Fórum - Zobrazit téma - Pozice - Reikiwebík

Vítej človíčku na Reikiwebík!
  Vítej   Anonyme

     Menu
· Domů
· akce
· Akce_Reiki
· Archív článků
· Diskuzní fórum
· Hledání
· Ke stažení
· Témata článků
· Top 10
· Kalendář akcí

· Reiki Seznam
· Reiki kluby
· Kalendář Reiki kurzů


· ReikiWeb - starý 1
· ReikiWeb - starý 2

     Návštěvnost

Statistiky pro Reikiwebík


Diskuzní fórum

Reikiwebík :: Zobrazit téma - Pozice
 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   Osobní nastaveníOsobní nastavení   PřihlášeníPřihlášení 

Pozice

 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Reiki 2. stupeň
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
ivulka
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel


Registrace: 23.1. 2010
Příspěvky: 22

PříspěvekZaslal: út únor 02, 2010 8:55 pm    Předmět: Pozice Citovat

Chtěla bych se zeptat na názor, jak důležitá je pozice těla při vysílání energií či meditaci. Pokud se cítím příjemně a uvolněně a je to přitom ráno po probuzení, kdy jsem ještě stočená pod dekou do klubíčka, nohy, ruce propletené - je to ok?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
smart
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 17.5. 2008
Příspěvky: 402

PříspěvekZaslal: út únor 02, 2010 9:37 pm    Předmět: Citovat

podle mého názoru jde zejména o to mít srdce na správném místě
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
HonzaD
Velmi zkušený uživatel
Velmi zkušený uživatel


Registrace: 7.1. 2010
Příspěvky: 66

PříspěvekZaslal: st únor 03, 2010 6:50 am    Předmět: Citovat

Dle mého názoru je to úplně jedno. Najdi si pozici, která Ti nejlépe vyhovuje a při které se cítíš nejlíp. Honza.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Narya
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 30.4. 2002
Příspěvky: 1286

PříspěvekZaslal: st únor 03, 2010 8:56 am    Předmět: Citovat

Celkově je opravdu asi důležitější úmysl záměr, stav mysli.

Dovnímám se ale, že i tak jsou pozice vhodnější a méně vhodnější. Ve smyslu pohodlí a stabilita pro tělo. Stočení do klubíčka je něco co děláme všichni, lidi i zvířata. Je to v podstatě pozice plodu, zkušenost naší velké pohody, na hodně hluboké úrovni to tělo všechno ví, tak ti nabízí možnost načerpat síly. Ani se tomu nedivím, máš toho hodně. Tak tu pozici používej.

Já si třeba hodně oblíbila styl sedu Seiza (http://www.conservapedia.com/images/c/c1/Seiza.jpg) , ale zase jen proto, že mému tělu přináší příjemnou stabilitu a zároveň otevřenost světu.

Klasický lotosový sed je náročný, i když si správně podepřeš sedací kosti (mívají tam polštářky), ohnout kotníky je na delší dobu pro mě osobně náročné, i když krásně tě to naprosto přirozeně donutí být rovně.

Obecně bych se řídila momentálními pocity (myslím že teď ti tvoje tělo velmi přesně signalizuje momentální potřeby), ale rozhodně bych poctivě zkoušela i jiné pozice, ti co je vytvořili věděli co dělají. Pohodlně vydržet po dlouhou dobu v jedné pozici, nemačkat si žádné vnitřní orgány. Nejde o žádnou mystickou teorii, ale pragrmatismus vynucený léty praxe. I když jistě lze najít v každé pozici nějaký symbolický význam. Navíc náš psychický stav se projevuje v těle, ale stejně tak tělo, může ovlivnit psychický stav... proto není úvaha o vhodné pozici zas tak marná.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
kamo
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 29.6. 2005
Příspěvky: 901

PříspěvekZaslal: st únor 03, 2010 9:04 am    Předmět: Citovat

Dobrá poloha je taková, při které vynakládáš minimální fyzické úsilí na její udržení, tzn.nerozptyluješ se námahou při držení těla. V dobré poloze by taky neměl přijít jakýkoli pocit nepohodlí. Takže já používám pohodlné křeslo, ušák, kde si opřu i hlavu. Pozice vleže, která je ještě pohodlnější, se mi kupodivu nějak neosvědčila, nedokážu se v ní uvolnit a soustředit tak jako v tom křesle.

Zkoušej a hledej, i to hledání leccos dá a ukáže.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
samanka
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2002
Příspěvky: 3733

PříspěvekZaslal: st únor 03, 2010 10:47 am    Předmět: x Citovat

Nejsem odborník přes meditaci, ale myslím, že pozice těla tu má svoji roli.
Pokud myslíš meditaci jako stav mysli ve všem co děláš, tak bych to viděla jedno, ale pokud se učíš meditovat, tak jógou a jinými směry prověřená pozice v sedu (případně vleže) s rovnou páteří má hodně do sebe. Energie proudí volně, tělo je uvolněné, může se dobře soustředit, tolik neusíná jako když se stulíš a uvolníš. Vyzkoušej si pocity v obou případech a ucítíš rozdíl. Za tu trochu nepohodlí to opravdu stojí. Tu rovnou páteř vidím jako dost důležitou, uvolnění hlavy a končetin taky.
V klubíčku si můžeš medit, ale ne moc meditovat.

šamanka
PS: pochopitelně je možné meditovat při práci nebo při chůzi, ale to
neumí každý, chce to trochu cviku nebo to umět od přírody.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Dzarmi
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 30.3. 2006
Příspěvky: 1007

PříspěvekZaslal: st únor 03, 2010 12:48 pm    Předmět: Citovat

Jojo,jojo Šamanko,ani tu nebudu odpovídat,protože bych tě sjela jak přes kopírák chichi.
Medit si je nádherný výraz hihihii,mile jsi mě rozesmála milá Mílo .



Je krásné si medit a i zameditovat a opravdu,až si sama vyzkoušíš různé pozice,tak sama zjistíš,která je ti vyhovující za různým účelem.Na sílu koncentrace je skutečně dobré si pěkně narovnat páteř.

Džarmí zdraví Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Roso
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 17.9. 2007
Příspěvky: 758

PříspěvekZaslal: st únor 03, 2010 12:49 pm    Předmět: Citovat

Souhlasím ze Šamankou. Rovná páteř a uvolnění jsou dúležité. Já jsem začínal meditovat v leže, protože v sedě při uvolnění jsem začal přepadat Very Happy. V leže ti samozřejmě hrozí to, že usneš ale zase jsem se lépe dokázal uvolnit a odpoutat od těla.
Časem tě to ale stějně přivede k meditaci v sedě. Nemusí to být lotosový květ. Stačí pohodlně sedět na židli nebo v křesle.

RoSo
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
mrtvybrouk
Excelentní uživatel
Excelentní uživatel


Registrace: 19.7. 2007
Příspěvky: 129

PříspěvekZaslal: pá únor 05, 2010 1:17 pm    Předmět: Citovat

Osobně u mě je silnější záměr nad pozicí... Pokud jde o klasickou meditaci, tak se "zašiju" na posteli se zkříženýma nohama (turecký sed se tomu říká?), ale často medím aj během dne u běžných činností, takže tam o pozici až tak nejde Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Reiki 2. stupeň Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001-2003 phpBB Group
phpBB port v2.0.7 based on Tom Nitzschner's phpbb2.0.6 upgraded to phpBB 2.0.7 standalone was developed and tested by:
ChatServ, mikem,
and Paul Laudanski (aka Zhen-Xjell).

Version 2.0.7 by Nuke Cops © 2004 http://www.nukecops.com




Web pohání Copyright © Redakční systém UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena.
Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.14 sekund