Fórum - Zobrazit téma - Co se zase jednou po čase potkat - nejen pražáci? - Reikiwebík

Vítej človíčku na Reikiwebík!
  Vítej   Anonyme

     Menu
· Domů
· akce
· Akce_Reiki
· Archív článků
· Diskuzní fórum
· Hledání
· Ke stažení
· Témata článků
· Top 10
· Kalendář akcí

· Reiki Seznam
· Reiki kluby
· Kalendář Reiki kurzů


· ReikiWeb - starý 1
· ReikiWeb - starý 2

     Návštěvnost

Statistiky pro Reikiwebík


Diskuzní fórum

Reikiwebík :: Zobrazit téma - Co se zase jednou po čase potkat - nejen pražáci?
 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   Osobní nastaveníOsobní nastavení   PřihlášeníPřihlášení 

Co se zase jednou po čase potkat - nejen pražáci?
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Další
 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Pelmel
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
toora
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 9.7. 2005
Příspěvky: 3774

PříspěvekZaslal: čt květen 15, 2014 9:47 pm    Předmět: Citovat

Psychedelic napsal:
určitě tam je únik před zodpovědností, před naplnováním všedního algoritmu...

Ano, tohle bych řekla, že tam opravdu je. Ne, že by tohle neměl značné podíl populace člověčí, ale u Tebe jako by to mělo to braní čáry nesčíslně podob a variant, Milý Houdini. Smile Avšak...v podstatě zdrháš sám před sebou, co je na tom smutné, je to, že si k tomu ještě namlouváš, že:
"Absolutně nic mě nezajímá jen to co se týče vnitřního pokroku."
Jenže on ten skutečný vnitřní pokrok se může Filipe tehdy, když jsou splněny určité podmínky, a jednou z nich je pochopení, že jak nahoře, tak dole, jak venku, tak vevnitř (a naopak), a že bez praktického obstojného fungování v praxi všedního dne, se žádný zázrak nestane. Že doopravdy létat se můžeme naučit až zvládneme bezpečnou chůzi po Zemi. Bez toho to prostě nejde, marnost nad marnost chtít to přelézt, podlézt, přeskočit. Smile

Psychedelic napsal:
úmyslně navozuji nestabilitu, dělám věci jinak než jak se dělat mají, abych viděl, zda cesta, která je určována má opravdu svoji hodnotu.

No, hlavněže si to tak hezky umíš zdůvodnit. Ne, vážně, co je správně, jak se mají věci dělat správně?
Bývá dosti přínosné narušit staré struktury, ale tady jako by to narušování bylo zároveň cílem, nepřijde Ti? Wink A to už pak za přínos považovat nelze.

Psychedelic napsal:
...jsi přehnaně hodný, jakoby v tobě chybělo sobectví, jsi takový trouba...

Ne, trouba určitě nejsi. A hodný? No, mám za to, že rozhodně nejsi zlý, jen si zřejmě často hodný jaksi "napřed", a to proto, aby po tobě druhý náhodou nechtěl něco, co by jsi mu Ty rozhodně vyplňovat nechtěl.

Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Psychedelic
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 11.6. 2005
Příspěvky: 745

PříspěvekZaslal: čt květen 15, 2014 10:00 pm    Předmět: Citovat

Díky, Tooro. Jsem rád, že jsi mi k tomu něco napsala.
Jen nerozumím tomu: "hodný jaksi napřed". Nestává se poté, že naopak, lidé po hodném chtějí ještě více? Nebo jak to myslíš?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
toora
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 9.7. 2005
Příspěvky: 3774

PříspěvekZaslal: čt květen 15, 2014 10:18 pm    Předmět: Citovat

Psychedelic napsal:
lidé po hodném chtějí ještě více? Nebo jak to myslíš?

Tohle platí jen u těch, kteří rádi dobrotivosti jiného člověka využívají, ale i to spíše v případech, že se přesvědčili, že se na druhém opravdu dá štípat dříví, a takových lidí zase není většina.
Ani těch úplných vyčůránků, a už vůbec ne těch "pařezů" (však se taky říká, dneska prostě na "blbce" nenarazíš). Smile
Tohle se tedy děje spíš po nějaké delší interakci, oťukávání a ověření si, že dotyčný druhému opravdu slouží, děj se co děj.
Takže tou poněkud více zviditelněnou slušností dnes lidi spíš zaskočíš, jakože poklona uctivec, uctivá poklona, a díky tomu, tj. že je to na dnešní dobu až vrchem, pak na nějaké další, a "více", už jen velmi zřídka dojde. Je to takový převrácený efekt.

Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Psychedelic
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 11.6. 2005
Příspěvky: 745

PříspěvekZaslal: čt květen 15, 2014 10:30 pm    Předmět: Citovat

Děkuji, Katko, že jsi se k tomu vyjádřila. Jde vidět, že lze vidět i pozitivní na tom, co druzí vidí jako "přírodní úkaz" (tak mě občas, žertem, nazývá kolega v práci), který by se podle mnohých měl změnit tak nějak víc k normálu a harmonii, vyváženosti. Díky. Budu nad tím přemýšlet....
Doufám, že sem zase občas zavítáš. Scházela jsi zde.
Dobrou noc Smile


Naposledy upravil Psychedelic dne čt květen 15, 2014 10:33 pm, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
toora
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 9.7. 2005
Příspěvky: 3774

PříspěvekZaslal: čt květen 15, 2014 10:31 pm    Předmět: Citovat

Beppe napsal:
To je dlouhodobý můj problém na jehož řešení neznám klíč.

Ahoj Beppe.
Může se Ti zdát, že neznáš, ale něco tím vodítkem být může...
Znáš už nějaké ty cesty, které k onomu řešení nevedou?

Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
toora
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 9.7. 2005
Příspěvky: 3774

PříspěvekZaslal: čt květen 15, 2014 10:36 pm    Předmět: Citovat

Psychedelic napsal:
Děkuji, Katko, že jsi se k tomu vyjádřila. Jde vidět, že lze vidět i pozitivní na tom, co druzí vidí jako "přírodní úkaz" (tak mě občas, žertem, nazývá kolega v práci). Díky. Budu nad tím přemýšlet....
Doufám, že sem zase občas zavítáš. Scházela jsi zde.
Dobrou noc Smile


Díky Filipe.
Víš, on se úplně všechno nakonec vypůsobí, a vše má ten svůj individuální čas k onomu vypůsobení. A pokud si ještě v něčem libujme (stokrát na to můžeme lát), tak to prostě ještě má ten svůj čas působení, proti tomu vlak nejede. Nakonec stejně všechny masky i role odpadnou...
A každý tady máme holt to své, na co si přicházet, co vše o sobě ještě poznávat, poznat, a pochopit.

Opatruj se, dobrou noc Ti přeju.

Katka

Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Zbultran
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 21.9. 2004
Příspěvky: 2051

PříspěvekZaslal: pá květen 16, 2014 9:13 am    Předmět: Citovat

Psychedelic napsal:
Většinou mi lidi říkají: jsi přehnaně hodný, jakoby v tobě chybělo sobectví, jsi takový trouba, jsi přehnaně submisivní, pořád děkuješ, vše odkýveš, když na tebe někdo mluví pořád kýveš hlavou


Psychedelicu, buď a zůstaň hodný a slušný! Kdyby takových lidí bylo více, i žilo by se lépe. Chápu, že tak voláš po druhé bytosti, která by tě doplňovala. Jsem podobný, tedy v tom smyslu, že jsem možná až moc hodný na lidi. Bohužel však tím začněš přitahovat ty "vyžírky", kteří mají tendenci tvojí "dobrotu" zneužívat. Mě naštěstí žena v tom okamžiku stáhne za nohy na zem, jinak už by mi nezbylo nic (jako že majetek). Takže rada, zůstaň dobrý, ale buď méně důvěřivý .... nenech se zneužívat.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
okenko
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 19.4. 2005
Příspěvky: 947

PříspěvekZaslal: so květen 17, 2014 2:30 pm    Předmět: Citovat

Zbultrane, spíš přijímám sebe taková, jaká teď jsem. Páč jestli si sama nedám šanci, kdo to za mě udělá? Slušnost je výsledek interaktivní .
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
toora
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 9.7. 2005
Příspěvky: 3774

PříspěvekZaslal: ne květen 18, 2014 7:48 am    Předmět: Citovat

Zbultran napsal:
Psychedelicu, buď a zůstaň hodný.

Ahojky. Smile

Co to znamená "být hodný", Zbultrane?


Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
usvit
Excelentní uživatel
Excelentní uživatel


Registrace: 10.12. 2013
Příspěvky: 201

PříspěvekZaslal: ne květen 18, 2014 5:50 pm    Předmět: Citovat

Osho tarot má blázna, stojí nad propastí, vykročil již, ale usmívá se a duvěřuje...no není blázen. Stejný jako já, jak mne mohou zneužít. Vím o tom, ale jdu dál, dělám to pro sebe, znovu a zase to někdo zneužije..co to je...muj dobrý pocit mi nemužou vzít. To není zneužívání, jen jim dávám šanci se učit a dávám ji rád. Už to tak beru a jsem rád, miluji..
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Zbultran
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 21.9. 2004
Příspěvky: 2051

PříspěvekZaslal: po květen 19, 2014 8:31 am    Předmět: Citovat

toora napsal:

Co to znamená "být hodný", Zbultrane?

Smile


Já si myslím Tooro, že to víš. Mnohokrát jsme spolu diskutovali o poznání a nakovec jsme se dostali i k "srdci", že některé záležitosti může člověk "nacítit srdcem". Chápu kam míříš, že ten pocit, někdy nemusí být "hlasem božím" ale pouze naší představou a tudíš musíme být bdělí a pozorní. To všechno beru, tomu rozumím.

Tedy být hodný a slušný pro mě znamená být laskavý, slušný ve smyslu dobře vychovaný, uctivý, pozorný a jednat tak, aby ses za to nemusel později stydět. Nejlépe podle dharmy (Sanátana Dharmy):
http://cs.wikipedia.org/wiki/Dharma
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
zeto
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 3.5. 2002
Příspěvky: 1650

PříspěvekZaslal: po květen 19, 2014 10:30 pm    Předmět: Citovat

Zbultran napsal:

Tedy být hodný a slušný pro mě znamená být laskavý, slušný ve smyslu dobře vychovaný, uctivý, pozorný a jednat tak, aby ses za to nemusel později stydět. Nejlépe podle dharmy (Sanátana Dharmy):
http://cs.wikipedia.org/wiki/Dharma


Nedávno jsem četl, že jakékoliv dogma omezuje naší vlastní VELIKOST. S tvrzením souhlasím a míním, že je mmohem lepší podporovat naší VELKOLEPOST, než si hrát na něco co nejsme. Např. hrát si na hodné, poslušné, uctivé...atd....... Buďme tím čím jsme. Dopřejme si VŠE Čím jsme i nejsme a otevřeme sami sobě DVEŘE DOKOŘÁN. Žijme v nejistotě, žijme v neskonalém souladu ničeho a všeho. Nechme s sebou proudit lásku. Pravdu. Otevřeme svá stavidla a nechme naše dogmata a přesvědčení plout po povrchu a jako smetanu je nechat ustálit na vodní hladině. Pak si jen uvědomit, že nejsme jezero, ale spíše řeka, co je v pohybu. Že jsme i kapky deště, vodní pára a nakonec že jsme v každé živé bytosti. A z naší úplnosti pozorujeme sami sebe a vnímáme se mnohem širší, než jsme byli chvilku před tím. Úplnější a celistvější. Najednou si uvědomuji svou VELIKOST, krásu, mocnost. Jsem tím vším. Nehledám kde je co špatně. Jsem vším čím jsem a mnohem víc i tím čím nejsem.

Nehledejme tedy rozdíly ale naše podobenství. Jsme JEDNO a v jednotě jsme.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
zeto
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 3.5. 2002
Příspěvky: 1650

PříspěvekZaslal: po květen 19, 2014 10:48 pm    Předmět: Citovat

toora napsal:
Co to znamená "být hodný", Zbultrane? Smile

Smile)) Velice souzním s Tvou otázkou:) Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
samanka
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2002
Příspěvky: 3733

PříspěvekZaslal: út květen 20, 2014 2:46 pm    Předmět: x Citovat

Z životní praxe vím, že pojem "hodný člověk" obsahuje spousty variant. To, co s ostatním jeví jako velmi chválihodné, může zakrývat takového skrytého manipulátora nebo jinou masku, až mrazí.

Je zajímavé, že nálepka "hodný" je sice vnímána jako veliké pozitivum, ale taky jako někdo, kdo si na sobě nechá dříví štípat, je krapet hloupý tím, co
od druhých snáší a svým způsobem je vlastně trouba, slaboch a je možné mu beztrestně ubližovat, protože si to nechá líbit a ještě se bude usmívat, jakože
je v všechno v pořádku. Partneři takových lidí často zkouší, kam až můžou zajít a kde už narazí. A vím, i z vlastní rodiny, že někteří opravdu daleko
a skutečně se ještě u toho usmívají a zlobí se občas kdesi sami v koutku.

Být "hodný" je někdy milá, ale smutná nálepka...
Otázka, jaký ten člověk, který je takto označován okolím nebo sám sebe
za takového považuje, je ve skutečnosti. To, za jaké se považujeme my
(a myslíme si, že nás tak vnímá i okolí) může být v reálu naprosto překvapující (včetně toho, jak na okolí působíme v různých kolektivech, znám lidi, které vnímají v práci naprosto jako někoho jiného než doma,
s přáteli jsou zase krapet odlišní, prostě zařizují se podle situace. Nemyslím tím vysloveně přetvářku, spíš přizpůsobení se okolnostem
z různých důvodů, v práci i z důvodu přežití Laughing )

šamanka Cool
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
toora
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 9.7. 2005
Příspěvky: 3774

PříspěvekZaslal: st květen 21, 2014 12:19 am    Předmět: Citovat

Ahoj Zetí! Laughing

Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Pelmel Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Další
Strana 8 z 9

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001-2003 phpBB Group
phpBB port v2.0.7 based on Tom Nitzschner's phpbb2.0.6 upgraded to phpBB 2.0.7 standalone was developed and tested by:
ChatServ, mikem,
and Paul Laudanski (aka Zhen-Xjell).

Version 2.0.7 by Nuke Cops © 2004 http://www.nukecops.com




Web pohání Copyright © Redakční systém UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena.
Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.13 sekund