Fórum - Zobrazit téma - Jak neskočit na špek - Reikiwebík

Vítej človíčku na Reikiwebík!
  Vítej   Anonyme

     Menu
· Domů
· akce
· Akce_Reiki
· Archív článků
· Diskuzní fórum
· Hledání
· Ke stažení
· Témata článků
· Top 10
· Kalendář akcí

· Reiki Seznam
· Reiki kluby
· Kalendář Reiki kurzů


· ReikiWeb - starý 1
· ReikiWeb - starý 2

     Návštěvnost

Statistiky pro Reikiwebík


Diskuzní fórum

Reikiwebík :: Zobrazit téma - Jak neskočit na špek
 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   Osobní nastaveníOsobní nastavení   PřihlášeníPřihlášení 

Jak neskočit na špek
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další
 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Pelmel
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
fdh
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 25.4. 2008
Příspěvky: 312

PříspěvekZaslal: út listopad 10, 2009 6:08 pm    Předmět: Citovat

Krabas napsal:
já mám v poslední době takový dojem, že důležité je pro lidi sdělovat si emoce, které se pojí na určité myšlenky, zkušenosti. Prostě někomu se například něco stane, ale on mluví o tom, co cítil, co při tom prožíval.

A takový to jeho nahození, "co si o tom myslíš", je spíš jeho taková přesmyčka na "jak bys to cítil", "prožíval bys to podobně?". Takže podle mě nejde ani tak o naše názory - rady, jako spíš o snahu toho dotyčného nalézt u nás pochopení jeho cítění v tý konkrétní záležitosti.


Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
fdh
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 25.4. 2008
Příspěvky: 312

PříspěvekZaslal: út listopad 10, 2009 6:22 pm    Předmět: Citovat

Narya napsal:
A co takhle poslouchat "jejich pravdu" a svoji radu vytvořit tak, aby jim zapadla do toho jejich světa". Ano je to náročnější, nemůžeš tam plně dát své myšlenky, jasně jim to poskládat, ale efekt je trvalejší, když to slyší v rámci svého světa.

Ale věc 1. a otázka zásadní "Můj milý kamaráde, co ode mě chceš slyšet a k čemu tu radu chceš využít" a v žádném případě se nenech odradit obligátním "nevim". Když neví, k čemu chce tvoji pomoc využít, tak proč bys mu jí dávala.


to zní zajímavě Smile

Narya napsal:

Tím dáš najevo spoustě stěžovatelů, že jestli něco chtěj, tak na tom musí taky pracovat. Na druhou stranu zase já to dělám velmi často, vyslechnu si radu, inspiruju se a pak si to udělám totálně po svém. Někdy si myšlenky nejlépe srovnáme tak, že se setkáme s jiným názorem a ejhle, z toho našeho chaosu je najedou vidět že vlastně chceme .... Tj. tebe sice totálně neposlouchaj, ale přišli si na to svoje a je-li to pro ně užitečná myšlenka, super, práce nepřišla nazmar.


Na druhou stranu zas, proč si dáváš tolik práce s raděním, když tě pak štve, že porazený se chová jinak?Smile
M.


A co takhle tvořit a nelpět na výsledku, tvořit bez toho aniž byste se soustředili na výsledek.. prostě "jen" tvořili Smile

Fakt dle mé zkušenosti je, že lidi nechtějí ani slyšet řešení, když vám vypráví jak na tom jsou a co je trápí, potřebují si postěžovat, ale hledají v tom lásku, pochopení, které se jim nedostává. Proč to dělají? Většinou se nemají dostatečně rádi nebo si něco někde neodpustili a nemají za kým jít v rodině...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
fdh
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 25.4. 2008
Příspěvky: 312

PříspěvekZaslal: út listopad 10, 2009 6:28 pm    Předmět: Citovat

Dzarmi napsal:
Jojoj Šamanko,nedávno mě jeden muž ,kamarád,nařknul,že žárlím na jeho spolubydlící,když jsem mu dávala moudré rady do života,na který si hořce stěžoval,jak je k němu krutý....
Došlo mi,opět,že je velmi těžce zdělitelné to,co je neprožité a nevyzkoušené.Kor když je to něco v rámci odpovědnosti,celistvosti.(což je vlastně stále)
Lidé né vždy si uvědomují váhu svého činění a rozumění světu a myslím,že nemají vůbec potuchy,jak dobře to s nimi myslíme,když se snažíme je navézt upřímně na cestu radostného života.
Ale co dělá potrefená husa?
Zjistila jsem,že když k někomu promlouvám přímo,dle toho jak já situaci vidím,většinou se to těm největším stěžovatelům nelíbí.Najednou je tu někdo,kdo je upozorňuje na něco,s čím jsou sami na sobě tak velmi nespokojení ,ale věc je ta právě,že oni neví,že jsou s tím nespokojení.Nicméně se zlobí.
Obviní nás,že mi jim naléváme víno do sklenek a pak se nemůžeme divit,že jsou opilý.....to že si víno lejou do hrdla sami a jen sami je už asi vedlejší.....
To vše mě pak spíše vede k tomu,že se mi často daří přebírat si vinu za to,že jsme spolu s kamarádem nepochodili a že se zlobí......a tak mě dnes ráno došlo,že jestli chci radit ,musím počítat s touto možností a s tím,že já sama se budu pak vyrovnávat s pocitem viny,který jsem si sama naordinovala.
Otázky pro mne pak mohu být ,,Potřebuju se cítit vinna?'', Proč se cítím vinna?'', ,,Co mohu dělat jinak,když tyto moje moudré rady jsou odměněny tímto způsobem?'', ,,Nestačí to jen tak moudře žít,aby to ostatní viděli a tím i byli inspirováni?''

Poradí mi někdo? Hihihi

Džarmí


přesně Smile kamarád tím neočekával, že mu budeš dávat rady. Ono to tak vypadá, když to přebereš mozkem, ale srdcem již ne. Nečeká na to, že mu budeš kázat do života, on o to většinou nemá zájem a většinou se na tebe nazlobí. On za tebou přišel, aby jsi ho vyslechla, politovala, ale nemyslím tím udělala chudáčka. Potřebuje potěšit svou nalomenou duši. Nemá se dostatečně rád a dovolí si toto prožívat. Je to jeho lekce a neber si ho jeho život na vlastní bedra v pocitech viny. Ty nejsou tvoje - nevytvářej si je. Měj se ráda a uvědom si, že to je jeho, ubíráš mu a to se vrátí... Druhá možnost pak je, že tě ještě vysává a ty mu to dovolíš, což je taky dost časté a bohužel vysávání energie stojí za dost problémy. Lidé neumí hledat svůj vlastní vnitřní zdroj energie....
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
fdh
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 25.4. 2008
Příspěvky: 312

PříspěvekZaslal: út listopad 10, 2009 6:30 pm    Předmět: Citovat

Krabas napsal:
většinou když ženská řekne, že chce radu, tak jí nejde o nic jiného, než se jenom vypovídat, potřebuje prostě vrbu.
To ale každý zkušený chlap zná a proto se nesnaží v takové situaci jakkoli radit či posuzovat. Prostě jenom poslouchat a kývat Wink


v tomhle máš pravdu, ale většinou právě chlapi mají tendence udílet rady Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Krabas
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 23.3. 2004
Příspěvky: 1658

PříspěvekZaslal: út listopad 10, 2009 7:02 pm    Předmět: Citovat

fdh napsal:
Krabas napsal:
většinou když ženská řekne, že chce radu, tak jí nejde o nic jiného, než se jenom vypovídat, potřebuje prostě vrbu.
To ale každý zkušený chlap zná a proto se nesnaží v takové situaci jakkoli radit či posuzovat. Prostě jenom poslouchat a kývat Wink


v tomhle máš pravdu, ale většinou právě chlapi mají tendence udílet rady Very Happy


s tím úplně tak nesouhlasím, vždyť téma založila žena - šamanka Very Happy

ale ono to bude spíš o tom, že my muži jsme více racionálně založení, a ke všemu tak přistupujeme
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Krabas
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 23.3. 2004
Příspěvky: 1658

PříspěvekZaslal: út listopad 10, 2009 7:10 pm    Předmět: Citovat

toora napsal:
Krabas napsal:
...se tomu klukovi nedivím, Brutus je atraktivní volba Very Happy


No dyk Wink takyže jsme si na nich nakonec v tom Rakovníku na koupališiti zapařili všichni.
Very Happy


teda Tooro

tebe bych tipoval spíš na Evu a Vaška, než na Brutus Laughing

http://www.youtube.com/watch?v=eHIXPLpnJXw
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
toora
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 9.7. 2005
Příspěvky: 3774

PříspěvekZaslal: út listopad 10, 2009 7:43 pm    Předmět: Citovat

Krabas napsal:
teda Tooro
tebe bych tipoval spíš na Evu a Vaška, než na Brutus Laughing

To nic, milý hochu vždyť mýliti se je lidské...


Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Krabas
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 23.3. 2004
Příspěvky: 1658

PříspěvekZaslal: út listopad 10, 2009 9:55 pm    Předmět: Citovat

a takové tiché a hodné děvče to bylo

Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Lendulka
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 6.2. 2009
Příspěvky: 584

PříspěvekZaslal: út listopad 10, 2009 11:03 pm    Předmět: Citovat

Krabas napsal:
toora napsal:
Krabas napsal:
...se tomu klukovi nedivím, Brutus je atraktivní volba Very Happy


No dyk Wink takyže jsme si na nich nakonec v tom Rakovníku na koupališiti zapařili všichni.
Very Happy


teda Tooro

tebe bych tipoval spíš na Evu a Vaška, než na Brutus Laughing

http://www.youtube.com/watch?v=eHIXPLpnJXw



Teda Krabasi, jsem si to "dala" a povím ti, že TOHLE je "BRUTUS" Laughing Laughing Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Beppe
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 12.8. 2009
Příspěvky: 860

PříspěvekZaslal: út listopad 10, 2009 11:41 pm    Předmět: Citovat

Taky jsem byl letos v srpnu cca po 15 letech na Brutusu a ani se Tooře nedivím. Hrajou výborně a navíc ženy určitě ocení, že Saša Pleska je pořád stejnej fešák Laughing (to je ten člověk za klávesama)

http://www.youtube.com/watch?v=m1cke7LsCU8&feature=related
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Narya
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 30.4. 2002
Příspěvky: 1286

PříspěvekZaslal: st listopad 11, 2009 10:13 am    Předmět: Citovat

Krabas napsal:

Martino a zeptám se: a k čemu je to dobré? je důležitý obsah, nebo to, co stojí za obsahem? Je důležité chápat strukturu myšlení jedince? (není přece smyslem našeho života pronikat do struktur myšlení druhých, to bychom celý život nedělali nic jiného).

No bavíme se tu tematicky hlavně o radách, neochotě naslouchat a chápat si vzájemně naše světy. Je to komunikaci a tudíž o myšlení. A když se s někým bavím, samotné nacítění mi nestačí, ten člověk za mnou přišel komunikovat, musím to nacítění přetvořit v pro něj užitečná slova. Cestu jak to dělat mimo slova (ve své práci) teprve objevuju. Pro lidi jsou jejich obsahy důležité, říct jim rovnou jděte za obsah, vnímejte čistě jen svoji existenci ... 95% neví o čem mluvíš a která bije ... chtějí si povídat, chtějí živit své myšlení.

Když začneme povídat o pocitech, tak tím původní pocit zabíjíme. Dáváme mu význam, jazykem ho proměňujeme a zas je v tom infiltrované myšlení.
Pocity vyvolávané myšlenkami, kapitola sama pro sebe. Máte naprostou pravdu v tom, že žijeme ve světě ubíjeném slovy a myšlením. Je pak těžké naját to opravdové, srdečné citění, to příjemné sklidnění, zastavení se.

Já mám Krabasi zatím takovou zkušenost, že i když sebe znám a umím se dostat do stavu ne-myšlení a skutečně pak mám prostor o to více vnímat druhé, tak stejně za nimi musím jít do jejich jazyka, do jejich myšlení.

Proto mám tak ráda japonský přístup k Reiki, tam se nemluví, nemyslí, tam se dělá a čistě vnímá. To je ten koncept "právě dnes budu svoji práci dělat s úsilím a vděčností" tj. s plným vědomím tady a teď, ne v chaosu myšlení, to je i skutečný význam 3. symbolu - vyladěné mysli.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Narya
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 30.4. 2002
Příspěvky: 1286

PříspěvekZaslal: st listopad 11, 2009 10:24 am    Předmět: Citovat

fdh napsal:

Fakt dle mé zkušenosti je, že lidi nechtějí ani slyšet řešení, když vám vypráví jak na tom jsou a co je trápí, potřebují si postěžovat, ale hledají v tom lásku, pochopení, které se jim nedostává. Proč to dělají? Většinou se nemají dostatečně rádi nebo si něco někde neodpustili a nemají za kým jít v rodině...

Přesně, jsme li dostatečně citliví, tak to prostě poznáme. Mluví o něčem jiném než říkají ve slovech.
Vyslechni si mě.
Buď v tom chvíli se mnou.
Pomož mi si uspořádat myšlenky.
Pomož mi se rozhodnout.
Poraď mi, .... Dokážu si i představit člověka, který se má rád, odpustil si, má za kým jít v rodině, ale prostě najednou neví, tápe, zkoumá, prožívá, přemýšlí, hledá to své další nasměrování ... takže vaše otázka pro nějco ode mě vlastně potřebuješ?Jak to naše povídání ti má být užitečné, k čemu? ve správný čas tyhle otázky mohou být velmi užitečné.

Těch důvodů je hodně. Někdy ho člověk na vaši otázku dokáže sdělit, jindy mu to dojde po chvíli rozhovoru... často dobrá rada může být jen to, že mu pomůžete si ten důvod uvědomit.[/b]
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Dzarmi
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 30.3. 2006
Příspěvky: 1007

PříspěvekZaslal: st listopad 11, 2009 7:42 pm    Předmět: Citovat

Narya napsal:
Krabas napsal:

Martino a zeptám se: a k čemu je to dobré? je důležitý obsah, nebo to, co stojí za obsahem? Je důležité chápat strukturu myšlení jedince? (není přece smyslem našeho života pronikat do struktur myšlení druhých, to bychom celý život nedělali nic jiného).

No bavíme se tu tematicky hlavně o radách, neochotě naslouchat a chápat si vzájemně naše světy. Je to komunikaci a tudíž o myšlení. A když se s někým bavím, samotné nacítění mi nestačí, ten člověk za mnou přišel komunikovat, musím to nacítění přetvořit v pro něj užitečná slova. Cestu jak to dělat mimo slova (ve své práci) teprve objevuju. Pro lidi jsou jejich obsahy důležité, říct jim rovnou jděte za obsah, vnímejte čistě jen svoji existenci ... 95% neví o čem mluvíš a která bije ... chtějí si povídat, chtějí živit své myšlení.

Když začneme povídat o pocitech, tak tím původní pocit zabíjíme. Dáváme mu význam, jazykem ho proměňujeme a zas je v tom infiltrované myšlení.
Pocity vyvolávané myšlenkami, kapitola sama pro sebe. Máte naprostou pravdu v tom, že žijeme ve světě ubíjeném slovy a myšlením. Je pak těžké naját to opravdové, srdečné citění, to příjemné sklidnění, zastavení se.

Já mám Krabasi zatím takovou zkušenost, že i když sebe znám a umím se dostat do stavu ne-myšlení a skutečně pak mám prostor o to více vnímat druhé, tak stejně za nimi musím jít do jejich jazyka, do jejich myšlení.

Proto mám tak ráda japonský přístup k Reiki, tam se nemluví, nemyslí, tam se dělá a čistě vnímá. To je ten koncept "právě dnes budu svoji práci dělat s úsilím a vděčností" tj. s plným vědomím tady a teď, ne v chaosu myšlení, to je i skutečný význam 3. symbolu - vyladěné mysli.


Jaj,díky Narya,moc díky.....je to teď ve mne ukotveno ještě silněji.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Dzarmi
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 30.3. 2006
Příspěvky: 1007

PříspěvekZaslal: st listopad 11, 2009 7:53 pm    Předmět: Citovat

[quote="Lendulka"]
Krabas napsal:
toora napsal:
Krabas napsal:
...se tomu klukovi nedivím, Brutus je atraktivní volba Very Happy



teda Tooro

tebe bych tipoval spíš na Evu a Vaška, než na Brutus Laughing

http://www.youtube.com/watch?v=eHIXPLpnJXw



Teda Krabasi, jsem si to "dala" a povím ti, že TOHLE je "BRUTUS" Laughing Laughing Laughing


Hehe,Leničko,dokážu si to hravě představit.Dvě zelený,tři piva a paříme vo sto šest heheheheheee....

Džarmí zdraví
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Krabas
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 23.3. 2004
Příspěvky: 1658

PříspěvekZaslal: st listopad 11, 2009 8:09 pm    Předmět: Citovat

[quote="Dzarmi"]
Lendulka napsal:
Krabas napsal:
toora napsal:
Krabas napsal:
...se tomu klukovi nedivím, Brutus je atraktivní volba Very Happy



teda Tooro

tebe bych tipoval spíš na Evu a Vaška, než na Brutus Laughing

http://www.youtube.com/watch?v=eHIXPLpnJXw



Teda Krabasi, jsem si to "dala" a povím ti, že TOHLE je "BRUTUS" Laughing Laughing Laughing


Hehe,Leničko,dokážu si to hravě představit.Dvě zelený,tři piva a paříme vo sto šest heheheheheee....

Džarmí zdraví


jako ti lidé na tom videu Very Happy Very Happy Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Pelmel Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další
Strana 3 z 4

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001-2003 phpBB Group
phpBB port v2.0.7 based on Tom Nitzschner's phpbb2.0.6 upgraded to phpBB 2.0.7 standalone was developed and tested by:
ChatServ, mikem,
and Paul Laudanski (aka Zhen-Xjell).

Version 2.0.7 by Nuke Cops © 2004 http://www.nukecops.com




Web pohání Copyright © Redakční systém UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena.
Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.13 sekund