Fórum - Zobrazit téma - prosím o reiki - Reikiwebík

Vítej človíčku na Reikiwebík!
  Vítej   Anonyme

     Menu
· Domů
· akce
· Akce_Reiki
· Archív článků
· Diskuzní fórum
· Hledání
· Ke stažení
· Témata článků
· Top 10
· Kalendář akcí

· Reiki Seznam
· Reiki kluby
· Kalendář Reiki kurzů


· ReikiWeb - starý 1
· ReikiWeb - starý 2

     Návštěvnost

Statistiky pro Reikiwebík


Diskuzní fórum

Reikiwebík :: Zobrazit téma - prosím o reiki
 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   Osobní nastaveníOsobní nastavení   PřihlášeníPřihlášení 

prosím o reiki
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Další
 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Pelmel
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
toora
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 9.7. 2005
Příspěvky: 3774

PříspěvekZaslal: st říjen 23, 2013 3:01 pm    Předmět: Citovat

Citace:
a když víš, čím nejsi, víš i zároveň, čím jsi...
Tak ještě jednou, Dominko, „Vědět“ (cokoli) může jen osobní vědomí, ale to nadosobní Vědomí žádné „vědět“ nezajímá. Takže koncept „vědět“ má jedině a právě tvoje osobní vědomí, a pak trousí po netu „mudra“, o tom, že ví co je.

Citace:
jde, vyzkoušej to, jestli budeš mít chuť
taky si můžeš hrát, pak třeba nebudeš mít pocit, že je potřeba něco měnit doopravdy

Holt se budu opakovat. Dělat tohle můžeš hodně dlouho, než dojde na to tečení do bot. Na to ty neslyšíš, tak prosím pěkně, si klidně mysli, že ti tohle bude fungovat už na furt, to je celkem tvoje věc, dokud to tu nepředkládáš někomu jako jakési spásné řešení, když dotyčný chce měnit nikoliv myšlenky, ale sebe.

Proč chceš měnit myšlenky, jaký k tomu máš důvod Dominko?



Citace:
.... pokud je člověk přítomný, není problém....

Už jsem asi vyčerpala možnost ti sdělit, že být přítomný vyžaduje cvičení, které spočívá v neustálém navracení mysli do přítomnosti. Se tvým „stačí“ apod. je to podobně, jako by jsi řekla ženě, která nemůže otěhotnět, že „stačí porodit“, a pak je to brnkačka. Toto vlákno by mělo být především o tom, na co se ptá Daerwok, a ty tady mluvíš o tom, že pokud…být přítomný, ale vůbec tě nezajímá, že tohle nejde hup na krávu a je tele, notabene ten člověk třebas vůbec neví, co je skryto v tom „pokud..“, protože kdyby to věděl, tak je prostě přítomný a nepotřebuje ničí pomoc.

Citace:
příčinu (respektive příčin jednoho následku jsou tisíce

Ono je to Dominiko právě naopak, ale tohle nevymyslíš, to musíš poznat a pochopit ve své vlastní praxi, neboli na vlastní kůži.
Vykořeněním jedné příčiny odstraníš další tisíc následků, které sebou nese.

Citace:
na základě toho spouštěče, který vyhodnotil jako nežádoucí....
Mluvíš o něčem, o čem nevíš ani zbla, nejedná se o jakési osobní vyhodnocení spouštěče, ale poznání co to vlastně je, co to se mnou co dělá a proč.
Je to jako trn, nebo tříska, co je v ráně, a působí dotyčnému bolest, tak ty si s tím trnem klidně hraj, mysli si, že je to třeba živá voda, nebo cokoli, namísto trnu, když ti to takhle vyhovuje.

Citace:
všechno, co kdy člověk zažil, ať negativní, tak pozitivní, je podle mě natrvalo zapsané v jeho energetickém poli, nejde to teda vytrhnout i s kořeny a zahodit (a proč taky - ze strachu?)...

Poznej, co to vůbec je, tohle energetické pole, co je to člověk a jaké jsou možnosti vnímání toho, co kdo kdy zažil a zažívá. Tuším jsi tady někde kladně hodnotila Moojiho, tak se v nějakém tom záznamu se satsangu třeba taky dozvíš o utrpení a jeho vykořenění.

Tvoje základní nepochopení je obsaženo právě v tomhle „ze strachu?“, protože to, co je u kořene každého spouštěče, je právě strach, takž jde o prohlédnutí toho, co je zdrojem našich strachů veškerých, tedy našich reakcí na spouštěče a uité situace, kteréžto jsou právě naše připoutanosti, závislosti, kterými sami sebe zotročujeme.


Citace:
cestou je udržovat a obnovovat a doplňovat jakkoli je libo ve svém energetickém poli velké množství vysokovibrační povznášející láskyplné energie, pak není co řešit

Jestliže to děláš, víš jak to děláš, a můžeš to tudíž jasně popsat. Kdž se tě Daerwok nebo někdo jiný zeptá, jak to mám dělat? Jak přesně mám postupovat, jak mu na to odovíš...

Hovor o pojímání karmy jsme tady tuším již spolu vedly Dominiko. A vůbec mám za to, že pokud budeš pokročovat v tom „není co řešit“ , že je to mimo tohle vlákno, kde někdo žádá o pomoc, a tím víc nějaké hovory o karmě. Pokud se chceš podělit o tvůj pohled na karmu, tak bych měla za to, že ohleduplné k Daerwokovi by bylo, aby to probíhalo na nějakém jiném, samostatém (k tomuto účelu zřízeném) vlákně.

Osobně jsem dnes pracovně zaneprázdněna, takže zatím takto.


Smile


Naposledy upravil toora dne st říjen 23, 2013 8:54 pm, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
samanka
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2002
Příspěvky: 3733

PříspěvekZaslal: st říjen 23, 2013 5:48 pm    Předmět: x Citovat

dominiko, ty mi připadáš často jako malé děcko, které si hraje
svoje naivní hry na JAKOŽE.
Jakože jsi taková svatá, neobyčejně výjimečná princezna v růžovoučkých šatičkách, která nemá s tímto ošklivoučkým světem reality vůbec, ale vůbec nic společného. Fuj. Crying or Very sad

Každý v tomhle hmotném světě se narodí, nespadne z žádného oblaku
ani ho nepřinese čáp. To bys už mohla, jako matka, vědět. A dělat, že nemáme žádné rodiče, že dětství a rodina a všechno s tím spojené neexistuje, je hloupé. Možná právě tam pramení tvoje názory, které popírají realitu a proto máš takový strach se podívat pravdě do očí.
"Hlavně nic neřešit, na nic bolavého nešahat, všemu zkoumání se zdaleka vyhnout". Člověk sám před sebou a svými problémy neuteče.

šamanka Cool
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
dominika
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 30.6. 2013
Příspěvky: 685

PříspěvekZaslal: st říjen 23, 2013 11:03 pm    Předmět: Citovat

Tooro, tohle byla reakce pro Tebe a na Tvoje psaní. Jestli jsi zaneprázdněná, tak psát přece nemusíš. Klidně si nechej svoje názory, moje zkušenosti a vlastní praxe jsou takové, jaké jsem popsala.

Daeworku, Tobě se omlouvám, jestli jsem Ti nevhodně zasáhla do Tvého vlákna. Jestli bude Toora chtít, tak vytvoří nové vlákno a nakopíruje tam, co bude potřebovat... Mně to přenášení textů vrámci fora moc nejde.. Teď se mi povedlo si celou odpověď pro Tooru smazat....
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
dominika
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 30.6. 2013
Příspěvky: 685

PříspěvekZaslal: st říjen 23, 2013 11:21 pm    Předmět: Re: x Citovat

samanka napsal:
dominiko, ty mi připadáš často jako malé děcko, které si hraje
svoje naivní hry na JAKOŽE.
Jakože jsi taková svatá, neobyčejně výjimečná princezna v růžovoučkých šatičkách, která nemá s tímto ošklivoučkým světem reality vůbec, ale vůbec nic společného. Fuj. Crying or Very sad


je to tvůj pohled na mě

.... proč si tak málo dospěláků umí hrát? kdy naposledy jsi si jen tak bez nějakého významu hrála... jen tak, pro radost?


samanka napsal:
Každý v tomhle hmotném světě se narodí, nespadne z žádného oblaku
ani ho nepřinese čáp. To bys už mohla, jako matka, vědět. A dělat, že nemáme žádné rodiče, že dětství a rodina a všechno s tím spojené neexistuje, je hloupé. Možná právě tam pramení tvoje názory, které popírají realitu a proto máš takový strach se podívat pravdě do očí.
"Hlavně nic neřešit, na nic bolavého nešahat, všemu zkoumání se zdaleka vyhnout". Člověk sám před sebou a svými problémy neuteče.

šamanka Cool


naopak jsem psala, že žádný zážitek nejde vymazat a vykořenit, toora tu naznačovala, že jde spouštěče vykořenit, já říkám, že to nejde...

ale jde něco jiného, jde se na rodinná pouta podívat trochu jinak...
Ježíše moc ráda nemáš, ale při jednom svém léčení, kdy byl v nějakém domku obklopen lidmi, mu někdo přinesl vzkaz, že venku na něho čeká jeho matka.... na to on prohlásil "Kdo je moje matka?" Ten, kdo slyší slovo Boží, je můj Otec, je moje matka, je moje sestra.... a jestli se šeredně nepletu, tak tím nechtěl říct, že by si nebyl vědom, že jeho tělo vzešlo z těla té ženy, ani tím nechtěl říct, že by jí zavrhoval, jen naznačil, že pouta, která člověka pojí s jeho opravdovou rodinou, nejsou nutně ta pokrevní....
a ani nesouhlasím s toořiným názorem, že po nalezení příčiny se rozplyne tisíc následků... prostě to vidím jinak...

jako správný esoterik, bych ti teď mohla vrátit to s tím strachem a říct ti, že když ve mně vidíš strach, že ho vlastně nevidíš ve mně, ale že ti jen zrcadlím strach tvůj... tak si to nějak přeber, hlavně to neber moc vážně.... strach ale nemám... a o zrcadlení si myslím své...

pa
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
toora
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 9.7. 2005
Příspěvky: 3774

PříspěvekZaslal: čt říjen 24, 2013 12:13 am    Předmět: Re: x Citovat

dominika napsal:
naopak jsem psala, že žádný zážitek nejde vymazat a vykořenit, toora tu naznačovala...

Toora nenaznačovala, toora ti to prostě říká, jenže ty, zcela nepodloženě trvdíš, že to nejde. To, že ty to nevidíš, ještě neznamená, že to není možné.
Jde však o skutečnou práci z myslí, nikoli o přeměnu myšlenek, tak jak to tady povídáš Daerwokovi.

dominika napsal:
nesouhlasím s toořiným názorem, že po nalezení příčiny se rozplyne tisíc následků... prostě to vidím jinak...

Nejedná se o názor ale o poznatek, který přináší jedině praktikování práce, nikoli hraní si s myšlenkami a dělání z těch nelíbivých slušivé, tak jak o tom píšeš, viz zrcalo a vzhled, měnění myšlenek, atd. atd.


dominika napsal:
jako správný esoterik, bych ti teď mohla vrátit to s tím strachem a říct ti, že když ve mně vidíš strach, že ho vlastně nevidíš ve mně, ale že ti jen zrcadlím strach tvůj... tak si to nějak přeber, hlavně to neber moc vážně.... strach ale nemám... a o zrcadlení si myslím své...

Jestli ty vidíš na nějaké svoje strachy, nebo na ně nevidíš, je mi Dominiko jedno, a to proto, že ty máš za to, že v této fázi žádnou pomoc nepořebuješ, a z tohoto důvodu jsi to nebyla ty, kdo tady chce s něčím pomoci, ale byl to Daerwok, který na sobě cosi měnit chce. Proto zde reaguji na to, co mu na tomhle vlákně píšeš, protože to není pomoc, ale pouze zavádějící informace ve smyslu -"když...tak není co řešit" , tedy reklama na instatntní osvícení.


Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
dominika
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 30.6. 2013
Příspěvky: 685

PříspěvekZaslal: čt říjen 24, 2013 7:14 am    Předmět: Re: x Citovat

toora napsal:
dominika napsal:
naopak jsem psala, že žádný zážitek nejde vymazat a vykořenit, toora tu naznačovala...

Toora nenaznačovala, toora ti to prostě říká, jenže ty, zcela nepodloženě trvdíš, že to nejde. To, že ty to nevidíš, ještě neznamená, že to není možné.
Jde však o skutečnou práci z myslí, nikoli o přeměnu myšlenek, tak jak to tady povídáš Daerwokovi. .




Mohla bys, prosím, číst pozorně,co a jak píšu?
O žádné přeměně myšlenek nebyla řeč, ale o pružnosti a tvárnosti mysli, s níž si můžeš libovolně hrát.... Když si člověk (třeba po nějaké té hře s myšlenkami) nějak niterně uvědomí, jak jsou myšlenky pružné, tvárné a že veškeré emoční reakce vznikají teprve po ztotožnění se s myšlenkou, tak nějak celá asociativní mysl ztratí na síle - celý původní jejich fobický, panický, zkrátka strašidelný nádech spouštěčů ztratí na síle a člověk si víc uvědomí, že je svobodnější v přítomnosti jednat zčerstva, ne tolik asociativně...
Hra je jedním ze způsobů, jak si krásně doplňovat a obnovovat energii... Popkud má člověk energii, nepotřebuje až tak moc s myslí pracovat, protože k vnitřnímu uvolňování dochází přirozeně a bez úsilí...Včetně toho, že mu začíná fungovat rozum, srdce i intuice a přicházejímu ta správná inspirativní vnuknutí....atd... Prakticky všechno v životě záleží na přítomném energetickém potenciálu nebo deficitu......nejasme nic jiného, než zformovaná energie...
Doplň energii a situace, v nichž se nacházíš Ti nebudou připadat nějak tíživé.. Když z různých důvodů energii nemáš, situace se zdají být tíživější, neřešitelnější atd...
Proto Daewok zvolil, podle mého vnímání ideální cestu, kdy žádá pouze o přísun energie, aby svoje situace mohl prohlédnout sám...

O tom vykořeňování....Jako dítě se bůhvíproč bojíš pavouků např. Spouštěč je spatřený pavouk... Po spatření pavouka tě zachvátí panika se vším všudy... Změna srdečního rytmu, studený pot, sevřený žaludek atd... Povyrosteš a tuhle svoji reakci začneš považovat za zbytečnou a začneš pracovat s myslí, aby tě pouhý pohled na pavouka už tak nerozhodil... což se ti nějakými metodami i povede, ale pokaždé, když uvidíš pavouka, tak si vzpomeneš, místo paniky se třeba s vděčností poděkuješ za to, že jsi svůj strach překonala, ale ten spouštěč své panické reakce ve tvé mysli zůstává....
To samé, někdo ti jako dítěti pomůže k tomu, že ti vsugeruje, že jsi neschopná...a ty tomu jako nevinné dítě uvěříš... Povyrosteš a pracuješ na tom, aby jsi nějak v životě obstála a nehroutila se, když ti tvoje asociativní mysl přihraje stejnou psychosomatickou reakci při kontaktu se spouštěčem "jsi neschopná"... Když jsi přítomná, není co řešit, protože když ti v takovém rozpoložení někdo řekně, že jsi k ničemu, nezasáhne tě to, ani tě to nedonutí k útočné nebo obranné reakci... Ale nebuď momentálně přítomná a spouštěč spustí starou dětskou reakci. Ale ten spuštěč tam někde v mysli prostě zůstane. Nebo se domníváš, že ho opravdu můžeš nějakým způsobem vytrhnout?
Podle mě to závisí od momentální přítomné bdělosti...a energie.



Z nějakého důvodu jsi zřejmě přesvědčená, že tvoje poznatky jsou pravděpodobnější, než poznatky jiné. Což je tvoje právo, samozřejmě.


Měnění myšlenek byl v tomhle případě zřejmě návod pro tebe, jak mysl zpružnit a zároveň oslabit její vliv na sebe sama, ve tvůj vlastní prospěch, jako případná inspirace, ž e skutečná práce s myslí nemusí být jen tím, za co ji nejspíš asi považuješ ty...

Jinak to je tvůj názor a poznatek, podložený tvým praktikováním. Můj poznatek z praxe je prostě jiný, tudíž k tomu tvému se přiklánět nebudu, protože moje intuice říká ne, tak promiň.......

toora napsal:
dominika napsal:
jako správný esoterik, bych ti teď mohla vrátit to s tím strachem a říct ti, že když ve mně vidíš strach, že ho vlastně nevidíš ve mně, ale že ti jen zrcadlím strach tvůj... tak si to nějak přeber, hlavně to neber moc vážně.... strach ale nemám... a o zrcadlení si myslím své...

Jestli ty vidíš na nějaké svoje strachy, nebo na ně nevidíš, je mi Dominiko jedno, a to proto, že ty máš za to, že v této fázi žádnou pomoc nepořebuješ, a z tohoto důvodu jsi to nebyla ty, kdo tady chce s něčím pomoci, ale byl to Daerwok, který na sobě cosi měnit chce. Proto zde reaguji na to, co mu na tomhle vlákně píšeš, protože to není pomoc, ale pouze zavádějící informace ve smyslu -"když...tak není co řešit" , tedy reklama na instatntní osvícení.


Smile


Tooro, prosím, čti pozorněji, toto byla reakce pro šamanku, ne pro Daewoka viz : jako správný esoterik, bych ti teď mohla vrátit to s tím strachem a říct ti, že když ve mně vidíš strach, že ho vlastně nevidíš ve mně, ale že ti jen zrcadlím strach tvůj... tak si to nějak přeber, hlavně to neber moc vážně.... strach ale nemám... a o zrcadlení si myslím své...[/quote]....

Daewokovi jsem napsala pouze tento příspěvek, viz: .Ahoj Daerwoku,

jsem stejného názoru jako Ty, že pomoct si můžeš i sám, bez terapeuta... (ale i s ním, je-li chuť), jen že terapeut není nezbytný . Smile

Ani bych se příliš nepokoušela najít příčiny problémů, které (jak jsi sám dosledoval) jsou tak zamotané a prolínající-se, že to ani dost dobře nejde...

Důležité je umět si přiznat, ano, tady v téhle oblasti cítím, že to není ono, tady mi není dobře... Už jen to, že to přijmeš a připustíš, je prvním krokem k rozpuštění toho bloku....
Svěřit se se svými potížemi cizím lidem mnohdy znamená přijmout spoustu nefungujících návodů a rad, samozřejmě že dobře míněných a s láskou poskytovaných, které budeš muset pracně odkládat...

Pokud máš sám zkušenosti s energetickou prací, tak bych v ní pokračovala a zkusila bych navíc třeba meditaci vděčnosti a radosti nad tím, že Tvé bloky jsou už rozpuštěny, že jsi nalezl cestu, kudy z nich ven a že to, co Tě tížilo, už je překonáno... ta meditace je čistě individuální, nemá žádná předepsaná slova, nemusíš u ní sedět se zavřenýma očima, provádět ji můžeš kdekoli a kdykoli si vzpomeneš...

Meditaci ( vědomé a záměrné snění, jak by Ti asi bylo - hrát si s fantazií, s pocity lásky, radosti, díkůvzdání, , kdyby jsi v místech, kde cítíš bloky, cítil jen proud přirozené, ničím nenarušované svěží energie... prociťovat to uvolnění, příval energie, radost.) A takovou meditaci provádět co nejčastějí, podle chuti...

Dobře, elegantně, bez úsilí a ztráty energie se vyřeší vnitřně pociťované problémy, které se nijak zvlášť neřeší...., Přiznám si blok, poděkuju za to, že jsem schopná si ho všimnout a uvolním se a nechám svoje vědomí zaplavit představami, jak krásně se asi budu cítit, až tam ten blok nebude....a nechám ho být... V tu chvíli se nějakou záhadnou nedosledovatelnou alchymií začne uvolňovat zablokovaná energie v místě problému k úplnému vyčistění...

Jak píšeš, zbavit se mentálních bloků a přijmout jiné myšlenky, to už je vnitřní boj, odpor k tomu, co pociťuješ, nepřijetí situace a proto odhaduju, že se ti zatím nedaří...

a tento druhý Smile


Ostatní jsem psala pro Tebe a pro šamanku, jako reakci na vaše psaní. A proto Tě znova prosím, aby jsi tu část textu klidně vyjmula včetně citací a založila odpovídající jiné vlákno, aby se Daewokovi nenarušovalo to jeho.

Píšeš reklama na instantní osvícení. To je blbost... Spíš jen ukazatel cesty, kterou jsem byla inspirovaná jít já, stejně jako ty ukazuješ cestu, která inspiruje tebe (a neopakuj zase, že tvoje cesta je podložená praxí... protože ta moje rovněž...)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
toora
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 9.7. 2005
Příspěvky: 3774

PříspěvekZaslal: čt říjen 24, 2013 8:59 am    Předmět: Re: x Citovat

dominika napsal:
Mohla bys, prosím, číst pozorně,co a jak píšu?
O žádné přeměně myšlenek nebyla řeč...

dominika napsal:
...žije v myšlenkách a myšlenky můžeme libovolně měnit

To, že bych si já nepamatovala, co píšeš ty, to by se jistě stát mohlo, ale že si ty sama nepamatuješ, co píšeš, tak to tedy nevím...?

dominika napsal:
Doplň energii a situace, v nichž se nacházíš Ti nebudou připadat nějak tíživé.

Ano, záleží na tom, v jaké jsme kondici, a jak je to určující pro schopnost vnímání a řešení situací, jenže…
Citace:
Proto Daewok zvolil, podle mého vnímání ideální cestu, kdy žádá pouze o přísun energie, aby svoje situace mohl prohlédnout sám...

V tom je právě ten problém, jestliže nepracujeme s naším nevědomím ku bdělosti, tedy nedostáváme do vědomí věci podvědomé, tak tu energii, kterou takto získáme nacpeme do zase jen toho, co nás do té současné situace přivedlo. S našimi připoutanostmi, je to naprosto stejné jako u každé jiné lidské závislosti.


Citace:
O tom vykořeňování...ten spouštěč své panické reakce ve tvé mysli zůstává..

Tohle už jsem nějak vzdala, vysvětlit ti, že jde o odstranění příčiny, nikoli následků a že se to děje, a děje se to uvědoměním příčiny, kterážto je vždy ve ztotožnění se s iluzí.


Citace:
Když jsi přítomná, není co řešit, protože když ti v takovém rozpoložení někdo řekně, že jsi k ničemu, nezasáhne tě to, ani tě to nedonutí k útočné nebo obranné reakci...

V tomhle jsme za jedno, jenže jsme u toho "když a jestliže", což už jsem ti psala.


Citace:
Podle mě to závisí od momentální přítomné bdělosti....

Opět - ano, ano, ano. Tak se na to podívej blíže, jaké jsou tvoje pocity na nějaký konkrétní spouštěč stejné, nebo s tou bdělostí stále slábnou.


dominika napsal:
Z nějakého důvodu jsi zřejmě přesvědčená, že tvoje poznatky jsou pravděpodobnější, než poznatky jiné. ....

Kdyby byly pouze "moje", tak bych ti tu neříkala, že to, co píšeš, má určité trhliny. Pak by to byl skutečně je názor kontra názor.


Citace:
Jinak to je tvůj názor a poznatek, podložený tvým praktikováním.

Jde o to, že tohle jsem nevymyslela, jdu jen cestou, kterou šli ti (mnohem zkušenější) předemnou, a docházím ke stejnému, to je celé.


Citace:
Můj poznatek z praxe je prostě jiný, tudíž k tomu tvému se přiklánět nebudu, protože moje intuice říká ne, tak promiň....

To, co píšu si může každý sám na sobě ověřit, know-how je zcela jasné a průhledné.


Citace:
Ani bych se příliš nepokoušela najít příčiny problémů, které (jak jsi sám dosledoval) jsou tak zamotané a prolínající-se, že to ani dost dobře nejde... ....

Rozdíl v našem přístupu je přibližně takovýto: ulehnu, a ucítím, že něco není v pořádku, poté vstanu a podívám se, co to je, a vidím, že je to nějaký drobek, tedy drobek odstraním a znovu ulehnu a okamžitě usnu. Ty ležíš na drobku, představuješ si, že ležíš na pláži zalité sluncem a spokojeně usneš.


Citace:
Spíš jen ukazatel cesty, kterou jsem byla inspirovaná jít já, stejně jako ty ukazuješ cestu, která inspiruje tebe (a neopakuj zase, že tvoje cesta je podložená praxí... protože ta moje rovněž...)

Stačí jen sklidit (porodit atd.) a není co řešit (bez poukázání na to, co vše je třeba dělat před tím, než se bdělé chvíle prodlužují), tak tohle není poukázání na cestu.

A ještě něco, k tomu, co tady píšeš Šamance, jednak vůbec nechápu, z čeho soudíš, že Šamanka nemá ráda Ježíše, a potom, zase bereš v potaz jen nějakou tu část z evangelií, co si myslíš, že potvrzuje tvoje tvrzení. A tak jsi přehlédla, že tam mimo jiné taky stojí "Cti otce svého a matku svou, abys dlouho žil a dobře se ti vedlo."

Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
dominika
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 30.6. 2013
Příspěvky: 685

PříspěvekZaslal: čt říjen 24, 2013 9:27 am    Předmět: Re: x Citovat

Nevadí Ti už teda, že píšeme dál v tomhle tématu?
[quote="toora"]
dominika napsal:
Z nějakého důvodu jsi zřejmě přesvědčená, že tvoje poznatky jsou pravděpodobnější, než poznatky jiné
Kdyby byly pouze "moje", tak bych ti tu neříkala, že to, co píšeš, má určité trhliny. Pak by to byl skutečně je názor kontra názor.


to co píšeš ty, má taky trhliny, které zase vnímám já, takže je to názor kontra názor



toora napsal:
dominika napsal:
Jinak to je tvůj názor a poznatek, podložený tvým praktikováním.

Jde o to, že tohle jsem nevymyslela, jdu jen cestou, kterou šli ti (mnohem zkušenější) předemnou, a docházím ke stejnému, to je celé.


nejsi nic míň než ti, které sama považuješ za "ty zkušenější"...

skutečností ale je, že jde cestou, po které se "domníváš", že šli ti, které považuješ za zkušenější... (a to platí pro všechny, kteří se snažíme někoho nějak kopírovat, protože je nám nějakým způsobem sympatické něco, co nacítíme z působení toho druhého...)
tohle je fakt...
docházíš k něčemu, o čem se zase jen domýšlíš, že k tomu samému docházeli ti zkušenější před tebou.. (a to není nic špatného, jen si to stále nechceš připustit) ... kdyby jsi se s těmi, které považuješ za zkušenější třeba setkala ve skutečnosti a toto jim řekla, možná by se tomu zasmáli...a vysvětlili by ti, že jsou to jen tvoje domněnky...a iluze, představy o těch "zkušenějších"

ale tohle dělat nemusíš, i od těchto schémat se můžeš osvobodit... ty, které považuješ za zkušenější můžeš mít jen tak ráda, s vděčností, za jejich existenci, za to, že je můžeš následovat, za to, že se ti zdá, že ti něco v životě funguje, ale nemusíš tak nezpochybnitelně věřit tomu, že jdeš nějakou stejnou cestou a docházíš k něčemu stejnému... to už je iluze...


toora napsal:
dominika napsal:
Můj poznatek z praxe je prostě jiný, tudíž k tomu tvému se přiklánět nebudu, protože moje intuice říká ne, tak promiň....

To, co píšu si může každý sám na sobě ověřit, know-how je zcela jasné a průhledné.



samozřejmě, mám ověřeno



toora napsal:
dominika napsal:
Ani bych se příliš nepokoušela najít příčiny problémů, které (jak jsi sám dosledoval) jsou tak zamotané a prolínající-se, že to ani dost dobře nejde... ....

Rozdíl v našem přístupu je přibližně takovýto: ulehnu, a ucítím, že něco není v pořádku, poté vstanu a podívám se, co to je, a vidím, že je to nějaký drobek, tedy drobek odstraním a znovu ulehnu a okamžitě usnu. Ty ležíš na drobku, představuješ si, že ležíš na pláži zalité sluncem a spokojeně usneš.


opět tvůj pohled a tvoje představa


toora napsal:
dominika napsal:
Spíš jen ukazatel cesty, kterou jsem byla inspirovaná jít já, stejně jako ty ukazuješ cestu, která inspiruje tebe (a neopakuj zase, že tvoje cesta je podložená praxí... protože ta moje rovněž...)

Stačí jen sklidit (porodit atd.) a není co řešit (bez poukázání na to, co vše je třeba dělat před tím, než se bdělé chvíle prodlužují), tak tohle není poukázání na cestu.


a nebo je


[quote="toora"]
dominika napsal:
A ještě něco, k tomu, co tady píšeš Šamance, jednak vůbec nechápu, z čeho soudíš, že Šamanka nemá ráda Ježíše, a potom, zase bereš v potaz jen nějakou tu část z evangelií, co si myslíš, že potvrzuje tvoje tvrzení. A tak jsi přehlédla, že tam mimo jiné taky stojí "Cti otce svého a matku svou, abys dlouho žil a dobře se ti vedlo."

Smile


to můžeš nechat být, to je mezi mnou a šamankou

-to o ctění matky a otce jsem nepřehlédla, ale vzpomeň, že to je výrok z desatera, které bylo vnuknuto Mojžíšovi, tedy mnohem dřív, než to desatero JK přišel prakticky objasnit, doplnit a naplnit....
- a nehledě na to, že přikázání jsou od toho, aby se porušovala (což je snad nějaký nepsaný zákon, který lidé následují po celé věky)
přikaž, vysmějí se ti (nebo použij násilí, aby jsi dosáhla )
doporuč, možná se někdo zastaví
dej, možná si někdo vezme
nenabízej, máš-li, přijdou sami
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
okenko
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 19.4. 2005
Příspěvky: 947

PříspěvekZaslal: čt říjen 24, 2013 1:12 pm    Předmět: Citovat

Ahoj Daerworku,

Z vlastní zkušenosti si neumím představit, ze bych u sebe našla a zpracovala trauma, šokové jednání. Tam se nechám vest,po rozklicovani a prvním zpracování mohu sama dále pozorovat a sama na sobě pracovat,

Misa
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
toora
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 9.7. 2005
Příspěvky: 3774

PříspěvekZaslal: čt říjen 24, 2013 4:02 pm    Předmět: Citovat

Citace:
Nevadí Ti už teda, že píšeme dál v tomhle tématu?

Cožpak o to, mně to nikterak nepřekáží, důležité je, jestli to nevadí Daerwokovi. Smile


Citace:
to co píšeš ty, má taky trhliny, které zase vnímám já, takže je to názor kontra názor

Zásadní rozdíl je v tom, že si to sice myslíš, nejsi však schopna ukázat v čem je trhlina a vyjádřit proč. Důvodem je právě to, že to o čem píšu neděláš (nic proti tomu), ale přes to si myslíš, že to nefunguje.
Zatímco, já ti říkám, že to tvoje funguje (tento přístup pro mne není neznámou), avšak pouze do určité doby, protože toto počínání nesměřuje k samotné příčině. Ty mi to samozřejmě věřit nemusíš, nakonec k tomu ani v této době nemáš důvod, protože jako to tak běžě chodívá...řešíme věci až se naše přesvědčení o nich vypůsobí. Zatím je ti dobře tak, je to pro tebe funkční, tudíž nemáš co řešit.


Citace:
nejsi nic míň než ti, které sama považuješ za "ty zkušenější"...

A jsme zase u toho motání dvou rovin do sebe…. Kdo tady mluví o tom, že je míň nebo víc? Kdyby jsi si alespoň povšimla, jak to máš na sebe nalepeno, tedy věnovala víc pozornosti svému způsobu vnímání, kdy máš za to, že ten, kdo je v něčem méně zkušený, je u tebe automaticky pojímán jako „něco míň“. S touhle všímabostí by totiž tahle tendence mysli, neboli její zaběhnutá selektivita (zkušenější=víc x nezkušnější=míň) neměla šanci.

To, co tady Dominko píšeš o tom, že zde nejsou zkušenější je nesmysl.
Před Pánembohem jsme si rovni, z hlediska Universa jsme si rovni, avšak naše zralost a zkušenosti, dispozice, způsob vnímání, citlivost, praktické schopnosti, jsou rozlišné. Kdyby to tak nebylo, nebyl by tu učitelé a žáci (v jakémkoli oboru lidského činění). Zkus přijít za ředitelem, za tvým zaměstnavatelem, nebo třebas učitelem Zumby, s tím, že nejsi nic míň než on, a jestli to tedy jakože ví. Pravděpodobně se tě zeptá, proč mu to říkáš, a že tě za nic míň nepovažuje, ale pokud jde o zkušenost s jeho oborem činnosti, tak co tady vlastně ještě děláš, proč se neuděláš pro sebe, když ho ani trochu nepotřebuješ a jsi tak v tomto oboru stejně zkušená jako on.


Citace:
skutečností ale je, že jde cestou, po které se "domníváš", že šli ti, které považuješ za zkušenější...

Fakticky, tý jo, to jsou tedy věci! Dovopravdicky považuju svoji lektorku Angličtiny za člověka v této řeči zběhlejšího, opravdu považuji svého učitele Tai-chi za zkušenějšího v Tai-chi, a skutečně mám Buddhu, Karmapu a Dalalajlamu za zkušenější buddhistické nauce nežli jsem v ní zkušená já, přesto si nemyslím, že jsem míň nebo víc než někdo jiný, ale kdybych si myslela, že jsem v jejich oboru naprosto stejně zkušená jako oni, tuším by to bylo na hospitalizaci u Chocholouška.


Citace:
docházíš k něčemu, o čem se zase jen domýšlíš, že k tomu samému docházeli ti zkušenější před tebou..

Ono je to Dominiko téměř nemožné, chtít vysvětlit někomu, kdo se rád pohybuje v teoreticko-filozofické hladině, že se toto vše ověřuje přímo v praxi.
Napadá mne zde např. přirovnání s chirurgií. Chirug musí nejdříve lidské tělo poznat, aby ho mohl „rozebrat“ a posléze ho také dokázal opravit, tj. dát vše na to správné místo, aby tak svojí prací umožnil pochromanému tělu znovu fungovat.
Lidská mysl je také, více-či méně, marod, což se projevuje , stejně jako u toho těla, určitou bolestí.
Rozdíl je v tom, že zatímco uříznutý palec si těžko přišiješ, tak mechaniku a principy fungování mysli prohlédnout - rozkrýt a „napravit“, skutečně lze. Takže, jestliže jdeš cestou zkušenějších v práci s myslí, docházíš ke stejnému poznání, jako došli oni, asi jako začínající chirurg, který v přítomnosti zkušenějšího kolegy-operatéra, dělá přesně to, co mu ten jeho učitel říká, a když to dělá opravdu dobře, tak zároveň zjišťuje, že to opravdu funguje, že takto přišitý palec je postupně prokrven, inervován a stává se funkčním.
Možná, že se ti to bude zdát zvláštní (vzhledem k tvým tisícům příčin…), ale principy a mechanismy, na kterých lidská mysl funguje jsou stejné, přestože se jevíme jako individuality, v čem ale stejní nejsme, je to, co si z toho jejího mechanismu dokážeme uvědomit a jak s tím naložíme, v tomhle se člověk od člověka liší, tedy je v této záležitosti vždy zkušenější (než jsme my sami), či zkušený méně (nežli jsme my), což se samozřejmě může týkat naprosto čehokoliv.


Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
samanka
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2002
Příspěvky: 3733

PříspěvekZaslal: čt říjen 24, 2013 7:32 pm    Předmět: x Citovat

dominika: tak musím říct, že tím Ježíšem jsi tomu opravdu nasadila korunu.
Někdy váhám mezi tím, jestli opravdu máš v hlavě takový filozofický guláš nebo si tady z nás děláš srandu.

šamanka Cool

PS: Doufám, že se Daework zase časem svěří s tím, jak mu "sám sobě léčitelem" zafungovalo...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
toora
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 9.7. 2005
Příspěvky: 3774

PříspěvekZaslal: čt říjen 24, 2013 7:58 pm    Předmět: Re: x Citovat

samanka napsal:
Doufám, že se Daework zase časem svěří s tím, jak mu "sám sobě léčitelem" zafungovalo...

Spíš bych věřila, že se Daerwok ze všeho sofort vyléčí pouhým nahlédnutím na vlákno. Very Happy


Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Roso
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 17.9. 2007
Příspěvky: 758

PříspěvekZaslal: čt říjen 24, 2013 9:55 pm    Předmět: Citovat

To je tak když si každá z vás myslí, že má hlubší vhled než ta druhá, že? Very Happy Very Happy Very Happy
RoSo
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
toora
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 9.7. 2005
Příspěvky: 3774

PříspěvekZaslal: čt říjen 24, 2013 10:14 pm    Předmět: MYSLET ZNAMNENÁ HOUBELES VĚDĚT Citovat

Tak ty tedy Roso víš, co si já myslím? To tedy klobouk dolů.

Nebo že by to spíš bylo tak, že si myslíš, že víš, jak to s tím mým myšlením je, a přitom to prezentuješ jakože to víš, a pak píšeš „to je tak…“

Nebo snad nemyslíš a jen píšeš?

Nevím, jak to vidíš ty, mně se zdá ta varianta s Tvým myšlením mnohem pravděpodobnější, takže...když si tedy jen myslíš…


Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
dominika
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 30.6. 2013
Příspěvky: 685

PříspěvekZaslal: čt říjen 24, 2013 11:04 pm    Předmět: Citovat

Roso napsal:
To je tak když si každá z vás myslí, že má hlubší vhled než ta druhá, že? Very Happy Very Happy Very Happy
RoSo



zdravím RoSo,teď jsi mě vážně rozesmál...

děkuju za super poznámku...

já si to teda o sobě rozhodně myslím, že můj vhled je hlubší než vhled holek...

ahoj
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Pelmel Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Další
Strana 2 z 8

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001-2003 phpBB Group
phpBB port v2.0.7 based on Tom Nitzschner's phpbb2.0.6 upgraded to phpBB 2.0.7 standalone was developed and tested by:
ChatServ, mikem,
and Paul Laudanski (aka Zhen-Xjell).

Version 2.0.7 by Nuke Cops © 2004 http://www.nukecops.com




Web pohání Copyright © Redakční systém UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena.
Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.18 sekund