Fórum - Zobrazit téma - Síla rozhodnutí: teorie a praxe - Reikiwebík

Vítej človíčku na Reikiwebík!
  Vítej   Anonyme

     Menu
· Domů
· akce
· Akce_Reiki
· Archív článků
· Diskuzní fórum
· Hledání
· Ke stažení
· Témata článků
· Top 10
· Kalendář akcí

· Reiki Seznam
· Reiki kluby
· Kalendář Reiki kurzů


· ReikiWeb - starý 1
· ReikiWeb - starý 2

     Návštěvnost

Statistiky pro Reikiwebík


Diskuzní fórum

Reikiwebík :: Zobrazit téma - Síla rozhodnutí: teorie a praxe
 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   Osobní nastaveníOsobní nastavení   PřihlášeníPřihlášení 

Síla rozhodnutí: teorie a praxe

 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Pelmel
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
samanka
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2002
Příspěvky: 3733

PříspěvekZaslal: út červen 24, 2014 12:10 pm    Předmět: Síla rozhodnutí: teorie a praxe Citovat

V praktickém použití rozhodnutí pro změnu neexistuje žádná střední cesta, ani žádné jako ani žádné trochu ani změna na zkoušku, kde by bylo možné couvnout, když se mi změna přestane hodit.

Energii nepřečůráte. Pokud je vaše rozhodnutí pevné, tak ještě dřív než se pustíte do samotné akce, tak už cítíte příliv nové energie, nový vítr
do plachet. Funguje tak i spousta léčebných postupů, kdy se léčba rozjede ještě dřív než se k léčbě dostavíte.

Hlavní problém je právě v té energii rozhodnutí. Hodně lidí mluví a zdánlivě pro tu změnu dělá, ale podvědomě se jim vlastně do ničeho nechce. Znám to i ze své osobní praxe. Když se mi do nějaké aktivity nechce, tak si umím namluvit, že to chci, jen mi v přechodu od teorie do praxe cosi chybí, cosi mi v něm brání a situace je špatná, šedivá, nepříznivá. A skutečně. Praxe odrazí přesně tyhle skryté myšlenky. K odhalení vlastní, skutečné, příčiny neúspěchu je potřeba dost silné
a brutální upřimnosti. Asi nikdo není nadšen zjištěním, jak si sám lže
do vlastní kapsy a jak si za svoje problémy a přešlapování na jednom
místě můžeme jen a jen sami.

Samozřejmě rozhodnutí přináší námahu, nepohodlí a riziko nezdaru.
Ale považuji za obrovské vítězství to překonání svých všemožných
osobních překážek a strachů. A i když budete ve srabu, existence vás
podpoří desítkami kanály. Problém vidím v tom, ty kanály poznat, ocenit
a být za ně vděčný. Je spousta notorických brblalů, kteří se soustřeďují
jen na stav - například: nemám žádné peníze. Už naprosto přehlížejí, kolik hojnosti dostávají jinými cestami: jdou na návštěvu a tam dostanou kafe
a buchty, kamarád jim věnuje, byť starší skříň, kdosi je vezme grátis
na výlet, v lese najde houby a borůvky. Hojnost není jen o penězích, složenkách nebo jídle. Paleta hojnosti je ohromně barevná, jen mít schopnost ji vidět, ocenit a poděkovat. Děkování vidím jako veledůležitou záležitost.

Prostě a jednoduše shrnuto, když už se konečně rozkývete k nějaké změně, tak do běžte naplno. Jinak z toho bude jen nemastné neslané plácání a výsledek bude podle toho vypadat. Při skutečném rozhodnutí
se vám dostane takové podpory (pokud otevřete oči a naučíte se je aktivně vnímat) o jaké se vám ani nesnilo, byť v nenápadné a jemné formě.

Držím palce, taky mám k tomuto tématu velmi blízko. Sama mám velkou zkušenost jak v teorii (lenosti), tak praxi. Dejte změně sílu pevného
rozhodnutí a uvidíte malé i velké zázraky.

šamanka Cool
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Zbultran
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 21.9. 2004
Příspěvky: 2051

PříspěvekZaslal: po červen 30, 2014 9:40 am    Předmět: Rozhodnutí Citovat

Když jsem si přečetl tento příspěvek nevěděl jsem, co se vlastně očekává za odpověď, resp. o čem vlastně chce šamanka diskutovat. Vždyť to, že jsem spokojen a nechci nic měnit, je také rozhodnutí ...

Pak jsem ale náhodou viděl v TV na Hydeparku civilisace rozhovor s neuropatologem - Františkem Koukolíkem a úplně mě to nadchlo. Začal jsem hledat na internetu a našel následující článek (patří myslím do tohoto tématu):

F. Koukolík: Jak si zamilovat systém a být spokojený

http://technet.idnes.cz/jak-si-zamilovat-system-0sw-/veda.aspx?c=A121204_153944_veda_mla
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
samanka
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2002
Příspěvky: 3733

PříspěvekZaslal: po červen 30, 2014 12:07 pm    Předmět: x Citovat

Ono je to spíš takové zamyšlení nad tím, co potkáváme prakticky denně
u sebe i u ostatních (a už vůbec prakticky vždycky u lidí, kteří mají zdravotní nebo psychické problémy), totiž potřebu změny. Někteří ji vidí, ale nechce se jim (jak se taky píše v článku), jiní ji nevidí, další vidět nechtějí.
V ezoterice je takový oblíbený postoj: půjdu do nějaké metody a ono se to
pohne a zařídí nějak tak beze mě. Lidi rádi hledají "beznámahové" metody.
Vždycky mě dost pobaví, když se o nějaké takové tutovce dozvím a pak
například při rozhovoru s propagátorem metody vyplyne, že kromě ní, je tu zase a znovu nutnost práce na sobě.

Článkem jsem chtěla ještě podtrhnout jednu velmi, velmi podstatnou věc, kterou známe a velmi často v praxi vidíme všichni: velký rozdíl v energii žvanění o rozhodnutí pro změnu a energii změny.

Zažil jsi, Zbultrane, ten velký rozdíl mezi rozhodnutím a skutečným rozhodnutím? Spousta lidí hltá různé varianty "Tajemnství" a čekají, jak je vesmír v jejich přání podpoří. Jenže ono to často vůbec nefunguje, vesmír totiž nemá člověka v čem podpořit, nemá s čím pracovat. Není v tom energie, nadšení, touha, nic..
Nejen v ezo sféře i ve velké a hodně rozjeté oblasti komerčního rozvoje
osobnosti, se teď hodně tomuto tématu věnují. Bez akce, praxe, to prostě nejde.

Já vím, že je mnohem jednodušší a pohodlnější se utápět v jakýchkoliv teoriích, žvanit, brblat, stěžovat si nebo rezignovat. Vím, že námaha bolí.
Ale vím, že bez ní to nejde...

šamanka Cool
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Pelmel Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001-2003 phpBB Group
phpBB port v2.0.7 based on Tom Nitzschner's phpbb2.0.6 upgraded to phpBB 2.0.7 standalone was developed and tested by:
ChatServ, mikem,
and Paul Laudanski (aka Zhen-Xjell).

Version 2.0.7 by Nuke Cops © 2004 http://www.nukecops.com




Web pohání Copyright © Redakční systém UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena.
Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.11 sekund