Fórum - Zobrazit téma - Cesta z deprese, tipy, triky - Reikiwebík

Vítej človíčku na Reikiwebík!
  Vítej   Anonyme

     Menu
· Domů
· akce
· Akce_Reiki
· Archív článků
· Diskuzní fórum
· Hledání
· Ke stažení
· Témata článků
· Top 10
· Kalendář akcí

· Reiki Seznam
· Reiki kluby
· Kalendář Reiki kurzů


· ReikiWeb - starý 1
· ReikiWeb - starý 2

     Návštěvnost

Statistiky pro Reikiwebík


Diskuzní fórum

Reikiwebík :: Zobrazit téma - Cesta z deprese, tipy, triky
 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   Osobní nastaveníOsobní nastavení   PřihlášeníPřihlášení 

Cesta z deprese, tipy, triky

 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Pelmel
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
samanka
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2002
Příspěvky: 3733

PříspěvekZaslal: ne prosinec 08, 2013 9:09 am    Předmět: Cesta z deprese, tipy, triky Citovat

Podle zdravotnických statistik je u nás neuvěřitelný počet lidí
na antidepresivech a i další lidi se léčí na depresi psychoterapií nebo alternativními způsoby.

Depku má vyzkoušenou v různém životním období hodně z nás a občas se určitě taková situace může opakovat. Nechci se tady zabývat složitou otázkou způsobů a forem léčení, ale zajímaly by mě vaše triky a nápady, které se vám povedly nebo jste je někde okoukali a mohli by se hodit někomu dalšímu, jak na ni:

Dávám něco ze svých:
- když je takové to období, nic nejde, zaručeně mě potěší telefonát někoho
známého, co mě rozesměje nebo na někoho takového narazím cestou
venku, třeba někoho, koho jsem celé měsíce neviděla. Ale mám tu
i protidepresivního popeláře. Takový mladý kluk, trochu ho podezírám, že
jeho ranní čaj obsahuje nějakou speciální přísadu Smile, všechny okolo
zdraví a má pro každého zvláštní pochvalu...
- u člověka trpícího depresí, kterou výrazně zhoršovalo období bez slunce,
nahrazování slunečního kotouče obrázky, plyšovým sluníčkem nabitým
energií, prostě náhradními symboly...
- zpívání s oblíbenou skupinou na plné pecky, opřít se do toho, fantazii
a hloupým textům se meze nekladou. Ovšem žádné "ťahavé", něco
co má šťávu, moje oblíbená, kde refrén přesně vystihuje moji situaci:

http://www.youtube.com/watch?v=cqs9Bj8S2QM&list=PLUdmMccuxH2GDH81YGO8hEbGAIcdFh9CW

- nesmím zapomenout si hezky zanadávat, hezky od plic a s pořádným
zaujetím, výběr dle vlastního uvážení a potřeby...
- zkusit psát deník, který vůbec nemusí mít žádný smysl, souvislost,
uměleckou hodnotu, prostě jen házet písmenka na papír a pak je zase
klidně zničit. Fantazii a hloupému psaní se meze nekladou, stejně to
nebude nikdo číst a navíc to po sobě nepřečtete ani vy, takže pohoda.
Podmínkou je, že to musí být ručně a bez vlastní cenzury, prostě se jen
grafomansky vyřádit...

Měli byste, vážení kolegové, nějaké vlastní typy a nápady, které by mohly
být inspirací pro ostatní?

šamanka Cool
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
abeille
Excelentní uživatel
Excelentní uživatel


Registrace: 25.3. 2011
Příspěvky: 200

PříspěvekZaslal: ne prosinec 08, 2013 12:58 pm    Předmět: Citovat

Ano - mám pár tipů:

1. - jít do přírody - do lesa to mám kousek - vzít sebou psa - pochodit, pokoukat, pohrát si s čoklíkem . Stejnou službu udělá i kočka - uvelebit se v křesle s čajem nebo kávou, na klín kočku a knížku - případně jen kočku a pustit něco pěkného v telce nebo na DVD . Dělali jsem to všichni ( nebo skoro všichni) už jako děti - když nás něco štvalo, pěkně se vypovídat psovi nebo kocourovi (můj pes se vždy tvářil že chápe a že mám pravdu) -a tehdy to fungovalo- takže to určitě funguje i ted.

2.- nosím u sebe kameny - na krku, v kapse, v tašce - můžete vybrat dle knih, ale lepší je dle vlastní intuice. Co pomáha jednomu, druhému nepomůže - a to platí i u kamenů

3. - hudba- rozhodně něco úderného :

třeba Kabáti:

http://www.youtube.com/watch?v=c0TdaVivhVc

třeba Nightwish:

http://www.youtube.com/watch?v=AcyTR5mEC_E

třeba i něco staršího (Kern):

http://www.youtube.com/watch?v=TW9SeI7fZfI

4. - najít si činnost, která vyžaduje soustředění, úsilí ( mně třeba pomohla výuka cizího jazyka - ale nejsem si jistá, zda je to správná cesta - zrovna teď díky tomu propadám trudomyslnosti, protože mi to nejde tak, jak bych chtěla Laughing Laughing Laughing - ale když už nic jiného, aspon trenuju pamět. )

5. - pokud nic z toho nezabere - pomájí přírodní antidepresiva, o kterých se tu už psalo ( třezalka, ashwaganda)

6. - a abych nezapomněla - večer před usnutím se zreikuju a poprosím svého anděla o pomoc ...nevím, zda ostatní na tyhle bytosti věří - ale mě to tak naučila babička - a babička měla vždycky pravdu Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
okenko
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 19.4. 2005
Příspěvky: 947

PříspěvekZaslal: po prosinec 09, 2013 4:32 pm    Předmět: Citovat

-připustit, přiznat si, přijmout, ze jsem v depresi
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Evik
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2007
Příspěvky: 1845

PříspěvekZaslal: po prosinec 09, 2013 10:55 pm    Předmět: Citovat

Když mám depresi, tak ji mám se vším všudy. To znamená, že se z ní nemůžu a nechci dostat.
Pustit si písničku, jít do přírody, někomu zavolat a vypovídat se, tak to je to poslední, co by mě asi napadlo.
Prostě se v tom musím vyrochnit. Depka, to není jen ,,špatná nálada".

Jednou mi nevědomky pomohla známá, která ode mě chtěla rychle napsat článek, který měl být o radosti.
Nejdřív mě to v nitru pobouřilo: ,,Jak mám psát o radosti, když jsem v nejhlubší depresi už několikátý den? To snad nemyslí vážně !!! "

Protože většinou co slíbím, to dodržím, začala jsem psát článek o radosti. Ale ne proto, že jsem chtěla, ale proto, že jsem musela. Najednou se moje mysl začala pročišťovat a než jsem článeček dopsala, bylo po depce. Kdyby mi nepomohla tato ,,náhoda", asi bych se v tom utápěla ještě několik dalších dní...

Moje depky už jsou ovšem minulost Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
abeille
Excelentní uživatel
Excelentní uživatel


Registrace: 25.3. 2011
Příspěvky: 200

PříspěvekZaslal: út prosinec 10, 2013 10:48 am    Předmět: Citovat

Evik napsal:
Když mám depresi, tak ji mám se vším všudy. To znamená, že se z ní nemůžu a nechci dostat.
Pustit si písničku, jít do přírody, někomu zavolat a vypovídat se, tak to je to poslední, co by mě asi napadlo.
Prostě se v tom musím vyrochnit. Depka, to není jen ,,špatná nálada".


Ano - depka -to rozhodně není jen špatná nálada - ale zůstat v ní a rochnit se - taky může skončit sebevraždou.
Opravdová a neléčená deprese nemá se špatnou náladou nic společného - a pokud se nepodchytí v začátku ( což se většinou nepodchytí) - stane se z její léčby běh na dlouhou trat .

To, co jsem popisovala výš - to jsou spíš tipy na duševní splín ... je totiž běžné, že lidi říkají -mám dnes depku - ale s opravdovou depresí to nemá moc společného.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
jafik
Velmi zkušený uživatel
Velmi zkušený uživatel


Registrace: 16.10. 2007
Příspěvky: 50

PříspěvekZaslal: út prosinec 10, 2013 1:24 pm    Předmět: Citovat

Hezká otázka, musel jsem se zamyslet, jak to vlastně dělám. Pokud mám blbou náladu, tak si prvně vůbec musím uvědomit, že ji nechci. Kdysi pro mě bylo docela velkým překvapením zjištění, že si vlastně té blbé nálady dovedu báječně užívat Smile. Asi nejúčinnější mám dvě metody:
1) Sauna – působí zde několik faktorů jako fyzické uvolnění (v sauně máme možnost i krátké a levné masáže a střídání horka a ledové vody je prostě úžasné) a potom také tato místnost plná nahých chlapů funguje jako zaručený místní informační servis, kde se kolikrát dozvím i co se děje u nás v práci, samozřejmostí jsou tutové informace z nejvyšších politických kruhů a to vše s určitým humorem a nadsázkou vytváří pozitivní „nakažlivou“ atmosféru. Celé to fyzické a myšlenkové uvolnění mi způsobí, že jsem schopen se soustředit a potom i meditovat a většinou už jdu spát s čistou hlavou.
2) Rozmluva mezi mnou a „ někým tam nahoře“- za ty léta mám docela zmáklý scénář Smile, nejprve sebelítostivé věty typu „…tak to vidíš, jak to dopadlo“, ale pomalu (dnes už rychleji) mě to vede k tomu, že si uvědomím, že já jsem ten komu je dobře v tom, že mu je blbě a většinou se pak usměji a je to pryč. Mám už naučené, že se potom musím mentálně nějakou dobu hlídat (pozorovat), protož mysl se velice ráda vrací fikaně zpět

Pak mám ještě více způsobů, ale v podstatě se snažím kombinovat nejprve fyzickou aktivitu (plavání, svižná procházka v přírodě, „abstraktní tanec“) s aktivitou mentální ( čtení pěkné knihy, meditace, nebo se podívám na osvědčený pozitivní film). Mám také zkušenost, že někdy bylo nejúčelnější svou melancholii plně prožít a teprve pak ji nechat odejít, stalo se mi několikrát, že při abstraktním tanci (rozuměj intuitivní prostorové mrskání těla), došlo k určitému rychlejšímu a silnějšímu prožitku a pak jsem byl v pohodě.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Pelmel Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001-2003 phpBB Group
phpBB port v2.0.7 based on Tom Nitzschner's phpbb2.0.6 upgraded to phpBB 2.0.7 standalone was developed and tested by:
ChatServ, mikem,
and Paul Laudanski (aka Zhen-Xjell).

Version 2.0.7 by Nuke Cops © 2004 http://www.nukecops.com




Web pohání Copyright © Redakční systém UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena.
Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.13 sekund