Fórum - Zobrazit téma - Iva Adamcová - Reikiwebík

Vítej človíčku na Reikiwebík!
  Vítej   Anonyme

     Menu
· Domů
· akce
· Akce_Reiki
· Archív článků
· Diskuzní fórum
· Hledání
· Ke stažení
· Témata článků
· Top 10
· Kalendář akcí

· Reiki Seznam
· Reiki kluby
· Kalendář Reiki kurzů


· ReikiWeb - starý 1
· ReikiWeb - starý 2

     Návštěvnost

Statistiky pro Reikiwebík


Diskuzní fórum

Reikiwebík :: Zobrazit téma - Iva Adamcová
 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   Osobní nastaveníOsobní nastavení   PřihlášeníPřihlášení 

Iva Adamcová
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Další
 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Pelmel
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
dominika
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 30.6. 2013
Příspěvky: 685

PříspěvekZaslal: ne listopad 24, 2013 6:28 pm    Předmět: Re: Ale choď... Citovat

toora napsal:
dominika napsal:
Tou přítelkyní jsi Ty. Smile

...což mne Dominiko těší.


i mě Smile


toora napsal:
[quote=dominika"]Tvé vědění je skvostné a okouzlující...

Tohle myslíš vážně? Hele neblbajs. Wink Smile [/quote]

jo, není moc lidí, se kterými by se takhle dalo povídat, myslím to úplně vážně... Smile a žijící žena jsi v mém životě taková úplně jediná...




toora napsal:
dominika napsal:
Nevím, jestli psát si tady s Tebou je potřeba. Pro mě je to radost. Mám Tě ráda a na písemné setkání s Tebou se vždycky těším. A jsem Ti i vděčná za to, že i Tebe snad naše vzájemné hovory baví a přináší Ti radost...

Ano, na těch našich diskusích něco bude Smile Možná se ti to teď tak nebude jevit, v určitém ohledu mi připomínáš moji optiku před pár lety, ale není to jen tohle, co....


dopověz to... Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
toora
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 9.7. 2005
Příspěvky: 3774

PříspěvekZaslal: ne listopad 24, 2013 8:35 pm    Předmět: Re: Ale choď... Citovat

dominika napsal:
praktikovat něco takového je tudíž nejen zbytečné...

Když mi řekneš, v čem konkrétně spočívá praktikování Buddhovy nauky, potom o tomhle můžeme diskutovat, jinak to je opravdu o ničem, protože když viděl nezasvěcený poprvé kolo od vozu, taky mu třebas přišlo jako nesmyslné, protože si nedokázal představit, že by se to nějak dalo využít k usnadnění lidské lopoty.


dominika napsal:
že ho dovede k něčemu, co někdo nazval osvícením...

Kdo kde tohle hlásá? Jestli ano, tak je to jen nepochopením.


dominika napsal:
- napadla Tě někdy otázka, jestli Ježíš by býval byl tím, co byl, kdyby měl dostatečný vhled na to......

Ježíšovo misi i Buddhovo Učení vnímám jako možnost, která je zde nonstop k dispozici, šance k přijetí, k vědomému žití. Evengelia i Nauka hovoří k těm, kteří chtějí uslyšet. Nemám důvodu domnívat se, že Kristus nevěděl, že i to Nejvyšší se dá zneužít v čistě osobní prospěch na úkor druhého, ale tohle nebyla jeho věc, neb to, co hlásal mohli a mohou následovat jen někteří. Respektive, právě v tom vidím ono poselství, informoval o příčině a následku, o tom, k čemu který způsob myšlení, činění, tj. života vůbec, vede.


dominika napsal:
- nebo Buddha by byl tím, čím byl, kdyby si dokázal uvědomit, že v jeho slova budou tisíce lidí kopírovat a o ně se různě přít..? že vzniknou různé buddhistické směry, které jeho slova budou různě vykládat a stavět své výklady proti sobě... nebo byl taky jen sám sebou, takovým, jakým byl... a o nic jiného nešlo.... žádné poselství... jen příběh jednoho lidského bytí...

Opět totéž - odpověď skýtá sama Buddhova nauka. Hovoří o lidských připoutanostech - vásánách, a o tom, kam člověka vedou. Zanechal tu kow-how, jak na to, tj. jak vykročit směrem z tohoto "kola příčinného vznikání a zanikání". Mluví tom, co lze.


dominika napsal:
- Píšeš, že si uvědomuješ utrpení lidí... Ano, zdá se to být láskyplné, ale je opravdu láskyplné někoho něčemu vyučovat nebo někoho chtít měnit a napravovat? Nebo je to taky past ega...? ...

Tohle "vmímání" se děje spontánně Niko.
Ale jinak…právě k těm vlastním pastem ega (to, že na ně vidíš), se dostáváš právě skrzevá zmíněné praktikování.


dominika napsal:
- nikomu nic nenutí, nikoho neléčí...), nikomu nepotřebuje nic dokazovat, když se ocitne v situaci, kde je potřeba jeho pomoc, tak pomůže skutkem a neplýtvá slovy, která stejně jsou pochopena většinou jinak...

Ano, kdesi kdysi jsem tady na to téma něco psala, o lidech, co se zúčastní pár kurzů, pak si dají do štítu „Kuba Dařbuján-lečitel“, a když se daří (tj. jim lidé vševěří), tak se taky pěkně daří vykrmit ego v tomto případě tzv. duchovní. Ale o tomhle toho bylo tuším napsáno dost. Jenže...ono každé ego jednou splaskne, a někdy je to jen holt trochu větší řacha.
Četla jsi Dominiko něco od Dana Millmana?


dominika napsal:
-Mnohá na ven ukazovaná utrpení jsou jen divadlem pro přihlížející......

Jo, ale to je trochu jiná kapitola.... Very Happy


dominika napsal:
...příkladem budiž......

Tak, jako tak, je to zase jen jiná forma volání o pomoc. Prostě to vidíš, a když máš za to, že pomůže zájem, potom je tu zájem, když kopanec, tak ho dříve, či později, stejně každý z nás dostane od života samotného.


dominika napsal:
…jo, není moc lidí, se kterými by se takhle dalo povídat, myslím to úplně vážně... Smile a žijící žena jsi v mém životě taková úplně jediná......

Myslíš v internetové diskusi, nebo? Tohle opravdu na veřejném fóru není časté, čímž mám na mysli ten přístup Tvůj. A to taky myslím úplně vážně.
A když to tak sleduju, tak hodně diskutujících, přichází do diskuse buď kvůli sebepotvrzení (pak je vidět nerudnost, když je tam někdo, kdo dotyčnému jeho přesvědčení hatí), nebo rovnou kvůli mečování, za kterým je podobná pohnutka, jako v tom případě prvním, a u takovéto (zpravidla neuvědomované) motivace není klidná diskuse vůbec možná.


dominika napsal:
dopověz to... Smile

Mohu se jistě mýlit…je to Tvým vnitřním nastavením, v kterém je na jedné straně určitá pevnost, tah, a současně přístupnost, taková otevřená zvídavost, řekla bych…kdó ví...? Smile


Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
moi
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 6.10. 2011
Příspěvky: 559

PříspěvekZaslal: po listopad 25, 2013 9:16 am    Předmět: Re:Iva Adamcová Citovat

Dominika,
*rétorika názorov* je v Toori-inom prípade mnohokrát len bezobsažné žonglovanie so slovami.
"To, čo skutočne prežijem vo svojom vnútri - patrí len a len mne..."

"Ježišovi-Ježišovo a Buddhovi-buddhovo!" Razz
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
dominika
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 30.6. 2013
Příspěvky: 685

PříspěvekZaslal: út listopad 26, 2013 4:27 am    Předmět: Re: Ale choď... Citovat

toora napsal:
dominika napsal:
praktikovat něco takového je tudíž nejen zbytečné...

Když mi řekneš, v čem konkrétně spočívá praktikování Buddhovy nauky, potom o tomhle můžeme diskutovat, jinak to je opravdu o ničem, protože když viděl nezasvěcený poprvé kolo od vozu, taky mu třebas přišlo jako nesmyslné, protože si nedokázal představit, že by se to nějak dalo využít k usnadnění lidské lopoty.


to ti právě neřeknu, protože to nevím a /podle mě to nevíš ani ty,jen si to myslíš, že to víš) a kdejakýž další vykladač buddhových slov taky

Buddha byl čistota sama, což se o vykladačích jeho slov říct nedá a proto jejich výklady budou a jsou zakalené jejich osobními filtry...

a proto diskusi na téma praktikování dle Buddhových slovmůžeme klidně vynechat


toora napsal:
dominika napsal:
že ho dovede k něčemu, co někdo nazval osvícením...

Kdo kde tohle hlásá? Jestli ano, tak je to jen nepochopením.


takových nepochopení na světě je víc

toora napsal:
dominika napsal:
- napadla Tě někdy otázka, jestli Ježíš by býval byl tím, co byl, kdyby měl dostatečný vhled na to......

Ježíšovo misi i Buddhovo Učení vnímám jako možnost, která je zde nonstop k dispozici, šance k přijetí, k vědomému žití. Evengelia i Nauka hovoří k těm, kteří chtějí uslyšet. Nemám důvodu domnívat se, že Kristus nevěděl, že i to Nejvyšší se dá zneužít v čistě osobní prospěch na úkor druhého, ale tohle nebyla jeho věc, neb to, co hlásal mohli a mohou následovat jen někteří. Respektive, právě v tom vidím ono poselství, informoval o příčině a následku, o tom, k čemu který způsob myšlení, činění, tj. života vůbec, vede.


velice opatrná jsem s takovýmihle závěry, jakože co a jakou má příčinu a kam které jednání a způsoby myšlení vedou...

mám známé, jejichžvzájemný vztah je víc než krásný (jsou to léta manželé)a dodnes se spolu umí smát a podržet se vzájemně, mají hodně dětí, kteréjsou zdravé, chytré, i úspěšné, podnikají a daří se jim, ale své zaměstnance bezostyšně okrádají, za nic je nemají , pomlouvají je, práce u nich je peklem... svými praktikami a názory na lidi se nijak netají
Takže jsou trnem v oku celému širokému okolí, ale je jim to jedno a daří se jim...
('Šťouravý esoterik mi sice jistě namítne, že žádný strom neroste donebeajistě je osud prozkouší, a kdyby se náhodou dožili ve zdraví požehnaného věku, že je jistě sejme příští život... ale já si tím tak jistá nejsem... ) Oni jsou tak kouzeněš bezprostřední a tak přesvědčení o tom, že konají správně, že takhletomá být a v první řadě jsou oni a jejich rodina, že jim život dává za pravdu, přestože oni sami svojí aktivitou a tímhle svým nastavení, kosí a vysají materiálně i psychicky všechny, kdo se jim jakoli přiblíží... Jeden přítel v době zaměstnání u nich onemocněl rakovinou a zhroutil se psychicky, než od nich odešel...., jedné ženě dělali rok peklo v jejím zaměstnání, protože hájili svoje dítě
Takže vyslovení nevědomí "černí mágové...., kterým jejich čarování k jejich uspokojení krásně vychází..."
Takže příčina a následek se můžou jít klouzat...



toora napsal:
dominika napsal:
- nebo Buddha by byl tím, čím byl, kdyby si dokázal uvědomit, že v jeho slova budou tisíce lidí kopírovat a o ně se různě přít..? že vzniknou různé buddhistické směry, které jeho slova budou různě vykládat a stavět své výklady proti sobě... nebo byl taky jen sám sebou, takovým, jakým byl... a o nic jiného nešlo.... žádné poselství... jen příběh jednoho lidského bytí...

Opět totéž - odpověď skýtá sama Buddhova nauka. Hovoří o lidských připoutanostech - vásánách, a o tom, kam člověka vedou. Zanechal tu kow-how, jak na to, tj. jak vykročit směrem z tohoto "kola příčinného vznikání a zanikání". Mluví tom, co lze.


mluvit lze ovšem o všem
dokázal díky tomu Buddhově know how nějaký člověk toho, co Buddha, nebo to je zas jen zbožné přání?


toora napsal:
dominika napsal:
- Píšeš, že si uvědomuješ utrpení lidí... Ano, zdá se to být láskyplné, ale je opravdu láskyplné někoho něčemu vyučovat nebo někoho chtít měnit a napravovat? Nebo je to taky past ega...? ...

Tohle "vmímání" se děje spontánně Niko.
Ale jinak…právě k těm vlastním pastem ega (to, že na ně vidíš), se dostáváš právě skrzevá zmíněné praktikování.


tak už ti to stačí jako "důkaz", že praktikuju, jak jinak bych se k tomuhle uvědomění mohla dostatjinak?... Smile


toora napsal:
dominika napsal:
- nikomu nic nenutí, nikoho neléčí...), nikomu nepotřebuje nic dokazovat, když se ocitne v situaci, kde je potřeba jeho pomoc, tak pomůže skutkem a neplýtvá slovy, která stejně jsou pochopena většinou jinak...

Ano, kdesi kdysi jsem tady na to téma něco psala, o lidech, co se zúčastní pár kurzů, pak si dají do štítu „Kuba Dařbuján-lečitel“, a když se daří (tj. jim lidé vševěří), tak se taky pěkně daří vykrmit ego v tomto případě tzv. duchovní. Ale o tomhle toho bylo tuším napsáno dost. Jenže...ono každé ego jednou splaskne, a někdy je to jen holt trochu větší řacha.
Četla jsi Dominiko něco od Dana Millmana?


nečetla, Millman ke mně ještě nepřišel, i když jeho dílo znám

nebyla bych tak přesvědčená, být tebou , o tom, že každé ego jednou splaskne... v tom je doufání, naděje, předjímání, ale ne uvolnění do přítomnosti...
vždyť je to jedno, jestli ego splaskne nebo ne... ať si každé ego dělá, co chce...


toora napsal:
dominika napsal:
-Mnohá na ven ukazovaná utrpení jsou jen divadlem pro přihlížející......

Jo, ale to je trochu jiná kapitola.... Very Happy


to jo

toora napsal:
dominika napsal:
...příkladem budiž......

Tak, jako tak, je to zase jen jiná forma volání o pomoc. Prostě to vidíš, a když máš za to, že pomůže zájem, potom je tu zájem, když kopanec, tak ho dříve, či později, stejně každý z nás dostane od života samotného.


to nevidím jako volání o pomoc... těm lidem je fajn, jen si povídají...
a byla bych opatrná s těmi kopanci... jestliže si je přeje rozdávat život, tak ať si to dělá, ale já to dělat nebudu, vždycky je tu možnost výběru reakce... a kopanec dle mě nepomůže nikdy, leda bych chctěla, abyse dotyčný bloknul ještě víc...




toora napsal:
dominika napsal:
…jo, není moc lidí, se kterými by se takhle dalo povídat, myslím to úplně vážně... Smile a žijící žena jsi v mém životě taková úplně jediná......

Myslíš v internetové diskusi, nebo? Tohle opravdu na veřejném fóru není časté, čímž mám na mysli ten přístup Tvůj. A to taky myslím úplně vážně.
A když to tak sleduju, tak hodně diskutujících, přichází do diskuse buď kvůli sebepotvrzení (pak je vidět nerudnost, když je tam někdo, kdo dotyčnému jeho přesvědčení hatí), nebo rovnou kvůli mečování, za kterým je podobná pohnutka, jako v tom případě prvním, a u takovéto (zpravidla neuvědomované) motivace není klidná diskuse vůbec možná.


jsou i jiné možnosti, proč si lidé povídají na internetových diskusích...




toora napsal:
dominika napsal:
dopověz to... Smile

Mohu se jistě mýlit…je to Tvým vnitřním nastavením, v kterém je na jedné straně určitá pevnost, tah, a současně přístupnost, taková otevřená zvídavost, řekla bych…kdó ví...? Smile


Smile


ano, kdo ví... je to tvoje hodnocení a posouzení....
/neber si to osobně/, ale tady a teď se bavíš s živou dominikou, zrozenou ve stejné době jako ty sama a nedokážeš se správně naladit na její srdce a mysl.... správně si uvědomuješ, že to nedokážeš a počítáš s možností omylu, která tě staví do pokorné role, což je výborný postoj... není pak tedy trochu pošetilé se domnívat, že se dokážeš správně naladit na poselství 2500 let starého muže, jehož slova byla zaznamenaná jeho následovníky?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
dominika
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 30.6. 2013
Příspěvky: 685

PříspěvekZaslal: út listopad 26, 2013 4:29 am    Předmět: Re:Iva Adamcová Citovat

moi napsal:


"Ježišovi-Ježišovo a Buddhovi-buddhovo!" Razz


a diminice dominičino, moiovi mooiovo, tooře toořino.... Smile

měj se krásně Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
moi
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 6.10. 2011
Příspěvky: 559

PříspěvekZaslal: út listopad 26, 2013 8:08 am    Předmět: Re:Iva Adamcová Citovat

dominika napsal:
moi napsal:


"Ježišovi-Ježišovo a Buddhovi-buddhovo!" Razz


a diminice dominičino, moiovi mooiovo, tooře toořino.... Smile

měj se krásně Smile

Nika,
"Ďakujem! -> (Moi à moi.../=Moje mne!)"
Nie som egoista ale každému sa dostáva primerane(... ,čo jeho JE/bolo aj bude!).
To iba MY/ľudkovia dokážeme zabúdať... Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
toora
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 9.7. 2005
Příspěvky: 3774

PříspěvekZaslal: st listopad 27, 2013 8:49 pm    Předmět: Citovat

dominika napsal:
to ti právě neřeknu, protože to nevím a /podle mě to nevíš ani ty,jen si to myslíš, že to víš) a kdejakýž další vykladač buddhových slov taky
Buddha byl čistota sama, což se o vykladačích jeho slov říct nedá a proto jejich výklady budou a jsou zakalené jejich osobními filtry...

Jasně, budeš tedy vykládat hodinářovi, že to, že se učí hodinářské práci je k ničemu, protože si to učení vykládá po svém. Hodinkám rozumí, když je opraví, hodinky opět fungují, a právě toto neustálé ověřování praxí a fungování je měřítkem toho, jak si kdo co vykládá.


dominika napsal:
dokázal díky tomu Buddhově know how nějaký člověk toho, co Buddha, nebo to je zas jen zbožné přání?.

Co Buddha dokázal Dominiko?


dominika napsal:
…tak už ti to stačí jako "důkaz", že praktikuju, jak jinak bych se k tomuhle uvědomění mohla dostatjinak?...

A co praktikuješ?


dominika napsal:
-nebyla bych tak přesvědčená, být tebou , o tom, že každé ego jednou splaskne...

Každá iluze se jednou rozplyne, to není přání, tak už to prostě na tom světě chodí... Smile


dominika napsal:
...to nevidím jako volání o pomoc... těm lidem je fajn, jen si povídají...

Nevědomost není fajn, i když to dlouho jako "bída" vůbec nevypadá, dlouho je v ní někomu fajn.


dominika napsal:
...kopanec dle mě nepomůže nikdy...

Vážně? Tak to mám v mém okolí zřejmě nějaké divné lidi Dominiko, protože nevíc poučeni vyšli z vlatních životních peripetií, a že je v tu dobu, kdy se s nimi nějak popasovávali je to bolelo, a někdy opravdu hodně, dnes většina z nich říká, že je to vše posílilo, ledascos tím měli možnost prohlédnout.


dominika napsal:
…jsou i jiné možnosti, proč si lidé povídají na internetových diskusích...

Ano, například sdílení...



dominika napsal:
...dokážeš správně naladit na poselství 2500 let starého muže, jehož slova byla zaznamenaná jeho následovníky?

To je jako kdy jsi se zeptala matematika, jestli se může naladit na Pythagora. Very Happy


dominika napsal:
…Takže příčina a následek se můžou jít klouzat...

Ty dnes víš, co budou tito lidé ve svém životě ještě absolvovat, co vše (a jak), ještě budou prožívat?


Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
moi
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 6.10. 2011
Příspěvky: 559

PříspěvekZaslal: čt listopad 28, 2013 10:51 am    Předmět: Re:Iva Adamcová Citovat

Toora,
takýmito otázkami zabíjaš zdieľanie!

Obdivujem toleranciu Dominiky!

Aj hlúposť je Boží Dar! Však? Rolling Eyes
Dá sa ňou kompenzovať alebo aj dopĺňať opak...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Zbultran
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 21.9. 2004
Příspěvky: 2051

PříspěvekZaslal: čt listopad 28, 2013 11:14 am    Předmět: Re:Iva Adamcová Citovat

moi napsal:
Toora,
takýmito otázkami zabíjaš zdieľanie!


MOI, mně ty otázky přijdou v pohodě. Dominika může odpovědět a nemusí. Když se rozhodne Tooru ignorovat, je to její volba.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
dominika
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 30.6. 2013
Příspěvky: 685

PříspěvekZaslal: čt listopad 28, 2013 5:02 pm    Předmět: Citovat

toora napsal:





dominika napsal:
...dokážeš správně naladit na poselství 2500 let starého muže, jehož slova byla zaznamenaná jeho následovníky?

To je jako kdy jsi se zeptala matematika, jestli se může naladit na Pythagora. Very Happy


samozřejmě, nedokáže to... je to pitomost
takže veškerá Nauka je jen to, co si myslíme, že Buddha učil, nějak to popadneme a začneme zkoušet atd...

a dokud to uspokojuje a baví, tak proč ne...
když to bavit přestane, dá se praktikovat něco jiného
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
toora
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 9.7. 2005
Příspěvky: 3774

PříspěvekZaslal: čt listopad 28, 2013 6:41 pm    Předmět: Re:Iva Adamcová Citovat

moi napsal:
Toora,
takýmito otázkami zabíjaš zdieľanie...

Moi, trhni si nohou.

Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
toora
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 9.7. 2005
Příspěvky: 3774

PříspěvekZaslal: čt listopad 28, 2013 6:53 pm    Předmět: Citovat

dominika napsal:
...samozřejmě, nedokáže to... je to pitomost
takže veškerá Nauka je jen to, co si myslíme, že Buddha učil, nějak to popadneme a začneme zkoušet atd...


Nevím kdo co dokáže a nedokáže, ale především to vůbec není potřeba. Je to mnohem jednodušší, prostě si v praxi ověří, jestli se součet obsahů čtverců nad odvěsnami rovná obsahu čtverce nad přeponou, a nebo jestli to je někdy nějak jinak, to je celé. Jsi jako malé dítě, co si neustále mele svou o tom, že není třeba se učit číst a psát, že to není nikomu k ničemu dobré.

Nevím, kde se v Tobě Dominiko bere tahle Tvoje potřeba mluvit o něčem, o čem vůbec nic nevíš, přesto to máš za nepotřebné, neprospěšné, a ještě tenhle svůj osobní, nezasvěcený názor povyšuješ na věc obecně platnou. Znám tohle např. od lidí, co sice v životě neochutnali nějaké jídlo, ale vědí, jak chutná. Opravdu zajímavá podoba touhy po sdílení, tohle Tvoje neustálé vyhraňování se vůči něčemu. Tvoje označování buddhistické praxe coby nepotřebné je, mimo jiné, také velmi neuctivé k lidem, kteří Buddhovo slovo následují.

Píšeš, že praktikuješ, co to je Dominiko, co tedy praktikuješ? Nějak asi sama nevíš, viď...
Zřejmě to bude praxe hledání a tlachání o tom, co pro Tebe není, namísto pěstování toho, pečování o to, co pro Tebe dobré je.


Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
moi
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 6.10. 2011
Příspěvky: 559

PříspěvekZaslal: pá listopad 29, 2013 8:41 am    Předmět: Re:Iva Adamcová Citovat

toora napsal:
moi napsal:
Toora,
takýmito otázkami zabíjaš zdieľanie...

Moi, trhni si nohou.

Smile

A ponúkaš mi svoju ľavú či pravú spodnú labku? Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
toora
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 9.7. 2005
Příspěvky: 3774

PříspěvekZaslal: pá listopad 29, 2013 11:48 am    Předmět: Re:Iva Adamcová Citovat

moi napsal:
A ponúkaš mi svoju ľavú či pravú spodnú labku? Wink


Když už tedy to nebude ta noha tvoje, pak bych poprosila vzíti v potaz obě, abych neměla pak jednu víc vytahanou.


Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
dominika
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 30.6. 2013
Příspěvky: 685

PříspěvekZaslal: pá listopad 29, 2013 3:24 pm    Předmět: Citovat

toora napsal:
Tvoje označování buddhistické praxe coby nepotřebné je, mimo jiné, také velmi neuctivé k lidem, kteří Buddhovo slovo následují.


Smile


promiň, ale to je zas blbost, psala jsem Ti, ať si děláš, co chceš a co tě baví... jen to vidím jinak než Ty.... povídáme si ... názor a názor...

Jediný následovník Buddhova slova (nebo spíš toho, co si pod tím představuješ) tady na reikiwebíku jsi Ty, takže tedy říkáš, že je to neuctivé k Tobě?

Co chápeš pod pojmem úcta...?


Já Tě přijímám jen jako obyčeného člověka s chybami, vlastní osobitostí, názory, stejného člověka jako miliony dalších, ale neuctívám Tě jako Buddhova následovníka.... neuctívám Tě vůbec... jen Tě mám ráda

pro mě je pojem uctivost roven obdivu tedy ne, neobdivuji Tě

=======================================

k uctivosti:



Kdo má velkou sílu, není silný

a proto ji má

kdo má menší sílu, drží se jí

a proto ji ztrácí

kdo má velkou sílu, nečiní nic ze sebe

a koná z ničeho

kdo má menší sílu, činí vědomě

a koná z něčeho

vznešená dobrota má za základ něco

vznešená uctivost jedná,

a když na ni ostatní nereagují,

vyhrne si rukávy a dovede ji k sobě!

Proto se uchylujeme k síle,

jen když jsmeztratili Tao

Uchylujeme se k dobrotě,

když jsme ztratili sílu

Uchylujeme se ke spravedlnosti

když jsem ztratili dobrotu

Uchylujeme se k uctivosti,

když jsme ztratili spravedlnost

Uctivost je směsicí plytké důvěry a mělké loajality

a proto je počátem nepořádku

Předvídavost je květem Taa

a proto je počátkem dvojnosti

Doopravdy moudrý se zabývá podstatou a ne výhonky

zajímá se o plod ne o květ

přidržuje jedno a odmítá druhé


Více zde: http://www.tai-chi-wudang.cz/products/a38-/

Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Pelmel Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Další
Strana 5 z 7

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001-2003 phpBB Group
phpBB port v2.0.7 based on Tom Nitzschner's phpbb2.0.6 upgraded to phpBB 2.0.7 standalone was developed and tested by:
ChatServ, mikem,
and Paul Laudanski (aka Zhen-Xjell).

Version 2.0.7 by Nuke Cops © 2004 http://www.nukecops.com




Web pohání Copyright © Redakční systém UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena.
Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.15 sekund