Fórum - Zobrazit téma - Dotkl se mě Bůh - Reikiwebík

Vítej človíčku na Reikiwebík!
  Vítej   Anonyme

     Menu
· Domů
· akce
· Akce_Reiki
· Archív článků
· Diskuzní fórum
· Hledání
· Ke stažení
· Témata článků
· Top 10
· Kalendář akcí

· Reiki Seznam
· Reiki kluby
· Kalendář Reiki kurzů


· ReikiWeb - starý 1
· ReikiWeb - starý 2

     Návštěvnost

Statistiky pro Reikiwebík


Diskuzní fórum

Reikiwebík :: Zobrazit téma - Dotkl se mě Bůh
 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   Osobní nastaveníOsobní nastavení   PřihlášeníPřihlášení 

Dotkl se mě Bůh

 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Vše ostatní, ale o Reiki
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
zeto
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 3.5. 2002
Příspěvky: 1650

PříspěvekZaslal: so září 24, 2011 11:48 pm    Předmět: Dotkl se mě Bůh Citovat

Zajímavé k přečtení:

http://jankraus.blog.idnes.cz/c/211717/Dotkl-se-me-Buh.html
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Beppe
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 12.8. 2009
Příspěvky: 860

PříspěvekZaslal: ne září 25, 2011 1:23 am    Předmět: Citovat

Škoda, že tam chybí to nejpodstatnější: Jak takový dotek vypadá.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
kamo
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 29.6. 2005
Příspěvky: 901

PříspěvekZaslal: ne září 25, 2011 11:47 am    Předmět: Citovat

Už jsem pár takových vyznání četl i slyšel a jakkoli jsem mnohým z nich nevěřil nos mezi očima, tak tenhle chlapík na mě působí důvěryhodně.
A právě už i tím, že barvitě a dojemně nepopisuje ten samotný dotek, ale spíš jeho důsledky.
Jak lze popsat Boží dotek, blízkost, lásku? Můžeš o tom napsat deset knih a pořád to nebude ono.
Proto mi osobně ten popis vůbec nechybí.

Cool
.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
zeto
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 3.5. 2002
Příspěvky: 1650

PříspěvekZaslal: ne září 25, 2011 1:56 pm    Předmět: Citovat

Ahoj, je zajímavé toto číst, Je to člověk, který nejspíše nedělá ani reiki, ani jinou duchovní disciplínu, přes to nejspíše dokázal projevit vlastnosti a spojení se zdrojem, Bohem,

I proto jsem toto zde zveřejnil, že se ke stejnému cíli dá dojít tou vnitní proměnou a nezáleží na tom, z jaké světové strany k onomu cíli přijdeme a jak dlouho ono probuzení potrvá.

Tleskám a doufám že i mě toto jednou potkáSmile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Beppe
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 12.8. 2009
Příspěvky: 860

PříspěvekZaslal: ne září 25, 2011 9:46 pm    Předmět: Citovat

Ad dotek Boha: Mě zatím nic takového nepotkalo a proto by mě zajímalo, jak něco takového vypadá, jak k tomu dojde, jaké má člověk pocity atd. Pokud někdo něco takového zažil, budu rád když to zde nastíníte.

Ad trojjedinost: Dále mě v článku zaujalo, že ten pán mimo jiné vnímá trojjedinost Boha. Já jsem tuhle trojjedinost vždy považoval za umělý teologický konstrukt aneb jak naplnit formuli "v jednoho Boha věřiti budeš ! " ale zároveň tak trochu zachovat i mnohobožství, zřejmě aby byl přestup na novou víru pro tehdejší pohany přijatelnější. Taková teologická chytrá horákyně. Ostatně křesťané to podobně udělali i s mnoha pohanskými svátky, když zjistili, že je obtížné je zakázat, tak jim dali jinou náplň a udělali z nich svátky křesťanské ..... Proto mě překvapuje, že se vyskytuje někdo vnímající trojjedinost Boha. Mimochodem, zajímalo by mě jako to bylo před Kristem, to v té době byl Bůh dvojjediný nebo jak ? Rolling Eyes Čím víc to člověk pitvá, tím to vypadá vykonstruovaněji .....
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Zbultran
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 21.9. 2004
Příspěvky: 2051

PříspěvekZaslal: po září 26, 2011 8:42 am    Předmět: Boží dotek? Citovat

Boží dotek se asi nedá popsat, je to osobní záležitost a vnímání něčeho jako "dotek boha" už pak napsané tak vypadat nebude.

Já měl dva zážitky, nevím asi to nabyl přímo "dotyk Boha", kdy jsem si uvědomil, že Bůh existuje. Bylo mi to v tu chvíli naprosto jasné.

Jednou to bylo na koncertě Štěpána Raka - uvědomil jsem si, že bez Božího požehnání by taková virtuozita nebyla možná.

Podruhé to bylo v přírodě v zimě, keř (možná šípek, už nevím) jehož větvičky byly obalené ledema slunce svítilo proti a přes ty větvičky to házelo takové záblesky, všude ticho, klid, dokonalost to nemohlo vzniknout samo, stvořil to Bůh.

No a teď to vidíte napsané, a nepřijde vám to tak jako mě tenkrát, možná kdyby to napsal Čapek, ale i pak by všichni nesouhlasili. Ono se to asi popsat a sdělit nedá Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Damao
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 13.1. 2003
Příspěvky: 2756

PříspěvekZaslal: po září 26, 2011 9:01 am    Předmět: Citovat

Beppe napsal:
Škoda, že tam chybí to nejpodstatnější: Jak takový dotek vypadá.

Určitě znáš ten pocit, když jako táta vezmeš syna za ruku.
Nebo si vzpomeň na první polibek milované ženy.
Když se Ti na rameni usadí motýl.
Když ucítíš ve tváři první kapky deště.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Beppe
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 12.8. 2009
Příspěvky: 860

PříspěvekZaslal: po září 26, 2011 9:11 am    Předmět: Citovat

Krásné, děkuji. Razz
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
silence68
Nováček
Nováček


Registrace: 15.7. 2016
Příspěvky: 3

PříspěvekZaslal: pá červenec 15, 2016 11:46 pm    Předmět: Citovat

Kráčal som ráno cestou do práce a keď som vstupoval do aleje ozrutných stromov vynorila sa odkiaľsi z priestoru predo mnou čiasi prítomnosť a ktosi ma celkom zreteľne objal.Otec-povedalo srdce-duša z mojho vnútra.Lenže miesto radosti a šťastia sa vo mne otvorilo more žiaľu a ja som v duchu povedal obrovskú výčitku:Bože,tak dobre,teraz viem že naozaj existuješ,tak prečo dopúšťaš ten svet taký aký je??? Objatie povolilo a ihneď sa začalo rozplývať bez odpovede do okolitého priestoru.Vnímal som len zármutok tej bytosti asi ako zármutok rodiča dieťaťa,ktoré trpí,lebo ešte nerozumie... To sa stalo pred 17 rokmi.Keby sa mi to stalo dnes,povedal by som mu:milujem ťa bezmedzne.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Vše ostatní, ale o Reiki Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001-2003 phpBB Group
phpBB port v2.0.7 based on Tom Nitzschner's phpbb2.0.6 upgraded to phpBB 2.0.7 standalone was developed and tested by:
ChatServ, mikem,
and Paul Laudanski (aka Zhen-Xjell).

Version 2.0.7 by Nuke Cops © 2004 http://www.nukecops.com




Web pohání Copyright © Redakční systém UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena.
Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.15 sekund