Fórum - Zobrazit téma - Léčivá síla mysli - Reikiwebík

Vítej človíčku na Reikiwebík!
  Vítej   Anonyme

     Menu
· Domů
· akce
· Akce_Reiki
· Archív článků
· Diskuzní fórum
· Hledání
· Ke stažení
· Témata článků
· Top 10
· Kalendář akcí

· Reiki Seznam
· Reiki kluby
· Kalendář Reiki kurzů


· ReikiWeb - starý 1
· ReikiWeb - starý 2

     Návštěvnost

Statistiky pro Reikiwebík


Diskuzní fórum

Reikiwebík :: Zobrazit téma - Léčivá síla mysli
 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   Osobní nastaveníOsobní nastavení   PřihlášeníPřihlášení 

Léčivá síla mysli
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Další
 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Duchovno všeobecně
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
dominika
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 30.6. 2013
Příspěvky: 685

PříspěvekZaslal: út září 03, 2013 1:39 pm    Předmět: Citovat

Roso napsal:
Víš Dominiko. Je jeden zásadní rozdíl mezi přírodou a člověkem. Zvířata žijí a jsou ponořena v Bohu, ale nevědomě. Člověk na rozdíl od zvířat má šanci poznat a vnímat nebo dokonce splynout s Bohem vědomě. A to je důvod proč se na člověka vztahuje příčina a následek. Člověk je odpovědný za své činy a proto taky nese následky svých činů. Je to proto, aby právě mohl vědomě splynout s Bohem.

RoSo


samozřejmě že vím, že příroda nepřemýšlí vůbec (jen esoterika a pohádky vkládají horám a kamenům a stromům do úst nějaká slova, která vznikají v jejich vlastní mysli ) vyšší živočichové už mysl trochu probuzenou mají a třeba na zvířatech, která žijí ve společnosti člověka se dají vypozorovat určitá emoční hnutí jako je strach, žárlivost, mazanost...

nešeš ty sám opravdu ve svém životě následky svých činů? dokážeš vystopovat vztah příčiny a následku? nebo si to tak představuje tvoje mysl a situace ve tvém životě se dějí... podle mě není třeba věřit žádným, byť léta uznávaným konceptům.... já jim teda nevěřím, ale ověřuju si je, překračuju hranice, pozoruju, co to se mnou dělá Smile,
naše hlava ráda pojmenovává....

pak máme ještě svědomí a to je produkt mysli, který pokud se rozhodneme pro cestu dobra a lásky, nás upozorní, kdy jsem se tak nezachovali a kdy v našem vědomí převládla sobeckost, pýcha atd....

zbavit se vlivu hlavy, zbaví se člověk kauzality = karmy... zbavit se vlivu hlavy ale jde jen tehdy, je-li srdce na pravém místě a není potlačena ani rozumová složka člověka... tehdy, když se člověk dostane do trvalého stavu, kdy miluje rozumem a přemýšlí srdcem... Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
okenko
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 19.4. 2005
Příspěvky: 947

PříspěvekZaslal: út září 03, 2013 6:38 pm    Předmět: Citovat

Mohu se zeptat?

Co tedy plyne z tematu - léčiva sila MYSLI?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Roso
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 17.9. 2007
Příspěvky: 758

PříspěvekZaslal: út září 03, 2013 9:46 pm    Předmět: Citovat

dominika napsal:


nešeš ty sám opravdu ve svém životě následky svých činů? dokážeš vystopovat vztah příčiny a následku?


Zajisté Dominiko. Čas mezi příčinou a následkem se stále zkracuje, takže jsme mnohdy schopni vidět tyto souvislosti. Mám celou řadu "ukázek", které mi život poskytnul. Uvednu takovou vzorovou, která se mně stala před několika léty. Mám pocit, že jsem to tady už psal.
Byl jsem na víkendovém kursu masáže a po jejim zkončení jsem si koupil plakát svalů. Když jsme odcházeli a nastupovali do výtahu, tak jsem nastoupil s jednou paní a druhá stála před výtahem a nemohla se rozhodnout jestli nastoupit nebo nenastoupit, protože jsme měli ještě tašky a bylo ve výtahu už těsno. Tak tam tak pořád stále a rozhodovala se a jednou, že nastoupí a jednou zase že nenastoupí až jsem se vnitřně "nasral" a vyslal jsem k ní nehezkou energii. V tom okamžiku jsem sebou cuknul a roztrhnul jsem si ten plakát. Během pár vtřeřin jsem si uvědomil, že to roztržení plakátu je právě následek té negativní energie, kterou jsem vyslal k té paní.Když jsem si toto uvědomil, projela mnou úžasně krásná energie a dostal jsem se do klidu. Sjeli jsme dolů a ještě jsme si dali z automatu kafé a pokecali chvilku. Ta paní, která "jakoby způsobila" roztržení toho plakátu mně najednou povídá. "Jé, koukám, že máš ten plakát roztržený. Víš co? Já mám ten stejný a já ho nepotřebuji mít takový hezký" a vyměnila mně ho za ten svůj nový. V tom okamžiku mně opět přišlo uvědomění, že díky předchozímu pochopení a přijetí situace mně vesmír za odměnu vrátil nový plakát. Opět mnou projela taková nádherná energie. Během 20 minut jsem dostal od vesmíru kompletní lekci toho jak funguje celý mechanismus příčiny a následku, včetně napravení situace pomocí přijetí dané situace a uvědomění si, že já jsem ten tvůrce. Já jsem ta příčina i následek. Tečka
RoSo
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Evik
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2007
Příspěvky: 1845

PříspěvekZaslal: st září 04, 2013 7:58 am    Předmět: Citovat

Vystopovat vztah mezi příčinou a následkem jde vcelku snadno.
Jenom to chce umět přiznat si odpovědnost sám za sebe. Pokud tohle někdo nedokáže, nedokáže přijmout ani důsledky svých činů, nebo je ani nevidí - nechce vidět.

Chce to jen pozorovat, konfrontovat a uvědomovat si ....to je pro mě na tom to krásné
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
dominika
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 30.6. 2013
Příspěvky: 685

PříspěvekZaslal: st září 04, 2013 1:07 pm    Předmět: Citovat

Roso napsal:
dominika napsal:


nešeš ty sám opravdu ve svém životě následky svých činů? dokážeš vystopovat vztah příčiny a následku?


Zajisté Dominiko. Čas mezi příčinou a následkem se stále zkracuje, takže jsme mnohdy schopni vidět tyto souvislosti. Mám celou řadu "ukázek", které mi život poskytnul. Uvednu takovou vzorovou, která se mně stala před několika léty. Mám pocit, že jsem to tady už psal.
Byl jsem na víkendovém kursu masáže a po jejim zkončení jsem si koupil plakát svalů. Když jsme odcházeli a nastupovali do výtahu, tak jsem nastoupil s jednou paní a druhá stála před výtahem a nemohla se rozhodnout jestli nastoupit nebo nenastoupit, protože jsme měli ještě tašky a bylo ve výtahu už těsno. Tak tam tak pořád stále a rozhodovala se a jednou, že nastoupí a jednou zase že nenastoupí až jsem se vnitřně "nasral" a vyslal jsem k ní nehezkou energii. V tom okamžiku jsem sebou cuknul a roztrhnul jsem si ten plakát. Během pár vtřeřin jsem si uvědomil, že to roztržení plakátu je právě následek té negativní energie, kterou jsem vyslal k té paní.Když jsem si toto uvědomil, projela mnou úžasně krásná energie a dostal jsem se do klidu. Sjeli jsme dolů a ještě jsme si dali z automatu kafé a pokecali chvilku. Ta paní, která "jakoby způsobila" roztržení toho plakátu mně najednou povídá. "Jé, koukám, že máš ten plakát roztržený. Víš co? Já mám ten stejný a já ho nepotřebuji mít takový hezký" a vyměnila mně ho za ten svůj nový. V tom okamžiku mně opět přišlo uvědomění, že díky předchozímu pochopení a přijetí situace mně vesmír za odměnu vrátil nový plakát. Opět mnou projela taková nádherná energie. Během 20 minut jsem dostal od vesmíru kompletní lekci toho jak funguje celý mechanismus příčiny a následku, včetně napravení situace pomocí přijetí dané situace a uvědomění si, že já jsem ten tvůrce. Já jsem ta příčina i následek. Tečka
RoSo


vědomí identifikující se s iluzí já... Smile -já jako vnímaná (oddělená individualita Roso) jsem vyslal negativní energii vůči oddělené individualitě (ta žena), aby oddělená individualita vesmír udělila lekci...

já jsem činitel... já jsem ten kdo koná...

pak se dají vypozorovat děje, které se dějí mně

změnit perspektivu z já k ne já, z iluze, kde děje probíhají v lineárnním časovém sledu do perspektivy věčnosti.... Smile

pro radost Smile : http://www.youtube.com/watch?v=OOgpT5rEKIU
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
dominika
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 30.6. 2013
Příspěvky: 685

PříspěvekZaslal: st září 04, 2013 1:17 pm    Předmět: Citovat

Evik napsal:
Vystopovat vztah mezi příčinou a následkem jde vcelku snadno.


vždycky se ti to Evi povede?

posílám pro potěšení Smile : http://www.youtube.com/watch?v=4BI1x6T959w
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Evik
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2007
Příspěvky: 1845

PříspěvekZaslal: st září 04, 2013 8:56 pm    Předmět: Citovat

[quote="dominika"]
Evik napsal:
Vystopovat vztah mezi příčinou a následkem jde vcelku snadno.


vždycky se ti to Evi povede?


Děkuji za video. Je překrásné. Byla to síla Smile

Vlastně tak snadné to zase není. Spíš jsou některé situace, které do sebe zapadají jako mozaika. Pravda, někdy pravou příčinu tuším, ale nedokážu jí sama v sobě přijmout. Pak trvá delší dobu, než se tak stane a mnohdy za pomoci někoho jiného Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Roso
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 17.9. 2007
Příspěvky: 758

PříspěvekZaslal: st září 04, 2013 10:35 pm    Předmět: Citovat

Fyzické tělo, tvořené z 5 elementů je jako brána skrze kterou proudí vědomí do tohoto světa. Každé fyzické tělo má jiné vyzařování podle toho jaké dosáhla daná bytost úrovně vědomí. To, že se v bytosti rozpustí ztotožnění s "já" ještě neznamená, že zmizí vyzařování a tudíš působení vědomí skrze toto tělo. Každá bytost ve fyzické těle, která chodí po tomto světě koná skutky, které nacházení odezvu v tomto světě. Vědomá bytost je si vědoma toho co se skrze ní děje i když sama o sobě se neztotožňuje s tím co se skrze ní děje ale i přeste nese následky těchto činů. Není ale ani vázaná na tyto následky. Pouze si je uvědomuje a přijíma je. Je si vědoma toho, že je nástrojem Božím.
RoSo
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
dominika
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 30.6. 2013
Příspěvky: 685

PříspěvekZaslal: čt září 05, 2013 7:12 am    Předmět: Citovat

Roso napsal:
Fyzické tělo, tvořené z 5 elementů je jako brána skrze kterou proudí vědomí do tohoto světa. Každé fyzické tělo má jiné vyzařování podle toho jaké dosáhla daná bytost úrovně vědomí. To, že se v bytosti rozpustí ztotožnění s "já" ještě neznamená, že zmizí vyzařování a tudíš působení vědomí skrze toto tělo. Každá bytost ve fyzické těle, která chodí po tomto světě koná skutky, které nacházení odezvu v tomto světě. Vědomá bytost je si vědoma toho co se skrze ní děje i když sama o sobě se neztotožňuje s tím co se skrze ní děje ale i přeste nese následky těchto činů. Není ale ani vázaná na tyto následky. Pouze si je uvědomuje a přijíma je. Je si vědoma toho, že je nástrojem Božím.
RoSo



to by byla docela slabá vědomá bytost Smile

energii vyzařuje i suchý list spadlý ze stromu, kámen u cesty... všechno je energie, všechno vyzařuje

je-li si bytost vědomá, že je skutečně nástrojem Božím, že ona i On jsou jeden, žádné následky nenese a nemusí je ani trpně přijímat.... její konání je přirozeně dobré a rozkvétá do krásy...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
dominika
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 30.6. 2013
Příspěvky: 685

PříspěvekZaslal: čt září 05, 2013 7:43 am    Předmět: Citovat

Evik napsal:



Děkuji za video. Je překrásné. Byla to síla Smile


Mně se taky moc líbí, zrovna jsem ho poslouchala a napadlo mě Ti ho poslat. Jsem ráda, že Ti udělalo radost Smile Hudba jeaky iluzí... Trocha tónů poskládaných vedle sebe tak, že tvoří harmonii,trocha vedle sebe poskládaných slov a obrázků.... Hudba vlastně není ani krásná ani nekrásná... Ta krása je v nás...Smile Někdy lidé zahlceni myšlenkami hudbu sice registrují, ale nedokáží se do ni ponořit, jindy, je-li mysl trochu uklidněná, jsou schopni se do hudby ponořit a spojit se s ní... Lahodí-li hudba člověčímu nastavení,voní-li mu, dochází ke spojení s hudbou a v človíčkovi začně něco něžného a krásného kvést...Přesto to není hudba, co je krásné. Ta krása je v nás... Smile

Evik napsal:
Vlastně tak snadné to zase není. Spíš jsou některé situace, které do sebe zapadají jako mozaika. Pravda, někdy pravou příčinu tuším, ale nedokážu jí sama v sobě přijmout. Pak trvá delší dobu, než se tak stane a mnohdy za pomoci někoho jiného Smile
Smile

podle mě se nejedná o příčinný vztah... vždyť i k uvaření polévky může předcházet tisíce příčin a impulzů... jen když je člověk dost poctivý, může říct, že polévku uvařil z donucení, aby rodina měla co jíst, i když se mu zrovna nechtělo, nebo ze snahy tím pokrmem potěšiít někoho, o kom, ví že ji má rád.... nebo z hladu, nebo z chuti... ty impulzy"příčiny " k obyčejnému uvaření polévky se prolínají a košatí.... těch příčin je většinou víc najednou, vzájemně se doplňují i si odporují, přes tyto rozporuplné impulzy je polévka nakonec uvařena
příčinný vztah tam prostě nevidím.... jen synchronicitu.... něco bylo vytvořeno

podle mě, pokud člověku něco dojde a vede to k jeho větší dobrotě a lásce, k hlubší schopnosti milovat sebe i druhé, nestalo se to z nějaké konkrétní příčiny, ale došlo k určité nedosledovatelné synchronicitě... Smile Smile , kdy, jak píšeš, se tak nějak do sebe uvitř poskládaly délky nějaké skládačky
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
samanka
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2002
Příspěvky: 3733

PříspěvekZaslal: čt září 05, 2013 8:33 am    Předmět: x Citovat

cituji dominiku:

podle mě se nejedná o příčinný vztah... vždyť i k uvaření polévky může předcházet tisíce příčin a impulzů...

Další text vyvracející sám sebe už citovat netřeba. Jestli příčinám budu říkat impulzy nebo si je pojmenuju jakkoliv jinak, na vlastním procesu to nic nemění, jde jen o slova.

Ano i k uvaření polévky může vést spousta příčin a impulzů. Ano, však
o tom se tu píše pořád dokola.

Ano, podívání se na situaci uvaření polévky a podívání se na příčinu, proč zrovna tu dnešní vařím s nechutí, vyžaduje hodně odvahy a upřímnosti. Protože odpověď se mi možná nebude ani trochu líbit.



šamanka Cool
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
okenko
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 19.4. 2005
Příspěvky: 947

PříspěvekZaslal: čt září 05, 2013 8:52 am    Předmět: Citovat

A jde ten impuls z MYSLI? Smile))
Jdu uvařit bramboračku, máme nasbírané houby.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
dominika
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 30.6. 2013
Příspěvky: 685

PříspěvekZaslal: čt září 05, 2013 9:16 am    Předmět: Re: x Citovat

samanka napsal:

Ano, podívání se na situaci uvaření polévky a podívání se na příčinu, proč zrovna tu dnešní vařím s nechutí, vyžaduje hodně odvahy a upřímnosti. Protože odpověď se mi možná nebude ani trochu líbit.



proč odvahy? co je těžkého si uvědomit, že dnes se mi vařit opravdu nechce ?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
dominika
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 30.6. 2013
Příspěvky: 685

PříspěvekZaslal: čt září 05, 2013 9:22 am    Předmět: Citovat

okenko napsal:
A jde ten impuls z MYSLI? Smile))
Jdu uvařit bramboračku, máme nasbírané houby.


.... když má člověk možnost o tom přemýšlet a ztrácet přemýšlením energii... tak jde z mysli Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
samanka
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2002
Příspěvky: 3733

PříspěvekZaslal: čt září 05, 2013 9:34 am    Předmět: x Citovat

okenko napsal:
A jde ten impuls z MYSLI? Smile))
Jdu uvařit bramboračku, máme nasbírané houby.


Jak snadné - máte spoustu hub, tato příčina vede k následku uvaření bramboračky a následné spokojenosti sebe sama i muže vlastního tou vonící nádherou, což může mít následek spokojenosti domácí všeobecné.
A dokonce má za následek šamančina zasnění, nad tím pocitem jíst
bramboračku s houbami, tudíž následně i dobrý pocit úplně jinde, než se bramboračka vaří... Laughing

Dělám si srandu, ale v důsledku to tak funguje... Very Happy

šamanka Cool
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Duchovno všeobecně Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Další
Strana 5 z 8

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001-2003 phpBB Group
phpBB port v2.0.7 based on Tom Nitzschner's phpbb2.0.6 upgraded to phpBB 2.0.7 standalone was developed and tested by:
ChatServ, mikem,
and Paul Laudanski (aka Zhen-Xjell).

Version 2.0.7 by Nuke Cops © 2004 http://www.nukecops.com




Web pohání Copyright © Redakční systém UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena.
Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.13 sekund