Fórum - Zobrazit téma - THE RECONNECTION - Reikiwebík

Vítej človíčku na Reikiwebík!
  Vítej   Anonyme

     Menu
· Domů
· akce
· Akce_Reiki
· Archív článků
· Diskuzní fórum
· Hledání
· Ke stažení
· Témata článků
· Top 10
· Kalendář akcí

· Reiki Seznam
· Reiki kluby
· Kalendář Reiki kurzů


· ReikiWeb - starý 1
· ReikiWeb - starý 2

     Návštěvnost

Statistiky pro Reikiwebík


Diskuzní fórum

Reikiwebík :: Zobrazit téma - THE RECONNECTION
 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   Osobní nastaveníOsobní nastavení   PřihlášeníPřihlášení 

THE RECONNECTION
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... , 16, 17, 18  Další
 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Duchovno všeobecně
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Psychedelic
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 11.6. 2005
Příspěvky: 745

PříspěvekZaslal: pá srpen 23, 2013 9:22 pm    Předmět: Citovat

Myslím, že v esotericke vládne na jednu stranu přemrštěný konzum: seminářů, zasvěcení a nevím čeho všeho.

Na druhou stranu určitá až tajuplná rigidnost.

A ta mě fascinuje Smile

Když jsem byl jednou v knize a ptal jsem se paní na zkušenosti s Hlubinnou abreaktivní psychoterapií, řekla mi, že toto je věc, která by se neměla zneužívat, pro nějaké potěšení, nebo hledání milulých životů.
Znělo to skoro jako: jednou a dost!

Jakoby jemnohmotné světy, energie, byly jaksi tak posvátné, že je lepší se jim vyhnout.
Dokáži si představit, že ta dáma z knihy si večer pustí film, místo toho aby si pustila ten svůj "vnitřní film z minulého života". Ačkoli si myslím, že podstupuje něco naprosto vágního a nic neříkajícího. Ale ctí tajmeno a má k němu úctu.
Stejně tak mnozí zůstávají u seichim reiki, protože někdo řekne že léčí víc sdcem než usuiho reiki a samozřejmě i díky tomu, že to je konzumní setkávat se s jinými spirituálními energiemi...
A další jedinec, raději po své Usuiho terapii jde za Magdalénou, pokecat o včerejším dnu. A to je v pořádku. Nebo se jde někam seznámit a pokecat na čaj. Ale druhý, který po hodinovém setkání s Usuiho energií, místo aby se šel seznámit s Adrinanou, která je duchoborkyně a může mu přinést nové nápady, prostě zvolí jinou variantu a setká se s energií Bohy Isis. Někdo řekne, že přebíhá z místa na místo, otázka kde je pravda. Jeden šel za Mahulenou, druhej zůstal sedět jen si prostě dává rande s jinou energií a má pocit rovněž duchovního obohacení.
Takže někdo místo HAP si pustí telku, někdo místo jiné než Karuna reiki jde do lesa. Proč ne. Změna je život. Ale myslím, že toto by se nemělo náhle jakoby nevztahovat na energie. Když místo Seichim zvolím Usuiho, najednou zde nepatí změna je život, ale jsi duchovně nestálý.
Možná se jednou najde i nějaký odborník a řekne: vy ty energie zneužíváte Smile Vy se jimi opájíte. Ale kdybych místo toho šel vařit, byl bych v pořádku. Otázka je, co je správné? A kdo to ví?
Je pohyb ve hmotě, která je stejně energií více stabilní než pohyb v jemných sférách energií lásky?
Dá se namítnout, že je možné se spokojit s Maharišiho "Kdo jsem Já?" a vypustit všechno. A byla by to pravda. Je toho ale schopno jen pár lidí a nebo jen na okamžik. Je zde mnoho metod. Někdo valí na EFT, někdo na NLP a řekne se, ano je to seberozvoj. Ale co když někdo valí na Seichim a pak na Ra Sheebě. Už je to méně hmatatelné, nejsou o tom knihy a můžeme začít lidem říkat, že hledají ve sférách, o kterých nám může napsat někdo 1000 manuálů za večer. Je zde podezření.... A to je pravda. Proto říkám, že manuály jsou hovadiny. Je to naprosté šílenství. Jediné co za to stojí je kontakt s poznání co ta energie je. Napovídat může každý tisícovky věcí. Dát si na to patenty a udělat zákony. Ale pořád je zde jediné, nevymyšlené a to je energie. To co zbyde, když na všechno zapomeneme, to co cítíme, když se v tom roztíkáme.
Ale já vím, co chceš říct. Jedna energie stačí. Stejně jako Maharišiho: Kdo jsem já? Nebo Meyrinkovo: "Bdělost, toď vše!". Pak je zde ale otázka: proč Usuiho reiki?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Psychedelic
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 11.6. 2005
Příspěvky: 745

PříspěvekZaslal: pá srpen 23, 2013 9:27 pm    Předmět: Citovat

Šamanka:
mě je jasné, že tomu rozumíš a že si tady píši jen tak, protože mám dlouhý večer a mám hlad a projevuje se i hypoglykemie a nejsem schopen se jít najíst, vyhonit si ho a jít spát Smile
A už přestat psát o těch holkách.
...
Nevím. Ještě jsem nedosáhl osvícení tak pořád tak nějak se chytám těch vnějších věcí. Vím, že to semnou myslíš dobře Smile

Ale rád bych, řekl, že třeba Usuiho reiki, tu fakt miluji Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Psychedelic
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 11.6. 2005
Příspěvky: 745

PříspěvekZaslal: pá srpen 23, 2013 9:32 pm    Předmět: Citovat

Kwisatz_Haderach:
Jé, ahoj.
První knížku jsem četl, druhou ne. Pocity u knihy byly, ale nevím zda jsem cítil reconnection. Dokud neprojdu zasvěcením, tak nevím....
Takže ty jsi, prosím Tě, prošel nalazením a píšeš, že nejsi praktik, tomu nerozumím? jakože tuhle energii nepoužíváš?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
samanka
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2002
Příspěvky: 3733

PříspěvekZaslal: pá srpen 23, 2013 9:37 pm    Předmět: x Citovat

Myslím, že jsi špatně pochopil, co ti ta paní v knize říkala. Mluvila
o zneužívání a pravděpodobně i o zbytečném hraní si s různými metodami jen tak ze zvědavosti, z nudy nebo přesně z toho důvodu co tu píšeš, jako nějakou ezoterickou drogu. Pořád je tu možnost si i takovým způsobem hezky ublížit nebo pootevřít Pandořiny skříňky a pak je třeba strachem
a hrůzou honem zavřít a zahrabat kamsi pod zem (a oni rošťačky pak občas vykukují) apod. Ony to nejsou jen srandičky a hračky pro děti, jak to zřejmě všechno vidíš ty Very Happy

Sice nás existence nepouští dál než zvládneme, ale kde je ta hranice, co všechno zvládneme? Kde je hranice bolesti? Někdy i malá bolístka nám připadá naprosto nepřekonatelná. Rozchod, úmrtí, problémy můžou v té chvíli připadat jako bychom se z toho neměli nikdy vzpamatovat a ono to nakonec (možná) přebolí.

šamanka
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Kwisatz_Haderach
Excelentní uživatel
Excelentní uživatel


Registrace: 7.11. 2008
Příspěvky: 215

PříspěvekZaslal: pá srpen 23, 2013 9:38 pm    Předmět: Citovat

Psychedelic napsal:
Kwisatz_Haderach:
Jé, ahoj.
První knížku jsem četl, druhou ne. Pocity u knihy byly, ale nevím zda jsem cítil reconnection. Dokud neprojdu zasvěcením, tak nevím....
Takže ty jsi, prosím Tě, prošel nalazením a píšeš, že nejsi praktik, tomu nerozumím? jakože tuhle energii nepoužíváš?

Upřesním. Léčit oficiálně pomocí Reconnection můžou jen lidi, kteří si prošli u Erica seminářem a můžou provádět osobní napojení i léčit. Já jsem jako praktiky myslel lidi, kteří skrze Rec léčí nebo provádí osobní napojení. Já jako člověk, který si prošel osobním napojením, mohu oficiálně tuto energii používat jen na sebe. Mně osobně nevadí, že tím oficiálně nemohu působit na jiné, dodávám.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Psychedelic
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 11.6. 2005
Příspěvky: 745

PříspěvekZaslal: pá srpen 23, 2013 9:47 pm    Předmět: Citovat

Kwisatz_Haderach:
Jasné, rozumím. To je úžasné.
Kdyby se Ti chtělo napsat něco, třeba jen pár slov, o tom jaké Ti napojení přišlo a práce s reconnection, moc rád si to přečtu Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
samanka
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2002
Příspěvky: 3733

PříspěvekZaslal: pá srpen 23, 2013 9:50 pm    Předmět: x Citovat

Psychedelic: víš, jak se to říká: "Už bys to chlape neměl hulit" Laughing
A konečně si najít nějakou pořádnou babu. Vykašlat se na honění energií, hledání odpovědí v i-tingu pořád dokola a vyrazit mezi normální lidi
a nějakou normální, co by byla hezky uzeměněná docela neezotericky sbalit. Fakt to s tebou myslím dobře Very Happy

Jo a stačí vstát od complu a něco na jídlo si vzít k němu, nic ti za tu chvíli neuteče, opravdu Very Happy

šamanka Cool
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Kwisatz_Haderach
Excelentní uživatel
Excelentní uživatel


Registrace: 7.11. 2008
Příspěvky: 215

PříspěvekZaslal: pá srpen 23, 2013 9:51 pm    Předmět: Citovat

Psychedelic napsal:
Kwisatz_Haderach:
Jasné, rozumím. To je úžasné.
Kdyby se Ti chtělo napsat něco, třeba jen pár slov, o tom jaké Ti napojení přišlo a práce s reconnection, moc rád si to přečtu Smile

Jak jsem se snažil naznačit, Reconnection na mě dostatečně působilo při čtení knih a i jsem s ním na sobě mohl dostatečně pracovat jen díky první knize. Zkus si knížku přečíst znovu... Smile Nevím, možná to je pro mne vhodnější jak pro Tebe, proto pro mne ani nebylo těžké se dostat k osobnímu napojení i bez peněz. Subjektivně si myslím, že není nutné na sebe Rec používat pravidelně, pokud nejsem praktik a automaticky pak Rec nemusím používat, ale to je jen můj osobní názor.

Takže jestli jsi u Reiki zvyklý jet v tom non stop, dle mého názoru v Reconnection jet 24/7 nemusíš...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Psychedelic
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 11.6. 2005
Příspěvky: 745

PříspěvekZaslal: pá srpen 23, 2013 10:05 pm    Předmět: Citovat

Šamanka:
já si myslím, že lidé by měli jít do svých hlubin i když to odborníci nedoporučují. Co nám pak zbývá? Klábosení, řešení vztahů a smysly.
Myslím, že hraní si s těmi to věcmi z nudy a ze zvědavosti je ta nejbáječnější věc, kterou člověk může dělat.
Ono to je většina lidí právě stejně nedělá, protože žije svůj život práce-přátelé-zábava. Myslím, že kdyby to začala dělat půl národa z nudy a ze zvědavosti, že by možná pár lidí začalo cítit, že jsou narušení, ale možná by to bylo začínat se probouzet ze svého života ve spánku.
Když jsem byl na holotropním dýchání, lektor mi doporučil rodinné konstelace. V jeho pojetí, pojetí doktora, byly vhodné tak 1 konstelace za rok. Aby se téma usadilo. Já jsem mu řekl: pane doktore, já těmto věcmi žiji. My děláme doma konstelace někdy několikrát denně. Stavím si svoje konstalece v pokoji s polštářema.... a on řekl: to je peklo.
Kdybych měl jít jeho tempem, tak to je jako Smile)))) .... to bych se nikam nedostal Smile
Myslím, že je potřeba kutat co to jde. Že zde nastává problém, že naše nitro smíme odhalit jen s odborníkem.
A to je věc, která mě teda, uvádí do úzkých. Že halucinogeny v ČR nemůžu, protože jsou zakázané a doktoři je proto nedávají pacientům. Takže je to nebezpečné, a kdyby to bylo legální, je to za hrozné peníze. Nebo můžeš jet do Amazonie, kde jsou šamani za 50 000.
Na holotropní dýchání jen k odborníkovi za 2000, s cestou to je za 3000. Konstelace jednou za rok, protože to je také nebezpečné....
Takže v rámci nebezpečnosti se lidé ledasčeho účastní tak 4x za rok, a pak žijí v tom svém bezpečném životě.
Mě je tohle teda málo a myslím si, že naše duše může stanout před Bohem i bez odborníků. Proto jím lysohlávky bez psychiatrů, dýchám bez siterů, stavím konstelace bez konstelářníků, modlím se ke Kristu bez faráře, medituji bez mistra a dávám si reiki s reiki Smile a nechodím za terapeutem...
Dneska mi přijde, že člověk potřebuje na to, aby se sám se sebou setkal 20 000 na měsíc, protože všichni říkají, že to je nebezpečné, že tyhle metody musí být pod jejich dohledem. Odborníci na naše duše, kdy nám je podsouváno, že to bez nich nezvládneme. Že prostě ten pohled na svou duši nevydržíme Smile Jakoby zde nebyl Bůh. Jakobychom byli všichni tupci.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Psychedelic
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 11.6. 2005
Příspěvky: 745

PříspěvekZaslal: pá srpen 23, 2013 10:18 pm    Předmět: Citovat

Kwisatz_Haderach:
Jsem moc rád, že se mnou sdílíš své myšlenky. Ono já v reiki někdy jedu hodně a někdy zase vůbec Smile
Procházím si různými kotrmelci, pády a kolizemi a marihuanovými snovými epizodami, blokama k reiki (už dokonce), že bych byl moc nerad, aby se zde zdálo, že jsem velký reikista co se jí věnuje 7 dní v týdnu 24 hodin - kéž by Smile.
Mně zajímá RC hlavně z toho hlediska, že nevím jaká je Smile Rád bych ji poznal a případně byl zdrojem pro druhé. Pokud by byla zajímavá, tak bych se s ní stýkal Smile

Já slyšel, že u RC je jen jedno naladění. Píšeš, že ji pak nemusíš automaticky používat. Tomu nerozumím. Jak to, prosím Tě, myslíš? Jakože se nemusíš věnovat klientům?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Kwisatz_Haderach
Excelentní uživatel
Excelentní uživatel


Registrace: 7.11. 2008
Příspěvky: 215

PříspěvekZaslal: pá srpen 23, 2013 10:25 pm    Předmět: Citovat

Psychedelic napsal:
Kwisatz_Haderach:
Mně zajímá RC hlavně z toho hlediska, že nevím jaká je Smile Rád bych ji poznal a případně byl zdrojem pro druhé. Pokud by byla zajímavá, tak bych se s ní stýkal Smile
Já slyšel, že u RC je jen jedno naladění. Píšeš, že ji pak nemusíš automaticky používat. Tomu nerozumím. Jak to, prosím Tě, myslíš? Jakože se nemusíš věnovat klientům?

Ano, u RC je jedno naladění, které probíhá ve dvou po sobě jdoucích dnech - to je to osobní napojení.

S tím používáním RC, u mě osobně. Abych to nějak teoreticky uvedl, i když to tak přesně nedělám. Dejme tomu, že pro mě stačí, když bych na sebe používal RC třeba dva dny (= 2 hodiny v měsíci). Že mi to poskytne dostatek toho, co může, a víc stejně nemá smysl. Ostatní, kteří pracují s RC, to můžou vidět naprosto odlišně jak já. Tohle je jen moje vlastní zkušenost/názor.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Psychedelic
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 11.6. 2005
Příspěvky: 745

PříspěvekZaslal: pá srpen 23, 2013 10:36 pm    Předmět: Citovat

Kwisatz_Haderach:
Aha, to zní podobně jako když jsem zde slyšel, že lidé chodí tak cca na 3 terapie.
Vnímáš to nějak zásadně jiné než Usuiho, Seichim nebo tak? nebo je to podobné? jestli se to dá nějak popsat ovšem...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
samanka
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2002
Příspěvky: 3733

PříspěvekZaslal: pá srpen 23, 2013 10:36 pm    Předmět: x Citovat

Zapomínáš na jednu dosti podstatnou věc: ty jsi, na rozdíl od většiny ostatních lidí, dosti extrémistická osoba.
Kdyby dalších 99 lidí ze sta (no možná trochu přeháním) provozovalo to co ty, tak by jim zaručeně hodně brzy šiblo.

Mě se na první a poslední holotropce objevilo téma, které mi vystačilo
na spoustu let, objevovalo se ve spoustě podob a variant, že jsem se nestačila divit, rozdýchávat, zpracovávat, rozpoznávat a tak podobně.

Když tak plácáš jedno přes druhé, za srandy, ze zábavy a z nudy, kam tě to dovedlo? Vnímáš změny k lepšímu, pokrok ve svém životě? Jsi klidnější, spokojenější? Kde je ta zmiňovaná hloubka, když by se ve všem klouzalo po povrchu a zase hurá za zábavou, třeba se nadopovat nějakou brutus drogou ať to stojí zato!!!!
Jestli jsi někdy něco četl o šamanech,, tak ti nikdy nic nedělali jen tak, protože by se v neděli odpoledne nudili nebo že by pár jedinců z kmene bylo zvědavých, co s nima udělá kouzelný nápoj. Taky by bylo naivní si myslet, že vyrazíš do Amazonie a nějaký šaman tě jako bacilem nakazí vším co umí a učí se celý život a mají k tomu předpoklady Rolling Eyes
Jsou věci, které nekoupíš ani nevyměníš, protože jsou nepřenositelné!

A na příští konstelaci by ses mohl mrknout na téma ty a peníze Smile

šamanka
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Kwisatz_Haderach
Excelentní uživatel
Excelentní uživatel


Registrace: 7.11. 2008
Příspěvky: 215

PříspěvekZaslal: pá srpen 23, 2013 10:43 pm    Předmět: Citovat

Psychedelic napsal:
Kwisatz_Haderach:
Aha, to zní podobně jako když jsem zde slyšel, že lidé chodí tak cca na 3 terapie.
Vnímáš to nějak zásadně jiné než Usuiho, Seichim nebo tak? nebo je to podobné? jestli se to dá nějak popsat ovšem...

Podle mě se dají různé reiki systémy doplňovat a kombinovat. ALE nemůžeš RC doplňovat a kombinovat s reiki. Nevím, jestli se to dá nějak dobře popsat, ale reiki je prostě energie, a RC je něco jako ono "napojení či spojení" nás na Pravdu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Psychedelic
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 11.6. 2005
Příspěvky: 745

PříspěvekZaslal: pá srpen 23, 2013 10:53 pm    Předmět: Citovat

Šamanka:
Kam mě to posunulo? Ani nevím Smile)) Je toho tolik, že ani nevím co se kde dělo Smile
Takže asi nastal čas, uznat část pravdy o tom, co řekl psychiatr: nechat sednout konstelaci.
Že do halucinogenů už se mi až tak nechce.
Takže nastal čas, uznat, že je to divočina, jak říkáš.
Že už reiki energie tak zběsile nehoním.
Takže nastal čas, uznat, že tisíc energií neznamená spása.
Že ...o čem že to byla řeč?
Takže si kolikrát říkám, že bych fakt už neměl tolik hulit.

Každopádně se zase těším na nějaké dobrodružné zážitky Smile

Třeba na konstelace Smile Třeba se na nějakých zase potkáme (Až našetřím peníze Smile ). Rád jsem Tě vždy prosil, zda by ses nepostavila mé role, protože jsem měl vždy radost, kolik jsi mi toho o mně řekla:-)
Pomalu půjdu spát. Jsem moc rád, že jsem si s Tebou zase mohl popovídat. Děkuji. Dobrou noc Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Duchovno všeobecně Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... , 16, 17, 18  Další
Strana 17 z 18

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001-2003 phpBB Group
phpBB port v2.0.7 based on Tom Nitzschner's phpbb2.0.6 upgraded to phpBB 2.0.7 standalone was developed and tested by:
ChatServ, mikem,
and Paul Laudanski (aka Zhen-Xjell).

Version 2.0.7 by Nuke Cops © 2004 http://www.nukecops.com




Web pohání Copyright © Redakční systém UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena.
Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.15 sekund