Fórum - Zobrazit téma - Co je na egu špatného? - Reikiwebík

Vítej človíčku na Reikiwebík!
  Vítej   Anonyme

     Menu
· Domů
· akce
· Akce_Reiki
· Archív článků
· Diskuzní fórum
· Hledání
· Ke stažení
· Témata článků
· Top 10
· Kalendář akcí

· Reiki Seznam
· Reiki kluby
· Kalendář Reiki kurzů


· ReikiWeb - starý 1
· ReikiWeb - starý 2

     Návštěvnost

Statistiky pro Reikiwebík


Diskuzní fórum

Reikiwebík :: Zobrazit téma - Co je na egu špatného?
 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   Osobní nastaveníOsobní nastavení   PřihlášeníPřihlášení 

Co je na egu špatného?
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Další
 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Pelmel
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
toora
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 9.7. 2005
Příspěvky: 3774

PříspěvekZaslal: so prosinec 14, 2013 5:24 pm    Předmět: Citovat

dominika napsal:
vypráví o svém zážitku, co Ti to poodhalilo?


Napsala jsem, Dominiko, že „může“, pokud ale má někdo za to, že ego a duše jako totéž, pak tedy nemůže poodhalit vůbec nic.
V praxi pozornosti k myšlenkám, k tělu, a především k okamžiku, než naskočí první myšlenka, se to, o čem J.B Tyllor mluví, dá poznat, i bez toho, aby se takováto příhoda udála.



Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
dominika
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 30.6. 2013
Příspěvky: 685

PříspěvekZaslal: so prosinec 14, 2013 5:26 pm    Předmět: Citovat

ego, duše, to máš jen slova, to bych nechala být... navíc na významu slov si zakládáš víc než kdokoli jiný (viz tvoje rozebírání slova hra, komedie, tragédie)

můžu osobní otázku? měla jsi podobný zážitek jako ta paní?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
toora
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 9.7. 2005
Příspěvky: 3774

PříspěvekZaslal: so prosinec 14, 2013 5:59 pm    Předmět: Citovat

dominika napsal:
můžu osobní otázku? měla jsi podobný zážitek jako ta paní?

Už jsem Ti na to odpověděla, Dominiko. Je to poznatelné i bez oné příhody.
Toto čisté vědomí, bez oddělenosti od Celku, je neustále přítomné, jen si jich běžně, ve svém navyklém lepení se na myšlenky a pocity, nevšimneme.


dominika napsal:
ego, duše, to máš jen slova, to bych nechala být...

Klině to nech být.

Jestliže někdo s někým o čemsi diskutuje, a při tomu budou pod jedním pojmem chápat věci zcela odlišné, můžou sice hovořit nekonečně dlouho, jen to nebude o tomtéž.
Jestli Ty sama vnímáš podobné hovory za přínosné, potom asi pro Tebe v něčem přínosné budou, proti tomu vlak nejede. Smile


Máš ego a duši také za jedno a totéž?


Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
dominika
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 30.6. 2013
Příspěvky: 685

PříspěvekZaslal: so prosinec 14, 2013 6:11 pm    Předmět: Citovat

toora napsal:
dominika napsal:
můžu osobní otázku? měla jsi podobný zážitek jako ta paní?

Už jsem Ti na to odpověděla, Dominiko. Je to poznatelné i bez oné příhody.
Toto čisté vědomí, bez oddělenosti od Celku, je neustále přítomné, jen si jich běžně, ve svém navyklém lepení se na myšlenky a pocity, nevšimneme.


obávám se, že to intelektuální uvědomění bohužel je jiné než to zažité, ale nechci Ti to vymlouvat





toora napsal:
Máš ego a duši také za jedno a totéž?


Smile


co je duše? podle mě mentální a emocionální energetické tělo, něco, co je spjato a navázáno na hmotné tělo a po fyzické smrti spolu s ním zaniká do neexistence... ale nevím

a ego = JÁ
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
toora
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 9.7. 2005
Příspěvky: 3774

PříspěvekZaslal: so prosinec 14, 2013 6:22 pm    Předmět: Citovat

dominika napsal:
.. obávám se, že to intelektuální uvědomění bohužel je jiné než to zažité, ale nechci Ti to vymlouvat


Píšu poznání, čímž myslím to bezprostření.

Intelektuální uvědomění vychází z myšlení, tedy je to je dílo hemisféry levé, a intelektální To začne být tehdy, když se toho čistého okamžiku chopí mysl, to už je ale o něčem jiném...

toora napsal:
Máš ego a duši také za jedno a totéž?


dominika napsal:
.. co je duše? podle mě mentální a emocionální energetické tělo, něco, co je spjato a navázáno na hmotné tělo a po fyzické smrti spolu s ním zaniká do neexistence... ale nevím


No právě...
O tom se tu tuším už vedlo dosti řečí, co je co, co je duše, co je já, co je Já atd...
Je duše něco jako Kolombovo žena? Smile
Co o ní můžeme říci?

Jsem proto spíš pro vylučovací metodu.
Pokud by jsi to neměla za totéž, potom...co z těch dvou (duše a ego), myslíš, nás jako bytosti spojuje, a co nás udržuje v individualitě?


Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
usvit
Excelentní uživatel
Excelentní uživatel


Registrace: 10.12. 2013
Příspěvky: 201

PříspěvekZaslal: so prosinec 14, 2013 6:45 pm    Předmět: Citovat

Stav bez ega je že se neodděluji od celku,vlastně si nic neuvědomuji, jen exituju, že nevnímám sebe sama, ego mi říká tady jsi ty a tam jsou oni. Moje první vzpomínky tohoto života jsou prenatální, po desitkách let mi je potvrdila moje maminka, že je to tak. Uvědomoval jsem si, že jsem...už před porodem jsem sebe vnímal odděleně od maminky. Když nebudu mít ego, nebude stres, strach rostlin z ohně nebo při pletí záhonku.stromy si nebudou pamatovat svou historii a dění kolem nich. Kámen, možná to nevíte, má také své vyšší já, a ač kupujete kameny na burzách a čistíte je, tak nějak se zapomínáte zeptat, zda doopravdy chtějí pomáhat těm, kteří zničili jejich domov, hnízdo či naleziště. Naučte se to, a pak se jich zeptéjte. Mají ego, nechtějí a neboudou nám pomáhat, dokud...já neumím tak vzletně napsat a ani plně nechápu všechna slova co napsal moi k velkému big benu, třesku, ale má pravdu, vše je to jen iluze našeho mozku, vystup z iluze a budeš mimo čas a prostor, mimo tento vesmír. Co je špatného na egu. Proč se ptát co je ego. Proč vubec něco hodnotit. kdo vám dává právo hodnotit mne nebo ego. Jen a jen zase vaše ego. Ještě jednou, vesmmírná inteligence aby mohla pocítit sama sebe, tak skze sebe a ze sebe vytvořila celý vesmír, ze sebe, celý vesmír je ona, ta inteligence na počátku. Jen na okraj, já jsem jen jedna malá bunka, jak chcete hodnotit jednu malou bunku svého těla. Kdo vám dal právo hodnotit, zda funguje dobře ši špatně, co víte o její funci, o tom, co si přišla odžít na tento vesmír, jak moc vám zrovna pomáhá tím, že žije ve stejném vesmíru jako vy, možná vám zachranuje život..aha, vy jste si toho nevšimli, protože jste museli hodnotit kdo dál dočůrá. Chápete tu mojí nadsázku. Já jsem on, vy jste on, on je všude kolem nás a v nás...ale on se nedá hodnotit nebo odsoudit. On jen je.To že budu žít jen ted a tady neznemená nic. V demenci žiju ted a tady, ale nic nepochopím, nic se nenaučím, neuvědomím si své božství v sobě.Mohu být hrát roli zloděje či světce bez poznání,prostě jsem se naučil žít ted a zady. Kdo to skusil a zná to, ví, jak je to pohodlné, a přesto si vubec netroufnu tvrdit, že jsem bez ega. spíše naopak. Demence je nemoc, je to stav, který si sami zvolili, že určitou část svého života obětují, bez učení, jako dar těm, kteří žijou s nimi. Aby se naučili, jak se smířit a přijmout nemoc blízkého člověka.
Já nejsem budhista, přesto že žiju hodně podle jejich zásad, nejsem křestan, přesto že nosím křížek madony na krku, ona mne chrání, ona mi rozumí skrze naše společné..kdybych to byt jen trochu připustil, že jsem třeba ten budhista, musel bych dodat, že jsem býlí, že jsem muž, vládce planety, pán tvorstva. ono je jedno, jestli jsem malý či velký rasista. Prostě jsem. Kdo někoho posuzuje čo odsuzuje..kvuli barvě pleti, vyznání..jen když vás to napadne. Nejsem praktikující, nejsem budhista. prostě jsem a jsem tu rád.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
okenko
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 19.4. 2005
Příspěvky: 947

PříspěvekZaslal: so prosinec 14, 2013 7:40 pm    Předmět: Citovat

Domi,

O tom to je.

Obrovske mnozstvi lidi veri, ze duse je nesmrtelna , prichazi do zivota s narozenim.
Obrovske mnozstvi lidi veri, ze duse je smrtelna.
Obrovske mnozstvi lidi veri a duse tam neni.

Buddhismus dusi vyznamne neresi....

Ego je pouzivano hlavne s buddhismem.

Takze mi chybi vzdy ta vsuvka, ze ego z hlediska buddhismu je toto.
Ze setkani reikistu vim, ze prevazna cast je spis krestansky orientovana, presto je tato komunita otevrena kazdemu .
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
okenko
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 19.4. 2005
Příspěvky: 947

PříspěvekZaslal: so prosinec 14, 2013 7:42 pm    Předmět: Citovat

Tooro,

Duse je duse a opravdu ji nezamenuji s egem.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
toora
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 9.7. 2005
Příspěvky: 3774

PříspěvekZaslal: so prosinec 14, 2013 8:44 pm    Předmět: Citovat

okenko napsal:
Buddhismus dusi vyznamne neresi....

A co takhle "džíva", Míšo?


okenko napsal:
Ego je pouzivano hlavne s buddhismem.....

Tenhle pojem nevzniknul v buddhisticky orientované zemi, a je tuším známo po celé planetě, jen představy o sobě samém, ty se ego od ega různí... Smile


Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
okenko
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 19.4. 2005
Příspěvky: 947

PříspěvekZaslal: so prosinec 14, 2013 9:17 pm    Předmět: Citovat

Tooro, cti pozorneji. Pisi pouzivano, nic o vzniku.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Evik
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2007
Příspěvky: 1845

PříspěvekZaslal: so prosinec 14, 2013 10:40 pm    Předmět: Re: Co je na egu špatného? Citovat

toora napsal:


Evik napsal:

Rodíme se s egem?

Drží se maličké dítě bolavé minulosti a obává se čehosi v budoucnosti?


Smile


............nebo si ho tvoříme v průběhu života?


Pro mě je důležité vědět, že ego NEJSEM já. To ale neznamená, že ho od sebe odděluji. Ono neexistuje samo o sobě. Moje ego neexistuje beze mě. Ale JÁ to nejsem, i když si ho vytvářím.
Je to měřítko zapadnutí do společnosti. Ego jsme my v očích OSTATNÍCH lidí. Prostřednictvím ega se díváme sami na sebe jejich očima. A pokládáme si otázky, jestli jsme dost chytří, dost krásní, dost silní....atd.

A čím víc je pro nás pohled druhých důležitý, tím je naše ego silnější a víc nás ovládá.

Když jsem byla na svém kurzu R1, moje mistr Reiki mi říkala, ať už konečně to své ego pošlu kamsi .....tenkrát jsem byla zmatená, nevěděla jsem, proč a jak. Proto je fajn o něm něco vědět, protože jsem s tím hodně bojovala. Ego je pro nás ale i důležité, pokud se jím nenecháme převálcovat.

Čím menší ego člověk má, tím víc je sám sebou. Sám za sebe. Není tak důležité, jak nás vidí ostatní, ale jak vidíme sami sebe. Čím víc je člověk duchovně silnější, tím více přestává ego potřebovat.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
toora
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 9.7. 2005
Příspěvky: 3774

PříspěvekZaslal: so prosinec 14, 2013 11:11 pm    Předmět: Citovat

okenko napsal:
Tooro, cti pozorneji. Pisi pouzivano, nic o vzniku.

O.K.


Napsala jsi Míšo toto:
Citace:
Ego je pouzivano hlavne s buddhismem.


Což tak není, je to slovo běžně používané kdekoli na světě, například v celé západní psychoanalýze (staví na Freudovi) je toto slovo pojmem velmi frekventovaným.


Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
toora
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 9.7. 2005
Příspěvky: 3774

PříspěvekZaslal: so prosinec 14, 2013 11:36 pm    Předmět: Re: Co je na egu špatného? Citovat

Příspěvek přesunut na samostatné vlákno

„O EGU-Eckhart Tolle a další“


Naposledy upravil toora dne po prosinec 16, 2013 10:13 am, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
nel
Lepší než nováček
Lepší než nováček


Registrace: 28.2. 2012
Příspěvky: 8

PříspěvekZaslal: so prosinec 14, 2013 11:55 pm    Předmět: Citovat

Fíha Very Happy

Vždycky, když mě nějaký hlas v hlavě říkal " dej mu…., on nemá pravdu….., to si nemusíš nechat líbit……."
Tak jsem se s ním "hádala" a říkala si proč vlastně takhle přemýšlím, proč mne to napadá, že se na to mohu podívat i z jiné stránky…..

A já se zatím vlastně hádala s EGEM a nevím o tom Very Happy potvora jedna egovatá Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Damao
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 13.1. 2003
Příspěvky: 2756

PříspěvekZaslal: ne prosinec 15, 2013 12:03 am    Předmět: Re: Co je na egu špatného? Citovat

Evik napsal:

Pro mě je důležité vědět, že ego NEJSEM já. To ale neznamená, že ho od sebe odděluji. Ono neexistuje samo o sobě. Moje ego neexistuje beze mě. Ale JÁ to nejsem, i když si ho vytvářím.
Je to měřítko zapadnutí do společnosti. Ego jsme my v očích OSTATNÍCH lidí. Prostřednictvím ega se díváme sami na sebe jejich očima. A pokládáme si otázky, jestli jsme dost chytří, dost krásní, dost silní....atd.

A čím víc je pro nás pohled druhých důležitý, tím je naše ego silnější a víc nás ovládá.

Když jsem byla na svém kurzu R1, moje mistr Reiki mi říkala, ať už konečně to své ego pošlu kamsi .....tenkrát jsem byla zmatená, nevěděla jsem, proč a jak. Proto je fajn o něm něco vědět, protože jsem s tím hodně bojovala. Ego je pro nás ale i důležité, pokud se jím nenecháme převálcovat.

Čím menší ego člověk má, tím víc je sám sebou. Sám za sebe. Není tak důležité, jak nás vidí ostatní, ale jak vidíme sami sebe. Čím víc je člověk duchovně silnější, tím více přestává ego potřebovat.


Mít či nemít ego není jako mít či nemít chřipku. Ego má svůj původ v čiré mysli. ovšem odráží se nikoliv v Pravdě, ale v našich závislostech a touhách.
Teprve když se zbavíme závislostí, strachů a tužeb - intelektu, zmizí i ego, neboť čirá mysl bude odrážet jen a jen čirou Pravdu. Z toho vyplývá, že nemůžeme poslat své ego někam a umenšování jeho vlivu je bezprostředně spjato s umenšováním závislostí, předpojatostí, strachů a tužeb - jediným slovem - vasánů.
Vasány jsou přitom tvořivými silami naší mysli, je proto významné:
1) abychom tyto tvořivé síly měli pod kontrolou (když to zjednoduším, tak abychom určovali cíle)
2) abychom tyto síly nasměrovali k očistě od vasánů....!
To vyžaduje velkou vytrvalost a soustavnou pozornost, pevnou vůli.
Na otázku jak pěstovat takovou vůli kdysi odpovídal pan Eduard Tomáš takto: "Jednoduše - udělej každý den tři věci, do kterých se ti nechce!"
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Pelmel Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Další
Strana 5 z 7

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001-2003 phpBB Group
phpBB port v2.0.7 based on Tom Nitzschner's phpbb2.0.6 upgraded to phpBB 2.0.7 standalone was developed and tested by:
ChatServ, mikem,
and Paul Laudanski (aka Zhen-Xjell).

Version 2.0.7 by Nuke Cops © 2004 http://www.nukecops.com




Web pohání Copyright © Redakční systém UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena.
Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.14 sekund