Fórum - Zobrazit téma - K čemu má člověk slepé střevo? - Reikiwebík

Vítej človíčku na Reikiwebík!
  Vítej   Anonyme

     Menu
· Domů
· akce
· Akce_Reiki
· Archív článků
· Diskuzní fórum
· Hledání
· Ke stažení
· Témata článků
· Top 10
· Kalendář akcí

· Reiki Seznam
· Reiki kluby
· Kalendář Reiki kurzů


· ReikiWeb - starý 1
· ReikiWeb - starý 2

     Návštěvnost

Statistiky pro Reikiwebík


Diskuzní fórum

Reikiwebík :: Zobrazit téma - K čemu má člověk slepé střevo?
 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   Osobní nastaveníOsobní nastavení   PřihlášeníPřihlášení 

K čemu má člověk slepé střevo?

 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Pelmel
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
harmonik
Excelentní uživatel
Excelentní uživatel


Registrace: 9.7. 2009
Příspěvky: 217

PříspěvekZaslal: po březen 08, 2010 8:59 pm    Předmět: K čemu má člověk slepé střevo? Citovat

Ahoj reikiwebisti. Napadla mě taková věc: k čemu vlastně máme slepé střevo? Náš mladej koukal na divko "Byl jednou jeden život /pro děti o orgánech a člověku/ a tam na tuto otázku odpověděli ---na nic, je zbytečné. Trošku mě to zaujalo, protože mě slepák trápil odmalička od čtyř let. Moje hodná babička mě léčila vším možným na bolení bříška, od alpy na kostku cukru až po pálenku ve flašce s všedobrem. No ono už tam toho moc léčivého asi nebylo, protože jak povídal strejda, léčila ho zrovna tak a do flašky se dolívala jenom slivovice./

A protože jak víte jsem z dvojčat, přemýšlím, proč já měl pět let /do operace ve třetí třídě/ potíže a bratr vůbec nic.

Jednou jsem někde pochytil něco, že to mohlo být spuštěno psychikou /ta vlastně spouští všechny nemoce/, ale malé děcko přece vědomě nic neřeší. Možná leda nevědomě.

Takže přátelé přemýšlivci, badatelé a i ti znalí, jak to je? Mají slepé střevo i opice? Nebo jiní savci?

Mějte se krásně, Harmonik.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Dzarmi
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 30.3. 2006
Příspěvky: 1007

PříspěvekZaslal: út březen 09, 2010 1:52 am    Předmět: Citovat

Na vlastní oči jsem nedávno pozorovala,jak si dítě přitáhlo zpět maminčinu veškerou pozornost slepákem,když svou pozornost nasměrovala plně k jeho sourozenci.Odvíjí se to dle mého názoru od raného dětství,kdy jeho maminka pracovala a on si její odchod do práce a nepřítomnost vysvětlil tak,že není milován.Jako nejstarší syn a jinak velmi schopný,stále potřebuje mamiňku,aby s ním vše dělala,u všeho byla,je to její důkaz lásky....a běda,když se začne věnovat jeho sourozencům.To je hned říznutý prst,bolavý zub,nevolnost a nebo i slepák v dramatičtějším případě Smile

JJ,na co ho máme netuším,ale dá se dobře využít na přitáhnutí pozornosti Smile

Džarmí
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
zeto
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 3.5. 2002
Příspěvky: 1650

PříspěvekZaslal: út březen 09, 2010 7:16 am    Předmět: Citovat

Co jsem četl tak má své funkce, v dobře fungujících střevech se tam syntetizuje vit. b12 + další, ale nevím zda to je podložené a dokázané.

Ale rozhodně bych to nevyndaval, nebude li to nutné.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
lenap
Velmi zkušený uživatel
Velmi zkušený uživatel


Registrace: 23.4. 2009
Příspěvky: 80

PříspěvekZaslal: út březen 09, 2010 8:38 am    Předmět: Citovat

Taky mě to zaujalo, tak jsem vygooglila následující (západní medicína):
zde - k čemu by tak mohlo být
http://www.osel.cz/index.php?clanek=2990
zde - kdo všechno ho má (3.odst.)
http://www.21stoleti.cz/view.php?cisloclanku=2009121805
a zde (pro zajímavost) natočená laparoskopická operace
http://tn.nova.cz/magazin/zena/zdravi-a-zivotni-styl/k-cemu-je-slepe-strevo.html
Původně jsem špekulovala, že by u žen/děvčat mohla být souvislost s ženskými orgány (dívky se po operaci apendixu posílají do lázní, aby se předešlo možné neplodnosti a dalším komplikacím), ale vypadá to, že zánět se jednoduše z apendixu přenese na okolní oblast; proto pak vznikají záněty vaječníků a vejcovodů.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Narya
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 30.4. 2002
Příspěvky: 1286

PříspěvekZaslal: út březen 09, 2010 2:16 pm    Předmět: Citovat

lenap napsal:

Původně jsem špekulovala, že by u žen/děvčat mohla být souvislost s ženskými orgány (dívky se po operaci apendixu posílají do lázní, aby se předešlo možné neplodnosti a dalším komplikacím), ale vypadá to, že zánět se jednoduše z apendixu přenese na okolní oblast; proto pak vznikají záněty vaječníků a vejcovodů.

No to je hlavně z důvodů, že je provedena chirurgie blízko dělohy atd. Takže aby se zajistilo kvalitní zahojení a nevznikaly vevnitř něžádoucí srůsty.

Jinak slepé střevo (větší oblast v tenkém střevě) +apendix (ta malá úzká část co vyčuhuje) je naše býložravé dědictví, kdy bylo nutné potravu v těle udržet déle, aby se mohly zpracovat hůře stravitelné rostlinné části. Současný design těla je laděn na všežravost. Víte například že úžasní šimpanzi (často kreslení s banánem) jsou poměrně solidní lovci a masožravci?Smile No a žije tam spousta užitečných bakterií - problém je když se naruší rovnováha a naskočí zánět.

Takže jistě může tam být psychická souvislost, přesněji souvislost se životním stylem - dojde k nerovnováze a ozve se nějaká slabší oblast. Bez ohledu na dvojčata, která získají sice stejnou genovou výbavu (pokud jsou jednovaječná, u dvoj - jsou to dvě různé děti zaráz) - se stejně jejich životní styl a způsob prožívání bude lišit- více či méně v různých oblastech, ale bude.

M.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
zeto
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 3.5. 2002
Příspěvky: 1650

PříspěvekZaslal: út březen 09, 2010 5:13 pm    Předmět: Citovat

Narya napsal:

Současný design těla je laděn na všežravost.


Dovolím si vyjádřit nesouhlas. Design těla je laděn na plodožravost. To že umíme trávit i složité bílkoviny neznamená že jsme pro to stvořeni. Délka střev i jejich umístění v těle odpovídá plodožravcům.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Dzarmi
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 30.3. 2006
Příspěvky: 1007

PříspěvekZaslal: út březen 09, 2010 8:41 pm    Předmět: Citovat

Plodožravost ? Jako že si pěkně sníme plody našeho lidského úsilí ?

Ne skutečně,člověk a plodožravec?


Džarmí
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
zeto
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 3.5. 2002
Příspěvky: 1650

PříspěvekZaslal: út březen 09, 2010 8:59 pm    Předmět: Citovat

Dzarmi napsal:
Plodožravost ? Jako že si pěkně sníme plody našeho lidského úsilí ?
Ne skutečně,člověk a plodožravec?
Džarmí


Ano, jsou na to zpracované odborné studie které mi dávají smysl.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
harmonik
Excelentní uživatel
Excelentní uživatel


Registrace: 9.7. 2009
Příspěvky: 217

PříspěvekZaslal: čt březen 11, 2010 1:51 pm    Předmět: Citovat

Nazdar webíčáci, evolučně dál jak opičáci, moc ď za příspěvky k tématu. Lenap je badatel jedna hvězda a i další se činili. Takže pozůstatek evoluce...
No vzpomínám si na loňskou návštěvu Safari ve Dvoře Královém v pavilonu primátů. Se zájmem jsem tam studoval, jak se evolučně vyvíjel třeba chrup. No a je zajímavé, že příroda či stvořitel či co ještě zachovala obnovu zubů. škoda že jen systémem podruhé a dost. Takový žralok je prý na tom líp./naroste mu zub další./ čím si to ten kousavec zasloužil v evolučním vývoji?
Mějte se krásně, Harmonik.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Narya
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 30.4. 2002
Příspěvky: 1286

PříspěvekZaslal: čt březen 11, 2010 4:41 pm    Předmět: Citovat

Jsou studie a studie. Asi by neškodilo se s něčím seznámit. Ideálně různými úhly pohledu.

Maso a živočišné produkty určitě naši předkové jedli, ale rozhodně to nebylo stylem každý den pořádný řízek. Co si pamatuji z nějakého zdroje tak i u lidí jednotlivců je to poměrně různé - ten design střev, jejich délka, osazenost bakteriema a tak. Můj Martin je třeba velmi býložravý - jeho množství zeleniny co sní jen tak v klidu za syrova, v mém žaludku a střevech nedělá dobrotu, já raději luštěniny a obiloviny s trochou fermentovaných mléčných výrobků - kysaná mlíka, vešekeré druhy plísňových sýrů, kvalitní maso (domácí produkce), vejce. On se nají a dlouho nic nepotřebuje. Já potřebuji jíst častějc (3-4x denně) a velmi silně tu potřebu vnímám, pokud ji vědomě neusměrním. Martinovi klidně stačí jedno vydatnější jídlo denně. Jsme v tomhle odlišní a je úžasné, že se dokážeme shodnout.

Je zajímavé zkoumat co jsou potřeby mého těla, co jsou naučené návyky.

Jen je otázkou jak poznat že jsme vyladěni. Potíže s apendixem jsou rozhodně signálem že rovnováha byla zásadně narušena. Je pro mě vysoce zajímavá ta informace, že to místo je vlastně taková školírna na bakterie, které normálně ve střevech žijí a hlídají ty, co tam nemají co dělat.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Psychedelic
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 11.6. 2005
Příspěvky: 745

PříspěvekZaslal: čt březen 11, 2010 5:07 pm    Předmět: Citovat

Pamatuji se, že jsme se na sanitářském kurzu učili, že slepé střevo plní imunitní funkci. Patří tuším tedy do lymfatického systému.
Kushi ve své knize Makrobiotika - přírodní léčení, mluví o důležitosti apendixu z hlediska energetického. Po odstranění apendixu dochází k určitému energetickému oslabení (v knize popsáno).
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Pelmel Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001-2003 phpBB Group
phpBB port v2.0.7 based on Tom Nitzschner's phpbb2.0.6 upgraded to phpBB 2.0.7 standalone was developed and tested by:
ChatServ, mikem,
and Paul Laudanski (aka Zhen-Xjell).

Version 2.0.7 by Nuke Cops © 2004 http://www.nukecops.com




Web pohání Copyright © Redakční systém UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena.
Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.15 sekund