Fórum - Zobrazit téma - První zasvěcování - Reikiwebík

Vítej človíčku na Reikiwebík!
  Vítej   Anonyme

     Menu
· Domů
· akce
· Akce_Reiki
· Archív článků
· Diskuzní fórum
· Hledání
· Ke stažení
· Témata článků
· Top 10
· Kalendář akcí

· Reiki Seznam
· Reiki kluby
· Kalendář Reiki kurzů


· ReikiWeb - starý 1
· ReikiWeb - starý 2

     Návštěvnost

Statistiky pro Reikiwebík


Diskuzní fórum

Reikiwebík :: Zobrazit téma - První zasvěcování
 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   Osobní nastaveníOsobní nastavení   PřihlášeníPřihlášení 

První zasvěcování
Přejít na stránku Předchozí  1, 2
 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Vše ostatní, ale o Reiki
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Lendulka
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 6.2. 2009
Příspěvky: 584

PříspěvekZaslal: pá září 04, 2009 12:41 am    Předmět: Citovat

Pepa?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Beppe
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 12.8. 2009
Příspěvky: 860

PříspěvekZaslal: pá září 04, 2009 12:47 am    Předmět: Citovat

Jasně Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Lendulka
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 6.2. 2009
Příspěvky: 584

PříspěvekZaslal: pá září 04, 2009 12:52 am    Předmět: Citovat

Hezky jsme se tady dneska sešli, co?................. Wink

Ráda vás tu všechny "vidím".....................
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
sax
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel


Registrace: 24.6. 2003
Příspěvky: 29

PříspěvekZaslal: pá září 04, 2009 12:57 am    Předmět: Citovat

Ahoj Jarmilko a Pepčo, a zároveň dobrou noc! Laughing Laughing Zina
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Beppe
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 12.8. 2009
Příspěvky: 860

PříspěvekZaslal: pá září 04, 2009 1:01 am    Předmět: Citovat

Lendulka: Já tady Tebe, Jarmilu a Hanku pozoruju už delší dobu, tak už asi bylo načase se Vám přihlásit Cool


Abych taky dodal něco k tématu .... musím říct, že moje první a zatím jediné zasvěcení (na jaře tohoto roku) mi nepřineslo zatím žádné takové probuzení, jaké tady popisují ostatní. Ani při samotném "rituálu", ani později. Obecně jsem na vnímání energií a vůbec tyhle záležitosti, asi dost necitlivý. Stejně tak jsem nic moc necítil např. z kamenů, když mi je dával Damao v rámci nějáké terapie. Zajímalo by mě jestli mi někdo doporučí jak tyhle schopnosti více probudit ? Nyní mám docela nutkání jít v horizontu několika měsíců na reiki 2, možná od toho očekávám právě to větší "probuzení" a nějáký zlom v této záležitosti. Taky bych chtěkl vidět ty lístky Razz Nevím ovšem jestli nejsou ta očekávání lichá, ale vnitřně mám docela pocit, že bych šel.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Beppe
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 12.8. 2009
Příspěvky: 860

PříspěvekZaslal: pá září 04, 2009 1:07 am    Předmět: Citovat

Jinak mám taky velkou radost, že jsme se tady takhle potkali a všechny Vás zdravím

... ale teď už musím jít taky spát. Tak dobrou Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Dzarmi
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 30.3. 2006
Příspěvky: 1007

PříspěvekZaslal: pá září 04, 2009 10:07 am    Předmět: Citovat

No ahoj všici hihihihi,jsem si říkala,kdo pak je asi Bebbe hihihihi......

Jinak si Pepčo myslím,že jsi vnímavý a citlivý muž,jen si to připustit a být trpělivý na cestě reiki,ony se ty dveře postupně otevřou ........
Já když jsem začínala s reiki,tak jsem v té době ještě hodně pila,brala občas nějaké lehké drogy,kouřila,vyváděla.....a vydrželo mi to dosti dlouho,nebyla jsem po zasvěcení do prvního a ani do druhého stupně hned nějak spasená a nevím co ještě.Až vlastně od loňska,kdy jsem byla poprvé na Vnitřním dítěti u Damaa a Evičky jsem přestala pít alkohol a další fůra věcí,ten poslední rok se opravdu vše rozběhlo....

Teď mi můj bývalý přítel říká esoteričko bláznivá a nebo inženýrko hehehe

Pa Džarmí Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
jafik
Velmi zkušený uživatel
Velmi zkušený uživatel


Registrace: 16.10. 2007
Příspěvky: 50

PříspěvekZaslal: pá září 04, 2009 4:16 pm    Předmět: Citovat

Touha na první iniciaci byla tak velká, že bych za svým prvním mistrem snad i doběhl (60 km Very Happy ), ale zároveň jsem neměl konkrétní představu a tak jsem nebyl úplně uvolněný a byl pořád v očekávaní "co přijde teď", takže jsem si užíval až ty další zasvědcení. Vzpomínám si, že jsem najednou cítil v dlaních chladivý vítr a myslel jsem, že to dělá průvan a hledal otevřené okno:-)...trvalo to asi tři dny, než se to srovnalo.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
smart
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 17.5. 2008
Příspěvky: 402

PříspěvekZaslal: pá září 04, 2009 8:01 pm    Předmět: Citovat

čauky Pepo, ráda Tě tu vidím a zdravím Very Happy

Citace:
Obecně jsem na vnímání energií a vůbec tyhle záležitosti, asi dost necitlivý. Stejně tak jsem nic moc necítil např. z kamenů, když mi je dával Damao v rámci nějáké terapie. Zajímalo by mě jestli mi někdo doporučí jak tyhle schopnosti více probudit ? Nyní mám docela nutkání jít v horizontu několika měsíců na reiki 2, možná od toho očekávám právě to větší "probuzení" a nějáký zlom v této záležitosti.

Tohle taky byl můj problém. Po zasvěcení (kromě toho prvního) si vždy připadám trochu méněcenná, když všichni vyprávějí barvité zážitky a já toho moc nemám. Až jsem si jednoho dne řekla, že to asi každý máme trochu jinak. Nečekám barevné obrázky, soustředím se na pocity. A zjišťuji, že ty nejhlubší stejně popsat nejdou a za obrázky bych je určitě nevyměnila.
Mám výhodu, že v průběhu letoška dostávám spoustu zasvěcení, takže už z toho nejsem tolik vyplašená jako na začátku a také jsem v kruhu již známých lidí, takže se lépe uvolním a užívám si to.To je jediné očekávání, se kterým k iniciaci přicházím.
Zvýšit si citlivost můžeš právě prací na sobě, např. cestou reiki... jak často se třeba reikuješ? žiješ v souladu s reiki principama? v soulau s duchovníma zákonama?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Beppe
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 12.8. 2009
Příspěvky: 860

PříspěvekZaslal: so září 05, 2009 12:09 am    Předmět: Citovat

Ahoj Hani,
díky za Tvojí reakci, taky Tě rád vidím nebo spíš teda čtu Smile Pročítám to tady i zpětně (starší diskuze) a musím říct že Tvoje názory jsou mi většinou hodně blízké Cool

Co se týče zasvěcení reiki, tak ono to u mě bylo zřejmě ovlivněný taky tím, že jsem na to reiki šel ve stavu, kdy jsem řešil jiné problémy, které tuhle událost trochu přehlušovaly. Cítil jsem že se sebou potřebuju něco dělat, kurz "Vnitřní dítě" byl ještě daleko, tak jsem se rozhodnul, že zkusím tohle jako šanci na nějákou změnu. Nebylo to tedy dlouhodobé rozhodnutí. Takže tady bude asi jeden z důvodů, myslím že na reiki 2 půjdu už více soustředěný.

Citace:
Zvýšit si citlivost můžeš právě prací na sobě, např. cestou reiki... jak často se třeba reikuješ? žiješ v souladu s reiki principama? v soulau s duchovníma zákonama?


Tohle bude asi další problém, upřímně řečeno to trochu flákám a asi bych to chtěl zadarmo Smile Dávám reiki sám sobě na rovnání čaker (1-6, 2-5, 3-4), což bych měl v ideálním případě dělat denně ale ne vždy mi to vyjde. Trochu demotivující ovšem je, že to ještě příliš významně necítím, takže mě to zatím ještě úplně nepřesvědčilo zda to opravdu funguje. Přiznám se že nevím co myslíš tím žitím v souladu s reiki principama a duchovníma zákonama. Co máš konkrétně na mysli ?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
smart
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 17.5. 2008
Příspěvky: 402

PříspěvekZaslal: so září 05, 2009 9:42 am    Předmět: Citovat

Beppe napsal:
Přiznám se že nevím co myslíš tím žitím v souladu s reiki principama a duchovníma zákonama. Co máš konkrétně na mysli ?


1. Právě dnes v sobě utiším všechnu zlobu
2. Právě dnes zapomenu na všechna trápení
3. Právě dnes budu svou práci dělat poctivě
4. Právě dnes budu laskavý ke všem bytostem
5. Právě dnes si připomenu, kolik milosti se mi dostalo

...ale někdo tu někde psal, že to už je trochu překroucené... nicméně i toto je dle mého názoru dobré si občas připomenout

K těm duchovním zákonům jsem to plácla asi trochu nejasně - duchovní zákony fungují ať chceme nebo ne, takže vždy žijeme v jejich souladu. Spíš jde o to je poznat a uvědomit si je a pak se můžeme vyvarovat mnohému rozčarování, že se něco (ne)děje. Dan Millman je na přednášce definoval takhle: existuje mnoho citátů a pravd o životě ale když je začnete sbírat, zjitíte, že si mnohé protiřečí. Je ale několik zákonitostí, které prostě platí děj se co děj, a to jsou duchovní zákonynapř. zákon rezonance, zákon shodnosti, zákon energie... je o tom pěkná knížka od Kurta Tepperweina - Duchovní zákony
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Dzarmi
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 30.3. 2006
Příspěvky: 1007

PříspěvekZaslal: po září 07, 2009 4:36 am    Předmět: Citovat

Tady se dají pročíst.Ráda se k nim vracím a ráda je doporučuji.

http://www.diksa.org/duchovnizakony.htm


Džarmí Cool
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Narya
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 30.4. 2002
Příspěvky: 1286

PříspěvekZaslal: po září 07, 2009 8:36 am    Předmět: Citovat

Chvíli mi to dalo, ale pak jsem zážitky vypátrala. Byla jsem tehdy na gymplu asi tak druhák a máma v té době dělala rekvalifikační masérský kurz a jedna paní z kurzu u nás přespávala. Začalo se tak nějak řešit, jak je jakési Reiki pro maséry dobré, jak úžasně to umí pomáhat a kdesi cosi. Maminka projevovala opatrný zájem, já mnohem otevřenější. Jasně, že jsem chtěla umět něco duchovního, co neumí kdekdo. Jistě že jsem v té době měla plnou hlavu astrologie, minulých životů, vykládání karet, jasnovidectví, ale na kurz jsem nakonec dorazila lehce nervozní (také to byla moje první akce podobného druhu), ale otevřená všemu co se dovím a hltala jsem každé slovo učitelky.

Samotné zasvěcení předcházela řízená vizualizace, čehož jsem se chytla velmi intenzivně a prožívala různé scény. Samotné zasvěcení pak mým vizím dodalo ještě více energie, nikdy víc, už jsem to tak intenzivně neprožila. Těžko říct co to bylo, ale viděla jsem několik krátkých příběhů ze života různých lidí, kdy já se cítila být jedním z aktérů a pak mnoho tváří, hezkých i naprosto odpudivých. Vnímala jsem že v naší skupině nějaká paní omdlela. Vkrádala a stále v krádá se mi do mysli kacířská myšlenka, že to byly mé prožité minulé životy a jeden z nich má stále pokračování. zbytek kurzu proběhl nějakou praxí a povídáním o tom, jak jsou i další stupně úžasné a měli bychom je časem absolvovat.

Ten den večer jsem šla, ještě ke své kamarádce, starší paní, která byla docela překvapená, kde jsem byla a co dělala a začala mluvi o tom, jaké asi budu mít potíže a že to rozhodně nebude jednoduché. Naprosto jsem nerozuměla tomu, co jako bylo špatně. Doma jsem si Reiki zkoušela sama, z rodiny moc zájem nebyl a já se i trochu styděla. Pak jsem s nějakým spožděním narazila na slečnu co byla taky na kurzu a ta mi začala vyprávě,t jak už Reiki nepoužívá, protože jsme byli špatně zasvěceni, že prý správně má být 4x a celý kurz má mít 2 dny ne jeden. To jsem se upřímně divila, já byla spokojená, ale červíček zahlodal. Jelikož to u nás doma a i ve mě nebývalo tou dobou zrovna ok, měla jsem i psychické potíže a moje kamarádka se mi snažila pomoci, tak jsem se dostala i k dalšímu člověku, kde jsme řešili esence aura-soma a moje potíže. Pan doktor mi z velmi vážnou tváří (byl to primář chirurgie v nejmenované nemocnici) tvrdil, že mé potíže mohou souviset i se špatným zasvěcením a navrhoval mi že mi pomůže přesvěcení u pana xxx. tak jsem začala zkoumat co tak jiného učí pan xxx. A začala jsem být dost nespokojená.

Moje nespokojenost mě dovedla k prapůvodnímu zakladateli Reikiwebu a od něj pak dál do zahraničí. Začala jsem studovat anglické zdroje, zjištovala, jak to s Reiki jde i není, našla první zmínky o Japonsku a současných jap. učitelích a zoufale hledala někoho, kdo by mě učil a nesypal mi hlavu dalšími blbostmi. Takže jsem navštivila mnoho dalších učitelů a kruzů prvního i druhého stupně a pořád nic. Pak jsem našla dobrého učitele, který mě dodal jistotu, že Reiki jde dělat dobře a jednoduše (možná se tu pozná) a poctivě ruku v ruce s rozvojem sebe. Teprve pak jsem odhalila malý poklad v podobě ryze japonského přístupu, který mi dosadil poslední dílky do skládanky, to byl pan David King a jeho rekonstrukce Usui Do. No a dneska se snažím svoje zkušenosti přetavit v něco, co budu moci sdílet s druhými.

Já vím, ptala jsi se jen na první zasvěcení, jenže právě to první u mě způsobilo ohromné věci díky tomu, že bylo "špatné". Kdyby "špatné" nebylo, tak dodnes věřím mnohým učitelům a mnohým pověrám. Ale tehdy jsem dostala "dar pochybností" a teď po 10ti letech vidím, že se vyplatil. A navíc jsem si o dost vylepšila svůj anglický slovníkSmile

M.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Beppe
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 12.8. 2009
Příspěvky: 860

PříspěvekZaslal: po září 07, 2009 1:57 pm    Předmět: Citovat

smart, Dzarmi: Díky holky. Na zásady reiki jsem úplně zapomněl (o těch duchovních jsem ani nevěděl), možná proto, že jsem to bral tak, že "k čemu mi to je znát nějáké zásady, když stejně nevím jak je uskutečnit". Asi bych si je měl častěji opakovat, abych se tomu uskutečnění přibližoval Cool
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
nevadiii
Lepší než nováček
Lepší než nováček


Registrace: 10.2. 2009
Příspěvky: 5

PříspěvekZaslal: ne květen 16, 2010 9:13 pm    Předmět: tenkrat poprve :c) Citovat

Ahojte,
tak aj ja pridam moje pameti :c) Nie je to vlastne ani moc davno, teraz tomu budu 2 roky. Nemozem povedat, ze som mal nejake zvlastne zazitky alebo videl farby. Viem ale, teda vedel som alebo som mal jednoducho pocit ze som prisiel k spravnej osobe. Bol som na zasveteni aj s priatelkou. Odvtedy, ako sme vstupili do domu kde sme boli zasveteni, tak zakazdym ked sa na mna mistr pozrel alebo ku mne hovoril tak som citil zimomriavky po celom tele. Akoby z neho, teda vlastne nej :c) uplne nieco salalo. Take nieco som citil prvy a posledny krat aj napriek tomu, ze som tam bol aj na dalsich zasveteniach. Vyslovene prvykrat som ju citil aj so zavretymi ocami a vedel som kedy je natocena mojim smerom a hovori ku mne.
Dalsou vecou bolo, ale to si nepametam, ci bolo po jednotke alebo dvojke, ked som vecer skusal otvorit cakry. Skusal som dlhsiu dobu cvicit s cakrami. A teraz neviem prave ci to bolo po jednotke alebo dvojke, vecer v posteli ked som sa sustredil na jednotlive cakry, tak to islo akoby samo od seba a po sustredeni sa na vsetky mnou zacal "plynut" prud tepla od noh smerom hore. Bolo to nieco uzasne, dalsi pocit co som zatial zazil len raz ... keby som to zazival castejsie asi by to bolo navykove :cD vyslovene prudenie tepla od noh az k hlave, jednoducho nadhera. Nebola to ziadna extaza alebo tak, bolo to strasne jemne, strasne teple a dalo sa to perfektne sledovat, tazko to inak popisat ;c)
Tot moja troska k teme, krasny dnik vsetkym prajem ;c)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Vše ostatní, ale o Reiki Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Přejít na stránku Předchozí  1, 2
Strana 2 z 2

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001-2003 phpBB Group
phpBB port v2.0.7 based on Tom Nitzschner's phpbb2.0.6 upgraded to phpBB 2.0.7 standalone was developed and tested by:
ChatServ, mikem,
and Paul Laudanski (aka Zhen-Xjell).

Version 2.0.7 by Nuke Cops © 2004 http://www.nukecops.com




Web pohání Copyright © Redakční systém UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena.
Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.17 sekund