Fórum - Zobrazit téma - Buddha o smrti - Reikiwebík

Vítej človíčku na Reikiwebík!
  Vítej   Anonyme

     Menu
· Domů
· akce
· Akce_Reiki
· Archív článků
· Diskuzní fórum
· Hledání
· Ke stažení
· Témata článků
· Top 10
· Kalendář akcí

· Reiki Seznam
· Reiki kluby
· Kalendář Reiki kurzů


· ReikiWeb - starý 1
· ReikiWeb - starý 2

     Návštěvnost

Statistiky pro Reikiwebík


Diskuzní fórum

Reikiwebík :: Zobrazit téma - Buddha o smrti
 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   Osobní nastaveníOsobní nastavení   PřihlášeníPřihlášení 

Buddha o smrti
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Další
 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Duchovno všeobecně
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
dominika
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 30.6. 2013
Příspěvky: 685

PříspěvekZaslal: st červenec 02, 2014 7:36 am    Předmět: Citovat

toora napsal:
dominika napsal:
jak to vim? asi tak, ze jsem vlozila duveru do evangelii ......

A ve kterémže evangeliu se píše, že žil Ježíš dále ve stejném těle a stejnou myslí?


dominika napsal:
Myslis si, ze Jezis byl tak ztotozneny s telem, ze se mermomoci do toho sameho vratil? Koho hodnotis? Laska videt neni a o jeji existenci nepochybuju...

Přečti si prosím, to, co doopravdy píšu. Nikde nikterak nezpochybňuji, ani nebagatelizuji to, co Kristus představoval, a co přijetím mučení a ukřižování svého těla, demonstroval, a je to právě jeho neztotožnění se s tělem.
Právě v onu dobu a na tom místě, kde se toto dělo, bylo toto přesně to, co učedníci a zdejší lidé potřebovali, a nejen to, ale také proto vše muselo být přesně takto projeveno, aby to bylo navždy zaznamenáno a ke skýtání jisté šance všem, kteří mohou uvidět a uslyšet.

Faktem je, že i dnes většina lidí potřebuje projevy zázraků k tomu, aby mohla být narušena tlustá krusta jejich dosavadního způsobu myšlení, aby tímto vůbec mohli, alespoň částečně, nasměrovat pozornost k TOMU, co je za veškerou hmotou. Je to tedy jistá, vždy přítomná, příležitost.
Jak ale kdo s Písmem skutečně naloží, to už je věc druhá.

Smile
podle me faktem je, ze dnes zadny takovy Mistr energii zatim na planete neni......a pro me jim nebyl ani Buddha...takto konat za zazrak nepovazuju, jen za prirozeny vysledek sebepoznani.....
Za rozsireni vedomi....
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
toora
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 9.7. 2005
Příspěvky: 3774

PříspěvekZaslal: st červenec 02, 2014 11:40 am    Předmět: Citovat

..

Jsou zde, jen nejsou rozpoznáni, protože s tím nechodí „na trh“, a až bude třeba cosi dosud neviditelného zviditelnit, tak se tak stane.
Ježíš Kristus s vším tím, co symbolizuje, tedy bezpodmínečnou lásku a důvěru ve Stvořitele, ukřižování smrtelníka Ježíše, a následné probuzení nesmrtelného Krista, co už může být tohoto jasnější demonstrací, než tento, snad nejsilnější, příběh?



dominika napsal:
a pro me jim nebyl ani Buddha...takto konat za zazrak nepovazuju....

Potřebuješ-li ve svém životě vidět něco, co osobně považuješ za zázrak, potom pro tebe prostě Buddha není, nic na tom, považuj si cokoli za cokoliv, za mistra, za nemistra, není vše pro každého přeci, zde spíše naopak, stezka je velmi úzká....

****

Buddha je především pro ty, kteří chtějí poznat a pochopit, co tyhle veškeré jevy, v tomto projeveném světě, jsou, že všechny jsou určeny jen pro mysl, tj. pro lidské smysly, které jsou tělesné a pomíjivé. A tak cestou džňány a bhakti vede za všechny formy k naší Podstatě, k osvobození od stálého vznikání a zanikání.

V principu tu Buddha není pro lidi, kteří touží po jakémsi bezbolestném životě, po zjevných „zázracích“, nehovoří k těm, kteří nehledají pravdu za všemi jevy, jen chtějí mít nějaký ten přívěsek duchovna k jich dosavadnímu materiálnímu životu, což se bohužel u křesťanů velmi často děje. Není to samozřejmě vina Krista, ale zájem a snaha mocných, kteří vytvořili veškerá církevní dogmata vedoucí především k upevnění jejich moci.

Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
dominika
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 30.6. 2013
Příspěvky: 685

PříspěvekZaslal: st červenec 02, 2014 2:00 pm    Předmět: Citovat

toora napsal:
..

Jsou zde, jen nejsou rozpoznáni, protože s tím nechodí „na trh“, a až bude třeba cosi dosud neviditelného zviditelnit, tak se tak stane.

to je spekulace (tvoje představa), pokud jsi nikdy nikoho takového nepotkala



toora napsal:
..
dominika napsal:
a pro me jim nebyl ani Buddha...takto konat za zazrak nepovazuju....

Potřebuješ-li ve svém životě vidět něco, co osobně považuješ za zázrak,


nepovažuju to právě za zázrak.... ale za přirozenou schopnost ... Ježíš říkal... "Budete konat stejné a větší věci,než konám já..."... to neberu ve smyslu nadpřirozeném, nebo povyšujícím se, ale ve smyslu rozšíření vědomí a následného konání

toora napsal:
.V principu tu Buddha není pro lidi, kteří touží po jakémsi bezbolestném životě, po zjevných „zázracích“, nehovoří k těm, kteří nehledají pravdu za všemi jevy, jen chtějí mít nějaký ten přívěsek duchovna k jich dosavadnímu materiálnímu životu, což se bohužel u křesťanů velmi často děje. Není to samozřejmě vina Krista, ale zájem a snaha mocných, kteří vytvořili veškerá církevní dogmata vedoucí především k upevnění jejich moci.



Pro mě je vše vnímatelné Jev ve Vědomí , Tvar Jediné Energie...... Všechna hmota,všechny děje, , myšlenky , slova,emoce.... jevy ve vědomí....

To jak píšeš, proč a pro koho tu Buddha je, mi přijde příliš spekluativní... nevím, proč tu Buddha byl, ani proč tu byl Ježíš... Pro mě tu byli a tečka...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
toora
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 9.7. 2005
Příspěvky: 3774

PříspěvekZaslal: st červenec 02, 2014 2:55 pm    Předmět: Citovat

dominika napsal:
to je spekulace (tvoje představa), pokud jsi nikdy nikoho takového nepotkala

Potkala, ale zrovna tohle pro mne a sebepoznávání není nikterak důležité.

dominika napsal:
Pro mě je vše vnímatelné Jev ve Vědomí , Tvar Jediné Energie...... Všechna hmota,všechny děje, , myšlenky , slova,emoce.... jevy ve vědomí...

Fajn, a toto je intelektuální pochopení, nebo jsi tohle prožila na vlastní kůži?

dominika napsal:
To jak píšeš, proč a pro koho tu Buddha je, mi přijde příliš spekluativní... nevím, proč tu Buddha byl, ani proč tu byl Ježíš... Pro mě tu byli a tečka...

Proč tu byl Siddharta Gautáma, a proč tu je Buddha (nikam neodešel), v tuhle chvíli zřejmě opravdu vědět nemůžeš, a mám za to, že to pro tebe ani asi není důležité, toto nějak hlouběji zkoumat.


Co tak Dominiko děláš, když se ti porouchá auto, nebo nějaký přístroj, třebas pračka, lednička, nebo telefon, a ani ty, ani nikdo z nejbližších to nedokážete opravit?


Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
dominika
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 30.6. 2013
Příspěvky: 685

PříspěvekZaslal: st červenec 02, 2014 3:14 pm    Předmět: Citovat

ty jsi potkala nekoho, kdo zemrel a zrodil se podobnym vedomym aktem jako Jezis? nemyslim nekoho, kdo se uzdravil jakoby zazrakem z tezke nemoci? Nechces povypravet?
Ano, pisu o vlastnim byti....o momentalnich vysledcich sve praxe.... Very Happy

Proc tu Buddha je nevis ani ty a je zajimave se stavet do role te, ktera to vi.. co te vede k tomu jednani?. Navic si tim blokujes dalsi pozani... Protoze mysl zareaguje na pocit, ze neco vis a neotvira se hloubeji....podle me...

Co delas ty, kdyz se ti poroucha nejaka vec?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
toora
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 9.7. 2005
Příspěvky: 3774

PříspěvekZaslal: st červenec 02, 2014 5:18 pm    Předmět: Citovat

dominika napsal:
ty jsi potkala nekoho, kdo zemrel a zrodil se podobnym vedomym aktem jako Jezis? nemyslim nekoho, kdo se uzdravil jakoby zazrakem z tezke nemoci? Nechces povypravet?
Ano, pisu o vlastnim byti....o momentalnich vysledcich sve praxe....

Nevím, čemu říkáš praxe, ale pokud by pro tebe skutečně byly „ jevy ve Vědomí“, pak by pro tebe ztratily tyhle veškeré jevy svoji dosavadní přitažlivost, zatím tě zajímají až až. Smile čáry máry s energiemi asi nejvíc, atd. viz tvoje předchozí otázka, či:
dominika napsal:
ale třeba se mi ještě nikdy nepoovedlo vědomě přeměnit hmotu, rozmnožit hmotu nebo se projít po vodě.... a nepochybuju, že to jde...energie je jen jedna , v různých formách...

.....

dominika napsal:
Proc tu Buddha je nevis ani ty a je zajimave se stavet do role te, ktera to vi.. co te vede k tomu jednani?. Navic si tim blokujes dalsi pozani... Protoze mysl zareaguje na pocit, ze neco vis a neotvira se hloubeji....podle me...

Toto poznání „proč“ přichází cestou sadhány, jinak to nejde, ale není to proto, že by mně to zajímalo, že bych snad po tom pátrala, je to vedlejší produktem této cesty.

Jsi zvědavá, s čím jsem se setkala? Můžu ti říct jen to, že dosud jsem se nesetkala s takovým teoretikem, jako jsi ty, který se domnívá, že se dá vše vyfilozofovat, nebo vokecet.
Připomínáš mi malé dítě, co dělá z písku a vody bábovičku a tvrdí, že je to magická zmrzlina. Rozdíl je v tom, že samo to dítě si je vědomo, že je to jen hra, a že její součástí je i to, že ji maminka, či tatínek přijmou, ale ty jako kdybys sama sebe přesvědčila (a druhé se přesvědčit snažila), že to je přesně totéž, co mají vedle v cukrárně. A přitom jsi nikdy jsi zmrzlinu sama nepřipravovala, nemáš tušení, jak taková zmrzlina chutná, tudíž máš za to, že všichni ostatní jsou na tom stejně jako ty, a že prostě neví a nepoznají, že vaříš z vody.


dominika napsal:
Co delas ty, kdyz se ti poroucha nejaka vec?

Postupuji zcela obyčejně a pragmaticky, tj. to buď zcela obyčejně zavezu do opravny, nebo zavolám opraváři, a co děláš v tomto případě ty?

Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
dominika
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 30.6. 2013
Příspěvky: 685

PříspěvekZaslal: st červenec 02, 2014 5:44 pm    Předmět: Citovat

toora napsal:



dominika napsal:
Co delas ty, kdyz se ti poroucha nejaka vec?

Postupuji zcela obyčejně a pragmaticky, tj. to buď zcela obyčejně zavezu do opravny, nebo zavolám opraváři, a co děláš v tomto případě ty?

Smile


další možnost je rozbitou věc zahodit a pořídit si novou...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
dominika
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 30.6. 2013
Příspěvky: 685

PříspěvekZaslal: st červenec 02, 2014 5:47 pm    Předmět: Citovat

toora napsal:
dominika napsal:
ty jsi potkala nekoho, kdo zemrel a zrodil se podobnym vedomym aktem jako Jezis? nemyslim nekoho, kdo se uzdravil jakoby zazrakem z tezke nemoci? Nechces povypravet?
Ano, pisu o vlastnim byti....o momentalnich vysledcich sve praxe....

Nevím, čemu říkáš praxe, ale pokud by pro tebe skutečně byly „ jevy ve Vědomí“, pak by pro tebe ztratily tyhle veškeré jevy svoji dosavadní přitažlivost, zatím tě zajímají až až. Smile čáry máry s energiemi asi nejvíc, atd. viz tvoje předchozí otázka, či:
dominika napsal:
ale třeba se mi ještě nikdy nepoovedlo vědomě přeměnit hmotu, rozmnožit hmotu nebo se projít po vodě.... a nepochybuju, že to jde...energie je jen jedna , v různých formách...

.....



já si tu přitažlivost klidně ponechám...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
toora
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 9.7. 2005
Příspěvky: 3774

PříspěvekZaslal: st červenec 02, 2014 5:58 pm    Předmět: Citovat

dominika napsal:
...já si tu přitažlivost klidně ponechám...

Já Ti ji přece neberu.

Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
toora
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 9.7. 2005
Příspěvky: 3774

PříspěvekZaslal: st červenec 02, 2014 5:58 pm    Předmět: Citovat

dominika napsal:
další možnost je rozbitou věc zahodit a pořídit si novou...


Jistě, mně zajímá co děláš v tomto případě ty osobně?



Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
dominika
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 30.6. 2013
Příspěvky: 685

PříspěvekZaslal: st červenec 02, 2014 6:38 pm    Předmět: Citovat

toora napsal:
dominika napsal:
další možnost je rozbitou věc zahodit a pořídit si novou...


Jistě, mně zajímá co děláš v tomto případě ty osobně?



Smile


to záleží na konkrétní věci, na konkrétní situaci, takže ti asi odpovědět neumím... něco dávám spravit, něco zahodím, něco rozbité schovám do šuplete...jak co
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
dominika
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 30.6. 2013
Příspěvky: 685

PříspěvekZaslal: st červenec 02, 2014 6:42 pm    Předmět: Citovat

toora napsal:
dominika napsal:
ty jsi potkala nekoho, kdo zemrel a zrodil se podobnym vedomym aktem jako Jezis? nemyslim nekoho, kdo se uzdravil jakoby zazrakem z tezke nemoci? Nechces povypravet?
Ano, pisu o vlastnim byti....o momentalnich vysledcich sve praxe....

Nevím, čemu říkáš praxe, ale pokud by pro tebe skutečně byly „ jevy ve Vědomí“, pak by pro tebe ztratily tyhle veškeré jevy svoji dosavadní přitažlivost, zatím tě zajímají až až. Smile čáry máry s energiemi asi nejvíc, atd. viz tvoje předchozí otázka, či:
dominika napsal:
ale třeba se mi ještě nikdy nepoovedlo vědomě přeměnit hmotu, rozmnožit hmotu nebo se projít po vodě.... a nepochybuju, že to jde...energie je jen jedna , v různých formách...

.....


to si jde krásně v duchovní literatuře přečíst, že vnějším projevem nějakého poznání je to a to... třeba jak píšeš o ztrátě přitažlivosti.... Ego si to přečte, líbí se mu to a se toho chytne a začne se navenek chovat jako někdo, kdo nemá žádné touhy, nic ho nezajímá.....
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
dominika
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 30.6. 2013
Příspěvky: 685

PříspěvekZaslal: st červenec 02, 2014 6:49 pm    Předmět: Citovat

toora napsal:

dominika napsal:
Proc tu Buddha je nevis ani ty a je zajimave se stavet do role te, ktera to vi.. co te vede k tomu jednani?. Navic si tim blokujes dalsi pozani... Protoze mysl zareaguje na pocit, ze neco vis a neotvira se hloubeji....podle me...

Toto poznání „proč“ přichází cestou sadhány, jinak to nejde, ale není to proto, že by mně to zajímalo, že bych snad po tom pátrala, je to vedlejší produktem této cesty.)


možná časem přijde jiné, další poznání....

toora napsal:
Jsi zvědavá, s čím jsem se setkala? Můžu ti říct jen to, že dosud jsem se nesetkala s takovým teoretikem, jako jsi ty, který se domnívá, že se dá vše vyfilozofovat, nebo vokecet.
Připomínáš mi malé dítě, co dělá z písku a vody bábovičku a tvrdí, že je to magická zmrzlina. Rozdíl je v tom, že samo to dítě si je vědomo, že je to jen hra, a že její součástí je i to, že ji maminka, či tatínek přijmou, ale ty jako kdybys sama sebe přesvědčila (a druhé se přesvědčit snažila), že to je přesně totéž, co mají vedle v cukrárně. A přitom jsi nikdy jsi zmrzlinu sama nepřipravovala, nemáš tušení, jak taková zmrzlina chutná, tudíž máš za to, že všichni ostatní jsou na tom stejně jako ty, a že prostě neví a nepoznají, že vaříš z vody.


A co pro tebe setkání se mnou teoretikem znamená?... Zřejmě jsi si ho nějak přitáhla...

Až tě přestane bavit hodnocení mojí osoby, bylo by , řekla bych i pro ostatní opravdu zajímavé, kdyby jsi povyprávěla o tom, s jakými takovými zmrtvýchvstalými Mistry, kteří se jako Ježíš po fyzické smrti vrátili do svého těla, jsi se setkala...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
toora
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 9.7. 2005
Příspěvky: 3774

PříspěvekZaslal: st červenec 02, 2014 9:14 pm    Předmět: Citovat

dominika napsal:
...začne se navenek chovat jako někdo, kdo nemá žádné touhy, nic ho nezajímá.....

A podle toho se pozná, že to asi nebude to pravé ořechové... Very Happy
Bdělá pozornost je na rozhraní mezi zájmem a nezájmem, a není ani jedním.
Víš o všem, jen se nenecháš vtáhnou do děje, protože víš, že je to, jako vše, jen film, který zrovna běží a omezená mysl tě jen chce neustále vtahovat do děje, do Matrixu.

Vezmi si takovou hypotetickou situaci, že uvidíš někoho, kdo bude konat, dejme tomu cosi, co se píše, že činil Ježíš.
Podle čeho poznáš jestli je to mesiáš, nebo nějaký mág, co si jen zahrává s všemi tvými smysly?

Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
toora
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 9.7. 2005
Příspěvky: 3774

PříspěvekZaslal: st červenec 02, 2014 9:28 pm    Předmět: Citovat

dominika napsal:
A co pro tebe setkání se mnou teoretikem znamená?... Zřejmě jsi si ho nějak přitáhla......

To je zvláštní, kladu si otázku, co tě nutí reagovat na to, co píši, a často i na to, co nepíšu Smile Kde se bere tvoje nutkavá touha hovořit o Buddhovi, vědět za druhé co o jeho Učení vědí, stále srovnávat Buddhu s Ježíšem, a nevím co ještě?


dominika napsal:
Až tě přestane bavit hodnocení mojí osoby...

Nějaká amnézie, či co, se u tebe dostavila? Co považuješ za osobní?
Tohle svoji domněku o mně Question
dominika napsal:
Proč tu Buddha je nevíš ani ty


Píšeš-li Dominiko osobně, pak se nediv, že na to bude někdo osobně reagovat, tak už to holt bývá.


Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Duchovno všeobecně Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Další
Strana 3 z 7

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001-2003 phpBB Group
phpBB port v2.0.7 based on Tom Nitzschner's phpbb2.0.6 upgraded to phpBB 2.0.7 standalone was developed and tested by:
ChatServ, mikem,
and Paul Laudanski (aka Zhen-Xjell).

Version 2.0.7 by Nuke Cops © 2004 http://www.nukecops.com




Web pohání Copyright © Redakční systém UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena.
Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.15 sekund