Fórum - Zobrazit téma - Co je na egu špatného? - Reikiwebík

Vítej človíčku na Reikiwebík!
  Vítej   Anonyme

     Menu
· Domů
· akce
· Akce_Reiki
· Archív článků
· Diskuzní fórum
· Hledání
· Ke stažení
· Témata článků
· Top 10
· Kalendář akcí

· Reiki Seznam
· Reiki kluby
· Kalendář Reiki kurzů


· ReikiWeb - starý 1
· ReikiWeb - starý 2

     Návštěvnost

Statistiky pro Reikiwebík


Diskuzní fórum

Reikiwebík :: Zobrazit téma - Co je na egu špatného?
 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   Osobní nastaveníOsobní nastavení   PřihlášeníPřihlášení 

Co je na egu špatného?
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Další
 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Pelmel
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
samanka
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2002
Příspěvky: 3733

PříspěvekZaslal: po prosinec 09, 2013 7:46 am    Předmět: x Citovat

Psychedelic: je to sice dost zamotané, ale tak nějak z jsem z toho pochopila (?) nebo vyplynulo, že když hrnek dělá zkušenost, že je hrnek, tak by z toho měl pořád utíkat, upínat se k tomu, že hrnek není, žít tak nějak v meziprostoru než hrnkem přestane být, místo využití této zkušenosti
k něčemu, k čemu se hrnek stal hrnkem? A ještě k tomu je jedině osvícení dobré a zbytek špatný?
Rozumím tomu dobře?

šamanka Cool
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
toora
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 9.7. 2005
Příspěvky: 3774

PříspěvekZaslal: po prosinec 09, 2013 9:49 am    Předmět: Citovat

Abeille, napsala jsem: „skoro to vypadá jako by snad i ji to něčím i urazilo“, a z toho „skoro“ a „snad“ , je myslím zjevné, jak jsem to mínila.
Pokud řeknu: „skoro jako by to venku vypadalo na déšť...“, neznamená to, že za chvíli začne opravdu pršet.


abeille napsal:
Aha - falešná identita ... a ještě ke všemu si ji nejsem vědomi


Dík za vysvětelní - vidím,že jsem dělala dobře, že jsem se do rozborů ega nikde v žádných diskuzích nepouštěla. A zřejmě to tak zůstane.

Pokud to je klidná, nevyhraněná reakce, tak jsem ji v tom textu neobjevila, ale snad Tě tím nikterak neurazím… Smile


Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
abeille
Excelentní uživatel
Excelentní uživatel


Registrace: 25.3. 2011
Příspěvky: 200

PříspěvekZaslal: po prosinec 09, 2013 12:52 pm    Předmět: Citovat

toora napsal:
Abeille, napsala jsem: „skoro to vypadá jako by snad i ji to něčím i urazilo“, a z toho „skoro“ a „snad“ , je myslím zjevné, jak jsem to mínila.
Pokud řeknu: „skoro jako by to venku vypadalo na déšť...“, neznamená to, že za chvíli začne opravdu pršet.


abeille napsal:
Aha - falešná identita ... a ještě ke všemu si ji nejsem vědomi


Dík za vysvětelní - vidím,že jsem dělala dobře, že jsem se do rozborů ega nikde v žádných diskuzích nepouštěla. A zřejmě to tak zůstane.

Pokud to je klidná, nevyhraněná reakce, tak jsem ji v tom textu neobjevila, ale snad Tě tím nikterak neurazím… Smile
Smile


Ok. Skoro to vypadá, že Toora ráda slovíčkaří. A snad ji tyhle hrátky se slovíčky i baví. Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
toora
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 9.7. 2005
Příspěvky: 3774

PříspěvekZaslal: po prosinec 09, 2013 1:06 pm    Předmět: Citovat

Spíš Tě jen trochu škádlím Abeille. Wink Smile


Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
nel
Lepší než nováček
Lepší než nováček


Registrace: 28.2. 2012
Příspěvky: 8

PříspěvekZaslal: po prosinec 09, 2013 9:13 pm    Předmět: Citovat

ahoj Tooro,

Asi to mé přirovnání „o protivníkovi“ nebylo zrovna nejšťasněji zvolené, ale při psaní jsem rozhodně neměla na mysli nějaké boje v pravém slova smyslu a nebo vnímání druhého diskutujícího a nebo oponenta jako nepřítele

toora napsal:


Předem nevím, co z toho, co napíšu, může kdo přijmout a kdo bude mít diametrálně odlišný pohled. Vlákno nečte jen ten, kdo ho založil, a kdyby snad očekával jen názory, které může on sám akceptovat, proč by s takovým postojem psal na fórum jako je Reikiwebík?



S tím plně souhlasím, jen bych tam asi zdůraznila to VLÁKNO

Vnímám to asi takto :
Šamanka si založila vlákno (co je na Egu špatného), ve kterém diskutuje o určitém tématu a my dvě jsme se od tohoto tématu nyní odklonily a naše diskuse se vyvíjí úplně jiným směrem .
Pokud by jsme stáli v nějakém hloučku, kde by tato diskuse probíhala, tak by jsme se nejspíš "odsunuly" trošku bokem aby jsme se jednak lépe slyšely měly klid na své povídání a také aby jsme umožnily těm, co pokračují v původním tématu pokračovat bez toho, aby jsme mluvili "jeden přes druhého" o dvou různých věcech a nakonec se začali překřikovat, aby jsme se navzájem slyšeli.
Zde, v psaném projevu je to trošku složitější. Jednak není možné, aby každý, kdo se se svou odpovědí "odklání" od daného tématu načal nové vlákno, bylo by to dost nepřehledné a upřímně řečeno si to nedovedu představit a ani to jak by pak probíhala taková diskuse, jelikož každá další odpověď se může původnímu tématu vzdalovat. Není tady možné poodejít stranou a po ukončení vzájemného vysvětlení se vrátit zpět k původnímu hloučku diskutujících. Nikdo při svém příspěvku neví, kam se co zvrtne a jak to bude dál pokračovat. Také se může stát, že se původní téma tak nějak rozproudí jiným směrem a bude pokračovat přirozeným přechodem do několika dalších a dalších témat a to původní se kamsi časem vytratí.

Vnímám to asi tak, že pokud se můj příspěvek už odkloní od tématu, tak pokud se jedná o jednu-dvě odpovědi, asi mnoha lidem nebude mé psaní vadit, nutím je tím sice se do mých odpovědí začíst ,(nikdo nemůže dopředu vědět, co je v příspěvku napsané a tak alespoň začátek přečíst musí, z tohoto důvodu mi připadá absurdní odpověď : "vždyť to nemusí číst") ale nejspíš to přejdou "mávnutím ruky" a po přečtení prvních řádek pochopí, že mluvím o něčem jiném, buď to dočtou , pokud je to zaujme, nebo usoudí že je to nezajímá a budou pokračovat ve čtení o příspěvek dál.
.
Kámen úrazu však vnímám v tom, pokud budu i nadále pokračovat ve svém psaní o tématu, které se "odklonilo" a budu ignorovat skrytá přání a narážky ostatních diskutujících a nebo zakladatele původního vlákna, kteří chtějí pokračovat v tom SVÉM původním tématu.
Šamance se nemusí líbit to, že zde v tématu, které se má zaobírat EGEM píšu své pocity o psaní příspěvků a i já vím, a musím si přiznat, že je to pravda, že to do původní diskuze nezapadá a nic na tom nemění ani fakt, že nás dvě to zajímá a že v tom chceme dál pokračovat.

A toto je má částečná odpověď na tuto tvou část příspěvku
toora napsal:

Je tu řeč o egu, když jsme tu s Dominikou na toto téma diskutovali, týkalo se moje sdělení možnosti nahlednutí toho, co to ego je, skrzevá vlastní práci s myslí, což není totéž co definice. V některých otázkách ke shodě v definici sice dojít lze, to ale jen tehdy, když oba absolvují totéž, ne, že by ta možnost neexistovala, ale nemusí k ní být vždy vůle, ale i bez toho se dá na čemsi z psaného shodnout.


Ano diskutovali jste o EGU, jen jaksi v zápalu vaší diskuse jste neslyšely ty jemnější náznaky toho, že se máte z tématu o REIKY přesunout jinam a zaslechly jste až to vyjádření opravdu hlasité Very Happy

Dominika si tedy založila nové téma EGO. Pokračujete tedy v komunikaci tam. Podle počtu odpovědí a počtu lidí, kteří si příspěvky prohlédli, je čtou i lidé, kteří se vaší diskuse neúčastní ale něco jim říká, zajímá je. A to je myslím dobře. Proto konečně reikiwebík je. Hodně lidí si zde pouze čte a jejich příspěvky na fóru by se daly spočítat jak se říká na prstech jedné ruky. Přečtou si co je zaujme, podumají o tom, vezmou si z toho to, co momentálně potřebují a co je zajímá. Nemají potřebu, chuť , odvahu nebo já nevím jaký další důvod, se k tomu vyjadřovat.

(jako taková malá "bojůvka, rebélie nebo truc" mi v tonto případě připadala ta poslední věta v prvním příspěvku Dominiky Smile

Šamanka ,( která se podle toho jak jí vnímám ) dívá na věci trošku jinak, si založila také nové téma, ale s odlišným pohledem na EGO. Pochopila jsem to tak, že také ona o něm chtěla diskutovat, ovšem "z jiné strany", z té, jak to vnímá ona.
Tady nechápu tvojí první reakci na její příspěvek. Připadala mi zbytečná a "bojovná".

Ovšem uznávám, že to je pouze můj pohled a že z vašeho pohledu to může být pouze takové přátelské škádlení
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
toora
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 9.7. 2005
Příspěvky: 3774

PříspěvekZaslal: po prosinec 09, 2013 10:17 pm    Předmět: Citovat

Vidím to dost podobně, Nel.
Co se týká mé reakce na vlákně "co je na egu špatného", tak ta byla míněna doopravdy. Z názorů na naše psaní s Dominikou vyplývalo, že jakoukoli diskusi na toto téma Šamanka jako přínosnou nevidí.

Mimo mísu už je spíš ta druhá moje věta, protože to, co se dá vysledovat při práci s myslí těžko může přijmout ten, komu tahle cesta nic neříká, tím pádem se možnost zjištění (jak to s touhle iluzí vlastně je) hodně ztenčuje, a potom přicházejí, celkem logicky, různé reakce, od okamžitého sestřelení, až po hledání odpovědi googlováním, což jsem mohla, či měla, předpokládat. Mea culpa.


Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
usvit
Excelentní uživatel
Excelentní uživatel


Registrace: 10.12. 2013
Příspěvky: 201

PříspěvekZaslal: út prosinec 10, 2013 8:34 am    Předmět: Citovat

Myslím že šamanka napsala na začátku...nikdo vlastně neví co to vlastně ego je a pak ještě dodala, že je špatné a co je na něm špatného...
Když něco nevím, neznám odpověd, nemám informace přece šamanko neznamená, že tato informace neexistuje. To, že si myslím, nebo někteří tvrdí, že ego je špatné. neznamená, že je to pravda. Je to jen a jen tvuj názor, protože ještě neznáš celou pravdu.Nenapadat, nedokazovat si,, ale jen tiše naslouchat všem pravdám, které v diskuzi zazněli a přemýšlet o nich a popřípadě jen okomentovat, s čím nesouhlasí moje dosavadní zkušenost daná mým poznáním. Ale neobhajovat ji, jen ji nabídnout jako další možnou alternativu, to je pak diskuse.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
usvit
Excelentní uživatel
Excelentní uživatel


Registrace: 10.12. 2013
Příspěvky: 201

PříspěvekZaslal: út prosinec 10, 2013 9:31 am    Předmět: Citovat

Ego je vázáno na hmotu psycchodelíku, duch není vázán hmotou, osvícení je opuštění hmotného, trojrozměrného světa a návrat,žívot v nehmotném světě.
Proto nemohou ani nejsou spolu v antagonistickém postavení. Ego je jen jeden schudek a život nehmotný je další schudek. Tím jejich podobnost končí. Jak muže být vývojový schod dobrý či špatný. Jak chceš poznat okolí, když jsi hmota, schod.Schod neví že je schod, ale může si myslet, že je střed vesmíru. Podívej se do učebnic pro vysoké školy .kvantová fyzika, o vědomí elektronu a jejich napojení na vesmírnou inteligenci a pochopíš, proč si schod muže myslet, že vubec přemýšlí. Kvantová fyzika to dokuzuje měřitelnými experimenty. Je to logická věda dokazující vyšší řád.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
okenko
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 19.4. 2005
Příspěvky: 947

PříspěvekZaslal: út prosinec 10, 2013 10:05 am    Předmět: Citovat

Usvite, jsi praktikujici?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
usvit
Excelentní uživatel
Excelentní uživatel


Registrace: 10.12. 2013
Příspěvky: 201

PříspěvekZaslal: út prosinec 10, 2013 11:41 am    Předmět: Citovat

hledající
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
okenko
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 19.4. 2005
Příspěvky: 947

PříspěvekZaslal: út prosinec 10, 2013 12:11 pm    Předmět: Citovat

Buddhisticky zaměřeny hledající?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
blankas
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 27.9. 2002
Příspěvky: 652

PříspěvekZaslal: út prosinec 10, 2013 9:42 pm    Předmět: Re: Co je na egu špatného? Citovat

Co je na egu špatného:
Když o něm nevím.
Potom mě mé ego používá jako svůj nástroj.
Má to být právě naopak, ego jsem si vytvořila(sice nevědomě, ale vytvořila), abych ho používala Já, aby bylo tedy mým nástrojem k přizpůsobení se životu-společnosti zde na Zemi.
Takže můj žádoucí stav: být si vědoma svého skutečného Já i ega.
Být si vědom, kdo koho používá, kdo je v popředí.
Nj, bylo by mi líp, kdybych to vnímala nepřetržitě
Idea
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
toora
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 9.7. 2005
Příspěvky: 3774

PříspěvekZaslal: út prosinec 10, 2013 10:33 pm    Předmět: Citovat

Idea

Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
usvit
Excelentní uživatel
Excelentní uživatel


Registrace: 10.12. 2013
Příspěvky: 201

PříspěvekZaslal: út prosinec 10, 2013 11:06 pm    Předmět: Citovat

Budhisticky, křestansky od každého něco, každý jde svou cestou. Uznávám část budhova učení ale jdu dál podle svých vlastních potřeb.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
usvit
Excelentní uživatel
Excelentní uživatel


Registrace: 10.12. 2013
Příspěvky: 201

PříspěvekZaslal: út prosinec 10, 2013 11:25 pm    Předmět: Citovat

Uvědomovat si všechny projevy ega, mít z nich radost, ale nechat je být. Ego je projevem hmoty, nech rozpustit ego, a zmizí vědomí o hmotě a čase. Pak mužeš odejít, jako mniši ve východních i budhistických chrámech. Jenže oni nerozpustili ani nepotlačili ego, s láskou ho opustili už ho nepotřebují. Stejně jako dítě jednou se pustí ruky své mámy.Bez ega, nebudeš mít žádnou informaci o stavu svého těla, že máš hlad, že máš žízen, potřebu lásky, vývoje. Budeš stát v bezčasovosti. Aby si uvědomil že je, musí pocítit své ego a stvoří vesmír a světy.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Pelmel Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Další
Strana 2 z 7

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001-2003 phpBB Group
phpBB port v2.0.7 based on Tom Nitzschner's phpbb2.0.6 upgraded to phpBB 2.0.7 standalone was developed and tested by:
ChatServ, mikem,
and Paul Laudanski (aka Zhen-Xjell).

Version 2.0.7 by Nuke Cops © 2004 http://www.nukecops.com




Web pohání Copyright © Redakční systém UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena.
Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.16 sekund