Fórum - Zobrazit téma - 7 poselství Ježíše pro rok 2010 - Reikiwebík

Vítej človíčku na Reikiwebík!
  Vítej   Anonyme

     Menu
· Domů
· akce
· Akce_Reiki
· Archív článků
· Diskuzní fórum
· Hledání
· Ke stažení
· Témata článků
· Top 10
· Kalendář akcí

· Reiki Seznam
· Reiki kluby
· Kalendář Reiki kurzů


· ReikiWeb - starý 1
· ReikiWeb - starý 2

     Návštěvnost

Statistiky pro Reikiwebík


Diskuzní fórum

Reikiwebík :: Zobrazit téma - 7 poselství Ježíše pro rok 2010
 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   Osobní nastaveníOsobní nastavení   PřihlášeníPřihlášení 

7 poselství Ježíše pro rok 2010
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7
 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Duchovno všeobecně
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
samanka
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2002
Příspěvky: 3733

PříspěvekZaslal: pá leden 15, 2010 11:17 am    Předmět: x Citovat

Roso: mám takový pocit, že kdybys pořád ve všem tak urputně nehledal karmu a tak křečovitě do karmaformy necpal všechno co se ti v životě děje a trochu víc se uvolnil, tak by se ti spousta mlhy rozplynula už teď.
Confused

šamanka
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
toora
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 9.7. 2005
Příspěvky: 3774

PříspěvekZaslal: pá leden 15, 2010 11:25 am    Předmět: Citovat

Damao,
asi jsme něco z toho, co píšu, nenapsala dost dobře, protože si stále zcela nerozumíme. Smile

Malinko to teda shrnu a upřesním:
Celá debata vznikla kvůli tomu, jak vlastně vnímáme pojem „vyšší Já“. A nějaké delší vysvětlování by asi třeba nebylo, kdybys do toho povídání nezamíchal Mílu Tomášovou, a nakonec i Eduarda- viz:
Damao napsal:
Je tu také například definice Vyššího Já, jak ji kdysi na jedné ze svých přednášek uvedl pan Tomáš.


Abych to dokončila, zodpovím na co se ptáš:
Damao napsal:
Tooro, upřímě, opravdu se domníváš, že když někdo hovoří o Vyšším Já, tak mluví o tomtéž, jako pan Tomáš v té přednášce? A proč, když už je v takové jednotě se potřebuje s Vyšším Já domlouvat pomocí kyvadla? „.


Nedomnívám, Damao, ani mne v tomto případě jsem se nezaobírala názorem někoho jiného na tenhle termín, psala jsem za sebe, a bavili jsme se tady spolu my dva.
A právě proto mi bylo divné, že uvádíš, že tenhle pojem na jakési přednášce Eduard zmínil, a že ho přímo definoval. Sama jsem se u něj s ničím takovým nesetkala.
Vlastně mě ani nenapadlo, že někdo připravený stráví jistý společný čas s Tomášovými, a pak by se následně ještě mohl obracet někam jinam, než dovnitř sebe sama.

Lidé, kteří běžně používají tento termín obracejí se většinou k jakési entitě mimo své duchovní srdce, a dělají to protože je to pro ně dobré, a často tím také slouží dalším, kteří to ke svému růstu, ku své pomoci, potřebují.

Pokud ovšem hovoříš o Tomášových, potom je to Nauka, je to Ramana Mahariši, jak jistě víš...a tam už pro nic takového prostor není.

Je to takhle trochu srozumitelnější, Damao? Snad ano.
Osobně si vážím, každého, kdo dokáže vést klidnou, věcnou diskusi, zas tak často to tady k vidění není.
Takže Ti Damao za tohle naše poklidný debatování děkuju.

Katka

Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
toora
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 9.7. 2005
Příspěvky: 3774

PříspěvekZaslal: pá leden 15, 2010 12:10 pm    Předmět: Citovat

Když jsme s vysvětlili, co míní Nauka pod pojmem „Já“, narozdíl od pojmu "vyšší Já" používaném jinde, dovolím si zde k případnému porozjímání ocitovat, jak tak asi může být s tou zmiňovanou intuicí.


Roso napsal:

VJ je zdroj.
Intuice je proces.
My jsme přijemci.


Damao napsal:
Intuice například je myšlenkový proces, při kterém dochází k výraznému propojování pravé a levé mozkové hemisféry. Je to nelineární, neempirický proces sbírání a interpretace informací pro odpovědi na naše otázky.


Eduard Tomáš napsal:

...Intuice?
To vás volá Pravda-Átman. Intuiceje přímým produktem Átmana.
Je to stav inteligence bez intelektuálního procesu. Následujte jí!
Ale dosud je tak jemná, hebká nenápadná, že si její příchod sotva uvědomujete.
Přichází společně s Atmanem.

(z knihy J+M Tomášových „Praxe jógové filosofie“) .


Toliko snad zase trocha do mlýna, k tématu intuice...

Ještě k původnímu sdělení, resp. k hlavnímu tématu tohoto vlákna - O Channelingu.
Osobně je mi blízký např. tento text, ve kterém o něm mluví Paul Brunton:
http://www.paulbrunton.cz/index.php?id=clanek9


Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Roso
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 17.9. 2007
Příspěvky: 758

PříspěvekZaslal: pá leden 15, 2010 1:01 pm    Předmět: Citovat

Damao napsal:
Kdyby karma zmizela, RoSo, tak bychom se už nereinkarnovali vůbec a byli bychom více než Ježíš - i ten si nesl do zrození karmu....
Ostatní už bylo řečeno.

Dobře. Připouštím, že to nemusí být úplně přesné s tou karmou to co jsem napsal. Ale citím, že se to k tomu nějakým způsobem blíží.

RoSo
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
sunnyi
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 15.12. 2004
Příspěvky: 1031

PříspěvekZaslal: pá leden 15, 2010 1:52 pm    Předmět: Citovat

Beppe:

"Připomeň si,

že není možno vytvořit

nic skutečně krásného

na základě soupeření.

Nic blahodárného

z hrdosti a pýchy.

(Lev Tolstoj)"

To jsou krásná a pravdivá slova. Jenomže často se za soupeření a projev hrdosti a pýchy považuje i snaha vnést do nějaké situace Světlo, na základě ostrého rozlišování. A z toho potom pramení spousta nepochopení.

Takže potom vyvstává otázka. "Má to vůbec smysl?" Já věřím, že má. Ale cítím, že tady již moje cesta skončila. Váže to příliš mnoho drahocenného času, rozptyluje pozornost. Potřebuji se teď daleko více věnovat sám sobě a naším žákům a klientům.

Další věc je, že bychom se neměli snažit vést k uvědomění lidi, kteří o to nestojí. Určitě ne takovým razantním způsobem. Setkáváme se potom převážně jen s nepochopením, vyvolává to nehezké emoce, pocity křivdy a hořkosti. Říkal jsem si, že na diskusním fóru je to přece jen jiné, že, už z podstaty komunikace tam, musí člověk tak nějak počítat s tím, že někdy dostane bez obalu naservírovanou zpětnou vazbu. Cítím ale, že i tady je to, takříkajíc, na hraně. Při absenci osobního kontaktu je v skutku těžké rozpoznat, jak co kdo opravdu myslel, jaké měl pohnutky k tomu, aby napsal to, co napsal. Vzbuzuje to potom dohady, pocity nejistoty, ohrožení. Dospěl jsem k závěru, že osobní záležitosti by si lidé měli vyříkat mezi čtyřma očima, a pokud zjistí, že ani potom si neporozumí, tak je nikdo nenutí k tomu, aby spolu byli i nadále v kontaktu.

To jsou věci, které mi teď běží hlavou. Nevím, jestli ještě někdo jiný, ale snad jsem přece jen aspoň trochu zmoudřel, při všech těch výměnách. Svědomí mám čisté, že jsem tady vždy psal jen to, co jsem opravdu vnitřně cítil, bez nějakého popírání a mlžení, jak mi bylo někdy podsouváno, ale uznávám, že někdy jsem mohl být velkorysejší i mírnější v mé volbě slov.

Děkuji Ti Damao za Tvé projevy vstřícnosti, které jsi nejednou projevil. A i kdybychom si k sobě nikdy nenašli cestu, tak jsem rád za naše setkání. Mne osobně velice obohatilo, na což někdy člověk přijde až časem.

Děkuji i Vám všem ostatním tady na RW za naslouchání, trpělivost, pochopení a sdílení i občasnou šarvátku, protože i to je součástí cesty, některých z nás.

Mirek

Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
toora
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 9.7. 2005
Příspěvky: 3774

PříspěvekZaslal: pá leden 15, 2010 2:04 pm    Předmět: Díky, Mirku. Citovat

Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Beppe
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 12.8. 2009
Příspěvky: 860

PříspěvekZaslal: pá leden 15, 2010 2:27 pm    Předmět: Citovat

sunnyi: Díky za tvoje názory prezentované zde na tomto fóru. To že má internetová komunikace svoje nevýhody s tím se nedá nic moc dělat. I přes to si myslím, že je přínosná. Rád si přečtu tvoje příspěvky i v budoucnu, pokud ti na ně zbyde čas.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Zbultran
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 21.9. 2004
Příspěvky: 2051

PříspěvekZaslal: pá leden 15, 2010 3:14 pm    Předmět: Citovat

toora napsal:

Ještě k původnímu sdělení, resp. k hlavnímu tématu tohoto vlákna - O Channelingu.
Osobně je mi blízký např. tento text, ve kterém o něm mluví Paul Brunton:
http://www.paulbrunton.cz/index.php?id=clanek9


Tak jsem to přečetl a musím říci, velmi zajímavé čtení Idea
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Beppe
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 12.8. 2009
Příspěvky: 860

PříspěvekZaslal: pá leden 15, 2010 10:59 pm    Předmět: Citovat

toora: Děkuji za odkazy na pana Bruntona a pana Tomáše. Konečně jsem se dozvěděl o čem je vlastně channeling. Doporučuji také ostatním shlédnout na youtube "Paměti mystika" (pořad o panu Tomášovi), pokud to ještě neznají. Je to velice zajímavé
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Damao
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 13.1. 2003
Příspěvky: 2756

PříspěvekZaslal: pá leden 15, 2010 11:28 pm    Předmět: Citovat

Protože se mi dlouho nedařilo znovu se připojit na Reikiwebík, tak, Tooro, odpovídám až nyní.
Pokud jde o Já a Vyšší Já - je to jasné. Téměř. Snad jen poznamenávám, že s Tvojí definicí Vyššího Já nejsem obeznámen - takže jsme vlastně nebyli ve sporu o tom. Rozporoval jsem Vyšší Já v definici jiných. No, dobrá.
Pokud jde o intuici, mám dojem, že dochází k podobné šarádě - Ty mi píšeš o zdroji intuice, co vnímáme velmi podobně (rozdíly jsou možná pouze ve slovech, ne v obsahu). Definice mnou zaslaná pak hovoří o tom, jak zachycujeme a interpretujeme intuitivní vjemy. Proto není divu, že ta moje definice jakoby neladí na to, co o zdroji intuice říká pan Tomáš. Ostatně na tuto diskuzi si asi vzpomínám, tazatel (nebo tazatelka) se ptal na to, zda může důvěřovat vnitřnímu hlasu intuice, co je jejím zdrojem. V paměti mám záblesk vzpomínky, že nešlo o žádného začátečníka.
Je prostě důležité, nakolik jsme poznání realizovali - tím je vytvářen cosi jako filtr, jak jsem to popsal.
Tedy - moje definice intuice nikterak nestojí proti tomu, co v odkazu o zdroji intuice říká pan Tomáš. Určitě ale zdrojem intuice není Vyšší Já - a to bylo původně meritem disputace.
Nikterak nezpochybňuji zdroj intuice - v Átmanu, nebo Universálním vědomí lidstva - zase bychom musel nejprve cizelovat definice, co vidíme pod tím či oním pojmem. Universální vědomí lidstva nechápu jen jako paměť lidstva - o tomto už proběhla diskuze s Rosem.
Moje definice začíná tam, kde se člověk otevírá tomu, že intuitivní vjemy nás provází prakticky v každém okamžiku:
Vše, co registrujeme smysly, má význam.... vše, čeho si všímáme, má smysl.
Pokud jde o channeling -ono to zase bude jako s tím Vyšším Já a Já, které je podstatou našeho bytí. Není channeling jako channeling, co si budeme povídat. Viděl jsem na vlastní oči mediálně předanou kresbu Josefa Lady - mediem byla dvanáctiletá dívenka a zachycovala kresbu řádek po řádku jako na monitoru tečkami. Výsledkem byla kresba jasně ladovská (ostatně - byla to ladovská zima, hihihi). To, co napsal v úvodu tohoto vlákna Roso mi prostě nejde vedle toho, jak učil podle evangelií Ježíš. Evangelia samozřejmě nejsou autentická - jsou opisovaná a existují různé překlady, ale stavěna jsou rétoricky jinak. Jestli jsou autor a jiní přesvědčeni o autentičnosti, tak jim to nebudu už zpochybňovat. Nemám k tomu žádný důvod. Jsem rád, že si Roso poslechne ta evangelia, tak jak byla přeložena posledním moderním překladem. Je to velmi zajímavé čtení ostatně pro každého.
Děkuji také za klidnou diskuzi, přesto, že pokud jde o věcnost, se mi zdá, že u té intuice, to nebylo zas až tak OK - vzhledem k tomu, že se porovnávalo to, co platí obecně o zdroji intuice a to, co jsem já psal o zpracování. Nicméně za sebe mám věc za ukončenou. Koho by to zajímalo, zdokonalování se pokud jde o techniky zachycování intuitivních vjemů a jejich využití, vyučuji v seminářích Cesta intuice.


Naposledy upravil Damao dne pá leden 15, 2010 11:32 pm, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Lendulka
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 6.2. 2009
Příspěvky: 584

PříspěvekZaslal: pá leden 15, 2010 11:30 pm    Předmět: Citovat

sunnyi napsal:

Děkuji i Vám všem ostatním tady na RW za naslouchání, trpělivost, pochopení a sdílení i občasnou šarvátku, protože i to je součástí cesty, některých z nás.

Mirek

Smile



I já děkuji tobě.

Několik tvých posledních příspěvků na mě působí úplně jiným dojmem, než ty předchozí. Ale i za ty předchozí ti děkuji, protože jsem si díky tomu mohla uvědomit spoustu věcí. Wink Škola života.

Prostě každý z nás má své důležité místo v jednotě. Každý...........
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Duchovno všeobecně Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7
Strana 7 z 7

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001-2003 phpBB Group
phpBB port v2.0.7 based on Tom Nitzschner's phpbb2.0.6 upgraded to phpBB 2.0.7 standalone was developed and tested by:
ChatServ, mikem,
and Paul Laudanski (aka Zhen-Xjell).

Version 2.0.7 by Nuke Cops © 2004 http://www.nukecops.com




Web pohání Copyright © Redakční systém UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena.
Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.13 sekund