Fórum - Zobrazit téma - prosím o reiki - Reikiwebík

Vítej človíčku na Reikiwebík!
  Vítej   Anonyme

     Menu
· Domů
· akce
· Akce_Reiki
· Archív článků
· Diskuzní fórum
· Hledání
· Ke stažení
· Témata článků
· Top 10
· Kalendář akcí

· Reiki Seznam
· Reiki kluby
· Kalendář Reiki kurzů


· ReikiWeb - starý 1
· ReikiWeb - starý 2

     Návštěvnost

Statistiky pro Reikiwebík


Diskuzní fórum

Reikiwebík :: Zobrazit téma - prosím o reiki
 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   Osobní nastaveníOsobní nastavení   PřihlášeníPřihlášení 

prosím o reiki
Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Další
 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Pelmel
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Daerwok
Excelentní uživatel
Excelentní uživatel


Registrace: 25.11. 2008
Příspěvky: 111

PříspěvekZaslal: ne říjen 20, 2013 11:44 pm    Předmět: prosím o reiki Citovat

nazdar lidi

Mám teď takové období, kdy se pomalu a jistě začínám měnit, ale jsem moc.... sevřen svými starými předsudky a názory a nevím, jestli je sám se svými technikami dokážu odstranit. A ani tu změnu, ač cítím, že je pozitivní, dosud nedokážu pořádně uplatnit v praxi.

Prosím tedy o reiki, třeba mi dokážete pomoci lépe, než si dokážu pomoci já sám.

Díky všem, kterým není lhostejno někomu pomoci Wink

Daerwok
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
samanka
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2002
Příspěvky: 3733

PříspěvekZaslal: po říjen 21, 2013 6:21 pm    Předmět: x Citovat

ahoj chlape,
ono to není tak jednoduché: ani se měnit, ani poznat v čem je problém.
A sám sobě léčitelem nefunguje. Nebo spíš na spoustě věcí musíš zapracovat sám, ale pomoc druhé strany nebo vlastně poznání, co je problém je hodně důležité. Nepíšeš, jestli jsi byl u někoho někdy na terápku, nebo si to pořád tak nějak děláš sám "svými technikami"?
Ona žádná, alespoň jsem o žádné takové nikdy neslyšela (kromě zázračných léčitelů) technika není všespasitelná a neudělá z tebe nového, spokojeného, stále vysmátého člověka. Ani kdyby ti nakonec posílalo reiki celé fotbalové mužstvo.
To pochopitelně taky není nic proti ničemu, ale jestli ty vlastně sám víš, v čem jsou ty zádrhele, co nejde a proč? Je tu spousta výborných lidí, kteří by ti s tím mohli pomoct osobně, však jich spoustu i osobně znáš, tak proč se pro začátek neobrátíš na ně? Můžeš s nimi udělat tolik práce, až se budeš divit i ušima. Je to i moje osobní zkušenost, třeba i právě
z letního setkání na Vyšehradě. Shocked

Práce na sobě není asi nikdy úplně hotová. Ale nepsal jsi sem (možná se pletu) na podobné téma už několikrát?

Hodně štěstí

šamanka Cool
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Roso
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 17.9. 2007
Příspěvky: 758

PříspěvekZaslal: po říjen 21, 2013 7:29 pm    Předmět: Citovat

Posílám...
RoSo
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Daerwok
Excelentní uživatel
Excelentní uživatel


Registrace: 25.11. 2008
Příspěvky: 111

PříspěvekZaslal: út říjen 22, 2013 1:14 am    Předmět: Citovat

ahoj šamanko

na terapii jsem u nikoho nebyl, vše jsem zkoušel svými technikami.

víš...já si myslím, že si budu moci pomoci sám, alespoň z velké části, když budu vědět jak, to je u mě asi klíčový problém

řada mých současných (i minulých) potíží, co jsem z nich část popisoval na RW má své kořeny už v dětství a vysledovat, kde který začal a jak pokračoval, je pro mě skoro nemožné. Většinou jsem sem psal jen jeden konkrétní problém a pak se ho (neúspěšně) pokoušel řešit. Nyni mi jde o komplexnější změnu

To je ten důvod, proč si myslím, že reiki potřebuji od někoho jiného: abych se těch mentálních bloků zbavil a mohl přijmout jiné, lepší myšlenky.

pokud tu bude někdo tak ochotný, aby to se mnou prodiskutoval, budu jen rád (toto je třeba jeden z těch "bloků" - nechci "někoho obtěžovat" a tak jsem jen čekal na srazy a odvážil se svěřit až teď, protože na Vyšehrad jsem se dostavit nemohl)

Díky všem, co mi energii poslali a má-li někdo zájem, můžeme se domluvit přes Pm Wink

Daerwok
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
dominika
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 30.6. 2013
Příspěvky: 685

PříspěvekZaslal: út říjen 22, 2013 9:46 am    Předmět: Citovat

Ahoj Daerwoku,

jsem stejného názoru jako Ty, že pomoct si můžeš i sám, bez terapeuta... (ale i s ním, je-li chuť), jen že terapeut není nezbytný . Smile

Ani bych se příliš nepokoušela najít příčiny problémů, které (jak jsi sám dosledoval) jsou tak zamotané a prolínající-se, že to ani dost dobře nejde...

Důležité je umět si přiznat, ano, tady v téhle oblasti cítím, že to není ono, tady mi není dobře... Už jen to, že to přijmeš a připustíš, je prvním krokem k rozpuštění toho bloku....
Svěřit se se svými potížemi cizím lidem mnohdy znamená přijmout spoustu nefungujících návodů a rad, samozřejmě že dobře míněných a s láskou poskytovaných, které budeš muset pracně odkládat...

Pokud máš sám zkušenosti s energetickou prací, tak bych v ní pokračovala a zkusila bych navíc třeba meditaci vděčnosti a radosti nad tím, že Tvé bloky jsou už rozpuštěny, že jsi nalezl cestu, kudy z nich ven a že to, co Tě tížilo, už je překonáno... ta meditace je čistě individuální, nemá žádná předepsaná slova, nemusíš u ní sedět se zavřenýma očima, provádět ji můžeš kdekoli a kdykoli si vzpomeneš...

Meditaci ( vědomé a záměrné snění, jak by Ti asi bylo - hrát si s fantazií, s pocity lásky, radosti, díkůvzdání, , kdyby jsi v místech, kde cítíš bloky, cítil jen proud přirozené, ničím nenarušované svěží energie... prociťovat to uvolnění, příval energie, radost.) A takovou meditaci provádět co nejčastějí, podle chuti...

Dobře, elegantně, bez úsilí a ztráty energie se vyřeší vnitřně pociťované problémy, které se nijak zvlášť neřeší...., Přiznám si blok, poděkuju za to, že jsem schopná si ho všimnout a uvolním se a nechám svoje vědomí zaplavit představami, jak krásně se asi budu cítit, až tam ten blok nebude....a nechám ho být... V tu chvíli se nějakou záhadnou nedosledovatelnou alchymií začne uvolňovat zablokovaná energie v místě problému k úplnému vyčistění...

Jak píšeš, zbavit se mentálních bloků a přijmout jiné myšlenky, to už je vnitřní boj, odpor k tomu, co pociťuješ, nepřijetí situace a proto odhaduju, že se ti zatím nedaří...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Daerwok
Excelentní uživatel
Excelentní uživatel


Registrace: 25.11. 2008
Příspěvky: 111

PříspěvekZaslal: út říjen 22, 2013 12:07 pm    Předmět: Citovat

ahoj dominiko

díky za ten příspěvek, velmi dobře jsi to vystihla. Zkusím to tak, jak popisuješ Smile

Daerwok
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
toora
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 9.7. 2005
Příspěvky: 3774

PříspěvekZaslal: út říjen 22, 2013 3:35 pm    Předmět: Citovat

Ahoj Daerwoku, poslala jsem ti SZ.

Katka

Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
samanka
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2002
Příspěvky: 3733

PříspěvekZaslal: út říjen 22, 2013 4:15 pm    Předmět: x Citovat

Ahojky,
svůj názor jsem ti řekla a reiki poslala.
Vidím, že ti dominika kápla do noty, přesně tohle jsi asi chtěl slyšet Very Happy
Budiž ti přáno.

Měj se krásně

šamanka Cool

Ještě malá poznámka: s rodinným dědictvím po rodičích a rodu, je člověk konfrontován celý život, někdy v nejnečekanějších situacích. Může být naprosto, ba přímo diametrálně odlišné - jak je vidět např. v rodinných konstelacích a třeba v pozdější konfrontaci přímých účastníků událostí - je vidění toho, co si myslíme, že jsme viděli a zažili a jak to samé prožívali
a co se dělo "doopravdy", jaké je poselství a třeba i úleva pro nás. Shocked
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
dominika
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 30.6. 2013
Příspěvky: 685

PříspěvekZaslal: st říjen 23, 2013 8:23 am    Předmět: Citovat

Daerwok napsal:
ahoj dominiko

díky za ten příspěvek, velmi dobře jsi to vystihla. Zkusím to tak, jak popisuješ Smile

Daerwok


Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
dominika
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 30.6. 2013
Příspěvky: 685

PříspěvekZaslal: st říjen 23, 2013 8:34 am    Předmět: Re: x Citovat

samanka napsal:

Ještě malá poznámka: s rodinným dědictvím po rodičích a rodu, je člověk konfrontován celý život


spíš jen do té doby,dokud se sám nějak víc závazně považuje za něčího syna, dceru, příbuzného atd... jakmile se člověk začne považovat za dítě vesmíru, které se zrodilo skrze nějaké hmotné tělo do hmoty , rodinné dědictví ztratí na síle úplně samovolně, mnohdy se i úplně rozpadne

důležité je, to vědomí toho, že nejsem jen součást nějaké lidské rodiny, ale že jsem bytost, jejíž zrození ve hmotě, skrze nějaké jiné hmotné tělo (nazývané lidská matka) si přála samotná existence, udržovat neustále = (stálá přítomná bdělost a uvědomění si kým jsem doopravdy) nebo se k tomu bdělému vědomí neustále vracet, dojde-li k opomenutí, sklouznutí k myšlenkám na rodinné dědictví, rodinnou karmu atd....

rodinné dědictví žije v myšlenkách a myšlenky můžeme libovolně měnit
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
toora
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 9.7. 2005
Příspěvky: 3774

PříspěvekZaslal: st říjen 23, 2013 10:43 am    Předmět: Re: x Citovat

dominika napsal:

spíš jen do té doby,dokud se sám nějak víc závazně považuje za něčího syna, dceru, příbuzného atd... jakmile se člověk začne považovat za dítě vesmíru

Považovat se můžeš naprosto za cokoliv, třeba za čínského boha srandy, ale větší legrace s tebou nebude. Považování se za cokoliv je akorát tak jiná, v pořadí jen další, paranoia (než je lepení se na geny), nic víc.


dominika napsal:
dojde-li k opomenutí, sklouznutí k myšlenkám na rodinné dědictví, rodinnou karmu...

Nejdedná se o myšlenky na..., ale jde o podvědomé spouštěče (a jejich mechanismus a následky), které jsou dány naší výchovou, při čemž prostředí a výchova v rodině hraje pochopitelně tu roli největší. Tyto zcela nevědomé spouštěče určují náš způsob prožívání, myšlení, a tedy celkového života.



dominika napsal:
...myšlenky můžeme libovolně měnit

Proč máš potřebu měnit myšlenky?


Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
dominika
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 30.6. 2013
Příspěvky: 685

PříspěvekZaslal: st říjen 23, 2013 10:58 am    Předmět: Re: x Citovat

toora napsal:
dominika napsal:

spíš jen do té doby,dokud se sám nějak víc závazně považuje za něčího syna, dceru, příbuzného atd... jakmile se člověk začne považovat za dítě vesmíru

Považovat se můžeš naprosto za cokoliv, třeba za čínského boha srandy, ale větší legrace s tebou nebude. Považování se za cokoliv je akorát tak jiná, v pořadí jen další, paranoia (než je lepení se na geny), nic víc.


ty jsi taky paranoia, ne promiň, dělám si z tebe srandu


toora napsal:
dominika napsal:
dojde-li k opomenutí, sklouznutí k myšlenkám na rodinné dědictví, rodinnou karmu...

Nejdedná se o myšlenky na..., ale jde o podvědomé spouštěče (a jejich mechanismus a následky), které jsou dány naší výchovou, při čemž prostředí a výchova v rodině hraje pochopitelně tu roli největší. Tyto zcela nevědomé spouštěče určují náš způsob prožívání, myšlení, a tedy celkového života.



tyto spouštěče hrajou roli jen v případě, že nejsi dost pozorná a vědomě přítomná
a že jsi myšlenkově, pocitově, vědomě pevně spjata s rolí v rámci nějaké rodiny
...


toora napsal:
dominika napsal:
...myšlenky můžeme libovolně měnit

Proč máš potřebu měnit myšlenky?


Smile


a proč ne? myšlenky, lehké formy energie... nemůžeš měnit svoje myšlenky, hrát si s nima?

zkus se postavit před zrcadlo a říct si, já jsem teda ošklivá a opakovat si to dost dlouho a pozorovat změny ve svém pociťování, změny ve svém těle...co ta jedna myšlenka s tebou udělá...
a v rámci hry po chvíli změň myšlenku při pohledu do zrcadla a řekni si , teda, já jsem dneska krásná a pociťuj krásu nejen vzhledovou, ale dosaď si krásu i do svého chování, jednání...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
toora
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 9.7. 2005
Příspěvky: 3774

PříspěvekZaslal: st říjen 23, 2013 12:31 pm    Předmět: Citovat

dominika napsal:
...stálá přítomná bdělost

Bdělá pozornost se nedá „dělat“, lze ji pouze trénovat permanentním navracením se od zaběhlých myšlenkových schémat, tedy se neustále odvracet od neskutečného.

dominika napsal:
... a uvědomění si kým jsem doopravdy

To „kým jsi“ si nelze uvědomovat, neboť To nemá ani tvar, ani jméno, ani obsah, i když je v Tom obsaženo úplně vše. Jinak řečeno, cokoliv si uvědomovat může jedině ego.
Proto je nejdříve potřeba zjistit čím vším nejsi, To, co zbyde je čistý okamžik, toť „vše“.

dominika napsal:
...tyto spouštěče hrajou roli jen v případě, že nejsi dost pozorná a vědomě přítomná

Bingo! Nelze to tedy zjednodušit něčím ve smyslu "stačísi jen hrát...atd.", protože každý, kdo to zkusil, tak dobře ví, jak je naše mysl roztěkaná.

dominika napsal:
...myšlenky můžeme libovolně měnit

toora napsal:
...Proč máš potřebu měnit myšlenky?

dominika napsal:
...a proč ne? myšlenky, lehké formy energie... nemůžeš měnit svoje myšlenky, hrát si s nima?

Brouku, hrát si můžeš s čímkoliv, ale tím hraním jen měníš nelíbivou realitu na líbivou, nedojdeš tak ale ke kořeni toho, co je potřeba měnit doopravdy. Asi tak podobně, jako když by jsi řekla žízní umírajícím na poušti, že si můžou s tím pískem všude kolem hrát a představovat si, že je to voda.

Daerwok píše:
Citace:
Nyní mi jde o komplexnější změnu


Ty se ale Dominko snažíš měnit pouze následek, nikoli příčinu. Když ti začne doopravdy téct do bot, je čas na práci, hraní jde stranou, proto je nelepší to dělat ještě před tím než ti do těch sandálí začne téct.


dominika napsal:
...zkus se postavit před zrcadlo a říct si, já jsem teda ošklivá a opakovat si to dost dlouho a pozorovat změny ve svém pociťování, změny ve svém těle...co ta jedna myšlenka s tebou udělá...
a v rámci hry po chvíli změň myšlenku při pohledu do zrcadla a řekni si , teda, já jsem dneska krásná a pociťuj krásu nejen vzhledovou, ale dosaď si krásu i do svého chování, jednání...

Tohle je fajn berlička, dokonce po nějakou dobu i funguje, a můžeš to klidně praktikovat například s tím zevnějškem, dokonce se tak z tebe může stát fakticky kočka s bezva pocitem, ale pokud se toužíš změnit doopravdy, nestačí jen ten původní, zavirovaný počítač a program překrýt nějakým jiným, slušivějším programem. Musí se přeinstalovat celý windows.

Myšlenky a pocity jsou jen následkem, ke skutečné změně je ale potřeba odstranit příčinu, nikoli mít za to, že chtěním měnit následek se mění i samotná příčina. Spouštěč, původní naprogramování, je jako plevel, a ten je potřeba vytrhnout i s jeho kořenem, respektive je třeba tu naši "zahradu" neustále plevelit, zalévat, hnojit, a pěstovat na ní to potřebné a žádoucí.



Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
dominika
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 30.6. 2013
Příspěvky: 685

PříspěvekZaslal: st říjen 23, 2013 12:54 pm    Předmět: Citovat

toora napsal:
dominika napsal:
...stálá přítomná bdělost

Bdělá pozornost se nedá „dělat“, lze ji pouze trénovat permanentním navracením se od zaběhlých myšlenkových schémat, tedy se neustále odvracet od neskutečného.




toora napsal:
dominika napsal:
... a uvědomění si kým jsem doopravdy

To „kým jsi“ si nelze uvědomovat, neboť To nemá ani tvar, ani jméno, ani obsah, i když je v Tom obsaženo úplně vše. Jinak řečeno, cokoliv si uvědomovat může jedině ego.
Proto je nejdříve potřeba zjistit čím vším nejsi, To, co zbyde je čistý okamžik, toť „vše“.


a když víš, čím nejsi, víš i zároveň, čím jsi...

toora napsal:
dominika napsal:
...tyto spouštěče hrajou roli jen v případě, že nejsi dost pozorná a vědomě přítomná

Bingo! Nelze to tedy zjednodušit něčím ve smyslu "stačísi jen hrát...atd.", protože každý, kdo to zkusil, tak dobře ví, jak je naše mysl roztěkaná.


jde, vyzkoušej to, jestli budeš mít chuť


toora napsal:
dominika napsal:
...myšlenky můžeme libovolně měnit

toora napsal:
...Proč máš potřebu měnit myšlenky?

dominika napsal:
...a proč ne? myšlenky, lehké formy energie... nemůžeš měnit svoje myšlenky, hrát si s nima?

Brouku, hrát si můžeš s čímkoliv, ale tím hraním jen měníš nelíbivou realitu na líbivou, nedojdeš tak ale ke kořeni toho, co je potřeba měnit doopravdy. Asi tak podobně, jako když by jsi řekla žízní umírajícím na poušti, že si můžou s tím pískem všude kolem hrát a představovat si, že je to voda.


taky si můžeš hrát, pak třeba nebudeš mít pocit, že je potřeba něco měnit doopravdy

K tvému příkladu s umírajícím na poušti... Proč lidé umírají v extrémních podmínkách? Není to někdy taky způsobené strachem, nedůvěrou, myšlenkami typu "proboha, jsem na poušti, tady není voda, umřu žízní..." Uvolni se, vlož svoji důvěru do rukou existence a začni si hrát s myšlenkami a voda k napití se objeví i na poušti... (Nedokážu Ti vysvětlit princip fungování, ale mám vyzkoušeno v jiných podobně na první pohled beznadějně vypadajících situacích).


toora napsal:
Ty se ale Dominko snažíš měnit pouze následek, nikoli příčinu. Když ti začne doopravdy téct do bot, je čas na práci, hraní jde stranou, proto je nelepší to dělat ještě před tím než ti do těch sandálí začne téct.

Myšlenky a pocity jsou jen následkem, ke skutečné změně je ale potřeba odstranit příčinu, nikoli mít za to, že chtěním měnit následek se mění i samotná příčina. Spouštěč, původní naprogramování, je jako plevel, a ten je potřeba vytrhnout i s jeho kořenem, respektive je třeba tu naši "zahradu" neustále plevelit, zalévat, hnojit, a pěstovat na ní to potřebné a žádoucí.



Smile


To ne. Neměním žádné následky, protože nevyhledávám žádné příčiny, nikdy nenajdeš příčinu (respektive příčin jednoho následku jsou tisíce)

Napadá mě Tooro, jak vnímáš pojem karma?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
dominika
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 30.6. 2013
Příspěvky: 685

PříspěvekZaslal: st říjen 23, 2013 1:07 pm    Předmět: Citovat

toora napsal:
Spouštěč, původní naprogramování, je jako plevel, a ten je potřeba vytrhnout i s jeho kořenem, respektive je třeba tu naši "zahradu" neustále plevelit, zalévat, hnojit, a pěstovat na ní to potřebné a žádoucí.



ještě tohle... asi nebudeš souhlasit, ale podle mě původní spouštěč vytrhnout nejde.... jednou už to člověk zažil a čas od času přijdou situace, kdy se člověku chce zareagovat na základě toho spouštěče, který vyhodnotil jako nežádoucí.... no a na to stačí si tu situaci uvědomit a nezareagovat.... pokud je člověk přítomný, není problém....


všechno, co kdy člověk zažil, ať negativní, tak pozitivní, je podle mě natrvalo zapsané v jeho energetickém poli, nejde to teda vytrhnout i s kořeny a zahodit (a proč taky - ze strachu?)... ale jen nechat být, pozorovat, všímat si, případně se zasmát tomu, v jaké situaci vyvstává chuť reagovat tak, jak se mi nelíbí a později, když už se neovládnu a zareaguju po staru, z toho mám pocity provinilosti třeba, které opět čistím atd....

cestou je udržovat a obnovovat a doplňovat jakkoli je libo ve svém energetickém poli velké množství vysokovibrační povznášející láskyplné energie, pak není co řešit
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Pelmel Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Další
Strana 1 z 8

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001-2003 phpBB Group
phpBB port v2.0.7 based on Tom Nitzschner's phpbb2.0.6 upgraded to phpBB 2.0.7 standalone was developed and tested by:
ChatServ, mikem,
and Paul Laudanski (aka Zhen-Xjell).

Version 2.0.7 by Nuke Cops © 2004 http://www.nukecops.com




Web pohání Copyright © Redakční systém UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena.
Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.15 sekund