Fórum - Zobrazit téma - Karma, její vliv na léčení, a co s ní? - Reikiwebík

Vítej človíčku na Reikiwebík!
  Vítej   Anonyme

     Menu
· Domů
· akce
· Akce_Reiki
· Archív článků
· Diskuzní fórum
· Hledání
· Ke stažení
· Témata článků
· Top 10
· Kalendář akcí

· Reiki Seznam
· Reiki kluby
· Kalendář Reiki kurzů


· ReikiWeb - starý 1
· ReikiWeb - starý 2

     Návštěvnost

Statistiky pro Reikiwebík


Diskuzní fórum

Reikiwebík :: Zobrazit téma - Karma, její vliv na léčení, a co s ní?
 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   Osobní nastaveníOsobní nastavení   PřihlášeníPřihlášení 

Karma, její vliv na léčení, a co s ní?
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9
 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Duchovno všeobecně
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Roso
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 17.9. 2007
Příspěvky: 758

PříspěvekZaslal: st listopad 18, 2009 9:59 am    Předmět: Citovat

Zbultran napsal:

Pro mě je Bůh také Nejvyšší Pravda a protože je jen jeden Bůh, tak je i jen jedna Pravda. A to, jak daleko kdo ušel na své duchovní cestě, může podle mě ovlivňovat to, jak dokáže tu Pravdu přijmout a pochopit v celé její šíři a hloubce.


Dobře
Souhlasím. Asi jsem to špatně napsal. Pravda je jedna ale úhel pohledu se liší. Z různých úhlů pohledu, může ta pravda vypadat jinak, respektive představa o pravdě. A ta představa o pravdě se líší podle duchovní vyspělosti každého. Proč tady vedeme tyhle diskuze když pravda je jedna?

Potkáš na ulici štíhlou blondýnku v minisukní s krásnýma nohama. Ty ji uvidíš ze zadu. Tvoje představa bude o nádherné mladé ženě. Někdo jiný ji uvidí zepředu a uvidí škaredého převlečeného chlapa. Jaká se bude lišit tvoje představa pravdy od jeho?

RoSo
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Roso
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 17.9. 2007
Příspěvky: 758

PříspěvekZaslal: st listopad 18, 2009 10:07 am    Předmět: Citovat

Zbultran napsal:

Ne nejsem. Jsem, jako duchovní bytost kvatilativně totožný s Bohem, ale zároveň oddělený.


Jak můžeš být součástí Boha a zároveň být oddělený? Je kapka v moři oddělena od moře? Každá kapka v moři může o sobě prohlásit. JÁ JSEM MOŘE. Jsem malou součástí ale jsem moře. Jak je vůbec velká ta jedna kapka. Jako slza? Jako vědro. Jako rybník? Nebo celé moře je jedna kapka?

RoSo
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
samanka
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2002
Příspěvky: 3733

PříspěvekZaslal: st listopad 18, 2009 10:57 am    Předmět: Citovat

Roso napsal:
Proč tady vedeme tyhle diskuze když pravda je jedna?
RoSo


Laughing Laughing Laughing
Protože si nikdo není tak stopro jistý, která to je?
Laughing Laughing Laughing

šamanka
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Damao
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 13.1. 2003
Příspěvky: 2756

PříspěvekZaslal: st listopad 18, 2009 11:12 am    Předmět: Citovat

... a protože ji všichni, kdo tady o tom diskutujeme, z upřímné potřeby srdce hledáme. Very Happy Very Happy Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Roso
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 17.9. 2007
Příspěvky: 758

PříspěvekZaslal: st listopad 18, 2009 11:50 am    Předmět: Citovat

samanka napsal:
Roso napsal:
Proč tady vedeme tyhle diskuze když pravda je jedna?
RoSo


Laughing Laughing Laughing
Protože si nikdo není tak stopro jistý, která to je?
Laughing Laughing Laughing

šamanka


Damao napsal:
... a protože ji všichni, kdo tady o tom diskutujeme, z upřímné potřeby srdce hledáme. Very Happy Very Happy Very Happy


No SUPER!!!
To jsem chtěl slyšet. Very Happy
Takže když připustím, že ji všichni z upřímné potřeby srdce hledáme (když něco hledám, tak to nemám) a nikdo si není jistý, která to je, tak musím také připustit, že v pohledu toho druhého může být kus pravdy, kterou já třeba ještě nevidím.

Já když jsem tady začínal, tak jsem plamenitě a z nadšením psal o spoustě věcí o kterých jsem si přečetl v knížkách a myslel jsem kolik toho vím. Postupem času jsem zjistil, že čím víc toho vím, tak, že toho vím vlastně ještě hodně málo. Změnil jsem názor na spoustu věci a to na základně osobních prožitků. To o čem tady píšu jsem přesvědčený ale zároveň se nebráním tomu, že možná změním časem úhel pohledu a budu se na věci dívat jinak.

RoSo
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Zbultran
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 21.9. 2004
Příspěvky: 2051

PříspěvekZaslal: st listopad 18, 2009 12:21 pm    Předmět: Citovat

Roso napsal:


Potkáš na ulici štíhlou blondýnku v minisukní s krásnýma nohama. Ty ji uvidíš ze zadu. Tvoje představa bude o nádherné mladé ženě. Někdo jiný ji uvidí zepředu a uvidí škaredého převlečeného chlapa. Jaká se bude lišit tvoje představa pravdy od jeho?

RoSo


No a to je právě ono. Ten kdo vidí zepředu vidí chlapa a ten je v té pravdě rozhodně blíž než ten co se koukal zezadu.

Přesto však ta "blonýna" je chlap, nejsou dvě reality pro člověka co se dívá zezadu a jiná pro toho co kouká zepředu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Zbultran
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 21.9. 2004
Příspěvky: 2051

PříspěvekZaslal: st listopad 18, 2009 12:31 pm    Předmět: Citovat

Roso napsal:
Zbultran napsal:

Ne nejsem. Jsem, jako duchovní bytost kvatilativně totožný s Bohem, ale zároveň oddělený.


Jak můžeš být součástí Boha a zároveň být oddělený? Je kapka v moři oddělena od moře? Každá kapka v moři může o sobě prohlásit. JÁ JSEM MOŘE. Jsem malou součástí ale jsem moře. Jak je vůbec velká ta jedna kapka. Jako slza? Jako vědro. Jako rybník? Nebo celé moře je jedna kapka?

RoSo


Už jsem tu mnohokrát vedl s někým diskusi na tohle téma ... nějak mě to unavuje Very Happy

Zajímavé je, že když jsem se tu o tom bavil s někým (byla to Toora Razz ) a naším záměrem bylo pochopit se navzájem a ne přesvědčit toho druhého ... nakonec jsme dospěli k hodně podobným názorům Idea . Velkou práci ale dalo vzájemné si ujasnění pojmů, v tom byl pěkný zmatek.

A proč si myslím, že jsem individualní duše? No protože jsme stvořeni k obrazu Božímu a tedy i s vlastní vůli, samostatností a vědomím.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
toora
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 9.7. 2005
Příspěvky: 3774

PříspěvekZaslal: st listopad 18, 2009 4:43 pm    Předmět: Citovat

Roso napsal:
A ta představa o pravdě se líší podle duchovní vyspělosti každého."

Je to tak, Roso,
že čím ochotnější jsme zbavovat se svých dosavadních představ (a nevytvářet si další), tím blíže jsme Pravdě. Čím blíže jsme Pravdě, tím, je dána tahle vyspělost, občas se v tomhle slovníku používá slovo „pokročilost“, míněna je tím pokročilost právě k té Skutečnosti, v jejím vnímání, tj. vnímání toho. co je, tak jak to je.
Prvotní podmínkou je učit se přijímat to, co je. A to, jak to dokážeme, to je potom ta opravdová „pokročilost“.
Tedy to, jak vnímáme a přijímáme vše, co nás potkává, a naprosto cokoli, na co jen dokážeme pomyslet.

Roso napsal:
To o čem tady píšu jsem přesvědčený ale zároveň se nebráním tomu, že možná změním časem úhel pohledu a budu se na věci dívat jinak.

Tohle je moudré Roso. Jenže...i když si ten prostý fakt uvědomujeme - že vše má svůj vývoj, tedy i kvalita našeho uvědomování, dost často ho ztrácíme ze zřetele. Confused Smile

Většina rozbrojů vzniká kvůli tomu, že máme ten svůj momentální názor za definitivní.
Obzvlášť, když to není odžitá zkušenost, ale jen teorie, nebo víra. Na tom se lidi dokážou poštěkat přímo o život.
Na druhou stranu, když je za tím, co se snažíme sdělit, náš prožitek, hovoříme o něm s mnohem větším klidem, a dokážeme o něm takto vypovídat, a když je to potřeba, tak také argumentovat.

Samotný prožitek je nepřenosný, nezpochybnitelný, a tedy pravdivý. Je za tou případnou naší interpretací, ať už je ta naše výpověď o něm jakkoli nedokonalá. Zkuste někomu zpochybnit jeho prožitek, říct mu, „ne, ty nemáš pravdu, necítíš bolest, cítíš radost“. Blbost, co? Very Happy
Něco jinýho je ale náš koncept, tj. závěr, který si naše mysl z prožitku vyrobí. A tady někde začíná taky to „jablko sváru“. Prožitek je dílem toho daného okamžiku, je pravdou. Spekulace o jeho příčině, a to, co z něj „vyrobíme“ následně, to je ale věc poněkud jiná.

To, jak vnímáme Boha, božství, Átman, Absolutno, Pravdu, Prázdnotu (jak komu libo) je záležitostí intimní, jemnou...

Zdánlivě paradoxně mají pravdu obě tvrzení, tj. že nejsme i jsme od Boha odděleni. Boží dichotomie.
Záleží skutečně na úhlu pohledu. A ten je dán zase jen prožitkem.


Tam, kde zmizí osoba, tedy ono malé „já“ v Bohu, co jiného by tu zbylo než „jen“ Bůh?
Pokud však jiného zcela naplňuje představa osobního Boha (vně), nebo osobní vztahování se k Bohu, promlouvání s Ním, tak proč bych mu měla vnucovat to svoje?

Na druhou stranu nám nic nebrání si o tom povídat, a pokud se jedná o výměnu zkušeností, nebo otázku naší víry, tak potom bez tlaku a přesvědčování, může být vždycky něčím přínosná.

Můžeme se názorově míjet, ale přesto můžeme sdílet to „pěkno“ pramenící z klidu našeho naplnění ♥

Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
sunnyi
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 15.12. 2004
Příspěvky: 1031

PříspěvekZaslal: st listopad 18, 2009 10:08 pm    Předmět: Citovat

Velice si cením práce pana Masaru Emota, který na příkladu vody názorně ukázal, jakou sílu mají naše myšlenky, emoce... A jakou sílu má Světlo. V knize Voda a léčivá síla modlitby je toto překrásně ukázáno.

Zažil jsem pád apartheidu v Jihoafrické republice, s celonárodním referendem v roce 1994. Když nepočítám krvavý boj mezi ANC a Inkatha Feedom Party, který však probíhal dlouhodobě, až na několik bombových útoků, především v Kapském městě a několik dalších teroristických akcí, proběhl demokratizační proces v zemi relativně klidně. Přitom to vůbec nebyla samozřejmost. Bojůvky AWB (Afrikánského hnutí odporu), vedené E. Terreblanchem, se připravovaly na ozbrojený odpor, ve společnosti panovalo napětí.

Když jsem se o tom po čase bavil se svým duchovním učitelem, řekl mi, že je přesvědčen o tom, že za skutečnost, že se tento přechod obešel bez většího krveprolití, vděčíme modlitbám a meditacím velkého množství lidí, kteří jen nečinně nepřihlíželi, ale aktivně se do tohoto procesu zapojili rozptylováním Temnoty, která ho nutně provázela.

Od té doby jsem mnohokrát byl, a od jisté doby prakticky každodenně jsem, svědkem toho, jak Světlo rozpouští Temnotu, a tím i karmu.

A už v jiném vlákně jsem tady psal, že podstatu veškerého léčení vidím v odevzdání. A u duchovního léčení je to obzvláště důležité. Je to rozhodně práce "na hraně".

Takže bych jen zopakoval to, co jsem už zdůrazňoval v již zmíněném vlákně, tedy, že nikdo nemá právo brát druhému jeho učební látku.

Podstatou duchovního léčení je modlitba. Opět se budu opakovat: "Ne má, ale Tvá vůle, Otče, se staň."

A ta modlitba spočívá v prosbě, aby, v souladu s vesmírnými zákony a Boží vůlí, bylo dotyčnému pomoženo pochopit to, co má v dané situaci pochopit. Pochopit ve smyslu, kde došlo k odklonění se od Zákona Lásky.

Toto pochopení je nezbytným předpokladem odpuštění a přijetí, smíření. Když k tomu dojde, tak je rozpuštěna příčina konkrétního problému. Může k tomu dojít na vědomé úrovni, často však v našem podvědomí. A tím nás tyto podvědomé vlivy přestanou disharmonicky ovlivňovat. Samozřejmě, důležité je i vědomé rozhodnutí, že toto již ve svém životě nechci. S odstraněním bloku v našem podvědomí je však potřebné uvědomění a realizace tohoto rozhodnutí daleko snazší.

V žádném případě se nejedná o odebrání učební látky, ale o moudré, láskyplné vedení k tomu, aby člověk rychleji pochopil to, co potřebuje pochopit a zpracovat, a tím k urychlení jeho duchovního vývoje a další pootevření cesty k plnějšímu, vědomějšímu a radostnějšímu životu.

Mirek
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Duchovno všeobecně Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9
Strana 9 z 9

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001-2003 phpBB Group
phpBB port v2.0.7 based on Tom Nitzschner's phpbb2.0.6 upgraded to phpBB 2.0.7 standalone was developed and tested by:
ChatServ, mikem,
and Paul Laudanski (aka Zhen-Xjell).

Version 2.0.7 by Nuke Cops © 2004 http://www.nukecops.com




Web pohání Copyright © Redakční systém UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena.
Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.19 sekund