Fórum - Zobrazit téma - čakry - Reikiwebík

Vítej človíčku na Reikiwebík!
  Vítej   Anonyme

     Menu
· Domů
· akce
· Akce_Reiki
· Archív článků
· Diskuzní fórum
· Hledání
· Ke stažení
· Témata článků
· Top 10
· Kalendář akcí

· Reiki Seznam
· Reiki kluby
· Kalendář Reiki kurzů


· ReikiWeb - starý 1
· ReikiWeb - starý 2

     Návštěvnost

Statistiky pro Reikiwebík


Diskuzní fórum

Reikiwebík :: Zobrazit téma - čakry
 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   Osobní nastaveníOsobní nastavení   PřihlášeníPřihlášení 

čakry
Přejít na stránku Předchozí  1, 2
 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Reiki 3. stupeň
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
smart
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 17.5. 2008
Příspěvky: 402

PříspěvekZaslal: čt listopad 05, 2009 7:19 pm    Předmět: Citovat

Jani, to je tak obsáhlé téma, že přestože ho mám popsané od Damaa ve skriptech z jeho R3 kurzu, tak jsem se do něj ještě neponořila, i když jsem se párkrát snažila to popchopit... některé informace holt lze vstřebávat jen pozvolna...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
blankas
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 27.9. 2002
Příspěvky: 652

PříspěvekZaslal: čt listopad 05, 2009 8:37 pm    Předmět: teorie Citovat

pro JANAA:
Pokud vím, v knize Anatomie ducha od Caroline Myss najdeš k tomu teorii. Prožitkové semináře ve skupině to nenahradí (absolvovala jsem podobné, sic ne u Damaa, ale stálo to za to také), ale třeba ti to dá inspiraci a souvislosti, které hledáš.
http://www.cestykezdravi.cz/produkty/anatomieducha.htm
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
smart
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 17.5. 2008
Příspěvky: 402

PříspěvekZaslal: čt listopad 05, 2009 9:46 pm    Předmět: Re: teorie Citovat

blankas napsal:

Prožitkové semináře ve skupině to nenahradí (absolvovala jsem podobné, sic ne u Damaa, ale stálo to za to také),


Nemluvila jsem o prožitku. R3 u Damaa není prožitkový seminář. Skritpa obsahují teorie na mnoho let studia.

(to neslovíčkařím, jen nechci, aby vznikl mylný dojem, že R3 je prožitkový seminář)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
schaman
Lepší než nováček
Lepší než nováček


Registrace: 7.8. 2009
Příspěvky: 18

PříspěvekZaslal: pá listopad 06, 2009 4:01 pm    Předmět: Citovat

Vážení, vůbec mně nejde o počet čaker ,ale o umístění 8 a 9 čakry .Jak jsem uvedl v začátku této diskuze tak mně bylo řečeno na kurzu , že 8 a9 č.je umístěna nad 7 čakrou a v8 čakře leží naše V J.Nechci se tady opakovat a poprosím vás aby jste si přečetli úvodní, příspěvek, kde jsem uvedl svůj dotaz . jen úsměv na rtech ať vás provází
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Dzarmi
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 30.3. 2006
Příspěvky: 1007

PříspěvekZaslal: pá listopad 06, 2009 5:10 pm    Předmět: Citovat

Tak mam trochu pocit vážený Shamane,že to s tím souvisí,ale což..
Chápu,co chceš slyšet za odpověď.Bohužel ti ji nedám,protože mě osmá a devátá čakra nezajímají a nemam potřebu si situovat Vyšší Já,ale možná Ti dopomohu mými doporučeními nasměrovat k odpovědím.

Předpokládám,že už nějaký čas se věnuješ reiki či práci se svou energií.Mohl by jsi disponovat určitou citlivostí a jestli ne,dobrá výzva pro tebe.
Myslíš,že by jsi zvládl si zkusit nacítit,kde leží ty čakry?Pár let a určitě se dopracuješ k tomu,kde zaručeně leží.

Zeptej se svého Vyššího Já,kde spočívá,jsem si jistá,že když budeš naslouchat,tak ti to poví.
Myslím,že toto by mohla být další možnost,jak se dobrat k odpovědím na tvé otázky,protože očividně nikdo tady se tímto nezaobíral a pokud by o tom něco věděl,tak by pravděpodobně prošel tím,co ti doporučuji podniknout sám na sobě.Jak by jinak ti mohl říci je to tu a tady a je to tak a takto.
Obávám se,že jinak se těch odpovědí nedočkáš....

Možná na tom kurzu,co jsi byl je někdo,kdo opravdu ví....

Páček Džarmí
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Damao
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 13.1. 2003
Příspěvky: 2756

PříspěvekZaslal: pá listopad 06, 2009 6:49 pm    Předmět: Citovat

schaman napsal:
Vážení, vůbec mně nejde o počet čaker ,ale o umístění 8 a 9 čakry .Jak jsem uvedl v začátku této diskuze tak mně bylo řečeno na kurzu , že 8 a9 č.je umístěna nad 7 čakrou a v8 čakře leží naše V J.Nechci se tady opakovat a poprosím vás aby jste si přečetli úvodní, příspěvek, kde jsem uvedl svůj dotaz . jen úsměv na rtech ať vás provází

To, co tvrdí pan Dragomirecký, je obvykle tazatelům sdělováno. Jde o to, co znamená to "nad". Pokud jde o duchovní úrovně, jistě. Už ale sedmá čakra, Sahasrára, je mimo naše tělo, třebaže je spojena s naší životní energií. Není pouze "nad hlavou" - třebaže se to tak nejvíce znázorňuje. Je prostě "nad námi" a ty další čakjry - 8., 9. až 11. (mistrovská) jsou ještě více "nad námi". Představ si sám sebe a Vesmír - je Vesmír nad Tebou? A takhle je to i s těmi čakrami. Určitě mají svůj význam. Hledat jejich umístění mi připadá jako hledání pevného bodu ve Vesmíru.
Na druhé straně - stejně jako aktivizaci Sahasráry můžeš cítit jako svírání kolem hlavy (ovlivňuje to nejpravděpodobněji fyzicky podčakra lalna pod vnitřní stranou lebky na temeni hlavy - pan Tomáš o ní říká, že je spojena se šišnkou - viz 27. ze 108 meditací Eduarda Tomáše), tak také projevy dalších čaker - zejména 8. a 9. mohou být zvláště citlivými lidmi vnímány. Domnívám se, že je to prostřednictvím čelního laloku.
Jak ale velmi správně říká Džarmi, není třeba právě tyhle pocity vyhledávat. Lépe by bylo uskutečnit sebe sama - dotvoření koruny, Sahasráry - a pak realizovat další duchovní Cestu .
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Evik
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2007
Příspěvky: 1845

PříspěvekZaslal: pá listopad 06, 2009 7:45 pm    Předmět: Citovat

schaman napsal:
Vážení, vůbec mně nejde o počet čaker ,ale o umístění 8 a 9 čakry .Jak jsem uvedl v začátku této diskuze tak mně bylo řečeno na kurzu , že 8 a9 č.je umístěna nad 7 čakrou a v8 čakře leží naše V J.

Ahoj , začala jsem Ti to psát, ale pak jsem měla dojem, že Tě to už nezajímá.
Tady všichni používáme 7 základních čaker a pro mě to není zas tak jednoduché popisovat něco jiného, co jsem vyčetla jen kvůli Tobě.

Takže umístění Ti napíšu, ale jestli to souvisí s VJ toť otázka. Podle mě ano.

V tomto popisu si tedy představ čakry jako barevná kola.
9.čakra - barva bílá - na temeni hlavy - nazývaná č. Ducha svatého - AUM

8.čakra - představ si jí jako kolečko, které je horizontálně rozdělené.
Nazývaná čakra Duchovnosti- P.Ježíše Krista. Její umístění je mezi temenem a 6.čakrou, která je mezi obočím. Spodní polovina je tvořena čakrou č. 7. Mantra AUM.
Ale tady pozor, tady je ta finta !!!
Zde , v tomto případě se čakra č. 7 nachází uprostřed srdce a má název srdeční čakra.

Uprostřed hrudi je čakra č. 4 a je nazývána jako CENTRÁLNÍ.

Umístění ostatních je standardní.
6. čakra - mezi obočím
5.čakra - oblast krku
4.čakra - uprostřed hrudi - nazývá se ,,centrální "
7.čakra je vlastně vlevo vedle té 4. v oblasti srdce -mantra AUM
3.čakra - nad pupíkem
2.čakra - pod pupíkem
1.čakra - na konci kostrče

Ta osmička je složitá čakra s mnoha odstíny. Nevím jak lépe Ti to popsat .Ta srdeční čakra, která je na srdci je vlastně součástí té osmé čakry. Jako když si od srdce nakreslíš pomyslnou přímku, která vede k té 8. čakře. Možná si to zkus načrtnout, podle toho jak to píšu.

Mám i schematické dešifrování a symbolické zobrazení .
Snad bych Ti to mohla nějak oskenovat... Question
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Damao
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 13.1. 2003
Příspěvky: 2756

PříspěvekZaslal: pá listopad 06, 2009 9:02 pm    Předmět: Citovat

To tvrzení o 8. čakře v srdci (středu) dost navazuje na to, co jsem napsal. Srdeční centrum je významný komunikační uzel - něco jako 5 v numeraligii. Srdeční centrum nemusí být nalevo, proč taky? Nalevo je čakra srdce (orgánu) - to je něco jiného. Srdeční centrum se jmenuje srdeční ve smyslu srdce celé bytosti "jádra" celé bytosti. Blíže než k srdci - orgánu má k plicím (nádech - výdech).... 8. čakru (podle mého mínění) nemá smysl někam lokalizovat.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
schaman
Lepší než nováček
Lepší než nováček


Registrace: 7.8. 2009
Příspěvky: 18

PříspěvekZaslal: pá listopad 06, 2009 11:57 pm    Předmět: Citovat

díky vám všem za za vysvětlení, či osvětlení, člověk není nikdy dost chytrý a jestli něco nevím nebo mně není jasné tak se zeptám .Určitě bylo dobré znát názory i druhých a zkušenějších .Krásné dny a úsměv na rtech ať vás provází
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Evik
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2007
Příspěvky: 1845

PříspěvekZaslal: so listopad 07, 2009 11:22 am    Předmět: Citovat

Damao napsal:
To tvrzení o 8. čakře v srdci (středu) dost navazuje na to, co jsem napsal. Srdeční centrum je významný komunikační uzel - něco jako 5 v numeraligii. Srdeční centrum nemusí být nalevo, proč taky? Nalevo je čakra srdce (orgánu) - to je něco jiného. Srdeční centrum se jmenuje srdeční ve smyslu srdce celé bytosti "jádra" celé bytosti. Blíže než k srdci - orgánu má k plicím (nádech - výdech).... 8. čakru (podle mého mínění) nemá smysl někam lokalizovat.

Dík Damao za upřesnění. Ani by mě nenapadlo se v tom pitvat, ale teď jsem ráda. Nahoře v nějakém příspěvku píšeš, že čaker je tolik, kolik si jich přeješ mít...

Vždycky, když na mě někdo energeticky působí a nebo já na něj, velice to vnímám v oblasti uprostřed čela. Ale na hlavě jsem znala jenom 6. čakru mezi obočím a potom 7. čakru -korunní.Prostě věděla jsem, že 6. čakra není ta oblast, kde tu energii vnímám.

Takže já teď vím, že tam prostě nějaká čakra je ( a je jedno, jestli má č. 8 nebo nějaké jiné ) a že jí mám spojenou se srdeční čakrou. Protože když se na někoho ladím, otevírám mu své srdce... A dost možná, že bych tam cítila i souvislost s VJ.. Rolling Eyes . Můžu si to takhle vysvětlit ? Nebo jsem vedle ?
Děkuji za odpověď.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Damao
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 13.1. 2003
Příspěvky: 2756

PříspěvekZaslal: so listopad 07, 2009 12:16 pm    Předmět: Citovat

V podstatě to vnímáš dobře. Srdcem se naciťujeme nejen na druhé (bližní), ale i na to čemu říkáme Bůh, Nejvyšší, Vesmír.... Vyšší Já je zvláštní pojem - už se tu diskutovalo o tom, co znamená Bůh, myslím, že by stálo za to diskutovat i o tom, co znamená to "Vyšší Já". Tento termín je chápán různě a často jej používají i některé techniky léčitelstké. Toto Vyšší Já má určité atributy, na nichž bychom se mohli shodnout. Představuje zřejmě to, co pan Eduard Tomáš pojmenovával astrální Já (dokonalá - astrální - předloha nás samotných). Osobně vždycky hledám, kde se projevuje toto astrální Já v hmotné - v tělesné - úrovni. Zdá se mi, že tím může být pomyslný bod na spojnici mezi šišinkou a hypofýzou. Šisinku jako sídlo Duše označoval už Descartes, hypofýza je velín našeho hormonárlního systému a tím i celého těla. Věřím, že všechno duchovní musí mít svůj obraz v tělesném a naopak - vše tělesné nese svoje duchovní poselství.
Skrze naše "srdce" jsme "propojeni" se svojí intuicí, kolektivním vědomím lidstva, Vesmírem.... V koruně, v sefiře Kéter, se dotýkáme Átmanu - jsme dotýkáni Bohem a zde mu přinášíme darem to, co žijeme.
Je to třeba cítit (srdcem), ne tomu rozumět (hlavou).
Připomeňme si jeden pozoruhodný citát:
Víra se liší od důkazu: ten je pouze lidský, kdežto víra je dar Boží. (...) Je v srdci a neříká „vím“, nýbž „věřím“. — Pascal, Myšlenky, č. 248.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Reiki 3. stupeň Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Přejít na stránku Předchozí  1, 2
Strana 2 z 2

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001-2003 phpBB Group
phpBB port v2.0.7 based on Tom Nitzschner's phpbb2.0.6 upgraded to phpBB 2.0.7 standalone was developed and tested by:
ChatServ, mikem,
and Paul Laudanski (aka Zhen-Xjell).

Version 2.0.7 by Nuke Cops © 2004 http://www.nukecops.com




Web pohání Copyright © Redakční systém UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena.
Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.13 sekund