Fórum - Zobrazit téma - Lucidní snění - Reikiwebík

Vítej človíčku na Reikiwebík!
  Vítej   Anonyme

     Menu
· Domů
· akce
· Akce_Reiki
· Archív článků
· Diskuzní fórum
· Hledání
· Ke stažení
· Témata článků
· Top 10
· Kalendář akcí

· Reiki Seznam
· Reiki kluby
· Kalendář Reiki kurzů


· ReikiWeb - starý 1
· ReikiWeb - starý 2

     Návštěvnost

Statistiky pro Reikiwebík


Diskuzní fórum

Reikiwebík :: Zobrazit téma - Lucidní snění
 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   Osobní nastaveníOsobní nastavení   PřihlášeníPřihlášení 

Lucidní snění

 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Duchovno všeobecně
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  

Máte nějaké zkušenosti s lucidním sněním?
Často mívám lucidní sny.
21%
 21%  [ 3 ]
Lucidní sen jsem měl zatím jen jednou, dvakrát.
57%
 57%  [ 8 ]
Snažil jsem se o něco takového, ale nepovedlo se.
7%
 7%  [ 1 ]
Zkušenosti nemám žádné, vím o co jde.
14%
 14%  [ 2 ]
Celkem hlasů : 14

Autor Zpráva
indigo
Lepší než nováček
Lepší než nováček


Registrace: 31.1. 2010
Příspěvky: 5

PříspěvekZaslal: po únor 01, 2010 9:36 pm    Předmět: Lucidní snění Citovat

Lucidní snění. Zkusím trochu nastínit, o co se jedná: zdá se vám sen, najednou si uvědomíte že se vám zdá sen (a že je to jen sen), a že v tom snu jste vy sami, a začnete ten sen co se vám zdá ovládat. Můžete si dělat co chcete. Je vám jasné že jste ve snu a že nejste ničím omezení, jen svou představivostí.

To jen aby bylo jasno o čem budu psát.


Někdy dva týdny zpět jsem na webu hledal nějaké informace o astrálním cestování, a dostal jsem se k lucidnímu snění. Hned se mi ta myšlenka moc líbila, našel jsem spoustu zaručených postupů, jak se do lucidního snění dostat, co to všechno obnáší, atd. Dál jsem tomu nevěnoval pozornost, řekl jsem si, že to určitě přijde samo. A přišlo. V sobotu, jak jsem se poprvé potkal s Romanem (Roso) a jak proběhlo zasvěcení do merkaby, (viz téma Indigové děti) tak jsem v noci měl první lucidní sen.

Byl jsem v zoo, chodil jsem sem a tam a najednou mě to trklo - vždyť já si dělám co chci!!! Není to ten lucidní sen? Nojo, je! měl jsem z toho strašnou radost, nejdřív jsem jen tak pobíhal kolem, potom jsem zkoumal jaký mám z toho všeho pocity, chodil jsem tak nějak pomalu a pozoroval jsem že cítím svoje nohy a zem pod nohama jako by to bylo všechno doopravdy. Ale já jsem věděl že není :). Pak jsem začal potkávat lidi a protože jsem moc dobře věděl že jsem ve snu tak jsem se jich ptal doslova "víte že je to jen sen? víte že to není doopravdy?" a oni mi trvrdili že je to realita, ale já jsem moc dobře věděl že jsem ve snu, a jakou jsem z toho měl radost! Pak jsem vzal mobil a volal jsem mojí kamarádce, chtěl jsem jí říct že jsem ve snu a jak je to tu super že si člověk může dělat co chce a tak. Moc dobře jsem věděl že jsem ve snu, a pochybolal jsem že by se dalo volat "ven", ale stejně jsem to musel skusit. Nepovedlo se :-D. Potom se děly takový ty věci který se dějí v každým snu, takový ty věci co nedávají vůbec smysl, ale tentokrát jsem v tom snu byl já, nebyl to jen puštěnej film, tak jsem na to všechno mohl reagovat, a pak jsem se nějak pozvolna probudil, podíval se na hodiny a bylo cca 9:30. Z toho jsem došel k závěru že lucidní sny má člověk až když je odpočatej a už se ve spánku "jen tak poflakuje".

Tak co vy na to?
Myslíte že to nějak souviselo s Merkabou?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
HonzaD
Velmi zkušený uživatel
Velmi zkušený uživatel


Registrace: 7.1. 2010
Příspěvky: 66

PříspěvekZaslal: út únor 02, 2010 7:52 am    Předmět: Citovat

Zdravím, termín lucidní snění mi moc neříká. Nedávno jednou k ránu, v takovém tom stavu, kdy se ti něco zdá, ale pomalu se už probouzíš jsem měl pocit, že ten sen co se mi právě zdá ovlivňuji sam. Ale v momentě kdy jsem si to uvědomil tak jsem byl vzhůru. Podle mého názoru toto se může stát komukoliv takže nevím. Asi bych to s Merkabou nespojoval.

HonzaD
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
mrtvybrouk
Excelentní uživatel
Excelentní uživatel


Registrace: 19.7. 2007
Příspěvky: 129

PříspěvekZaslal: út únor 02, 2010 8:20 am    Předmět: Citovat

Indi, zeptej se strýčka Googla, na netu je hodně odkazů na lucidní snění, případně anglicky pak lucid dreaming Wink O astrálním cestování nejlíp píše pan Monroe, u nás mu vyšla trilogie, osobně musím říct, že to byly jedny z top knížek, které jsem z eso oboru přečetla, dají hodně odpovědí Wink

GLHF Smile

Obecně lucidní snění s Merkabou nesouvisí, ale třeba v tomhle konkrétním případě to tak mohlo být Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
lubi
Velmi zkušený uživatel
Velmi zkušený uživatel


Registrace: 20.7. 2008
Příspěvky: 61

PříspěvekZaslal: út únor 02, 2010 9:41 am    Předmět: Citovat

http://forum.annwin.sk/forum.html
tam sa mrkni,Peter Simkovic,Viera Simkovicova -tam si mozes pozriet aj
ich aktivity,kde absolvovali studia ..atd..poradia ti .nick- Whitevolfsix,Gigiviera. dalej je forum tretie oko,to najdes cez google .drzim palce .tiez sa troska tymto zaoberam.davam to sem len preto ,lebo ...ako sa vyjadrit..su to odbornici ,dlhorocni ,ziadne rychlokvasky.nazor si samozrejme utvoris sam .
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
djstephano771
Nováček
Nováček


Registrace: 4.10. 2011
Příspěvky: 2

PříspěvekZaslal: út říjen 04, 2011 7:33 pm    Předmět: Lucidni sneni Citovat

Zdravim vsechny na tomto foru, jmenuju se Honza jsem tu novej a nedavno jsem se zacal zajimat o lucidni sneni, a astralni cestovani precetl jsem o tom zatim asi tri knizky, jako Gato Brana do vecnosti, nebo monroe atd a tak se chci zeptat par lidi na osobni zkusenosti a popripade jaky dalsi knizky o tom bych si mnel precist a pripadne ceho se vyvarovat predem dekuji za odpovedi a jestli by byl nekdo ochotnej treba pokecat i po skypu
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
blankas
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 27.9. 2002
Příspěvky: 652

PříspěvekZaslal: st říjen 05, 2011 10:13 am    Předmět: Re: Lucidni sneni Citovat

djstephano771 napsal:
nedavno jsem se zacal zajimat o lucidni sneni, a astralni cestovani ... jestli by byl nekdo ochotnej treba pokecat i po skypu

Ahojky,
doporučuju: http://forum.astralni-cestovani.org
Tam najdeš ochotné lidičky, které hledáš.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
djstephano771
Nováček
Nováček


Registrace: 4.10. 2011
Příspěvky: 2

PříspěvekZaslal: st říjen 05, 2011 8:16 pm    Předmět: Citovat

diky moc
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Evik
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2007
Příspěvky: 1845

PříspěvekZaslal: po srpen 18, 2014 10:30 pm    Předmět: Citovat

Ahoj, chci se zeptat, jestli se někdo lucidním sněním zabýváte a zda bylo nebo ještě je přínosem ve vašem osobním rozvoji?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Gio
Nováček
Nováček


Registrace: 26.2. 2016
Příspěvky: 2

PříspěvekZaslal: pá únor 26, 2016 9:59 pm    Předmět: Citovat

Já mám sny kde se vracím do svých mladých let (8-15 let) zdají se mi často a když se budím jsem zklamaný že ten sen skončil.O LD (lucid dreaming) vím docela hodně. Stává se mi často že většinou se rozhodnu jestli sen nechám běžet nebo se do něj vložím,to to uvědomění je ve zlomku vteřiny.Ale důvod proč tu píši je ten že jsem slyšel že jedna žena meditovala nějakou technikou a že se jí potom zdál 1-hodinu sen,kdy by se někdo dopátral jak se je nějaká technika při které se používá meditace aby sny byly delší záživnější dejte vědět buď tu nebo do zprávy.A pro ty co s LD začínají mám odzkoušené že když jste opravdu unavení sny jsou lepší.Jinak co doporučuji aby jste měli LD zkusit se dívat na ruce nebo hodinky a to pak udělat i ve snu
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
samanka
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2002
Příspěvky: 3733

PříspěvekZaslal: so únor 27, 2016 11:03 am    Předmět: x Citovat

Nechci ti do toho mluvit, ale tak mě k tvému příspěvku napadlo, když se ti ten sen vrací, tak je v tom věku pro tebe něco velmi důležitého, co ti teď chybí a najít to, přenést si TO, tu emoci, ten pocit, ten poklad do současnosti, tak bys přestal být zklamaný, že sen už končí.
Je to radost a potěšení čerpat z hezkých chvil, které jsme v životě zažily
a povzbuzovat se jimi v době, kdy je nám ouvej. Znám to.

šamanka
Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Evik
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2007
Příspěvky: 1845

PříspěvekZaslal: ne únor 28, 2016 7:57 am    Předmět: Citovat

Asi před dvěma lety jsem chtěla proniknout do LS, ale doporučovanou technikou se mi to nepodařilo, naopak jsem si ,,rozhodila" svůj rytmus, kdy jsem si při probuzení nad ránem zapisovala své sny.

Nabízí se otázka, proč chci vstupovat do svého snu a řídit ho?

Teď jsem našla své starší zápisky a pročítala jsem si je. Je neuvěřitelné, co všechno se tam prolíná...kdo všechno vstupuje do snů...opravdu neuvěřitelné, když je člověk schopen ihned po probuzení vzít tužku a psát. Ale to je o obyčejných snech. Nikdy se mi do nich nepodařilo vstoupit.

Také, když jsem si někdy nevěděla rady, přišel ke mě ve snu mě blízký člověk a dal mi odpověď.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Gio
Nováček
Nováček


Registrace: 26.2. 2016
Příspěvky: 2

PříspěvekZaslal: po únor 29, 2016 8:55 pm    Předmět: Citovat

já jsem si přečetl jednu knihu a hned po přečtení jsem míval sny a hlavně jsem si je pamatoval,ale co bylo zvláštní jak jsem se k nim vrátil tak v deníku nebylo ani moje písmo ani mé sny které jsem si zapisoval,navíc mě to deptalo.(jako ty sny,proto že byly jiné)Ale je fakt rozdíl když jde o lucidní sen a o normální sen je chci přijít na to jak sny prodloužit a myslím že jsem našel způsob ale bude to ještě dlouhá trať a navíc si zahraji na pana záhadného a způsob neprozradím.Nemějte mi to za zlé nejprve musím ten systém absolvovat já abych potom mohl radit druhým.Jinak vřele doporučuji mluvit o snech s rodinou a dětmi poproste děti ať sen nakreslí a nějak ho pojmenují potom se dá podle obrázku odhadnout co vaše dítě potřebuje(já na to mám kamaráda,s našima se denně nevidím)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
arikiran
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 13.7. 2011
Příspěvky: 515

PříspěvekZaslal: út březen 01, 2016 7:02 am    Předmět: Citovat

Kolem roku 2000 jsem mel LD casto...3 x tydne....nyni uz ridcejc
Chtel bych upozornit na tohle:
Sen ma tyto stavy:
1- snis a nevis, ze snis...myslis si, ze jde o realitu...( obycejny sen)
2- snis a najednou vis, ze jde o sen ( LD )...ale nemuzes v nem nic moc menit ani se probudit
3- snis LD...a muzes menit co hrdlo raci i se probudit

No a tenhleten nas obycejny zivot, kteremu rikame bdeni nebo realita...MA TYTEZ STAVY

1- jsi v realite, ktera je snem...ale ty to nevis
2- jsi v realite a najednou pochopis, ze jde o sen, ale nemuzes nic menit ani se probudit
3- jsi v realite, vis, ze de o sen, muzes podle libosti cokoli menit a take se probudit
4- A TAXE KONECNE PROBUDIS!

v tehle souvislosti vidim vyznam a dulezitost zkoumani LD...jako pripravu na to, co potom udelam i v zivote...na Probuzeni...

...vxv...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Duchovno všeobecně Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001-2003 phpBB Group
phpBB port v2.0.7 based on Tom Nitzschner's phpbb2.0.6 upgraded to phpBB 2.0.7 standalone was developed and tested by:
ChatServ, mikem,
and Paul Laudanski (aka Zhen-Xjell).

Version 2.0.7 by Nuke Cops © 2004 http://www.nukecops.com




Web pohání Copyright © Redakční systém UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena.
Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.26 sekund