Fórum - Zobrazit téma - Jak ´´slyšíš´´ ty? - Reikiwebík

Vítej človíčku na Reikiwebík!
  Vítej   Anonyme

     Menu
· Domů
· akce
· Akce_Reiki
· Archív článků
· Diskuzní fórum
· Hledání
· Ke stažení
· Témata článků
· Top 10
· Kalendář akcí

· Reiki Seznam
· Reiki kluby
· Kalendář Reiki kurzů


· ReikiWeb - starý 1
· ReikiWeb - starý 2

     Návštěvnost

Statistiky pro Reikiwebík


Diskuzní fórum

Reikiwebík :: Zobrazit téma - Jak ´´slyšíš´´ ty?
 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   Osobní nastaveníOsobní nastavení   PřihlášeníPřihlášení 

Jak ´´slyšíš´´ ty?

 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Pelmel
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
okenko
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 19.4. 2005
Příspěvky: 947

PříspěvekZaslal: pá listopad 01, 2013 7:19 am    Předmět: Jak ´´slyšíš´´ ty? Citovat

Díky panu Duškovi a Mlejnkovi při setkání na Kampě ( zde je odkaz,

http://www.youtube.com/watch?v=DtWmVrBgWJY )

jsem prožila nádherný večer. Ticho a tma - Cesta slepých brouků.

Pan Dušek cituje z knihy známého neurochirurga, kde je popisováno, že z hlediska funkce se slyšíme na přímce, která je uzavřena těmito dvěma extrémními póly:

1. slyším pouze slova
2. slyším pouze ton

Co z toho plyne? Většina z nás se pohybuje někde na této přímce, mohou zde býti i jedinci, kteří jsou ukotveni přesně na středu této pomyslné přímky.
Potkám-li tedy třeba Tebe, který slyší pouze a pouze slova, znamená to, že nepochopíš, že se pokouším Tě rozesmát.
Potkám-li tedy ale Tebe, který vnímá a slyší jen zabarvení hlasu, budu-li smutná, nikdy Ti nevysvětlím Jógu smíchu.

Co myslíš, kam sám sebe řadíš? Kde se nacházíš na této pomyslné stupnici?

Jak se tedy můžeme někdy zde domluvit, jsme - li na přímce jinde? Very Happy

Do toho pan Dušek popisuje, že při prvním setkání - v prvních nanosekundách - se mezi námi vymění neurony buď přátelství nebo nepřátelství. Nebo-li vstoupím do místnosti a už je dáno, v jakém ´´tónu´´ budeme hovořit.

Domníváte se, že i zde na foru mezi námi probíhají neurony? Nebo vzpomínky? Při čtení slov v nás vyvstanou vzpomínky na situace slovosledem či slovy popsaném ? Nebo je to jinak?

Knihu pana Mlejnka jsem si objednala. Nepojednává o zmiňovaných poznatcích z knihy pana neurochirurga, pojednává o nejhlubším mém já ve tmě v podzemí. Až ji přečtu, určitě dám zpětnou vazbu.

Krásný den i Tobě, M.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
dominika
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 30.6. 2013
Příspěvky: 685

PříspěvekZaslal: pá listopad 01, 2013 12:26 pm    Předmět: Re: Jak ´´slyšíš´´ ty? Citovat

okenko napsal:

Do toho pan Dušek popisuje, že při prvním setkání - v prvních nanosekundách - se mezi námi vymění neurony buď přátelství nebo nepřátelství. Nebo-li vstoupím do místnosti a už je dáno, v jakém ´´tónu´´ budeme hovořit.
.


tohle je zajímavé... určitě to takhle funguje, protože lidi nekomunikují jenom slovy, ale podle mě převážná část komunikace probíhá beze slov

jen bych za sebe řekla, že když člověk nejedná impulzivně a hned nestartuje , tak svoje jednání a mluvení dokáže vést v duchu, v jakém si předsevzal, tedy i při příchodu do nepřátelsky laděného prostoru (kdy to prostředí a osoby v něm jako nepřátelsky naladěné), když má dost síly a chuti, tak může jednat jak chce...
zrovna tak když se v přátelsky laděném prostoru rozhodne udělat dusno, má tu moc to udělat, záleží jen na něm

přeju příjemný čtenářský zážitek...Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
moi
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 6.10. 2011
Příspěvky: 559

PříspěvekZaslal: pá listopad 01, 2013 5:25 pm    Předmět: Re:Ako "počuješ" Ty? Citovat

Okienko,
definuj, pojem neurón;prosím!
(Neuróny si pri komunikácii objekty navzájom predsa nevymieňajú, či Question ) ... ako tomu mám rozumieť? Razz
Vymieňať si snáď môžme *mentióny/hypotetické myšlenkové častice*, ale neuróny?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
okenko
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 19.4. 2005
Příspěvky: 947

PříspěvekZaslal: pá listopad 01, 2013 6:13 pm    Předmět: Citovat

Moi,

vyměnit si mohu viry, bakterie a rukavice? Smile))

Je to tak, ze při vchodu do místnosti se ´´očichají´´
naše antény nebo týkadélka nebo aury, dle tohoto
si každy z nás vytvoří přátelské nebo nepřátelské neurony.

Jak se ocichaji tykadelka, jak se prohlédnou navzájem aury
nebo jaké vlny spustí antény?

Je to příměr, podívej se, prosím, na video.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
moi
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 6.10. 2011
Příspěvky: 559

PříspěvekZaslal: so listopad 02, 2013 10:07 pm    Předmět: Re:Ako "počuješ" Ty? Citovat

Vďaka za metaforu, aktivujem si tykadielka. Embarassed
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
okenko
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 19.4. 2005
Příspěvky: 947

PříspěvekZaslal: út listopad 05, 2013 10:55 am    Předmět: Citovat

Moi,

možná jsme právě krásnou ukázkou dvou jedinců, kteří se na přímce - slyšení - ocitají vůči sobě na přímce levicově a pravicově. Very Happy

Ovšem zatím jsme se nepotkali živě, tam bychom si to mohli potvrdit, zda se ´´slyšíme´´.

Domnívám se, že při čtení Tvých řádků používám svůj ´´vnitřní sluch´´.
Ten, který používal Bedřich Smetana, když byl vůči vnějšímu světu hluchý , přesto skládal hudbu.

Jak probíhá naše vzájemné čtení? Čteš slova nebo vnímáš i pocity, které jsem vkládala do řádek? Vlastně neumím popsat slovy, jak fungují neurony. Nejsem chemik, biolog, lékař. Takže svým vnitřním vnímáním jsem přejala, že to, co ve mně vyhodnocuje přátelské či nepřátelské situace, mohou být i neurony...

Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
okenko
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 19.4. 2005
Příspěvky: 947

PříspěvekZaslal: st listopad 06, 2013 10:00 am    Předmět: Citovat

Knihu Cesta slepých brouků jsem dočetla.

Je mnohoúrovňová. Pochopila jsem, že v jeskyních je cca 6 stupňů, dostatek vzduchu, žádné světlo. Domluvím-li se s přítelem, že zůstanu sama 2 měsíce v jeskyni a on mě následně vyzvedne, mohou se vyskytnout nepředvídatelné situace. Přítel může mít nehodu s následným výpadkem paměti.
Kdo jste absolventem kursu Terapie tmou, mohli byste popsat, co se děje, nešálí-li mě zrak. Ovšem tento kurs se patrně odehrál v místnosti, kde bylo teplo, jednou či dvakrát denně jste dostali jídlo a kdykoliv, kdykoliv bylo možno zmáčknout tlačítko a kurs přerušit.
Je známo, jak ve tmě vystoupí myšlenky, které prý tvoří tak silně, že mnoho adeptů kursu odstoupí. Vytvoří si myšlenkami peklo. Žijí tmu plnou hrůzy.
V knize je dále pak téma svobody, incestu, rodinných vztahů a zároveň popisu, jak vypadá nové soužití s člověkem, který si nic nepamatuje. Není zahlcen vzpomínkami, na které by mohl reagovat.

Knihu jsem přečetla za večer, doporučuji.

Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Zbultran
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 21.9. 2004
Příspěvky: 2051

PříspěvekZaslal: st listopad 06, 2013 3:14 pm    Předmět: Re: Jak ´´slyšíš´´ ty? Citovat

okenko napsal:

Do toho pan Dušek popisuje, že při prvním setkání - v prvních nanosekundách - se mezi námi vymění neurony buď přátelství nebo nepřátelství. Nebo-li vstoupím do místnosti a už je dáno, v jakém ´´tónu´´ budeme hovořit.


Trochu mi vadí použití slova NEURON v nějakém přeneseném významu, který není obecně znám (http://cs.wikipedia.org/wiki/Neuron).

Ale chápu, co tím chtěl p. Dušek říci. Jsou to takové ty dojmy z prvního setkání. Z mé zkušenosti však vím, že někdy se člověk může šeredně zmýlit. Jednou jsem vešel do místnosti a tam byl člověk, úplně bez pignentu, albín, na očích tlusté brýle. Na první pohled velmi nesympatický. Tak jsem se také k němu choval a k mé škodě jsem přišel až asi po roce na to, že to je ohromný, dobrosrdečný a vynikající člověk.

Teď už si na "první pohled" dávám větší pozor.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
moi
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 6.10. 2011
Příspěvky: 559

PříspěvekZaslal: st listopad 06, 2013 4:15 pm    Předmět: Re:Ako "počuješ" Ty? Citovat

okenko napsal:
Moi,

možná jsme právě krásnou ukázkou dvou jedinců, kteří se na přímce - slyšení - ocitají vůči sobě na přímce levicově a pravicově. Very Happy

Ovšem zatím jsme se nepotkali ...

Jak probíhá naše vzájemné čtení? Čteš slova nebo vnímáš i pocity, které jsem vkládala do řádek? ... vnímáním jsem přejala, že to, co ve mně vyhodnocuje přátelské či nepřátelské situace, mohou být i neurony... Very Happy

Okienko,
vnímam *kvantovo* aj komplexne(aj tak počujem) - občas mi síce trvá,než si *TO=VNEM* skompletujem a vyhodnotím... ale inak sa cítim byť zdravý.
. Asi tak... Razz
Všetci vnímame kvantovo,len vyhodnocovanie prijatých vnemov je náročné.
Embarassed Ale zvládne TO s prehľadom každý - len trochu treba chcieť... a ... snažiť sa!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Zbultran
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 21.9. 2004
Příspěvky: 2051

PříspěvekZaslal: čt listopad 07, 2013 10:28 am    Předmět: Re: Jak ´´slyšíš´´ ty? Citovat

okenko napsal:

Pan Dušek cituje z knihy známého neurochirurga, kde je popisováno, že z hlediska funkce se slyšíme na přímce, která je uzavřena těmito dvěma extrémními póly:

1. slyším pouze slova
2. slyším pouze ton

Co z toho plyne? Většina z nás se pohybuje někde na této přímce, mohou zde býti i jedinci, kteří jsou ukotveni přesně na středu této pomyslné přímky.
Potkám-li tedy třeba Tebe, který slyší pouze a pouze slova, znamená to, že nepochopíš, že se pokouším Tě rozesmát.
Potkám-li tedy ale Tebe, který vnímá a slyší jen zabarvení hlasu, budu-li smutná, nikdy Ti nevysvětlím Jógu smíchu.

Co myslíš, kam sám sebe řadíš? Kde se nacházíš na této pomyslné stupnici?


Já jsem o tom přemýšlel a došel jsem k názoru, že se po té přímce pohybuji sem a tam, podle únavy, rozptylování jinými věcmi a soustředění.

Při maximálním soustředění slyším ta slova a snažím se pochopit co nejpřesněji jejich význam. Když jedu třeba v autě, tak si rád pustím mluvené slovo, klidně místo písniček, a moc to přitom nevnímám, ten obsah. Spíše tón a zabarvení hlasu. Třeba pan Hégr měl krásně poslouchatelný hlas .....
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
okenko
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 19.4. 2005
Příspěvky: 947

PříspěvekZaslal: pá listopad 08, 2013 8:09 am    Předmět: Citovat

Moi,

vnímat kvantově je pro mě nový výraz. Komplexně vnímat - ano, to znám.

M.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
okenko
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 19.4. 2005
Příspěvky: 947

PříspěvekZaslal: pá listopad 08, 2013 8:16 am    Předmět: Citovat

Zbultrane, popíšu podobnou zkušenost.
Můj kamarád albín mě pozval i s téměř tříletým synem v létě do kempu s chatičkami. Přijeli jsme, syn si hrál a byl šťastný, já jsem se cítila nějak divně. Posléze přišlo vysvětlení:

v kempu byli na dovolené nevidomí. Týden v této společnosti mě naučil, že je velký rozdíl, zda potkám nevidomého od narození nebo toho, který v běhu života přišel o zrak.

Co mi tehdy přišlo neuvěřitelné: Na 50 m poznali, jakou mám náladu, i když jsem nemluvila.
Jasně věděli i takové ´´nuance´´ - zda mluví s krásným člověkem nebo se silnějším, atd. Bez ohmatání druhého člověka.
Dle tónu hlasu poznali, zda druhý lže, atd. Poznali, že je v místnoti nepořádek.

Bylo mi 23 let a můj mozek to neuměl vyhodnotit.
Od té doby jsem si pro sebe vzala, že naše aury a tykadélka a kdo ví co ještě - třeba vibrace - spolu opravdu mluví na dálku a klidně bez očí.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
okenko
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 19.4. 2005
Příspěvky: 947

PříspěvekZaslal: pá listopad 08, 2013 8:23 am    Předmět: Citovat

K Tvému druhému zamyšlení, Zbultrane:

mám ráda hudbu Leonarda Cohena. Je to tím, že má hluboký hlas? Má hluboké texty a je hluboce věřící člověk.
poslouchám ráda někdy písně J. Cashe, nemám jiné vysvětlení, než že mám ráda ton jeho hlasu.
U hudby jsem si to už vypozorovala.

Proč ráda poslouchám některé herečky? Mívají hluboký hlas, dabing A. Girardotové, atd.

Proč mě uklidňuje hluboký hlas? Proč mám tendenci mu více ´´věřit´´?

Na přímce se také pohybuji, ale už dlouho vím, že poslouchám to, co je sdíleno ´´za slovy´´. Takže určitě emoce na podvědomé úrovni.

Je to hezky vidět, když mluví státník - typu Obama nebo Angela Merkel. Mají pravděpodobně team poradců, protože hlavou i rukama i tonem mluví tak, že jsou mi při projevu příjemní....
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
okenko
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 19.4. 2005
Příspěvky: 947

PříspěvekZaslal: pá listopad 08, 2013 8:26 am    Předmět: Citovat

Zkušenost ve skupině:

Zavázali jsme si oči šátkem, abychom ani náhodou neviděli třeba obrysy.
Na pozadí byla hudba a pohybovali jsme se místností spolu s dalšími cca 15 lidmi.

Zadáním bylo se přidat k tomu, s kým je nám dobře. Ne se fyzicky dotýkat, ale sdílet prostor.

Výsledek byl zajímavý,sympatie bez očního kontaktu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Pelmel Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001-2003 phpBB Group
phpBB port v2.0.7 based on Tom Nitzschner's phpbb2.0.6 upgraded to phpBB 2.0.7 standalone was developed and tested by:
ChatServ, mikem,
and Paul Laudanski (aka Zhen-Xjell).

Version 2.0.7 by Nuke Cops © 2004 http://www.nukecops.com




Web pohání Copyright © Redakční systém UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena.
Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.16 sekund