Fórum - Zobrazit téma - Stresující obava - Reikiwebík

Vítej človíčku na Reikiwebík!
  Vítej   Anonyme

     Menu
· Domů
· akce
· Akce_Reiki
· Archív článků
· Diskuzní fórum
· Hledání
· Ke stažení
· Témata článků
· Top 10
· Kalendář akcí

· Reiki Seznam
· Reiki kluby
· Kalendář Reiki kurzů


· ReikiWeb - starý 1
· ReikiWeb - starý 2

     Návštěvnost

Statistiky pro Reikiwebík


Diskuzní fórum

Reikiwebík :: Zobrazit téma - Stresující obava
 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   Osobní nastaveníOsobní nastavení   PřihlášeníPřihlášení 

Stresující obava
Přejít na stránku 1, 2  Další
 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Prosby o pomoc
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
ivulka
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel


Registrace: 23.1. 2010
Příspěvky: 22

PříspěvekZaslal: po únor 22, 2010 8:31 am    Předmět: Stresující obava Citovat

Ráda bych se poradila se zkušenějšími z Vás, jakou terapii zvolit v případě mladé studentky (21 let),která je velmi milá a příjemná navenek, ale uvnitř je těžký introvert, kterému každý kontakt s neznámým člověkem působí velké trauma. V momentě, kdy se ocitne mezi více cizími lidmi ( např. MHD), tak je jí nepříjemně, špatně od žaludku, především se ji zablokuje krční páteř a má problém s komunikací. Dobře se cítí pouze doma event. s lidmi, které zná, kontakt s ostatními, který je pro většinu z nás nezbytný, ba naopak vítaný, je pro ni vyčerpávající. Zvažuje, zda např. vynést odpadky, protože by někoho mohla potkat a zda ji to za to stojí či ne. Říká mi, že někdy je pro ni stresující i samotné „bytí“. Cíleně se sama snaží např. na brigádách (obchod, prodej), aby musela do kontaktu s lidmi přijít, byla i u lékaře a brala antidepresiva, ale prozatím nic nezlepšilo její subjektivní pocity. Dokážete někdo poradit, zda by pomohla např. reiki, regresní terapie či nějaké odblokování?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
HonzaD
Velmi zkušený uživatel
Velmi zkušený uživatel


Registrace: 7.1. 2010
Příspěvky: 66

PříspěvekZaslal: po únor 22, 2010 8:55 am    Předmět: Citovat

Zdravím,

chci se zeptat. Tento problém má dotyčná odjakživa nebo se u ní projevil později? Reiki bych spíš posílal do minulosti na to co tento problém způsobilo, ale asi bych spíše pouvažoval o SRT nebo bachovkách. V případě zájmu mohu reiki poslat.

HonzaD
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Narya
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 30.4. 2002
Příspěvky: 1286

PříspěvekZaslal: po únor 22, 2010 9:33 am    Předmět: Citovat

Komplexní psychoterapii.
Identifikovat současné životní cíle, témata a zaměřit ji tímto způsobem, aby si opečovávala vlastní život, získala nad ním pevnou kontrolu.

Tak jak to popisuješ mám pocit že to dělá. Aktivně chodí mezi lidi, skvělé! Teď ještě zapracovat na tom, aby jí v té situaci bylo dobře, nebo alespoň trošku snesitelněji. Řeší věci, které řeší mnoho lidí jejího věku, akorát je prožívá o to citlivěji. (byla jsem na tom podobně, mě se k tomu navíc rozváděli rodiče).

Regrese, odlbokovávání mi přijde naprosto zbytečná věc, pokud jde o nějaký sklon její povahy, prožívané životní téma, snaha získat více dovedností v bežném mezilidském kontaktu, spíše bych hledala mezi metodami orientovanými na současnost a budoucnost, není tolik důležité, kde k této přecitlivělosti přišla (pokud ano, během práce se to přirozeně samo ukáže) - teda jasně, vždycky můžeme vsadit na rodinu, která nás v kontaktu s okolním světem jako první zaučuje:)

Takže kdyby byla z Kladna či okolí, pošli ji za mnou, ráda s ní budu pracovat. Teď nejsem schopna dát tip na žádnou konkrétní metodu, protože je to zcestné, metody volím ve chvíli, kdy toho člověka vidím.

Ale aspon co mě obecně napadlo: ten "úzkostný stav", jde určitě sklidnit, zharmonizovat s Reiki, klidně i ty bachovy esence či jiné podpůrné prostředky, ale taky relaxační techniky, umění uvolnit tělesné napětí. Na vědomé úrovni pracovat na postupném získání stavu "nejsem společenský člověk, ale kdzž musím mezi lidi, moc to neřeším" a vůbec získání životní jistoty - šáhla bych po vizualizacích (představovat si dobrá řešení situací, bez napětí), získávání životní jistoty a pocit kontroly nad vlastním životem, a určitě i umění obyčejné mezilidské komunikace.

Pokud pujde o nějaká závažnější témata, ona se ukážou... ale je potřeba začít u současného života.

Ps: Osobně, jelikož se tomu tak trochu věnuju, bych s ní pracovala i tranzově (ericskonovská hypnotická terapie), nechala její podvědomou sféru aby vyjevila, kde je potřeba zapracovat. Často je to pak tak, že lidé, aniž by přesně věděli o co jde (a ani to možné není, mnoho zkušeností je prostě uložených mimovědomě a naprosto bezeslov, ale tělo ví), začnou na tom důležitém ke svému uspokojení pracovat. To jsou pak ta záhadná objevení, aha zážitky, spontánní úzdravy apod.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
samanka
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2002
Příspěvky: 3733

PříspěvekZaslal: po únor 22, 2010 10:43 am    Předmět: x Citovat

Nevím odkud je, ale dobrý, zkušený homeopat by mohl pomoct. Tím myslím klasický, ne patlal, typu tady máte hrst kuliček a dělejte co umíte.

šamanka
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
kamo
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 29.6. 2005
Příspěvky: 901

PříspěvekZaslal: po únor 22, 2010 10:50 am    Předmět: Citovat

Narya napsal:

Regrese, odlbokovávání mi přijde naprosto zbytečná věc, pokud jde o nějaký sklon její povahy, prožívané životní téma, snaha získat více dovedností v bežném mezilidském kontaktu, spíše bych hledala mezi metodami orientovanými na současnost a budoucnost, není tolik důležité, kde k této přecitlivělosti přišla (pokud ano, během práce se to přirozeně samo ukáže) - teda jasně, vždycky můžeme vsadit na rodinu, která nás v kontaktu s okolním světem jako první zaučuje:)


No já bych se té regrese (ale ne až do minulých životů, kde by se mohlo skončit až někde v jeskyni) zas tak rezolutně nezříkal.
Ránu je třeba nejdříve vyčistit, ne ji jen přelepit náplastí.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Evik
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2007
Příspěvky: 1845

PříspěvekZaslal: po únor 22, 2010 12:22 pm    Předmět: Citovat

Citace:
je těžký introvert, kterému každý kontakt s neznámým člověkem působí velké trauma. V momentě, kdy se ocitne mezi více cizími lidmi ( např. MHD), tak je jí nepříjemně, špatně od žaludku, především se ji zablokuje krční páteř a má problém s komunikací. Dobře se cítí pouze doma event. s lidmi, které zná, kontakt s ostatními, který je pro většinu z nás nezbytný, ba naopak vítaný, je pro ni vyčerpávající. Zvažuje, zda např. vynést odpadky, protože by někoho mohla potkat a zda ji to za to stojí či ne. Říká mi, že někdy je pro ni stresující i samotné „bytí“.
[quote]

Kdybys to napsala před 2 lety, řekla bych, že je to o mě.

Sama u sebe vidím největší problém v tehdy zablokované srdeční čakře.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
ivulka
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel


Registrace: 23.1. 2010
Příspěvky: 22

PříspěvekZaslal: po únor 22, 2010 12:53 pm    Předmět: Citovat

Tu dívka má tyto pocity od dětství, jen teď, když s s tím snaží poslední roky něco dělat a stále to nevede k jejím více pevným nožkám, tak upadá ještě v hlubší pocit, že není normální. Sama se nedokážu plně do jejího pocitu vžít, ale jak si vás čtu, tak není s podobným trápením sama.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
ivulka
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel


Registrace: 23.1. 2010
Příspěvky: 22

PříspěvekZaslal: po únor 22, 2010 12:56 pm    Předmět: Citovat

Děkuji Naryo za nabízenou pomoc, ale vzhledem k tomu, že nyní bydlí na Vysočině, tak je Kladno trochu z ruky. Pokud by to spravilo jedno sezení, tak možná... Sama se však obávám, že to je na delší dobu a tak přeci jenom ta vzdálenost je značná.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Evik
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2007
Příspěvky: 1845

PříspěvekZaslal: po únor 22, 2010 1:10 pm    Předmět: Citovat

Asi bych tam viděla nedostatek sebevědomí, sebeúcty a sebelásky. Možná, že v dětství jí v tom sebevědomí nikdo moc nepodporoval a postupně se to na ní nabalovalo.

Když nemá sebevědomí, nemůže se ani mít ráda, protože nechápe, proč, nebo za co by se měla mít ráda.

A když nemá ráda sebe, nemůže mít ráda ani ostatní. Proto je uzavřená . Necítí se v tom svém uzavřeném světě vůbec dobře, ale neví, že i s tím jde něco dělat. Začít musí u sebe, ale bez podpory někoho dalšího se jí to těžko podaří.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
ivulka
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel


Registrace: 23.1. 2010
Příspěvky: 22

PříspěvekZaslal: po únor 22, 2010 1:19 pm    Předmět: Citovat

Evik: Máš pravdu, připadá si tlustá (48 kg), fádní, nudná,divná,... dosadit lze mnoho negativně vnímaných vlastností. Vlastní okolí ji podporuje v tom jaká je to hezká, chytrá a šikovná holka- je to vše pravda, není to jen pomyslná berlička. Přesto jak se zdá, tak tato podpora v tomto případě nevede ke zvýšení sebevědomí.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Narya
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 30.4. 2002
Příspěvky: 1286

PříspěvekZaslal: po únor 22, 2010 1:26 pm    Předmět: Citovat

kamo napsal:

No já bych se té regrese (ale ne až do minulých životů, kde by se mohlo skončit až někde v jeskyni) zas tak rezolutně nezříkal.
Ránu je třeba nejdříve vyčistit, ne ji jen přelepit náplastí.


No zatím to spíš vypadá tak (neurovědní výzkumy), že problém není, že jde o rány, naopak, naše podvědomá psychika udělá pokud možno vše, aby se dalšímu ubližování vyhnula a naučí se nějaký ochranný způsob fungování (u mě třeba alergie na seno, u holky z vesnice, komplet psychická záležitost) - který dočasně pomáhá. Samozřejmě jen dočasně, protože současný život je šílený guláš neustálých změn a přizpůsobování se. Takže nejde o ránu, ale spíš o "jizvu" budu-li se držet tvojí metafory. Jinak regrese ve smyslu zkusit oživit staré způsoby fungování (trochu tu jizvu rozříznout) a následně je zpracovat do nového tvaru, samozřejmě. Prostě ale není co čistit, protože už je to pasé, co se stalo nedá se odestát - rána se nějak zpracovala a zhojila, ale je možno provést plastiku a z jizvy udělat jen nepatrnou jizvičku.

Speciální kategorie jsou pak samozřejmě ta "pravá" traumata, silné, pohlcující události, které nejsme schopni zpracovat, tam může hodně silných věcí přetrvávat, být zapouzdřených (ale i tak nejde o obraz samotných událostí, ale o to jak byly zpracovány) a aktivace skrze regresi je velmi užitečná, ale i tam jde o práci "vytváření něčeho nového".

I když někdo ve svém slovníku to může mít jako "odblokovat" - vytvořit nové chování a prožívání, které dříve nebylo možné (tzv. bylo zablokováno) - ale já uvažuju tak, že člověk to nedělal (to chování, prožívání) ne protože nemohl (kvůli hypotetickému bloku), ale prostě se to nenaučil, jelikož to nemohl ve svém okolí díky druhým lidem zažívat. Proto neustále odblokovávat nezajištuje 100%, že člověk začne dělat něco nového (vyjma případů kdy to dřív dělal, a pak z nějakého důvodu přestal). Prostě není blok jako blok. Doufám, že jsem srozumitelná. Není to ani trochu jednoduché téma. Viz Klaus Grawe - Neuropsychoterapie (http://www.portal.cz/scripts/detail.php?id=24879)

A zrovna tady u této slečny mě přijde, že jde o dělat a zažívat něco co jsem dřív neuměla, ale teď mám šanci se to naučit.

Sakra, zase možná složité, ale v psychologických záležitostech je "filozofie práce" a způsob přístupu k trablům lidí různá a není těžké zvolit naprosto nevhodný nástroj a způsob přemýšlení. Úvaha co a hlavně proč zrovna tohle použiju, je velmi důležitá.

Odblokovat svoje zábrany vůči lidem, nebo naučit se s lidmi v klidu vycházet, je to to samé nebo není? Osobně mi přijde, že odblokovávat můžu to, co jsem už dříve dělala a prožívala, ne to, co jsem si vlastně ani tak moc zatím nezažila (být v pohodě mezi méně známýma lidma).
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
kamo
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 29.6. 2005
Příspěvky: 901

PříspěvekZaslal: po únor 22, 2010 2:10 pm    Předmět: Citovat

Naryo,

však víš, že těch regresních postupů je víc, některé skutečně jen oživí a přetvarují staré vzorce chování, jiné jdou přímo do rány se vším všudy a snaží se ji dokonale vyčistit, aby až pak mohla být zalepena tou náplastí, některé se zase snaží přebít ten negativní spouštěcí bod čímkoli pozitivním.
Ale to bychom tu zabíhali do zbytečných podrobností.

Velmi podobný případ jsem měl, byl to chlap po dvacítce, "měl to" od dětství a už ho to štvalo natolik, že byl ochoten přistoupit na cokoli, už byl nakloněn i těm antidepresivům. Pomohla regrese s One Brain a víš co bylo spouštěčem? Ve třetí třídě základní školy se přestěhovali z vesnice do města.
Už je v pohodě, není to sice ještě na 100% a asi tam nějaké procento ještě dlouho zůstane, ale oproti dřívějšku je to nesrovnatelné.
Jinak bych tu o té regresi nemluvil Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Renata
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 13.2. 2005
Příspěvky: 856

PříspěvekZaslal: po únor 22, 2010 2:49 pm    Předmět: Citovat

S podobným ale asi ne až takhle těžkým případem ( klientka nebrala anitdepresiva a takové jako výše popsané projevy se nekonaly)pracuju a jde to po kouscích, vždy co podvědomí povolí a kam nás pustí. Stěžejní styl práce je jako v kineziologii, používám svalový test a podle toho jak co podle něj procentuelně pozitivně vyjde, tak s tím pracuju v kombinaci s Reiki. Například SRT, tak ani náhodou, s tím jsem se vůbec nechytala. Bachovky tak trochu,asi 50% ale jen jako doplněk jako podpora terapie, samotné nic moc, když tak v případě potřeby Krizovky. Každopádně je to jen kus ledovce, a myslím, že v i tomto případě o kterém se tu píše, to nebude jinak. Nejvíc efektu přinesla práce s vědomím těla, naladěním se na zablokované emoce a strachy, jejich pojmenování a uvědomění si dalších souvislostí a následné uvolnění, přičemž se otevřely i dvě regrese v alfě, dále Reiki, vědomá práce té slečny na sobě s tělem a stoprocentní ochota převzít zodpovědnost za svoje zlepšení. Zlehčeně napsáno, přestěhovat co nejvíc pozornost z hlavy do břicha, jako u cvičení čchi kung. Práce na uvědomování se Kdo jsem , co jsem, vymezit vlastní prostor aby z něj nebyl průchoďák a pracovat na uvědomění si vlastní síly. Zkrátka nejvíc to je o tom zpevnit témata a funkci první čakry a v návaznosti i druhé, podle jejich stavu solar přitáhne do jejího života to jak první dvě čakry pracují. Jako zákonitost se to píše snadno, ale sami moc dobře známe, jak si do života přitahujeme mj.nejvíc to, čeho se bojíme. Dále se klientka naučila pomocí cílené práce s Reiki si uvědomovat, které programy a enrgie jsou její a které převzaté( je na ně dost vnímavá ), to pak pomocí práce s Reiki pročistit, pochopila velice dobře systém práce s Ho´oponopono, kterým se dokáže velice dobře udržet v rovnováze a nebo se do ní navrátit, každý den cvičit alespoň nějak ale udělat s i pravidelné rituály, hodně pomohly a pomáhají pomendery s aurasomy - super je purpurový, ten zaceluje a léčí jizvy a rány v érickém těle, dále aplikace quintesence žlutá/žlutá na solar a celou tu oblast, vědomý tréning - nevyhýbat se místům kde je dost lidí ale umět si poradit jak to v nejhorším případě přežít a v nejlepším případě užít si to. Krok za krokem a cílevědomý přístup klientky nese první ovoce. Musím podotknout, že se jedná o případ zablokování ale s určitými dispozicemi z početí, prenatálu, porodu (2.fáze porodu). Homeo je dobrá pro zklidnění případných nepříjemných stavů kolem žaludku, hodně její stav rozhodila a podpořila očkování proti žloutence, stres v zaměstnání ve spojení se studiem na VŠ, oslabená imunita a naordinování zbytečných AB, které chatrnou pyramidku už jen úplně zbořily.


Před pár lety jsem měla klientku, tak v takových letech, která kolabovala do mdlob kdykoli přišla někam do uzavřeného prostoru, návštěva diskotéky byla nepředstavitelná, problém byl pro ni už jen si jítsednout na kávu s přáteli. Tam slečna užívala antidepresiva a brala nějaké léky, na jejím stavu jsme spolu pracovaly asi rok a to ještě ve spolupráci s homeopatem. Po roce slečna byla schopna jezdit sama výtahem a jít si na diskotéku s přáteli ( i když tam to ještě nebylo ono, prý zpočátku na ni přišla malá slabost, pár sekund ale pak to povolilao a bylo to ok. ) Tehdy jsem se domnívala že to bude už ok, prognóza svalovým testem se dělá v kineziologii na 3 měsíce a tak jsem to také řekla, s tím, že pokud slečna bude cítit potřebu něco řešit a nebo zas posilnit psychiku a bude si myslet že bych jí byla co platná, a´t nečeká a ohlásí se a nebo vyhledá včas odbornou pomoc. Po letech jsem někde zaslechla, že stejně má psychické problémy a sklony k depresím ale jakého druhu, nevím. Jedno se pročistí a zpracuje a vyleze další, co na to navazuje a skro vždy je to pěkný šmodrchanec a ne jenom nějaký "blok".
To, co jsem si myslela zpočátku, že to bude celkem běžná práce, tak nenenene. Rozhodně je to vhodném a citlivém kombinování technik a
nehrát si na machra, pro kterého je cokoli brnkačka.

Osobně by mne opravdu zajímaly výsledky a způsob práce s ericskonovskou hypnotickou terapií, jak píše Narya - mohla bys mi něco , prosím tě, Naryo blíž napsat, myslím svoje zkušenosti na SZ? Děkuju. Pro mne je pojem hypnóza spojen s technikou, která něco někde "přemění" ale nic neřeší. Ale pokud se jedná o částečnou hypnózu nebranou paušálně ale jen jako doplněk tam, kde může pomoci pročistit do hloubky, tak to zní opravdu skvěle. Info bych ráda jen pro rozšíření svých obzorů, nepočátám s tím, že bych fušovala psychologům do řemesla.

Taky si myslím, že jakmile byla nasazena psychofarmaka, že práce třeba s bachovkami a třeba Reiki bude složitější s menším efektem, pokroky krůček za krokem a připravit se na malinkaté dílčí úspěchy, na nic netlačit. Každopádně sama za sebe doporučuju začít práci s tělem a jeho přijetím, naučit se ho přijímat postupně tak jak je s jeho možnostmi a začít ho hýčkat, cvičit, pracovat s dechovými cvičeními, dopřát si masáže a terapie na těle které zozproudí energii a lymfu a pak teprv pracovat s psychikou, nebo toto dělat současně. A hlavně neočekávat hned velké zázraky.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Narya
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 30.4. 2002
Příspěvky: 1286

PříspěvekZaslal: po únor 22, 2010 4:21 pm    Předmět: Citovat

Renata napsal:
Po letech jsem někde zaslechla, že stejně má psychické problémy a sklony k depresím ale jakého druhu, nevím. Jedno se pročistí a zpracuje a vyleze další, co na to navazuje a skro vždy je to pěkný šmodrchanec a ne jenom nějaký "blok".

Není se čemu divit, pěkný příklad toho, co jsem se snažila popsat dříve. Naučený sklon k určitému druhu reakcí (jasně že díky traumata, dětství, získávání životních zkušeností - ale to je naprosto v pořádku, takhle to my lidi děláme). Vaše práce lecos ovlivnila, ale šla po událostech, ne po způsobu reagování. Takže sice se pravděpodobně v životě někam posunula, ale opět se vrátila ke stejnému způsobu reagování, protože se neupevnila možnost reagovat jinak (zážitkové, zkušenostní učení, vytváření nových spojů v mozku, v psychice, na energetické rovině).

Můžeš čistit do aleluja, pokaždé se něco najde, pokaždé lze aktivovat stín nějaké vzpomínky a zážitkově si ho znovu prožít. To co ale přináší skutečnou a trvalou změnu je ten zážitek - jde to, mohu i jinak, umím to jinak, vím (vědomě i v nevědomí), že to jde jinak. Prostě celoživotní učení a změna, i když ta nejzákladnější nastavení naší bytosti samozřejmě změnit nejdou. Možná to co nazýváš "šmodrchanec" - je ten naučený způsob toho reagování, nejde jen o přítomné obsahy (herce - co se řeší), ale to jakou hru hrají (scénář- jak se to děje)

O práci Ericksona ti ráda víc napíšu, někde už tu jedno vlákno o hypnóze je. Podstatou jeho přístupu je to, že plně respektuje a staví na zkušenosti konkrétního člověka. Nevědomí je pro něj zdroj mnoha cenných zkušeností, moudrý stařeček, který umí vědomí napovědět, poradit a hlavně zdroj neskutečné lidské schopnosti pořád se učit. S lidmi pracoval dost netradičně, ale všude bylo dominantní, že pomáhal lidem zažívat nové zkušenosti. Hypnotická (tranzová) práce pak byla o aktivizaci podvědomých zdrojů, dodání síly ke změnám, někdy i oprava prožitků a jejich doplnění - něco jako nevědomé učení se. Vždy vedeno tak nepřímo, aby si člověk mohl dle své jedinečnosti podané sugesce a nasměrování pozornosti upravit. Nic co by nevyužívalo mnoho metod, které se tváří, že se sugescí nemají naprosto nic společného. Do SZ až budu mít čas něco napsat zkusím.
M.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Renata
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 13.2. 2005
Příspěvky: 856

PříspěvekZaslal: po únor 22, 2010 5:36 pm    Předmět: Citovat

Díky, Martino, ráda si to přečtu.

Co se týče práce s tou slečnou, jen upřesním, protože nechci strhávat pozornost jiným směrem než bylo vlákno založeno,pracovaly jsme spolu také na upevnění nových vzorců chování v rámci problému se kterým za mnou přišla, ale bývalo by bylo potřeba pracovat postupně na úpravě a tvorbě vlastních vzorců i dál, pokračovat, protože podmínky ve kerých vyrůstala moc podnětné nebyly, naopak, depresemi trpěla i maminka, a jak víš,nemůžeme nic nikomu nutit.jen doporučit, rozhodnutí je na klientovi. Ono jke to mnohdy i o tom, že klientovi se uleví a motivace pokračovat zkrátka vymizí Wink
Svou práci nestavím na nějakém čištění klienta ale na vzájemné spolupráci, spíš stylem koučingu, bloky se odstraňují pak různými způsoby podle toho které jsou pro povahu klienta vhodné. Tam kde klient může spolupracovat, má také větší radost z toho, když se společnáý práce daří a má pocit, že zásluha je opravdu na něm, sám vnímá, že to jak je ochoten se aktivně zapojit, tím efektivnější výsledek. Co e týče metody SRT, dřív jsem ji používala , a nemám k ní větší výhrady, ale přecejen je veškerá práce na terapeutovi a daleko lepší výsledky jsou , když klient sám vnímáý leccos na svém těle a dokáže to popsat, docházejí mu určité souvislosti a vede ho to k nasměrování pozornosti jiným směrem než byl zvyklý. Myslím, že v určitých přápadech ma SRT svoje místo, mě třeba pomohla tahle metoda s odstraněním alergie na slunce, i kdy žpřed tím jsem pracovala na sobě všemožně, včetně makrobiotiky. Asi stačilo jen něco dočistit a výsledek se konal skoro okamžitě. ALe každý je nastavený v ten moment na něco jiného a nelze používat metody plošně.



Co se týče potíží na kterých jsme tehdy pracovaly, tak ty se nevrátily, ale vyplavaly další. Osobně si myslím, že slečna kopíruje spoustu programů od rodičů. KOnečně ani my , i když na sobě vědomě pracujeme nejsme shopni v ten daný moment zrpacovat víc než na co jsme v tu danou dobu nazrálí a když nadejde vhodná doba, nutí nás to postoupit na práci na sobě dál. Tak vnímám vše a proto se mi nelíbí kdekoli prohlášení že něco 100% pomáhá a vyřeší.
Předem dík za SZ a budu ráda za tvé řádky
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Prosby o pomoc Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Přejít na stránku 1, 2  Další
Strana 1 z 2

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001-2003 phpBB Group
phpBB port v2.0.7 based on Tom Nitzschner's phpbb2.0.6 upgraded to phpBB 2.0.7 standalone was developed and tested by:
ChatServ, mikem,
and Paul Laudanski (aka Zhen-Xjell).

Version 2.0.7 by Nuke Cops © 2004 http://www.nukecops.com




Web pohání Copyright © Redakční systém UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena.
Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.19 sekund