Fórum - Zobrazit téma - Ušní svíce - Reikiwebík

Vítej človíčku na Reikiwebík!
  Vítej   Anonyme

     Menu
· Domů
· akce
· Akce_Reiki
· Archív článků
· Diskuzní fórum
· Hledání
· Ke stažení
· Témata článků
· Top 10
· Kalendář akcí

· Reiki Seznam
· Reiki kluby
· Kalendář Reiki kurzů


· ReikiWeb - starý 1
· ReikiWeb - starý 2

     Návštěvnost

Statistiky pro Reikiwebík


Diskuzní fórum

Reikiwebík :: Zobrazit téma - Ušní svíce
 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   Osobní nastaveníOsobní nastavení   PřihlášeníPřihlášení 

Ušní svíce

 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Pro zdraví
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
samanka
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2002
Příspěvky: 3733

PříspěvekZaslal: ne srpen 28, 2011 10:00 pm    Předmět: Ušní svíce Citovat

Na víkendu s Damaem jsme si užili báječnou zkušenost s ušními svícemi. Zmínil se, že existuje varianta svíce, která se používá na tělo.
Máte s tím zkušenosti? Na co jste je použili?
Díky

šamanka
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Psychedelic
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 11.6. 2005
Příspěvky: 745

PříspěvekZaslal: ne srpen 28, 2011 10:45 pm    Předmět: Citovat

Ušní svíce jsem si asi pře osmi lety koupil s nadějí, že mi pomůžou léčit nosní dutiny...
Pamatuji si, že ve svíci zůstal jakýsi maz a bylo ho dost, nicméně doteď nevím zda to bylo z ucha, nebo to bylo z té svíčky.
Na čištění uší používám občas Aurecon spray a přípravky z této řady...
Od svící jsem toho čekal hodně a pamatuji si, že mi to přišlo jako za hodně peněz málo muziky...
Možná bych měl zkušenost reaktualizovat...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Evik
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2007
Příspěvky: 1845

PříspěvekZaslal: po srpen 29, 2011 7:45 am    Předmět: Citovat

Před rokem jsem koupila ušní svíce Aurecon. Mám je nerozbalené.
Z nějaké příčiny mám strach to na někom aplikovat a ten druhý také. Asi jde jenom o to, to zkusit. Expirace je do r. 2013 Wink.
A jakou máš tedy Šamanko zkušenost?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
kamo
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 29.6. 2005
Příspěvky: 901

PříspěvekZaslal: po srpen 29, 2011 8:42 am    Předmět: Citovat

Evik napsal:
Před rokem jsem koupila ušní svíce Aurecon. Mám je nerozbalené.
Z nějaké příčiny mám strach to na někom aplikovat a ten druhý také. Asi jde jenom o to, to zkusit.

K tomu strachu z aplikace: náš prcek trpíval na ušní záněty a svíce zpočátku odmítal, protože se mu tam zkrátka nelíbilo, že to hoří...ale jak to pak jednou zkusil a zjistil, že u toho neuhoří, ale že to naopak příjemně šumí a uklidňuje, tak pak si je sám vyžadoval a dodnes je máme pro sichr v domácí lékárně.
Nevím jak dalece při tom hoření se skutečně uvolňují a působí ty esence, kterými by mělo být napuštěno to plátno, ale u našeho mladého jsem nabyl dojmu, že se posloucháním toho jemného šumu uklidní -málem nedýchá- a i to přispěje k uvolnění napětí v tom uchu.

Tělové svíce jsem viděl jen jednou, byly menší než ty ušní a dávaly se do stojánku ze stejného materiálu, jako je ten ochranný kroužek na ušních. Způsob použití je podobný jako u moxy, ona to v podstatě je moxa naopak. A moxa jako taková je dobrá věc a v rukou člověka, který má ponětí o čínské medicíně, může být velmi účinná. Já už dávno přešel na pohodlnější variantu - teplo z vlastních rukou Wink
Pokud někomu pomohou i veškeré vjemy při aplikaci tělové svíce - nebát se a použít.

Cool
.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Beppe
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 12.8. 2009
Příspěvky: 860

PříspěvekZaslal: po srpen 29, 2011 10:05 am    Předmět: Citovat

Pokud vím, tak princip ušních svící je v tom, že hoření vytváří podtlak (komínový efekt), který z ucha vytahuje ušní maz. O žádné esence tady nejde.
Ušní svíce jsem vyzkoušel, když jsem se chtěl vyhnout návštěvě ušní lékařky s ucpaným uchem. Můj dojem byl - nízká účinnost (na zacpanější ucho to nestačí), špatně odvětratelný smradlavý kouř po celém bytě, nepraktická aplikace (ono mít cosi hořícího nad uchem v bytě není zrovna normální a bezpečná situace, připadal jsem si s tím trochu jako šílenec Smile ). Takže mě to neoslovilo.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
kamo
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 29.6. 2005
Příspěvky: 901

PříspěvekZaslal: po srpen 29, 2011 10:48 am    Předmět: Citovat

Beppe napsal:
Pokud vím, tak princip ušních svící je v tom, že hoření vytváří podtlak (komínový efekt), který z ucha vytahuje ušní maz. O žádné esence tady nejde.
Ušní svíce jsem vyzkoušel, když jsem se chtěl vyhnout návštěvě ušní lékařky s ucpaným uchem. Můj dojem byl - nízká účinnost (na zacpanější ucho to nestačí), špatně odvětratelný smradlavý kouř po celém bytě, nepraktická aplikace (ono mít cosi hořícího nad uchem v bytě není zrovna normální a bezpečná situace, připadal jsem si s tím trochu jako šílenec Smile ). Takže mě to neoslovilo.

No to by asi musel být jiný podtlak, aby to vytáhlo ušní maz Smile Já mám za to, že tam jde spíš o to uvolnění pnutí zalehlého ucha, něco jako žvýkačka v letadle atd a o prohřátí tím dýmem (jemným dýmem, žádná hořící pneumatika), ten maz potom praskne a vyteče. Svíce skutečně nic nevytahuje.

O ty esence asi přece jen trochu jde, protože ten jemný kouř klesá i do ucha - když vytáhneš svíci, tak se z ucha zakouří, což je vskutku prazvláštní pohled Very Happy . Kdysi jsem se ptal jednoho co tvrdil že dělá čínu, jestli nemůžu moxu nahradit třeba doutníkem, že je to přece jedno z čeho jde ten žár...málem mě seřval, že to tedy sakra není jedno, že ty moxy jsou v podstatě sušené byliny, jejichž molekuly se tím žárem dostávají do tkáně...no třeba jo, nehádal jsem se s ním. Ty esence tam ale asi fakt nejsou jen pro vůni, nějaký smysl to asi přece jen má, snad i na hořících akupunkturních jehlách doutnají právě nějaké ty byliny.

Smradlavý kouř z ušní svíce?? Čéče kde jsi co koupil? Je fakt, že u moxy je taky třeba dávat bacha a nekupovat pelyňkové, protože ten ponožkový smrad se pak drží ještě týden, ale u ušních svící, a to mi jich pod rukama už pár prošlo, jsem to nezaznamenal. Naopak voní líp a jemněji než všechny "vonné" tyčinky, které jsem kdysi zkoušel a pak zahodil.

Ale jinak jsem rád, že i dospělý se může bát "mít cosi hořícího nad uchem", nejen ten náš dědic... Wink

Cool
.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Beppe
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 12.8. 2009
Příspěvky: 860

PříspěvekZaslal: po srpen 29, 2011 12:46 pm    Předmět: Citovat

kamo:

Tuším, že se jednalo o tenhle výrobek:

http://www.profilekarna.cz/Products/Nos-a-usi/Aurecon-natural-usni-svice-2-ks.aspx

Hlavním účelem, alespoň dle návodu tohoto výrobce je vytvoření podtlaku a vysátí ušního mazu. Na což to vskutku funguje jenom málo. Smrdí to taky poměrně nevábně, vonné tyčinky to rozhodně nepřipomíná. Třeba je to u jiných výrobců jinak, nebo to každý jinak subjektivně vnímáme, nevím.

Jinak mít cosi hořícího nad uchem se bojí asi každý normální člověk. Záleží na míře obavy.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
kamo
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 29.6. 2005
Příspěvky: 901

PříspěvekZaslal: po srpen 29, 2011 1:29 pm    Předmět: Citovat

Beppe:
právě tyhle svíce používám.
Jo, možná že v tom návodu se píše něco o podtlaku a vysátí, ale takový hučák ten plamen skutečně neudělá. Stále trvám na své teorii o uklidnění a uvolnění teplem a šumem. Jasně, že totálně zablokované ucho by povolil až autogen a to přímým plamenem.

Ten smrad je záhada, protože mi skutečně nikdy nijak nezapáchaly. Možná, že výrobce postupuje podle směrnic EU, kdy stejná potravina má jiné složení pro Němce a jiné pro nás a jde ještě dál - pro Čechy z nějakého důvodu přidává smradlavou esenci a pro Moravu voňavou Smile Můžu Ti poslat ty moje a schválně uvidíme Smile Neříkám, že bych ten kouř schválně se zalíbením inhaloval, ale zápach to fakt není. To spíš ty zmíněné tyčinky, ty voněly tak usilovně a vší silou, jako takové ty stromečky v autě a proto šly z domu.

Cool
.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
samanka
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2002
Příspěvky: 3733

PříspěvekZaslal: po srpen 29, 2011 8:11 pm    Předmět: x Citovat

Damao říkal, že některé svíce jsou i s esencemi (např. šalvěj). To by mohlo být fajn. Prý ten kouř i mírně vysušuje sliznice, rozhodně jemněji než mnohé kapky, na které si pamatuju z dřívějška (takový Sanorin, to byl driják).
Svíce mají zvláštní vůni, ta nemusí každému vonět (stejně jako vonné tyčinky někomu smrdí).
Můj pocit nejdřív taky byl trochu opatrný - hořící svíčka a vlasy se mi nezdála jako příliš dobrá kombinace, ale pochopitelně k tomu potřebujete druhou osobu a ta má za úkol hlídat, aby k tomu nedošlo.

Používali jsme to ze studijních důvodů, takže nemůžu posoudit efekt když je člověk nemocný. Dojem: no praskaní je nezvyklé, vůně se mi líbila.
Poté mám pocit volnějších (jak to popsat?) bubínků, s přechodným jen mírným útlumem sluchu druhý den, pár hodin. Co bylo velice výrazné, bylo zlepšení dýchání nosem, vyčištění dutin u kořene nosu.
Ráda to vyzkouším až bude potřeba.
Ještě Damao upozorňoval, že se to nesmí používat v akutním stavu, kdy je ucho bolavé.

šamanka
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
kamo
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 29.6. 2005
Příspěvky: 901

PříspěvekZaslal: po srpen 29, 2011 9:29 pm    Předmět: Re: x Citovat

samanka napsal:
Ještě Damao upozorňoval, že se to nesmí používat v akutním stavu, kdy je ucho bolavé. šamanka

Hmmm...tak my to používali právě když ucho bolelo, pro úlevu.
Možná proto, že jsme nevěděli, že se to nesmí Wink

Cool
.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
zeto
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 3.5. 2002
Příspěvky: 1650

PříspěvekZaslal: út srpen 30, 2011 6:30 pm    Předmět: Citovat

Ušní svíčky jsem používal hlavně proto že mi to přišlo zajímavé. To praskání ohně a pocit relaxace byl moc příjemný......na druhou stranu efekt nebyl zas takový, leč zkušenost hezkáSmile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Damao
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 13.1. 2003
Příspěvky: 2756

PříspěvekZaslal: st srpen 31, 2011 12:38 am    Předmět: Citovat

Rád bych uvedl pár věcí do souvislostí. Ušních svíček se prodává celá řada. Ty, co jsou z lékárny jsou drahé, hoří krátce = nízká účinnost a potom, aplikovat ušní svíčky se musí umět - to jsme si právě zkoušeli na semináři.
Používali jsme ušní svíce Valentýnka, které vyrábí paní Jaroslava Vyčítalová z Chocně. Jsou dlouhé, úzké - doplňuje je navíc podle objednávky vonnými esencemi. Jedna svíčka hoří přes 20 minut a když se správně aplikují, je to požitek. Nejde jen o komínový efekt a už vůbec ne o to, aby hořením svíce "vytáhla" z ucha maz.
Především dojde k uvolnění zablokované energie v uších a v hlavových dutinách. Po aplikaci svící se ještě provede lehká masáž hlavy (vymnutí vlasů) a podle potřeby i chodidel. Po celou dobu hoření má terapeut ruce na hlavě klienta - k působení svíčky se přidává i reikování. Přítomnost někoho, kdo proces hoření kontroluje a reikuje hlavu dodává pocit bezpečí, který umožní uvolnit se a užít si tuto terapii.
Účinek je skvělý - což doufám potvrdí hlavně ti, kdo to už zažili.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Zrzavka
Nováček
Nováček


Registrace: 7.1. 2011
Příspěvky: 2

PříspěvekZaslal: pá září 09, 2011 5:45 pm    Předmět: svíčky Citovat

Za sebe můžu říct, že jsem již několikrát zkoušela ušní svíce i tělové, vždy to byl velmi jemný, trochu zvláštní a příjemný zážitek. Nicméně technika, kterou jsme zkoušeli s Damaem tomu dodala nový rozměr. Nikdy mě nenapadlo, že aplikace ušní svíce může někoho uspat (při tom praskání, šumění a navíc ten plamen tak blízko), kdybych to neviděla na vlastní oči a pak sama neusnula, neuvěřím. Probuzení jemnou masáží.... doporučuji
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
samanka
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2002
Příspěvky: 3733

PříspěvekZaslal: pá září 09, 2011 7:13 pm    Předmět: x Citovat

Přiznám se, že v prvních chvílích mě přepadaly myšlenky jestli mi nechytnou vlasy, takže uvolnění šlo pomalu, ale právě proto by to člověk neměl dělat NIKDY SÁM!!!
A když se svěříte do pečlivé péče někoho o kom víte, že se o vás postará a bude dávat pozor (pisatelka příspěvku přede mnou), můžete se klidně oddat krásnému relaxu. To je něco, co umím opravdu dobře. Musím říct, že dobrý pocit z vyčištění dutin trvá (kdysi za mala jsem si s nimi užila moře problémů). Jsem zvědavá co, to dělá při nachlazení.

šamanka
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Beppe
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 12.8. 2009
Příspěvky: 860

PříspěvekZaslal: ne únor 14, 2016 11:16 pm    Předmět: Citovat

Má někdo nějáké nové zkušenosti s tělními svícemi ? Ani ne tak s těmi ušními, tam je to specifické. Ale zajímalo by mě, jestli to někomu pomohlo i na něco jiného tj. když si svíci přiložíte na nějáké jiné místo na těle ? Například na zánět zubu, to je to co trápí mě .... Svíce jsem zkoušel a zatím jsou výsledky nepřesvědčivé.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Pro zdraví Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001-2003 phpBB Group
phpBB port v2.0.7 based on Tom Nitzschner's phpbb2.0.6 upgraded to phpBB 2.0.7 standalone was developed and tested by:
ChatServ, mikem,
and Paul Laudanski (aka Zhen-Xjell).

Version 2.0.7 by Nuke Cops © 2004 http://www.nukecops.com




Web pohání Copyright © Redakční systém UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena.
Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.14 sekund