Fórum - Zobrazit téma - NEJDE TO! - Reikiwebík

Vítej človíčku na Reikiwebík!
  Vítej   Anonyme

     Menu
· Domů
· akce
· Akce_Reiki
· Archív článků
· Diskuzní fórum
· Hledání
· Ke stažení
· Témata článků
· Top 10
· Kalendář akcí

· Reiki Seznam
· Reiki kluby
· Kalendář Reiki kurzů


· ReikiWeb - starý 1
· ReikiWeb - starý 2

     Návštěvnost

Statistiky pro Reikiwebík


Diskuzní fórum

Reikiwebík :: Zobrazit téma - NEJDE TO!
 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   Osobní nastaveníOsobní nastavení   PřihlášeníPřihlášení 

NEJDE TO!

 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Pelmel
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
samanka
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2002
Příspěvky: 3733

PříspěvekZaslal: pá březen 25, 2016 10:12 am    Předmět: NEJDE TO! Citovat

"Nejde to, nejde to, necháme to na léto", říkával můj malý synovec.

Přesně to vystihuje největší brzdu jakéhokoliv osobního rozvoje, jakékoliv změny. Proč? PROČ je nejdůležitější otázka.

A odpověď? Možná to opravdu nejde, ale to je naprosto mizivé procento. Když budeme k sobě opravdu upřimní nebo nám ostatní nastaví zrcadlo, tak za těmi "nejde to" najdeme nechuť, lenost, lež, zastírání pravdy, že nám ta situace nakonec vyhovuje (přináší fyzické nebo mentální, byť třeba podvědomé výhody) i když se naoko "tak moc snažíme a ono to nejde", ale přitom se jen vymlouváme a nehneme pro to ani prstem.

Pochopitelně máme právo na cokoliv, co nám vyhovuje a neubližuje druhým nebo si dokonce smíme vytvářet divadelní představení s celou sbírkou spoluherců, kteří potřebují právě tyhle role oběti, tyrana a co já vím čeho všeho.
Ovšem pozor Exclamation I tady bohužel máme MY zodpovědnost za svou roli, nikoliv všichni a všechno ostatní okolo, jak se TO často na ně snažíme hodit.

Je mi tohle téma, asi jako hodně z vás, velmi blízké a vím, že změna není vždycky procházka růžovou zahradou a musíme si taky třeba pořádně šáhnout na svoje vnitřní bahýnko, slabosti a ne právě lichotivé věci.
Taky mě moje zkušenost naučila, že jsou věci, které se podaří vyřešit nebo vyléčit prakticky lusknutím prstu, zatímco na jiných se dá pracovat léta a je minimum věcí, které se nepodaří nikdy.

Nebudu tady připomínat notoricky známé příběhy lidí, kterým NEJDE TO, nevadilo v uskutečnění snů nebo změn. Je jich ohromná spousta. Záleží
na nás, co si vybereme a co pro to uděláme. Můžeme a nemusíme...

V praxi nás může až šokovat, když se přestaneme vymlouvat a pustíme se do práce, jak je to snadné a jak se: "celý vesmír spojí, aby nám pomohl". Možná pak přijdou zkoušky, aby se ověřilo jestli to myslíme opravdu vážně, možná si několikrát nabijeme nos, ale pokud nic nezkusíme sice nic nepokazíme, jenže taky nic nezískáme.

šamanka Laughing
PS: Jaké jsou vaše oblíbené výmluvy?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Krabas
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 23.3. 2004
Příspěvky: 1658

PříspěvekZaslal: čt březen 31, 2016 10:18 am    Předmět: Citovat

Já na to chodím opačně. Pokud v dané věci nemůžu udělat něco hned, tak je zbytečné se tím zabývat.

Prokrastinace, práce s přítomným okamžikem, to jsou klíčová slova ke změně.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Lightworker
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 21.8. 2003
Příspěvky: 948

PříspěvekZaslal: čt březen 31, 2016 3:35 pm    Předmět: Citovat

Jasně, že to u toho malého synovce tak bude a vůbec to není o lenosti.

Je to autopilotní program z jeho rodiny a někdo u nich doma to říkal a říká, a pak to i ti následovníci říkají bezmyšlenkovitě dál a i na tom tak fungují. A tento program pak brání tomu, aby to šlo. Říká se tomu přesvědčení.

Pokud chcete, můžete se sami dozvědět, jaká přesvědčení máte. Většinou jsou to ty věty, které neustále dokolečka říkáte nebo se doma říkaly. Znovu a znovu. Prostě z vás pak vyhrknou. Mohu je začít ale měnit teprve tehdy, až když si je uvědomím, že je mám. Dokud si je neuvědomuji, prostě na nich "jednoduše" funguji dál...

A když nemám tuto zkušenost, jak já sám/a a lidi fungují, pak to dopadne tak, jak to tu Samanka popisuje. Ale pokud tu zkušenost už máte, je vám to už jasné a ty druhé chápete a asi už i víte, jak se toho zbavit. Pak už nebudete posuzovat a odsuzovat druhé za něco, co vědomě vůbec neovládají, natož aby za to převzali zodpovědnost.

Nejlepší na to je metoda PPP (dříve RUŠ). S tou to jde odstranit velice jednoduše, spolehlivě a zmizí to z nás navždy pryč.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
toora
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 9.7. 2005
Příspěvky: 3774

PříspěvekZaslal: ne duben 03, 2016 9:13 pm    Předmět: Citovat

Lightworker napsal:
S tou to jde odstranit velice jednoduše, spolehlivě a zmizí to z nás navždy pryč.

Jj. klasika, nemožné na počkání, zázraky do tří dnů. Smile
Pokud člověk nebude sledovat, co se v něm právě teď děje (práce s myslí a jejími tendencemi), tak si vytvoří program nový, čili nové bloky v pořadí, další přesvědčení postupně se utužující se dalšími zkušenostmi.

Jak napsal Krabas, tj:
Citace:
...práce s přítomným okamžikem, to jsou klíčová slova ke změně.


Ano Krabasi, je třeba stávati ti se skutečně vědomým,
tj. všímat si veškerých vlastních hnutí - TEĎ.

Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
samanka
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2002
Příspěvky: 3733

PříspěvekZaslal: út duben 05, 2016 7:32 pm    Předmět: x Citovat

Velice by mě zajímalo téma fóbie. Více metod slibuje skoro zázračné
a bleskové uzdravení. Znám lidi fóbiemi, ale ti se spíš spoléhají
na léky nebo postupnou práci s psychology než alternativní metody.

Tak by mě zajímalo, jestli jste se někdo setkali s lidmi, kteří se tímto
způsobem uzdravili nebo alespoň se jim potíže zmírnili?
Neberu v potaz co se píše na stránkách, zajímaly by mě případy, které
znáte osobně. Já nemám žádnou zkušenost.

šamanka Cool Cool
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
arikiran
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 13.7. 2011
Příspěvky: 515

PříspěvekZaslal: st duben 06, 2016 6:27 am    Předmět: Citovat

Ja mel plno strachu
A jeste mam...
Z pavouku, opilcu, z pravdy...
Jak roste ma ssila a moudrost,
Cim dal lip se s temito strachy
Vyporadavam
...axs...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Lightworker
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 21.8. 2003
Příspěvky: 948

PříspěvekZaslal: st duben 06, 2016 7:22 pm    Předmět: Citovat

Samanko

fobie a strachy jdou tou metodou PPP (dříve RUŠ), velice dobře pryč a hlavně opravdu trvale navždy. Mám s tím bohaté zkušenosti, neboť to řeším s nějakým klientem alespoň jednou týdně...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
samanka
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2002
Příspěvky: 3733

PříspěvekZaslal: st duben 06, 2016 8:19 pm    Předmět: x Citovat

Light: tím chceš říct, že u každého vždycky a nikdy se to nevrátí?

šamanka Cool
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Evik
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2007
Příspěvky: 1845

PříspěvekZaslal: st duben 06, 2016 10:45 pm    Předmět: Citovat

Trpěla jsem sociální fóbií. Bála jsem lidi potkávat, s lidmi mluvit, psát, telefonovat...nejraději bych nevycházela z domu a nebo se stala neviditelnou. Bála jsem se sama sebe Sad Nákup v supermarketu i malém krámku býval utrpením...

Když jsem se dostala do stádia, kdy jsem si uvědomila, že dosavadním způsobem už nemůžu a nechci žít, najednou se daly věci do pohybu a já na ně musela nějak reagovat.

Tam, kde jsem teď, tak za to vděčím i kamarádům z RW. Dávala jsem si různé úkoly, které jsem pak překonávala Smile Mnozí si vzpomenou i na telefonáty se mnou, kdy jsem téměř nebyla schopna ze sebe vysoukat slovo Smile

Ne že by telefonování, různé oslavy a nákupy byly mým hobby, ale už se z toho nehroutím Smile

Uvědumuji si i různé spouštěče, které velkou měrou přispěly k mojí fóbii. I když teď dobře vím, že jsem to bylá já, kdo to všechno připustil, aby se dělo a jen já to můžu změnit...Toť vše Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
samanka
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2002
Příspěvky: 3733

PříspěvekZaslal: čt duben 07, 2016 8:30 am    Předmět: x Citovat

Evik: protože se už známe nějakou dobu a mám možnost sledovat tvou cestu, jsi člověk, který udělal obrovský pokrok i v rozvoji svého talentu, sebeprosazení nebo sebejistotě, komunikaci...

A co je velmi zajímavé, jak se to odráží i navenek na celé Evičce, je stále krásnější, rozkvétá a mládne.

šamanka
Cool
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Lightworker
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 21.8. 2003
Příspěvky: 948

PříspěvekZaslal: čt duben 07, 2016 9:54 am    Předmět: Re: x Citovat

samanka napsal:
Light: tím chceš říct, že u každého vždycky a nikdy se to nevrátí?

šamanka Cool


Ano, pokud ke mě někdo přijde a chce se toho zbavit, je to trvalé. Chce to hlavně on/a sám/sama, proto přišel/a.

Je to i o jeho/její úrovni vědomí a synchronicitě.

Většinou pak příjdou se tuto metodu i naučit, aby si mohli pomáhat dál sami... Protože ví, že to funguje. Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
toora
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 9.7. 2005
Příspěvky: 3774

PříspěvekZaslal: čt duben 07, 2016 10:01 am    Předmět: Citovat

Evik napsal:

Uvědumuji si i různé spouštěče, které velkou měrou přispěly k mojí fóbii. I když teď dobře vím, že jsem to bylá já, kdo to všechno připustil, aby se dělo a jen já to můžu změnit...Toť vše Smile


Evičko myslím, že ji trefila hřebík na hlavičku. Smile
Všechny takovéto dispozice jsou tady právě proto, abychom je překonali, a nic se neděje náhodou, proto jsme si je také kdesi sami zvolili, mají nás něco naučit, někam posunout, a nejsou tu proto, aby je nás někdo (pro nás bezpracně) zbavil.

Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
toora
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 9.7. 2005
Příspěvky: 3774

PříspěvekZaslal: čt duben 07, 2016 10:04 am    Předmět: Re: x Citovat

samanka napsal:

A co je velmi zajímavé, jak se to odráží i navenek na celé Evičce, je stále krásnější, rozkvétá a mládne.


Bať bať.

Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
jitkaz
Velmi zkušený uživatel
Velmi zkušený uživatel


Registrace: 29.10. 2003
Příspěvky: 61

PříspěvekZaslal: st duben 13, 2016 11:28 pm    Předmět: Citovat

Jo, jednou ke přišla klientka, jestli se dají alternativně řešit fobie z létání. Tak jsem jí řekla, že pokud to nezkusíme, tak to nezjistíme a uvidíme.
Našly jsme v regresi život, kde skončila jako pilot, "nedoletěla" a zemřela...Zpracovaly jsme další souvislosti, které to propojovaly (víc než hodinka práce to nebyla) a od té doby létá.
Fobie je pryč.
Juch!
Takže jo, znám Smile Jde to!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
samanka
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2002
Příspěvky: 3733

PříspěvekZaslal: pá duben 15, 2016 9:57 am    Předmět: x Citovat

POKUD DĚLÁŠ STEJNÉ VĚCI, POŘÁD STEJNÝM ZPŮSOBEM, DOSTANEŠ NAPROSTO STEJNÉ VÝSLEDKY

Tato všeobecně platná věta jakoby v poslední době vystupovala na povrch nejen ve světě businessu, ale vůbec téhle věčně nespokojené, znuděné
a jen po teoreticky po změně toužící společnosti. Asi je hodně pravdy na tom, že je nám dlouho vcelku dobře a tudíž nás pálí dobré bydlo. Tady je vidět, že krásné teorie o ráji na zemi nebo ideální společnosti jsou nereálné. Aspoň s tímto lidským potenciálem. Laughing

Zpět k první větě. Je zajímavé jak to funguje. A přitom to může být maličký nepohodlný krůček, který se postupně natahuje až je z něj pořádný skok. Jak to myslím?
Jen takový imaginární příklad:
Dám si ráno dva sedy lehy. Nudí mě, nebaví, ale dva, to se dá obětovat a moje břicho po tom přímo volá. Další den se přemůžu a znovu dva.
Pořád mě to nebaví a nutím se do toho.
Za čtyři dny zjistím, že dva jsou skoro nic, už tolik nefuním a jde mi to líp, můžu klidně přidat další dva.
Co se děje?
Objevuje se víc nadšení sám nad sebou - vydržela jsem a zlepšila jsem se. Dobrý pocit je třeba podporovat!
Udělala jsem maličkou změnu, která se mění na větší - princip, jaký se dá praktikovat na cokoliv. A když zjistím, že mě to nebaví ani po měsíci, tak změním činnost a zkouším, co mě bavit bude...

Pokud se dlouhodobě trápíte s něčím, co vám přináší dlouhodobě stejné, mizerné výsledky, přestože se snažíte a "dřete", zastavte se a rozhlédněte, co by šlo - třeba maličko - změnit, udělat jinak nebo vůbec se na to vykašlat a vrhnout celou tu energii do něčeho úúúúplně jiného.

Jojo někdy to jde nečekaně snadno!

šamanka Cool
PS: možná, že to co děláte nebo chcete opravdu TO NEJDE, protože
o tom PŘEMÝŠLÍTE STEJNĚ Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Pelmel Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001-2003 phpBB Group
phpBB port v2.0.7 based on Tom Nitzschner's phpbb2.0.6 upgraded to phpBB 2.0.7 standalone was developed and tested by:
ChatServ, mikem,
and Paul Laudanski (aka Zhen-Xjell).

Version 2.0.7 by Nuke Cops © 2004 http://www.nukecops.com




Web pohání Copyright © Redakční systém UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena.
Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.13 sekund