Fórum - Zobrazit téma - Diskriminace kvůli REIKI - Reikiwebík

Vítej človíčku na Reikiwebík!
  Vítej   Anonyme

     Menu
· Domů
· akce
· Akce_Reiki
· Archív článků
· Diskuzní fórum
· Hledání
· Ke stažení
· Témata článků
· Top 10
· Kalendář akcí

· Reiki Seznam
· Reiki kluby
· Kalendář Reiki kurzů


· ReikiWeb - starý 1
· ReikiWeb - starý 2

     Návštěvnost

Statistiky pro Reikiwebík


Diskuzní fórum

Reikiwebík :: Zobrazit téma - Diskriminace kvůli REIKI
 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   Osobní nastaveníOsobní nastavení   PřihlášeníPřihlášení 

Diskriminace kvůli REIKI
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6
 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Vše ostatní, ale o Reiki
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
sunnyi
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 15.12. 2004
Příspěvky: 1031

PříspěvekZaslal: čt červenec 18, 2013 12:59 pm    Předmět: Citovat

dominika napsal:
Jinak buddhismus je buddhismus... je to náboženství, které na světě existuje... jaké jméno mu pro sebe kdo dá, záleží na něm...


Buddhovo učení není náboženstvím, ale naprosto praktickým a osvědčeným návodem, jak vzít svůj život do vlastních rukou a harmonicky se rozvíjet do moudrosti. To, že v praxi to tak často není, je věc jiná. Lidé si z jeho učení udělali náboženství, které se rozdělilo do mnoha různých směrů a podsměrů, často si navzájem oponujících a mezi sebou soupeřících, podobně jako to udělali s učením Ježíšovým. Určitě k tomu značnou měrou přispívá i skutečnost, že učení obou byla převedena do písemné podoby až dlouho po jejich odchodu z těla. Např. čtvrté evangelium, které je považováno za nejautentičtější, vzniklo údajně až někdy kolem roku 100 n. l.

Vinit ezoteriku ze špatností je totéž, jako vinit za všechny ty rozpory a nesnášenlivost Buddhu nebo jako vinit Ježíše za inkvizici, genocidu "kacířů" a další ukrutnosti a hamižnost církve. Oba učili Lásce. A Láska je neposkvrnitelná. To jen lidé sami sebe poskvrňují, tím, že se jí zpronevěřují. Ale zároveň se tím učí, aby i oni sami ji v sobě jednou naplno probudili.

dominika napsal:
Podle mě jsou lidé na začátku své duchovní cesty prostě se svými dosavadními životy nespokojení a jsou jako děti... Je tak snadné je díky vlastní nevědomosti ezoterického učitele svést na scestí...


To je různé. Pokud mohu mluvit sám za sebe, tak jsem byl spokojený teenager, a ani jsem neměl důvod nebýt. Až na to, že mi svět nedával smysl. Krvavá historie i současnost, já se mám dobře, ale leckde ve světě malé děti umírají hlady a na všelijaké brutální nemoci, USA a SSSR se drží v šachu jadernými zbraněmi... Přišlo mi to celé pomatené, nesmyslné. A to jsem byl v mnoha věcech ještě hodně naivní. Tak jsem vzal do ruky Bibli. Když jsem se ještě kdysi ptal babičky, jak ví, že existuje Bůh, tak mi odpověděla prostě: "Mám zkušenosti." A já jsem jen koukal a nic jsem nechápal. Začal jsem číst Bibli a to ve mně vyvolalo ještě větší zmatek. Křesťané hovoří o Lásce, ale copak to je nějaká Láska, když je vynucená? "Když mě nebudete poslouchat, tak na vás sešlu to a to a to a budete trpět do kdovíkolikátého kolena..! A kdybyste mě náhodou chtěli poslouchat, tak vás zmanipuluji, abyste mě neposlouchali a já vás stejně mohl potrestat..!"

Takže teprve když jsem se o duchovno začal více zajímat, tak jsem začal být nespokojený, protože nic nedávalo smysl, ani to, v čem mnozí hledali duchovní útěchu. Předtím jsem byl sice zmatený, ale vcelku spokojený, jen jsem byl víceméně rozhodnutý, že do tohoto bláznivého světa nepřivedu žádné děti. Ale to mi nevadilo.

A trvalo další spoustu let, než jsem přijal pohled na svět, v němž mi do sebe všechno perfektně zapadá, vše nové, co jsem v průběhu let poznával a poznávám, mi dává naprostý smysl v kontextu toho, jak dnes rozumím životu. A za to vděčím vynikajícím učitelům, s nimiž jsem měl to požehnání se setkat. Všichni měli hodně daleko k dokonalosti, a já jsem od nich dokonalost ani neočekával. Ale každý z nich dosáhnul určité moudrosti a byl tím nejlepším učitelem pro mě v době, kdy jsem je potřeboval, a někteří jimi zůstávají dodnes. Všechno je to jen a jen o nás, jak se v té které situaci zachováme. Nedospělý člověk sejde snadno z cesty a ezoterično nebo nějaký učitel mohou být jen jednou z mnoha výmluv či záminek.

Mirek
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
tobee
Velmi zkušený uživatel
Velmi zkušený uživatel


Registrace: 10.9. 2011
Příspěvky: 88

PříspěvekZaslal: čt červenec 18, 2013 1:11 pm    Předmět: Citovat

sunnyi napsal:
Vinit ezoteriku ze špatností je totéž, jako vinit za všechny ty rozpory a nesnášenlivost Buddhu nebo jako vinit Ježíše za inkvizici, genocidu "kacířů" a další ukrutnosti a hamižnost církve...

A trvalo další spoustu let, než jsem přijal pohled na svět, v němž mi do sebe všechno perfektně zapadá, vše nové, co jsem v průběhu let poznával a poznávám, mi dává naprostý smysl v kontextu toho, jak dnes rozumím životu. A za to vděčím vynikajícím učitelům, s nimiž jsem měl to požehnání se setkat. Všichni měli hodně daleko k dokonalosti, a já jsem od nich dokonalost ani neočekával. Ale každý z nich dosáhnul určité moudrosti a byl tím nejlepším učitelem pro mě v době, kdy jsem je potřeboval, a někteří jimi zůstávají dodnes. Všechno je to jen a jen o nás, jak se v té které situaci zachováme. Nedospělý člověk sejde snadno z cesty a ezoterično nebo nějaký učitel mohou být jen jednou z mnoha výmluv či záminek.

Napsal jsi to i za mě, dík
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
blankas
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 27.9. 2002
Příspěvky: 652

PříspěvekZaslal: čt červenec 18, 2013 3:04 pm    Předmět: Citovat

sunnyi napsal:
......Všichni měli hodně daleko k dokonalosti, a já jsem od nich dokonalost ani neočekával.Mirek

Já jsem tu dokonalost od nich očekávala Evil or Very Mad

Dokonalost jsem nejprve přestala vyžadovat od sebe, a pak od druhých.
A proto se plně podepisuji pod tahle výstižná slova:
sunnyi napsal:

Ale každý z nich dosáhnul určité moudrosti a byl tím nejlepším učitelem pro mě v době, kdy jsem je potřeboval, a někteří jimi zůstávají dodnes. Všechno je to jen a jen o nás, jak se v té které situaci zachováme. Nedospělý člověk sejde snadno z cesty a ezoterično nebo nějaký učitel mohou být jen jednou z mnoha výmluv či záminek.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
dominika
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 30.6. 2013
Příspěvky: 685

PříspěvekZaslal: čt červenec 18, 2013 4:12 pm    Předmět: Re: x Citovat

tobee napsal:
Zbultran napsal:
tobee napsal:

No Smile Restaurace nabízejí řadu možností, čím nasytit tělo. Kdo má hlad, může si vybrat, čím to udělá. Ve všech případech jde o různé varianty - zdravé i méně zdravé - kterými lze tělu dodat chybějící kalorie.


Tak tenhle příměr spíše podporuje Dominičin názor na esoteriku Very Happy


To snad ne Shocked

Píšu o vlastní odpovědnosti za to, do jaké "hospody" půjdu a co si vyberu. A že je z čeho vybírat, o tom není pochyb.


Tohle Tobee, řekla bych, není tak jednoznačné, jak říkáš....... Máš hlad, jdeš se někam najíst a vždycky tak nějak věříš, že to jídlo Ti bude ku prospěchu.... Pokud nejsi mimořádně zdatný telepat, nedokážeš se načíst do myšlení lidí, kteří to jídlo pro tebe připravili a tak ti zbývá tvoje důvěra v ně..... Naprosto netušíš, že právě Tvoji okurku dopředu zapomněli umýt, nebo Ti uvařili kávu z již prošlého sáčku.... a ve většině případů, dokud Ti nebude hodně špatně se to ani nedozvíš....
Pandík si taky vybral zodpovědně a čestně, v dobré víře v dobrou spolupráci a dopadl jak dopadl...
Člověk dopředu naprosto netuší, zda to, co vybírá je pro jeho dobro, věří tomu předem a zpětně mu nezbývá, než tomu, že to snad pro jeho dobro bylo uvěřit, ať je to jaké to je... nebo má další z možností, nevybírat a nevolit vůbec...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
dominika
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 30.6. 2013
Příspěvky: 685

PříspěvekZaslal: čt červenec 18, 2013 4:20 pm    Předmět: Citovat

tobee napsal:


Není vinou nejedlé houby, že se mi po ní udělalo špatně. Nebudu obviňovat les, že umožňuje, aby v něm rostly houby jedlé i nejedlé.

Učíme se stále jasněji poznávat, jak ano a jak ne, a proč ano, a proč ne, a tím se prohlubuje nejen pochopení, ale i schopnost podle něj jednat.


Smile


Když si sama dám do košíku nejedlou houbu, ze které si udělám smaženici a bude mi zle, jistě nebudu obviňovat les, který umožňuje růst houbám nejedlým i jedlým... můžu se zlobit nanejvýš na sebe a pěkně si vynadat....
Když ale tu houbu seberu a nejsem si jistá, jestli je jedlá nebo není a zeptám se odborníka - profesionálního mykologa, a ten díky své povrchní znalosti hub neřekne člověče, já ti nevím, radši to zahoď, aby se neztrapnil a řekne, jo tuhle houbu klidně sněz a já ji v dobré víře, že mi poradil odborník věci znalý uvařím a s důvěrou sním a přiotrávím se, už trochu odpovědnosti na něho přenést můžu, nebo ne? No... ale Pokud rovnou umřu, tak mám smůlu, že jo.....s tím už nic nenadělám...
A takovýhle mykolog mi ale nejspíš taky řekne, že jsem ho špatně pochopila..., že takovou pitomost, jako jíst tuhle houbu by mi nikdy nedoporučil...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
tobee
Velmi zkušený uživatel
Velmi zkušený uživatel


Registrace: 10.9. 2011
Příspěvky: 88

PříspěvekZaslal: čt červenec 18, 2013 4:38 pm    Předmět: Citovat

Citace:
A takovýhle mykolog mi ale nejspíš taky řekne, že jsem ho špatně pochopila...

Apriorní podezíravost a předpokládání, že nás ten druhý chce oklamat a ze situace se vylhat... Když Ti takový pohled vyhovuje, proč ne. Ale jistě chápeš, že druzí můžou mít jiné zkušenosti, takové, o jakých tu psal Mirek, a proto i jiný vztah k těm, kteří jsou hledajícím nápomocní a kterých si vážíme.

Citace:
za to vděčím vynikajícím učitelům, s nimiž jsem měl to požehnání se setkat. Všichni měli hodně daleko k dokonalosti, a já jsem od nich dokonalost ani neočekával. Ale každý z nich dosáhnul určité moudrosti a byl tím nejlepším učitelem pro mě v době, kdy jsem je potřeboval, a někteří jimi zůstávají dodnes. Všechno je to jen a jen o nás, jak se v té které situaci zachováme. Nedospělý člověk sejde snadno z cesty a ezoterično nebo nějaký učitel mohou být jen jednou z mnoha výmluv či záminek.

Pod to se podepíšu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
dominika
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 30.6. 2013
Příspěvky: 685

PříspěvekZaslal: čt červenec 18, 2013 4:59 pm    Předmět: Citovat

Mirek to napsal hezky.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
toora
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 9.7. 2005
Příspěvky: 3774

PříspěvekZaslal: čt červenec 18, 2013 5:34 pm    Předmět: Citovat

Jako dítě se například prvně setkáváme s růží, jsme fascinováni její vůní, barvou a krásou, chceme ji vzít do ruky, ale píchneme se o trn. Ejhle, takto tedy zjišťujeme, že ne všechno, co je krásné a voňavé je dobré utrhnout. Poznáváme svět, učíme se poznávat co ano a co ne.

Všechny události a situace, do kterých se dostáváme, a které vnímáme jako nepatřičné, bolavé a zavrženíhodné, jsou tu jen proto, abychom se z nich poučili, abychom se učili stále lepšímu rozlišování, někdo se při tom musí hodně bolestivě spálit, jinému stačí opařený malíček. Pokud něco nevidíme, nebo ignorujeme, dostaví se další varování, zpravidla důslednější než bylo to předešlé.

Kdyby zde nebyli lidé, kteří se vydávají za to, čím nejsou, hlásají bludy, a v dobré, či nedobré vůli nás lákají na svoji „vůni“, nikdy bychom naši neznalost a naivitu nemohli uvidět tak, jak ji můžeme spatřit jedině díky nim.

Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
samanka
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2002
Příspěvky: 3733

PříspěvekZaslal: čt červenec 18, 2013 9:40 pm    Předmět: x Citovat

Laughing Laughing Laughing

Pandíku,

snad najdeš tuhle zprávu mezi tou záplavou teorií.
Zprávy se šíří i jinými kanály, takže jsem se dozvěděla o tvém přesunu
do nových končin. Jestli budeš někdy v Brně, budeš mít čas a chut, tak se můžeš stavit na kus řeči nebo na kafíčko.
Ráda tě zase uvidím "naživo".

Zdraví

šamanka

Laughing Laughing Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Pandik
Excelentní uživatel
Excelentní uživatel


Registrace: 13.7. 2003
Příspěvky: 172

PříspěvekZaslal: pá červenec 19, 2013 10:55 pm    Předmět: Citovat

To Šamanka: Všechno je možné - až se protnou naše časoprostory...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Pandik
Excelentní uživatel
Excelentní uživatel


Registrace: 13.7. 2003
Příspěvky: 172

PříspěvekZaslal: pá červenec 19, 2013 11:01 pm    Předmět: Citovat

Ještě malý dovětek k té mé kauze.
Nic pro slabší povahy. Ani nedoporučuju číst po jídle.

Vyžádal jsem si potvrzení o nepřijetí pro úřad práce.
Dnes mi přišlo. Co že tam bylo napsané?
No, že sice odpovídám kvalifikací, ale že jsem nemohl být přijat z kapacitních důvodů, protože všechny místa lékařů jsou obsazená.
Zdá se, že paní ředitelka mění své slovo jako počasí. Taky bývá každý den jiné...
Na jejich webstránkách samozřejmě stále visí inzerát, že shánějí lékaře...
To jen pro dokreslaní situace.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
dominika
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 30.6. 2013
Příspěvky: 685

PříspěvekZaslal: so červenec 20, 2013 5:22 am    Předmět: Citovat

Pandíku, takhle to bohužel mezi lidmi chodí....asi toi to k ničemu nebude, ale
já byla v zaměstnání, kde jsme dost často tak ob dva měsíce vypisovali a na portálech úřadu práce a dalších uveřejňovali inzeráty na volná pracovní místa v naší společnosti. Můj šéf se tím docela bavil. Když vyšel inzerát, ihned ten den se nám začali telefonicky hlásit lidi a třicet do týdne nebyl problém a všichni s nadějí v hlase, že konečně se na ně usměje štěstí a budou mít práci a to se jednalo o práci na pár měsíců, nic atraktivního a dobře placeného... Lépe řečeno těžká dřina za málo peněz.... A někdy se šéf ani neobtěžoval s tím, aby ty zájemce pozval k osobnímu pohovoru, protože si uvědomil, že by zas dalšímu musel platit výplaty, tedy se nevybral ani nikdo a bez omluvy se inzerát zase stáhnul a lidem, kteří se i nadále zajímali o práci říkal pokaždé co mu slina na jazyk přinesla... a lež o tom, že už vzal někoho jiného byla běžná, aby lidi neprskali...... Pak jsem i zjistila, že dělat konkurz je z jeho strany i pokus o manipulaci se stávajícími zaměstnanci, kteří když projevili zájem o to, že na výplatnici jim chybí vyplacená určitá část sjednané mzdy a chtěli to napravit, bylo jim řečeno, že na jejich místo se hlásí třicet lidí a jestli se jim něco nelíbí, že mohou jít o dům dál.... že jim byla stržena část peněz za lajdáckou práci, kterou vykonali, i když oni sami ani nebyli upozorněni na to, že něco udělali špatně a nedostali šanci k nápravě....
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Ankur
Excelentní uživatel
Excelentní uživatel


Registrace: 10.7. 2002
Příspěvky: 185

PříspěvekZaslal: st červenec 24, 2013 4:42 pm    Předmět: Citovat

Ahoj Pandiku,
pravnik neni asi idalni reseni. Soudit se je slozite a drahe a hlavne nespolehlive...
I kdybys mohl jasne prokazat, ze te meli vzit i to, kolik ti neprijetim uslo prijmu, jeste to neznamena ze ti nekdo neco da. Taky se ti muze stat, ze soud rozhodne, ze te musi zamestnat. Jak by se ti chodilo do prace s vedomim, ze hledaji zaminku jak te vyrazit. Hele, ja byt tebou, tak z toho vytezim maximum. Hod pripad na svuj blog, diskutuj, otevri tema diskriminace za konicek, viru, vyznani, nebo co pro tebe Reiki je. Co z toho? Poukazes na problem, dozvis se mnoho nazoru na nej, mozna ti nekdo poradi, co s tim, dost lidi ti asi i vynada, no ale hlavne ti to prinese urcitou zivotni zkusenost, a take se o tobe dozvi o par lidi vic. Takze ti to cele muze prinest i mnoho pozitivniho. Nicmene se asi nema cenu hlasit na nejaka lekarska mista , pokud toto vse udelas. I lekari jsou jen lide, a kdo by chtel zamestnavat stezovatele, ktery navic dela reiki. Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Yahoo Messenger
Zbultran
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 21.9. 2004
Příspěvky: 2051

PříspěvekZaslal: čt červenec 25, 2013 8:39 am    Předmět: Citovat

Pandik napsal:

No, že sice odpovídám kvalifikací, ale že jsem nemohl být přijat z kapacitních důvodů, protože všechny místa lékařů jsou obsazená.
Zdá se, že paní ředitelka mění své slovo jako počasí. Taky bývá každý den jiné...
Na jejich webstránkách samozřejmě stále visí inzerát, že shánějí lékaře...
To jen pro dokreslaní situace.


Nojo, bojí se, že bys v případném soudním procesu měl nějakou naději.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Vše ostatní, ale o Reiki Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6
Strana 6 z 6

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001-2003 phpBB Group
phpBB port v2.0.7 based on Tom Nitzschner's phpbb2.0.6 upgraded to phpBB 2.0.7 standalone was developed and tested by:
ChatServ, mikem,
and Paul Laudanski (aka Zhen-Xjell).

Version 2.0.7 by Nuke Cops © 2004 http://www.nukecops.com




Web pohání Copyright © Redakční systém UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena.
Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.15 sekund