Fórum - Zobrazit téma - co znamená,, Vyšší Já " ? - Reikiwebík

Vítej človíčku na Reikiwebík!
  Vítej   Anonyme

     Menu
· Domů
· akce
· Akce_Reiki
· Archív článků
· Diskuzní fórum
· Hledání
· Ke stažení
· Témata článků
· Top 10
· Kalendář akcí

· Reiki Seznam
· Reiki kluby
· Kalendář Reiki kurzů


· ReikiWeb - starý 1
· ReikiWeb - starý 2

     Návštěvnost

Statistiky pro Reikiwebík


Diskuzní fórum

Reikiwebík :: Zobrazit téma - co znamená,, Vyšší Já " ?
 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   Osobní nastaveníOsobní nastavení   PřihlášeníPřihlášení 

co znamená,, Vyšší Já " ?
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další
 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Reiki 3. stupeň
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Renata
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 13.2. 2005
Příspěvky: 856

PříspěvekZaslal: ne listopad 15, 2009 11:32 pm    Předmět: Citovat

Smile Děkuju Tooro za pěkné vysvětlení co to je vlastně Ego. A jak je důležité žít v bdělé Přítomnosti a vždy bát na zřetel co jsem Já, tedy moje Podstata a co je to Cizí, to co je mimo moji Podstatu.
Pro spustu lidí, i pro mne bylo velmi těžké z té spousty balastu poznat co je vlastně moje vlastní Podstata, pak se mi nesmírně ulevilo.
Přirovnala bych to laicky asi jako když člověk žije ve vlastním domě ale dokud nezná svoji Podstatu, tak z něj má přímo průchoďák pro cizí programy, kouká na to jak mu tam lezou, občas se nesměle přihlásí ale o zdravou asertivitu se nejedná, protože má při tom velké pocity viny. A nakonec se dostává do motanice, kdy vlastně neví, co je jeho a co to cizí.
To, jak píše Roso taky dobře znám, to je když už člověk zná svoji Podstatu a občas mu to naruší to cizí, které z nějakého důvodu má větší sílu, autoritu v tom našem domě, něco, co náš vnitřní pořádek torchu zpochybní.
Můj návod na to jak tyhle prográmky zkusit přehlasovat je jakmile se začnou hlásit, , to poznáme tak že začneme stáčet pohled na to co je zaručeně špatně, co stojí za houby, co někdo totálně podělal a začneme na to mínusové koukat delší dobu, v tu cchvíli si uvědomit že to jsou cizí záležitosti, to naše Ego které nám chce diktovat, a vědomě stáčet na plusový pohled. A najít povinně aspoň 5 plusů na tom, co mě začíná nebo kdo mě začíná štvát. Dost často se to dá zvládnout, neříkám že vždycky.

To pomáhá těm, kteří už vědí, jaký pořádek ve svém domě mají a chtějí a jen občas jsou z nějakého důvodu nebdělí.

Je to fuška být v té Bdělosti ale na druhou stranu to dává velkou stabilitu a jedne začně život žít, užívat, prožívat a ne jen přežívat. Confused

Ego je fajn, pokud je nástrojem k tomu abych naplňovala svůj pořádek ve vlastním domě, jakási hnací síla. Tak aby ta síla nedělala mejdan v mém vlastním doměa a zároveň nelezla bez pozvání do cizích domů a nechtěla tam dělat pořádek.

Vj vnímám taky tak nějak dvojmo. Jednak jako soubor bytostí světla které pomáhají pracovat při SRT a druhak (to je teda výraz Laughing ) jako nějakou moudrou nejvyšší mou vlastní podstatu, která o mně ví všechno a která mne moudře vede, když jí naslouchám, podle mého životního Plánu, toho co se mám naučit. A která mne bere tak jaká jsem, je trpělivá a vždycky si udělá čas když potřebuju a jsem ochotná naslouchat. A když ne, no tak čeká až se k tomu uráčím. Občas si myslím, že ta naše vyšší Já musejí mít báječný smysl pro humor. Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Lendulka
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 6.2. 2009
Příspěvky: 584

PříspěvekZaslal: ne listopad 15, 2009 11:47 pm    Předmět: Citovat

UF UF, koušu a prokousávám se tímhle tématem celou dobu.

Ne všechno chápu, zdaleka ne všemu rozumím. Občas si připadám jako prvňák na návštěvě vysoké filosofické Laughing , ale snažím se.............

Hlavně mě moje EGO vůůůůůůbec nechce pustit k tomu, abych pochopila, co je moje EGO Exclamation Exclamation Exclamation

Natožpak, abych chápala, co je bdělá přítomnost, či vyšší já................ Ale věřím vám, že to chápete, znáte, žijete a nějak podvědomě cítím, že to chci taky "vědět"...............

Tak snad za čas pochopím, o co tady jde........ Wink

Každopádně děkuju, že tady o tom píšete, že aspoň vím, že něco takového existuje........ Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
toora
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 9.7. 2005
Příspěvky: 3774

PříspěvekZaslal: po listopad 16, 2009 12:42 am    Předmět: Citovat

Renata napsal:
...vždy bát na zřetel co jsem Já, tedy moje Podstata a co je to Cizí, to co je mimo moji Podstatu....

Renato,
pokud píšu o Podstatě, s velkým "P", neexistuje "zde" individualita, jde o Jednotu.
Není tak žádné "moje" a "cizí".

Každá "identifikace" jakéhokoli dění, znamená jen další ulpívání.
Máme pak za to, jak jsme super-bdělí, když to, či ono "vidíme", ale posiluje se tím zase jen to, o čem je zde řeč, tedy ego.
Ono tohle "duchovní" ego bývá daleko houževnatější než to tzv. "neduchovní".

Každé "označení" není tedy nic jiného než další koncept.
Možná nějakou chvíli pohodlnější, příjemnější...znamená ale jen další, mnohdy ještě silnější, uvíznutí na cestě k Tomu, co je nazváno Podstatou.

Označování jevů ve vědomí je potřeba na začátku. Pokud se však chceme přiblížit k Pravdě, potom je třeba naopak pozornost obracet mimo veškeré mentální podněty, tzn. "za mysl".

Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Roso
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 17.9. 2007
Příspěvky: 758

PříspěvekZaslal: po listopad 16, 2009 9:08 am    Předmět: Citovat

O bdělé pozornosti je super knížka od Dana Millmana - Cesta pokojného bojovníka a film Pokojný bojovník.
Fakt super!!! Vřele doporučuji.

RoSo
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
toora
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 9.7. 2005
Příspěvky: 3774

PříspěvekZaslal: po listopad 16, 2009 2:47 pm    Předmět: Citovat

Roso napsal:
O bdělé pozornosti je super knížka od Dana Millmana - Cesta pokojného bojovníka...


Ano, Rosso, na toto téma je dnes na trhu mnoho kvalitních knih, a je jich tu vskutku dostatek.
Takže v nedostatku informací problém jistě nebude.

Jádro pudla tkví jen v každodenním praktikování téhle "bdělé pozornosti".

A tam myslím má, každý jeden z nás, dosud netušené rezervy.

Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
toora
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 9.7. 2005
Příspěvky: 3774

PříspěvekZaslal: po listopad 16, 2009 8:00 pm    Předmět: BUDDHA Citovat

Lendulka napsal:
...že to chci taky "vědět"...............


Lendu,

dávno už to víš.....jsi Tím Idea

Jde "jen" o rozvzpomínání se, odstranění "závoje", který nám brání prohlédnout,
právě o tomhle hovoří celá Nauka.

Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
sunnyi
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 15.12. 2004
Příspěvky: 1031

PříspěvekZaslal: po listopad 16, 2009 9:11 pm    Předmět: Citovat

toora:

"Označování jevů ve vědomí je potřeba na začátku. Pokud se však chceme přiblížit k Pravdě, potom je třeba naopak pozornost obracet mimo veškeré mentální podněty, tzn. "za mysl"."

Tady s Tebou Katko nesouhlasím. Buddhovo učení o satipattáně není jen pro začátečníky.

Jeho Mahá-Satupattána-Sutta hovoří o čtyřech základnách nebo také aspektech všímavosti. První z nich je tzv. kája-anupassaná, pozornost na tělo, další z nich se týká pocitů, z hlediska jejich příjemnosti, nepříjemnosti či neutrálnosti a další dva aspekty se týkají mysli a obsahu mysli.

Obvykle pracujeme s kombinací těchto aspektů, zároveň však práce s kterýmkoliv z nich, je plnohodnotnou a celistvou cestou, vedoucí až k plnému probuzení, samou o sobě.

Proč tomu tak je můžeme pochopit, když si uvědomíme, že Podstatu nalezneme ve všem. Tzn., k Podstatě můžeme proniknout skrze cokoliv, v kterémkoliv okamžiku, kdy prožíváme bdělou pozornost.

I tuto skutečnost názorně vysvětluje kabalistický Strom života. Celý Strom existuje na čtyřech různých úrovních:

1. Na úrovni Ducha (neprojevené úrovni)
2. Na úrovni Síly Stvoření (představující Řád)
3. Na úrovni energie Stvoření
4. Na úrovni hmoty.

Mirek
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
toora
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 9.7. 2005
Příspěvky: 3774

PříspěvekZaslal: po listopad 16, 2009 11:30 pm    Předmět: Citovat

Ahoj Mirku.

Moje reakce byla v kontextu na Renatin příspěvek, tedy reaguji především na označování čehokoli za „moje“ a „cizí“, a z tohoto dále vyplynulo, že tímto označuje, neboli zpředmětňuje dění coby osoba -„já“ a "toto" (mnou označované). K tomu poznamenávám, že vztahování (subjekt-objekt) vede k ulpění na tomto samotném konceptu.
Jinak řečeno - takto se identifikuji s myšlenkou, s emocí, s iluzí.
Toto neumožňuje indiferenci, nezávislé pozorování, „plynutí“, ne, ve smyslu toho, co zmiňuješ.
Pozornost tedy musí být prostá, neboli oproštěna od myšlenky „já“- tělo, „já“-dech, atd... ať už je to všímavost k procesům v těle, dechu, nebo čemukoli jinému.

Proto jsem mluvila o začátku, kdy „označení“ jevu slouží jako potřebný výchozí bod pro hlubší zkoumání dějů a jeich příčiny.
Konkrétněji - např. pocítím silnou nelibost, bolest pojmenuji tuto – emoci „žárlivost“ – zkoumám tuto emoci hlouběji - vidím, že jí předcházela myšlenka na možnost nevěry partnera – pátrám po tom, kde se tato myšlenka vůbec vzala – přicházím na to, co vyvolalo tuto myšlenku – jdu ještě hlouběji, atd.... Tedy analyzuji emoci, až tam, kam jsem toho právě schopna, a zde se bez rozboru „osobního“ prožitku neobejdu. V ideálním případě docházím tímto rozborem k pochopení, co je pravou příčinou této pociťované bolesti.
Po čase už nevznikne potřeba toto označovat a zkoumat, protože došlo k pochopení samotného mechanismu mysli, celý tento princip Samsára (obsah „Kola“ graficky znázorněn např. v Bhavačakře). Dochází takto k nazření, že veškeré „utrpení“ pramení ze ztotožnění se s tělem, s tím spojeného „uchopování“ a ulpívání na „věcech tohoto světa“, a nekonečná žádostivost po nich.

Vědomí děje, (prostá "všímavost") , není totéž jako posuzování a označování, tj. konceptualizace tohoto dění.
Tohle jsem chtěla říct svojí reakcí na Renatin příspěvek.

Smile


Naposledy upravil toora dne út listopad 17, 2009 12:11 am, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Damao
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 13.1. 2003
Příspěvky: 2756

PříspěvekZaslal: po listopad 16, 2009 11:53 pm    Předmět: Citovat

Velmi mě těší, že jsme z toho (Vyššího Já) vynechali ty zástupy andělů atd...
Jisté je, že jak se postupně uvědomujeme, jakobychom vstupovali do kraje "za zrcadlem" - za myšlenkami a za egem. Stále ale zůstáváme ve všech již uvedených úrovních. Jako by se rozplývala naše soustředná pozornost zaměřená na "já", čili ego. Na druhé strně, právě naše rozhodnutí, naše aspirace (čili tato část ega) jsou tím motorem, které nás může dovést skrze překážky v duchovním růstu k vytouženému.
Avšak dokud existuje uctívající a uctívaný (Já a Bůh) nejsme ještě nablízku Cíle - dokud existuje já a cíl, zbývá ještě hodný kus Cesty...
Přesto - stále vlastně hledáme to, co jsme vždy měli, toho, kým ve své podstatě stále jsme a nikdy jsme být nepřestali.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Renata
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 13.2. 2005
Příspěvky: 856

PříspěvekZaslal: út listopad 17, 2009 1:12 am    Předmět: Citovat

Tooro,Sad no, popravdě řečeno moc z toho vysvětlení nejsem moudrá, nic ve zlém.
Zkusím vysvětlit svůj slovník a pak to můžeš porovnat s tím zřejmě oficiálním.
Podstatu tedy vnímám asi špatně, ale přesto cítím že pro mne osobně je důležité vymezit to, co jsem já, tedy celkový pocit, že v celém svém těle bydlím, jsem s ním sjednocena, asi bych to přiblížila jako být v souladu s vědomím těla, s vnitřním dítětem.Tomu říkám Podstata - moje. Když budu v souladu s ní, jsem v souladu sama se sebou a tím pádem vím, poznám, když na mne začnou působit cizí programy, které nejsou v souladu se mnou. To jde, pokud sebe přijmu taková jaká jsem, přijmu svoje nedostatky, budu je respektovat, tím pádem budu respektovat možnosti mého těla, svoje tendence něco nějak řešit, zaujímat nějaké postoje. Je to jakobych byla někde vybarvená určitými barvami a to co není vybarvené, není zvýrazněné a to jsem taky, ale ne určujícím způsobem. Nacítěním se na okolí pak dostanu potřebné info o tom , co je vybarvené u druhých a jak působí na to co je vybarvené u mne a s tím co vybarvené není. Když se mi tohle podaří, tak dokážu porozumět druhým a chápat je , využít empatii k jejich definici, aniž bych měla tendenci je nějak ovlivněně posuzovat , myslím tím kritizovat a nebo zas vyzdvihovat. To je v idelálním stavu, který já sama za sebe chápu -"hurá, Ego mi do toho nekafrá".

Tam kde budu díky vědomí těla cítit že moje jednání je v rozporu se zájmem Celku , tedy nevede k harmonii, tam mám volbu hledat to, kde co na sobě ve svém vidění sebe sama změnit. K tomu mi může pomoci moje vůle, kterou zde chápu jako ego, kterému velím já.
Něco jiného je realita/bytost obsažená ve všem/ a něco jiného Ego s pomyslnými frčkami, které já chápu jako svou část, která je ovlivněna jednak mojí vůlí, množstvím energie sebeuvědomění, množstvím osobní energie a dál dědičně převzatými programy , povahovými vlastnostmi a dalšími programy které na mne působí výchovou, z masmédií, od učitelů, z každodenního života. Tam kde získají tyto cizí programy přesilu nad tím, co je uvědomění si sebe sama, respekt sebe sama, možná to nazvu jakési Já jsem Já, (to je to čemu říkám moje Podstata), tak tam dochází k tomu, že vlastně nerespektuju to, co mi říká moje vnitřní dítě, nerespektuju , nevímám svoje vlastní prožitky, emoce, vjemy a jejich vyhodnocení v kontextu s tím co tvoří to co jsem Já a žiju podle cizích pravd, programů a pak to neladí se mnou. O čemž mi dřív nebo později dá znát moje tělo.
Domnívám se, že pokud chci něco o sobě poznávat a vědět, musím nutně vždycky začít u vlastního těla, začít mu naslouchat a tam najdu odpovědi v tom, kde jednám v souladu sesebou a kde v nesouladu. Tělo mi napoví, kde jsem "zvýrazněná" a kde ne.
Jsem obsažena vlasně v každém a ve všem, všechno je obsažené ve mně. ALe něco je výrazné a něco v pozadí. To co chápu jako Já jsem Já, je to co je výrazné.
To, jak se dokážu ladit na svoje okolí a cítit jak co rezonuje a co ve mně vyvolává a podle toho to co je ve mně vyrovnávat, aby to Já jsem Já bylo v harmonii s okolím, tomu říkám být v Přítomnosti.
A to jak mi do toho moje Ego díky přesvědčením a programům kecá a přesvědčuje mně, že být v harmonii je jako prohra, podcenění sebe, ztráta, tak mě ukecává k tomu abych uvěřila že hlavní je se soustředit na sebe. Jenže když se budu soustředit na kecy Ega, zjistím, že mi to nic co se týče Lásky nepřinese.


Možná píšeme o totémž a možná ne.

Neber Tooro tyhle moje řádky jako protest, já zkrátka to co ty píšeš tak jak to píšeš moc nechápu.

Abych něco mohla pojmenovat , definovat, mám potřebu to prožít. PAk to dovedu pojmenovat , ale zas, jen vlastními slovy.
Prožila jsem v meditaci nádherný pocit být obsažena ve všem na cokoli jsem si pomysella, byl to nádehrný prožitek Jednoty. Podařilo se mi to jen jednou, ale pro moje pochopení a zkušenost to zatím stačilo.
Prožila jsem si pocit jaké to je že si v každé buňce svého těla uvědomuji sebe, kdo jsem a že mi to pomohlo v tom, že nepotřebuji nutně souhlasit a přijímat všechno co ke mně přichází. S něčím souzním a s něčím ne a už nemám problémy s tím, když to co nechci odmítnu. ANi pocit viny ani křivdy. Tedy Nelásky. Pokud mne Ego nepřinutí tohle nezvládnout. Což se stává.
V těle si dokážu najít a pojmenovat svoje blokované emoce , dokážu za určitých souvislostí také vyčíst aspoň kusy příběhů, se kterými jsou spjatya podle toho, jak přijde čas a nazraje situace, tak je uvolňuji abych byla svobodnější a žila ještě víc podle zákonů Láskyv harmonii s okolím aniž bych přestala respektovat sebe, to co jsem a zároveň okolí.
To jsou moje zkušenosti prožitkem a tomu rozumím. Je to rychlé a jednoduché. Ale nedovedu to porovnat se složitějšími texty. Proto moc nechápu Tvé řádky a výrazy. Crying or Very sad a asi z toho pramení nesprávní ovidciální definice. A asi to bude taky tím, že nečtu filozofické texty. Idea jakéhokoli směru.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
toora
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 9.7. 2005
Příspěvky: 3774

PříspěvekZaslal: út listopad 17, 2009 11:06 am    Předmět: Citovat

.

Díky Renko, za Tvůj popis. Od začátku na něm nevidím nic, co by nebylo k chápání, jen je to prostě o něčem trochu jiném, než píšu já.

Celé bychom si to mohly ušetřit, kdyby... Smile

Pokud mě něco až tak moc nezajímá, není k tomu zapotřebí číst příslušnou literaturu, stačí se jen zeptat. Předchází se tak nedorozuměním a dlouhým vysvětlováním. I když možná...pro příp. čtenáře má i toto svůj význam.

Chtít koupit v zelinářství salátovou okurku, nebudu prodavače žádat o cuketu, jenom protože já tomu říkám cuketa. No jo, v pojmenování zeleniny máme celkem jasno, a v obecné rovině víme, že jestliže tomu druhému chceme něco sdělit, tak, aby nám rozuměl, tak si musíme sjednotit pojmy. Bez toho to opravdu nejde. Jeden pojem má svůj daný význam. Pokud jich může mít víc, mělo by bý vyplynout z kontextu, co mám tím pojmem namysli.
Když si představím, že na operačním sále bude pro lékaře“rajský plyn“ kyslík, a pro anesteziologa je futr kyslík kyslíkem, tak mi malinko zamrazí.... Very Happy

Je tedy zajímavé, že v tzv. „duchovnu“, kde se jedná často o pojmy více-méně abstraktní, tohle sjednocení si pojmu (alespoň v tom konkrétním rozhovoru) často vůbec neděláme.. Potom se nějak „domluvit“ bývá občas téměř nadlidský výkon.

Jako v jiných „oborech“ lidské činnosti, má svoje pojmenovávání také mystika, bez toho by v ní k dorozumívání se , nemohlo dojít vůbec. Samozřejmě, že otázka samotného porozumění pojmům je už záležitostí vlastního prožitku – zkušenosti, a celkové praxe, tedy celkové zralosti.

Píšeš Renato o: „prožitku Jednoty“.
Tento prožitek bývá většinou velmi silným impulsem k nastoupení vědomého hledání, a to především způsobu jak s tímto „stavem“ znovu navázat „kontakt“, a o této Cestě vypovídá právě Buddhova nauka.
Nepojednává o přání, ve kterém je cílem nekonfliktní, harmonický život osoby, ale naopak - prohlédnutí a rozplynutí iluze této osoby, v Učení často nazývaném tzv. „vyvanutím“.

Všeobecně funkční způsob dorozumívání je, ptát se, co ten druhý tím, či oním, myslí, a vysvětlit zase jemu, co tím myslím já. Jako jsme to tady taky nakonec učinily, Renato. Smile
Pokud je k tomuhle dobrá vůle z obou stran, potom to není problém.
V případě, že by Tě to, co píšu zaujalo natolik, že by Ti při tom vytanuly nějaké další otázky, na které bys ráda znala odpověď, to už by byla trochu jiná situace, ale v tomto případě tomu tak není.
Ať tak, nebo tak, vše je v nejlepším pořádku.

Celkově nepovažuji za tak moc důležité, zda tomu, co píšu, plně porozumíš, ale spíš to, jestli to, co zrovna žiješ Ty, je přesně to, co žít chceš žiješ. A z toho co píšeš, je to pro Tebe cesta, která Ti funguje, naplňuje Tě, zkrátka Ti plně vyhovuje.
Co si tedy přát víc? Wink


Jen bych se ještě jednou přimlouvala (třeba u nějakého dalšího tématu) za to vzájemné objasnění si pojmů, a to pokud je to možné, tak nejlépe hned na začátku.
Děkuji.

Přeju pěkný sváteční den!

K.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Renata
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 13.2. 2005
Příspěvky: 856

PříspěvekZaslal: út listopad 17, 2009 1:14 pm    Předmět: Citovat

Smile dík, s tím vším,co jsi napsala , souzním - rozumím tomu a souhlasím, Tooro.

Přeji Tobě i druhým příjmený sváteční den. Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
sunnyi
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 15.12. 2004
Příspěvky: 1031

PříspěvekZaslal: út listopad 17, 2009 6:14 pm    Předmět: Citovat

toora:

"Pozornost tedy musí být prostá, neboli oproštěna od myšlenky „já“- tělo, „já“-dech, atd... ať už je to všímavost k procesům v těle, dechu, nebo čemukoli jinému...

Proto jsem mluvila o začátku, kdy „označení“ jevu slouží jako potřebný výchozí bod pro hlubší zkoumání dějů a jeich příčiny.
Konkrétněji - např. pocítím silnou nelibost, bolest pojmenuji tuto – emoci „žárlivost“"

Ano, proto v meditaci nahlížíme pozorované jevy jako procesy, s nimiž se neztotožňujeme. Tedy nikoli například: "Já myslím", ale prostě "myšlení". Atd., atd.

Dík Katko za vysvětlení, jak jsi to myslela. Šlo tedy jen o nedorozumění. Smile

Mirek
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
toora
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 9.7. 2005
Příspěvky: 3774

PříspěvekZaslal: út listopad 17, 2009 8:02 pm    Předmět: Citovat

Taky Ti děkuju, Mirku.

Katka

Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
sunnyi
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 15.12. 2004
Příspěvky: 1031

PříspěvekZaslal: út listopad 17, 2009 8:39 pm    Předmět: Citovat

Damao:

"Avšak dokud existuje uctívající a uctívaný (Já a Bůh) nejsme ještě nablízku Cíle - dokud existuje já a cíl, zbývá ještě hodný kus Cesty..."

Poctivý křesťan, který vzývá Boha a žije v Lásce, poctivý stoupenec hnutí Haré Krišna, který uctívá Krišnu a žije v Lásce...

jsou daleko blíže Cíle než někdo, kdo pochopil učení ádvaity a na výše zmíněné shlíží ve své duchovní pýše.

Mirek
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Reiki 3. stupeň Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další
Strana 3 z 4

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001-2003 phpBB Group
phpBB port v2.0.7 based on Tom Nitzschner's phpbb2.0.6 upgraded to phpBB 2.0.7 standalone was developed and tested by:
ChatServ, mikem,
and Paul Laudanski (aka Zhen-Xjell).

Version 2.0.7 by Nuke Cops © 2004 http://www.nukecops.com




Web pohání Copyright © Redakční systém UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena.
Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.30 sekund