Fórum - Zobrazit téma - Krční páteř - Reikiwebík

Vítej človíčku na Reikiwebík!
  Vítej   Anonyme

     Menu
· Domů
· akce
· Akce_Reiki
· Archív článků
· Diskuzní fórum
· Hledání
· Ke stažení
· Témata článků
· Top 10
· Kalendář akcí

· Reiki Seznam
· Reiki kluby
· Kalendář Reiki kurzů


· ReikiWeb - starý 1
· ReikiWeb - starý 2

     Návštěvnost

Statistiky pro Reikiwebík


Diskuzní fórum

Reikiwebík :: Zobrazit téma - Krční páteř
 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   Osobní nastaveníOsobní nastavení   PřihlášeníPřihlášení 

Krční páteř

 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Pro zdraví
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
abeille
Excelentní uživatel
Excelentní uživatel


Registrace: 25.3. 2011
Příspěvky: 200

PříspěvekZaslal: po prosinec 02, 2013 6:57 pm    Předmět: Krční páteř Citovat

Zdravím všechny v adventním čase.
O víkendu jsem se bavila se známou na téma krční páteř - mám s ní ted docela problémy ,je zatuhlá,bolestivá. Občas pomůže rozmasírovat Tatranským bylinným gelem - občas nepomůže nic. Jsou dny, kdy o ní nevím a jsou dny, kdy nemůžu otočit hlavu. Známá mi říkala, že krční páteř souvisí s játry - a tam - u jater, prý pramení můj problém.
Je docela možné, že nemám játra úplně OK - ale napadlo mě, zda to může být i naopak - jsem celkem vysoká,ke všemu se musím tak trochu "přikrčovat" nebo ohýbat hlavu,jak doma, tak v práci - je možné, že bych si blok na krku učinila nějakým mechanickým způsobem a tím pádem ten blok to pak nějak i ovlivnil i játra?

Ještě mám jednu troufalou prosbu - bylo by možné držet se tématu a nevkládat sem ty "budho-ježišovská slovní cvičení, která ted nějak hýbou všemi aktivními diskuzemi ? Embarassed Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
samanka
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2002
Příspěvky: 3733

PříspěvekZaslal: po prosinec 02, 2013 9:31 pm    Předmět: x Citovat

Ahojky,
co tak i vliv stresu? Píšeš, že jsou dny, kdy jsi v pořádku a pak dny, kdy je to horší. Zkus se do těch dní se zatuhnutím v myšlenkách vrátit, jestli tam není ten zakopaný pes - nějaká opakující se situace ať už fyzická nebo psychická...?

šamanka Cool
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
kamo
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 29.6. 2005
Příspěvky: 901

PříspěvekZaslal: po prosinec 02, 2013 10:01 pm    Předmět: Citovat

Krční páteř a játra? No tohle...napadá mě jediná souvislost - od neustálého zaklánění hlavy při nadměrném požívání alkoholu Smile

Mnohdy je vhodné nejdříve pomoct z té pozemské, neesoterické strany, tj.přímo fyzickému tělu, což znamená začít kontrolou statiky celé kosterní soustavy, případné odchylky korigovat (např.Dornova metoda), pokračovat kontrolou a uvolněním měkých tkání (klasická masáž, Bowen, Spirální dynamika atd), popřípadě kombinace obého.
Proč začít kontrolou statiky kostry? Protože potíže krční páteře jen výjimečně pochází jen od krční páteře jako takové, spíše to bývá důsledek kombinace více faktorů.
Jistě že k tomu přispívají i špatné pohybové návyky, nebo jednostranná přetěžování, kterými se dá zablokovat krční páteř, ale ten blok se musí mít na něco nalepit. Jinak řečeno - tělo, které je ve fyzicky i duševně v pohodě, na sebe nějaké bloky moc nelepí.

Pak se můžeme bavit i o dalších možnostech, jako je přílišná, až chorobná soustředěnost/fixovanost na nějaký cíl přímo rovně před sebou, momentální neochota naslouchat a vidět to, co přichází ze stran, nebo naopak strach podívat se co/kdo je vedle mě...samozřejmě negativně přispívá i přílišná zátež na hřbetě (která se zhmotní do přetížených trapézů, jejichž úpony mimo jiné vedou i na krční obratle) ať už nabraná, nebo nenabraná dobrovolně. Takže nad tím popřemýšlet, nebo se nechat někde odblokovat (Reiki, One Brain, karty...)

Tatranský gel je asi fajn, ale jako X ostatních podobných preparátů neřeší příčinu, jen se snaží na chvíli uspat bolavou tkáň, je to něco jako Brufen v podobě masti. Proto doporučuji výše zmíněnými prostředky odstranit přímo příčinu a pokud se tak nečiní, tak začít s pravidelným cvičením a pravidelně chodit na masáže a nezapomínat i na duši.
A šamanka správě připoměla stres Smile K tomu jen dodám že tělo, či vlastně člověk, který je fyzicky i duševně v pohodě, trpí stresem mnohem méně, nebo jen minimálně.

Smile
.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Damao
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 13.1. 2003
Příspěvky: 2756

PříspěvekZaslal: út prosinec 03, 2013 12:16 am    Předmět: Citovat

Třetí krční obratel je něco jako "věšák" - zavěšujeme na něj vše, co se týká fyzického, ale i emocionálního a mentálního těla. Rozhodně stres. Někdy tam toho visí příliš mnoho - hroutíme se...!
Kamo správně radí také kontrolu statiky kostry. Bezděky se krčíme - strana přikrčená ukazuje, zda před osobou mužského pohlaví (pravá strana) nebo před osobou ženského pohlaví (levá strana). Počítejte do toho především ty nejbližší - rodiče, sourozence, partnery....
Také nohy zpravidla pak nejsou stejně dlouhé - což se dá zjistit, když se člověk posadí s rovnými zády těsně ke stěně.
Se vším lze pracovat.
Játra si ničíme, když se "jedujeme" ... Slováci to říkají hezky zpříma.
Za tím jsou ovšem zase nevyvážené vztahy - k rodičům a bližním na prvním místě.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
harmonik
Excelentní uživatel
Excelentní uživatel


Registrace: 9.7. 2009
Příspěvky: 217

PříspěvekZaslal: út prosinec 03, 2013 8:54 am    Předmět: Citovat

Ahoj, Kamo to pěkně napsal, Damao jakbysmet.

Very Happy

Krční páteř a játra?. To možná dedukce- játra- oči---- oko- do duše okno Laughing

Něco skříplého v krční páteři- může ovlivnit i oči, jejich přejemné nervy a vlásečnice.

Nebo spíš kousek níž- už v horní části hrudní páteře.
A hlavně naprostý souhlas s předešlými: eliminovat stres, napětí, shon..... mus....
schovávat "zvědavou bradu" / rovnat se tak, jakoby tě někdo táhl zezadu nahoru za ušima..../ lehce zatahovat břicho a předsunovat pánev, zkrátka se rovnat.....
Hmaty Bowena, Dornovka- ale i třeba milujícího človíčka, předávání reiki, masírování........

Jen příklad z loňského roku z naší rodiny, že nic není beznadějné a stojí za to přiložit ruku s mozkem k dílu:

Našeho 90- tiletého dědu trápily bolesti za krkem- ale takového rázu, že když mu tam " střelilo" / jak říkával/, tak měl takové bolesti, že šel do kolen a na zem ! Trápilo ho to tak, že se octl i v nemocnici. Prošel si "X" vyšetřeními - " CT apod.", aby nám sdělili, že tam má výrůstky, ty tlačí na nervy a v tomto věku a stavu se s tím nedá nic dělat. Fasnout tak akurát utišující léky proti bolesti. Opravdu to dědu trápilo tak, že už nechtěl ani žít a bolestné stavy byly příšerné.
Rodina a zejména ta opečovávající vyhlásila pohotovost a přepla ještě na vyšší obrátky. Cvičili jsme, rehabilitovali jsme, uvolňovali jsme, mazali jsme, předávali reiki- přímo- i tak jak já to mám nejraději- přes chodidla nebo na oblast ledvin---- dědu po pár dnech úporná bolest přešla a je to víc jak tři čtvrtě roku a na krk si ani nevzpomene. Zrovna při poslední návštěvě jsem se ho ptal, co krk. Prý naprosto v pořádku.

Sorry za pár těchto řádků, Kamo mi promluvil z duše a dneska pan Damao mě tak potěšil, že jsem musel taky něco naťukat. Díky, chlapi, za pěkně nastartovaný den. Občas sem juknu, ale reagovat na ty duchovně náboženské litanie- to mě odrazuje. Mám teď takové období.
I proto dík za postřehy z praxe. Závěrem, chlapi a všichni další přítomní, skromný dotaz: jak se dá řešit statika pánve? Konkrétně např. jeden bok vyšší cca o dva cm než druhý. Řeším to v rodině.

Mějte se všichni krásně, ahoj, Harmonik, Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
kamo
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 29.6. 2005
Příspěvky: 901

PříspěvekZaslal: út prosinec 03, 2013 11:26 am    Předmět: Citovat

Ahoj Harmoniku,

s těmi duchovními litaniemi jsme na tom stejně, ikdyž občas tam problesknou hodně dobré a inspirativní myšlenky.

Co se té pánve týče - začal bych po dornovsku změřením délky nohou a případnou korekcí, protože povysunutá kyčel je nejčastější příčina jednostranně zvednuté pánve.
Dále pak samozřejmě kompletní uvolnění veškerého svalstva spojeného s pánví - místo dlouhého popisu co všechno uvolnit zapíchni do křížové kosti velké kružítko, opiš 30cm kruh a vše v něm důkladně povol Smile. Ideální je vzít to komplet od šlapek nohou až po krk, protože zatuhlé chodidlo negativně působí i na mobilitu pánve a když už se sáhne na záda, měly by se udělat komplet, nebo ten zbytek aspoň trochu protáhnout. Ale pokud na to momentálně není prostor, tak aspoň ten okruh kolem pánve.
Pravděpodobně tam bude i skoliotické držení páteře, minimálně v bederce a pak na i na hrudní, ale to už je jiná kapitola Smile
Zatím srovnat pánev.

Na duchovních příčínách se můžeš vyřádit dosytosti. První tři čakry... strnulost v postojích...preferování jednostrannosti...přílišná hrdost atd atd - "tak jaksi dle vkusu každého soudruha, že" Wink

Cool
.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
arikiran
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 13.7. 2011
Příspěvky: 515

PříspěvekZaslal: út prosinec 03, 2013 12:28 pm    Předmět: Citovat

je-li krční páteř ztuhlá--nemůžeš otáčet hlavou..díváš se pouze jedním směrem

a taková je i tvá mysl,jak píšeš,jiné pohledy--tě nezajímají...

tady vidím možnou souvislost:až se zflexibilní mysl--uvolní se i krk

krční páteř nejvíc souvisí s páteří--tj-já když procvičuju páteř--tak vždy celou

a někdy--po hodince rovnání obratlíků--sem odměněn proudem energie

hodně štěstí

... ... ... o
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
abeille
Excelentní uživatel
Excelentní uživatel


Registrace: 25.3. 2011
Příspěvky: 200

PříspěvekZaslal: út prosinec 03, 2013 1:50 pm    Předmět: Citovat

Ahoj,díky všem za názor.
Je fakt,že problémy s páteří mám od útlého věku - měla jsem úraz (pád na záda z výšky ) a od té doby (tuším mi bylo 10-12 let) se datují problémy -tehdy to ale byla spíš kostrč a bederní páteř. Chodila jsem na všemožné rehablitace , se střídavým úspěchem. Sezení ve škole a následné sedavé zaměstnání tomu taky moc nepřidaly Laughing
Pak jsem změnila místo - nesedím - a problémy skoro odezněly.
Asi před dvěma lety jsem opravdu prožila stesující záležitost, smrt blízkého člověka a dá se říct, že nasledujícího pul roku jsem měla "na krku" řešení všech problémů,které se díky nečekaném umrtí nakupily .
A je to asi rok , co se datují problémy s páteří - začalo to zase u bederní a pak to přeskočilo na krk.
Pravidelně cvičím,snažím se držet páteř rovně ...ale nějak to v poslední době nepomáhá.
Ten tatranský gel mohu všem doporučit - on silně prohřívá ,svaly se po něm uvolní ,nejsou zatuhlé ... je fajn,pokud si člověk namůže svalsvo třeba při sportu.

A ty duchovní příčiny .... nevím, zda se sama takhle dokáži posoudit a říct, zda jsem málo flexibilní ,strnulá,jednostranná ...skoro bych ale řekla, že ani ne.
Ale mám spoustu jiných "hezkých" vlastností a postojů ...jenže co jsem tak četla, ty s krční páteří až tak nesouvisí...

Damao - krčím asi obě strany - a asi vím, s kým to souvisí -ta ženská i ta mužská strana. Bohužel jsou to členové rodiny.. Rolling Eyes

kamo - Laughing ano - piju alkohol - ale střídmě -jednou za týden,většinou v pátek, si s manželem rozděláme sedmičku vína. Laughing

šamanko - stres prožívám hlavně v zaměstnání. Stokrát si můžu říkat, že se nebudu nervovat ,zachovám klid a rozvahu ... a jakmile se blíží nějaká kontrola z vyšších míst, stejně chytnu nerva .

Každopádně ještě jednou děkuju všem za názory - mám o čem přemýšlet.

[/b]
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
toora
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 9.7. 2005
Příspěvky: 3774

PříspěvekZaslal: út prosinec 03, 2013 4:51 pm    Předmět: Třoška do mlýna k tomu, co již zde bylo napsáno. Citovat

Ahoj Abeille.


Kamarád nenechá dopustit na autotrakční lehátko, a myslím, že je opravdu dobrá věc - viz: http://www.lehatko.cz/cs/

No, a pak je tu taky například pěkné cvičení dědka kořenáře:
http://www.youtube.com/watch?v=Ilb79S1trlE&list=PL2gmDVapTA2W_uXCcKKCSXxh_gojBraQl


Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
abeille
Excelentní uživatel
Excelentní uživatel


Registrace: 25.3. 2011
Příspěvky: 200

PříspěvekZaslal: út prosinec 03, 2013 7:46 pm    Předmět: Citovat

Tooro - děkuji za odkazy. Lehátko neznám -ale začínám uvažovat o anatomickém polštáři - občas se mi stane, ž jdu spát a krk mě nebolí a v noci mě vzbudí, jak mi tam při změně polohy křupe. Mám zlozvyk si pod hlavu - když spím - strkat ruce Rolling Eyes

K těm cvikům - ty znám - vlastně jsou skoro všechny ze systemu Joga v denním životě - to právě cvičím, skoro každý den. Cvik,který nedělám je kroužení a a zaklánění hlavy - zaprvé ho pry nedoporučují na rehabilitaci ( prý to zaklánění hlavy dozadu není pro páteř OK) a zadruhé mi při zaklonu hlavy dozadu nebo při kroužení praská kolem páteře - nevím, co to je, zda nějaká chrupavka nebo svaly - ale je to tak odporný zvuk, že to raděj nedělám. Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
harmonik
Excelentní uživatel
Excelentní uživatel


Registrace: 9.7. 2009
Příspěvky: 217

PříspěvekZaslal: st prosinec 04, 2013 8:10 am    Předmět: Citovat

kamo napsal:
Ahoj Harmoniku,

s těmi duchovními litaniemi jsme na tom stejně, ikdyž občas tam problesknou hodně dobré a inspirativní myšlenky.

Co se té pánve týče - začal bych po dornovsku změřením délky nohou a případnou korekcí, protože povysunutá kyčel je nejčastější příčina jednostranně zvednuté pánve.
Dále pak samozřejmě kompletní uvolnění veškerého svalstva spojeného s pánví - místo dlouhého popisu co všechno uvolnit zapíchni do křížové kosti velké kružítko, opiš 30cm kruh a vše v něm důkladně povol Smile. Ideální je vzít to komplet od šlapek nohou až po krk, protože zatuhlé chodidlo negativně působí i na mobilitu pánve a když už se sáhne na záda, měly by se udělat komplet, nebo ten zbytek aspoň trochu protáhnout. Ale pokud na to momentálně není prostor, tak aspoň ten okruh kolem pánve.
Pravděpodobně tam bude i skoliotické držení páteře, minimálně v bederce a pak na i na hrudní, ale to už je jiná kapitola Smile
Zatím srovnat pánev.

Na duchovních příčínách se můžeš vyřádit dosytosti. První tři čakry... strnulost v postojích...preferování jednostrannosti...přílišná hrdost atd atd - "tak jaksi dle vkusu každého soudruha, že" Wink

Cool
.


Dík Kámo, eště kdybys sdělil číslo bot a barvu očí, tak mám podezření, že tu osobu důvěrně znáš. Laughing Laughing Laughing Je to totiž úplně přesný. Čekej SZ, zkusím se poradit , co a jak s tím. Zatím mockrát dík a měj se hezky.

Též všichni ostatní. Ke krční páteři- dobrá rozmazlovačka je i pomocí lávových kamenů, zkuste to.

Čus, Harmonik, Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
abeille
Excelentní uživatel
Excelentní uživatel


Registrace: 25.3. 2011
Příspěvky: 200

PříspěvekZaslal: ne prosinec 08, 2013 8:47 pm    Předmět: Citovat

Možná jsem přišla na to, co je jedním z důvodů bolesti páteře....těžká taška nošená přes rameno . Rolling Eyes
V práci si další tři kolegyně stěžovaly, jak je bolí krk - pak jsem na netu našla tento odkaz :

http://ona.idnes.cz/proc-nas-boli-zada-0mz-/zdravi.aspx?c=A131111_142824_zdravi_pet

Všechny taháme tašky a nákupy ... a to jednostranné zatížení páteře pak o sobě dává vědět.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
samanka
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2002
Příspěvky: 3733

PříspěvekZaslal: ne prosinec 08, 2013 9:46 pm    Předmět: x Citovat

Těch důvodů může být, samozřejmě spousta, každý musí prozkoumat ty svoje. Třeba při sedavém zaměstnání v jedné kanceláři sedělo přes dvacet, převážně mladších ženských a záda nebolela tak dvě, tři. Kromě toho postupný nárůst těch, co musely začít nosit brýle, byl opravdu výrazný, včetně nárůstu dioptrií u těch, co už je měly.

Prostě cvičení a prevenci nic nenahradí. I když se často nechceeeee...

šamanka Cool
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
abeille
Excelentní uživatel
Excelentní uživatel


Registrace: 25.3. 2011
Příspěvky: 200

PříspěvekZaslal: ne prosinec 08, 2013 9:52 pm    Předmět: Re: x Citovat

samanka napsal:
Těch důvodů může být, samozřejmě spousta, každý musí prozkoumat ty svoje. Třeba při sedavém zaměstnání v jedné kanceláři sedělo přes dvacet, převážně mladších ženských a záda nebolela tak dvě, tři. Kromě toho postupný nárůst těch, co musely začít nosit brýle, byl opravdu výrazný, včetně nárůstu dioptrií u těch, co už je měly.

Prostě cvičení a prevenci nic nenahradí. I když se často nechceeeee...

šamanka Cool


Ono stačí, když se člověk uvidí sedět u počítače (jednou mě takhle podivně sedící vyfotil potomek) - ramena zkroucená dovnitř, hlava v nepřirozeném úhlu - no jako paragraf.

Pokud člověk překoná svou lenoru a cvičí aspon 3x týdně, páteř mu poděkuje. Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
samanka
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2002
Příspěvky: 3733

PříspěvekZaslal: ne prosinec 08, 2013 9:57 pm    Předmět: x Citovat

Jojo, docela fajn je sezení na vysokém míči (mě se teda na tom špatně píše) nebo kamarád má jakousi zázračnou židli za hříšné peníze na stejném principu - jakási pružina, na které musíš pořád vyrovnávat balanc.

Mě se ze všeho nejvíc osvědčilo obyčejné, klasické posilování svalů, hlavně zádových, které ty záda drží celé vzpřímené a pevné. K tomu stačí málo, ale hlavně, hlavně pravidelnost.

šamanka Cool
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Pro zdraví Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001-2003 phpBB Group
phpBB port v2.0.7 based on Tom Nitzschner's phpbb2.0.6 upgraded to phpBB 2.0.7 standalone was developed and tested by:
ChatServ, mikem,
and Paul Laudanski (aka Zhen-Xjell).

Version 2.0.7 by Nuke Cops © 2004 http://www.nukecops.com
Web pohání Copyright © Redakční systém UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena.
Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.25 sekund