Fórum - Zobrazit téma - Co je na egu špatného? - Reikiwebík

Vítej človíčku na Reikiwebík!
  Vítej   Anonyme

     Menu
· Domů
· akce
· Akce_Reiki
· Archív článků
· Diskuzní fórum
· Hledání
· Ke stažení
· Témata článků
· Top 10
· Kalendář akcí

· Reiki Seznam
· Reiki kluby
· Kalendář Reiki kurzů


· ReikiWeb - starý 1
· ReikiWeb - starý 2

     Návštěvnost

Statistiky pro Reikiwebík


Diskuzní fórum

Reikiwebík :: Zobrazit téma - Co je na egu špatného?
 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   Osobní nastaveníOsobní nastavení   PřihlášeníPřihlášení 

Co je na egu špatného?
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Další
 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Pelmel
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
nel
Lepší než nováček
Lepší než nováček


Registrace: 28.2. 2012
Příspěvky: 8

PříspěvekZaslal: út prosinec 10, 2013 11:47 pm    Předmět: Citovat

Já jsem z toho pořád "jelen", prostě si to pořád nedokážu představit nebo s něčím ztotožnit.

Přečetla jsem článek od Toory,Psychedelica, reakci od úsvitu a vyšlo mi z toho asi toto

Ego je to, že si o sobě myslím, že jsem člověk, já, jako žijící a myslící bytost a zbavení se Ega je uvědomění si toho, že vlastně má podstata není bytost, ale jakási energie, nebo lépe řečeno vědomá energie, jejíž vědomí si momentálně jaksi vypůjčilo mé fyzické tělo které si tedy nyní myslí, že je já, jako to tělo a nikoli já jako ta energie ? Tak vlastně když od sebe budu schopná oddělit EGO, tak si uvědomím, že jsem vědomá energie a nikoliv člověk ?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
toora
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 9.7. 2005
Příspěvky: 3774

PříspěvekZaslal: út prosinec 10, 2013 11:52 pm    Předmět: Kdeže. Citovat

usvit napsal:
Bez ega, nebudeš mít žádnou informaci o stavu svého těla, že máš hlad, že máš žízen.


Copak o tomhle víš, že toto píšeš, Úsvite?


Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
toora
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 9.7. 2005
Příspěvky: 3774

PříspěvekZaslal: st prosinec 11, 2013 12:24 am    Předmět: Citovat

Řekla bych, že jsi docela trefila hřebíček na hlavičku Nel, jenom.... Smile
nel napsal:
Tak vlastně když od sebe budu schopná oddělit EGO, tak si uvědomím, že jsem vědomá energie a nikoliv člověk ?


Právě jen ego si myslí, že je schopno "oddělit".
To oddělení nedělá ego, ale děje se uvědomováním, tedy je toto většinou zprocesované (pokud tedy odhlédneme od takových těch nemnoha výjimek, u kterých to bylo jedno velké bum).

Ego (mysl v zajetí ega) je ten nevytrvalejší přelud na světě, a dělá absolutně vše proto, aby se nemuselo podívat samo sobě do očí a uvidět se v celé své nahotě, takže většinou velice pomalu pelichá, všema těma bolestma a bolístkama, které ho v životě potkávají. Když se dostane do ostré konfrontace samo se sebou, kličkuje jako splašený zajíc. K ochotě se pořádně podívat, k té se stejně jednou dostane, protože existují situace, kdy si samo sobě nas... do kalhot definitivně, a pak se konečně odevzdá, se vším všudy.

Mimo jiné, tak také časem přichází zjištění, že jsme měli (třebas nevědomky) za to, je možné sobě, či něčemu jinému "vládnout", cosi ošetřit, atd., a že tahle naše urputnost, je jen veliký a obrovský bágl, který jsme sebou do té doby neustále vláčeli.

Je tu ale naštěstí stále ta možnost, pozorovat tohle vše (sebe sama) průběžně, a chtít to doopravdy, tj. popravdě, vidět, včetně veškerých svých motivací, pak se to všechno odkope tak, jako tak. Vlastně tak postupně zjišťuješ, čím vším nejseš, a při tom si taky uvědomuješ, čím vším jsi se do té doby nechala zcela bezděčně ovládat.


Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
usvit
Excelentní uživatel
Excelentní uživatel


Registrace: 10.12. 2013
Příspěvky: 201

PříspěvekZaslal: st prosinec 11, 2013 9:43 am    Předmět: Citovat

Zažil jsem to.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
usvit
Excelentní uživatel
Excelentní uživatel


Registrace: 10.12. 2013
Příspěvky: 201

PříspěvekZaslal: st prosinec 11, 2013 11:37 am    Předmět: Citovat

hmota je z energie, Čím menší pohyb elektronu, menší vybrace(elektrony vybrují), tím hutnější, pevnější hmota. Vyšší vybrace potřebují více mista, ztrácí svou hmotnost tím, že se rozpínají. Vemte vzduch, ztlačte ho do kapalného stavu, vezměte kilo této kapaliny a spočítejte množství atomu. Pak vemte vzduch, stejný počet atomu jako u kila tekutiny, budete mít větší objem, ale zase to bude kilo. Atomová váha se nemění.Při přechodu do vyšší, posmrtné existence,Budeme existovat ve vyších vybracích, jako andělé, ale aby jsme neměli velký objem, nepotřebujeme si nést vědomí ukryté ve hmotě,vědomí 10 miliard buněk, pouze enregii našeho ducha. Proto v tomto těle nemužeme zažít,procítit, vyšší energie ochráncu. Protože by jsme se naladili na ty vyšší energie a rozplynuli by jsme se, celé naše tělo, smrt pevné hmoty. I andělé mají energii, hmotu. Ego je projev hmoty. Když vystoupíš z těla, astrální cestování, vidíš své tělo, uvědomuješ si, že to nejsi ty, to tělo tam je bez tvého ducha a žije( ale bez ducha je v komatu, nejí, nepije, neuvědomuje si samo sebe. Dalo by se říct, nemá ego, neví o sobě. Co tedy vystoupilo z těla. Duch, ale jak je možné, že si duch uvědomuje, že opustil tělo. Neboli uvědomuje si sám sebe, že je něco jiného než to tělo. Uvědomuje si samo sebe, je to ego. Duch si tvé ego nese sebou.Má hmotu, je z energie, tudíš má určitou váhu, je mhotné, dá se vidět, vnímat. Kde nic není, bez ennergie, nemáš co vnímat. Citlivý lidé je cítí, necitlivý lidé vnímají třeba ochlazení, mrazení v zádech. Ale to je projev něčeho hmotného, byt ve vyšších vybracích. Jste v pozici vnímání ega jako student, který byl při přednášce na vysoké škole myšlenkami mimo, a když zazvonilo, urychleně si opsal 4 matematické příklady z tabule. Při následné hoddině požádal docenta, aby mu pomohl s vyřešením jediného příkladu, že ty tři dokázal vyřešit,ale s jedním si neví rady. Profesor nechápavě požádal studenta, aby mu ty příklady napsal na tabuli i s řešením. S úžasem zjistil, že student, budoucí nositel nobelovi ceny, vyřešil 3 ze 4 příkladu, které už 150 let byly známy jako neřešitelné. Student tuto informaci nevěděl a proto je mohl vyřešit. Co říká budha, ježíš, váš mistr je jen poznání na jeho cestě, jenže jeho cesta skončila ale poznání je potřeba vést dál. Co takhle vaše svobodná vule. Skutečný mistr se ji vzdá, je pokorný a přijímá vše, jenže vy ani nevíte co je to aktivní přijetí. Pokorný nemusí být pasivita, to je pak pokorné boží hovado a né tvor obdařený duchem. Máte svobodnou vuli? A koho z vás se kdo zeptal, když stvořil tento vesmír při velkém třesku, koho se zeptal, zda sem chcete. Jsme otroci, máme možnost cestovat, i do vesmíru, jíst co cheme, ale když nás zavolá náš pán, kde je naše svobodná vule, moje rozhodnutí. I na konci vesmíru a já okamžitě odejdu ,i kdybych po sobě zanechal právě narozená trojčata.A co karma, osud. Když budu voják, zabiju tisíce neviných, ale když v okamžiku srti nebudu cítit vinu, ale prostě tak to mělo být, tak si to nemusím odžívat. Nemám co, jen já, co vnímám jako nepatřičné, se musím naučit odžívat. Né zákony karmy, nebo zákony vesmírné inteligence, jen my sami si určujeme nápln své příští reinkarnace. Taky, aspon jak si já vzpomínám, blud, který nám někdo řekl. Stejně jako ty studentovi příklady. Přemýšleli jste o tom. Co je bezčasovost, bez hmoty. Jednota ,bez pohybu, ted...teprve pak zmizí ego, vesmír se vrátí do toho bodu na začátku. Nastane brahmánova noc.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
toora
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 9.7. 2005
Příspěvky: 3774

PříspěvekZaslal: st prosinec 11, 2013 12:32 pm    Předmět: Re: Kdeže. Citovat

usvit napsal:
Bez ega, nebudeš mít žádnou informaci o stavu svého těla, že máš hlad, že máš žízen.

toora napsal:
Copak o tomhle víš, že toto píšeš, Úsvite?

usvit napsal:
Zažil jsem to.


Pokud napíšeš "zažil jsem to", nebylo to Ono. Smile

Osvícen není bezvědomí, ale právě naopak Úsvite.

Pokud jde o hlad a žízeň, apod., tak tyhle všechny tělesné procesy se týkají naprosto všech, Mistry nevyjímaje. Je ale jen svědkem těchto procesů, a tak tělu dá najíst, napít, obleče jej, atd. Není jím, ale je u toho, a velice dobře o tom, co se v "jeho" těle právě děje, ví, resp. je si toho vědom nonstop, jen to pro něj není nic důležitého, na rozdíl od toho, jak to chodí u většiny lidí...

Je tu tedy stále tělo a vše, co s ním souvisí, tj. pocit chladu, tepla, je tu hlad, žízeň, je zde radost, bolest, jen už to nemá žádného "majitele".


Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
moi
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 6.10. 2011
Příspěvky: 559

PříspěvekZaslal: st prosinec 11, 2013 3:57 pm    Předmět: Re:Čo je na egu/Egu/EGU zlé? Citovat

Vysvetlí mi niekto, koho EGO(alebo množina všetkých) vyžaruje pulzujúce Vesmíry rôznych frekvencií?
Čí je to *matrix-toto 3D*? SUPEREGA?
Akú má funkciu a úlohy? (iba uvedomenie ľudského EGA/Ega/ega?)
Ak je 96% prázdny priestor a komprimovaná energia tvorí hmotu = 4% (toto sa snaží dokázať veda), tak prečo potom vnímame tento *matrix=túto teóriu* všetci rovnako?
Aký je vzťah EGO/Ego/ego a SUPEREGO?
Question
Idea
"Kto a prečo vytvára túto generálnu ilúziu pre ľudstvo? "

Arrow "Dobrovoľne sa priznávam - ja *TO* nie som!" ... Embarassed
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
toora
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 9.7. 2005
Příspěvky: 3774

PříspěvekZaslal: st prosinec 11, 2013 4:13 pm    Předmět: Re:Čo je na egu/Egu/EGU zlé? Citovat

moi napsal:
Čí je to *matrix-toto 3D*?


Záleží na tom…můžeš Moi souhlasit s tím, že je ego omezením?



Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
nel
Lepší než nováček
Lepší než nováček


Registrace: 28.2. 2012
Příspěvky: 8

PříspěvekZaslal: st prosinec 11, 2013 8:19 pm    Předmět: Citovat

Ahoj úsvite,

jsi student, nebo jsi absolvoval vysokou školu v oboru kvantové fyziky ?
Ptám se z toho důvodu, že jsem nedávno četla článek, kde se uvádělo, že před asi 12 lety nějaký vědec dokázal, že prvotní byla informace z které pak je energie a následně hmota.
Chtěla bych jen vědět, zda o tom něco nevíš , zda je to pravda . Nechci po tobě žádné výklady (nepochopila bych je, mám jen střední stavební a do kvantové fyziky tedy opravdu daleko )
Ale v časopisech se hodně věcí kvůli prodejnosti podává jako vědecky ověřený fakt, tak by mne jen zajímalo, zda je to jen nějaká novinářská výpomoc k prodej novin, nebo ověřitelný fakt.
Vím, že matematicky dokáží dnes spočítat i to, co si nedovedeme dost dobře vůbec ani představit.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
usvit
Excelentní uživatel
Excelentní uživatel


Registrace: 10.12. 2013
Příspěvky: 201

PříspěvekZaslal: st prosinec 11, 2013 11:49 pm    Předmět: Citovat

Jak jinak, lépe napsat, než zažil jsem to. Snad byl jsem tam, stejně to není ono. Osvícení je jen další kruček, není to konec cesty, a i anděl si uvědomuje, cítí lásku, má potřeby..jiné, ale stejné ego, nemyslíš. Já to bral vuči egu. A nenazval bych to bezvědomím, je to stav sám o sobě. Bez času není prostor. Když zažiješ, projdeš osvícením, neopustíš prostor, tudíš ani čas. Na začátku byla malá, neskutečně malá tečka, bod a tam nebyl prostor, Stála mimo čas a prostor. Než si přála procitnout a explodovala do velikosti dnešního vesmíru.Stvořila si sama ze sebe prostor a čas. Vše je z ní, Ona je vše. Já ty země či slunce.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
moi
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 6.10. 2011
Příspěvky: 559

PříspěvekZaslal: čt prosinec 12, 2013 6:24 am    Předmět: Re:Čo je na egu/Egu/EGU zlé? Citovat

toora napsal:
moi napsal:
Čí je to *matrix-toto 3D*?

Záleží na tom…můžeš Moi souhlasit s tím, že je ego omezením?
Smile


Ego sa hrá aj tvorí - často aj na seba...
[Napr.:Čas - ako miera uhlovej rýchlosti;
priestor - sakrálna geometria;
predstava vlastnej existencie a dôležitosti a ďalšie ilúzie... ]

Aj slečna *Mája* rada zahmlieva, maskuje; hrá sa - vyhráva si ~ aj so sebou...

Áno,sú to obmedzenia - [pravidlá hry s mysľou(?)... ] Embarassed

Môžeš sa hrať alebo *sa iba hrať* na podstatu?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
dominika
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 30.6. 2013
Příspěvky: 685

PříspěvekZaslal: čt prosinec 12, 2013 10:17 am    Předmět: Re: Kdeže. Citovat

toora napsal:
usvit napsal:
Bez ega, nebudeš mít žádnou informaci o stavu svého těla, že máš hlad, že máš žízen.

toora napsal:
Copak o tomhle víš, že toto píšeš, Úsvite?

usvit napsal:
Zažil jsem to.


Pokud napíšeš "zažil jsem to", nebylo to Ono. Smile


bacha na to, to je zase přijatý buddhistický koncept, když říkáš, že když úsvit řekne "zažil jsem to", tak to nebylo Ono... (já vím, že je toho plná literatura), jenže vem to rozumně... úsvit má zážitek, který se udál JEmu, tedy jak to má jinak říct než že to zažil... prostě to zažil a tak to je (v tu chvíli to zažil úsvit, ne toora, ne dominika... tedy je tam vyhranění, je tam stále osoba)




toora napsal:
Pokud jde o hlad a žízeň, apod., tak tyhle všechny tělesné procesy se týkají naprosto všech, Mistry nevyjímaje. Je ale jen svědkem těchto procesů, a tak tělu dá najíst, napít, obleče jej, atd. Není jím, ale je u toho, a velice dobře o tom, co se v "jeho" těle právě děje, ví, resp. je si toho vědom nonstop, jen to pro něj není nic důležitého, na rozdíl od toho, jak to chodí u většiny lidí...

Je tu tedy stále tělo a vše, co s ním souvisí, tj. pocit chladu, tepla, je tu hlad, žízeň, je zde radost, bolest, jen už to nemá žádného "majitele".


Smile


no, není to ale pravda úplná a neplatí vždycky, ty tělesné procesy se zas tak všech Mistrů netýkají... breathariáni nepociťují hlad, ani bez jídla nekolabují, nauč se techniku tummo a nebudeš pociťovat tělesný chlad, repektive, když ho začneš pociťovat, dokážeš se zahřát, aniž by ses musela víc oblíknout
zkus si představit tělesnou bolest, umíš-li být svědkem té bolesti, pak máš už i dost síly na to, aby jsi tu bolest přetransformovala v nebolest, protože proč by jsi měla nechat svoje hmotnou schránku trpět, pokud tím ovšem nechceš někomu něco ukázat (jako třeba Ježíš, když sehrál tu komedii s ukřižováním)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
toora
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 9.7. 2005
Příspěvky: 3774

PříspěvekZaslal: čt prosinec 12, 2013 4:55 pm    Předmět: Re: Kdeže. Citovat

dominika napsal:
...úsvit má zážitek, který se udál JEmu, tedy jak to má jinak říct než že to zažil...


Bacha na to Wink Smile Domi, Úsvit nenapsal: "měl jsem zážitek kdy jsem nepociťoval hlad, ani žízení, ani...",
Kdyby tedy napsal, že měl to, či ono, řadí a pojmenovává si to tak, či onak, potom nic proti tomu, a v tom prvním případě bych neměla co dodat.
Avšak napsal toto:
Citace:
Jenže oni nerozpustili ani nepotlačili ego, s láskou ho opustili už ho nepotřebují. Stejně jako dítě jednou se pustí ruky své mámy.Bez ega, nebudeš mít žádnou informaci o stavu svého těla, že máš hlad, že máš žízen, potřebu lásky, vývoje. Budeš stát v bezčasovosti.

Což je podstatný rozdíl.


dominika napsal:
... breathariáni nepociťují hlad, ani bez jídla nekolabují, nauč se techniku tummo a nebudeš pociťovat tělesný chlad

Byla řeč o stavu bez ega, a o vědomí toho, co se v těle děje, pokud je bretharián bez ega, potom počítám, že nic nejí, stejně jako bretharián s egem, tedy ani jeden z nich nepociťuje hlad.

Co se týká slova "komedie", v souvislosti s ukřižováním, pak bych tohoto výrazu neužila, ať už je míněno s jeho užívaným prejorativním zabarvením, či v jeho původním slova smyslu, coby něco veselého a bujarého.
Jako událost k popukání mi Kristovo ukřižování vskutku nepřipadá, ale třebaTy to přesně takto vnímáš, a proto jsi tedy užila slova komedie.


Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Beppe
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 12.8. 2009
Příspěvky: 860

PříspěvekZaslal: pá prosinec 13, 2013 12:45 am    Předmět: Citovat

Co kdybyste se vy dvě vrátily do svého tématu "EGO" ? ! Už to tady zase zamořujete svým blábolivým balastem, nechte prostor lidem co mají co říct. Díky.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
dominika
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 30.6. 2013
Příspěvky: 685

PříspěvekZaslal: pá prosinec 13, 2013 8:55 am    Předmět: Citovat

Beppe napsal:
Co kdybyste se vy dvě vrátily do svého tématu "EGO" ? ! Už to tady zase zamořujete svým blábolivým balastem, nechte prostor lidem co mají co říct. Díky.


http://www.youtube.com/watch?v=o_xpy2G5XjU
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Pelmel Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Další
Strana 3 z 7

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001-2003 phpBB Group
phpBB port v2.0.7 based on Tom Nitzschner's phpbb2.0.6 upgraded to phpBB 2.0.7 standalone was developed and tested by:
ChatServ, mikem,
and Paul Laudanski (aka Zhen-Xjell).

Version 2.0.7 by Nuke Cops © 2004 http://www.nukecops.com




Web pohání Copyright © Redakční systém UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena.
Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.16 sekund