Fórum - Zobrazit téma - Reikiweb a já - Reikiwebík

Vítej človíčku na Reikiwebík!
  Vítej   Anonyme

     Menu
· Domů
· akce
· Akce_Reiki
· Archív článků
· Diskuzní fórum
· Hledání
· Ke stažení
· Témata článků
· Top 10
· Kalendář akcí

· Reiki Seznam
· Reiki kluby
· Kalendář Reiki kurzů


· ReikiWeb - starý 1
· ReikiWeb - starý 2

     Návštěvnost

Statistiky pro Reikiwebík


Diskuzní fórum

Reikiwebík :: Zobrazit téma - Reikiweb a já
 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   Osobní nastaveníOsobní nastavení   PřihlášeníPřihlášení 

Reikiweb a já
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Další
 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> ReikiWeb
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
toora
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 9.7. 2005
Příspěvky: 3774

PříspěvekZaslal: ne listopad 01, 2009 3:01 pm    Předmět: pitvání je fajn, ne? Citovat

sanmoon napsal:
A říká Ti něco slovo holismus ?

Samo o sobě je myslím tohle slovo všeobecně známé, ale co jím máš namysli Ty, to nevím

Jestli to pro Tebe třeba nebude obsahem těch Tebou zmiňovaných textů (Zpěv o naději, Apokalypsa)?

Nebo že by nějaké nový směr křesťanské Advaity ? Wink



sanmoon napsal:
Když ne, tak máš studijní práci na pár let zaručenou.

Holka zlatá, nestraš, už mi není dvacet! Shocked


Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
samanka
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2002
Příspěvky: 3733

PříspěvekZaslal: ne listopad 01, 2009 3:34 pm    Předmět: Citovat

[quote="sanmoon"]Šamanko, Proč hodnotíš můj Nick ?

Já Tvůj nehodnotím, kdybych ale měla přesto něco hodnotit, tak tu Tvou kouli, která tady na všechny vyplazuje jazyk. Co to o Tobě vypovídá ?

Laughing Tak tohle je opravdu povedený - za prvné, kdybys hned nereagovala, ale zamyslela se nad tím co jsem napsala, jak radíš nám, tak to nebylo o formální stránce tvého nicku. No naštěstí ty jsi lepší, ty mě nehodnotíš Laughing Laughing Laughing


2 510 - lidí je zde registrováno, málo těch, kteří ten tlak tady usáli. Raději odešli, nebo si jen čtou a bojí se říci byť jedno slovo.

Idea Jak ty to ženská děláš? Nejen že vidíš do nás všech co tu píšeme, ty dokonce přesně víš i to, co si myslí ti, kteří nepíší! Idea

Tahle přestřelka mě začíná bavit.
Je zajímavé, jak miluješ používání slova zrcadlo, nekonkrétní odpovědi
a kolik poučení nám věnuješ...

šamanka
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
sanmoon
Excelentní uživatel
Excelentní uživatel


Registrace: 11.6. 2009
Příspěvky: 141

PříspěvekZaslal: ne listopad 01, 2009 3:43 pm    Předmět: Citovat

Smile

Naposledy upravil sanmoon dne st listopad 04, 2009 11:33 am, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
toora
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 9.7. 2005
Příspěvky: 3774

PříspěvekZaslal: ne listopad 01, 2009 4:38 pm    Předmět: Citovat

Každý celek je složen z detailů, Sanmoon.
Není možné, abychom se přiblížili „většímu“, bez zkoumání jednotlivých částí, resp. každý celkový obraz je Mozaikou, která se skládá z jednotlivých kamínků. Není tedy možné získat celkový obraz tím, že bychom ignorovali „podobu“ a místo každého jednotlivého kamene.

Každý článek řetězu je originál a každý ovlivňuje pevnost celého řetězu. Tedy řetěz je silný tak, jak „silný“ je jeho nejslabší článek.

Jinými řečeno, dokonalé syntéze předchází hloubková analýza.

sanmoon napsal:
Každý člověk je originál a to nenahraditelný.

O tom mluvím.


sanmoon napsal:
Proto Ti doporučuji - studuj. Pak se nebudeš divit mým slovům kdy a jak je píši. Prostě - pochopíš. To Ti chybí. To opravdové pochopení.

V návaznosti na to, co jsem napsala výše - pokud chceme poznat Pravdu, není možno strkat hlavu do písku před jakoukoli vlastní dílčí nevědomostí.

To, co tady Sanmoon píšeš, ve snaze odvést pozornost od svojí vlastní elementární „nedodělanosti“, spočívající v povrchnosti, neschopnosti bavit se konstruktivně, držet se faktu a sdělit čtenářům svoje vlastní zkušenosti, je jen obyčejnou manipulací, která má tento celý stav zamlžit a zakrýt.

A protože se na každém fóru tyty tendence objevují stále znovu, připomínám zde to, co už dlouhodobější čtenáři tohoto fóra možná znají
Arrow Arrow Arrow


Naposledy upravil toora dne ne listopad 01, 2009 11:05 pm, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
toora
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 9.7. 2005
Příspěvky: 3774

PříspěvekZaslal: ne listopad 01, 2009 4:40 pm    Předmět: MANIPULACE Citovat

PRAKTIKY MANIPULANTOVY

l.
Nejasný kontext sdělení.
Manipulátor nechce podávat jasné a srozumitelné myšlenky, protože pro manipulaci je výhodnější používat jakousi „mlhu“, pomocí které lze kdykoliv kohokoliv tlačit do pozice „ty moje myšlenky nechápeš“, S tím bývá často spojeno jakési „skromné povznesení se nad věc“, kterým manipulátor dává skrytě najevo, že má převahu, že jeho myšlenky zůstávají u některých lidí nepochopené, dává najevo, že to přece není jeho vina.

2.
Uhýbání přímým otázkám.
Manipulátor nemůže a nechce odpovídat na přímé otázky přímými odpověďmi, protože to mu ubírá prostor pro manipulaci a byl by nucen říct konkrétní věci, které by mohly projevit rozporuplnost jeho sdělení. Manipulátor totiž používá sdělení účelově a není pro něj důležité co říká,ale jakého výsledku dosáhne, tudíž tvrdí to, co se mu právě hodí, ale nikdo nesmí poznat, že jsou v tom rozpory, proto na přímé otázky neodpovídá.

3.
Práce s emocemi.
Manipulátor se bojí racia, protože dobře tuší, že tam by mohl být odhalen. Nabádá ostatní, aby věřili svému srdci a svým pocitům a zároveň si získává sympatie svých objektů zájmu a tím si pojišťuje, že mu bude věřeno proto, že ho „lidé mají rádi“.
Na potvrzení svých dobráckých úmyslů často přichází s citacemi, či příběhy o kladných hrdinech, přičemž všem posluchačům musí být zcela jasné, že on je minimálně stejně dokonalý, jako onen kladný hrdina. V případě, že s příběhem přijde někdo jiný, nezapomene se svojí trochou do mlýna přidat nějakou tou pochvalou a upozorněním tak na sebe. Účel je tentýž. Nikdo nesmí zůstat na pochybách o jeho ušlechtilých motivacích.

4.
Odvádění pozornosti.
V diskusi s manipulátorem zjistíte, že manipulátor od některých témat zběhne a přesměruje vaší pozornost nenápadně na téma zcela jiné. Otázky nechá nezodpovězené a pokud se k nim chcete vracet, označí je jako nedůležité a vyzve k diskusi na jim nově nastolené téma, „které je přece mnohem důležitější“.

5.
Podsouvání.
Manipulátor vám podsune nějakou myšlenku, která se vás osobně týká a když pátráte po tom, proč vám ji sděluje, začne vám vysvětlovat, že pouze reaguje na vaše postoje, že to, co vám říká, není z jeho hlavy, ale jen reakce na to, co jste sdělili. Typickým sdělením manipulátora je to, že on jen odrazí vaše pocity a sdělení, a to, co na něm vidíte negativního, je vlastně váš problém (ona myšlenka zrcadlení také pochází ze starého Řecka, v mnoha směrech je pravdivá a užitečná, ale manipulátor ji využívá účelově a vždy ve svůj prospěch).

6.
Využívání vyšší autority.
Manipulátor používá vyšší autority jako je „Bůh“, „veřejné mínění“, „všeobecně známá pravda“ apod., aby dal přesvědčivost svým myšlenkám. Svoje myšlenky prezentuje jako objektivní fakta a diví se, nebo se blahosklonně usmívá tomu, že to prostě jen nechápete.

Co je cílem manipulátora? To je různé. Někdy je to potřeba ovládat ostatní, někdy jsou to peníze, někdy pocit moci, nepřijímání názoru, apod.. vždy to však maskuje pod nějaké jiné motivy, které se zdají být dobré a ušlechtilé. Využívá manipulace k tomu, aby vám zabránil racionálně rozebrat jeho chování.


Naposledy upravil toora dne ne listopad 01, 2009 4:41 pm, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Evik
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2007
Příspěvky: 1845

PříspěvekZaslal: ne listopad 01, 2009 4:40 pm    Předmět: Citovat

samanka napsal:

Tahle přestřelka mě začíná bavit.


Nic mi do toho není, protože to není moje. Ale nechcete to holky ukončit ?


Naposledy upravil Evik dne ne listopad 01, 2009 10:17 pm, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
samanka
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2002
Příspěvky: 3733

PříspěvekZaslal: ne listopad 01, 2009 4:59 pm    Předmět: Citovat

[šamanko, přestřelky - to je boj o slovíčka - to Tě baví ? Mě tedy vůbec ne. Já studovala holismus.[/quote]

Hmmm že jsi studovala holismus je sice opravdu úžasné, ale chytáš nás za slovíčka a účastníš se bojůvek úplně stejně jako my obyčejní nestudovaní smrtelníci. Tomu nerozumím.

šamanka
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
kamo
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 29.6. 2005
Příspěvky: 901

PříspěvekZaslal: út listopad 03, 2009 10:50 am    Předmět: Citovat

samanka napsal:

2 510 - lidí je zde registrováno, málo těch, kteří ten tlak tady usáli. Raději odešli, nebo si jen čtou a bojí se říci byť jedno slovo.

Idea Jak ty to ženská děláš? Nejen že vidíš do nás všech co tu píšeme, ty dokonce přesně víš i to, co si myslí ti, kteří nepíší! Idea
šamanka


Ehm...nic moc mi do toho vašeho trojlístku a jeho záležitostí není, ale tohle mě zaujalo.
Opravdu je zde tolik zaregistrovaných? Zkuste si letmo spočítat, kolik lidí zde aktivně píše. Píše, ne že se jen přihlásí. A aktivně - víc než jednou měsíčně.

Otázka pro sociologa - proč?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
samanka
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2002
Příspěvky: 3733

PříspěvekZaslal: út listopad 03, 2009 11:16 am    Předmět: x Citovat

kamo:
Alespoň co vím, tak počet zaregistrovaných je trochu matoucí. Taky jsem zaregistrovaná na různých fórech, kam už jsem nikdy nenakoukla a ani
nevím, jaký nick jsem si zaregistrovala o heslu nemluvě.
A těch co sem nechodí nebo jen skutečně jednou za čas bude asi dost.
Další jsou ti, kteří se registrují znovu, mění z nějakého důvodu nick
nebo se hlásí pod několika.
Pak jsou tu nepsavci, tedy lidi, kteří raději čtou, ale neradi píší, nebaví je to.
A nakonec je tu kategorie lidiček, kteří nemají odvahu napsat, třeba proto aby nevypadali hloupě, protože se necítí dost znalí a zkušení (nakonec když překonají ostych, tak se z nich můžou stát velice rychle ostřílení diskutéři) nebo mají pocit, že jejich otázky by mohly být nesrozumitelné, příliš začátečnické, mimo mísu atd.
Ono vyrazit s kůží na trh taky vyžaduje trochu odvahy jak na psaní, tak na přijetí reakcí, které můj příspěvek vyvolá. Však víš!

Tenhle malý sociologický průzkum vyplývá ze zkušenosti se všemi zde uvedenými kategoriemi. Ani naživo mi konverzace problémy vskutku nedělá Laughing

šamanka
PS: všimni si někdy počtu lidí co jsou tady v tom okýnku vlevo, ovšem týdenní návštěvnost je dost zavádějící, hodně z nás sem chodí za týden vícekrát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
sanmoon
Excelentní uživatel
Excelentní uživatel


Registrace: 11.6. 2009
Příspěvky: 141

PříspěvekZaslal: út listopad 03, 2009 11:27 am    Předmět: Citovat

Smile)

Naposledy upravil sanmoon dne st listopad 04, 2009 11:31 am, celkově upraveno 4 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
toora
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 9.7. 2005
Příspěvky: 3774

PříspěvekZaslal: út listopad 03, 2009 11:45 am    Předmět: Citovat

Já tedy nevím, Sanmoon, který ze svých oblíbených triků na mně právě teď zkoušíš Wink , ale jestli budeš takhle pokračovat, tak bude muset Broněk brzo založit nový Reikiwebík, protože se sem tyhle role potištěného toaleťáku asi brzy nevejdou. Smile

Mimochodem…s tím webem Tety Kateřiny, jakože "autorstvím" to beru jako kompliment.


Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
sanmoon
Excelentní uživatel
Excelentní uživatel


Registrace: 11.6. 2009
Příspěvky: 141

PříspěvekZaslal: út listopad 03, 2009 11:51 am    Předmět: Citovat

Smile

Naposledy upravil sanmoon dne st listopad 04, 2009 11:32 am, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Lendulka
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 6.2. 2009
Příspěvky: 584

PříspěvekZaslal: út listopad 03, 2009 12:08 pm    Předmět: Citovat

sanmoon napsal:
http://www.tetakaterina.cz/
_______________________
Tak, Tooro, našla jsem Tvé stránky.


sanmoon napsal:
Že jsem Tě zestřelila ? Asi ano, zasloužila jsi si to. Já nikomu výklad neříkám, byť bych tam viděla bůhvíco - když si sám o ten výklad neřekne. Tedy - držím se etických morálních zásad - NEUDĚLOVAT NEVYŽÁDÁNÉ RADY. Nesla bych pak zodpovědnost za toho člověka, který o to nestál.

Že se Tí nechce studovat, když je Ti 42 let ? Tak věz, že já jsem v Tvých letech studovat začala a dělám to dodnes. Neříkej mi " holka zlatá " - když to nemyslíš upřímně.
______________________________

Ať toto poslouží všem, kteří ještě váhají, po které cestě jít.

Kdo to tady dělá upřímně a není to Reki, co dělá - řeknu na plnou pusu. Je to Mirek a Filip. Ti své srdce otevírají přímo Duchu Svatému. K nim běžte a nebudete bloudit. Možná tu jsou i jiní, do těch jsem se nedívala, nebo s nimi nemám písemný kontakt.

Své koníčky, záliby, email, www stránky neskrývám, jsou v mém profilu, aby každý věděl, kdo s ním hovoří.

Ostatním vše dobré Milena Plachá




Jmenuji se Lenka Jelínková, když už jsme u toho představování. Žádné www stránky nemám, takže co mě baví či nebaví o mě ví moji blízcí a popřípadě něco sdělím na RW. Když to někoho zajímá, tak ho to zajímá, když ne tak ne.

Milá Mileno, ať si myslím o komkoli z tohoto fóra cokoli (včetně Toory), radši ho osobně nebo písemně pošlu do prdele, než abych vyplodila takový elaborát. Viz výše. Ani jsem to nečetla celé, protože jednak nevím, jestli Toora je nějaká teta Kateřina, nebo Karel Novák a jednak je mi to jedno.

Píšeš, že se držíš nějakých etických zásad, ale povím ti, že tvoje příspěvky na mě působí, jako by je psaly dvě "Sanmůnky". Jedna mírná, klidná, v poho a druhá jak vystřelená z krabičky. Trochu schýza.............


Taky jsem ze začátku na tomhle fóru několikrát narazila, než mi došlo, že i od lidí, kteří mi nejsou přes písmenka třeba sympatičtí, se mám co učit. Třeba od Sunnyiho.......


A nevím, jestli jsi Filipovi a Mirkovi neudělala spíš medvědí službu. Myslím, že by se každý z nás měl rozhodovat sám a ne na doporučení někoho, že ten a ten se otvírá Duchu svatému. Nehodnotím ani nesoudím, kdo se Duchu svatému otvírá a kdo ne. Já na rozdíl od tebe do lidí nevidím.

No prostě jsem ti chtěla sdělit, že jsi se v mých očích shodila, spíš než bys shodila Tooru.................... Toť vše.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
kamo
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 29.6. 2005
Příspěvky: 901

PříspěvekZaslal: út listopad 03, 2009 12:13 pm    Předmět: Citovat

sanmoon napsal:

Díky Tobě - se mi slavná REIKI totálně zhnusila. Zhnusila proto, že teď vidím, kdo s ní pracuje a ještě se nestydí brát za to Duchovno peníze.


Sanmoon, vážně se mezi vás tři nechci míchat, ale tady už musím - už proto, že jsem tohle vlákno založil a jen zírám co se tu děje.
Dejte si třebas po hubě, pro mě za mně, ale netahej do toho reiki jako takovou, ta za to nemůže. Chápu, že jsi vytočená, ale argumenty jako tenhle - a použila jsi ho už podruhé - Ti moc nepomůžou.
Opakuji - reiki za to nemůže. Ona je jen nástroj v rukou lidí.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
toora
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 9.7. 2005
Příspěvky: 3774

PříspěvekZaslal: út listopad 03, 2009 12:53 pm    Předmět: Citovat

sanmoon napsal:
Díky Tobě - se mi slavná REIKI totálně zhnusila. Zhnusila proto, že teď vidím, kdo s ní pracuje a ještě se nestydí brát za to Duchovno peníze.

Možná, že Tě Sanmoon trošku uklidní, že v tomto oboru nepodnikám Wink

Je dobré, že jsi se pustila do diskutování na veřejném fóru.
Občas tady čtu takové řádky, jako jsou ty Tvoje - tj.někoho, kdo sem přišel (aniž si toho je vědom) pouze k vlastnímu sebepotvrzení, a pokud se mu to nedaří, kouše, škrábe, štípe, ale především manipuluje s čímkoli a neštítí se čehokoliv, aby svého sebepotvrzení dosáhl, nebo alespoň nějak uvolnil svoji tenzi z toho jak druzí "nechápou" jeho schopnost a ušlechtilost.
Tím lépe, protože tím dříve tyhle, dosud skryté, "pěknosti" každého manipulanta vyplavou na povrch, a tak je na ně alespoň lépe vidět.
A to je taky potom to, co se nám může opravdu hnusit.

Jestliže Sanmoon na čas přestaneš s Reiki, coby „pomocník“ druhých (viz. se mi "REIKI totálně zhnusila"), je to víc, než bych snad kdy od naší zdejší výměny zde očekávala.

Měj se fajn.


Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> ReikiWeb Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Další
Strana 5 z 8

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001-2003 phpBB Group
phpBB port v2.0.7 based on Tom Nitzschner's phpbb2.0.6 upgraded to phpBB 2.0.7 standalone was developed and tested by:
ChatServ, mikem,
and Paul Laudanski (aka Zhen-Xjell).

Version 2.0.7 by Nuke Cops © 2004 http://www.nukecops.com




Web pohání Copyright © Redakční systém UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena.
Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.16 sekund