Fórum - Zobrazit téma - Příprava vody zbavené deuteria - Reikiwebík

Vítej človíčku na Reikiwebík!
  Vítej   Anonyme

     Menu
· Domů
· akce
· Akce_Reiki
· Archív článků
· Diskuzní fórum
· Hledání
· Ke stažení
· Témata článků
· Top 10
· Kalendář akcí

· Reiki Seznam
· Reiki kluby
· Kalendář Reiki kurzů


· ReikiWeb - starý 1
· ReikiWeb - starý 2

     Návštěvnost

Statistiky pro Reikiwebík


Diskuzní fórum

Reikiwebík :: Zobrazit téma - Příprava vody zbavené deuteria
 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   Osobní nastaveníOsobní nastavení   PřihlášeníPřihlášení 

Příprava vody zbavené deuteria

 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Pro zdraví
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Zbultran
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 21.9. 2004
Příspěvky: 2051

PříspěvekZaslal: čt červenec 25, 2013 10:50 am    Předmět: Příprava vody zbavené deuteria Citovat

Zdroj: MUDr. Vilma Partyková: Hladovění pro zdraví, str. 117 napsal:

1. K přípravě vody bez deutéria je nejlépe použít pramenitou vodu. Pokud musíme použít vodu z vodovodu, nabereme jí večer. Nádobu neuzavíráme, aby z vody přes noc vyprchal chlór.

2. Do plastové nádoby nalijeme 1 l vody, uzavřeme a uložíme na 4 - 5 hodin do mrazničky. To, co začíná mrznout nejdříve, je těžká voda - deutérium.

3. Sledujeme zmrazování, aby 3/4 původní vody, tj 700 - 750 ml, zůstalo tekutých. To je voda zbavená deutéria.

4. Vodu procedíme a necháme zmrazit pro pozdější použití.

5. Led vyhodíme. Je to zmrzlá těžká vod.

6. Těsně před použitím necháme vodu volně roztát na vzduchu. Mikrovlnou troubu nesmíme použít.

7. Vodu používáme na bylinný čaj oslazený medem, anebo ji můžeme pít.



Těžkou vodu vyráběli pro nacistické Německu v norské továrně Norsk Hydro. Používali k tomu elektrolýzu. Při izolaci se využívá faktu, že vazba D-O (D je deutérium, těžký vodík) je silnější, než-li H-O. To se projevuje tím, že při elektrolýze běžné směsi těžké a lehké vody dochází nejprve k rozpadu H2O. Nacisté měli ale těžkou vodu jako produkt a ve výše uvedeném návodu je jako odpad.

Teplota tání těžké vody je 3,82 °C zatímco obyčejné 0 °C. To by odpovídalo tomu, že těžké voda zmzne dřív a tedy uvedený postup zbavení se těžké vody je správný.

Těžká voda je méně reaktivní než voda běžná a má horší rozpustné vlastnosti. Proto je pro většinu organismů mírně jedovatá.

Je otázkou kolik % těžké (a další t.j. plolotěžké. tritiové) vody se v běžné vodě nachází, aby bylo jasné, že se výše uvedený postup vyplatí používat nejen pro přípravu vody k použití v přechodném období od ukončení hladovky do normálního stravování. To jsem nikde nenašel. Nemá někdo tyto informace?

Zdroj: wikipédie
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
blankas
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 27.9. 2002
Příspěvky: 652

PříspěvekZaslal: čt červenec 25, 2013 1:02 pm    Předmět: Citovat

Na info o pití rozmrzlé vody jsem před pár lety narazila na webu B.Nového:
Jeho speciální 2l konvici se mi do mrazáku nevejde,
lze mrazit kupovanou vodu v PET (ale nelze do PET lahve nalít kohoutkovou). To by znamenalo pro mě pravidelně dlouhodobě kupovat a nosit domů balené vody a to se mi zatím nechce.
Takže osobní zkušenost nemám, on o ní ve svém článku píše, proto sem dávám odkaz:
http://www.dedekkorenar.cz/clanky/o-zdravotnich-souvislostech.html
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
kamo
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 29.6. 2005
Příspěvky: 901

PříspěvekZaslal: čt červenec 25, 2013 1:37 pm    Předmět: Citovat

Co se týče toho deuteria, tam neposloužím.
Ale přemraženou vodu piju už nějaký čas docela běžně - pokud nezapomenu si ji dát zamrazit. Používám k tomu 1,5l hranaté PET láhve z Aloe Vera drinku. Jednak mi sedí ten objem, který je akorát na jeden den a jednak se ta hranatá v mražáku dobře skladuje - dávám si jich víc.
Přemražuji obyčejnou kohoutkovou vodu, kterou večer napustím, nechám ji přes noc otevřenou, ráno to dám mrazit, další ráno ji vyndám a dám to za okno rozmrazit na slunci - říkám tomu nabíjení - a odpoledne už se dá pít a její chuť je opravdu jiná.

S tím sledováním mražení abych odstranil deuterium by se mi nechtělo hrát i z toho důvodu, že z každého kohoutku teče asi něco trochu jiného, ale pořád je to lepší než balené vody. Nejsem chemik vodař, ale od lidí z geolaboratoře báňské fakulty mám info, že snad jakákoli kohoutková voda, nechá-li se odstát je lepší, než ty balené zázraky. Nemám důvod jim nevěřit, páč ty balené jsem taky pil a některé docela přímo smrděly. To, co mi teče z kohoutku, nesmrdí a po přemražení naopak lahodně chutná a lehce klouže do krku. Kdo nevěří ať přijede, dám mu - a nebude první - porovnat dvě sklenice Smile

Cool
.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Zbultran
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 21.9. 2004
Příspěvky: 2051

PříspěvekZaslal: čt červenec 25, 2013 2:46 pm    Předmět: Přemražená voda Citovat

A Kamo, proč to vlastně přemražuješ?

Tím že to necháš odstát to zbavuješ chlóru, ale k čemu je to přemražení?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
kamo
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 29.6. 2005
Příspěvky: 901

PříspěvekZaslal: čt červenec 25, 2013 2:58 pm    Předmět: Citovat

Někde jsem četl, že ta voda přemražením změní své vlastnosti, prý se snad změní složení krystalové mřížky atd- nepitval jsem to, předávám jak jsem získal. Je pak prý vhodnější na pití při půstech a všelijakých očistách a sama o sobě se má stát lékem.
Chtěl jsem to zkusit jaké to bude a už jsem u toho zůstal. Navíc si ji nechám nabít tím sluncem....zkus a zhodnoť sám. Mě se na tom líbí i to, že nemusím dělat nějaké složité čarodějnické rituály, prostě ji nechám přemrazit, nabít, poreikuju si ji a při jejím pití mám dobrý pocit.
Vím, že s ní někdo zalívá květiny, dělá si z ní čaje, kapky atd.
Já ji zatím jen piju.
Toť vše.

Cool
.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Pro zdraví Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001-2003 phpBB Group
phpBB port v2.0.7 based on Tom Nitzschner's phpbb2.0.6 upgraded to phpBB 2.0.7 standalone was developed and tested by:
ChatServ, mikem,
and Paul Laudanski (aka Zhen-Xjell).

Version 2.0.7 by Nuke Cops © 2004 http://www.nukecops.com




Web pohání Copyright © Redakční systém UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena.
Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.11 sekund