Fórum - Zobrazit téma - Kreativita v léčení a terapeutické praxi - Reikiwebík

Vítej človíčku na Reikiwebík!
  Vítej   Anonyme

     Menu
· Domů
· akce
· Akce_Reiki
· Archív článků
· Diskuzní fórum
· Hledání
· Ke stažení
· Témata článků
· Top 10
· Kalendář akcí

· Reiki Seznam
· Reiki kluby
· Kalendář Reiki kurzů


· ReikiWeb - starý 1
· ReikiWeb - starý 2

     Návštěvnost

Statistiky pro Reikiwebík


Diskuzní fórum

Reikiwebík :: Zobrazit téma - Kreativita v léčení a terapeutické praxi
 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   Osobní nastaveníOsobní nastavení   PřihlášeníPřihlášení 

Kreativita v léčení a terapeutické praxi
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další
 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Pelmel
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
toora
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 9.7. 2005
Příspěvky: 3774

PříspěvekZaslal: čt červenec 17, 2014 10:11 am    Předmět: Citovat

okenko napsal:
Jsme stejní?
Čteme. Píšeme. Hlasujeme.
Sledujeme zpravodajství.
Užíváme antikoncepci.
Hádáme se, zda existuje Bůh a nejdeme na hranici.
Dožíváme se vyššího věku.
To jsou novinky posledního století.

Takže dle mého nejsme plus minus stejní.


To, že jsou nyní odlišné podmínky k projevu než tomu bylo před 300 lety, že se prodlužuje se život (nikoli jeho kvalita), to v žádném případě neznamená, že jsme jiní.
Jen okolnosti a podmínky se proměňují, a jestliže se změní tak, aby se projevily jiné stránky člověčí letory, tak se projeví, stejně jako tomu bylo v dobách minulých. Takže obecně se "zdokonalujeme" naprosto ve všem, tedy i v politikaření, pdrazech, zabíjení, atd. atd.
Jj. jsme kreativní....



Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
toora
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 9.7. 2005
Příspěvky: 3774

PříspěvekZaslal: čt červenec 17, 2014 10:23 am    Předmět: Re: Kreativita v léčení a terapeutické praxi Citovat

samanka napsal:

Takže i jejich rozmotávání a léčení často vyžaduje velmi individuální postupy a nové nápady, dělané na míru. Univerzální návody a strnulé postupy k řešení mnohdy nestačí.


Jako ve všem, i zde platí, že když dva dělají totéž, není to totéž. Confused
"Nekreativnější" bývají zpravidla ti, kteří si myslí, že jsou papežštější než papež.
Když si vezmu takovou TČM, tak ta cesta, když se šlape opravdu poctivě,
je učení na celý život, protože zkušenosti, které udělali v této oblasti lékaři TČM jsou nevyčerpatelným materiálem a jeden člověk tuhle zkušenost nemá, sám ve své vlastní praxi, šanci absolvovat, proto se učí a učí a učí, a samozřejmě veškeré načerpané poznatky převádí do vlastní praxe.
Takže nejde o a-priory kreativitu, ale o velmi pozorné naslouchání pacientovi a neustálé prohlubování dobrého rozlišení (což jde zase jen praxí v daném oboru), co pro koho je tou nejlepší volbou léčby, takže onu samotnou, poctivou vykonávanou praxi nemůže žádná kreativita nahradit.


Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
okenko
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 19.4. 2005
Příspěvky: 947

PříspěvekZaslal: čt červenec 17, 2014 11:31 am    Předmět: Citovat

Tooro,

pro diskusi nemám s Tebou stejný vjem pro obsah slova svoboda. Pro mě je svoboda možnost rozhodnutí.
Z mého pozorování se každým stoletím zvyšuje "schopnost" žít svobodu a nést za ni
odpovědnost. Učíme se ji. Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
okenko
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 19.4. 2005
Příspěvky: 947

PříspěvekZaslal: čt červenec 17, 2014 11:43 am    Předmět: Citovat

Při ověření této zkušenosti dostává lidstvo stále dokola jako zkoušku " útok" na zvíře v nás, touhu přežít. Tam jsou projevy stejné. Souhlas.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
samanka
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2002
Příspěvky: 3733

PříspěvekZaslal: čt červenec 17, 2014 2:17 pm    Předmět: x Citovat

Crying or Very sad

šamanka Cool
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
toora
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 9.7. 2005
Příspěvky: 3774

PříspěvekZaslal: čt červenec 17, 2014 4:28 pm    Předmět: Citovat

okenko napsal:
Tooro,

pro diskusi nemám s Tebou stejný vjem pro obsah slova svoboda. Pro mě je svoboda možnost rozhodnutí.
Z mého pozorování se každým stoletím zvyšuje "schopnost" žít svobodu a nést za ni
odpovědnost. Učíme se ji. Smile


Mišo, já nějak nechápu, kam touhle sentencí míříš, co je v kolizi s tvojí zkušeností a názorem na to, co jsem napsala v mém příspěvku?
Co konkrétně vnímáš nějak jinak, a proč v této souvislosti zmiňuješ svobodu? Svoboda klidně může být možnost rozhodnutí, proč by ne?
Doopravdicky nevím, jakou to má souvislost (ale nevylučuji, že by to mohlo být jen tím, že si zrovna stojím na kabelu...).
Prosím poukaž mi na přímou souvislost, kterou v tuto chvíli nevidím.

Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Psychedelic
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 11.6. 2005
Příspěvky: 745

PříspěvekZaslal: čt červenec 17, 2014 5:13 pm    Předmět: Citovat

Ač jsem udělal tu chybu, že jsem vypil kafe, které do mě vneslo chaotičnost, jak už bývá u mě po této droze zvykem, zkusím napsat tentokrát něco více k tématu Smile (pokud se minu a pokud přijde nějaká inspirace, zkusím to napotřetí Cool ).

V poslední době, řeším téma, které není možná tématem současnosti, nicméně díky náročné době, může více vyvstat napovrch, tak jako mnoho jiných vlastností, které dříve zůstaly díky nemožnosti konfrontace s nimi - bylo méně impulzů - nepovšimnuty a tím pádem neřešeny. Mám pocit, že mi to nemyslí a že můj mozek zamrzl (kdy, to ví jen pán Bůh - možná v Době ledové), pokud kdy vůbec byl rozmrzlý. Pokud vůbec byl rozmrzlý.

Rozhodl jsem se to změnit. Poprosil jsem přátele o terapii. Téma: blbost. První terapii, kterou jsem podstoupil bylo SRT. Jelikož sdílím svůj obytný prostor se sestrou, rozhodl jsem se terapii absolvovat na záchodě. Zapálil jsem svíčku, sedl si na podlahu a vnímal. Za hodinu mě probudila SMSka, že terapie skončila. Zvedl jsem se z podlahy, ospale jsem vzal již zhaslou svíčku a šel si přečíst na email, v čem byl problém.

Nevím čím to bylo, zda náhodou, SRT, autosugescí, nebo prostě během času, nicméně sestra při učení angličtiny (je učitelka) mi řekla, že vidí pokrok (nevěděla, na jaké téma terapie byla), že mi to nějak jde.

Snad došlo k jakémusi oživení, snad mrtvé začalo trochu dýchat.

Ačkoli byla má prosba o terapii hned zpočátku mířena k SRT, byla mi nabídnuta spíše jiná terapie, o které jsem nikdy neslyšel, jménem Metamorfní technika. Bylo mi řečeno (a zběžně jsem našel kusé informace na internetu), že jde o působení (snad jakési jemné hlazení) na určitá místa na těle, kde se nachází traumata z porodu. Léčitelka, která byla u mých prvních kroků s reiki a jinými energiemi, mi řekla, že tuto terapii ale nedělá jak jiní - dotykem, ale skrze světlo, nedotýká se rukama ale působí kousek od těla. Tím pádem, není problém to dělat na dálku, jako SRT.
Zapálil jsem tedy svíčku, sedl si vedle záchodu, vzal si lahev s vodou na mohutné zavodňování (jak mi bylo doporučeno) a čekal.
Asi za hodinu mě probudila SMSka. Tentokrát jsem ale vstal s pocitem, že mi hlavou projel buldozer (svíčka ještě hořela). Nevím zda to je těmi kvantami žvýkacího tabáku, nicméně po SRT tohle nebylo. Věděl jsem, že mám jít posbírat prádlo, ale nebyl jsem toho schopen. Sedl jsem si, dal si čtyřnásobnou dávku tabáku a doufal, že se mozek spojí, že tahle mohutná rozervanost poleví a já dokáži jít pro prádlo, aniž bych se rozbrečel, aniž bych se neztratil za těch deset kroků ke šňůře. Trošku se to zlepšilo, vyšel jsem ven, sestra cvičila před domem a když mě spatřila, řekla: "co je?". Já: "jsem takovej vykulenej". Ona: "to koukám Smile". Na učení to popravdě nevypadalo. Nakonec jsem se učil a šlo to jako jindy, tedy - docela. Nicméně vnímal jsem mohutnou změnu uvnitř, nevím zda to je tím, že jsme se hodinu vyspal a spánek mi tolik chybí, ale řekl bych že ne. I dnes cítím změnu v prožívání světa, je to jaksi všechno ulehčené, méně zablokované. Až na ten mozek, až na ten mozek.
Co mě, ale opravdu dostalo (možná je to jen náhodná trefa do černého), byl mejl, který mi léčitelka poslala. Napsala mi, co při terapii vnímala, co viděla atd. Bylo tam napsáno také toto:
tak nejdřív jsem cítila,že máma nebyla moc v pohodě, když Tě počali, no moc chvílemi ani během těhotenství, jakoby Tě neplánovala či co. Tys tam teda měl i něco z minulosti, jakože jsi asi nějaký podobný život už žil a že jsi to nezvládl….
Nevím jak rádi čtete tyhle výtěžky z mojí hlavy, ale před pár týdny (21.6.2014 v tématu Vztah k Bohu) jsem zde psal rozsáhlý zážitek o mém příběhu na ayahuasce, kde jsem zmiňoval, že před 10 lety jsem měl na LSD pocit, že jsem nechtěné dítě, což mi máma tehdy vyvrátila. Teď před pár měsíci na ayahuasce totéž, máma mi to vyvrátila. A nyní, když mi dělá léčitelka terapii na porod (několik tisíc kilometrů na dálku), napíše mi: "jakoby Tě neplánovala, či co".
Je to pro mě tak trošku důkaz, že se cosi opravdu dělo. Léčitelka dělá těchto terapií osm, jednu za 14 dní, s tím, že jedna terapie za druhou jdou do větší a větší hloubky, až do generací.
Zdá se, že to funguje a já dávám Haně Dočkalové z Brna, za kreativitu při tvoření terapií, zlatou medaili.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
okenko
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 19.4. 2005
Příspěvky: 947

PříspěvekZaslal: čt červenec 17, 2014 10:23 pm    Předmět: Citovat

Tooro,

pro mě se vývoj lidí děje i tím, že si víc a víc uvědomujeme svobodu - tedy možnost se rozhodnout. Proto pro mě lidé nejsou stále stejní, jen okolím ovlivnění, jak jsem zde četla.
Nepsala jsi o svobodě, jen jsem upozorňovala na to, že svoboda je každým chápána po svém. Slovo svoboda může mít pro každou z nás jiný obsah.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
toora
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 9.7. 2005
Příspěvky: 3774

PříspěvekZaslal: pá červenec 18, 2014 8:43 am    Předmět: Citovat

Mezi možností se rozhodovat a svobodou není rovnítko. Je to iluze, která vzniká na základě mnohosti, která tu, v této míře, dříve nebyla. Fakt, že zde přibylo objektů volby, naprosto neznamená, že nám také přibylo svobody v rozhodování, ale všechny reklamy, celý prodejní marketing, je na téhle iluzornosti svobody založen.

Píšeš, že „Svoboda může mít pro každou z nás jiný obsah.“
Učitě ano, jde tedy jen o to, co tím obsahem fakticky je. To, že neustále něco, nebo mezi něčím (viz ta mnohost) volíme, ještě neznamená, že je naše volba svobodná.


okenko napsal:
Proto pro mě lidé nejsou stále stejní

A v čem konkrétně je tedy rozdíl, Okénko?


Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Zbultran
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 21.9. 2004
Příspěvky: 2051

PříspěvekZaslal: pá červenec 18, 2014 9:16 am    Předmět: Citovat

Psychedelic napsal:

Nevím jak rádi čtete tyhle výtěžky z mojí hlavy, ale před pár týdny (21.6.2014 v tématu Vztah k Bohu) jsem zde psal rozsáhlý zážitek o mém příběhu na ayahuasce, kde jsem zmiňoval, že před 10 lety jsem měl na LSD pocit, že jsem nechtěné dítě, což mi máma tehdy vyvrátila. Teď před pár měsíci na ayahuasce totéž, máma mi to vyvrátila. A nyní, když mi dělá léčitelka terapii na porod (několik tisíc kilometrů na dálku), napíše mi: "jakoby Tě neplánovala, či co".


Hele Psychedelicu, jestliže tě máma neplánovala, to přece neznamená že tě nemá ráda!

My máme dvě děti a ani jedno jsme neplánovali. Nebránili jsme početí a ono to přišlo. Děti jsme měli a máme rádi, již jsou velké (nejmladší je 22). Takže z toho, že "jakoby Tě neplánovala, či co" si nedělej žádný závěr. Exclamation
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
samanka
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2002
Příspěvky: 3733

PříspěvekZaslal: pá červenec 18, 2014 9:50 am    Předmět: x Citovat

Psychedelic: jak tě tak už dlouho pozoruju, tak jediné co by ti SKUTEČNĚ
MOHLO POMOCT, je

TERAPIE DOKTORA NEŠPORA.

A to myslím naprosto vážně. Motání se a vyhledávávání všech možných
léčitelských metod u tebe nikdy nikam stejně nevede, je to hledání
nových zážitků, ne řešení problémů.

šamanka Cool
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Psychedelic
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 11.6. 2005
Příspěvky: 745

PříspěvekZaslal: pá červenec 18, 2014 5:20 pm    Předmět: Citovat

Šamanka:
Myslím, že jsi to tak trošku smetla se vším všudy Smile
Terapie u mě nikam nevedou, ačkoli u ostatních vedou a je třeba o nich založit diskusi Smile
Dr. Nešpora mám rád Smile Jeho kniha Zůstat střízlivý, mi byla nejednou velkým pomocníkem Smile
Píšeš o vyhledávání zážitků, takže v tom je podle Tebe problém? Vyhledávání zážitků. Zní to opravdu trochu prázdně, chtělo by to asi náplň. Chtělo by to asi najít něco hodnotného a pro mě je hodnotné to sebezkoumání a někdo by řek možná - žij život. Je asi pravda, že místo učení se raději často oddávám radostem, ale jinak mě nenapadá nic, co bych sakra podceňoval (ta Ruska mi říkala - a co usadit se?). Možná narážíš na marihuanu, nebo tabák. O jiných drogách nevím. Pivo jsem neměl 5 let... Nevím třeba mi Tvé poselství dojde po tvém doplnění, třeba časem... třeba až bude pozdě Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Beppe
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 12.8. 2009
Příspěvky: 860

PříspěvekZaslal: pá červenec 18, 2014 6:30 pm    Předmět: Citovat

Psychedelic: Díky za zajímavé čtení. Kde teď jsi, jestli to není tajemství ? Psal jsi něco o tom, že léčení probíhalo na vzdálenost tisíců km , tak v tom zahraničí jsi ty nebo ta paní léčitelka ?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Psychedelic
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 11.6. 2005
Příspěvky: 745

PříspěvekZaslal: pá červenec 18, 2014 7:16 pm    Předmět: Citovat

Zbultran:
Já si toho nikdy nebyl vědom a ani mě to nenapadlo, vždy jsem cítil naprosté přijetí a lásku od obou rodičů. O to více mě to překvapilo při těchto zážitcích a z toho vyvozuji, že to je problém, který je ve mně (pokud to nebyli nějaké divné náhody) a nikoli v rodičích - že by mě neměli rádi. Jelikož toto je asi někde hluboko, nemám k tomu normálně vědomý přístup. Ale jinak vím to co víte vy, protože vše jsem napsal a nic víc nevím. Jsou to takové kusé informace. Každopádně děkuji za léčivá slova. Uvidím, jestli se to ještě nějak někdy projeví, vyléčí, prosvětlí, co se bude dít Smile


Naposledy upravil Psychedelic dne pá červenec 18, 2014 7:41 pm, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Psychedelic
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 11.6. 2005
Příspěvky: 745

PříspěvekZaslal: pá červenec 18, 2014 7:17 pm    Předmět: Citovat

Beppe:
Díky za zpětnou vazbu Smile Jsem ve Švédsku, umývám zde o letní brigádě nádobí Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Pelmel Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další
Strana 2 z 3

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001-2003 phpBB Group
phpBB port v2.0.7 based on Tom Nitzschner's phpbb2.0.6 upgraded to phpBB 2.0.7 standalone was developed and tested by:
ChatServ, mikem,
and Paul Laudanski (aka Zhen-Xjell).

Version 2.0.7 by Nuke Cops © 2004 http://www.nukecops.com




Web pohání Copyright © Redakční systém UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena.
Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.14 sekund