Fórum - Zobrazit téma - Mononukleoza - Reikiwebík

Vítej človíčku na Reikiwebík!
  Vítej   Anonyme

     Menu
· Domů
· akce
· Akce_Reiki
· Archív článků
· Diskuzní fórum
· Hledání
· Ke stažení
· Témata článků
· Top 10
· Kalendář akcí

· Reiki Seznam
· Reiki kluby
· Kalendář Reiki kurzů


· ReikiWeb - starý 1
· ReikiWeb - starý 2

     Návštěvnost

Statistiky pro Reikiwebík


Diskuzní fórum

Reikiwebík :: Zobrazit téma - Mononukleoza
 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   Osobní nastaveníOsobní nastavení   PřihlášeníPřihlášení 

Mononukleoza

 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Pro zdraví
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Lendulka
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 6.2. 2009
Příspěvky: 584

PříspěvekZaslal: čt leden 21, 2010 4:15 pm    Předmět: Mononukleoza Citovat

Ahojky, hledala jsem na starém vebu, ale nebyly tam info, které bych potřebovala.

Chci se optat, zda máte někdo zkušenosti s infekční mononukleozou?
Jedná se mi určitě i o dietu.
Dcera (13) je od září již poněkolikáté nemocná. Jednou je to viróza, podruhé chřipka, kterou v zápětí vystřídá angína. Letos toho do školy moc nenachodila. /syn (16) je na tom velmi podobně/

Teď je velmi unavená, oslabená - bolest v krku, zduřelé uzliny pod ušima, vysoká sedimentace, včera se osypala růžovou krupičkou po celém těle - nejvíc třísla, stehna, podpaží, hruď.
Doktorka vyslovila podezření na mononukleozu, ale na odběry máme jít až v pondělí.
Léčba prý jedině klid a dieta.



V knize Co nám tělo říká jsem se dočetla o této diagnoze a myslím, že by to na mojí milovanou puberťačku sedělo. Wink ............
Cituji kousíček:

""Poslouchat druhé, slyšet názory starších? "Proč, vždyť mám svou mladou a chytrou hlavu, své představy, tak mě neomezujte." Asi nic neblahého a zdraví ohrožujícího by se nedělo, kdyby dotyčný vyjevil svou nespokojenost vhodnými slovy, kdyby někdy své mámě poděkoval, pochválil ji a během několika vteřin jí slušnými slovy sdělil, kde bude a kdy domů asi přijde.........................."" atd adt..........


A ještě mě napadá, jestli i u takhle velkého dítěte by to mohlo souviset se změnami v mém životě? Shocked
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Beppe
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 12.8. 2009
Příspěvky: 860

PříspěvekZaslal: čt leden 21, 2010 4:37 pm    Předmět: Citovat

Radou moc nepomůžu, protože se v tomhle nevyznám, ale přeju celé Tvojí rodině ať tohle horší období co nejdřív překonáte. Bude zase líp Razz
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Evik
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2007
Příspěvky: 1845

PříspěvekZaslal: čt leden 21, 2010 8:20 pm    Předmět: Citovat

Leni, snad to nebude tak zlé.

Já jsem Ti ještě našla v knize Nemoc jako symbol - zpracování, a sice:

Pustit se do boje s vnějšími výzvami.
Prát se z otázkami smyslu života, hodnocení a s problematikou správné míry.
Cvičit se ve střetnutí a boji.
Naučit se kontrolovat proud životní energie.

A rovina příznaků:
Zduření v oblasti celého lymfatickéhosystému, zejména mízních uzlin i jater a sleziny. Postiženi jsou obvzláště mladiství a starší děti.


Já bych řekla, že každá změna na nás nějak působí.

Citace:
A ještě mě napadá, jestli i u takhle velkého dítěte by to mohlo souviset se změnami v mém životě? Shocked


Lendulko, tvůj život je stále ještě i jejich život, i když jsou ,, už velké ".
Docela to souviset asi může.
Tak dej vědět, jak to dopadlo a věřím, že to bude v pořádku.

Citace:
Léčba prý jedině klid a dieta.

Možná to všem dává možnost a prostor si v klidu všechno vyjasnit, co se týká těch tvých změn .

Ahojky .
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Narya
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 30.4. 2002
Příspěvky: 1286

PříspěvekZaslal: pá leden 22, 2010 10:23 am    Předmět: Citovat

Než začneš hledat nadbytečné psychické souvislosti zkus vzít v potaz co se tak může dít v organismu takhle starého dítěte, neskutečné změny v hormonálním, imunitním a dalších systémech. Organismus bojuje o novou rovnováhu.

Teď si k tomu přidej změny psychické - učí se osamostatňovat, zkouší co jde, co nejde. Pozoruju, že děti na začátku dospívání mají takovou naivně egoistickou fázi, to sedí k tomu popisu co si napsala, ty o něco starší už jsou víc přemýšlivé, řeší i názory rodičů, tlaky společnost,..i. To je také velká zátěž. Ty tam jsi pouhý jeden vliv, jistě důležitý, ale ne jediný. Je krátkozraké uvažovat, že když ty budeš něco řešit, automaticky bude reakce u ní - ten vliv není já něco řeším=jde to i do ní, ale díky tomu, že něco řeším se nějak chovám, nějak působím na okolí - a to okolí (tedy i ona) si z toho podle tvého vztahu k tobě něco vezme, nebo ale taky nevezme:)

Ještě si do skládanky přidej otázky jejího životního stylu, spánek, pohyb, strava. Nedlabe nadměrně něco co jí neprospívá, nebo naopak nepotřebuje něco co naopak jí málo?

Imunitní systém přímo závisí na hormonálním řízení a hormonální řízení závisí na psychické stavu. Plus spousta dalších vzájemných vlivů.

Dost ale povídání. Jde o to, čím je její bytost (tělomysl) mimo rovnováhu. Co je potřeba a kým udělat pro to, aby se mohla harmonie obnovit a zdraví upevnit. Ta nerovnováha může být v kombinaci mnoha oblastí. Něco můžeš udělat ty, něco lékař, něco ona sama, něco i další věci. Je jen potřeba to probrat, zvážit možnosti, shodnout se na řešení. Asi jí samotné vadí, že je tak často nemocná, ale klidně to může být i naopak, péče doma, nechodit do školy je taky fajn. Neřeš to za ní, ale nabídni jí pomoc, podporu a veď ji k tomu, aby ona sama pro sebe také něco dělala a nabídni jí alternativy, postupné menší kroky, kterým sama bude rozumět.

Lidi někdy potřebují, aby jim bylo hodně zle, než jim dojde, že dokud sami něco neudělají, změna nepřijde. Děti mají tu výhodu, že mají starostlivé rodiče. Jen pozor na to, aby nepřenášely zodpovědnost na ně. Někdy to rodiče dělají i bez vydatné podpory dětí, na to taky pozor.

Držím palce.
M.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Lendulka
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 6.2. 2009
Příspěvky: 584

PříspěvekZaslal: so leden 23, 2010 1:39 am    Předmět: Citovat

Děkuju vám.


Naryo, hledám takový zlatý střed. Navštívila jsem s dcerou i lékaře a zároveň se snažím nahlédnout "pod pokličku".

Jistě to nemají moji puberťáčci se mnou jednoduché. To jistě ne. Nejsem zrovna stabilní a odolná. A to naše soužití ve třech (jeden dospělý = já + dvě dospívající děti) je někdy legrační a někdy tragické. A někdy tragikomické............... Určitě s oběma dětma cloumají hormony.

Prostě jenom chci vědět, co se u nás doma děje.............
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
schaman
Lepší než nováček
Lepší než nováček


Registrace: 7.8. 2009
Příspěvky: 18

PříspěvekZaslal: so leden 23, 2010 8:21 pm    Předmět: Citovat

pro Lendulku:jestli pracuješ s kyvadlem tak to zkus a rozeber to do nejmenších podrobností , pokud ne tak požádej někoho kdo s kyvadlem pracuje, určitě najdeš odpověď. přeji ti hodně zdaru a trpělivosti
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
clovek
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 10.2. 2009
Příspěvky: 373

PříspěvekZaslal: ne leden 24, 2010 9:14 am    Předmět: Citovat

Ahoj lendulko.Nic se nejí tak horké jak se uvaří.Mononukléoza je velice závažné onemocnění.Záleží ale jak je rozvinutá a na kolik zasáhne játra.Okamžitě,být tebou,si najdu na internetu či v medunce nebo jiným časopise adresu a kontakt na homeopata,který dělá vyšetření EAV přístrojem a používá homeopatika mudr.Jonáše-Joalis atd. V pátek byla Mirka u nás v Praze v centru Joalis. Je to u masyrykova nádraží. min. chůze.Za vyšetření, cca 1 hod, zaplatíš 400kč a homeopatikum cca 320 až 350 kč.Mirka dostala 3 homeopatika a platila cca 1450kč. Asi tak za 6 týdnů si vyzvedne další,jiné a zaplatí cca 800kč a pak za cca 6týdnů půjde znovu na proměření. Lékaři nedákážou vyléčit játra.Homeopatika to dokáže,částečně,né vždy, ale reiki dokáže játra vyčistit do 14 dní. To vyšetření dokáže určit priority léčby a pak následně homeopaticky vyléčit,podpořit imunitu a vyléčit i alergie( u dětí i potravinové.osobní několikerá zkušenost prokázána náslením vyšetřením u lékaře,že alergie odezněla). Nepracuji tam,tak že dělám reklamu pouze pro zdraví Lendulčiných dětí,děcka.Jožka

Napiš,můžu podrobněji. jozka.maca@seznam.cz

PS:VVVŠEM V LÉKÁRNĚ SE DÁ KOUPIT SEMENA OSTROPESTŘCE MARIÁNSKÉHO.Na mlýnku na kafe si ho pomelu a 3xdeně si tím malou lžičku,posypu jídlo.Je to bez chuti a zápachu.Aspon 1 rok používat, prokazatelně čistí játra. Nutno vědět,že játra se čistí přez žlučník a žlučovod do dvanácterníku.Bez tuku se ale neaktivuje uvolnování žluči a ta se nám začne ukládat v žlučníku a udělá se nám tak kámen.Proto je NUTNÉ JÍST TUKY.Olej,máslo,sádlo,špek podle chuti.Stojí 1 sáček cca na 3 týdny až 1 měsíc cca 70kč.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Lendulka
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 6.2. 2009
Příspěvky: 584

PříspěvekZaslal: po leden 25, 2010 4:10 pm    Předmět: Citovat

Jožko, děkuju.


Dneska jsme byly na těch odběrech, tak budeme čekat na výsledky. Klárka odpočívá, válí šunky Wink , smrká a docela si to válení užívá.............. Asi to potřebuje.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
blankas
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 27.9. 2002
Příspěvky: 652

PříspěvekZaslal: po leden 25, 2010 11:06 pm    Předmět: ostropestřec Citovat

Ostropestřec je na na podporu činnosti jater opravdu dobrý.
Důležité je vědět:
že pokud si melu semena, je nutné užívat vždy čerstvě namletou dávku, protože na vzduchu probíhá ihned oxidační proces a znehodnocují se účinné látky. Takže namlít 1 dávku a hned z mlýnku ji vsypat do jogurtu, posypat si tím namazaný chléb apod. Prostě hned to sníst!

Také jsou k dostání (např. v prodejně bylinek Belidis v Balbínově ulici - kousek od Muzea)ostropestřec v tabletách. To pro toho, kdo nechce pokaždé mlít semínka. Také se prodává tinktura, ale tam už je alkohol-takže pro děti či nemocné s mononukleozou není tinktura vhodná.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Perchta
Velmi zkušený uživatel
Velmi zkušený uživatel


Registrace: 17.2. 2005
Příspěvky: 71

PříspěvekZaslal: st leden 27, 2010 1:27 pm    Předmět: Citovat

Milá Lendulko,

prodělala jsem mononukleózu a nebylo to vůbec lehké....byla jsem už dospělá. Kdysi jsem tady o tom dost obšírně psala a ptala se také.
I já jsem užívala výrobky firmy Joalis. Vlastně jsem to řešila kvůli hrozné únavě, která následovala ještě 3/4 roku poté - nemohla jsem v práci pořádně fungovat. Nemůžu to dokázat a není to ani mým cílem. Nakonec jsem se z toho dostala a děkuju za to z celého srdce, protože jsem už neviděla rozumná východiska. Nedokážu říct, že mi pomohlo Reiki, nebo Joalis, ale kombinace obou asi zapracovala i když to nebylo lehké.

K tomu ostropestřci.... pokud vím, lékaři předepisují léky na monon. (myslím, že se jmenují Flavobion, nebo tak nějak), ve kterých je ostropestřec obsažen. Možná tvá dcera něco takového má, nebo dostane i pod jiným názvem. Brala jsem to také. Ponechávám stranou, jestli jsou účinky tohoto tak účinné, jako čerstvě namletý ostropestřec. Já ho jedla i namletý.
K těm tukům....nevyvracím, že by se měli užívat i tuky, ale v případě mononukleózy je asi dobré si to ještě ověřit, protože ta předepsaná dieta není naordinovaná ze srandy. Nesmí se tučné, sladké.

Co se týká uzdravování jater....játra jsou úžasné zařízeníSmile Ani mě pak nedokázala klasická medicína pomoci a hledala jsem jinde.... Ale zjistila jsem, že jaterní buňka se dokáže na rozdíl od ledvinové buňky obnovit, což skýtá velké plus! Znamená to tedy, že za příznivých podmínek se tak stane.
Měla jsem kamarádku ještě na střední škole, která mononukleózu prodělala, a dietu pěkně flákala....o přestávkách si dávla indiány a stále mám v paměti, jak jí párkrát chytl záchvat bolesti a doslova se plazila po zdi na školní chodbě.
Játra jsou zvětšená a ta dieta je opravdu první úspěšný krok. Je přísná.
Má se myslím držet minimálně půl roku. Já to striktně dodržovala 3 měsíce a pak jsem si připadala hrozně vycmrndlá...Smile Trošku jsem to pak uvolnila, ale držela ji dál. Ta únava byla pekelná.
Dost mi také přidalo, že mi pak ze strany některých mých blízkých bylo vyčítáno, že tu únavu hraju, protože se mi nechce makat. Takovýhle poznámky byly jak nůž. Člověk si připadal bezmocný a přiznám, že jsem si říkala, že už nemám sílu dál.
Takže buď určitě k dcerce moc a moc tolerantní, pokud bude také unavená. On je to průvodní jev nemoci a nikomu nepřeji takové odsuzování, kterého se mi dostalo.
A ještě jedna věc..... obecně se tvrdí, že děti snášejí mononukleózu lépe než dospělí. U malých dětí se často mluví o riziku dušení z důvodu otoků v krku. U dospělých prý je to málokdy.
Hlavní ale je, že mononukleózu nemusí každý prožívat stejně jako ten druhý, takže toto ber jako radu a info, a ne jako strašáka Smile
Mě lékařka nemoc zanedbala. Otázkou je proč se to stalo... asi mělo.

Tak krásný den Lendulko a hlavu vzhůru!!!!Smile)))))))))) Dcerka se uzdraví a ty si z toho nedělej hlavu. Už jen to, že hledáš, je dobrým předpokladem, že najdešSmile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Pro zdraví Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001-2003 phpBB Group
phpBB port v2.0.7 based on Tom Nitzschner's phpbb2.0.6 upgraded to phpBB 2.0.7 standalone was developed and tested by:
ChatServ, mikem,
and Paul Laudanski (aka Zhen-Xjell).

Version 2.0.7 by Nuke Cops © 2004 http://www.nukecops.com




Web pohání Copyright © Redakční systém UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena.
Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.18 sekund