Fórum - Zobrazit téma - Konec Reiki? - Reikiwebík

Vítej človíčku na Reikiwebík!
  Vítej   Anonyme

     Menu
· Domů
· akce
· Akce_Reiki
· Archív článků
· Diskuzní fórum
· Hledání
· Ke stažení
· Témata článků
· Top 10
· Kalendář akcí

· Reiki Seznam
· Reiki kluby
· Kalendář Reiki kurzů


· ReikiWeb - starý 1
· ReikiWeb - starý 2

     Návštěvnost

Statistiky pro Reikiwebík


Diskuzní fórum

Reikiwebík :: Zobrazit téma - Konec Reiki?
 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   Osobní nastaveníOsobní nastavení   PřihlášeníPřihlášení 

Konec Reiki?
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5 ... 11, 12, 13  Další
 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Vše ostatní, ale o Reiki
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
dominika
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 30.6. 2013
Příspěvky: 685

PříspěvekZaslal: út červenec 02, 2013 3:35 pm    Předmět: Citovat

Křesťanské praktiky z toho nijak nevyčleňuju a ani se nedomnívám, že můj názor by mohl změnit celosvětové používání esoterních hraček...Podle mě je v pořádku, pokud je lidé berou jako hračku. Pak o nic moc nejde... Obšas si nechat jen tak pro zábavu vyložit karty, zavěštit si, jenže jak to člověk vezme vážně, koleduje si o problém, podle mě, z vlastních zkušeností...

Jen mi , co se křesťanských praktik a zasvěcování (obřadů) týče, zatím není známo ( a může to být moji nedostatečným přehledem, protože se té oblasti nevěnuju tak intenzivně jako esoterické), že by byl popsán případ, že po křesťanském obřadu (křest a další, kdy zcela jistě taky dochází k vědomému předávání energie, dojde u člověka k neblahým psychickým změnám...., což se při kontaktu s esoterikou děje dost často...Toto fakt nevím...možná se to u křesťanství taky občas děje?

Harmoniku, k tomu Tvému postřehu, že se v kostele lidičkové modlí a každý z nich je nějak tělesně nezdravý... Už se nedomnívám, že čistota ducha musí nutně znamenat čistotu a dokonalost těla. Tato teorie mě osobně přinesla mnohaleté trápení a nesvobodu.

Jako by fyzické zdraví bylo nějakou metou, které se má dosahovat.O tomhle jsem přemýšlela hrozně moc dlouho. Nosím brýle od 14 ti let. jako jediná z rodiny...Prostě špatně vidím na dálku. Jako puberťačka jsem řešila jen svoji "krásu" a vliv brýlí na můj vzhled. Víc nic. Při setkání se s esoterickou poučkou, že jen zdravá duše produkuje i zdravé a dokonalé tělo, za že se nic neděje bez příčiny a nalezením příčiny a jejím zharmonizováním se fyzické projevy zharmonizují taky, začal můj hon za zdravýma očima a zdravou duší, která, když ji uzdravím (protože musí být nemocná, když produkuje krátkozraké oči) zapůsobí na fyzický zrak....Začal můj duševní maraton Hledání příčin, kdy jsem se z různých publikací, článků, knih i od různých esoteriků dozvěděla všechny možné teorie o tom, proč špatně vidím od minulých životů, přes karmu a to, že určitě něco nechci vidět, proto špatně vidím... Teď, po mnoha letech se konečně cítím být od tohoto honu za zdravím osvobozena. Mimochodem - špatně vidím stále stejně, žádná změna... Žádná z esoterních rad mi nedokázala pomoct v tom, o co jsem usilovala a poté i neusilovala, ale v podvědomí si to představovala jako splněné.... a že jsem tomu opravdu poctivě věnovala spoustu energie, proseb, praktik...skoro 20 let...
Dnešní můj závěr je, že to něco, co nás přesahuje prostě z nějakého neznámého důvodu chce, abych viděla špatně a nosila brýle a tak to je. Není třeba se tím trápit a hledat příčiny. Jen to přijmout a naučit se s tím plnohodnotně žít... Stále vidím špatně, ale v duši už mám klid a mír. Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Damao
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 13.1. 2003
Příspěvky: 2756

PříspěvekZaslal: út červenec 02, 2013 9:19 pm    Předmět: Citovat

Takže - i za mně - to ukončeme.
Určitě by bylo možné poukázat na čarodějnické procesy - pokud se ale při nich udělalo někomu zle, bohužel pro něj to mělo fatální konec. Vymýtači "ďábla" a exorcisti vykonávají své dílo i dnes.
V ezoterice se někomu udělá špatně většinou jen proto, že ten, kdo terapii řídí, nemá potřebné zkušenosti k tomu, co dělá. Postup neodpovídá stavu klienta, který vyhledal pomoc. Pakliže není terapie vedena s ohledem na stav klienta - ať už fyzický, dušení, nebo duchovní - jsou například používány pojmy, jimiž dotyčný klient nerozumí, nebo se zneužívá sugescí - může to mít neblahé následky. Zažil jsem také například "zhroucení" klientky, která - podle svého tvrzení - prodělala hysterický záchvat, jako reakci na nějakou "očistnou meditaci" - pak se ukázalo, že se tímto způsobem teatrálně zbavovala pocitu viny za nevěru svému manželovi - říkala: to, co prožívám, prostě nemůžete pochopit! Opravdu jsme - když se ukázalo o co jde - nechápali.
Lidé se nejčastěji cítí zle, když zjistí, že jejich životní postoje jsou něčím konfrontovány a začnou je tedy vnímat jako nadále neudržitelné. To je většina případů. Samozřejmě se rovněž cítíme hodně špatně, když jsme manipulováni - když si to začneme postupně uvědomovat. Jak nedávno napsala jedna moje známá - nabídneš "jim" (nějaké duchovní komunitě) něco, ale oni si vezmou mnohem více...!
Takže příčin toho, že někdo prochází jakýmkoliv "očistným nebo duchovním obřadem" a udělá se mu zle, může být mnoho. Ostatně mám za důležitější, jaké případné další pomoci se dostane takovému člověku - nebo je-li ponechán díky zmatku a nepřipravenosti toho, kdo onen rituál (meditaci atp.) provádí, na holičkách.
To všechno ale není - podle mne - natolik důležité, aby to zakládalo potřebu hodnotit, která z duchovních cest je lepší či horší ..... je to vždycky nakonec jen a jen o lidech, kteří se toho zúčastňují.
Za mne cítím, že tímto způsobem lze celou disputaci (s Tebou Dominiko) uzavřít.
K těm brýlím - moje maminka brýle nosila celý život, nenosí je až v posledních letech, kdy prochází procesem postupné stařecké demence. Tím chci říci: dokud nám "rozum" funguje a vládne, těžko zpracováváme hnutí svého ega (svých strachů, názorů na život, ale i aspirací - včetně aspirace konat dobé skutky). Můžeme se smířit s tím, že používáme pomůcky (nejde jen o brýle, že ano), zejména pokud neustáváme ve svém úsilí překonat svá omezení. K tomu Ti přeju hodně trpělivosti a laskavosti - k sobě sama i k druhým lidem.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
dominika
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 30.6. 2013
Příspěvky: 685

PříspěvekZaslal: st červenec 03, 2013 5:43 pm    Předmět: Citovat

Damao napsal:

K těm brýlím - moje maminka brýle nosila celý život, nenosí je až v posledních letech, kdy prochází procesem postupné stařecké demence. Tím chci říci: dokud nám "rozum" funguje a vládne, těžko zpracováváme hnutí svého ega (svých strachů, názorů na život, ale i aspirací - včetně aspirace konat dobé skutky). .


Nezdá se mi, že bys měl pravdu... Taky je nosí...

http://www.buddhismus.cz/obrazky/dalajlama/dalajlama-08.jpg
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Damao
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 13.1. 2003
Příspěvky: 2756

PříspěvekZaslal: st červenec 03, 2013 6:09 pm    Předmět: Citovat

To se nás lidí týká všech, co jsem napsal, jsme jen lidé.... a když to dokážeme přijmout, tak to je dobře. Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
dominika
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 30.6. 2013
Příspěvky: 685

PříspěvekZaslal: čt červenec 04, 2013 6:16 am    Předmět: Citovat

Ahoj, tak v tomhle se nejspíš taky neshodnem. pro mě je Dalajlama jedna z osvícených bytostí naší doby.
Lidé jsem ze své fyzické podstaty všichni, ale vědomí lidí je různé.
Vědomou osvícenou bytostí, která zná odpovědi na otázky bytí a zažívá božskou blaženost může být člověk plešatý, člověk na vozíčku, člověk s jakýmkoli tělesným nedostatkem... Osvícení není známkou nesmrtelnosti fyzického těla... Všichni osvícenci, až na Ježíše samozřejmě, který je v tomto směru inspirativní výjimkou,stejně na konci svých dnů zemřeli... Pocit, že zdravá duše se rovná zdravé tělo je nepravdivý, zbytečný a svazující...

Napsal jsi, že dokud nám rozum funguje a vládne, těžko zpracováváme hnutí svého ega (svých strachů, názorů na život, ale i aspirací - včetně aspirací konat dobré skutky).

Dle tohoto názoru, který jsem kdysi pochopila tak, jako teď se mi zdá, že ho předkládáš i ty, jsem se snažila o odložení rozumu, aby do mých názorů a postojů vůbec nezasahoval... Souhlasím s tím, že dokud nám rozum vládne,není o co stát. Ale lze se stát vědomím, jež rozum obsahuje, ale ho ovládá...
Podle mě esoterika docela potlačuje rozumovou složku osobnosti a proto je dáván důraz na emoční prožívání, na l ásku, na srdce atd... proto taky esoterici pracují s tolika nerozumnými pomůckami (karty, chanellingy, kyvadla, reiki...),které se člověku, který dobře pracuje s rozumem, zdají být i šílené...
Ale podle mě je obojí extrém...Rozum bychom měli přestat brát za překážku, ale udělat z něho privilegium, jehož se nám zrozením se v lidském těle dostalo. ... Přitom ale nespadnout do opačného extrému, že bychom umrtvili srdce (jako se te'd esoterika docela snaží umrtvovat rozum)... Obě stránky osobnosti nám byly jako lidem dány a podle mě je potřeba obě stránky přijímat...

Co jsem na sobě zjistila o strachu třeba, stačí ho u sebe pozorovat. A vnímat se, ano, teď cítím strach... Uvědomovat si ho...a nechat ho probíhat... pozorovat bez zasahování vnitřní napětí vyvolané nějakým impulzem...
Pokud ho ale začnu chtít zpracovávat (což dělá celá esoterika, že najde něco, co se jí zdá nepříznivé a začne to zpracovávat,) je to jako vrtat se v otevřené ráně... Původní strach se touto pozorností o jeho odstranění rozvíří a jako oblak prachu zastře smysly...to je podle mého okamžik, kdy člověk na duchovní cestě příliv rozvířených emocí nezvládne a zhroutí se, což považuju za zbytečné... a bohužel to není bez rizika... některý zhroutivší se esoterický žák se z toho už nevzpamatuje...

Stačí svůj strach dokázat pojmenovat v duchu, ano, teď cítím strach, pozorovat a uvědomit si, v jaké situaci začal být pociťován,následkem jakého impulzu a nechat ho proběhnout a probíhat se svým souhlasem.... Když se nezasahuje, po chvíli odezní sám, emoce strachu se úplně přirozeně přeleje do emoce lásky nebo naděje.. Emoce jsou krátkodobé, těkavé, stále se měnící...

Na své kůži jsem si vyzkoušela, jak nepříznivá je fyzická rehabilitace, když mě bolely záda... Před lety jsem měla období, kdy mě bolely záda a to tak, že hodně. Způsobovala jsem si to sama, protože jsem často nosila těžké věci, i když jsem drobné tělesné konstituce, tedy nebylo se čemu divit... Já je ale chhtěla nosit dál a přijala myšlenku, že jetřeba záda posilovat a rehabilitovat, aby zvýšenou zátěž zvládla... Co jsem si zažila díky tomuto přijatému názoru bylo to, že při fyzickéé masáži a rehabilitaci zvýšená pozornost mým bolavým zádům zplůsobila to, že jsem po takovém zásahu poprvé a podruhé bolestí omdlela, poprvé v ordinaci, podruhé na zastávce autobusu, když jsem jela cestou domů a bylo mi vysvětlováno terapeutkou, že je to příznivý proces, že je to známka léčení, že to nemám vzdávat... myslela to dobře... záleželo jí na mě,měla o mě upřímný zájem a byla ve své práci zkušená a moc šikovná... byla jsem jí vděčná, ale bolelo to... tak jsem na další rehabilitace už byla připravena a předem jsem polykala analgetika, abych ten očistný, prý léčebný proces vůbec ve zdraví přežila a bezpečně se dostala domů a enmusely mě s děsema hrůzou v očích křísit cizí lidé na zastávce... S analgetiky jsem terapii zvládla asi čtyřikrát, než jsem o tom začala konečně přemýšlet... vyhánět bolest bolestí je nesmysl... stačilo se uvolnit a uvědomit si, ano, bolí mě záda, nevím moc proč, ale bolí.... s tím uklidněním mě napadlo, že asi není v mé situaci zrovna rozumné celý den tahat těžké věci... přehodnotila jsem rozumově svoji situaci, přestala tahat těžké věci, přestala chodit na rehabilitace a bolest postupně opustila moje tělo...

Za mě říkám, buďme vděčni, že nám rozum funguje a nedovolme, abychom pro sebe přijali myšlenku, že rozumu je třeba se zbavit... Možná tím přijdeme o pár iluzí, kterým věří a se kterýmipracuje esoterický svět, ale získáme mnohem víc....Stejně tak nedovolme, aby naše srdce přestalo cítit ( k tomu patří i cítit strach, který je tak intenzivní, že to až fyzicky bolí,lásku, která svírá srdce touhou.) ale naučme se hnutí mysli a srdce jen pozorovat a nezasahovat do nich...... Když přijmeme obě dvě složky naší osobnosti, oni už se samy do rovnováhy dostanou... Přijetím obou dvou složek knaší osobnosti a jejich samozharmonihováním se, se rozšíří vědomí člověka zcela přirozeně a bezbolestně... Jen začít přemýšlet...

Mám ráda Osha a považuju ho za další osvícenou bytost a ten říkal, že lidstvo nepotřebuje další duchovní učitele, ale potřebuje víc rozumu.... Dnes mu už rozumím...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Damao
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 13.1. 2003
Příspěvky: 2756

PříspěvekZaslal: čt červenec 04, 2013 8:50 am    Předmět: Citovat

Rozum nelze odložit (můžeme o něj přijít, to ano), nevím, proč Ti připadá, že tvrdím něco takového. Dokud máme rozum, své ego, máme podnět kráčet po Cestě. V jedné indické mantře se oslavuje rozum, neboť kdyby jej nebylo, nebyli bychom schopni zpívat a oslavovat jméno Jediného.
Ego, jak učil pan Eduard Tomáš, je motor, který nám pomáhá dosahovat cíle, jde jen o to, zda jsou to cíle hmotné nebo duchovní.
Současně jsou ale rozum i ego neustálým zdrojem generujícím neharmonii - abychom se snažili harmonie znovu a znovu dosahovat.
Nemoc nebo ne - moc (jako ztáta moci) mohou být pro nás jakýmsi zrcadlem, které zobrazuje, jak na tom právě jsme - proto může být i nemoc Cestou.
Nehledej prosím rozpory, kde nejsou.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
harmonik
Excelentní uživatel
Excelentní uživatel


Registrace: 9.7. 2009
Příspěvky: 217

PříspěvekZaslal: čt červenec 04, 2013 9:00 am    Předmět: Citovat

Ahoj, tak i Ty docházíš k názoru, že nejlepší je vyrovnaný stav mezi mozkem a cítěním /vyciťováním/....a k tomu /aniž bych komukoliv podsouval/ slouží jako báječný nástroj právě vesmírná energie Reiki. Která nejenže léčí, ale zároveň rozvíjí, harmonizuje, pročišťuje....když působíš na energetická centra- čakry. Přesně podle výrazu- " Otevři knihu života a začni číst". V meditacích se projevuje zabarvení duše, prožitky, pracuje se s podvědomím, které je velice mocné / mnohdy zašmodrchané/. / Kdybynapř. Hitler neměl komplexy a lecjaké nevyřešenosti, zajisté by nerozpoutal strašlivou válku... A tak mnozí jiní. Možná by nepadla i vláda- v ČR, Egyptě apod. a nemlelo by se to v Sýrii / což mi vnitřní hlas napovídá, abych poočku sledoval zrovna tamní události/.

K zraku- co měla dělat bulharská vědma Vanga? Zas jí bylo přidáno jinde. Buď ráda, že žiješ právě " tady a teď"--- a existují pomůcky jako brýle či čočky. Zdědil jsem prastarou roubenku z poloviny 19. století / takže aspoň vím, z jak chudičkého prostředí pocházím Laughing / a v jako každém správném objektu jsem čekal, jestli nevydá nějaký poklad. A-- skutečně Shocked : žádné zlato, drahé kamení.....nýbrž.....jednou při úklidu v komoře dobře " zašitý" balíček a v něm v papíře svaté obrázky na zeď, obrázky z poutí, ústřižek na 300 kč, co prabábi dostávala jako kompenzaci po padlém pradědovi v 1. světové válce / prý to nebylo ani k žití/ a hlavně-- několik kusů kulatých brýlí s docela vypouklými skly. Tehdy to zejména pro staré lidi musel být skutečný poklad a cennost. A nesmírně si toho vážili. Doteď nechápu, proč to tam bylo se svatými obrázky uschované.
Ale žijem o řád roků dál- a zrovna nedávno jsem při renovaci oken právě na té chaloupce vyslechl povídání v rádiu o Ottovi Wichterlem /nevím, jak se správně píše, sry/, prostějovském rodákovi. Jednou jel vlakem a vyslechl rozhovor o oční problematice, materiálech a v hlavě se mu zrodil nápad s čočkami. Už nevím, jak se materiál přesně jmenoval, ale měl schopnost pohlcovat částečně vlhkost. A pak si ze stavebnice Merkura Shocked Idea Laughing sestrojil aparátek a vybrousil první čtyři kontaktní čočky. Exclamation Exclamation Exclamation Shocked Shocked Shocked . A průlom v oční oblasti.

Takže tady je vidět, jak zafungoval rozum, intuice a vlastně i náhoda / ale ty přece nejsou/ Laughing . A já byl obohacen o dvě příhody. Jednak poklad a nález starých brýlí jako fyzično skutečno, tak i seznámení a vyzvědění o vynálezci kontaktních čoček- jako informaci pro moje mozkové buňky, vědomí a podvědomí......a vlastně mám i třetí obohacení- Laughing , že ti můžu tady odepisovat. Laughing Laughing Laughing

Ježkovy voči Exclamation Exclamation Exclamation Exclamation - já toho zase napsal !!!!! Takže teď už v jedné větě- kdysi tvrdil Janča, že když se stimulují patřičné oblasti na prstech nohy, že se zrak za jedno sezení zlepší až o půl dioptrie ! A bylinkáři by možná uvedli i světlík lékařský.

Ahoj, Harmonik. Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
dominika
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 30.6. 2013
Příspěvky: 685

PříspěvekZaslal: pá červenec 05, 2013 7:01 am    Předmět: Citovat

Damao napsal:
Dokud máme rozum, své ego, máme podnět kráčet po Cestě. V jedné indické mantře se oslavuje rozum, neboť kdyby jej nebylo, nebyli bychom schopni zpívat a oslavovat jméno Jediného.



Tak to je fajn...Smile To jsi popsal hezky, že dokud člověk "má" rozum, má podnět kráčet po cestě... Pak hlubším pochopením, že žádné cesty není, že vše se odehrává ve věčném okamžiku přítomnosti, dochází samovolně k tomu, že vnitřní pnutí ustává a v nitru se rozhostí ticho, klid a mír, vše se zastaví a tělo a mysl se nadále pohybují, dokud srdce nepřestane bít a dokud v žilách proudí krev... začne fungovat tento velký paradox... člověk si uvědomuje,že je zároveň věčným, klidným bytím a zároveň jasnou pohybující se myslí, tlukoucím srdcem schopným cítit a stále se měnícím tělem..


Damao napsal:
Ego, jak učil pan Eduard Tomáš, je motor, který nám pomáhá dosahovat cíle, jde jen o to, zda jsou to cíle hmotné nebo duchovní.


Eduarda Tomáše mám taky ráda. Zamilovala jsem si jeho zpracování příběhu o Milarepovi... (jestli znáš).. Ten se taky nejdříve učil ovládnout energii s nějakým záměrem, aby po naučení se toho tyto způsoby odložil a zůstal jenom u lásky ...
Člověk žijící v přítomné společnosti se nevyhne hmotnému životu a dosahování hmotných cílů(mít práci, coby zdroj obživy,mít střechu nad hlavou) by se mohlo považovat za cíle hmotné, bez nichž ale nelze dost dobře fungovat.
Podle mého je nejduchovnější člověk ten,který umí žít běžný život se vším, co přináší a vidí život jako krásný dar a sám je darem pro své okolí...

Damao napsal:
Současně jsou ale rozum i ego neustálým zdrojem generujícím neharmonii - abychom se snažili harmonie znovu a znovu dosahovat.


Ano, s touto tezí pracuje esoterika a přesně s tou já nesouhlasím... Smile
Stačí si tady a teď uvědomit, že v harmonii už jsem,ač se kdekoli po těle, nebo na duši nebo v hmotném zabezpečení mohu cítit i neharmonicky... HArmonii nevidím v nějakém dosahování, ale v pravdivém přijetí přítomné situace.. V podívání se pravdě do očí... Pak dochází k osvobozujícímu stavu, kdy člověk pocítí onen stav, kdy je s mnohými skutečnostmi svého života nespokojený, ale zároveň je vevnitř blažený a cítí spokojenost a přijetí.... Sloučí se protiklady - nespokojenost a spokojenost v jedno a člověk se dostane do stavu bytí vyššího, než je harmonie popisovaných protikladů... tehdy se dotýká zdroje...podle mě...
Jakmile se přistoupí na to, co jsi napsal (a jak jsem to pochopila, že jsi napsal, tedy, jakmile se vědomě začne pracovat na odstraňování pociťované neharmonie, člověk se nachází ve stavu, kdy je s přítomnou situací nespokojený, nepřijímá ji a touží po změně, pak ego zafunguje tak, jak popisuješ... tedy jako cesta od nespokojenosti ke spokojenosti... od někud někam... není přítomno smíření s tím, co je, není pociťována uvolněnost,svoboda, ale nepřijetí, napětí a nesouhlas... v té chvíli nebylo řečeno životu jedno velké ano...
Z této úrovně nespokojeného a nepřijatého přítomného bytí je taky pracováno s Reiki, která se používá k nějakým záměrům... (různé ochrany atd...)

Damao napsal:
Nemoc nebo ne - moc (jako ztáta moci) mohou být pro nás jakýmsi zrcadlem, které zobrazuje, jak na tom právě jsme - proto může být i nemoc Cestou.


cesta je zbytečná, když cíl je věčný, neměnný a stále přítomný

stačí uvolnění se a přijetí, že cest netřeba, že v cíli už jsme ( v té chvíli se mnoho nemocí rozpadá zcela samovolně...

K tomu jsem četla krásný postřeh, už nevím kde a kdo je autorem, ale popisuje duchovní hledání a to čemu se říkává duchovní cesta pocitům, které (pohádkově vzato) prožívá diamant, který se rozhodl se stát drahým kamenem... strávil nesmyslné množství času tím, než se konečně mohl sám sobě zasmát, že hledá to, co nikdy neztratil.. drahým kamenem ze své podstaty vždycky byl a bude i dál...

Damao napsal:
Nehledej prosím rozpory, kde nejsou.


to je dobře, že žádné rozpory nejsou... ahoj a užij si hezký víkend

Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
dominika
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 30.6. 2013
Příspěvky: 685

PříspěvekZaslal: pá červenec 05, 2013 7:45 am    Předmět: Citovat

harmonik napsal:
Ahoj, tak i Ty docházíš k názoru, že nejlepší je vyrovnaný stav mezi mozkem a cítěním /vyciťováním/....a k tomu /aniž bych komukoliv podsouval/ slouží jako báječný nástroj právě vesmírná energie Reiki. Která nejenže léčí, ale zároveň rozvíjí, harmonizuje, pročišťuje....když působíš na energetická centra- čakry. Přesně podle výrazu- " Otevři knihu života a začni číst". V meditacích se projevuje zabarvení duše, prožitky, pracuje se s podvědomím, které je velice mocné / mnohdy zašmodrchané/. / Kdybynapř. Hitler neměl komplexy a lecjaké nevyřešenosti, zajisté by nerozpoutal strašlivou válku... A tak mnozí jiní. Možná by nepadla i vláda- v ČR, Egyptě apod. a nemlelo by se to v Sýrii / což mi vnitřní hlas napovídá, abych poočku sledoval zrovna tamní události/


Hele, človíčku, Harmoníčku, Laughing, tak nepodsouvej...Laughing
Kolik čaker jsi už v životě viděl?

V praxi andských šamanů jsou energetická centra lokalizovaná trochu jinde, než v praxi středoevropské, převzaté z východního modelu sedmi základních velkých čaker. V andském mysticismu je vyučován jiný počet základních čaker, je jim připisovaná jiná funkce v životě člověka a dokonce mají jiné barvy... než jsou vyučovány u nás...
Sama jsem nikdy žádnou čakru neviděla, ale umím rozpoznat pocit, kdy je mi dobře, kdy se stydím, kdy se zlobím, žárlím, jsem smutná, kdy mám tendenci manipulovat, nebo kdy jen čistě miluju a zaleévám okolí svým teplem .... a to je všechno... učení o čakrách můžu přijmout jako neověřitelný fakt, kterému chci věřit, nebo ho odložit jako cizí poznání, pro mě bezvýznamné, dokud alespoň malinkatou čakřičku sama "neuvidím".. takže s díky odkládám....

harmonik napsal:
K zraku- co měla dělat bulharská vědma Vanga? Zas jí bylo přidáno jinde. Buď ráda, že žiješ právě " tady a teď"--- a existují pomůcky jako brýle či čočky. Zdědil jsem prastarou roubenku z poloviny 19. století / takže aspoň vím, z jak chudičkého prostředí pocházím Laughing / a v jako každém správném objektu jsem čekal, jestli nevydá nějaký poklad. A-- skutečně Shocked : žádné zlato, drahé kamení.....nýbrž.....jednou při úklidu v komoře dobře " zašitý" balíček a v něm v papíře svaté obrázky na zeď, obrázky z poutí, ústřižek na 300 kč, co prabábi dostávala jako kompenzaci po padlém pradědovi v 1. světové válce / prý to nebylo ani k žití/ a hlavně-- několik kusů kulatých brýlí s docela vypouklými skly. Tehdy to zejména pro staré lidi musel být skutečný poklad a cennost. A nesmírně si toho vážili. Doteď nechápu, proč to tam bylo se svatými obrázky uschované.
Ale žijem o řád roků dál- a zrovna nedávno jsem při renovaci oken právě na té chaloupce vyslechl povídání v rádiu o Ottovi Wichterlem /nevím, jak se správně píše, sry/, prostějovském rodákovi. Jednou jel vlakem a vyslechl rozhovor o oční problematice, materiálech a v hlavě se mu zrodil nápad s čočkami. Už nevím, jak se materiál přesně jmenoval, ale měl schopnost pohlcovat částečně vlhkost. A pak si ze stavebnice Merkura Shocked Idea Laughing sestrojil aparátek a vybrousil první čtyři kontaktní čočky. Exclamation Exclamation Exclamation Shocked Shocked Shocked . A průlom v oční oblasti.

Takže tady je vidět, jak zafungoval rozum, intuice a vlastně i náhoda / ale ty přece nejsou/ Laughing . A já byl obohacen o dvě příhody. Jednak poklad a nález starých brýlí jako fyzično skutečno, tak i seznámení a vyzvědění o vynálezci kontaktních čoček- jako informaci pro moje mozkové buňky, vědomí a podvědomí......a vlastně mám i třetí obohacení- Laughing , že ti můžu tady odepisovat. Laughing Laughing Laughing


Nádherně jsi mě svým stylem psaní rozesmál...Laughing Taky se cítím být nesmírně poctěna tím, že tady v tomto prostoru si mohu s vámi povídat na téma, které mě naplňuje ..
S tou vědmou jsi zřejmě asi nemyslel, že když ji bylo odepřeno těšit se ze života i prostřednictvím fyzického zraku, že o to víc by ji bylo přidáno na kráse..., jak mě nejdřív nad tvými řádky rozmarně napadlo.. . Laughing pak jsem musela vyhledat, kdo ta žena vůbec byla, protože o její existenci jsem slyšela teď od tebe prvně, za což ti děkuju, že jsi byl impulzem k rozšíření mých obzorů... zřejmě jsi myslel, že byla obdařena věšteckými schopnostmi..., no kdo ví...
věštecké "schopnosti" považuju za pěknou hračku, jenže život jeproud stále se měnící .. pokud by měly vycházet nějaké věštby, svobodná tvůrčí sila lidí by byla nepodstatná... podle mě je svět plný možností a budoucnost nepředvídatelná (žádný věštec nikdy nebyl úspěšný na 100%) a nejvíc mě mrzí, že když je reálně potřeba, aby věštci a esoterici zafungovali kprospěchu v reálném životě,třebakdyž se hledá ztracené dítě, jejich vnitřní zrak mlčí... Snad nebyl zdokumentován jediný případ, kdy by věštec, či kartář napomohl k nalezení pohřešovaných např...

Jinak sama,při pohledu do zrcadla, musím upřímně přiznat, že ani já jsem na úkor zraku nebyla obdařena nadpozemskou krásou, takže musím být ticho... jen mě tvoje formulace přišla nádherně srandovní...

Jinak máš pravdu, jsem vděčná za dobu, ve které žiju, vážím si toho, že na moje slabozraké oči lze používat běžně dostupný dioptrický prostředek,který je společností považován dokonce i za modní doplněk...
Věřím, ti, že jsi nadšený ze své roubenky... Taky se ráda pocitově vžívám do starých věcí, snažím se pochopit dobu, ve které vznikaly, okouzluje mě přemýšlení o tom, jací lidé je vytvářeli, jakse přitom asi cítili... fantazie...moc mě to baví....
ty svaté obrázky ... pamatuju si, že jedna moje babička měla v kuchyni na zdi dva velké obrazy.. jedno byl ježíš, vymalovaný jako nádherný mladý muž a druhý byla panenka Marie, vyobrazena jako překrásná dívka... jako dítě jsem se těch obrazů bála, protože moji rodiče nás k víře nevedli ... Ježíše jsem si zamilovala nějak samovolně, když ke mně sám "přišel"...
teď bydlíme ve víc než sto let starém domě, kde jsme při jeho obstarání z původní fasády sundali sošku panny marie, držící malého Ježíška.. (soška byla ve venkovním výklenku, ochráněná a léty neponičená)..mám ji uloženou, je nádherná, něžná.... ale moje děti se jí taky bojí, jako já tehdy těch obrazů... učím je, že je to jen věc a že předmětů a věcí se bát nemusí... že strach v nich vzniká nepochopením a tím, že sošku vidí jako duchovní symbol něčeho, co neznají...

harmonik napsal:
Ježkovy voči Exclamation Exclamation Exclamation Exclamation - já toho zase napsal !!!!! Takže teď už v jedné větě- kdysi tvrdil Janča, že když se stimulují patřičné oblasti na prstech nohy, že se zrak za jedno sezení zlepší až o půl dioptrie ! A bylinkáři by možná uvedli i světlík lékařský.

Ahoj, Harmonik. Wink
Laughing Laughing

Díky za nepřímé rady ke zlepšení zraku... tu bylinu bych si neriskla jen tak použít,protože ji považuju za jedovatou ale jinak, reflexních bodů já se už pro tento jeden hmotný život namačkala až dost... Laughing

Ahoj a měj se krásně...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
harmonik
Excelentní uživatel
Excelentní uživatel


Registrace: 9.7. 2009
Příspěvky: 217

PříspěvekZaslal: pá červenec 05, 2013 5:53 pm    Předmět: Citovat

dominika napsal:
harmonik napsal:
Ahoj, tak i Ty docházíš k názoru, že nejlepší je vyrovnaný stav mezi mozkem a cítěním /vyciťováním/....a k tomu /aniž bych komukoliv podsouval/ slouží jako báječný nástroj právě vesmírná energie Reiki. Která nejenže léčí, ale zároveň rozvíjí, harmonizuje, pročišťuje....když působíš na energetická centra- čakry. Přesně podle výrazu- " Otevři knihu života a začni číst". V meditacích se projevuje zabarvení duše, prožitky, pracuje se s podvědomím, které je velice mocné / mnohdy zašmodrchané/. / Kdybynapř. Hitler neměl komplexy a lecjaké nevyřešenosti, zajisté by nerozpoutal strašlivou válku... A tak mnozí jiní. Možná by nepadla i vláda- v ČR, Egyptě apod. a nemlelo by se to v Sýrii / což mi vnitřní hlas napovídá, abych poočku sledoval zrovna tamní události/


Hele, človíčku, Harmoníčku, Laughing, tak nepodsouvej...Laughing
Kolik čaker jsi už v životě viděl?

V praxi andských šamanů jsou energetická centra lokalizovaná trochu jinde, než v praxi středoevropské, převzaté z východního modelu sedmi základních velkých čaker. V andském mysticismu je vyučován jiný počet základních čaker, je jim připisovaná jiná funkce v životě člověka a dokonce mají jiné barvy... než jsou vyučovány u nás...
Sama jsem nikdy žádnou čakru neviděla, ale umím rozpoznat pocit, kdy je mi dobře, kdy se stydím, kdy se zlobím, žárlím, jsem smutná, kdy mám tendenci manipulovat, nebo kdy jen čistě miluju a zaleévám okolí svým teplem .... a to je všechno... učení o čakrách můžu přijmout jako neověřitelný fakt, kterému chci věřit, nebo ho odložit jako cizí poznání, pro mě bezvýznamné, dokud alespoň malinkatou čakřičku sama "neuvidím".. takže s díky odkládám....

harmonik napsal:
K zraku- co měla dělat bulharská vědma Vanga? Zas jí bylo přidáno jinde. Buď ráda, že žiješ právě " tady a teď"--- a existují pomůcky jako brýle či čočky. Zdědil jsem prastarou roubenku z poloviny 19. století / takže aspoň vím, z jak chudičkého prostředí pocházím Laughing / a v jako každém správném objektu jsem čekal, jestli nevydá nějaký poklad. A-- skutečně Shocked : žádné zlato, drahé kamení.....nýbrž.....jednou při úklidu v komoře dobře " zašitý" balíček a v něm v papíře svaté obrázky na zeď, obrázky z poutí, ústřižek na 300 kč, co prabábi dostávala jako kompenzaci po padlém pradědovi v 1. světové válce / prý to nebylo ani k žití/ a hlavně-- několik kusů kulatých brýlí s docela vypouklými skly. Tehdy to zejména pro staré lidi musel být skutečný poklad a cennost. A nesmírně si toho vážili. Doteď nechápu, proč to tam bylo se svatými obrázky uschované.
Ale žijem o řád roků dál- a zrovna nedávno jsem při renovaci oken právě na té chaloupce vyslechl povídání v rádiu o Ottovi Wichterlem /nevím, jak se správně píše, sry/, prostějovském rodákovi. Jednou jel vlakem a vyslechl rozhovor o oční problematice, materiálech a v hlavě se mu zrodil nápad s čočkami. Už nevím, jak se materiál přesně jmenoval, ale měl schopnost pohlcovat částečně vlhkost. A pak si ze stavebnice Merkura Shocked Idea Laughing sestrojil aparátek a vybrousil první čtyři kontaktní čočky. Exclamation Exclamation Exclamation Shocked Shocked Shocked . A průlom v oční oblasti.

Takže tady je vidět, jak zafungoval rozum, intuice a vlastně i náhoda / ale ty přece nejsou/ Laughing . A já byl obohacen o dvě příhody. Jednak poklad a nález starých brýlí jako fyzično skutečno, tak i seznámení a vyzvědění o vynálezci kontaktních čoček- jako informaci pro moje mozkové buňky, vědomí a podvědomí......a vlastně mám i třetí obohacení- Laughing , že ti můžu tady odepisovat. Laughing Laughing Laughing


Nádherně jsi mě svým stylem psaní rozesmál...Laughing Taky se cítím být nesmírně poctěna tím, že tady v tomto prostoru si mohu s vámi povídat na téma, které mě naplňuje ..
S tou vědmou jsi zřejmě asi nemyslel, že když ji bylo odepřeno těšit se ze života i prostřednictvím fyzického zraku, že o to víc by ji bylo přidáno na kráse..., jak mě nejdřív nad tvými řádky rozmarně napadlo.. . Laughing pak jsem musela vyhledat, kdo ta žena vůbec byla, protože o její existenci jsem slyšela teď od tebe prvně, za což ti děkuju, že jsi byl impulzem k rozšíření mých obzorů... zřejmě jsi myslel, že byla obdařena věšteckými schopnostmi..., no kdo ví...
věštecké "schopnosti" považuju za pěknou hračku, jenže život jeproud stále se měnící .. pokud by měly vycházet nějaké věštby, svobodná tvůrčí sila lidí by byla nepodstatná... podle mě je svět plný možností a budoucnost nepředvídatelná (žádný věštec nikdy nebyl úspěšný na 100%) a nejvíc mě mrzí, že když je reálně potřeba, aby věštci a esoterici zafungovali kprospěchu v reálném životě,třebakdyž se hledá ztracené dítě, jejich vnitřní zrak mlčí... Snad nebyl zdokumentován jediný případ, kdy by věštec, či kartář napomohl k nalezení pohřešovaných např...

Jinak sama,při pohledu do zrcadla, musím upřímně přiznat, že ani já jsem na úkor zraku nebyla obdařena nadpozemskou krásou, takže musím být ticho... jen mě tvoje formulace přišla nádherně srandovní...

Jinak máš pravdu, jsem vděčná za dobu, ve které žiju, vážím si toho, že na moje slabozraké oči lze používat běžně dostupný dioptrický prostředek,který je společností považován dokonce i za modní doplněk...
Věřím, ti, že jsi nadšený ze své roubenky... Taky se ráda pocitově vžívám do starých věcí, snažím se pochopit dobu, ve které vznikaly, okouzluje mě přemýšlení o tom, jací lidé je vytvářeli, jakse přitom asi cítili... fantazie...moc mě to baví....
ty svaté obrázky ... pamatuju si, že jedna moje babička měla v kuchyni na zdi dva velké obrazy.. jedno byl ježíš, vymalovaný jako nádherný mladý muž a druhý byla panenka Marie, vyobrazena jako překrásná dívka... jako dítě jsem se těch obrazů bála, protože moji rodiče nás k víře nevedli ... Ježíše jsem si zamilovala nějak samovolně, když ke mně sám "přišel"...
teď bydlíme ve víc než sto let starém domě, kde jsme při jeho obstarání z původní fasády sundali sošku panny marie, držící malého Ježíška.. (soška byla ve venkovním výklenku, ochráněná a léty neponičená)..mám ji uloženou, je nádherná, něžná.... ale moje děti se jí taky bojí, jako já tehdy těch obrazů... učím je, že je to jen věc a že předmětů a věcí se bát nemusí... že strach v nich vzniká nepochopením a tím, že sošku vidí jako duchovní symbol něčeho, co neznají...

harmonik napsal:
Ježkovy voči Exclamation Exclamation Exclamation Exclamation - já toho zase napsal !!!!! Takže teď už v jedné větě- kdysi tvrdil Janča, že když se stimulují patřičné oblasti na prstech nohy, že se zrak za jedno sezení zlepší až o půl dioptrie ! A bylinkáři by možná uvedli i světlík lékařský.

Ahoj, Harmonik. Wink
Laughing Laughing

Díky za nepřímé rady ke zlepšení zraku... tu bylinu bych si neriskla jen tak použít,protože ji považuju za jedovatou ale jinak, reflexních bodů já se už pro tento jeden hmotný život namačkala až dost... Laughing

Ahoj a měj se krásně...


Hele, človíčku, Harmoníčku, Laughing, tak nepodsouvej...Laughing
Kolik čaker jsi už v životě viděl?

Ahoj DDDDDD Laughing ÓM Laughing i Laughing Laughing nikčo Laughing Laughing Laughing

Jó, to vidíš, vnímáš....třetím okem Idea Wink


Nádherně jsi mě svým stylem psaní rozesmál...Laughing Taky se cítím být nesmírně poctěna tím, že tady v tomto prostoru si mohu s vámi povídat na téma, které mě naplňuje ..

Jó, tady jsou perfektní a moc fajn, nechají Tě i vypsat stylem "free", já tu jsem však i Švejkem Shocked --- prý....
Akurát když tu byla pře, kterýho strejce--- to mě chtěli zahlušit Laughing Laughing Laughing

Jinak sama,při pohledu do zrcadla, musím upřímně přiznat, že ani já jsem na úkor zraku nebyla obdařena nadpozemskou krásou, takže musím být ticho... jen mě tvoje formulace přišla nádherně srandovní...

---zrcadlo až tak neřeš, víc než často kecá. Se divim, že se mu chce stále něco odrážet... Laughing Laughing Laughing

Měj se kráááásně, i vy ostatní. Dobíjejte baterky a zas někdy

ahoj, Harmonik. Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
toora
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 9.7. 2005
Příspěvky: 3774

PříspěvekZaslal: so červenec 06, 2013 8:56 pm    Předmět: Citovat

Damao napsal:
Dokud máme rozum, své ego, máme podnět kráčet po Cestě.


Ahoj Karle.

Co je to „rozum“?

Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
samanka
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2002
Příspěvky: 3733

PříspěvekZaslal: so červenec 06, 2013 9:50 pm    Předmět: x Citovat

Tak tu čtu zajímavý příspěvek - s tématem: všechno ezoterické je špatné. Cituji: dokud se to bere jako hračka tak je to v pořádku" Jinak fuj. Je tu semleto všechno od výkladu karet až po reiki a dokonce je fuj
i fyzioterapie jako špatná, protože jednou někomu nepomohla. Nevím, co všechno dotyčná za ty roky absolvovala, ale jako červená nit se tu táhne téma: nic mi nepomohlo a je to špatné. Bez ohledu na to kolika lidem ezoterika pomohla a pomáhá. Pokud se do něčeho jde už s pocitem
"nikdo a nic mi nikdy nepomůže", no pak se tato myšlenka stane skutečností.

Moje zkušenosti, letité jsou naprosto odlišné. Taky jsem tahala těžké nákupy a chodila jsem pak se zády a dneska jsem v pořádku a nic mě nebolí. Absolovala jsem různé kurzy a terapie, jsem stále duševně zdravá a naopak mi každá tahle věc hodně do života dala a dává. I když už si dneska hodně vybírám kdy, kam a proč jdu, tak i špatná zkušenost mě hodně posunula a opět jsem se ze všeho vždycky vzpamatovala a duševní zdraví si zachovala.

Vtipné je, že se dominika neustále soustřeďuje na téma brýle. Znám takový podobný případ (řekněme abych nebyla konkrétní) - kašel. Dotyčný má prostě celý život kašel. Díky léčení úplně změnil svůj život k lepšímu, je spokojený, má báječné vztahy, jen mu zůstal ten kašel...
Jsou prostě věci, které z nějakého důvodu zůstávají a nikdo neví proč.
A pokud z celého toho procesu jen vybereme kašel, pak by mu skutečně nikdo nepomohl i když v celé šíři je všechno jinak..

Nevím, proč by mělo být všechno špatně jen proto, že se to jednomu člověku nepovedlo tak, jak si představoval. Možná pak není špatné se do
věcí ponořit a provětrat ten zatuchlý prach z minulosti. Proč? může mít překvapivá zjištění. Samozřejmě se do těch bolavých ran nikomu moc nechce, ale nevyléčí se tak, že se budeme tvářit jakože neexistují a co když by se při jejich odkrytí člověk zbláznil či co? Pokud se věci pořád vrací do naší pozornosti, má to svůj důvod. Ano je to naše volba, jestli se tomu strachu podíváme od očí nebo ne.

Je moc dobře, že je tolik možností léčení a je na nás jakou cestu si vybereme.

šamanka
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
sunnyi
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 15.12. 2004
Příspěvky: 1031

PříspěvekZaslal: ne červenec 07, 2013 1:10 pm    Předmět: Citovat

Je to jen taková "maličkost", něco, co známe všichni, kdo pracujeme s reiki. Přesto se o tom zmíním, protože mnozí z nás mají ve shonu všedních dnů tendenci zapomínat, jaké poklady máme.

Poprosil jsem dnes ráno Lenku, jestli by mi z kohoutku natočila sklenici vody. A ona říká: "Víš co, tak já natočím sklenice dvě a jednu z nich poreikuju. A schválně, jestli poznáš, která z nich je ta poreikovaná. Tak si teď jdi do pokoje."

Za chvíli přišla, v každé ruce jednu sklenici. Moje pozornost se hned automaticky upřela na sklenici v její levé ruce, napil jsem se z ní a říkám: "To je ona." "Počkej, vždyť jsi ještě neochutnal tu druhou." "No, ale je to ona." Přesto jsem se napil i z té druhé a ten rozdíl byl naprosto markantní. A Lenka mi potvrdila, že ano, že tu první reikovala.

Mirek
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
toora
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 9.7. 2005
Příspěvky: 3774

PříspěvekZaslal: ne červenec 07, 2013 4:30 pm    Předmět: Citovat

Prostě té jedné sklenici věnovala Lenka svoji láskyplnou pozornost Mirku,
v tomto případě tedy právě s Reiki.

A o tom to tady celý je...

Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Damao
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 13.1. 2003
Příspěvky: 2756

PříspěvekZaslal: ne červenec 07, 2013 6:46 pm    Předmět: Citovat

toora napsal:
Damao napsal:
Dokud máme rozum, své ego, máme podnět kráčet po Cestě.


Ahoj Karle.

Co je to „rozum“?

Smile

Tooro, pro mne je to ta část mysli, která "potřebuje" srovnávat, potřebuje "razítka" a potvrzení, ale dokáže také bravurně kombinovat, plánovat, memorovat atd.
Je tu mnoho argumentů ve prospěch rozumu a také mnoho "chytáků" a pastí, jako např. "opičí mysl", která nám našeptává, "že se to zase napovede", nebo "že je to k ničemu" atp.
V každém případě nám právě mysl a rozum obzvláště - přináší nejrůznější příležitosti, onu neharmonii, o níž jsem psal.
Tak jsem to myslel. Třeba to vnímáš jinak. To je OK.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Vše ostatní, ale o Reiki Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5 ... 11, 12, 13  Další
Strana 4 z 13

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001-2003 phpBB Group
phpBB port v2.0.7 based on Tom Nitzschner's phpbb2.0.6 upgraded to phpBB 2.0.7 standalone was developed and tested by:
ChatServ, mikem,
and Paul Laudanski (aka Zhen-Xjell).

Version 2.0.7 by Nuke Cops © 2004 http://www.nukecops.com




Web pohání Copyright © Redakční systém UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena.
Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.19 sekund