Fórum - Zobrazit téma - Vztah k Bohu - Reikiwebík

Vítej človíčku na Reikiwebík!
  Vítej   Anonyme

     Menu
· Domů
· akce
· Akce_Reiki
· Archív článků
· Diskuzní fórum
· Hledání
· Ke stažení
· Témata článků
· Top 10
· Kalendář akcí

· Reiki Seznam
· Reiki kluby
· Kalendář Reiki kurzů


· ReikiWeb - starý 1
· ReikiWeb - starý 2

     Návštěvnost

Statistiky pro Reikiwebík


Diskuzní fórum

Reikiwebík :: Zobrazit téma - Vztah k Bohu
 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   Osobní nastaveníOsobní nastavení   PřihlášeníPřihlášení 

Vztah k Bohu
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 30, 31, 32, 33, 34, 35  Další
 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Duchovno všeobecně
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
moi
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 6.10. 2011
Příspěvky: 559

PříspěvekZaslal: út červenec 22, 2014 10:27 am    Předmět: Re:Vzťah k Bohu. ... ad Úsvit Citovat

Úsvit,

kedy už prekročíš svoj vlastný tieň? Prebuď sa a ži! Otvor oči a nadýchni sa slobody!

Nemanipuluj! ...
... "Žiadny diktátor neohne iný - len svoj-lokálny zákon!" Wink
(Cez pyšné a samoľúbe/ješitné ego/Ego/EGO ďalej ani
dovidieť sám nevie...) Embarassed
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Zbultran
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 21.9. 2004
Příspěvky: 2051

PříspěvekZaslal: út červenec 22, 2014 11:11 am    Předmět: Citovat

usvit napsal:
Prostě mužete si vesmírní zákony vykládat jak chete, ony platí i bez vašeho souhlasu.


Já tu píšu o konkrétní situaci tady a teď, v hmotném světě a ty na mě jdeš s vesmírnými zákony. To je jako jít s kanónem na velblouda. Já těm zákonům říkám Boží zákony a měří je Ten, který ví všechno a nemá problém rozpoznat motivaci činů každého z nás. Tedy vidí do srdce toho učitele, který chce aby nedocházelo k podvodům při zkouškách i té dívky, která dělá, že chce studovat na západní universitě, i když jí to víra zakazuje ...

usvit napsal:
Slepec pozná příchozícího, kterého zná. A muže mít třeba burku nebo obarvenou hlavu! Ale ten kdo vás chce sledovat pomocí propojeného systému kamer, jo holt už má problém. Nebo si myslíš, že oni, muslimové, se mezi sebou nepoznají, nebo ty, když někoho vidíš zezadu na ulici ho nepoznáš?


Když jsem studoval na VŠ, stávalo se, že mě zkoušel profesor či asistent s kterým jsem před tím nepřišel do styku. Tedy ten by mě nepoznal v burce.


usvit napsal:
Je ti to jasné, úsvite. Je, samozřejmně to vím od začátku, že z vás mluví pýcha a netolerance. Pýcha, protože si myslíte, že jsme západní kultura, lepší, a netolerance k nim a vlastně i k vesmírným zákonum. vy jste tak nabubřelý, že si myslíte, že mužete hodnotit a určovat co bude nebo nebude ...


Aha, no když ti je vše předem jasné. Zřejmě jsi to nějak nacítil, tak samozřejmě nemá diskuse cenu. Diskuse má cenu v případě, že připustím svou omylnost.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
toora
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 9.7. 2005
Příspěvky: 3774

PříspěvekZaslal: út červenec 22, 2014 11:14 am    Předmět: Citovat

usvit napsal:
...s láskou v srdci. Jak? Na to musí už člověk přijít sám. Ale i to jsem tu už napsal asi před 3 lety jak.


A víš proč jsem se Tě Úsvite ptala na to, jak se projevuje Tvoje láska k tvým blízkým? Protože mne to skutečně zajímalo, ty sám jediný můžeš říci jak "přiládáš ruku k dílu" aby se tvým milovaným ve všem dobře vedlo. Čistě prakticky, nikoli sezením na obláčku, usmíváním se jako měsíček na hnoji svým "hi-hi" všude okolo, a mudrováním na internetových diskusích.

Není to nic proti Tobě, ale mám už holt takové zkušenosti, s lidmi, kteří mají plná ústa lásky. Pár takových mužských typu "Fénix" znám, co si tak sedí, pokyvují hlavičkou, usmívají se, a ti kolem nich mají plné ruce práce, aby ten dotyčný takto bohorovně, povznešen nad praktické stránky existence, vůbec sedávat, a mohl tak trávit čas svým filosofováním s ostatními nevědoucími. A proto jsem se Jožko taky zeptala, jak naplňuješ tu lásku v praxi, tj. prakticky, protože, nezlob se, ale takto nějak na mne to, co tady píšeš, občas působí, ale moc ráda bych se v tomto mýlila....


Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Zbultran
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 21.9. 2004
Příspěvky: 2051

PříspěvekZaslal: út červenec 22, 2014 11:19 am    Předmět: Citovat

usvit napsal:
V jedné knize je nasáno( je to beletrie, nemyslím bibli), ježíš snímal hříchy z lidí. Neptal se jaké, co konkrétně..Všechny hříchy jsou ti odpuštěni. A odpurci křičeli, to smí jen buh. On netvrdil, že je buh, on tak činil. Když moje holčička rozbije vázu, přijde ke mně prosit za odpuštění a já ji to samozřejmně odpustím. Ale kdo to zaplatí.No přece já jsem zaplatil za tu vázu. za všechno se platí. Kdo zaplatil za ty hříchy. Ježíš přišel sejmout za nás naše hříchy. A kdo za to zaplatil, čí zákony jsme porušili, jeho. On za to zaplatil, on sám. A ajk jinak to mohl učinit jako milující otec, než aby nás musel potrestat. Musel se nám sám projevit v lidském těle aby nám mohl vše odpustit a při tom zaplatit za naše hříchy. On sám sebou zaplatil, svým utrpením na kříži.
Pamatujte si, za vše se musí platit, nic nemáte zadarmo.


Tohle už je takové vyšší teologické téma.

Osobně se nedomnívám, že by Bůh musel platit za naše hříchy. On zde ustanovil určité, zákony a pravidla ve kterých fungujeme my, bytosti, hrající si na Bohy. Bůh jako tvůrce těch zákonů se jimi nemusí řídit.

To, že svého milovaného syna nechal zemřít na kříži, je podle mě proto, že nás tím chtěl něco naučit, něco demonstrovat ...

Ale jak to bylo, to ví jen Bůh a nemá cenu se o tom přít.

Jestli to mělo nějak souviset s burkou, tak jsem to nepochopil.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
toora
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 9.7. 2005
Příspěvky: 3774

PříspěvekZaslal: út červenec 22, 2014 11:20 am    Předmět: Citovat

Přesně tak Zbultrane, ahoj Smile

Zbultran napsal:

Aha, no když ti je vše předem jasné. Zřejmě jsi to nějak nacítil, tak samozřejmě nemá diskuse cenu. Diskuse má cenu v případě, že připustím svou omylnost.


Jednak, a taky když dokážeme reagovat věcně na předmětné, na to, co ten druhý řekl, nikoli na to, co vůbec nenapsal, jinak to není diskuse, ale ejakulát mysli, který se sice dá nastříkat na jakoukoli zeď, avšak každou diskusi to zcela zlikviduje. Cool Very Happy

Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
moi
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 6.10. 2011
Příspěvky: 559

PříspěvekZaslal: út červenec 22, 2014 1:49 pm    Předmět: Re:Vzťah k Bohu ... ad forum Citovat

Question "Ak Boh tvorí sám zo seba, koho a prečo trestá a vykupuje? Je to len jeho HRA pre hru samotnú ? Zabíja čas lebo mu už chýbajú pacienti ?"

Úsvit,
Idea - rozsvieť, zažni Svetlo vo mne, zapáľ pochodeň/fakľu vedenia a poznania a daruj mi *ponaučenie*! Ukáž ten správny smer! Embarassed
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
erjyk
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel


Registrace: 28.5. 2014
Příspěvky: 24

PříspěvekZaslal: út červenec 22, 2014 11:49 pm    Předmět: Citovat

He who fights with monsters should look to it that he himself does not become a monster. And when you gaze long into an abyss the abyss also gazes into you.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
moi
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 6.10. 2011
Příspěvky: 559

PříspěvekZaslal: st červenec 23, 2014 7:08 am    Předmět: Re:Vzťah k Bohu ... ad forum & Ejryk Citovat

erjyk napsal:
He who fights with monsters should look to it that he himself does not become a monster. And when you gaze long into an abyss the abyss also gazes into you.


Permettez - Monsieur, que je vous demandez à changer votre langue pour chèque où slovaque! Est - ce possible? Merci! Embarassed
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
toora
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 9.7. 2005
Příspěvky: 3774

PříspěvekZaslal: st červenec 23, 2014 7:12 am    Předmět: Citovat

erjyk napsal:
And when you gaze long into an abyss the abyss also gazes into you.


Minsan sandali lamang. Wink


Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
moi
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 6.10. 2011
Příspěvky: 559

PříspěvekZaslal: st červenec 23, 2014 7:32 am    Předmět: Re:Vzťah k Bohu ... ad Toora Citovat

toora napsal:
Minsan sandali lamang. Wink Smile


Toora,
traduise pour nous et Moi, s' il vous plaît! Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
usvit
Excelentní uživatel
Excelentní uživatel


Registrace: 10.12. 2013
Příspěvky: 201

PříspěvekZaslal: st červenec 23, 2014 7:51 am    Předmět: Citovat

Od začátku je mi to jasné i bez nacítění. Od začátku diskuze o muslimech hodnotíte, nebo spíše odmítáte, hodnotíte druhé podle toho, co řekli jiní, budiž vám odpuštěno, neb nevíte co činíte. A to je jasné i bez nacítění. A to je ta láska k bližnímu svému. On sám v podobenství ježíše šel k farizejum a pojedl s nimi, a jeho učedníci mu to vytýkali, nechápali, proč by měli...dá-li ti facku, nastav druhou tvář...láska v životě, ke druhéjm se projeví né slovy, přáním, ale skutky...nejsem ten, kdo má sebe hodnotit, vy sami podle toho co tu léta píšu, ...nejsme ten, kdo vybírá jen to, co se mu hodí a na zbytek nereaguje, spíše naopak, vracím občas diskusi, kde byla na počátku, vztah k bohu, a né k nějakým lidem, k tomu co dělají v rámci své potřeby mocenské, duchovní, je uplně jedno jaké. Je to jejich potřeba a né boha nebo moje. Láska končí prostě tam, kde se hodnotí a odsuzuje toro, místo aby se vyslechlo a zatleskalo, řeklo se, to byl dobrý příběh. Už staří indiáni věděli, že nic není za darmo. Za vše se platí. I za šíření nenávisti k druhým. Třeba životy ve válkách tím vzniklých. Protože za ty zbraně, které se vyrobili, za ty suroviny pro jejich výrobu se musí něčím zaplatit. I za naší nesnášenlivost a netoleranci...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
usvit
Excelentní uživatel
Excelentní uživatel


Registrace: 10.12. 2013
Příspěvky: 201

PříspěvekZaslal: st červenec 23, 2014 8:03 am    Předmět: Citovat

To není vyšší teologie, je to logika a dedukce využívaná v kriminalistice. Vem si ty jeho zázraky. Třeba ten největší. Znovuzrození..Římané se báli vzbouřencu, jak je nazývali, a proto si nepřáli, aby ježíšovo tělo zmizelo z hrobu,oni ho odnesli, a pak by mohli chodit a říkat, hle, vstal z mrtvých. Proto hrob hlídalo 13 členná vojenská hlídka. A to není jen nějaká hlídka. Oni měli přísný vícvik a za usnutí na stráži hrozila i smrt. Za opuštění stanoviště...a oni v panice a hruze utekli od hrobu...Věděli jaký je pilát, krutý tak, že nakonec pro svou krutost byl odvolán z jeruzaléma. Co je donutilo utéct, byt strach z piláta byl velký. Proč sami nevysvětlili, nedementovali, jak to bylo, ale mlčeli...Jeho učedníci, byli strachy bez sebe, hrozila jim smrt od piláta, nevylézali, neb lidé je znali a kdyby je viděli, udali by je...další podpurný dukaz, kdyby ježíše unesli( báli se jen obyčejných lidí natož vojáku) kam by dali tělo, museli by mít strach, že ho někdo objeví...hrob objevila máří... to přece není teologie, jen zkoumání přednesených dukazu
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
moi
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 6.10. 2011
Příspěvky: 559

PříspěvekZaslal: st červenec 23, 2014 9:07 am    Předmět: Re:Vzťah k Bohu... ad Úsvit Citovat

Úsvit,
vcíť sa, prosím, empaticky do doby a vyhlás/deklaruj jednoznačne(a *vymenuj/udaj/označ* nezvratné dôkazy):
- bol na kríži J.Kristus alebo jeho brat Jozef(podobnosť/zámena)?
- splodil s Máriou Magdalénou syna a dcéru Sarah?
Čo vieš o úmysloch jeho verných(Jozef z Arimatie)? Ukradli telo Ježiša alebo Jozefa?... a J.Kristus zbabelo zutekal do sveta, od hrozby smrti?

Koho hrob svätia v kašmírskom Šrínagare ako Yeshua ben Yussuf/Ježiš syn Jozefov ?
Účinkoval J.Kristus(Ješua=Ježiš) v Tibete, Číne, Mongolsku(kláštor Gesser), Japonsku, Egypte a v Indii? Ako a kedy(datuj/upresni)? (uveď detaily, prosím...)

Ďakujem!!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
toora
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 9.7. 2005
Příspěvky: 3774

PříspěvekZaslal: st červenec 23, 2014 4:19 pm    Předmět: Re:Vzťah k Bohu ... ad Toora Citovat

moi napsal:

Toora,
traduise pour nous et Moi, s' il vous plaît! Wink


Ich wollte nicht starten Wink


Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
moi
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 6.10. 2011
Příspěvky: 559

PříspěvekZaslal: st červenec 23, 2014 6:54 pm    Předmět: Re:Vzťah k Bohu ... ad Toora Citovat

toora napsal:
moi napsal:

Toora,
traduise pour nous et Moi, s' il vous plaît! Wink


Ich wollte nicht starten Wink Smile


Dovolim si tento výrok upraviť:

Nicht wollte - nicht(keine) starten. Rolling Eyes
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Duchovno všeobecně Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 30, 31, 32, 33, 34, 35  Další
Strana 31 z 35

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001-2003 phpBB Group
phpBB port v2.0.7 based on Tom Nitzschner's phpbb2.0.6 upgraded to phpBB 2.0.7 standalone was developed and tested by:
ChatServ, mikem,
and Paul Laudanski (aka Zhen-Xjell).

Version 2.0.7 by Nuke Cops © 2004 http://www.nukecops.com




Web pohání Copyright © Redakční systém UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena.
Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.14 sekund