Fórum - Zobrazit téma - Porucha rovnováhy - Reikiwebík

Vítej človíčku na Reikiwebík!
  Vítej   Anonyme

     Menu
· Domů
· akce
· Akce_Reiki
· Archív článků
· Diskuzní fórum
· Hledání
· Ke stažení
· Témata článků
· Top 10
· Kalendář akcí

· Reiki Seznam
· Reiki kluby
· Kalendář Reiki kurzů


· ReikiWeb - starý 1
· ReikiWeb - starý 2

     Návštěvnost

Statistiky pro Reikiwebík


Diskuzní fórum

Reikiwebík :: Zobrazit téma - Porucha rovnováhy
 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   Osobní nastaveníOsobní nastavení   PřihlášeníPřihlášení 

Porucha rovnováhy

 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Duchovno všeobecně
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
clovek
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 10.2. 2009
Příspěvky: 373

PříspěvekZaslal: út září 08, 2009 9:37 pm    Předmět: Porucha rovnováhy Citovat

Ahoj.Nikdy mi to nevadilo,tak jsem tomu nevěnoval pozornost.Ale v současnosti při některých cvicích potřebuji zavřít oči a pak nevnímám plně rovnováhu.Cítím,že se kymácím či nakláním a musím otevřít oči.Není to podle mne malým uzemněním první čakry.Automatická kresba to nepotvrzuje.Utrpěl jsem ve 3 tříde sylný otřes mozku a dodnes mám naražen poslední obratel do hlavy.Dříve migrény ale poslední léta diky Božímu zásahu už bez jakýkoliv bolestí hlavy.Úraz uší či záněty si nepamatuji.Snad někoho napadne od čeho by to mohlo být.Vím,mluví to o napětí těla,nevnímání těla.Vtip je v tom,že dokáži při cviku nemyslet,mít čistou hlavu bez myšlenek a vnímat tělo,ale přesto i při otevřených očích a postoji na špičkách rovnováhu neudržím.Necítím nikde napětí,pouze když vyrovnávám rovnováhu.V ničem mi to nebrání,nevadí mi to,ale nemůžu stoprocentně udělat co chci,a to je omezení.A já se bez možnosti možného pokroku,nechci vzdát s vědomím,že to je tak správné.Jakékoliv omezení není v souladu s řádem.Předem děkuji i za byt jen reakce.Víte,mnohdy dobře mířená rada laika,nebo jen poznámka může otevřít stavidlo poznání.Člověk.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Narya
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 30.4. 2002
Příspěvky: 1286

PříspěvekZaslal: út září 08, 2009 10:24 pm    Předmět: Citovat

Zajdi si k neurologovi... pro začátek, když nic jiného, vyloučí možné organické poškození. Zaujalo mě že mluvíš o posledním obratli, takže atlas? ten má k mozečku a vestibulárnímu ústrojí v uchu, které zodpovídají především za dynamické udržování rovnováhy, docela blízko.

Doktoři na tohle mají poměrně dobré metody, může jít prostě o omezení těla (díky úrazu), které s věkem prostě zesiluje, občas je řešením to prostě přijmout a respektovat. Zkus si ošetřovat a prozařovat s Reiki celou oblast týlu a krční páteře.

M.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
JANAA
Excelentní uživatel
Excelentní uživatel


Registrace: 28.9. 2008
Příspěvky: 122

PříspěvekZaslal: st září 09, 2009 5:56 am    Předmět: Citovat

Človíčku, radu tady nenajdeš, ale zkus se s panem doktorem spojit, třeba mailem, a popsat svůj problém. Pan doktor je svým způsobem svérázný, ale už hodně lidem okolo mne pomohl.
Jana


http://www.cemrfree.cz/
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Ziki
Velmi zkušený uživatel
Velmi zkušený uživatel


Registrace: 29.4. 2008
Příspěvky: 76

PříspěvekZaslal: st září 09, 2009 2:55 pm    Předmět: Citovat

Ahoj, tak tohle znám až moc dobře, stávalo se mi to při pohybových meditacích, hlavně při dynamičce, když byla hučka (kdo nezná - to se zvednou ruce nad hlavu, skáče se do výšky a vydává se zvuk HU při dopadu na zem), musela jsem vždy stát u zdi, protože jsem padala dozadu. Časem se to zlepšovalo, až to zmizelo úplně, zjistila jsem, že v mém případě to bylo o tom, že jsem chtěla mít věci pod kontrolou a to se zavřenýma očima nejde.
Jsem Kozoroh a u mě to bylo velmi silné. Velkou část života jsem musela mít vše pod kontrolou. Migrény jsem měla taky (vlastně ještě občas mám, ale už se to hodně zlepšilo).
Někdy stačí uvědomění si, že člověk nemusí mít vše pod svojí kontrolou a všechno zvládnout sám a zkusit důvěřovat ostatním lidem.
Na to jsme taky dělali meditaci, kdy ve dvojici jednomu zavázali oči a ten druhý ho vedl do lesa...
Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
samanka
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2002
Příspěvky: 3733

PříspěvekZaslal: st září 09, 2009 3:48 pm    Předmět: x Citovat

Malá technická: když si stoupnu na špičky a zavřu oči, tak balancuju taky.
Právě jsem to zkoušela.

Možná to chce nejdřív zvládnout technickou stránku cvičení a až pak se soustředit na energetickou, duchovní či jinou stránku věci.
Začít jednoduchým nácvikem stability, soustředit se do hara (2 čakra, ne solar!) a naučit se ukotvení (třeba formou vizualizace vrůstání chodidel do země, hledání svého středu apod.). To co popisuješ je o úletu
bez zakotvení a tělo ti to, rošťák, připomíná.

Další věc: když už vychytáš stabilitu s chodidly na zemi, tak tím, že si stoupneš na špičky, tak posuneš těžiště jinam, změní se poměry a je potřeba trenovat znovu nově nastalou situaci.

Zkusit dát do cvičení víc uvolněnosti a hravosti než "chci, musím,
tak to teda nebude a tak to musí být, protože...".

šamanka
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
blankas
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 27.9. 2002
Příspěvky: 652

PříspěvekZaslal: st září 09, 2009 6:58 pm    Předmět: Re: x Citovat

samanka napsal:
Malá technická: když si stoupnu na špičky a zavřu oči, tak balancuju taky.
Právě jsem to zkoušela.
šamanka

Já taky a balancovala jsem taky.
Co baleťáci? Mají svá vystoupení nacvičená, co by se stalo, kdyby vystoupení chtěli odtančit se zavřenýma očima?
Ten kdo má anatomické znalosti, by možná věděl i zdůvodnění.
Takže bych se přiklonila k tomu, že po patřičně dlouhém vytrvalém tréninku by se to mohlo zvládnout.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
blankas
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 27.9. 2002
Příspěvky: 652

PříspěvekZaslal: st září 09, 2009 7:05 pm    Předmět: Re: Porucha rovnováhy Citovat

clovek napsal:
nemyslet,mít čistou hlavu bez myšlenek a vnímat tělo,ale přesto i při otevřených očích a postoji na špičkách rovnováhu neudržím.

Jožko, já jsem měla dříve při stoji na jedné noze s rovnováhou při otevřených očích taky problém, dokud mě někdo nenavedl na to, že je potřeba se očima zaměřit na jeden bod a tam se dívat, udržovat ho v zorném poli. Halt jsem nikdy nechodila do baletu, tak mi tyhle zákonitosti unikly...Tenhle fígl ale předpokládám znáš....Píšu to jen pro jistotu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
clovek
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 10.2. 2009
Příspěvky: 373

PříspěvekZaslal: st září 09, 2009 9:34 pm    Předmět: Citovat

Ahoj.Zatím děkuji za odpovědi.Zkusím ten jeden bod.Normálně to dělám při pěti tybetanech,koukám se na prsty rukou a můžu se točit půl hodiny.Tam mi rovnováha nedělá problém.Při cvikách wydy se soutředujeme na okolí,teda většinou na energie okolí a nebo proudění energií v nás.Tak že tam možná je taky trochu snaha to mít pod kontrolou a toho lékaře janii)jsi janaa tak i janii?)zkusím.Uvidím.Mám už ted z něj dobrý pocit.Vím,že mne pobaví,to ale neznamená,že to znevažuji,právě naopak.Děkuji člověk.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Duchovno všeobecně Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001-2003 phpBB Group
phpBB port v2.0.7 based on Tom Nitzschner's phpbb2.0.6 upgraded to phpBB 2.0.7 standalone was developed and tested by:
ChatServ, mikem,
and Paul Laudanski (aka Zhen-Xjell).

Version 2.0.7 by Nuke Cops © 2004 http://www.nukecops.com




Web pohání Copyright © Redakční systém UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena.
Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.12 sekund