Fórum - Zobrazit téma - Živý Spasitel - Reikiwebík

Vítej človíčku na Reikiwebík!
  Vítej   Anonyme

     Menu
· Domů
· akce
· Akce_Reiki
· Archív článků
· Diskuzní fórum
· Hledání
· Ke stažení
· Témata článků
· Top 10
· Kalendář akcí

· Reiki Seznam
· Reiki kluby
· Kalendář Reiki kurzů


· ReikiWeb - starý 1
· ReikiWeb - starý 2

     Návštěvnost

Statistiky pro Reikiwebík


Diskuzní fórum

Reikiwebík :: Zobrazit téma - Živý Spasitel
 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   Osobní nastaveníOsobní nastavení   PřihlášeníPřihlášení 

Živý Spasitel

 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Duchovno všeobecně
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Roso
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 17.9. 2007
Příspěvky: 758

PříspěvekZaslal: pá únor 05, 2010 11:05 am    Předmět: Živý Spasitel Citovat

Inspirovalo mně téma Šamanky (Zničíme se sami?) a příspěvek Zeta v tématu Indigové děti a jiné podobné....

Na jedné straně Šamanka (a asi nejen ona) volá po příchodu žívého Spasitele na straně druhé Zeto (a jiní), vnímají všechno co vybočuje z šedého průměru, nebo co převyšuje jejich chápání jako komedii, lovení senzací apod.

A já se tedy ptám vás všech. Jak si představujete příchod Spasitele? Mají se objevit bilboardy? Nebo slavobrána a trubači? Nebo nějaký hyper ohňostroj? Nebo hromadný email typu "Dnes v Sazka aréně představíme Spasitele"?

Ptám se vás tedy. Jak si představujete jeho příchod, tak abyste tomu uvěřili? A chcete tomu vůbec uvěřit?

RoSo
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
smart
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 17.5. 2008
Příspěvky: 402

PříspěvekZaslal: pá únor 05, 2010 12:04 pm    Předmět: Citovat

osobne na spasitele necekam Rolling Eyes
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
kamo
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 29.6. 2005
Příspěvky: 901

PříspěvekZaslal: pá únor 05, 2010 12:25 pm    Předmět: Citovat

Spasení/osvícení/poznání atd je podle mne nabízeno každému z nás, kdykoli a kdekoli, ale zahájení tohoto osobního procesu je už na každém z nás a ne na někom, kdo přijde a řekne: "Teď už můžeš."

Proto ani já na nějakého očekávaného centrálního spasitele nevěřím.
Jednoho a toho nejpovolanějšího už máme od nepaměti a stejně to mnohým nestačí a furt vymýšlí nějaké jeho klony.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
mrtvybrouk
Excelentní uživatel
Excelentní uživatel


Registrace: 19.7. 2007
Příspěvky: 129

PříspěvekZaslal: pá únor 05, 2010 1:34 pm    Předmět: Citovat

Co když tentokrát nepřijde nikdo "v záři reflektorů", ale víceméně potichu a bez ovací. A co když nepřijde spasit svět, ale prostě jen dodá návod k tomu jak se z toho srabu můžeme dostat vlastními silami? Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
zeto
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 3.5. 2002
Příspěvky: 1650

PříspěvekZaslal: so únor 06, 2010 12:43 pm    Předmět: Citovat

Šamanko: Zrovna Ty hledáš Spasitele? to bylo určitě myšleno a vytrženo někde z kontextu, že?Smile)) Byl bych velice překvapen:)

Roso: Evidentně víš víc než já. Neznám Tě, ale věř mi že čich mám skvělý a cítím, že tady smrdí pýcha Smile. Nelíbí se mi, že se chováš způsobem, který mi dává najevo, že jsi lepší než já. Vím že nejsi, proto na Tebe takto reaguji.

P.s. Když už je tu jméno mé vytahováno nadarmo, chci jen upřesnit že ani já nečekám příchod Spasitele, jen bych rád zopakoval co jsem napsal 13.03.2008:

Ten život v přítomnosti často může jen tak vypadat a balamutit nás a tahat za nos, a není to život, je to jen naše iluze která nám brání v tom pravém prožívání, protože by to tam venku mohlo hodně bolet. To naše malé citlivé já..... může být ve skutečnosti krásné velké a všezahrnující, dotknutelné bolestí ale i životem, pracující s bolestí i se samotným životem.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Roso
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 17.9. 2007
Příspěvky: 758

PříspěvekZaslal: ne únor 07, 2010 12:16 am    Předmět: Citovat

zeto napsal:
Roso: Evidentně víš víc než já. Neznám Tě, ale věř mi že čich mám skvělý a cítím, že tady smrdí pýcha Smile. Nelíbí se mi, že se chováš způsobem, který mi dává najevo, že jsi lepší než já. Vím že nejsi, proto na Tebe takto reaguji.

Vypadá to, že budeš chytrý kluk Zeto a jistě brzo přijdeš na to, "proč máš pocit, že si myslím, že jsem lepší než ty". Podtrhuji slovo máš pocit..

RoSo
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
zeto
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 3.5. 2002
Příspěvky: 1650

PříspěvekZaslal: ne únor 07, 2010 12:38 am    Předmět: Citovat

Roso, naše diskuze je spíše o dokazování si "něčeho". Já sem vyjádřil jasně svůj názor a za ním si stojím. Je to můj dojem a věřím svým smyslům. To že s tím nesouhlasíš je tvoje právo a já ho respektuji. Tímto bych rád ukončil naše malé hašteření a omluvil se Ti v případě že sem se Tě nesprávně dotkl. Nehodlám v této diskuzi v tomto vlákně nadále pokračovat.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Roso
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 17.9. 2007
Příspěvky: 758

PříspěvekZaslal: ne únor 07, 2010 12:45 am    Předmět: Citovat

OK
Souhlasím, nemusíme v této diskuzi pokračovat. Omlouvat se mně Zeto nemusíš, protože mně žádný z tvých příspěvků ani nenaštval ani se mně nedotknul. Jediný, kdo mně zatím dokáže spolehlivě vytočit je můj pes. Very Happy

RoSo
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
zeto
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 3.5. 2002
Příspěvky: 1650

PříspěvekZaslal: ne únor 07, 2010 12:46 am    Předmět: Citovat

Roso: Děkuji Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Beppe
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 12.8. 2009
Příspěvky: 860

PříspěvekZaslal: ne únor 07, 2010 1:13 am    Předmět: Citovat

A teď už hajdy do hajan, rošťáci !
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
clovek
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 10.2. 2009
Příspěvky: 373

PříspěvekZaslal: ne únor 07, 2010 9:50 am    Předmět: Citovat

Ahoj děcka.Chci vás uklidnit,děcka, proto to trochu rozeberu. Jako malé děti potřebujeme ochranu. Svých rodičů a lásku své matky,která nám dává pocit jistoty.I když odejdeme do světa,tak se spočátku vracíme brzo, abychom znovu získali pocit jistoty, pohlazení a lásku své maminky. Ale čím dál víc se doba prodlužuje.Doba našich návratů.Hrajeme jen divadlo, že jsme velcí, že už maminku, jistotu, nepotřebujeme. Teprve, až odejde, pochopíme a zase začneme hrát divadlo, zatvrdíme se, a snažíme se zapomenout. Proč se říká, když odejde otec, odejde chleba, když odejde matka, odejde vše. Do konce života už vás nikdo nepohladí tak, jako to uměla vaše maminka. Musíme mít svůj přístav, kam se můžeme vracet. A je jedno,jak ten přístav pojmenujeme.Spasitel, maminka, práce... Ale jen někteří poznají vyšší stupen lásky, pak milují svět a nemluví o tom, jsou to spasitelé pro své okolí. Zase dokáži rozdávat pocit jistoty. Spasitel nás má zachránít..PŘED NÁMI SAMOTNÝMI ...před naší nejistotou postavit se sám sobě, svým strachům. Když nedokážeš sám překonat své strachy,nedokáže to ani spasitel. A v tomhle pohledu je jedno jak přijde.Potichu či nahlas. Dnes musí přijít mediálně potpořený, arogantní a sobecký spasitel, jen takovému lidi uvěří. Jen Ale duchovní lidi potřebují tichého, skromného, který jim dá prostor růst a učit se. Ale takový spasitel, Budha,Ježíš... nám ale říkají tvrdou pravdu do očí. Já nejsem spasitel,nejdu vás spasit. Jdu vás učit, jak a co máte dělat.Jen vy sami, svou dřinou se spasíte sami. TAK JAK BY SPÍŠE MĚLA ZNÍT OTÁZKA NA ZAČÁTKU??.
Šaman
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
zeto
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 3.5. 2002
Příspěvky: 1650

PříspěvekZaslal: ne únor 07, 2010 10:09 am    Předmět: Citovat

cloveku: Nejdrive se mi nechtělo číst tak dlouhej text. ALE přečetl jsem ho a uznávám, že tvé pojetí Spasitele, je pro mne v tuto chvíli nepřijatelné. Nemyslím si, že je nutné hned někoho, kdo miluje a umí přijímat i rozdávat pojmenovávat Spasitelem. Ten název sám o sobě je v rozporu s tvrzením o dávání, protože spasitel dává i bere proto, aby někoho zachránil, spasitel býval Castro na Kubě......... těch diktátorů bylo spoustu a vždy se to zvrhlo.

Vím, že pro mnohé to může být slovíčkaření, ale je důležité pojmenovávat skutečné věci skutečnými a vystihujícími názvy. Já se to stále učím.

Budha ani Ježíš určitě nebyli spasitelé. Protože nikdo nemůže spasit nikoho jiného, jenom mi samotní sami sebe můžřeme změnit, budeme-li chtít.

Samotný pojem spasení zavedli křesťani aby ochránili své ovečky před ohni pekelnými:D Aby byli uchráněni, stačilo se pomodlit, odříkat stanovený počet odčenášů, případně se vykoupit jinými hmotnými statky. Dnes to už církev nedělá takto, lidé si našli nové "spasitele" a vidí v nich novou svou cestu spasení. Jsou to sekty, rádobyspolečenství, rádobyšamani a léčitelé.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
toora
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 9.7. 2005
Příspěvky: 3774

PříspěvekZaslal: ne únor 07, 2010 11:26 pm    Předmět: Tomášovo evangelium (Svittky od Mrtvého moře) Citovat

*********************************************************
Řekli mu: Pověz nám, kdo jsi, abychom na tebe věřili.
On jim odpověděl: Zkoumáte tvář nebe a země, ale toho, který před vámi stojí, toho jste nepoznali.
A tento okamžik nedokážete prozkoumat.

(91)

*********************************************************
Jeho žáci mu řekli: Kdy přijde království?
On řekl: Nepřijde, když bude očekáváno.
Neřekne se: Podívej, teď je tady, nebo: Podívej, tam!
Nýbrž království Otce je rozšířeno po celé zemi, ale lidé ho nevidí.

(113)

*********************************************************
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Duchovno všeobecně Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001-2003 phpBB Group
phpBB port v2.0.7 based on Tom Nitzschner's phpbb2.0.6 upgraded to phpBB 2.0.7 standalone was developed and tested by:
ChatServ, mikem,
and Paul Laudanski (aka Zhen-Xjell).

Version 2.0.7 by Nuke Cops © 2004 http://www.nukecops.com




Web pohání Copyright © Redakční systém UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena.
Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.13 sekund