Fórum - Zobrazit téma - Různé cesty - Reikiwebík

Vítej človíčku na Reikiwebík!
  Vítej   Anonyme

     Menu
· Domů
· akce
· Akce_Reiki
· Archív článků
· Diskuzní fórum
· Hledání
· Ke stažení
· Témata článků
· Top 10
· Kalendář akcí

· Reiki Seznam
· Reiki kluby
· Kalendář Reiki kurzů


· ReikiWeb - starý 1
· ReikiWeb - starý 2

     Návštěvnost

Statistiky pro Reikiwebík


Diskuzní fórum

Reikiwebík :: Zobrazit téma - Různé cesty
 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   Osobní nastaveníOsobní nastavení   PřihlášeníPřihlášení 

Různé cesty
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6  Další
 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Duchovno všeobecně
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
sunnyi
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 15.12. 2004
Příspěvky: 1031

PříspěvekZaslal: so červenec 20, 2013 8:12 am    Předmět: Citovat

toora napsal:
Děkuju ti Mirku za tenhle tvůj pěkný překlad Laughing

Smile


Hlavně naivní... Už to, že člověk vstřícně reaguje na podnět, který je vytržený z kontextu a dost pravděpodobně dezinterpretovaný.

Přesto bych se chtěl podělit o následující:

Jak zde dominika hovořila o nějaké suttě, kde Buddha údajně hovoří o smrti, tak se domnívám, že ve skutečnosti nehovoří o smrti, ale o nibbáně. A našel jsem k tomu následující vysvětlení, které se pokusím volně vyložit svými slovy:

Nibbana se překládá jako štěstí, spokojenost a mír. Slovo nibbaayati, z něhož je slovo nibbana údajně odvozeno, znamená také uhasit, sfouknout, jako když člověk sfoukne svíčku nebo petrolejku. Slovo nibbana je tedy příměrem uhašení ohně chamtivosti, nesnášenlivosti a iluze.

Jinak, v klasické práci théravadového buddhismu VISUDDHAMAGGA, která je systematickým utříděním a interpretací Buddhova učení (a v anglickém překladu z pálijštiny má cca 1000 stran), je kapitola XIII věnována vzpomínkám na minulé životy, s odkazem na příslušné pálijské sutty.

Nevím, jestli Tě to vůbec zajímá nebo už tu práci znáš, ale když už na to přišla řeč, tak jsem si říkal, že se tu o tom zmíním.

Mirek
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
toora
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 9.7. 2005
Příspěvky: 3774

PříspěvekZaslal: so červenec 20, 2013 10:20 am    Předmět: Citovat

Můj dík patřil Mirku tvojí práci, že jsi si na ten překlad udělal čas (alespoň jsem to tak pochpila), když ho teď moc nemáš.

sunnyi napsal:

Hlavně naivní... Už to, že člověk vstřícně reaguje na podnět, který je vytržený z kontextu a dost pravděpodobně dezinterpretovaný.

Kdyby jsi měl Mirku čas, tak se tě zeptám, k čemu všemu přesně směřuje to "naivní", že k vytrhávání z konceptu, to celkem chápu.
K tom překladu také? Pokud ano, tak jak jsi toto myslel?
V tomto jsem ti asi dost dobře neporozuměla....


sunnyi napsal:
Nevím, jestli Tě to vůbec zajímá nebo už tu práci znáš, ale když už na to přišla řeč, tak jsem si říkal, že se tu o tom zmíním.

Teď nevím, jestli tahle otázka patří mně, ale asi ano. Théraváda mi, co do výkladu, připadá nejsrozumitelnější, a vůbec a je mi velmi blízká například tím, jak zpodobňuje a přibližuje těm nejprostším lidem základní principy, a ačkoli byla tvořena lidmi vlastní kultury, myslím, že hovoří jasně naprosto ke všem.

Vissudhamaggu Mirku neznám, a za informaci o její existenci ti děkuji. Delší dobu teď nečtu skoro vůbec nic, pokud však někoho zajímá, jak to tak s tím naším žitím a nežitím asi tak je, tak je tu moc dobrý zdroj v podobě knih, ke kterým se myslím vyplatí vracet, je to např. Žití snění umírání (Rob Nairin), Tibetská kniha o životě a smrti a Záblesky vědomí od Sogjal Rinpočeho.

Když si začneme toho, co se děje opravdu všímat, tak je to, čemu se říká smrt, permanentní přítomnost, stejně jako nibána, jen to prostě nejsme běžně schopni vidět. Hodně se toho ale dá dozvědět pouhým sledováním a přímým zkoumáním příčin a následků.

Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
sunnyi
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 15.12. 2004
Příspěvky: 1031

PříspěvekZaslal: so červenec 20, 2013 1:29 pm    Předmět: Citovat

toora napsal:
Kdyby jsi měl Mirku čas, tak se tě zeptám, k čemu všemu přesně směřuje to "naivní", že k vytrhávání z konceptu, to celkem chápu. K tom překladu také? Pokud ano, tak jak jsi toto myslel?
V tomto jsem ti asi dost dobře neporozuměla...


To je OK, nějaká ta chvilka se ještě najde Smile .

Ano, šlo o to vytržení z kontextu slov, které citovala dominika. O samotný překlad ne.

toora napsal:
Vissudhamaggu Mirku neznám, a za informaci o její existenci ti děkuji. Delší dobu teď nečtu skoro vůbec nic, pokud však někoho zajímá, jak to tak s tím naším žitím a nežitím asi tak je, tak je tu moc dobrý zdroj v podobě knih, ke kterým se myslím vyplatí vracet, je to např. Žití snění umírání (Rob Nairin), Tibetská kniha o životě a smrti a Záblesky vědomí od Sogjal Rinpočeho.


Loni touto dobou probíhalo zvažování, že bych ji snad přeložil do češtiny. Je to úctyhodné dílo. Nakonec jsme ti, kdo jsme se na tom měli nějakým způsobem podílet, respektovali názor jednoho známého českého mnicha, který zná pálijštinu, že by to měl přeložit někdo, kdo umí pálijsky. Že není příliš šťastné překládat to z angličtiny, i když ten překlad je určitě kvalitní, protože ho pořídil jeden mnich, původně pro svoji vlastní lepší orientaci v Dhammě. Mám to v pdf, a pokud bys měla zájem, mohu Ti to poslat. Já také téměř nečtu, bylo by to na úkor praxe, ale podle mě stojí za to si tuto práci postupně přečíst, i kdyby to mělo trvat nějaký ten rok.

Jinak, někdy koncem 90. let jsem byl na přednášce Roba Nairna v Johannesburgu. On je v JAR hodně aktivní a známý.

toora napsal:
Když si začneme toho, co se děje opravdu všímat, tak je to, čemu se říká smrt, permanentní přítomnost, stejně jako nibána, jen to prostě nejsme běžně schopni vidět. Hodně se toho ale dá dozvědět pouhým sledováním a přímým zkoumáním příčin a následků. Smile


To ano, a hluboko uvnitř to víme všichni. Ale v těchto kategoriích budu možná hovořit, až k tomuto poznání plně procitnu. Zatím je mi bližší obyčejný lidský hovor.

Mirek
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
toora
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 9.7. 2005
Příspěvky: 3774

PříspěvekZaslal: so červenec 20, 2013 2:07 pm    Předmět: Citovat

sunnyi napsal:
Že není příliš šťastné překládat to z angličtiny, i když ten překlad je určitě kvalitní, protože ho pořídil jeden mnich, původně pro svoji vlastní lepší orientaci v Dhammě. Mám to v pdf, a pokud bys měla zájem, mohu Ti to poslat.

Děkuju ti Mirku, můj překlad z Angličtiny (jestli to dobře chápu) pro sebe sama by byl na vícero životů, ale mám za to, že ten správný mnich se znalostí pálijštiny to časem opravdu přeloží.

sunnyi napsal:
.. Ale v těchto kategoriích budu možná hovořit, až k tomuto poznání plně procitnu. Zatím je mi bližší obyčejný lidský hovor.

Obyčejný je jaký? Wink
To, o čem hovořím se dá spatřit, je to skulinka mezi dvěma myšlenkama, obyčejně...a že je to taky zároveň "smrt", což je celkem nabíledni, když tu v tu chvíli není žádný "adresát".

Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
sunnyi
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 15.12. 2004
Příspěvky: 1031

PříspěvekZaslal: so červenec 20, 2013 2:18 pm    Předmět: Citovat

toora napsal:
sunnyi napsal:
.. Ale v těchto kategoriích budu možná hovořit, až k tomuto poznání plně procitnu. Zatím je mi bližší obyčejný lidský hovor.


Obyčejný je jaký? Wink
To, o čem hovořím se dá spatřit, je to skulinka mezi dvěma myšlenkama, obyčejně...a že je to taky zároveň "smrt", což je celkem nabíledni, když tu v tu chvíli není žádný "adresát". Smile


Shocked Jejda, Katuš! Zkus tohle vyprávět babičce!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
sunnyi
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 15.12. 2004
Příspěvky: 1031

PříspěvekZaslal: so červenec 20, 2013 3:23 pm    Předmět: Citovat

Ještě, když už jsme se Katko bavili o těch knížkách, na jednom velikém americkém fóru, kam jsem chodil, než bylo zrušeno, se hodně lidí svěřovalo s tím, jak ohromně jim pomohla kniha Moc přítomného okamžiku od E. Tolleho.

Tak to jen tak na okraj Smile.

Mirek
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
toora
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 9.7. 2005
Příspěvky: 3774

PříspěvekZaslal: so červenec 20, 2013 4:37 pm    Předmět: Citovat

sunnyi napsal:
Jejda, Katuš! Zkus tohle vyprávět babičce!

Smile
Jasan, i když...něco mi říká, že kdyby to byla ta strarosvětská babička,
tak bychom si v porozuměli, ať už se slovy, nebo bez nich.

Citace:
...na jednom velikém americkém fóru, kam jsem chodil, než bylo zrušeno, se hodně lidí svěřovalo s tím, jak ohromně jim pomohla kniha Moc přítomného okamžiku od E. Tolleho


Dneska už bych se asi zeptala, jak konkrétně to dotyčnému pomohlo, protože jsem se s tímhle prohlášením setkala nejen u téhle knihy, ale i u knih jiných autorů. Dosti často pak dospěje k tomu, že se mu ta kniha prostě líbila a souzněl s tím, co je v ní napsáno. Sama jsem tuhle knihu četla před cca 16ti lety, a byla pro mne takové to jedno "aha!", ale mysl si stejně pak šla po těch svých cestičkách, za to ale samozřejmě nemůže Tolle, ale moje určitá načasovanost k práci s myslí, jako nakonec u každého.

Fungoval ale tehle magnetismus, co nás přitahuje k tomu, co pro nás je, a co nám postupně napíná plachty určitým směrem.
A naopak to fungjue zrovnatak, tedy když buď máme něco nechápeme, nepřitahuje nás to, nebo dokonce dráždí jako krocana červená, tj. jako Šamanku naše povídání, tak je to taky dobrý ukazatel toho, co pro koho je, a co pro koho není. Hledět do sebe přináší jisté riziko, že v jednu chvíli, a v plné parádě spatřím, jak to doopravdy je, což může v některých případech třeba i destruovat psychiku.

Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
dominika
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 30.6. 2013
Příspěvky: 685

PříspěvekZaslal: po červenec 22, 2013 7:06 am    Předmět: Citovat

sunnyi napsal:
[

Jak zde dominika hovořila o nějaké suttě, kde Buddha údajně hovoří o smrti, tak se domnívám, že ve skutečnosti nehovoří o smrti, ale o nibbáně. A našel jsem k tomu následující vysvětlení, které se pokusím volně vyložit svými slovy:


Mirku, co by se ve Tvém vnímání světa změnilo, kdyby jsi je přijal tak, jak stojí a leží.... že skutečně opravdu mluví o fyzické smrti (a nedával jeho výroku svůj význam, nebo význam, který mu dává nějaký mnich?)

Lidé stále chodili za Buddhou a ptali se ho: "Co se stane, až zemřeme?"
Buddha říkal: "Nestane se nic. Prostě zemřete!"
Ptali se proto, že chtěli vytvořit budoucnost dokonce i po smrti. V každé vesnici, do které Buddha přišel, vyzvídali: "Co se stane osvícenému, tobě, když zemřeš?" Buddha říká: "Nestane se nic. Prostě zemřu. Tak jako plamen lampy přestane být, i já přestanu být."
Nejsou uspokojeni; nelíbí se jim to. Říkají: "Kam ten plamen odejde? Setká se s Brahmanem? Stane se vesmírným? Co se stane s osvícenou duší?"
Buddha je tvrdý. Říká: "Nic. Plamen prostě zmizí - a vy se ptáte, kam zmizel? Takto se nikdo neptá, protože každý ví, že prostě zmizel."
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
dominika
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 30.6. 2013
Příspěvky: 685

PříspěvekZaslal: po červenec 22, 2013 7:19 am    Předmět: Citovat

toora napsal:

Když si začneme toho, co se děje opravdu všímat, tak je to, čemu se říká smrt, permanentní přítomnost

Smile


o fenoménu smrti podle mě může hovořit tady na planetě jediný člověk a to je Ježíš, je-li pravda, že skutečně na kříži zemřel a poté opět zdravý ve svém fyzickém těle povstal

mám vyzkoušeno, že lze krásně pozorovat svoji bolest.... postavit se do role pozorovatele a pozorovat svoji bolest bez toho, abych do ní vstupovala, chtěla ji odstranit... jen přijetí bolesti... (jen takovým pozorováním bolest dlouho nevydrží a rozplývá se do nebolesti...
podobným způsobem zkouším pozorovat svůj spánek.... Smile a tam je to trochu zajímavější... spánek má na mě silný omamný vliv a i když se mi dost často teď už povede uvědomit si sama sebe, že spím, je to jen na chvilku... z tohoto uvědomění se vědomě musím probudit a pak usnout "normálním " spánkem, kdy nad mým vědomím přebírá moc spánková realita... tedy nevědomí.... a v tomhe nevědomí se ocitáme bohužel mnoho hodin denně.... zatím mi to ale fakt nejde víc zvědomit, i když snaha je veliká, přesto ale tuším, že právě ta snaha bude určitě tou překážkou proč mi nejde udržet si bdělé vědomí i během doby,kdy fyzické tělo spí ....... ale přijdu na to a těším se na to...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
sunnyi
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 15.12. 2004
Příspěvky: 1031

PříspěvekZaslal: po červenec 22, 2013 9:43 am    Předmět: Citovat

dominika napsal:
toora napsal:

Když si začneme toho, co se děje opravdu všímat, tak je to, čemu se říká smrt, permanentní přítomnost

Smile


o fenoménu smrti podle mě může hovořit tady na planetě jediný člověk a to je Ježíš, je-li pravda, že skutečně na kříži zemřel a poté opět zdravý ve svém fyzickém těle povstal...Smile


A dominika Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
dominika
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 30.6. 2013
Příspěvky: 685

PříspěvekZaslal: po červenec 22, 2013 10:12 am    Předmět: Citovat

ty srandičko Laughing tak opravuju a upřesňuju ... mluvit o smrti může kdokoli i nějaká dominika, ale pořád je to mluvení z pozice myslím si, věřím, domnívám ses, co když je to tak a co když je to asi jinak a kdoví jak to asi je...

zasvěceně o smrti budu moct podle mých přísných měřítek, které v největší míře platí pro mě samotnou, teprve až projdu fyzickou smrtí a zase se vrátím do stejného těla a všechno si budu uvědomovat (mám tušení, že možné to je...) Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
toora
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 9.7. 2005
Příspěvky: 3774

PříspěvekZaslal: po červenec 22, 2013 11:31 am    Předmět: Citovat

dominika napsal:
..o fenoménu smrti podle mě může hovořit tady na planetě jediný člověk a to je Ježíš, je-li pravda, že skutečně na kříži zemřel a poté opět zdravý ve svém fyzickém těle povstal

Se smrtí je to podobně jako s tím egem Dominiko, nemusíš umřít (neřkuli na kříži), abys pochopila, jak to s ní je.
Ježíšovou misí zde bylo Kristovství, a jeho „smrt“, tedy odložení těla na kříži, je tady celou dobu jako jedno velké memento, abychom mohli stále vidět a neustále si připomínat, co to tenhle „fenomén“, jak píšeš, ve skutečnosti je.



dominika napsal:
..mám vyzkoušeno, že lze krásně pozorovat svoji bolest.... postavit se do role pozorovatele a pozorovat svoji bolest bez toho, abych do ní vstupovala, chtěla ji odstranit... jen přijetí bolesti... (jen takovým pozorováním bolest dlouho nevydrží a rozplývá se do nebolesti...

Ano Dominiko, i např. toto je součást praktikování…a je to tak, jak píšeš, ale ne vždy se to daří, i to má svůj dobrý důvod.


dominika napsal:
..snaha bude určitě tou překážkou proč mi nejde udržet si bdělé vědomí i během doby,kdy fyzické tělo spí ..

Snaha není to, co nám v něčem brání, co nás brzdí. Překážkou je vždy jen jedno, a to je jakékoli očekávání (výsledku), ale tohle určitě nejlépe víš sama, a proto myslím jsi v klidu.

Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
kolmart
Velmi zkušený uživatel
Velmi zkušený uživatel


Registrace: 31.7. 2012
Příspěvky: 55

PříspěvekZaslal: po červenec 22, 2013 12:33 pm    Předmět: Citovat

Je čas smrti a také je čas vzkříšení. Příchod Ježíše Krista je velkým mysteriem, které si mnoho lidí vůbec neuvědomuje. Smrtí na kříži plán Boha nekončí, tak jako smrtí těla život duše a ducha nekončí.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
dominika
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 30.6. 2013
Příspěvky: 685

PříspěvekZaslal: út červenec 23, 2013 11:10 am    Předmět: Citovat

toora napsal:
dominika napsal:
..o fenoménu smrti podle mě může hovořit tady na planetě jediný člověk a to je Ježíš, je-li pravda, že skutečně na kříži zemřel a poté opět zdravý ve svém fyzickém těle povstal

Se smrtí je to podobně jako s tím egem Dominiko, nemusíš umřít (neřkuli na kříži), abys pochopila, jak to s ní je.
Ježíšovou misí zde bylo Kristovství, a jeho „smrt“, tedy odložení těla na kříži, je tady celou dobu jako jedno velké memento, abychom mohli stále vidět a neustále si připomínat, co to tenhle „fenomén“, jak píšeš, ve skutečnosti je.


Něco se mi líbí na tom, jak říkáš, že člověk nemusí zemřít, aby pochopil, jak to s tou smrtí je.
S tím egem souhlasím.
Podle mě je Kristovství rovno Buddhovství... já v tom rozdíl nevidím. Ježíš taky ke svému vědomí přišel díky intenzivní duchovní výuce, díky touze poznat.



toora napsal:
dominika napsal:
..mám vyzkoušeno, že lze krásně pozorovat svoji bolest.... postavit se do role pozorovatele a pozorovat svoji bolest bez toho, abych do ní vstupovala, chtěla ji odstranit... jen přijetí bolesti... (jen takovým pozorováním bolest dlouho nevydrží a rozplývá se do nebolesti...

Ano Dominiko, i např. toto je součást praktikování…a je to tak, jak píšeš, ale ne vždy se to daří, i to má svůj dobrý důvod.


s fyzickou bolestí mám z minulého týdne zážitek, když jsem spadla z motorky v malé rychlosti, ale s holýma nohama na kamenitou zem... byla jsem přítomná jízdě na motorce, každému detailu a pak i celý pád jsem pozorovala jak ve zpomaleném filmu detail za detailem a viděla se sedět na zemi, s motorkou vedle mě, spadly mi brýle, kterým se nic nestalo, pořád jsem byla v pozorovací odstupné roli... zjistila jsem , že mám do krve rozedřená obě kolena, z ran jsem vybírala kamení a prach, ale bolest žádná, neměla jsem pocit, že by to mělo bolet... doma po ošetření ran kysličníkem jsem zjistila, že jedna z ran je dost hluboká a při pohybu nohy se pořád rozevírá a teče z ní dost krve... stáhla jsem to náplastí... první bolest jsem začala pociťovat když jsem se večer nemohla uložit v posteli, protože kolena byla citlivá a stahoval mě obvaz, kterým jsem rány zavázala...... ráno jsem sundala obvazy nasáklé krví, ale rány byla úplně zacelené, jen na nich strupy a za celý den už se neotevřely.... je fascinující to pozorování... Smile

jinak co mně dělá větší trýzeň, je bolest psychická... ne, když mi ublíží někdo jiný, to je mi ho líto, ale když mám pocit a uvědomím si pravdivě, že já jsem ublížila někomu jinému... to bolí ale.. od takové bolesti se oddělovat nechci... považuju ji za ukazatel, jak na tom jsem... a hrozně mě mrzí a neumím si odpustit, že díky nějaké své zbrklosti nebo nepozornosti jsem ublížila... takovou bolest přijímám a děkuju za ní...pomáhá mi, abych příště byla pozornější a i v rychlých a stresových situacích neztrácela spojení se svým nitrem...a uvědomováním si souvislostí... pořád je co zlepšovat


toora napsal:
dominika napsal:
]..snaha bude určitě tou překážkou proč mi nejde udržet si bdělé vědomí i během doby,kdy fyzické tělo spí ..

Snaha není to, co nám v něčem brání, co nás brzdí. Překážkou je vždy jen jedno, a to je jakékoli očekávání (výsledku), ale tohle určitě nejlépe víš sama, a proto myslím jsi v klidu.

Smile


včera jsem listovala v knize Milarepa a tam je krásná pasáž o tom, jak Milarepa odchází od svého Mistra, protože touží spatřit znova svůj domov a zamýšlí se k Mistrovi zase vrátit... Mistr ale ví, že to bude rozloučení konečné... a protože ho má rád, věnuje mu svitek, kde je zpřístupněno jogínské cvičení k vyvolání psychického tepla,protože Mistr ví, že Milarepa již nebude přes zimní období chráněný teplem nějakého domu, ale bude zimě čelit o samotě uprostřed přírody... Milarepa pak to cvičení intenzivně trénuje. Věděl, že existují trojí typy psychických vln a šlo mu nejvíc o ty nejvyšší a nejhlubší, které vedou ke konečnému cíli, ale nepohrdnul ani nižšími, protože bylo potřeba, aby je uměl vyvolat kdykoli, neměl-li podlehnout krutosti himalájských zim.....
cvičení se mu daří a stává se tím, kdo ze svého nitra umí vyvolat teplo, okolní teplota, sníh a mráz už na jeho tělo nemají vliv a toto cvičení zahajoval vždycky znova, když začal pociťovat tělesný chlad... stával se pomyslným ohněm a v jeho jeskyni a okolí bylo teplo, jako v horkém létě... miluju ty příběhy

trochu mě na tom pořád mate informace, kterou jsem přijala z učení, že třeba E.Tomáše, který varuje před trénováním psychických schopností jako před sejítím z cesty, přitom starými Mistry to asi tak přísně posuzované nebylo...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Zbultran
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 21.9. 2004
Příspěvky: 2051

PříspěvekZaslal: út červenec 23, 2013 12:10 pm    Předmět: Citovat

dominika napsal:


trochu mě na tom pořád mate informace, kterou jsem přijala z učení, že třeba E.Tomáše, který varuje před trénováním psychických schopností jako před sejítím z cesty, přitom starými Mistry to asi tak přísně posuzované nebylo...


On to ten Milarepa potřeboval, tak možná proto ten dar (svitek) dostal.

Zatímco dnešní lidé to z převážné většiny nepotřebují a tedy trénování této schopnosti není nezbytné. A úspěch by mohl vést k pýše. To je možná to úskalí před kterým p. Tomáš varoval.


Naposledy upravil Zbultran dne út červenec 23, 2013 12:18 pm, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Duchovno všeobecně Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6  Další
Strana 4 z 6

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001-2003 phpBB Group
phpBB port v2.0.7 based on Tom Nitzschner's phpbb2.0.6 upgraded to phpBB 2.0.7 standalone was developed and tested by:
ChatServ, mikem,
and Paul Laudanski (aka Zhen-Xjell).

Version 2.0.7 by Nuke Cops © 2004 http://www.nukecops.com




Web pohání Copyright © Redakční systém UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena.
Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.18 sekund