Fórum - Zobrazit téma - Jak si šlapeme (a kdovíco ještě...) po štěstí - Reikiwebík

Vítej človíčku na Reikiwebík!
  Vítej   Anonyme

     Menu
· Domů
· akce
· Akce_Reiki
· Archív článků
· Diskuzní fórum
· Hledání
· Ke stažení
· Témata článků
· Top 10
· Kalendář akcí

· Reiki Seznam
· Reiki kluby
· Kalendář Reiki kurzů


· ReikiWeb - starý 1
· ReikiWeb - starý 2

     Návštěvnost

Statistiky pro Reikiwebík


Diskuzní fórum

Reikiwebík :: Zobrazit téma - Jak si šlapeme (a kdovíco ještě...) po štěstí
 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   Osobní nastaveníOsobní nastavení   PřihlášeníPřihlášení 

Jak si šlapeme (a kdovíco ještě...) po štěstí
Přejít na stránku 1, 2  Další
 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Pelmel
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
sunnyi
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 15.12. 2004
Příspěvky: 1031

PříspěvekZaslal: ne říjen 06, 2013 2:11 am    Předmět: Jak si šlapeme (a kdovíco ještě...) po štěstí Citovat

Moc rád chodím na houby, ale pořád jsem se nemohl dostat k tomu, abych se na ně vypravil. Při tom jsem ze všech stran slyšel, jak úžasně rostou. Dcera studuje a o víkendech chodí na brigádu do hospody. A v září nám říkala, jak jim štamgasti nosí do hospody houby, o které "zakopávají" cestou tam, a také, kolik toho našla ona s přítelem. Jeden den s ní Lenča jela někam autem a cestou zastavily na čtvrt hodiny v lese u Litomyšle a za tu chvíli našly dost hub na pěknou smaženici.

A tak jsem nakonec jednou ráno vstal ve čtyři hodiny a jel autobusem do lokality, kde jsme jich loni našli s Lenkou hodně. Tři čtvrtě hodiny jsem čekal v lese, až se rozední, a potom jsem se s velikou nadějí pustil do hledání. Ale kde nic tu nic Shocked . Prošel jsem kus lesa, ale až na pár muchomůrek pusto. Evidentně jsem si nevybral ten správný les. Byl jsem z toho docela zklamaný a v duchu jsem si pobrblával. A v tom jsem si všiml, že jsem šlápl na jakousi houbu! Podívám se - a on to byl krásný zdravý pravák! A já jsem ho docela zlikvidoval Sad . Pro mě, najít praváka je symbolem takového drobného štěstí. Vždycky mám z toho radost, jako malej kluk. V životě jsem ale třeba nenašel jediný čtyřlístek, a pak přijde paní, přinese nám čtyřlístek a řekne, že jich ten den našla šest. Nechápu...

No, aspoň mě to přivedlo k zamyšlení nad tím, že to, co se mi stalo, je vlastně metaforou toho, co se lidem v životě často děje. Když věci nevypadají zrovna dobře, tak někteří máme tendenci propadat malomyslnosti a pesimismu (jako já s tím brbláním). A potom máme tendenci přehlédnout možnosti a příležitosti, které se nám nabízejí. A tak, místo toho, abychom jich využili, si jich často vůbec ani nevšimneme - šlapeme si po štěstí.

Přitom, v tomto konkrétním případě, to nakonec nebylo tak zlé, jak to zpočátku vypadalo. Našel jsem jiného praváka a k němu ještě docela hodně klouzků, i pár podhříbků.

Před několika lety se mi stalo něco podobného. Zastavil jsem se při houbaření, abych si cvrknul. A pak koukám, že jsem právě pokropil praváka. Jediného, kterého jsem viděl nejen toho dne, ale za hodně dlouhou dobu. No, co mi tohle mělo ukázat... Confused Idea Buď bdělý! Smile Cool

Mirek
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Psychedelic
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 11.6. 2005
Příspěvky: 745

PříspěvekZaslal: ne říjen 06, 2013 9:31 am    Předmět: Citovat

Krásné Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Evik
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2007
Příspěvky: 1845

PříspěvekZaslal: ne říjen 06, 2013 8:33 pm    Předmět: Re: Jak si šlapeme (a kdovíco ještě...) po štěstí Citovat

sunnyi napsal:
Tři čtvrtě hodiny jsem čekal v lese, až se rozední, a potom jsem se s velikou nadějí pustil do hledání.


To byl krásný příběh Smile

Je to taková ukázka, jak v návalu nadšení a očekávání jaksi lpíme na výsledku ( všichni nosí košíky hub, tak já je přinesu také...to je přeci jasné...Smile
A ve vidině toho výsledku přestaneme vnímat okamžiky tady a teď a pro budoucnost někdy zapomeneme vidět tu realitu. A tak ve vidině cíle zakopneme občas o praváka, kterého máme tady a teď před sebou Very Happy

A přitom to zpomalení a ztišení je tak krásné Smile Uvidíš, že nakonec najdeš i ty čtyřlístky pro štěstí ...

Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
sunnyi
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 15.12. 2004
Příspěvky: 1031

PříspěvekZaslal: ne říjen 06, 2013 8:46 pm    Předmět: Re: Jak si šlapeme (a kdovíco ještě...) po štěstí Citovat

Evik napsal:


To byl krásný příběh Smile

Je to taková ukázka, jak v návalu nadšení a očekávání jaksi lpíme na výsledku ( všichni nosí košíky hub, tak já je přinesu také...to je přeci jasné...Smile
A ve vidině toho výsledku přestaneme vnímat okamžiky tady a teď a pro budoucnost někdy zapomeneme vidět tu realitu. A tak ve vidině cíle zakopneme občas o praváka, kterého máme tady a teď před sebou Very Happy

A přitom to zpomalení a ztišení je tak krásné Smile Uvidíš, že nakonec najdeš i ty čtyřlístky pro štěstí ...



Dík, Evi,

a kdybys viděla ten óóóbrovský koš, který jsem si na to vzal + dvě plátěné tašky! (Víc jsem jich doma nenašel... Very Happy )

Mirek
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
samanka
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2002
Příspěvky: 3733

PříspěvekZaslal: ne říjen 06, 2013 9:07 pm    Předmět: x Citovat

Laughing Laughing Laughing

Ono se to téma netýká jen hub. Tudle mě při mém zamyšlení minulo jedoucí auto o pár centimetrů, vůbec jsem si ho nevšimla a málem o něj zakopla. A to je o dost větší než houba! Rolling Eyes

šamanka Cool
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Roso
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 17.9. 2007
Příspěvky: 758

PříspěvekZaslal: út říjen 08, 2013 7:21 pm    Předmět: Citovat

Já jsem měl z houbama něco podobného. Chodil jsem po lese a hledal houby a i nějaké jsem občas našel ale ty nejhezčí jsem našel v okamžiku kdy jsem je vůbec nehledal a jen tak jsem šel a koukal do dáli a když jsem "náhodou" zastavil a jen tak kouknul stranou, tak jsem se přímo díval na krásný hříbek. Ono se asi ne nadarmo říká, že to co hledáme tak najdeme až to přestaneme hledat...Ale umět se od toho odpoutat...Very Happy
RoSo
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
blankas
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 27.9. 2002
Příspěvky: 652

PříspěvekZaslal: út říjen 08, 2013 8:05 pm    Předmět: Re: Zamyšlení Citovat

samanka napsal:

Tudle mě při mém zamyšlení minulo jedoucí auto o pár centimetrů,
šamanka Cool


Něco podobného se mi stalo před necelými 20lety.
Každé ráno jsem přecházela křižovatku, je na "stisknutí tlačítka" a je tak 25-30m od té hlavní.

Každé ráno jsem pospíchala do práce (ze školky, někdy jsem se tam zdržela déle, maminy to znají).
A každé ráno jsem zásadně myslela na jiné věci než co jsem právě dělala.

A jedno ráno jsem najednou zírala na obrovské kolo náklaďáku, byl to obrovský autodomíchávač Tatra (převoz betonové směsi), který zabrzdil opravdu pár centimetrů vedle mě.

Velmi jasně a ostře jsem vnímala zrakem vzorek pneumatik a velmi jasně a ostře jsem uslyšela úlevný výkřik paní na chodníku, která nešla na červenou a celou situaci sledovala.

To jsem si prožila "stydnutí krve v žilách" - do té chvíle jsem to považovala za pouhý literární obrat.

Uvědomila jsem si, že stačilo pár centimetrů a já bych odpoledne do školky už nemusela přijít vůbec nikdy.

Pan řidič mi nevynadal, prostě neudělal vůbec nic, jen zastavil a pak se zase pomalu rozjel dál...

Tenhle zážitek se mi občas vrací na mysl po celou tu dlouhou dobu, takže časem jsem pochopila, že to byl anděl.

Od té doby jsem si VŽDY všímala, co dělám při přecházení vozovky.
A to byl možná začátek všeho, mě napadá teď při psaní.....protože jsem si začala všímat, co dělám i při jiných činnostech...
Idea Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Evik
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2007
Příspěvky: 1845

PříspěvekZaslal: st říjen 09, 2013 10:14 am    Předmět: Re: Zamyšlení Citovat

blankas napsal:
samanka napsal:

Tudle mě při mém zamyšlení minulo jedoucí auto o pár centimetrů,
šamanka Cool



A jedno ráno jsem najednou zírala na obrovské kolo náklaďáku, byl to obrovský autodomíchávač Tatra (převoz betonové směsi), který zabrzdil opravdu pár centimetrů vedle mě.

Velmi jasně a ostře jsem vnímala zrakem vzorek pneumatik..............
To jsem si prožila "stydnutí krve v žilách" - do té chvíle jsem to považovala za pouhý literární obrat.

Uvědomila jsem si, že stačilo pár centimetrů a já bych odpoledne do školky už nemusela přijít vůbec nikdy.






A teď si představ, kdyby jsi bydlela v domečku z takových různých pneumatik....

jak se píše v jiném vlákně Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
toora
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 9.7. 2005
Příspěvky: 3774

PříspěvekZaslal: st říjen 09, 2013 11:42 am    Předmět: Citovat

Evi Ty jsi v takovém domě byla, víš jak vypadá a jak se v něm bydlí?


Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
okenko
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 19.4. 2005
Příspěvky: 947

PříspěvekZaslal: st říjen 09, 2013 11:53 am    Předmět: Citovat

Pneumatika stokrát jinak:


vzpomínám si na dětské houpání se v pneumatice od traktoru zavěšené na větvi.
vzpomínám si na dětské koupání a blbnutí ve vodě s pneumatikou.

Very Happy Very Happy Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
toora
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 9.7. 2005
Příspěvky: 3774

PříspěvekZaslal: st říjen 09, 2013 12:11 pm    Předmět: Citovat

No to máš pravdu, to bylo bezva, tak jsi mi to teď připomněla...a taky si teď vzpomínám, jak s nějakou obrovskou řádívali tehdá kluci na rybníku, snad od Zetoru byla myslím...

Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Evik
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2007
Příspěvky: 1845

PříspěvekZaslal: st říjen 09, 2013 12:39 pm    Předmět: Citovat

toora napsal:
No to máš pravdu, to bylo bezva, tak jsi mi to teď připomněla...a taky si teď vzpomínám, jak s nějakou obrovskou řádívali tehdá kluci na rybníku, snad od Zetoru byla myslím...

Smile



To asi nebyla pneumatika, ale duše....
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
toora
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 9.7. 2005
Příspěvky: 3774

PříspěvekZaslal: st říjen 09, 2013 12:51 pm    Předmět: Citovat

Jj. je to možné Evi, to víš, to už je tak dlouho, že Šemík byl tehdy ještě hříbě...se musím zeptat vnuka, jestli se něco takového vidí ještě dnes, tam kam chodím plavat jsem to neviděla snad už od té toby dětsvtí. Wink Very Happy

Smile


Naposledy upravil toora dne st říjen 09, 2013 12:53 pm, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Evik
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2007
Příspěvky: 1845

PříspěvekZaslal: st říjen 09, 2013 12:51 pm    Předmět: Citovat

toora napsal:
Evi Ty jsi v takovém domě byla, víš jak vypadá a jak se v něm bydlí?


Smile


Nebyla a nevím, jak se v něm bydlí. Proto to, co píšu, jsou jen mé představy.

Když mám s něčím špatnou a nebo naopak dobrou zkušenost, promítne se mi ta věc do představy a to je celé. Možná to tak má víc lidí. Proto jsem napsala Blance to, co jsem napsala.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
toora
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 9.7. 2005
Příspěvky: 3774

PříspěvekZaslal: st říjen 09, 2013 1:30 pm    Předmět: informovaný souhlas, či nesouhlas versus reakce z Amigdaly Citovat

Evik napsal:
Když mám s něčím špatnou a nebo naopak dobrou zkušenost, promítne se mi ta věc do představy a to je celé. Možná to tak má víc lidí. Proto jsem napsala Blance to, co jsem napsala.


Evi, takhle to máme všichni, jde tedy jen o to, jestli se chceme od předsudků osvobodit, nebo si jimi necháme diktovat, argumentujeme jimi a vždy tak spolehlivě vylijeme vaničku i s dítětem.

K čemu tyhle naše podmíněnosti vedou, jak u jednotlivce, tak masově, to si asi dokážeš domyslet (nejde o pneumatiky a asociace s tím spojené, to je jeden z možných příkladů). Je rozdíl jeslti něco přijmeme, či odmítneme z objektivních důvodů, tedy vědomě, nebo něco odmítáme pouze na základě našich spoustěčů z ještěrčího mozku.

P.S.
Pěkným příkladem je takový pořad Prostřeno, který je nekonečnou ukázkou předsudků spojených s jistou potravinou, např. teď, tuším někdy v pondělí tam byl jeden účastník, a povídal, cosi ve smyslu "...kdybych nevěděl, že je v tom červená řepa, tak by mi to chutnalo ještě víc". Cool Smile


Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Pelmel Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Přejít na stránku 1, 2  Další
Strana 1 z 2

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001-2003 phpBB Group
phpBB port v2.0.7 based on Tom Nitzschner's phpbb2.0.6 upgraded to phpBB 2.0.7 standalone was developed and tested by:
ChatServ, mikem,
and Paul Laudanski (aka Zhen-Xjell).

Version 2.0.7 by Nuke Cops © 2004 http://www.nukecops.com




Web pohání Copyright © Redakční systém UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena.
Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.23 sekund