Fórum - Zobrazit téma - Pokora vs. Duchovní pýcha - Reikiwebík

Vítej človíčku na Reikiwebík!
  Vítej   Anonyme

     Menu
· Domů
· akce
· Akce_Reiki
· Archív článků
· Diskuzní fórum
· Hledání
· Ke stažení
· Témata článků
· Top 10
· Kalendář akcí

· Reiki Seznam
· Reiki kluby
· Kalendář Reiki kurzů


· ReikiWeb - starý 1
· ReikiWeb - starý 2

     Návštěvnost

Statistiky pro Reikiwebík


Diskuzní fórum

Reikiwebík :: Zobrazit téma - Pokora vs. Duchovní pýcha
 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   Osobní nastaveníOsobní nastavení   PřihlášeníPřihlášení 

Pokora vs. Duchovní pýcha

 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Duchovno všeobecně
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Roso
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 17.9. 2007
Příspěvky: 758

PříspěvekZaslal: po únor 01, 2010 2:21 pm    Předmět: Pokora vs. Duchovní pýcha Citovat

Velmi často si opakuji slovo Pokora. Uvědomuji si jak moc je toto důležité. V poslední době se mně ale v hlavě začalo objevovat slovo Duchovní pýcha. Ptal jsem se sám sebe. Proč? Kolikrát jsem k tomu sklouznul? Je to znát z mých příspěvků? Kde je hranice mezi pokorou a duchovní pýchou?
Uvědomuji si, že se mé příspěvky začaly měnit v okamžiku, kdy jsem přešel z fáze já si myslím do fáze já vím. Mnohdy se ale sám sebe ptám jestli opravdu vím a kolik toho vím? Protože i když vím, že vím více, tak stále vím, že vím dost málo. Přemýšlel jsem jestli mám uvádět i důvody, které mně k tomu všemu vedou. Chápu ale, je by to byl opět můj pohled a stejně tak jako mně nechápou někteří v mých příspěvcích, tak by nepochopili ani mé důvody.

Abych se vrátil k té duchovní pýše. Naštěstím mám kolem sebe dost přátel, kteří mně poskytují zpětnou vazbu v okamžiku kdy se tak děje. A za to jím patří dík. A proto dufám, že to zvládám.

Přesto přezevšechno se ale na mých názorech vůbec nic nemění, jenom do nich musím vložit více pokory.

Přijmu vaši oprávněnou i neoprávněnou kritiku, protože vím, že obojí mně posune kupředu.

RoSo
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Beppe
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 12.8. 2009
Příspěvky: 860

PříspěvekZaslal: po únor 01, 2010 2:26 pm    Předmět: Citovat

Už ti to psala šamanka. Šup do lesa, nejlépe to pořádně vyběhat.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Narya
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 30.4. 2002
Příspěvky: 1286

PříspěvekZaslal: po únor 01, 2010 3:53 pm    Předmět: Citovat

Nejlepší je zdatný oponent, který tě respektuje, ale přesto vidí věci jinak. Mám to štěstí, že já jednoho takového mám i mezi kamarády, ale i tak je lepší cizí, maximálně někdo koho znáš jen tak od vidění. Prostě konstruktivní diskuze, lovení neužitečných myšlenek, hledání zda to celé nelze dělat jednodušeji,...

Dobrý je i přístup: Dobrá, možná teď vím, ale veškeré poznání je relativní a je konstruováno (vytvářeno) naší myslí, zážitky, kulturou a momentálním stavem slovně i mimoslovně sdělovaného poznání a víry. Možná složité ... jednoduše: Všechno může být i jinak ...

Já sama svému poznání věřím jen do té doby, dokud mi zkušenost nebo někdo druhý neukáže přesvědčivě opak. Občas mě díky tomu trápí mučivá nejistota,(tak sakra jak to je), ale chci si jí ponechat. A veškeré duchovní záležitosti považuju za nástroje, určitý úhel pohledu na člověka, život a jeho trable, prostě něco co použješ a zase odložíš. A ještě jedna užitečná myšlenka mi slouží k čemu to bude dobré, jak to použiju a neznám už něco podobného co lze použít stejně?

Současná duchovní sféra mi přijde jako mysl, představivost, globalizace a civilizační životní nespokojenost totálně urvaná ze řetězů, toto asi chápu jako duchovní pýchu ... já to potřebuji mít velkolepé, slavné a zachránit tím svět, nebo aspoň pár vyvolených, ukázat těm nerozvinutým správnou cestu k úspěšnému a šťastnému životu. Často je to myšleno s těmi nejčistšími úmysly, v dobré víře šířit to úžasné a povznášející poselství, které může být stejně tak dobře nadšením ne nepodobnému zamilovanosti.

Nevymýšlím si, sama jsem si tímhle prošla. Teď už si více vybírám a pečlivě prověřuju.

M.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
mrtvybrouk
Excelentní uživatel
Excelentní uživatel


Registrace: 19.7. 2007
Příspěvky: 129

PříspěvekZaslal: po únor 01, 2010 4:47 pm    Předmět: Citovat

Pokora je vidět sama o sobě přirozeně, ale pýcha o sobě dává ostatním vědět navenek, aby ji přece nepřehlédli Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
ivulka
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel


Registrace: 23.1. 2010
Příspěvky: 22

PříspěvekZaslal: po únor 01, 2010 5:27 pm    Předmět: Citovat

Roso? No, já nevím, ale když se píše o pýše /pochválena budiž čeština/, tak mi na mysli vytane Pyšná princezna. Ta pak pro svou pýchu si nechtěla ani hlávku ke střevíčku sklonit a bez pochlebovačů se špatně obcházela
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
HonzaD
Velmi zkušený uživatel
Velmi zkušený uživatel


Registrace: 7.1. 2010
Příspěvky: 66

PříspěvekZaslal: út únor 02, 2010 7:14 am    Předmět: Citovat

Duchovní pýcha? Žijeme ve světe v jakém žijeme. Všudypřítomná média nás neustále masírují. Vše musí být lepší, rychlejší, dokonalejší jinak nebudeme in. Tyto vzorce chování se bohužel odráží i v duchovnu. Řada lidí proto má pocit, že musí vibrovat více, mít víc energií, navštívit co nejvíc seminářů, atd. Řešení je v každém z nás, hledat si svou vlastní cestu a nenechat se ovlivňovat okolím.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Duchovno všeobecně Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001-2003 phpBB Group
phpBB port v2.0.7 based on Tom Nitzschner's phpbb2.0.6 upgraded to phpBB 2.0.7 standalone was developed and tested by:
ChatServ, mikem,
and Paul Laudanski (aka Zhen-Xjell).

Version 2.0.7 by Nuke Cops © 2004 http://www.nukecops.com




Web pohání Copyright © Redakční systém UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena.
Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.12 sekund