Fórum - Zobrazit téma - Různé cesty - Reikiwebík

Vítej človíčku na Reikiwebík!
  Vítej   Anonyme

     Menu
· Domů
· akce
· Akce_Reiki
· Archív článků
· Diskuzní fórum
· Hledání
· Ke stažení
· Témata článků
· Top 10
· Kalendář akcí

· Reiki Seznam
· Reiki kluby
· Kalendář Reiki kurzů


· ReikiWeb - starý 1
· ReikiWeb - starý 2

     Návštěvnost

Statistiky pro Reikiwebík


Diskuzní fórum

Reikiwebík :: Zobrazit téma - Různé cesty
 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   Osobní nastaveníOsobní nastavení   PřihlášeníPřihlášení 

Různé cesty
Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5, 6  Další
 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Duchovno všeobecně
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
toora
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 9.7. 2005
Příspěvky: 3774

PříspěvekZaslal: so červenec 13, 2013 12:21 pm    Předmět: Různé cesty Citovat

dominika napsal:
Jenže lidi by měli...
...a rozhodně by podle mě neměli...

toora napsal:
Tohle je Dominiko jedna z velmi rafinovaných pastiček ega, dobré je se na to kouknout hodně zblízka.

dominika napsal:
Jak jsi to myslela s tou pastičkou...?
Pro mě je ego fajn přítel...


Jesti je pro tebe lež (něvědomí-iluze, klam, mája) přítelem, proč jdeš za Pravdou, Dominiko?

Smile
P.S.
Aby nedošlo k omylu, nemyslím tím, že by pro tebe mělo být ego „nepřítelem“, jenže…
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
tobee
Velmi zkušený uživatel
Velmi zkušený uživatel


Registrace: 10.9. 2011
Příspěvky: 88

PříspěvekZaslal: so červenec 13, 2013 1:45 pm    Předmět: Re: Různé cesty Citovat

dominika napsal:
Jenže lidi by měli...
...a rozhodně by podle mě neměli...

Mě k tomu napadlo tohle podobenství: pampeliška a sedmikráska - jsou to rostliny a smyslem existence jich obou je dosáhnout zralosti - plodu. Každá má ale od přírody trochu jiné naprogramování, trochu jinou strukturu rostlinného těla - i když rostou vedle sebe na louce a tentýž proces fotosyntézy oběma umožňuje přijímat energii Slunce a používat ji k dozrávání.

Přirozeně vnímám jako funkční to, co pomáhá mně, ale současně si uvědomuju, že ten druhý - dokonce i když jsme si povahou dost podobní - není "pampeliška" jako já. Takže když se objeví přesvědčení, co by ten druhý (ti druzí) měl či měli (neměli) dělat, protože právě tohle pomáhá (nepomohlo) mně, stačí vzpomínka na louku plnou nejrůznějších rostlin Smile ... posudek/odsudek se rozpozná a přijme jen jako jeden z mnoha obsahů vědomí. Ztratil tím sílu diktovat, co každému doporučit a před čím varovat.

Množství duchovních nauk, učitelů a pomocníků se tak změní v ohromnou nabídku možností a v šanci prohlubovat svou intuici, co z toho právě teď se dá použít jako pomoc na Cestě. Upoutalo to v pravou chvíli pozornost - protože možná dozrál čas k nasměrování pozornosti tím směrem. Třeba k nějakému sklonu mé mysli, který si zatím neuvědomuju.

Dnešní duchovní směry, knihy, školy a učitelé nabízejí nejrůznější druhy ovoce i prostředky a návody k jeho vypěstování. Pochopitelně každý může nabízet to, co vyrostlo na jeho zahrádce a s čím má zkušenost, případně i to, o čem je přesvědčený a s čím zkušenost nemá. Přijde mi jako ztráta času posuzovat a srovnávat, co je v nabídce každého z nich nedokonalé. Mě ta šíře současných duchovních nabídek naopak těší, nic z toho nevnímám jako marné. Každého z nás to nutí učit se spoléhat na vlastní intuici a cestou k tomu je zpočátku i volba něčeho, co právě teď není pro nás to pravé. Ale ani takovou volbu nevidím jako náhodu, člověk se má z toho poučit, jak ne, a pochopit, proč ne (právě teď, případně proč jeho vnitřní nastavení potřebuje něco trochu jiného), a obrací to znovu a znovu pozornost k vnitřnímu vedení. Které nás vede prostřednictvím všeho, s čím se v životě setkáváme.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
sunnyi
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 15.12. 2004
Příspěvky: 1031

PříspěvekZaslal: so červenec 13, 2013 2:01 pm    Předmět: Re: Různé cesty Citovat

dominika napsal:
cesta je zbytečná, když cíl je věčný, neměnný a stále přítomný stačí uvolnění se a přijetí, že cest netřeba, že v cíli už jsme ( v té chvíli se mnoho nemocí rozpadá zcela samovolně...

K tomu jsem četla krásný postřeh, už nevím kde a kdo je autorem, ale popisuje duchovní hledání a to čemu se říkává duchovní cesta pocitům, které (pohádkově vzato) prožívá diamant, který se rozhodl se stát drahým kamenem... strávil nesmyslné množství času tím, než se konečně mohl sám sobě zasmát, že hledá to, co nikdy neztratil.. drahým kamenem ze své podstaty vždycky byl a bude i dál...


toora napsal:
Jesti je pro tebe lež (něvědomí-iluze, klam, mája) přítelem, proč jdeš za Pravdou, Dominiko?


Dominika někam jde?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
toora
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 9.7. 2005
Příspěvky: 3774

PříspěvekZaslal: so červenec 13, 2013 2:33 pm    Předmět: Re: Různé cesty Citovat

toora napsal:
Jesti je pro tebe lež (něvědomí-iluze, klam, mája) přítelem, proč jdeš za Pravdou, Dominiko?


sunnyi napsal:
Dominika někam jde?


Je to dost možné, protože zrovna teď tady nic nepíše Wink
Já třeba v tuhle chvíli nikam nejdu, protože sedím a píšu ti tohle.

Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
sunnyi
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 15.12. 2004
Příspěvky: 1031

PříspěvekZaslal: so červenec 13, 2013 3:27 pm    Předmět: Citovat

Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
dominika
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 30.6. 2013
Příspěvky: 685

PříspěvekZaslal: so červenec 13, 2013 3:31 pm    Předmět: Re: Různé cesty Citovat

toora napsal:
dominika napsal:
Jenže lidi by měli...
...a rozhodně by podle mě neměli...

toora napsal:
Tohle je Dominiko jedna z velmi rafinovaných pastiček ega, dobré je se na to kouknout hodně zblízka.

dominika napsal:
Jak jsi to myslela s tou pastičkou...?
Pro mě je ego fajn přítel...


Jesti je pro tebe lež (něvědomí-iluze, klam, mája) přítelem, proč jdeš za Pravdou, Dominiko?

Smile
P.S.
Aby nedošlo k omylu, nemyslím tím, že by pro tebe mělo být ego „nepřítelem“, jenže…


Tak jsem našla nové téma... Smile

Pro mě ego není ani lež, ani klam, ani mája, ani nevědomí... pro mě je ego pocit oddělenosti od celku... a nemám pocit, že bych se proti němu měla bránit... jen ho přijmout...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
toora
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 9.7. 2005
Příspěvky: 3774

PříspěvekZaslal: so červenec 13, 2013 4:35 pm    Předmět: POZORNOST x PROJEKCE Citovat

Přečti si to ještě jednou prosím, o bránění se egu tady nebyla žádná řeč.

Nepsala jsem o egu, ale o jeho „pastičkách“, ale dobrá...píšeš, že ego je pocit oddělenosti od celku, tak tedy ego není pocit (pozorováním se na to dá lehce přijít) pocity pouze vyvolává.

Co to ego podle tebe opravdu je, jak a čím vzniká, co způsobuje, a proč je pro tebe přítelem?

Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
dominika
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 30.6. 2013
Příspěvky: 685

PříspěvekZaslal: so červenec 13, 2013 5:10 pm    Předmět: Citovat

Podle mě je ego stav bytí v němž se nacházím ve vnitřním pocitu oddělenosti od celku. Například...Když jednám z úrovně ega, cítím se potěšeně a hrdě, když mě někdo pochválí a neuvědomím si, že v té chvíli, kdy jsem byla vykonavatelem něčeho hezkého pro druhého proto, že mnou promlouval celek - tedy to bylo pyšné ego...
Z úrovně ega jednám, když si neuvědomím, že druzí jsou ve své podstatě stejné božské podstaty jaké já a mám chuť je zavrhnout a odstoudit ( když se dotknou něčeho, co mě nesedí), nebo když mám pocit, že jsem vyvolená být někým, kdo má pomáhat druhým a jsem na tu svoji roli hrdá (když přitom stejnou měrou jako já jsou božími bytostmi i ostatní a kdo je dobrý je jedině celek...) Takže jednat z úrovně ega by se mohlo trochu porovnat jednání z úrovně neuvědomění si celkových souvislostí...

Já vím, že jsi nepsala o bránění, ale když se něco pojmenuje přítelem, cítím to jinak, jakože když se přistihnu, že konám z úrovně ega a uvědomím si to, protože ego pro sebe beru za kamaráda, poděkuju mu, že mi posloužilo, ono mi taky poděkuje, že jsem byla zpětně dost pozorná a dokázala si to uvědomit, zasmějeme se tomu a jde se dál...
když si uvědomím, že nějaké moje jednání bylo z úrovně ega (pokud jsem v situaci pozorná a přítomná, nikdy z úrovně ega nejednám, to jen někdy, když je moje pozornost nedostatečná, se zpětně uvědomím, že to bylo egoistické např... pojmenování, že ego je iluze mi nepomáhá, ale způsobí, že se za svoje chování budu stydět, nebo se na sebe zlobit, že jsem byla málo pozorná....)
ale to jsou moje vysvětlivky... Smile


jinak v tom psaní předtím, jsem byla dost přítomná a pozorná, vím, že to zní blbě, když řeknu, co by lidi podle mě měli a neměli,ale je to jen názor... a past ega tam nevidím, co se ti teda na tom zdá tou pastičkou?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
dominika
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 30.6. 2013
Příspěvky: 685

PříspěvekZaslal: so červenec 13, 2013 5:43 pm    Předmět: Re: Různé cesty Citovat

toora napsal:


Jesti je pro tebe lež (něvědomí-iluze, klam, mája) přítelem, proč jdeš za Pravdou, Dominiko?



Když já už nemám pocit, že bych za Pravdou šla... už nemám pocit , že jsem od ní oddělena a že ji mám najít....

Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
dominika
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 30.6. 2013
Příspěvky: 685

PříspěvekZaslal: so červenec 13, 2013 6:17 pm    Předmět: Re: Různé cesty Citovat

tobee napsal:
dominika napsal:
Jenže lidi by měli...
...a rozhodně by podle mě neměli...

Mě k tomu napadlo tohle podobenství: pampeliška a sedmikráska - jsou to rostliny a smyslem existence jich obou je dosáhnout zralosti - plodu. Každá má ale od přírody trochu jiné naprogramování, trochu jinou strukturu rostlinného těla - i když rostou vedle sebe na louce a tentýž proces fotosyntézy oběma umožňuje přijímat energii Slunce a používat ji k dozrávání.

Přirozeně vnímám jako funkční to, co pomáhá mně, ale současně si uvědomuju, že ten druhý - dokonce i když jsme si povahou dost podobní - není "pampeliška" jako já. Takže když se objeví přesvědčení, co by ten druhý (ti druzí) měl či měli (neměli) dělat, protože právě tohle pomáhá (nepomohlo) mně, stačí vzpomínka na louku plnou nejrůznějších rostlin Smile ... posudek/odsudek se rozpozná a přijme jen jako jeden z mnoha obsahů vědomí. Ztratil tím sílu diktovat, co každému doporučit a před čím varovat.
.


Hezké podobenství s těmi kytičkami... Smile Mám taková přirovnání ráda...

Smile

Varování před něčím stavím na úroveň zájmu o druhého člověka...
Jsem vděčná jiným, když o mě mají takový zájem, že jim stojím za to, aby mě varovali nebo se snažili ochránit před něčím, co považují za nevhodné... (Nejsem zrovna z těch, co by poslechli, já si ten nos nabít musím sama,abych tomu uvěřila,ale nikdy nezapomenu na to, že jsem někomu stála za to, že se mě před nějakou, podle něj pitomostí, snažil ochránit).....
Samozřejmě, že pokud těmi druhými, nejsou úplně malé děti, kterým lze vnutit rodičovskou vůli i přes jejich odpor, dospělákovi dost dobře nejde něco nadiktovat.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
toora
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 9.7. 2005
Příspěvky: 3774

PříspěvekZaslal: so červenec 13, 2013 6:21 pm    Předmět: Citovat

dominika napsal:
Podle mě je ego stav bytí v němž se nacházím ve vnitřním pocitu oddělenosti od celku.

Není to tak. To, čemu se pracovně říká ego, je tím, co způsobuje tento stav bytí, ale samo o sobě není stavem bytí. Zkus jít ještě blíž k tomu…co to tedy je?

Úrovně jednání jsou často představou učitelů, co se tady někde kritizují, tedy různých duchovňáckých kurzů apod.
Pokud jde o pozice, tak potom to, co se dá objektivně pozorovat, je to, jak moc ego svoje pozice drží, a lakmusovým papírkem jsou naše emoce a vyhranění se vůči tomu, co nás „ohrožuje“ a co jako ohrožení vnímáme. Jsou to však často velmi nepatrná hnutí.

dominika napsal:
Takže jednat z úrovně ega by se mohlo trochu porovnat jednání z úrovně neuvědomění si celkových souvislostí....

Ano, hledání a uvědomování si souvislostí, kauzality, je jedna z fází procesu, která se nedá přeskočit, ale sama o sobě nestačí k tomu, abychom (stále dokola) nepodléhali svým spouštěcím mechanismům.

dominika napsal:
…protože ego pro sebe beru za kamaráda, poděkuju mu, že mi posloužilo, ono mi taky poděkuje, že jsem byla zpětně dost pozorná a dokázala si to uvědomit, zasmějeme se tomu a jde se dál...

Kdo se směje, a kdo tady komu tedy děkuje Dominko?


dominika napsal:
vím, že to zní blbě, když řeknu, co by lidi podle mě měli a neměli,ale je to jen názor... a past ega tam nevidím, co se ti teda na tom zdá tou pastičkou?

V tom, co píšeš o egu a kamarádství je obsaženo prosté uvědomění, pochopení, přijetí a poděkování?
A proč si myslíš, že ti lidé, o kterých mluvíš „že by měli a nebo neměli...“ nepotřebují ke svému uvědomění a pochopení právě toto, tj, například projití iks kursy, prožít to, či ono?
Odkud hovoříš, když víš, co je pro koho dobré a co ne? Smile
Past ega je v obracení se ven a ve „starosti“, že něco je špatně a že by to mělo být nějak úplně jinak. A past to je obzvláště záludná v tom, že nám namluví, že je to potřebné (jeví se býti někdy dokonce ušlechtilé) se v myšlenkách a projevech zabývat tím, co by kdo měl a neměl.

Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Krabas
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 23.3. 2004
Příspěvky: 1658

PříspěvekZaslal: so červenec 13, 2013 6:43 pm    Předmět: Citovat

Dominiko musíš být krásný člověk.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
dominika
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 30.6. 2013
Příspěvky: 685

PříspěvekZaslal: so červenec 13, 2013 6:57 pm    Předmět: Citovat

toora napsal:
dominika napsal:
Podle mě je ego stav bytí v němž se nacházím ve vnitřním pocitu oddělenosti od celku.

Není to tak. To, čemu se pracovně říká ego, je tím, co způsobuje tento stav bytí, ale samo o sobě není stavem bytí. Zkus jít ještě blíž k tomu…co to tedy je?


No, počkej...to teda nevím... neschopnost naplno vnímat přítomnost,nepozornost, nebdělost?


toora napsal:
dominika napsal:
…protože ego pro sebe beru za kamaráda, poděkuju mu, že mi posloužilo, ono mi taky poděkuje, že jsem byla zpětně dost pozorná a dokázala si to uvědomit, zasmějeme se tomu a jde se dál...


Kdo se směje, a kdo tady komu tedy děkuje Dominko?


ano, máš pravdu , je to srandovní a nesmyslná pomůcka pro to, abych se v případě, kdy si uvědomím svoji nepozornost se nemusela tím nadále zabývat, což jsem dříve dost třeba řešila jako neúspěch atd... ale kupodivu mi to funguje.... jasně, že pozorovatel si povídá s pozorovaným v jedné společné mysli


toora napsal:
dominika napsal:
vím, že to zní blbě, když řeknu, co by lidi podle mě měli a neměli,ale je to jen názor... a past ega tam nevidím, co se ti teda na tom zdá tou pastičkou?

V tom, co píšeš o egu a kamarádství je obsaženo prosté uvědomění, pochopení, přijetí a poděkování?

ano

[quote="toora"]
dominika napsal:
A proč si myslíš, že ti lidé, o kterých mluvíš „že by měli a nebo neměli...“ nepotřebují ke svému uvědomění a pochopení právě toto, tj, například projití iks kursy, prožít to, či ono?
Odkud hovoříš, když víš, co je pro koho dobré a co ne? Smile


z úrovně zájmu o druhé



[quote="toora"]
dominika napsal:
Past ega je v obracení se ven a ve „starosti“, že něco je špatně a že by to mělo být nějak úplně jinak. A past to je obzvláště záludná v tom, že nám namluví, že je to potřebné (jeví se býti někdy dokonce ušlechtilé) se v myšlenkách a projevech zabývat tím, co by kdo měl a neměl.


to ano, to souhlasím


Naposledy upravil dominika dne so červenec 13, 2013 7:22 pm, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
tobee
Velmi zkušený uživatel
Velmi zkušený uživatel


Registrace: 10.9. 2011
Příspěvky: 88

PříspěvekZaslal: so červenec 13, 2013 7:19 pm    Předmět: Re: Různé cesty Citovat

dominika napsal:

Varování před něčím stavím na úroveň zájmu o druhého člověka

Varování vychází z pocitu "já vím, jak je to správně". Jako správné to ohodnotilo ego, osobní já, které posuzuje všechno buď jako správné, nebo jako nesprávné, a automaticky samo sebe vnímá jako toho, kdo na rozdíl od těch kolem ví, jak to má správně být: jenže právě tím se samo vyčleňuje z Celku.

Když ale spolu s kamarádem dáme řeč o tom, co k čemu podle mé zkušenosti vede, může se - bude-li chtít - na to nezaujatě podívat z nového pohledu, který se mu tím otevřel. Je jen na něm, jestli ho to osloví, nebo ne. A ať se rozhodne jakkoliv, bude to v tu chvíli právě to, k čemu vnitřně dozrál. To platí oboustranně. Navíc se může ukázat, že každý takový rozhovor rovného s rovným přináší určité nové pochopení souvislostí i mně, že kupodivu od každého se můžeme něčemu naučit, ať už jak ano, nebo jak ne.

Takový projev zájmu o druhého nás sbližuje, na rozdíl od varování, kterým se vědoucí ego bezděčně staví nad ty druhé.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
toora
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 9.7. 2005
Příspěvky: 3774

PříspěvekZaslal: so červenec 13, 2013 8:49 pm    Předmět: Citovat

Citace:
…protože ego pro sebe beru za kamaráda, poděkuju mu, že mi posloužilo, ono mi taky poděkuje, že jsem byla zpětně dost pozorná a dokázala si to uvědomit, zasmějeme se tomu a jde se dál...

Citace:
Kdo se směje, a kdo tady komu tedy děkuje Dominko?

Citace:
...jasně, že pozorovatel si povídá s pozorovaným v jedné společné mysli

Kdeže, to si jen ego povídá s egem, neboli samo se sebou Smile pozorovatel jen pozoruje a tím „nasvěcuje“, aby i samotnému egu bylo po čase trapný se samo sebe ukonejšovat.
To, že ego děkuje, že posloužilo, to je představa, v tomto případě ega uctivého, i když dokáže opravdu ledas jaké kousky, aby nemuselo vyklidit pole, třeba si i hrát na to, že je rádo, když mu jde o kejhák.
Co na tom vídím jako přínosné, je fakt, že jsi schopná (jsme schopni) si svoje hnutí uvědomit, a to postupně se stále menším zpožděním.

*****

dominika napsal:
Podle mě je ego stav bytí v němž se nacházím ve vnitřním pocitu oddělenosti od celku.

toora napsal:
To, čemu se pracovně říká ego, je tím, co způsobuje tento stav bytí, ale samo o sobě není stavem bytí. Zkus jít ještě blíž k tomu…co to tedy je?

dominika napsal:
No, počkej...to teda nevím... neschopnost naplno vnímat přítomnost,nepozornost, nebdělost?

Dobereme se.
To, že myšlenky těkají z minulosti do budoucnosti a tím mizí "teď", neboli neschopnost vnímat přítomnost, je až následek, ale čeho? Čím přesně k tomuhle došlo?

Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Duchovno všeobecně Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5, 6  Další
Strana 1 z 6

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001-2003 phpBB Group
phpBB port v2.0.7 based on Tom Nitzschner's phpbb2.0.6 upgraded to phpBB 2.0.7 standalone was developed and tested by:
ChatServ, mikem,
and Paul Laudanski (aka Zhen-Xjell).

Version 2.0.7 by Nuke Cops © 2004 http://www.nukecops.com




Web pohání Copyright © Redakční systém UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena.
Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.14 sekund