Fórum - Zobrazit téma - Buddha o smrti - Reikiwebík

Vítej človíčku na Reikiwebík!
  Vítej   Anonyme

     Menu
· Domů
· akce
· Akce_Reiki
· Archív článků
· Diskuzní fórum
· Hledání
· Ke stažení
· Témata článků
· Top 10
· Kalendář akcí

· Reiki Seznam
· Reiki kluby
· Kalendář Reiki kurzů


· ReikiWeb - starý 1
· ReikiWeb - starý 2

     Návštěvnost

Statistiky pro Reikiwebík


Diskuzní fórum

Reikiwebík :: Zobrazit téma - Buddha o smrti
 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   Osobní nastaveníOsobní nastavení   PřihlášeníPřihlášení 

Buddha o smrti
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Další
 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Duchovno všeobecně
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
dominika
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 30.6. 2013
Příspěvky: 685

PříspěvekZaslal: čt červenec 03, 2014 6:59 am    Předmět: Citovat

toora napsal:
dominika napsal:
...začne se navenek chovat jako někdo, kdo nemá žádné touhy, nic ho nezajímá.....

A podle toho se pozná, že to asi nebude to pravé ořechové... Very Happy
Bdělá pozornost je na rozhraní mezi zájmem a nezájmem, a není ani jedním.
Víš o všem, jen se nenecháš vtáhnou do děje, protože víš, že je to, jako vše, jen film, který zrovna běží a omezená mysl tě jen chce neustále vtahovat do děje, do Matrixu.

Vezmi si takovou hypotetickou situaci, že uvidíš někoho, kdo bude konat, dejme tomu cosi, co se píše, že činil Ježíš.
Podle čeho poznáš jestli je to mesiáš, nebo nějaký mág, co si jen zahrává s všemi tvými smysly?

Smile
treba vyleci zlomenou nohu....a nemocny se na ni postavi..
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
dominika
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 30.6. 2013
Příspěvky: 685

PříspěvekZaslal: čt červenec 03, 2014 7:14 am    Předmět: Citovat

toora napsal:
dominika napsal:
A co pro tebe setkání se mnou teoretikem znamená?... Zřejmě jsi si ho nějak přitáhla......

To je zvláštní, kladu si otázku, co tě nutí reagovat na to, co píši, a často i na to, co nepíšu Smile Kde se bere tvoje nutkavá touha hovořit o Buddhovi, vědět za druhé co o jeho Učení vědí, stále srovnávat Buddhu s Ježíšem, a nevím co ještě?


dominika napsal:
Až tě přestane bavit hodnocení mojí osoby...

Nějaká amnézie, či co, se u tebe dostavila? Co považuješ za osobní?
Tohle svoji domněku o mně Question
dominika napsal:
Proč tu Buddha je nevíš ani ty


Píšeš-li Dominiko osobně, pak se nediv, že na to bude někdo osobně reagovat, tak už to holt bývá.


Smile
Byva.... je to normalni reakce ega....Jinak povidame si, to necemu vadi?... mne to zatim jeste bavi... Taky je v tobe nutkava touha reagovat na moje psani, nebo jsi uvolnena v pohode a s velkym potesenim si tu povidas? A o cem by jsi si teda na duchovne zamerenem foru chtela povidat? Za hodnoceni moji osoby povazujutve povidani o detech a zmrzline.....ale to mas jedno... Laughing .treba mas pravdu...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
toora
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 9.7. 2005
Příspěvky: 3774

PříspěvekZaslal: čt červenec 03, 2014 9:07 am    Předmět: Citovat

dominika napsal:
treba vyleci zlomenou nohu....a nemocny se na ni postavi..


A jak poznáš, že s tím člověkem není předem domluvený?

Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
toora
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 9.7. 2005
Příspěvky: 3774

PříspěvekZaslal: čt červenec 03, 2014 9:15 am    Předmět: Citovat

dominika napsal:
Taky je v tobe nutkava touha reagovat na moje psaní...

Už to holt takhle mám, když mne někdo osloví, tak mu odpovím.

dominika napsal:
A o cem by jsi si teda na duchovne zamerenem foru chtela povidat? Za hodnoceni moji osoby povazujutve povidani o detech a zmrzline...

Do té doby celkem věcné, neosobní povídání, jsi svým osobním hodnocením a úsudkem o mojí neznalosti, posunula do osobní roviny, pokud by se tak nestalo, na dítě a zmrzlinu by nedošlo.


Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
dominika
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 30.6. 2013
Příspěvky: 685

PříspěvekZaslal: čt červenec 03, 2014 9:27 am    Předmět: Citovat

toora napsal:
dominika napsal:
Taky je v tobe nutkava touha reagovat na moje psaní...

Už to holt takhle mám, když mne někdo osloví, tak mu odpovím.
Smile
dobre
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
dominika
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 30.6. 2013
Příspěvky: 685

PříspěvekZaslal: čt červenec 03, 2014 9:35 am    Předmět: Citovat

toora napsal:
dominika napsal:
treba vyleci zlomenou nohu....a nemocny se na ni postavi..


A jak poznáš, že s tím člověkem není předem domluvený?

Smile
to asi nepoznam.....
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
dominika
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 30.6. 2013
Příspěvky: 685

PříspěvekZaslal: čt červenec 03, 2014 2:35 pm    Předmět: Citovat

toora napsal:
dominika napsal:
Taky je v tobe nutkava touha reagovat na moje psaní...

Už to holt takhle mám, když mne někdo osloví, tak mu odpovím.

dominika napsal:
A o cem by jsi si teda na duchovne zamerenem foru chtela povidat? Za hodnoceni moji osoby povazujutve povidani o detech a zmrzline...

Do té doby celkem věcné, neosobní povídání, jsi svým osobním hodnocením a úsudkem o mojí neznalosti, posunula do osobní roviny, pokud by se tak nestalo, na dítě a zmrzlinu by nedošlo.


Smile


hodnocení tvojí neznalosti není ani tak osobním, jako pravdivým... ..Podléháme domněnkám, díky svojí touze a zaměření pozornosti tím kterým směrem... Mysl nám právě na rozhraní spánku a bdění přihrává "intuitivní" pravdy... Je ale zajímavé uvolnit se a pozorovat, jak se ty "pravdy" postupně opravdu mění... Tedy nejsou to žádné univerzální pravdy, ale proměnlivá energie, která nám jako nějaké vnuknutí připadá...

Dokonce se můžeme i krásně uvolnit a pochybovat o tom, jestli nějaký Siddharta vůbec existoval...... Život plyne i bez Mistrů a našich domněnek o nich...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
dominika
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 30.6. 2013
Příspěvky: 685

PříspěvekZaslal: čt červenec 03, 2014 2:44 pm    Předmět: Citovat

toora napsal:
dominika napsal:
A co pro tebe setkání se mnou teoretikem znamená?... Zřejmě jsi si ho nějak přitáhla......

To je zvláštní, kladu si otázku, co tě nutí reagovat na to, co píši, a často i na to, co nepíšu Smile Kde se bere tvoje nutkavá touha hovořit o Buddhovi, vědět za druhé co o jeho Učení vědí, stále srovnávat Buddhu s Ježíšem, a nevím co ještě?




Proč si kladeš takovou otázku? Já si ji nekladu, jsem ráda, že si se mnou povídáš, i že si povídají ostatní na téma, které je zajímá,baví...... Jsme na diskusním foru, na kterém se bohužel moc nediskutuje... Zřejmě je to i díky takovým povzdechům, které jsi teď vyslovila... Lidé radši čtou a mlčí, aby je někdo "chytrý" nenařknul z nějaké nutkavé touhy ... Mohla bych si klást otázku, co tě vede k tomu, že se stále stavíš do povýšené role... jestli to nebude právě to praktikování....
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
toora
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 9.7. 2005
Příspěvky: 3774

PříspěvekZaslal: čt červenec 03, 2014 4:01 pm    Předmět: Citovat

dominika napsal:
Tedy nejsou to žádné univerzální pravdy. .......

Co je to univerzální pravda?


dominika napsal:
že se stále stavíš do povýšené role... .......

Jestliže s tebou v něčem nesouhlasím, tak není proto, že bych na tebe chtěla hledět zvýše, ale proto, že zřejmě žiješ v jakémsi domnění, že můžeš porozumět něčemu, čemu se prakticky nevěnuješ.
V této oblasti, jako je nauka Buddhova stále jen kloužeš po povrchu a protože jsou to u tebe dost často poměrně radikální soudy, potom ti o tomto snažím sdělit, že jsou tvé domněnky v tomto nesprávné, tohle prostě nevymyslíš. A protože se této Nauce nevěnuješ, ale „rozumíš“ jí, potom se ti to, co píši zřejmě může zdát jako povyšování, ale není to tak.
Podobně jako tomu není u každého jiného oboru lidské činnosti, kdyby jsi se věnovala například opravování praček, pak by ti přišel někdo, kdo pračku pouze používá, nikdy žádnou nespravoval, ani ji zevnitř v životě neviděl, a při tom by ti tvrdil, že takhle to správně není, a tohleto je tak a tak…(a kdyby to k tomu byl někdo, kdo si myslí, že rozumí všemu, aniž by se tomu věnoval), klidně by tvoje povídání o opravování praček mohl brát jako tvoje povyšování, a toto se opravdu v té mezilidské komunikaci opravdu děje.


dominika napsal:
Dokonce se můžeme i krásně uvolnit a pochybovat o tom, jestli nějaký Siddharta vůbec existoval...... Život plyne i bez Mistrů a našich domněnek o nich..

Spekulace o tom, jestli tady někdo skutečně byl, nebo nebyl, je jedna věc, a osobní prověření si toho, co po něm zůstalo, je věc jiná. Např. to, že Edison vymyslel žárovku (nebo mu byl tento objev připsán) je moc fajn, a je prima, když si mohu žárovku rozsvítit, jsem tomu tedy ráda, že tady nějaký Edison byl, ale to, co je pro mě nejdůležitější, je fakt, že ta žárovka doopravdy funguje, tedy že skutečně svítí.
A nejvíc ze všeho budu vždy vděčná Mistrovi, který mne přivedl k sobě, tedy k Mistrovi ve mne, jakkoli by tahle moje vděčnost, byla samotnému Mistrovi naprosto putna.

To, co bych opravdu s povděkem přijala Dominiko, je to, kdyby už jsi konečně vzala na vědomí to, co ti zde píšu, tj. to, že Buddhova nauka je zcela praktický průvodce vlastní myslí, přivádí k poznání „původce“ veškerého utrpení, k jeho prohlédnutí, a vede až za posledního pozorovatele. Vše je krok za krokem tímto praktikováním, v praxi všedního dne, ověřitelné.
A To, co je Pravda nesdělitelná, o Tomto nelze slovy nic vypovědět.


Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
dominika
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 30.6. 2013
Příspěvky: 685

PříspěvekZaslal: čt červenec 03, 2014 4:37 pm    Předmět: Citovat

toora napsal:
dominika napsal:
Tedy nejsou to žádné univerzální pravdy. .......

Co je to univerzální pravda?


dominika napsal:
že se stále stavíš do povýšené role... .......

Jestliže s tebou v něčem nesouhlasím, tak není proto, že bych na tebe chtěla hledět zvýše, ale proto, že zřejmě žiješ v jakémsi domnění, že můžeš porozumět něčemu, čemu se prakticky nevěnuješ..


nevěnuju ve tvých představách..., ale to máš jedno...


toora napsal:
V této oblasti, jako je nauka Buddhova stále jen kloužeš po povrchu a protože jsou to u tebe dost často poměrně radikální soudy, potom ti o tomto snažím sdělit, že jsou tvé domněnky v tomto nesprávné, tohle prostě nevymyslíš. A protože se této Nauce nevěnuješ, ale „rozumíš“ jí, potom se ti to, co píši zřejmě může zdát jako povyšování, ale není to tak.
Podobně jako tomu není u každého jiného oboru lidské činnosti, kdyby jsi se věnovala například opravování praček, pak by ti přišel někdo, kdo pračku pouze používá, nikdy žádnou nespravoval, ani ji zevnitř v životě neviděl, a při tom by ti tvrdil, že takhle to správně není, a tohleto je tak a tak…(a kdyby to k tomu byl někdo, kdo si myslí, že rozumí všemu, aniž by se tomu věnoval), klidně by tvoje povídání o opravování praček mohl brát jako tvoje povyšování, a toto se opravdu v té mezilidské komunikaci opravdu děje. .



jenže lidská mysl není pračka...ani praktikováním Nauky ji nikdy nemůžeš plně obsáhnout...navíc když si uvědomíš, že ten, kdo praktikuje je ego, které praktikováním bytní, místo aby tiše umlkalo...

toora napsal:
dominika napsal:
Dokonce se můžeme i krásně uvolnit a pochybovat o tom, jestli nějaký Siddharta vůbec existoval...... Život plyne i bez Mistrů a našich domněnek o nich..

Spekulace o tom, jestli tady někdo skutečně byl, nebo nebyl, je jedna věc, a osobní prověření si toho, co po něm zůstalo, je věc jiná. Např. to, že Edison vymyslel žárovku (nebo mu byl tento objev připsán) je moc fajn, a je prima, když si mohu žárovku rozsvítit, jsem tomu tedy ráda, že tady nějaký Edison byl, ale to, co je pro mě nejdůležitější, je fakt, že ta žárovka doopravdy funguje, tedy že skutečně svítí.
A nejvíc ze všeho budu vždy vděčná Mistrovi, který mne přivedl k sobě, tedy k Mistrovi ve mne, jakkoli by tahle moje vděčnost, byla samotnému Mistrovi naprosto putna.


pak zřejmě jdeš životem podobnou cestou utrpení a cestou touhy se utrpení zbavovat a vděčnost za dílčí "úspěchy"..... ale jsou i jiné cesty, ve kterých Nauky třeba není ....


toora napsal:
To, co bych opravdu s povděkem přijala Dominiko, je to, kdyby už jsi konečně vzala na vědomí to, co ti zde píšu, tj. to, že Buddhova nauka je zcela praktický průvodce vlastní myslí, přivádí k poznání „původce“ veškerého utrpení, k jeho prohlédnutí, a vede až za posledního pozorovatele. Vše je krok za krokem tímto praktikováním, v praxi všedního dne, ověřitelné.
A To, co je Pravda nesdělitelná, o Tomto nelze slovy nic vypovědět.


Smile


ano, Mystérium Bytí je slovy nesdělitelné, tedy je zbytečné praktikovat podle nějakého návodu, který bůhví jak je pochopen......

Buddhova Nauka je ale výsledkem JEHO osobního hledání... On žil utrpení a on se ho toužil zbavit... Popisuje Svoji cestu za mysl, podobně jako ostatní Učitelé... Kopírovat je a snažit se je napodobit vede ke svobodě jen zdánlivě... Pokud jsi nějaký čas praktikovala, může v tobě zůstat veškerá vděčnost za úlevu, kterou to tvé psychice přineslo, ale lpění na praktikování bude brzdou,která ti nedovolí jít prostě dál...

Proč Ti tolik záleží na tom, abych souhlasila s tvým pohledem na Nauku? Není to jedno, co si myslím?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
toora
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 9.7. 2005
Příspěvky: 3774

PříspěvekZaslal: čt červenec 03, 2014 9:27 pm    Předmět: Citovat

dominika napsal:
nevěnuju ve tvých představách..., ale to máš jedno...

Jedno by to bylo pouze v případě, že by jsi si zde nehrála na to, že tuto cestu znáš, ale psala by jsi o pouhých svých představách o ní.


dominika napsal:
jenže lidská mysl není pračka...ani praktikováním Nauky ji nikdy nemůžeš plně obsáhnout...navíc když si uvědomíš, že ten, kdo praktikuje je ego, které praktikováním bytní, místo aby tiše umlkalo...

Původce lpění a všeho, co z něj plyne, je pouze jeden, a mechanismus, který k němu vede (potažmo k nastavení zrcadla tomuto mechanismu), je jeden jediný společný, a to u každé bytosti, pračka je proti tomu poměrně složitý mechanismus. Běžně, aniž bychom si to uvědomovali, žijeme Matrix, prakticky je tedy naše mysl stejně disfunkční, podobně jako porouchaný stroj, jen to není tak vidět, jako u toho přístroje. A stejně jako nemocné tělo bolí, tak i ovoce našich představ, našich projekcí a připoutaností, bývá bolestivé.


dominika napsal:
pak zřejmě jdeš životem podobnou cestou utrpení a cestou touhy se utrpení zbavovat a vděčnost za dílčí "úspěchy"..... ale jsou i jiné cesty, ve kterých Nauky třeba není ...

Touha se něčeho zbavovat, nebo naopak získat něco, co nemáme, může někde na začátku být, je to jen určitá tendence, která nás k něčemu přitahuje, naše představa však tuto Cestou vezme za své. Ve skutečnosti to není zbavení se (a už vůbec ne v tom smyslu, v jakém je to běžně chápáno), a to, co Cestou odpadne je nevědomost, která toto utrpení způsobuje, která nás do něj opakovaně uvrhuje.
Co se ale stane, když se tento dokonale zaběhlý mechanismus rozplyne?


dominika napsal:
Mystérium Bytí je slovy nesdělitelné

Ano, je zde však možnost...určitý proces, během kterého odpadá vše, co brání jasnosti vidění.


dominika napsal:
Kopírovat je a snažit se je napodobit vede ke svobodě jen zdánlivě...

Kopírování je zpravidla pouze bezhlavé napodobování, což má do opravdového následování daleko.
Toto není nic zdánlivého, Buddha je stav, a je to podobné učení, jako když se dáš do učení na opraváře praček, pokud budeš dobře poslouchat mistra, dlouholetého a zdatného opraváře, zařídíš se podle jeho pokynů, necháš se jím vést, potom se během tohoto procesu naučíš dobře rozumět pračkám, ty je potom dokážeš znovu uvést do správného provozu, jedno jaká to bude značka. Zde stačí jen ta jedna jediná, a tou je vlastní mysl.


dominika napsal:
Pokud jsi nějaký čas praktikovala, může v tobě zůstat veškerá vděčnost za úlevu, kterou to tvé psychice přineslo, ale lpění na praktikování bude brzdou,která ti nedovolí jít prostě dál...

Není žádné dál, jakési dál je jen představa Wink
Kde je v tom jaké lpění? Když máš špatný návyk, který spočívá např. ve zdraví neprospívajícím povrchovém dýchání, tak když se potom naučíš dýchat správně a plně, nebo se třeba naučíš jezdit na kole, tak nemusíš na tu rovnováhu do konce života myslet, usilovat o ni, protože se to pro tebe stane naprosto přirozeným.


dominika napsal:
Proč Ti tolik záleží na tom, abych souhlasila s tvým pohledem na Nauku? Není to jedno, co si myslím.

Pokud by jsi si to jen myslela, tak by to jedno bylo, ty o tom však chceš diskutovat, a to je podstatný rozdíl.
Jinak je mi samozřejmě jedno, co děláš, či co neděláš, ať už budeš zkoušet materializovat předměty, chodit po vodě, a nevím co ještě, je to pouze tvoje věc, tvoje priorita a tvoje vlastní zaměření pozornosti.

Proč ti tolik záleží na prezentaci tvých představ a diskuse o Buddhovi a buddhismu?


Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
usvit
Excelentní uživatel
Excelentní uživatel


Registrace: 10.12. 2013
Příspěvky: 201

PříspěvekZaslal: pá červenec 04, 2014 8:19 am    Předmět: Citovat

dominika napsala: s tim nesouhlasim..... v noci spis, nic nepozorujes a nic si neuvedomujes a zivot jde normalne dal....(jako rekce na muj názor, že si myšlenkami tvoříme realitu)
Tady by se hodil citát o ježíšovi, o tom, jak prohlásil, že i kdyby udělal deste zázraku neuvěří, kdo nechce. Kolikrát jsem tu už vysvětloval, že si uvědomujeme jen 7% svých myšlenek a názoru, zbytek je podvědomí, tak že, když spím, bez těch 97% by mi nepracovalo srdíčko, nedýchal bych, neměl bych sny, pomocí kterých si podvědomí třídí získané informace...\stokrát mužeš mluvit o tom, že ty nebudeš stejná jako tvoje matka, podvědomí ale za tebe rozhodne a budeš...až budeš mít svou rodinu. aká katka taká matka. jediné co mužše je nesouhlasit s lidovou moudrostí, ale každý psycholog v manželské poradně tě vyvede z omylu).
Stále se dohadujete o ježíšovi. jaký byl, co dělal...konečně přijmy to co ti řekl. já jsem ty mne to řekl buh...a přijal jsem to. já jsem ty on je já, on dělal zázraky, mohu i já ...jogíni z tibetu, indie...dokáží zvýšit svou teplotu na více jak 50 stupnu, dokáží astrálně cestovat, dokáží se dematerializovat a znovu materializovat na jiném místě, levitovat...copak, nesouhlasíte. Tak kurna jeden to muže udělat a jako slepí o tom nepochybujete, že třetí den vstal z mtrvých, dematerializoval se a zhmotnil se mimo uzavřený hrob, a jiný to nemuže umět. Proč by to neuměl. sám ježíš o sobě říká, že je jen člověk z ženy. Jeho bratr, v knize, kde zaznamenal jeho učení, ho nazývá jen vyjímečně mistrem, nikdy né synem božím nebo nějak jinak. On s ním žil, on ho znal a pouze jak sám v knize píše, pokračuje v šíření jeho myšlenek. Že jsme v pátem století vypustili z učení ježíše reinkrnaci jako nepotvrzenou, je jen naše věc. On o ní normálně mluvil. navíc nesouhlasím s jeho učením. 2000 let mi dává za pravdu. Myslím si, že nenajdu moc lidí během těch 2000 let. jak by taky mohli být štastní. neustále věřit v něco, co nemohu vidět, něco co nedokáži ani pochopit. bát se toho, bát se zatracení a pekla, bát se zhrešení..bát se...už emota dokázal svými fotografiemi co dokáže strach udělt s vodou. jak muže prospívat naše tělo, když v bunkách uděláme svým strachem mrtvou vodu. jak z té mtrvé vody mohou fungovat a ještě aby nemocný člověk plný strachu byl štastný, když i jen myšlenka muže být hřích, mužeš zhřešit i myšlenkou. proto musel zemřít, aby dokázal, že to funguje. Ale co fuhguje, obracet se někam ven, mimo své tělo, hledat spásu a své povznesení někde nahoře či myslel něco jiného a my to špatně interpretujeme. Přece si nemyslíte, že z venku, že pouze jen z venku, se dokážeme uzdravit či zažít nějaký povznesení či blaženost. Prdlačku jedině zevnitř mohu přijmout a prožít blaženost. Dokud to sám v sobě nepřijmu, nejde to. Budha naopak nemusel umřít. On zažil probuzení, ale neodešel, neoputil své tělo, on se obětoval a šel jako dukaz né 40 dní ,ale zbytek života a vysvětloval všem jak zažít budhovství, že království nebeské je v nás, né někdo v budovách z kamene ( to prý řekl ježíš- jak je to podobné) a již 2500 let lidé, kteří to na sebe vyzkoušeli zažívali pochopení a štěstí. Dokonce odpověděl přez délku 2500 let dominice, která se stále ptá, ty takového znáš, ty jsi ho viděla. On sám říká, že každý mužeme zažít budhovství a že každý den někdo takový se rodí a nebo umírá. A že o něm nevíš, čí je to chyba. Když nechceš vidět, určitě za to némužeme my, že nechceš vidět. Věc druhá je, že oni sami se neukazují. Ani nevíme, jaká moudrost se před zrakem zapadoevropanu skrývá v klášterech na východě. Snad mi nebudete chtít tvrdit, že mniši nezažívají štěstí, nebo že nejsou štatsní. Ale co se týká knězu ježíšových…už jen služba manonu, hromadění majetku a strach o ztráru majetku, oveček, ztrach z trestu božího…strach přece není projevem štěstí. Neříkám, že neuznávám ježíše, prově naopak, mnoho z jeho udajných prohlášení, stotožnuji se s nimi, protože to koresponduje s mými zkušenostmi, bohužel výklad jeho slov mám trochu jiný, než je oficiální a v souladu z biblí. Ale i ježíš to věděl a proto řekl, že přijdou vykladači jeho učení, kteří nedovolí vstoupit hledajícím a aniž by sami pochopili, budou bránit jeho učení před nimi. A tyto vykladače a o jejich výkladu se dohadujete. Né o něm či jeho učení. Možná sám nikdy neřekl, a ani možná ani nemyslel, že jedině duvěra a víra v boha nás spasí. Spíše naopak, jeho výroky, víra tvá tě uzdravila( co by zmohl buh, kdybych nevěřil, asi by mne nedokázal uzdravit, kdybych sám nechtěl, neuvěřil), království boží je v tobě a né v budovách z kamene,… kdo uvěří ve mne, budha říká, podívejte, dokážete to stejně jako já, stačí,když mi uvěříte a zažijete budhovství.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
dominika
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 30.6. 2013
Příspěvky: 685

PříspěvekZaslal: pá červenec 04, 2014 8:51 am    Předmět: Citovat

toora napsal:
dominika napsal:
nevěnuju ve tvých představách..., ale to máš jedno...

Jedno by to bylo pouze v případě, že by jsi si zde nehrála na to, že tuto cestu znáš, ale psala by jsi o pouhých svých představách o ní.


nehraješ si na nějaké praktikování náhodou ty?


toora napsal:
dominika napsal:
jenže lidská mysl není pračka...ani praktikováním Nauky ji nikdy nemůžeš plně obsáhnout...navíc když si uvědomíš, že ten, kdo praktikuje je ego, které praktikováním bytní, místo aby tiše umlkalo...

Původce lpění a všeho, co z něj plyne, je pouze jeden, a mechanismus, který k němu vede (potažmo k nastavení zrcadla tomuto mechanismu), je jeden jediný společný, a to u každé bytosti, pračka je proti tomu poměrně složitý mechanismus. Běžně, aniž bychom si to uvědomovali, žijeme Matrix, prakticky je tedy naše mysl stejně disfunkční, podobně jako porouchaný stroj, jen to není tak vidět, jako u toho přístroje. A stejně jako nemocné tělo bolí, tak i ovoce našich představ, našich projekcí a připoutaností, bývá bolestivé.



Bývá, ale cest ke svobodě je prostě víc, než jen tebou propagovaná Nauka...



toora napsal:
dominika napsal:
pak zřejmě jdeš životem podobnou cestou utrpení a cestou touhy se utrpení zbavovat a vděčnost za dílčí "úspěchy"..... ale jsou i jiné cesty, ve kterých Nauky třeba není ...

Touha se něčeho zbavovat, nebo naopak získat něco, co nemáme, může někde na začátku být, je to jen určitá tendence, která nás k něčemu přitahuje, naše představa však tuto Cestou vezme za své. Ve skutečnosti to není zbavení se (a už vůbec ne v tom smyslu, v jakém je to běžně chápáno), a to, co Cestou odpadne je nevědomost, která toto utrpení způsobuje, která nás do něj opakovaně uvrhuje.
Co se ale stane, když se tento dokonale zaběhlý mechanismus rozplyne?


co bys asi tak myslela, že se stane...Smile


toora napsal:
dominika napsal:
Mystérium Bytí je slovy nesdělitelné

Ano, je zde však možnost...určitý proces, během kterého odpadá vše, co brání jasnosti vidění.


ta jasnost jde ruku v ruce s uvolněností... jinak můžeš za jasnost pokládat kde co falešného


toora napsal:
dominika napsal:
Kopírovat je a snažit se je napodobit vede ke svobodě jen zdánlivě...

Kopírování je zpravidla pouze bezhlavé napodobování, což má do opravdového následování daleko.
Toto není nic zdánlivého, Buddha je stav, a je to podobné učení, jako když se dáš do učení na opraváře praček, pokud budeš dobře poslouchat mistra, dlouholetého a zdatného opraváře, zařídíš se podle jeho pokynů, necháš se jím vést, potom se během tohoto procesu naučíš dobře rozumět pračkám, ty je potom dokážeš znovu uvést do správného provozu, jedno jaká to bude značka. Zde stačí jen ta jedna jediná, a tou je vlastní mysl.


aby jsi mohla začít praktikovat nauku, musí v tobě žít představa, že něco neumíš... Tedy si uvědomuješ, že svoji mysl neznáš a potřebuješ někoho, kdo ti řekne co a jak... OK


jsi svobodná provádět sama se sebou jakékoli kejkle...Smile dokud tě to baví a těší... držet se jakýchkoli doporučení...následovat jakékoli rady... To je krásná svoboda


toora napsal:
dominika napsal:
Pokud jsi nějaký čas praktikovala, může v tobě zůstat veškerá vděčnost za úlevu, kterou to tvé psychice přineslo, ale lpění na praktikování bude brzdou,která ti nedovolí jít prostě dál...

Není žádné dál, jakési dál je jen představa Wink
Kde je v tom jaké lpění? Když máš špatný návyk, který spočívá např. ve zdraví neprospívajícím povrchovém dýchání, tak když se potom naučíš dýchat správně a plně, nebo se třeba naučíš jezdit na kole, tak nemusíš na tu rovnováhu do konce života myslet, usilovat o ni, protože se to pro tebe stane naprosto přirozeným.


kdyby pro tvoji mysl nebyla představa, že jde jít někam dál, tam, kde teď nejsi, potřebovala by jsi praktikovat nějaké návody Nauky a potřebovala by jsi se snažit se o třeba plný dech?

zdraví neprospívající povrchové dýchání?.. Kdo ti řekl, že nějaké dýchání je zdraví neprospívající...?
Jestli jsi se někdy pokoušela o nácvik plného dechu, nespatřuješ v tom srandovní úsilí? Snahu o vylepšení něčeho, co je už teď přirozené? Já se o to pokoušela... Skončilo to tím, že mě moje snaha dokonale rozesmála a touhu naučit se plně dýchat podle nějakých doporučení jsem pustila... Dýchám dál a je mi dobře...


toora napsal:
dominika napsal:
Proč Ti tolik záleží na tom, abych souhlasila s tvým pohledem na Nauku? Není to jedno, co si myslím.

Pokud by jsi si to jen myslela, tak by to jedno bylo, ty o tom však chceš diskutovat, a to je podstatný rozdíl.
Jinak je mi samozřejmě jedno, co děláš, či co neděláš, ať už budeš zkoušet materializovat předměty, chodit po vodě, a nevím co ještě, je to pouze tvoje věc, tvoje priorita a tvoje vlastní zaměření pozornosti.

Proč ti tolik záleží na prezentaci tvých představ a diskuse o Buddhovi a buddhismu?


Smile
Very Happy nezáleží mi na prezentaci mých názorů, proč by mělo? Lidé jsou svobodní a přijímají různé názory na základě vlastních zkušeností.... Jen tu trávím svůj volný čas pro svoje potěšení a povídám si s tebou nad tématem, které tě taky tak krásně zajímá...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
dominika
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 30.6. 2013
Příspěvky: 685

PříspěvekZaslal: pá červenec 04, 2014 9:09 am    Předmět: Citovat

usvit napsal:

Stále se dohadujete o ježíšovi. jaký byl, co dělal...konečně přijmy to co ti řekl. já jsem ty mne to řekl buh...a přijal jsem to.


neřekla bych, že je to dohadování... pro mě není... Very Happy Jen radost z povídání nad oblíbeným tématem...

Já to přijala,nic jiného ani nešlo udělat... Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
usvit
Excelentní uživatel
Excelentní uživatel


Registrace: 10.12. 2013
Příspěvky: 201

PříspěvekZaslal: pá červenec 04, 2014 12:34 pm    Předmět: Citovat

To jsem rád, že už víš, že mužeš i ty co dělal on.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Duchovno všeobecně Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Další
Strana 4 z 7

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001-2003 phpBB Group
phpBB port v2.0.7 based on Tom Nitzschner's phpbb2.0.6 upgraded to phpBB 2.0.7 standalone was developed and tested by:
ChatServ, mikem,
and Paul Laudanski (aka Zhen-Xjell).

Version 2.0.7 by Nuke Cops © 2004 http://www.nukecops.com




Web pohání Copyright © Redakční systém UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena.
Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.21 sekund