Fórum - Zobrazit téma - Beru si co je moje a odevzdávám co je tvé - Reikiwebík

Vítej človíčku na Reikiwebík!
  Vítej   Anonyme

     Menu
· Domů
· akce
· Akce_Reiki
· Archív článků
· Diskuzní fórum
· Hledání
· Ke stažení
· Témata článků
· Top 10
· Kalendář akcí

· Reiki Seznam
· Reiki kluby
· Kalendář Reiki kurzů


· ReikiWeb - starý 1
· ReikiWeb - starý 2

     Návštěvnost

Statistiky pro Reikiwebík


Diskuzní fórum

Reikiwebík :: Zobrazit téma - Beru si co je moje a odevzdávám co je tvé
 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   Osobní nastaveníOsobní nastavení   PřihlášeníPřihlášení 

Beru si co je moje a odevzdávám co je tvé

 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Pelmel
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
samanka
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2002
Příspěvky: 3733

PříspěvekZaslal: ne květen 01, 2016 10:39 am    Předmět: Beru si co je moje a odevzdávám co je tvé Citovat

Na každého aspoň trochu zodpovědného člověka číhá jeden zapeklitý problém:

NABÍRÁNÍ SI ZODPOVĚDNOSTI ZA DRUHÉ


Že to neděláte? Možná. Pak patříte k těm šťastnějším, kteří netahají
na zádech batoh zbytečného cizího kamení (ano, nejsou to žádné slavné přivtělené duše, ale přitulené cizí problémy).

Těch způsobů a témat, jakých se to týká, je snad nepřeberné množství.
Je těžké je rozpoznat a ještě mnohem těžší je odmítat a vracet druhým jejich odpovědnost za jejich:
- starosti a problémy (sice se vám to nehodí a nechce, ale přece nebudete
zlí, když oni potřebují a pak najednou nám ta práce nebo vyřizování zůstane na krku samotným nebo se to na nás přehodí úplně...),
- nálady (potěšit, rozesmát, politovat, převzít na sebe tíži emocí,...),
- materiálních věcí (např. velká část lidí, kteří mají problémy
financemi si vzali půjčku na někoho jiného a ten je nechal "ve štychu"),
- situace (trapas, nezdary, omlouvání se za někoho),
- chování a jednání (nevhodné, trapné, nemožné a dokonce často opakované).

A mohla bych pokračovat ještě dlouho a dlouho. Vtip je ovšem v tom,
že tohle se týká hlavně osob jako rodiče, děti, další příbuzní, přátelé, partneři, prostě osoby, na které máme osobní citovou a výrazně emoční vazbu, takže se nás jejich život a zádrhely velmi dotýkají. A tahle přebraná odpovědnost vůbec nemusí být na první pohled patrná
a je to něco, v čem jsme zkoušeni neustále. Není to kšá, kšá a máme pokoj na vždy. Pořád chodí takové situace od nečekaných lidí.

Příklady:
- včera jsem četla příběh děvčete, které pracovalo a přítel studoval. Už spolu žili nějakou dobu, takže o sobě lecos věděli a byla mezi nimi důvěra. On chtěl podnikat, potřeboval na to peníze a ona mohla dostat půjčku
od banky. Stalo se. Jenže on přestával pravidelné splátky řešit a nakonec se rozešli. Když mu řekla, aby jí splátky posílal na účet, odvětil, že není důvod, půjčila si přece ona. Ten balvan ponese dlouho, důvěra bez smlouvy se jí nevyplatila.
- měla jsem kdysi "kamarádku", která mě používala na odkládání svých
nezdarů, frustrací a katastrof. Odcházela jsem od ní totálně bez energie, plnou hlavu jejich starostí a ještě pár dní přemýšlela nad tím, co s tím. Jenže jí nikdy žádná rada nebo pomoc nezajímala, jen to přehodit
na jiná záda a naříkat a naříkat, nic pro změnu neudělat. A dělá to tak dodnes. Nebyla jsem sama, kdo ji na to upozornil a přestal tolerovat. Stejně marně.
- máme v širší rodině i jedince právě neoplývajícího taktem, dalšího
vkusem (včetně např. vhodnosti darů, oblečení či poznámek na přítomné) a když pak přijde na situace, kdy se tyto schopnosti projeví naplno, tak jsem si brala tyhle situace dost osobně, jakýsi pocit viny nebo studu
za ně nebo za trapnost té celé situace.
- potkávám se s podnikáním, které postrádá od majitelů patřičné nadšení, energii, pozornost a ti chtějí jen sklízet výsledky, ale snaží se zapojit všechny možné přátele a kamarády, očekávají od nich to, co by měli mít sami a jsou zklamaní, dochází k rozladění a koncům dobrých vztahů.

Tolik jen pro ilustraci co tím myslím. Orientační směrovkou může být výše
jmenovaný pocit viny, studu, touha pomáhat, přestože jsme nebyli požádání a ostatní si ji možná ani nevšimli nebo ji neřeší, nutnosti
o celé věci dlouho nebo opakovaně přemýšlet, vymýšlet (třeba
i dodatečné teoretické) řešení (jak by, co by, kdyby...) ačkoliv nikdy jiný už o tom dávno neví, zatímco nám se ty nepříjemné pocity opakovaně vrací. Manipulátoři nám tyhle balvany nakládají vědomě i nevědomě, ale většinu z toho zvládneme bohatě sami.

Řešení je pochopitelně individuální podle nátury a situace. Od tréninku umění říkat NE až po rozlišování, třídění a vracení toho, co je můj problém a co někoho jiného. A cizí energii a emoce vrátit tomu, kdo se nám je snaží vnutit nebo zodpovědnost za situace sama v sobě odmítnout.
Můžu za trapnou situaci způsobenou připitým strejdou na oslavě sedmdesátin jeho sestry? Určitě NE! Je to jeho "vina", jeho zodpovědnost.
Je možné, že nakonec hlavní "aktér" to vnímá jen jako velkou legraci, zatímco stydno je nám.

BERU SI CO JE MOJE A VRACÍM (ODMÍTÁM) CO MOJE NENÍ!


Ohromně se vám uleví. Každý máme i svých vlastních starostí dost Rolling Eyes

šamanka Cool[/b]
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Pelmel Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001-2003 phpBB Group
phpBB port v2.0.7 based on Tom Nitzschner's phpbb2.0.6 upgraded to phpBB 2.0.7 standalone was developed and tested by:
ChatServ, mikem,
and Paul Laudanski (aka Zhen-Xjell).

Version 2.0.7 by Nuke Cops © 2004 http://www.nukecops.com




Web pohání Copyright © Redakční systém UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena.
Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.08 sekund