Fórum - Zobrazit téma - Osud versus svobodná vůle - Reikiwebík

Vítej človíčku na Reikiwebík!
  Vítej   Anonyme

     Menu
· Domů
· akce
· Akce_Reiki
· Archív článků
· Diskuzní fórum
· Hledání
· Ke stažení
· Témata článků
· Top 10
· Kalendář akcí

· Reiki Seznam
· Reiki kluby
· Kalendář Reiki kurzů


· ReikiWeb - starý 1
· ReikiWeb - starý 2

     Návštěvnost

Statistiky pro Reikiwebík


Diskuzní fórum

Reikiwebík :: Zobrazit téma - Osud versus svobodná vůle
 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   Osobní nastaveníOsobní nastavení   PřihlášeníPřihlášení 

Osud versus svobodná vůle
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Další
 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Duchovno všeobecně
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Roso
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 17.9. 2007
Příspěvky: 758

PříspěvekZaslal: st leden 20, 2010 12:05 pm    Předmět: Citovat

Beppe napsal:
Roso: Takže všechno je podle Tebe předurčeno a na nic vlastně nemáme vliv, svobodně o tom nerozhodneme. Není to spíš jenom takové alibi, abyses vyhnul odpovědnosti ?

Moje odpovědnost je poznat svoje poslání a žít svoje poslání. Kdybyste si pořádně přečetli

Když splodiš dítě, tak je tvojí odpovědností se o něho postarat a ne mutírovat, že máš svobodnou volbu se na něho vykašlat.

ak můžeme více používat svobodnou vůli?

Jako obyčejné lidské bytosti máme velice omezenou svobodnou vůli. Ale staneme-li se upřímnými hledajícími, budeme nakonec zaplaveni neoblomnou vůlí. Teď jsme jako kráva přivázaná ke kůlu. Je bod, za který nemůžeme jít, ale do této hranice máme svobodnou vůli. Čím výše jdeme nebo čím hlouběji jdeme ve své meditaci, tím více se zvyšuje naše schopnost.

Dokážeme-li poslouchat pokyny duše nebo vynést duši do popředí, aby osvítila naše vitálno, naši mysl a naše fyzické tělo, naše vůle se stává neomezenou. V tu chvíli se naše individuální vůle sjednocuje s Univerzální Vůlí v nás. Když se Univerzální Vůle stane naší vůlí, naše svoboda je nekonečná. Ačkoliv nyní máme svobodnou vůli ve velice omezené míře, může být v nekonečné míře zvětšena.


RoSo
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
mrtvybrouk
Excelentní uživatel
Excelentní uživatel


Registrace: 19.7. 2007
Příspěvky: 129

PříspěvekZaslal: st leden 20, 2010 12:39 pm    Předmět: Citovat

Evik napsal:
Roso napsal:
Ty se sice "rozhodneš", že pojedeš osobákem, třeba ani sám nevíš proč, nebo možná k tomu budeš mít nějaké logické zdůvodnění. Pak v tom vlaku potkáš nějakého člověka a on ti předá poselství a ty pochopíš, že jsi měl jet právě a pouze tím osobákem a že to, že si myslíš, že jsi se svobodně rozhodnul, byla jenom taková habaďůra, aby bylo uspokojeno tvoje ego.


Přesně tohle se mi často stává, někam jdu, někoho potkám, s tím někým mám něco společného aniž bych ho kdy před tím viděla ( cítím to ) a vzájemně si něco předáme. Stačí jen víc vnímat. A uvědomit si, co jsme si vzájemně předali, co nám to setkání dalo. Rolling Eyes .


Tohle, řekla bych, bude fungovat spíše na principu "vyzařování". Když se to pokusím nějak přirovnat, je to jako kdybyste měli dvě krabice, a v každé jiný plyn. A pak je spojili třeba k sobě a na základě koncentračního spádu se budou částice každého plynu snažit dostat do míst, kde každý ten plyn chybí, takže každý směrem do té druhé krabice až se promísí a vznikne mezi nimi rovnováha...

Stejně tak si každý člověk přitáhne do svého života určité okolnosti, které budou vyplňovat tu virtuální mezeru, kterou si s sebou nosí... Čistě prakticky to pak bude vypadat tak, že potká třeba onoho člověka, který mu doručí dané poselství. Nicméně, v případě, že pojede tím druhým prostředkem, dozví se to poselství třeba s určitým předstihem/zpožděním (někdy až třeba po letech, protože vstoupil na jinou stezku), ale pro zachování té rovnováhy mu stejně bude doručeno...
Alespoň mám vlastní zkušenost, že se někdy takové poselství dostane přímo fyzicky do ruky nezávisle z více stran během krátké doby, takže pak to skoro vypadá, že existuje jakési jištění, aby dotyčný tu zprávu určitě dostal Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
toora
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 9.7. 2005
Příspěvky: 3774

PříspěvekZaslal: st leden 20, 2010 1:02 pm    Předmět: Citovat

Beppe napsal:
Není to spíš jenom takové alibi, abyses vyhnul odpovědnosti ?

Josífku, ten, kdo se bude chtít na něco vymlouvat, vyhýbat odpovědnosti, nepotřebuje k tomu tyhle naše názory na svobodnou vůli. Prostě nějak v tu chvíli neumí jinak. Confused

Na druhou stranu, zase ty, nebo třebas já, se nemůžeme zčista-jasna rozhodnout k neodpovědnosti. Teď si třeba takhle můžeš říct, že když se svobodně rozodněš, že zítra něco ukradneš, tak to prostě ukradneš.
Přesto takhle nerozhodneš, a i kdyby jo, stejně neukradneš, protože to prostě nejde.
Zkoumej poctivě, proč to právě takhle je....? Odpovědi se dostaví.

Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Roso
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 17.9. 2007
Příspěvky: 758

PříspěvekZaslal: st leden 20, 2010 1:03 pm    Předmět: Citovat

Jasně. O tom to je. Jenomže, když následuješ svou duši, tak doručení zásilek je hned na poprvé. Těm s tím egem se zásilky doručuji velmi těžko a třeba se pak i stane, že zásilka není doručena vůbec a to pro neschopnost adresáta zásilku přijmout. No a pak je potřeba dalšího reinkarnačního kolo a další a další, dokud to nepochopíme. Wink

RoSo
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
toora
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 9.7. 2005
Příspěvky: 3774

PříspěvekZaslal: st leden 20, 2010 1:42 pm    Předmět: Citovat

Roso napsal:
...dokud to nepochopíme. Wink


Ano, a jak se trefně říká: "Když Pánbůh dopustí, i motyka spustí!" Wink


Moudří to naši předkové....! Very Happy

Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
mrtvybrouk
Excelentní uživatel
Excelentní uživatel


Registrace: 19.7. 2007
Příspěvky: 129

PříspěvekZaslal: st leden 20, 2010 2:08 pm    Předmět: Citovat

Roso napsal:
Jasně. O tom to je. Jenomže, když následuješ svou duši, tak doručení zásilek je hned na poprvé.


Jo, to by asi mohlo být, nicméně toho se nedotýkám Smile

Roso napsal:
Těm s tím egem se zásilky doručuji velmi těžko a třeba se pak i stane, že zásilka není doručena vůbec a to pro neschopnost adresáta zásilku přijmout. No a pak je potřeba dalšího reinkarnačního kolo a další a další, dokud to nepochopíme. Wink

RoSo


Jo, jenže "ti s tím egem" Laughing Laughing Laughing jsme my všichni tady jeden vedle druhého Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Beppe
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 12.8. 2009
Příspěvky: 860

PříspěvekZaslal: st leden 20, 2010 2:23 pm    Předmět: Citovat

toora napsal:
Beppe napsal:
Není to spíš jenom takové alibi, abyses vyhnul odpovědnosti ?

Josífku, ten, kdo se bude chtít na něco vymlouvat, vyhýbat odpovědnosti, nepotřebuje k tomu tyhle naše názory na svobodnou vůli. Prostě nějak v tu chvíli neumí jinak. Confused


Tak to si nemyslím. Vem si třeba odpovědnost za svoje rozhodnutí. Pro mnohé lidi (včetně mě) je někdy obtížné přijmout následky svého rozhodnutí a nevyčítat si, že jsem se měl rozhodnout jinak. Lidé kteří přijmou vaší teorii o neexistencci svobodné vůle si proto v tomto případě velmi ulehčí život, protože si pak sami před sebou lépe obhájí, že to jejich rozhodnutí není vlastně tak úplně jejich a stejně to předurčil někdo jiný, takže se nemusí tolik stresovat tím, jestli se náhodou nerozhodli špatně. Prostě se tím vyvážou z odpovědnosti. Není to tedy o tom, že by se někdo choval úmyslně nezodpovědně, ale spíš o tom, že neponese břemeno svých rozhodnutí.

Celé je to o tématu svoboda ze které vyplývá odpovědnost sám za sebe versus nesvoboda s pocitem jistot a bez tíhy odpovědnosti. Někteří se radši zřeknou svobody, protože je to pohodlnější, koneckonců řadě lidí se stýská po komunismu právě proto, že měli svoje jistoty a rozhodoval za ně někdo jiný. Zřeknutí se svojí svobody je berlička, která mnohým ulehčuje život, ale je to jako vzít si prášek na uklidnění. K žádnému vyššímu cíli to rozhodně nevede.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Roso
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 17.9. 2007
Příspěvky: 758

PříspěvekZaslal: st leden 20, 2010 2:42 pm    Předmět: Citovat

Uvedu ještě jeden příklad.
Představ si, že jsi se rozhodnul (svobodně), že prodáš starý nábytek a koupíš nový a všechno jsi už zařídíš. Večer to jdeš s klukama oslavit a trochu si přihneš. Ráno se probudíš s pěknou kocovinou a pěkným oknem. Najednou zvonek. Přišel si nový majitel pro tvůj starý nábytek Ty se ale brániš, že je to pěkná blbost. Proč bys měl prodávat svůj nábytek. Ale ten nový majitel ho chce protože ho zaplatil. Do toho další stěhováci s novým nábytkem. Hotový blázinec. Nevíš co se děje. nechápeš to. Jsi navztekaný, rozzuřený. A pak najednou si vzpomeneš. Kolečka ti v hlavě zapadnou a uvědomíš si, že jsi to už detailně naplánoval a že všechno funguje jak má, protože jsi to tak chtěl. Takže najednou tu stejnou situaci vnímáš úplně jinak. Naprostá pohoda.
Takže já říkám. Už jsme se rozhodli, jenom to nevíme. Potřebujeme si vzpomenout. A když necháme všechno plynout, tak vlastně následujeme rozhodnutí, která jsme už svobodně udělali. Teď je jenom už naplňujeme.

RoSo
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
harmonik
Excelentní uživatel
Excelentní uživatel


Registrace: 9.7. 2009
Příspěvky: 217

PříspěvekZaslal: st leden 20, 2010 2:43 pm    Předmět: Citovat

No diskuse to je veliká a vysoké úrovně. Přede mnou tu zmiňovali různé úrovně vnímání. Myslím, že hlavně o tom to je. Přece lidský jedinec není jenom nějaká krabice,na které je předem napsáno, co se s ní stane. Člověk je spíš "tvor" a má nádherný dar "tvořit, utvářet". Má tělo sloužící jako nástroj, obsahuje nepočítaně "kontrolek" v podobě vyskytnutí se neduhů a nemocí. A každičká částečka těla reaguje na emoce, myšlenky, prostředí a rozličné druhy energie. Po zasvěcení jsme každý vybaven "lékárničkou reiki", kterou máme neustále u sebe. Můžeme působit na okolí, harmonizovat, činit se dle vlastního rozhodnutí. Můžeme jít aktivně po "cestě" ve stylu "OTEVŘI KNIHU ŽIVOTA A ZAČNI ČÍST." I sám Mistr USUI se svobodně rozhodl hledat odpovědi na to, jak léčil Ježíš nebo Buddha. Studoval sútry apod., vylezl na horu a rozhodl se sám vytrvat 21 dní. A předal světu energii reiki. Ježíš taky nečekal na vyplnění osudu jako ovce uvázaná u kůlu. I když zase pravda on svůj osud znal! Proč by člověk neměl v životě nárok uplatňovat jeho "Klepejte a bude vám otevřeno?"----Před zrozením si prý "obrazně" duše sedne ke stolu se stvořitelem a dohodne svůj plán v této inkarnaci,ale konkrétní kroky k naplnění má už ve své kompetenci.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
mrtvybrouk
Excelentní uživatel
Excelentní uživatel


Registrace: 19.7. 2007
Příspěvky: 129

PříspěvekZaslal: st leden 20, 2010 3:15 pm    Předmět: Citovat

RoSo, nevím, ten tvůj deterministický koncept mi moc nesedí, já radši budu hrát kosmickou hru podle rozhodnutí tady a teď Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
clovek
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 10.2. 2009
Příspěvky: 373

PříspěvekZaslal: st leden 20, 2010 4:12 pm    Předmět: Citovat

Beppe napsal:
Není to tedy o tom, že by se někdo choval úmyslně nezodpovědně, ale spíš o tom, že neponese břemeno svých rozhodnutí.
A o tom to je.NENÍ VINA,NENÍ PROVINĚNÍ.Až to jednou pochopíme,tak na svobodnou vůli nebudeme klást důraz.KDE JE SVOBODNÁ VŮLE V PROHLÁŠENÍ STAN SE VŮLE TVÁ.Jožka
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
castb
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel


Registrace: 31.12. 2007
Příspěvky: 39

PříspěvekZaslal: čt leden 21, 2010 4:39 pm    Předmět: Citovat

děkuji torre, roso, eviku a jiným pro stejný náhled : vše je dáno.

A pro ně zasílám úvahu "velkého kola" o vůli začít cestu nevědomosti, odloučenosti od celku a připravit tak půdu pod nohami egu a jeho touze bojovat o rozhornutí typu A nebo B, rozhodnutí "svobodné".

Co je velké kolo ?
Zkusím:
Pro mně končí splynutím se vším,s jednotou, realizací těla světla, nebo ježíšovo já i otec jsem jedno, rozpustěním ega, těla,duše.
Pro mě začíná nepodstatně jako kámen, květina nebo jako primitivní lidský tvor. technika začátek nemá v podstatě žádný smysl.
Co je největší otázka? Zůstává proč nastane nové odloučení od jednoty.naléz odpověd´ je nalezení smyslu velkého kola ale i obyč života.
Proč jsme tady na světě.

Jsme tu proto abychom zažívali sama sebe(jednotu) z pozice oddělení (těla,duše,ega)???

Všem ostatním jen: když vezmete v úvahu předurčenost situace pak zbývá klidný potenciál (volné ruce a mysl) zahledět se na nadřazený, duchovnější,hlubší podstatu té situace.


Naposledy upravil castb dne čt leden 21, 2010 6:22 pm, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
samanka
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2002
Příspěvky: 3733

PříspěvekZaslal: čt leden 21, 2010 6:14 pm    Předmět: Citovat

[quote="castb"]děkuji torre, roso, eviku a jiným pro správný náhled : vše je dáno.
[/quot

Tak teď jsem konečně klidná, když tu máme tolik odborníků co ví všechno a mají ten správný náhled.

Já si prozatím zůstanu na druhé straně těch druhých.

šamanka
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Beppe
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 12.8. 2009
Příspěvky: 860

PříspěvekZaslal: čt leden 21, 2010 8:23 pm    Předmět: Citovat

samanka: castb už změnil "správný" na "stejný" a několik dalších věcí, stejně ale pořád nerozumím co chtěl sdělit Crying or Very sad
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Lendulka
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 6.2. 2009
Příspěvky: 584

PříspěvekZaslal: čt leden 21, 2010 8:29 pm    Předmět: Citovat

Já taky ne, ale je mi to jedno. Wink
Moje svobodná vůle mi dovoluje, že je mi to jedno........ Wink
A jestli nemám svobodnou vůli, aby mi to bylo jedno, tak mi to bylo předurčeno předem, že mi to má být jedno a vlastně je to úplně jedno, že tomu nerozumím, ne? Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Duchovno všeobecně Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Další
Strana 4 z 8

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001-2003 phpBB Group
phpBB port v2.0.7 based on Tom Nitzschner's phpbb2.0.6 upgraded to phpBB 2.0.7 standalone was developed and tested by:
ChatServ, mikem,
and Paul Laudanski (aka Zhen-Xjell).

Version 2.0.7 by Nuke Cops © 2004 http://www.nukecops.com




Web pohání Copyright © Redakční systém UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena.
Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.18 sekund