnání mysli...a jinými slovy, jsme tam..těší mě že oba víme kde, když pomineme nedůležitá slova a esoterický folklór okolo. Do Reiki tak, jak by mohlo být, aby se dokonale využil potenciál, který přinesl Usui sensei, meditace jednoznačně patří...ale zatím nevím jak přesně pro využití v dnešní době a jiném kulturním pozadí.

A pro Sunyiho, zaměňuješ nesouhlas/jiný názor a nepochopení. To, že nadšeně nesouhlasím ani trochu neznamená, že nerozumím.

Šamanko, večery u Akašiho... upřímně jsem si tu užila chvilku veselí, děkuju:)

Pajo, doufám, že jsem ti dala hodnotné odkazy, ať můžeš zkoušet víc, než jen představu, že máš RaSheebu.

M.
PS: a dost už, pokaždé se nechám strhnout k debatě.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
sunnyi
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 15.12. 2004
Příspěvky: 1031

PříspěvekZaslal: st září 02, 2009 11:09 am    Předmět: Citovat

Narya:

"A pro Sunyiho, zaměňuješ nesouhlas/jiný názor a nepochopení. To, že nadšeně nesouhlasím ani trochu neznamená, že nerozumím."

Hm, jen jestli tomu není právě naopak. Já jsem Ti tady nezačal podsouvat nepochopení.

Mirek
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
toora
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 9.7. 2005
Příspěvky: 3774

PříspěvekZaslal: st září 02, 2009 11:29 am    Předmět: Citovat

Shocked
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Psychedelic
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 11.6. 2005
Příspěvky: 745

PříspěvekZaslal: st září 02, 2009 1:37 pm    Předmět: Citovat

Mně to Mílo nepřijde jako že nechci (možná neumím) poskytovat informace. Mně přijde naopak jako důležitá informace ta, že je třeba se reiki vystavit.
Já nevím, možná mi něco uniklo a dělám reiki nějak příliš jednoduše.
Při nejlepším vědomí a svědomí však mohu lidem dát jen to co vím. Já se reiki oddávám. Celý se jí prozařuji a v záměru v ní setrvávám. Víc nevím. Víc nemohu předat. Stejně jako říká Mirek, tak i já vnímám manuály jako jalové stokrát dokola omýlané informace o čakrách, vzetupu, postupu a nevím o čem všem. Praxe (o to jde ne?) je ale spuštění reiki a poddání se jejímu proudu. Myslím, že tato poslední věta vystihuje praxi a manuály jsou new age bláboly, včetně toho, co poslala Narya v odkazu. Pamatuji, že po roce (minimálně) práce s Ra Sheebou (měl jsem manuály jen v angličtině a jim jsem nerozuměl) jsem se KONEČNĚ dostal k českým manuálům k Ra Sheebě. Zjstil jsem že jsou ZCELA O NIČEM. A pokračoval jsem dál jak jsem žil s Ra Sheebou do té doby. Oddával jsem se jejímu proudu.


Naposledy upravil Psychedelic dne st září 02, 2009 1:45 pm, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Nové směry Reiki Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5  Další
Strana 2 z 5

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001-2003 phpBB Group
phpBB port v2.0.7 based on Tom Nitzschner's phpbb2.0.6 upgraded to phpBB 2.0.7 standalone was developed and tested by:
ChatServ, mikem,
and Paul Laudanski (aka Zhen-Xjell).

Version 2.0.7 by Nuke Cops © 2004 http://www.nukecops.com




Web pohání Copyright © Redakční systém UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena.
Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.18 sekund